2e blad DE VALLEI Vrijdag 23 Juni 1950 o. 25 /Wenen Zwaar transport vroeg dc aandacht. In opdracht van de gemeente Breu- kelen werd door de Machinefabriek- constructiewerkplaats van de firma Barnard Peters aan de Radboudweg een dubbele ophaalbrug vervaardigd, wegende twintig ton. Zaterdag rolde deze brug uit de fabriek om via vader tje Rijn door de „Elisabeth" naar de •Vecht in Breukelen te worden ver voerd. Deze dubbele ophaalbrug is uit gevoerd met de nieuwste snufjes op het gebied der electrische bewegings inrichting, de gehele constructie is electrisch gelast en is levens zodanig uitgevoerd, dat de Vechtstreek er niet door wordt ontsierd. Zeer vele belangstellenden stonden aan de Rijn om te zien hoe de mach tige hefkraan van de Vogelenzang de zware delen der brug, die met twee grote trailers onder politiegeleide wer den vervoerd, op het dek van de „Eli sabeth" deed neerdalen. Om zes uur 's middags was het berekende karwei afgelopen en kon de „Elisabeth" op- stomen naar het westen. Betrouwbaarheidsrit. De Motor- en Autoclub „Rhenen en Omstreken" houdt Zaterdag een be trouwbaarheidsrit voor auto's en mo toren over een afstand van 140 km. De gemiddelde snelheid zal 40 km per uur zijn. Het parcours bestaat in hoofdzaak uit primaire en secundaire wegen. Er bevinden zich slechts enkele honder den meters zand-verbindingswegen in. De gemiddelde snelheid zal voor de deelnemers gemakkelijk te bereiken zijn. De start vindt plaats om half drie bij het viaduct en de finish ligt op de Bruine Ingseweg. Een mooi concert. Onder fraaie weersomstandigheden en veel belangstelling van de zijde der bevolking gaf de arbeidersmuziekver eniging „Oefening Baart Kunst" Zater dagavond op een gazon van het ge meentelijk plantsoen aan de Dominees bergweg op Vreewijk een mooi zomer avondconcert. Welkom thuis. Ter gemeentesecretarie liggen de passagierslijsten ter inzage van de troepenschepen „Goya", verm. aan komst 29 Juni te Amsterdam, aan boord o.a. onze stadgenoot de heer G. D. Grijsen, Weverstraat 6; „Gen. Harry Tailer", verm. aankomst 2 Juli te Am sterdam; „Kota Inten", verm. aan komst 5 Juli te Rotterdam; „Oranje", verm. aankomst 28 Juni te Rotterdam; „Empire Brent", verm. aankomst 30 Juni te Rotterdam. Voorwaarts Junioren struikelden. De Voorwaarts Junioren waren Za terdagmiddag in het DOVO-voetbal- tournooi niet bijster gelukkig. De wed strijd tegen Veenendaal werd gelijk gespeeld, waarna met het nemen van strafschoppen de beslissing moest wor den gebracht. Deze viel in het nadeel 'van de Rhenenaren uit, waarmee zij tevens waren uitgeschakeld. Geslaagd. Onze stadgenoot de heer Adr. D. J. Haagsman slaagde te Haarlem voor de akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de licha melijke oefening. De heer Haagsman genoot zijn opleiding aan het Kweek school Instituut voor de Lichamelijke Opvoeding te Den Haag. Bouw koelhuis aanbesteed. Maandag werd door de firma Kou wen en Hartigh te Broek op Lange- dijk de bouw van een koelhuis aan de Radboudweg aanbesteed. De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: Fa Kraal, Zoetermeer 38.685,-; Aan- nemersbedr. F. Meij, Rhenen 37.987,-.; Fa De Geus, Broek op Langedijk 37.337,-; Fa Haan en Reek, Alkmaar 36.650,-; Fa Veenbrink, Rhenen 35.000,-. Laagste inschrijver was Lod ders' Aannemersbedrijf, Rhenen met 34.479,-. School met de Bijbel op reis. Afgelopen Donderdag en Dinsdag j.l. hebben de kinderen van de bijzondere school hun schoolreisje gemaakt. Voor de drie hoogste klassen was het Don derdag de grote dag. Het doel was Rot terdam en Hoek van Holland. In de Maasstad was het bezoek aan de tunnel wel het hoogtepunt, terwijl 's middags de boottocht door de havens zeer in de smaak viel. Het verblijf aan het strand in Hoek van Holland was