2e blad DE VALLEI Vrijdag 28 April 1950 No. 17 /Kienen HeAdenHtig, yzu-aCCenen £ti£ ytm.fio-tiq.eri Burgemeester en wethouders van ihenen maken bekend, dat op Donder- iag, 4 Mei a.s., wederom de grote na- ionale herdenking zal plaats hebben an de militairen, zeelieden, verzets trijders en geallieerden, die tijdens ie laatste oorlog voor de bevrijding /an ons Vaderland zijn gevallen. Daartoe zal op de avond van deze lag worden gehouden een stille om gang naar het Grebbe-kerkhof, met ia afloop daarvan een herdenkings- lienst in het gebouw „Irene". De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang en herden kingsdienst deel te nemen. De aandacht wordt er op gevestigd, lat het zich opstellen op de trottoirs >f langs de wegen, om de stoet te zien voorbijtrekken, in strijd is met het plechtige karakter van deze omgang. Degenen die niet kunnen deelnemen aan de stille omgang worden daarom dringend verzocht zich niet op te hou den langs of op de wegen, die de stoet neemt. Het zal op prijs worden gesteld als hotelhouders en houders van ver koopslokaliteiten hun inrichtingen op 4 Mei a.s. vanaf 18 uur gesloten zullen houden. Er wordt op gerekend, dat vermake lijkheden op deze avond niet zullen plaats vinden. Van des avonds 18 uur af, zullen van de openbare gebouwen de vlag gen halfstok worden uitgehangen. De ingezetenen wordt verzocht dit voorbeeld te volgen. Rhenen, 20 April 1950. Burgem. en Weth. van Rhenen, De Burgemeester, L. BOSCH. v. ROSENTHAL. De Secr., Th. v. d. WILLIK. keken" naar de bedrijvigheid rond het lossen en laden van de schepen aan de gemeentelijke loswal, doch rappe han den hebben het gebouwtje en vooral het interieur grondig hersteld en zo zullen binnen afzienbare tijd de mil- lioenen graankorrels weer door de der tig meter lange „slokdarm" uit de schepen worden opgezogen om de weg van producent naar consument voort te zetten. De graanelevator is eigendom van de Rhenense Meel en Veevoederhandel v.h. firma P. Schut en A. W. Rutgers. Gedurende de oorlogsjaren behoefde er geen graan te worden gezogen, om de eenvoudige reden dat de bezetters er wel raad mee wisten. Na de be vrijding bleek, dat de Duitsers zelfs uit deze elevator alle motoren hadden gestolen. Er is nu een vacuumpomp in geplaatst, die een capaciteit heeft van Sober program voor Koninginnedag. Inmiddels werden wij op de hoogte gesteld van hetgeen het Algemeen Feestcomité voor 1 Mei, de verjaardag van H.M. de Koningin, op het pro gramma heeft staan, 's Ochtends om half negen wordt een optocht gehouden met de schoolkinderen. De opstelling vindt plaats in het K.E. Plantsoen en het eindpunt is Ouwehands Dieren park. De heer Ouwehand heeft geheel belangeloos de kinderspeeltuin afge staan voor het houden van kinderspe len. De Groenlose Bierbrouwerijen bie den gratis limonade aan. 's Avonds geeft de muziekvereniging „Ons Ge noegen" in haar muziektent een con cert. Gedecoreerd. Aan de volgende inwoners werd het oorlogsherinneringskruis Mei 1940 uit gereikt: A. Hendriks, G. v. d. Hoek, C. v. d. Berg, J. v. Hernen, J. J. Hui- zinga, P. J. v. Veldhoven en J. H. Vos. Op weg naar huis. Ter gemeentesecretarie liggen vanaf heden ter inzage de passagierslijsten van de volgende troepentransportsche pen: „Nelly", „General C. C. Ballou", General R. L. Howze" en „Dundalk". De vermoedelijke aankomst van de boten is bepaald op respectievelijk 4 Mei, 30 April, 1 Mei en 6 Mei. Aan boord van de „Nelly" bevinden zich de Rhenense militairen P. Ouwe hand, Herenstraat 67, H. H. v. Does burg, Levendaalseweg 7 en