De Engelse Kapers AffieAo-ngen, ÏÏLcum^\lct Katitaa'iê.ediende voort met een lange opsomming te ge ven, van hetgeen dit jaar al werd ge presteerd en nog gepresteerd zal wor den. „De VVV-vacantiefeestweek be hoort tot het verleden," aldus ging hij voort, hetgeen vanzelfsprekend dit jaar minder werk meebrengt. Dit evene ment kostte veel geld, maar bracht in ieder geval wat op, waarvan andere plaatselijke verenigingen, die noodlij dend zijn, hun portie van meekregen. De heer Souwerbren sprak er zijn leed wezen over uit, dat de VVV-bestuur- ders werden betiteld als kermisexploi tanten. Zo moet men dit toch niet zien. VVV wil graag voortgaan met de or ganisatie van vacantieweken, maar daar gebleken is, dat het gemeentebe stuur slechts voor drie dagen vergun ning wilde verlenen, heeft het bestuur gemeend de aanvrage voor 1950 te moeten intrekken. Men voelt er niets voor met verlies te gaan werken. Waarom in andere plaatsen wel iets georganiseerd mag worden en in Rhe- nen niet, daarop kon ook de voorzit ter geen antwoord geven. Nu zegt men, aldus ging hij voort, VVV doet niets meer. Inderdaad houdt VVV noodge dwongen geen vacantieweek meer, maar zij is toch op de rest van haar werkterrein actief gebleven. VVV zou gaarne meer steun genieten, ook van hen die belang hebben bij een goed vreemdelingenverkeer. Wanneer straks de middelen misschien nog eens zo\er zullen dalen, dat b.v. het ergste het informatiebureau zou moeten wor den gesloten, dan zal men het jammer vinden én weer traehten met alle zei len bij te zetten de zaak te redden. Dit kan nu echter nog voorkomen worden! De slechte samenwerking met de KNMB is de oorzaak geworden, dat beide verenigingen voortaan niet meer zullen samen gaan. Spreker sprak zijn erkentelijkheid uit over de verhoging van de subsidie door het gemeentebe stuur. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de vereniging er financieel niet slecht voor staat, hoewel reeds betere tijden werden gekend. De aftredende bestuursleden N. Sou werbren en J. Waiboer werden bij ac clamatie herkozen, terwijl in de. vaca tures Sam Stevens en Ch. v. d. Toorn de heren D. W. de Jong en A. J. Bo- venschen werden gekozen. De voorzitter bracht aan het slot van de vergadering hulde aar. de Macro, die on Tweede Pinksterdag zoveel vreemdelingen naar Rhenen had weten te trekken met de zeepkistrennen. Voorts deelde hij nog mede, dat het bestuur zich zal toeleggen op het uit werken van nieuwe plannen, om zo doende de trek van de vreemdelingen naar Rhenen op peil te houden of lie ver nog uit te breiden. Het Bronzen Kruis. Onze stadgenoot, de sergeant der pa rachutisten E. v. d. Oosterkamp, die in Februari van dit jaar na elf jaren tropendienst in ons vaderland terug keerde werd dezer dagen in de Ridder zaal te Den Haag door Z.K.H. Prins Bernhard gedecoreerd met het Bron zen Kruis wegens bijzondere persoon lijke krijgsverrichtingen. Enkele weken geleden ontving sergeant van de Oos terkamp van de Minister van Oorlog reeds het Oorlogsherinneringskruis met de gespen. Rijnbad wordt toch geopend. Donderdagavond vond in café Van Barneveld de 2e algemene ledenver gadering van de zwemvereniging plaats. De in de eerste vergadering, 14 dagen geleden, benoemde commis sie, bracht in deze vergadering verslag uit van haar onderzoekingen. Het re sultaat van dit onderzoek was, dat er een mogelijkheid bestond om tot her opening van het bad te komen. Voor dit jaar