voor de kinderen een grote attractie. Op de terugweg werd nog aangelegd in de speeltuin te Haastrecht. Vooral Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Teunis, z. van G. ter Haar en G. A. van Amerongen; de tocht in het „watervliegtuig" was Hendrika Wilhelmina Cornelia, d. van onvergetelijk. Voldaan kwamen de kin-iH. v. Walsem en S. Kempenaar; Elisa, deren om half tien weer in Rhenen z. van J. Baars en J. H. Diepeveen; aan. !Anne Frédérique, d. van D. Graatsma Dinsdag was het feest voor de drie'en M. C. Corsten; Hubertus, z. van C. laagste klassen. Om half negen ver-|H. Nellestijn en H. van Haaren; Wil- trokken twee bussen met als reisdoel lem, z. van Z. C. van Dijk en G. Ger- Harderwijk. Het zwemmen en kano- ritsen; Mar ja, d. van A. C. J. van Dijk varen, een mooie boottocht en het spe-en P. 4. van Hoogdalem, Wageningen; len in de speeltuin deden de tijd snel,Cornelia, d. van J. C. Briene en A. J. omvliegen. Op de terugweg via Amers-!Henzen; Albertus, z. van J. Zomer en foort werd nog een bezoek gebracht-A. van de Scheur, aan de speeltuin van Aart Jansen op| Ondertrouwd: Arend Baars en Hen- de Leusderheidé. Tegen zes uur kwa-'drika Adriana Meijer, beiden te Rhe- men de kinderen weer behouden opjnen; Arie van der Lee, Leersum en het Fred, van de Paltshof aan, waarjHendrika van den Brink, Rhenen; ze door vele ouders weer werden op-jEimert van Dijk, Rhenen en Hendrika gewacht. 'Johanna Tijlena Snitselaar, Ede. Beide dagen was het mooi weer. Een| Gehuwd: Hendrik Paulus Kuipers woord van dank aan de uitstekende en Wijntje van den Berg; Gerrit var service van de NBM en de chauffeurs Laar en Hendrika van de Scheur; Jan V' No. 15 Zij gooiden een fikse stapel hout op het knetterende vuurtje, dat korte tijd scheen te willen doven, maar toen ho ger opflikkerde en sissende vlammen omhoog stuwde. En zielstevreden zaten ze aan weerszijden van het romanti sche kampvuur, rookten hun sigaret en keken vergenoegd uit over het glooi ende land aan hun voeten, waarover de purperen gloed van de zinkende avondzon een ros goud vloeide. Aan de horizon kartelde het silhouet van de stad tegen de vlammende hemel, blokkeling van hoge gebouwen met daar bovenuit rijzend de vele torens en de donker bepluimde fabrieks schoorstenen. In het bos achter hen ruiste de wind en de vogels zongen hun laatste jubellied aan de sterven de dag. Spoedig zou de schemering ko men en dan de duisternis van de nacht en de eenzaamheid in dit wijde land. Ze dachten beiden aan de lange, don kere nacht, die komen ging en die ze zouden doorbrengen in het hol onder de wortels van de oude boomen ze wisten niet of ze er blij en trots, dan wel heimelijk doodsbenauwd om waren.... Zwijgend rookten ze een tweede sigaret, hoestten af en toe, wreven verstolen de tranen uit hun ogen, die de prikkelende rook veroor zaakte en stilaan zakte hun blijde stem ming onder een al dreigender stij gend gevoel van onbehagen en ieder voor zich begon er van overtuigd te raken, dat de nacht in het donkere hol verre van een vrolijk avontuur zou worden.Stilletjes lieten zij een half opgerookte sigaret in het vuur vallen, loerden terzijde, stelden bevredigd vast, dat de ander ook niet meer rook te.... Een doffe pijn begon in hun hoofd te kloppen. Hun maag verzette zich heftiger en heftiger tegen de in werking van het ongewone vergif en een donkere nevel viel over het pur peren avondlandschap en over hunjdoodsbleek, maar aanmerkelijk opge verslagen hart. Ze begrepen plotseling-lucht, zich weer zijwaarts op de grond niet meer, hoe ze de wereld zo godde-jlieten zakken, voor het nare ogenblik lijk hadden kunnen vinden en hun idi- onverschillig voor alles ter wereld. Zij ote inval om weg te lopen van huis'slikten om het branderige, zure gevoel verwensten