B. J. Wig- gemansen, Utrechtseweg 137 en aan boord van de „General C. C. Ballou" H. Lijbers, Rijnstraat 28 en Th. A. Jantz, Achterbergsestraatweg 151a. Ook deze repatriërenden roepen wij een hartelijk welkom toe. Beroep aangenomen. Onze stadgenoot, de heer J. H. J Hoffman, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van Baardwijk en Drunen aangenomen. Wederopbouw van Rhenens bedrijfsleven. Graanelevator aan de Rijnkade weer in bedrijf. Tien jaar lang heeft de graaneleva tor aan de Rijnkade werkloos „toege Hoewel Voorwaarts nu het meest in poëzie' de aanval was wilde het in de voor hoede niet erg lukken en resultaat bleef dan ook uit. Na een half uur strafte EMS tweemaal een te ver op- Aandachtig werden de steeds wisse lende voordrachten gevolgd en was het aanwezige publiek dan ook zeer voldaan. Voor de diverse plaatselijke dringen af 40, waarmede de strijd verenigingen zouden zulke avonden beslist was. Eerst tien minuten voor een stimulans zijn voor verscheidene het einde slaagde E. v. d. Oosterkamp er in met een fraai schot van zeer grote afstand de eer te redden. Het jongeren, opdat zij in de gelegenheid worden gesteld hun begaafdheid ver der te ontwikkelen, temeer daar hier einde van de zeer sportieve strijd'zulke uitnemende maar toch tamelijk kwam dus met een 41 overwinning voor EMS, dat hierdoor aan degrada tie ontsnapt is. Voorwaarts heeft thans nog één wedstrijd in deze competitie op het programma staan en wel op eigen ter rein tegen FAK uit Bilthoven. Burgerlijke stand. Geboren: Barend, z. van A. van Ca- pelleveen en W. Stuivenberg; Arnol- 15.000 kg per uur. In de regel jduSj z van p Pitlo en E. G> C. j. Bon- bevat een graanschuit 100.000 kg,jzo-|tan; Johanna Hendrika, d. van H. E. Quint en J. H. van Schuppen; Martin dat met het leegzuigen van een schip, bijna zeven uur is gemoeid. Daar geen cilo aanwezig is, hetgeen de firma als een grote handicap voelt men kan geen bouwvergunning krijgen wordt het graan onmiddellijk in de elevator opgezakt en op vrachtwagens, die af en aan rijden, naar de pakhuizen in de binnenstad vervoerd. Het stemt tot voldoening, dat na zo vele jaren ook dit stukje Rhenens be drijfsleven wederom in ere is hersteld. E.M.S.Voorwaarts 41. Voorwaarts is er niet in geslaagd zich het in degradatiegevaar verkerende EMS uit Bunnik van het lijf te houden. De thuisclub zat fel op de bal en gaf Voorwaarts geen ogenblik gelegen heid haar spel te ontplooien. De V.- voorhoede, die zich maar zelden aan de intensieve dekking kon ontrekken, kreeg wel enkele kansen, die echter geen doelpunten opleverden. Het lichte veldoverwicht, dat EMS voor rust had leide aanvankelijk niet tot resultaat, maar na ruim een half uur wisten de gastheren vrij onverwachts binnen en kele minuten tweemaal te scoren 20. Na rust pakte Voorwaarts direct flink aan en binnen vijf minuten ont snapte het EMS-doel al tweemaal aan een doorboring, toen Evers en v. d. Oosterkamp rakelings over schoten. Gerrit, z. van C. de Valk en D. Vene- ma; Hendrik, z. van R. van der Burg en C. J. van der Burg; Johannes, z. van T. van Veenendaal en R. H. Ker seboom; Bart, z. van C. A. Drost en C. Valk; Matthijs Albertus, z. van A. B. Kersten en A. Jansen; Willem Johan, z. van J. Drost en A. van der Kolk. Ondertrouwd: Johannes Cornelis v. Leeuwen, Veenendaal en Huibertje v. d. Vendel, Rhenen. Overleden: Margaretha Hovestad, 76 jaar, gehuwd met H. van Oort. Inschrijving Zeepkistrace gesloten. De Zeepkistrace geniet een dermate grote belangstelling, dat de organisa toren ertoe zijn overgegaan om