zal men dan genoegen moeten nemen, met zo goed mogelijk opgelap te gebouwtjes. Tevens was het de com missie gelukt om een badmeester be reid te vinden dit jaar als zodanig in het Rijnbad op te treden. Ook het ma teriaal te water, dat geheel verniewd dient te worden, kan er komen. Netten kunnen worden aangekocht, terwijl door de fa. Henzen te Amerongen, een aantal tonnen gratis in bruikleen zul len worden afgestaan. Het enigste bezwaar dat de opening nog in de weg stond, was, de financiële positie der vereniging. Nadat in 1948 het bad voor het laatst geopend was ge weest, is er steeds een tekort in kas gebleven. Bij een door de commissie voorlopig opgestelde begroting, kwam men tot een tekort over het seizoen van ruim 600,-. Dit tekort kan wor den opgeheven, indien de gemeenten Amerongen en Leersum beiden bereid zijn, de vereniging een subsidie toe te kennen. Door de ledenvergadering werd besloten het bad volgens de plan nen van de commissie dit jaar provi sorisch te doen herstellen en per 1 Ju li weer in bedrijf te stellen. Door o.a. een prikplatenactie zal men trachten de benodigde contanten bijeen te bren gen. Staande de vergadering werd reeds een belangrijk bedrag toegezegd. Hoewel dus dit jaar het bad geopend zal worden, zijn de moeilijkheden voor de toekomst nog niet overwonnen. Het is namelijk zo, dat de gebouwtjes geen 2e seizoen meer mee kunnen. Het door de vergadering benoemde nieuwe bestuur, samengesteld uit de leden van de commissie van onderzoek, maakte dan ook bekend, dat het van plan is, in dit najaar het bestaande bad geheel te liquideren en door het voe ren van verschillende acties voor het volgende seizoen te komen tot de op richting van een geheel nieuw, aan de eisen des tijds voldoend bad. Voor de vele zwemliefhebbers, zo wel onder de bevolking van Ameron gen en Leersum, als onder de hier ver toevende zomergasten, is het in ieder geval een geluk, dat reeds dit jaar weer gezwommen zal kunnen worden in een van de mooiste plekjes van de Rijn, die men zich denken kan. Comité Kankerbestrijding J.l. Maandag werd in de Raadzaal van het Gemeentehuis een vergadering ge houden, waartoe enkele personen en de afgevaardigden van verschillende colleges waren uitgenodigd. Het doel was; te komen tot het vormen van een comité dat trachten zal le Leden te werven voor de Vereniging »Koningln-Wilhelminafonds«, die zich de Kankerbestrijding ten doel stelt; 2e Op of omstreeks 31 Augustus een collecte ten bate dezer vereniging te houden. Na enige bespreking werd het comité samengesteld. Het bestaat uit de dames Zr. M. Riemersma, Mej. C. J. C. Hess, Zr. A. M. van der Bunt en de heren C. J. Meijer, W. Gerding, K. de Bonte. Het comité vertrouwt, dat het op de medewerking van de Amerongse burgerij mag rekenen, wanneer het op roept tot het verlenen van steun aan de bestrijding van de vreselijke ziekte kanker. Het comité zal de burgerij met gang van zaken op de hoogte houden. Loop der bevolking. Ingekomen: Hendrik Korver en gezin van Ruwiel; Jan B. Veltman en gezin van Mijdrecht; Jan W. Geurts en gezin van Horst; Grietje van de Lustgraaf van Veenendaal; Hendrik Wessels van Utrecht; Hendrik J. Ros en gezin van Winterswijk; Jan van Essen en gezin van Kockengen. yVertrokken: Friedrich W. Wolf en echtgenote naar Zeist; Johanna M. Voor terstond gevraagd Leeftijd pl.m. 18 jaar. Min. eis Mulo diploma en typen. Goed in Nederlandse Taal. Zo mogelijk enige kantoorervaring Op kantoor met afwisselende werkzaam heden, Eig. geschr. br. met opgave van leeftijd, genoten onderwijs, opleiding, e.v, diploma's en verlangd salaris te richten onder letter A bur. v. d. blad. Dekker naar Amsterdam; Berend Dek ker naar Ermelo. Burgerlijke Stand Geboren: Gerritje Elsje, d. van A. van Ree en G. Verschuur. Overleden: Gerrit Meijer, 62 jaar, overleden te Zeist. RENSWOUDE. RAADSVERGADERING. De raad der gem. Renswoude zal op Maandag 26 Juni a.s. des v.m. 9.