ze innerlijk als het stomste wat een ezelachtig wezen ooit had kun nen uitdenken En zo hoorden ze geen van beiden de haastige stappen van de koddebeier, die uit het bos te voorschijn kwam, de hoge kant afsprong en met grote passen op de jongens bij het vuur toesnelde. V. Peter keek met glazige en ongelovige ogen naar de man met het geweer op zijn schouder en z'n groene uniform met blinkende knopen. Wat wou die vent? Gelaten ging hij rechtop zitten om af te wachten, wat dit groen-geuniformde noodlot verder over hen beschikken u. Misschien kwamen ze met een rammeling vrijMaar zijn maag bleek niet gesteld op zulke uitbundige bewegingen en na een snel geslik en gehik deponeerde de ongelukkige Peter al waker nog van de laatste feestelijke maaltijden in zijn binnenste restte, in de as van het dovende vuur. En Piet, in hartelijke solidariteit, deed zonder verwijl hetzelfde Waarna zij, in hun gekwelde keel kwijt te raken en veegden met de rug van hun zwaar besmoezelde handen de vieze klodder tjes weg, die van hun lippen en kin neerbiggelden. Peter zag, hoe de koddebeier zich over zijn vriendje neerboog en bezorgd vroeg: „Is uw hoogheid ziek?" En hij moest in al z'n ellende toch even grinniken, toen hij Piet met zwakke stem hoorde antwoorden: M'n kop barst haast! Hij was nieuwsgierig, wat die laffe pestkop van een koddebeier nou wel doen zou! Maar hij schrok toch, toen die overeind kwam en met een reso luut gebaar de buks van z'n schouder rukte. Wat nou? Slaan of schieten met z'n geweer? Dat moest er nog bij ko men! Schrik en woede verjoegen met één slag de rest van zijn misselijkheid en bliksemsnel was hij opgesprongen en had een knoestige tak (Wordt vervolga) is ook hier zeker weer op z'n plaats. Ontwerp-pian van uitbreiding. De Burgemeester der gemeente Rhe nen brengt ter openbare kennis, dat 'gedurende het tijdvak van 31 Mei tot en met 27 Juni 1950 ter gemeentesecre tarie, bestuursafdeling voor een ieder ter inzage liggen: 1. een ontwerp-plan van uitbreiding, bestaande uit: a. een plan, aangevende de be stemming in hoofdzaken van alle in deze gemeente gelegen gron den; b. plannen, vermeldende de be stemming in onderdelen van de in deze plannen begrepen gron den voor de kernen Rhenen en Achterberg; 2. bij de plannen, onder 1 sub b be doeld, behorende ontwerp-bebou- wingsvoorschiften; 3. een toelichtende beschrijving, be horende bij genoemd ontwerp-plan van uitbreiding. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden bezwaren inbrengen bij de gemeenteraad. Rhenen, 25 Mei 1950. De Burgemeester voornoemd, L. BOSCH v., ROSENTHAL. Hendrik de Roder en Gijsberta Vas- tenholt. Overleden: Evert van Dolderen, 8<~' jaar, ongehuwd- Dit jaar geen vacantief eest weck in Rhenen. Activiteit van VVV zal er niet minde om worden. Voor de algemene jaarvergadering van de vereniging voor vreemdelin genverkeer, die Vf ij dagavond in hole! „Het Wapen van Rhenen" werd gehou den, bestond van de zijde der lecier slechts een matige belangstelling. Na een bijzonder welkomstwoord te heb ben gesproken tot de vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, wet houder G. v. d. Steeg, sprak de voor zitter van de vereniging, de heer N. Souwerbren daarover dan ook zijn te leurstelling uit. De bewering, als zou VVV dit jaar niets doen, werd door dc voorzitter in zijn openingswoord al ras ontzenuwd. Vele zitbanken werden ge plaatst, nieuwe richtingsborden -verre zen als paddestoelen uit de grond he informatiebureau op het Hof is aüij, nog dagelijks geopend, het bij ka too aan de ingang van Ouwehands Di- renpark werd weer in bedrijf ge nieuwe wandelkaarten met strate Jijr ten aanschouwden het daglicht h< VVV-adresboek komt met enkele we - ken van de -pers, en zo ging sc

De Vallei | 1950 | | pagina 5