DE ENGELSE KAPERS ïteniw-oucLz Ueeïiendaai Burgerlijke stand. Geboren: Stijntje Everdina, d. van A. Slotboom en E. M. Jansen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds W. Hop. 6.30 uur de heer De Meyer uit Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Ds G. Molenaar. Gevonden voorwerpen. Gevonden een portemonnaie met -1- f 15,- inhoud. Terug te bekomen j G. v. Beek, A 150 te Renswoude. Herdenking gevallenen. Zoals telkenjare, zal ook dit jaar op Donderdag 4 Mei 1950 de herden king van de gevallenen, in deze ge meente plaats hebben. Deze herdenking zal zich blijkens bekendmaking van de Burgemeester dezer gemeente beperken tot een „stille tocht" naar het monument voor de gevallenen. Een ieder wordt verzocht aan deze stille tocht deel te nemen. Te 7.45 uur zal nabij het gemeentehuis worden verzameld en begeeft de stoet zich naar het monu ment. Te 8 uur precies zullen twee minuten stilte in acht worden geno men, waarna gemeenschappelijk het Wilhelmus wordt gezongen. Aanvang en einde der 2 minuten stilte wor den aangegeven door de brandweer sirene. Zowel verenigingen als ieder voor zich worden verzocht bloemen te leggen aan de voet van het monu ment. AMERONGEN Herdenkingsavond. Op de Nationale Herdenkings avond op Donderdag 4 Mei 1950 worden herdacht: de militairen van de Nederlandse strijdkrachten; de zeelieden; de verzetsstrijders; de ge allieerde militairen en alle overigen die waar ter wereld in de jaren van -^e oorlog te land, ter zee of in de cht voor de bevrijding van het Ko- nkrijk zijn gevallen, of als Neder- nder of Nederlands onderdaan ten :volge van tegen hen gerichte vijan delijke actie zijn omgekomen. De ingezetenen worden verzocht de volgende regelen in acht te ne men die voor het gehele land gelden. 1. Van des avonds 18 uur af, zullen van alle openbare gebouwen, par ticuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok gehangen worden. 2. Om 19.40 uur zal ieder kunnen deelnemen aan een „stille tocht", die zal aanvangen op de Hof (ge meentehuis) en zal gaan naar de nieuwe algemene begraafplaats, naar de graven der gevallenen. 3. Van 19.45 uur af tot 30 seconden vóór 20 uur zullen de kerkklok ken luiden. 4. Te 20.00 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van de brandweersirene dit tijd stip is aangekondigd, op de plaat sen der herdenking, twee minuten van volkomen stilte in acht ge nomen worden. Verzocht wordt aan de burgerij deze plechtige stilte algemeen in acht te nemen. Het einde dezer twee minuten zal door een korte sirenestoot worden aangegeven. 5. In overeenstemming met de geest die onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zul len geen toespraken worden ge houden. De weg naar de plaats der plechtigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zonder vlag of vaandel, worden afgelegd. 6. Op de plaats der herdenking be staat voor elk der deelnemers ge legenheid tot het strooien van bloemen. 7. Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen de recht streekse nabestaanden der geval lenen, zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kun nen innemen. INGEZONDEN. Alg. Ned. Bond van Ouden van Dagen. De Afdeling Veenendaal van de Alg. Ned. Bond van Ouden van Dagen ver gaderde Dondei'dag 20 April in „Pro Rege". De vergadering werd door de voorzitter, de heer v. d. Linden, ge opend. Deze gaf daarop direct het woord aan de voorzitter van het hoofd bestuur, de heer Van Beek uit Schie dam. Deze zette in een gloedvolle rede doel en streven van de Bond nog eens nader uiteen en gaf op bevattelijke wijze aan de hand van verschillende feiten een uiteenzetting van alles wat de Bond reeds voor de Ouden van Dagen bereikt had. Hij spoorde dan ook de Afd. Veenendaal aan om de propaganda met kracht ter hand te nemen. Want alhoewel de Afd. met haar bijna 150 leden geen slecht figuur slaat, is er voor haar in Veenendaal nog heel wat te doen. Geslaagd. Onze plaatsgenote, mej. Zw. Prak, is bij gehouden examen geslaagd als lerares Landbouwhuishoudschool acte N. XIX. Zij genoot haar opleiding aan de Christine Hermine School te Zet ten. Er blijkt nog altijd behoefte te zijn aan leraressen acte N. XIX. Mogelijk kan dit een stimulans zijn voor meis jes uit onze gemeente die moeite