de in schrijving te sluiten. Culturele avond. Door de Ned. Prot. Bond te Ame- rongen werdeft in het afgelopen sei zoen een serie culturele, lezingen ge houden. Om de sluitingsavond te ver zorgen waren uitgenodigd de heren P. Oldenburger en H. Tuijter, resp. uit Eist en Rhenen. In hun gezamenlijk programma werd voorgedragen over het onderwerp: „De humor in de Vlaamse en Nederlandse proza en licht verteerbare kunst wordt gebo den. Deze avond was een waardig slot van een serie Culturele avonden welke in deze omgeving maar al te zeer ge mist worden. Wanneer van dit werk meer bekendheid zal komen, kan in het volgend seizoen ongetwijfeld ver wacht worden dat het meer vruchten in de toekomst zal afwerpen. Oranje-Wit moet een degradatie wedstrijd spelen. In hun laatste competitie-wedstrijd op eigen terrein tegen De Toekomst, trachtte Oranje-Wit nog te ontkomen aan het gevaar voor het spelen van degradatie-wedstrijden, maar dit mocht hen niet gelukken. In de eerste plaats wisten zij zelf de volle buit niet bin nen te halen, maar ook haar medege gadigde bleef niet stil zitten en won liefst met 41 van Voorwaarts. Door deze uitslagen is Oranje-Wit nu geëin digd op de derde plaats van onderen, zodat nu een beslissingswedstrijd uit zal maken met nummer drie uit de andere afdeling wie of het volgende seizoen nog in de eerste klas zal uitkomen. IJ.F.C. en Woudenberg degraderen definitief naar de 2e klasse. Tegen wie Oranje-Wit de beslissings wedstrijd moet spelen is nog niet be kend, doch vermoedelijk Utr. Boys of Stormvogels, maar indien Oranje-Wit deze wil winnen, zal uit een ander vaatje getapt dienen te worden, want tegen De Toekomst was het weer po vertjes. Door het steeds wijzigen van het elf tal komt men er ook niet. Steeds verschijnen nieuwe gezichten, waardoor het verband in de ploeg steeds verder zoek raakt, zodat geen punten, maar ook De Toekomst wist het net twee maal te vinden, zodat met een gelijk spel genoegen moest worden genomen. Herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk. Naar men ons mededeelde zal a Vrijdag een herdenkingsdienst word< gehouden in de Ned. Herv. Kerk. I voorganger is Ds Vlasblom. Medewe king wordt verleend door het ker koor en kinderkoor onder leiding van de heer Jan Doornebal. De herden kingsdienst vangt aan om 7.30 uur. Burgerlijke stand. Geboren: Gerdine Anne, d. van F. Stob en A. van den Berg. Ondertrouwd: Henry Klaassen, 23 jaar en Catharina van Spanje, 24 jaar. Ingekomen personen. Gijsbertha A. Haalboom van Rijs- sen in B 34. Vertrokken personen. Gradus J. Schuitert van D 22a naar Enschede; Eesjes Wegerif van B 339 naar Apeldoorn. Viering Koninginnedag. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin op 30 April zal de traditionele kinder- zanghulde ditmaal op Maandag 1 Mei plaats vinden. Na afloop van deze hulde en de toespraak van de bur gemeester des morgens om 10 uur, worden de kinderen in de scholen onthaald. Het lag in de bedoeling om des middags een poppenkast en een goo chelaar te laten optreden, maar het gezelschap heeft deze middag niet vrij kunjien maken. Deze specir' middag voor de kinderen komt n Vrijdag 5 Mei a.s. in het vereniging: gebouw, voor de kinderen uit Ove berg van 23.45 uur voor de overij kinderen van 4.156 uur. Predikbeurten. enkele aanval nimmer met succes be-j Ned. Herv. Kerk 10.30 en 6 kroond kan worden. Vooral na de rust Ds B. F. C. de Groot, was Oranje-Wit verre in de meerder-j Ger. Kerk 9 en 4.30 uur Ds heid en brachten het nog tot twee doel-;Zwaan. uur L.

De Vallei | 1950 | | pagina 5