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van R. v. Wolfs winkel en J. v. Voorthuizen (C 92). Pseudo-vogelpest. Ter ondersteuning van de maatrege- ter bestrijding van de verbreiding van de pseudo-vogelpest, is door de Bur gemeester van Renswoude onder dag tekening van 20 Juni 1950 bepaald, dat alle kippen moeten worden opgehokt, terwijl alle honden en katten moeten worden opgesloten, in het gedeelte der gemeente, gelegen ten Westen en Noor den van de Groeperkade. Onder het ophokken wordt verstaan het bijeen brengen van de kippen op terreinen, omgeven door gaas, waar zij niet over heen kunnen vliegen. Deze maatregel wordt van belang geacht ter voorko ming van het contact tussen de kip pen en in het wild levende dieren, zo als bijv. konijnen en hazen. Tocht Ouden van Dagen. De voetbalvereniging te Renswoude organiseert op Zaterdag 24 Juni a.s. des nam. 7.30 uur een voetbalwedstrijd waarvan de opbrengst ten bate van de tocht voor Ouden van Dagen zal ko men. kocht, ditmaal draagt de geldinzame ling voor het Prins Bernhard Fonds een geheel ander karakter. Er is een beroep gedaan op een aan tal plaatselijke winkeliers die in hun winkel ten verkoop gereed hebben staan in de periode van uitsluitend 24 Juni a.s. tot en met 1 Juli d.a.V. de prachtige exclusieve foto's van het Koninklijk Gezin tegen de prijs van 0.15 per foto. Steunt dus door aankoop van een fo to op deze wijze het Prins Bernhard Fonds. Weeskinderen met vacantie. Op initiatief van de Opbouwstich- ting voor Maatschappelijk Werk in de ze provincie is mede dank zij de ar beid van het plaatselijk comité voor Vrouwelijke Hulpverlening ter plaat se de mogelijkheid geopend dat een 41-tal weeskinderen uit tehuizen in Utrecht gedurende een veertiental da gen in Renswoude een vacantie zal Een veteranen-elftal uit Scherpenzeel gaan doorbrengen van 31 Juli a.s. tot en met 19 Augustus d.a.v. speelt tegen een soortgelijk elftal uit Renswoude. Prins Bernhard Fonds. Telken jare wordt 'n inzameling van gelden gehouden ten bate van het Prins Bernhardfonds. Werden in de vorige len in de gem. Scherpenzeel, dienende jaren de bekende Anjer-emblemen ver- De zeer spontane toezeggingen van de a.s. „pleegouders" maakt het nu mogelijk dat een zo groot aantal kin deren naar buiten gaan. Het comité heeft mede dank zij de hulp van de plaatselijke predikanten zo'n schitte rend resultaat weten te bereiken. 25. De Indianen hielpen maar al te graag mee. Ze haatten de Spanjaarden, voor wie ze bevreesd wa ren, met een woeste haat. Nu durfden ze tegen hun meesters in opstand komen. Ze begrepen volkomen de plannen van de blanken om het Spaanse fort bij verrassing te nemen en wilden graag meehel pen. 26. Daar kwam het fort in het zicht. Een vier kant stenen gebouw, omgeven door een diepe gracht. De brug was opgehaald, een schildwacht liep heen en weer. Zonder zich te overhaasten, reuen de Engelsen naar de poort.

De Vallei | 1950 | | pagina 6