heb ben beroepskeuze te doen. Roekeloze baldadigheid. Zes weken gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen de 20-jarige spinner G. v. d. K. uit Ederveen, die zich Dinsdag voor de Utrechtse Recht bank moest verantwoorden wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld. Het geval, misdrijf kan men haast zeggen, geschiedde op 22 November j.l. op de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij te Veenendaal. Daar werk te in de mengafdeling, waarin zich benzinebaden bevinden, de arbeider E. C. v. O. uit Rhenen. Toen deze ge reed was met zijn werk en zich met nog van benzine dampende handen en armen en bespatte kleding naar een nevenliggend lokaal begaf, trad de daar werkzame spinner v. d. K. op hem toe en hield hem uit louter bal dadigheid een brandende cigax-etten- aansteker voor het gezicht. Een en an der met gevolg, dat het slachtoffer in bx-and vloog en ernstige kwetsuren aan armen, hoofd en hals opliep, zo dat hij zes weken buiten bedrijf werd gesteld. De Officier van Justitie noemde het gebeurde een ergerlijk geval van bal dadigheid, terwijl de Px-esident van de Rechtbank de verdachte, vroeg of hij gek was. De verdediger gaf volmondig toe, dat zijn cliënt buitengewoon onvoor zichtig en roekeloos heeft gehandeld, doch pleitte op juridische gronden vrij spraak, subs, een voorwaardelijke ver oordeling. De Rechtbank zal 10 Mei a.s. vonnis wijzen. l(ng. Med.) Veenendaal (Z.M.C.) wederom kampioen. Aan het gelijke spel (11) dat het Zaterdagmiddag-elftal van Veenendaal behaalde in haar thuiswedstrijd tegen Jonathan, had zij voldoende om, even als vox-ig jaar, de kampioensvlag te kunnen hijsen. Het Zeisterse Jonathan heeft deze middag alle mogelijke gedaan het kampioenschap van Vee nendaal nog een week op te schorten. Weliswaar waren de Veenendalers ge durende de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar de Veenendaalse voorhoede was deze middag wel bij zonder slecht op schot. In de eerste helft wist i'echtbinnen E. van Kesteren de Veenendalers de leiding te geven. In de tweede helft wex'd Jonathan voox'tdurend op eigen helft terugge drongen, maar de Veenendalers be schikten over een slecht gericht schot, terwijl zij bovendien een hard wer kende Jonathan defensie tegenover zich had. Bij een der sporadische uit vallen van Jonathan maakte een Vee nendaalse achterspeler hands. De toe gestane strafschop werd echter naast geschoten. Tien minuten voor het einde kreeg Jonathan haar moedig volhouden be loond, toen een der achterspelers ge vaarlijk op doelman Jansen terugspeel de. De snelle midvoor maakte van deze gelegenheid gebruik om de gelijkma ker te scoren. Daarna moest de Vee nendaalse achterhoede nog enkele ma len ingrijpen om erger te voorkomen. Na afloop van de wedstrijd huldigde de voorzitter van „Veenendaal", de heer Dorgelo, de spelers met dit kam pioenschap, terwijl hij de hoop uit sprak, dat aanvoerder Van Kooten met zijn mannen het in de promotie-wed strijden beter zouden doen dan het vo rige jaar, zodat „Veenendaal" kon px-omoveren naar de vierde klasse KNVB. De voorzitter van Jonathan feliciteerde het Veenendaal elftal even eens, terwijl ook de heer Van de Wa ter, als bestuurslid van het afdelings bestuur der KNVB het bestuur en spe lers van „Veenendaal" met dit kam pioenschap gelukwenste, en hen suc ces toewenste bij de komende promo tie-wedstrijden. VeenendaalRobur et Velocitas. Veenendaal speelde Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Oostelijke tweede klasser Robur et Velocitas uit Apeldoorn. Op de mid- voorplaats stond de jeugdige Mulder opgesteld. Voor de rust scoorde de Veenendaalse voorhoede 3 maal. Na de rust werd het een enigszins rom melige wedstrijd, maar gescoord werd er niet meer, zodat Veenendaal een 30 overwinning boekte. (Ing. Med.) 11. John Rope, de vertrouwde van de kapitein, had als mijnslaaf in de mijnen gezwoegd. Hij had kunnen vluchten en was er in geslaagd, na veel avontux-en Engeland te bereiken. John was thans de gids van de expeditie en nauwkeurig wees hij zijn kapitein waar de mijnen zich bevonden. 12. Er werd appèl gehouden. De kapitein hield nog een korte toespraak en daarop ging het recht- stx-eeks op het doel af.

De Vallei | 1950 | | pagina 6