DOOR UU) TROUWFOTO'S, HENK LAMME IVO ROL: Gezonde tanden - Gezond tandvlees 1,< Veemn.daat ïifietven. ook aan GEmEEniEHUis en kerk naar Hoofdstr. 90 ueenendaai - Telefoon 777 AAMBEIENZALF MIJNHARDT helpt altijd li OOFDPIJNT C C(« Geen spreekuur (Wordt vervolgd) Concert. 3e Zomeravond concert van „Caeci- lia" voor de gemeente Veenendaal op 12 Juli a.s. op het Plein Vendelseweg. Aanvang half acht. Programma: Les Cadets, mars, J. P. Sousa; Legendes uit het Woud, wals, Joh. Strauss; Indische Bruidstoet, L. Siede; Strauss Herinneringen, H. Lu- reman; The Liberty Bell, mars, J. P. Sousa. Pauze. Appèl Aux Trompettes, mars, Ney; Goud en Zilver, wals, Léhar; Klompendans, Noack; Am Meeresstrande, wals, Max. Fischer; Lynwood, mars, J. Ord. Hume. Benoeming. Aan de Vrije Chr. School aan de Nieuwe weg werd tot onderwijzeres be noemd Mej. I. Goedhart te Moordrecht. Door de allernieuwste manier van werken zijn wij in staat U een serie Foto's in Album de zelfde dag af te leveren. Wij garanderen U dat dit snelle werken, niet van invloed is op de houdbaarheid der foto's. ZIJ BLIJVEN GOED (Ing. Med.) Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Hermanus J. A. Suk kel, 28 jaar en Tjitske Eppenga, 28 jaar; Gerrit J. van de Haar, 25 jaar en Annetje Roseboom, 20 jaar; Jacobus Keiman, 21 jaar en Jannetje van Koo- ten, 23 jaar. Getrouwd: Evert van Amerongen, 24 jaar en Willemina G. de Fluiter, 20 jaar; Rein Visscher, 24 jaar en Cor nelia G. Gaasbeek, 24 jaar; Hendrik van Manen, 26 jaar en Willemijntje Sukkel, 25 jaar; Marinus van Nieuw- amerongen, 30 jaar en Petronella van de Bovenkamp, 28 jaar; Jacob Willem van Essen, 29 jaar en Barendina G. van den Heuvel, 27 jaar. Geboren: Gerritje, d. van J. van der Pest en H. van Soest; Wijntje, d. van P. H. van de Bovenkamp en H. van de Pol. Overleden: Geen. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend, dat ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: twee portemonnaies; een zilverbon; groen tasje; een paar lichte glacé he- rennanascnoenen, gëWOKte rfböiaaoekr fietssleuteltje; étui met vulpen en vul potlood; wollen vestje; damesvest; zwart kinderbeursje; een gekleurde bolero; een zwarte dames handtas met inhoud; aangelopen een witte hen. Dat als verloren zijn aangegeven: dubbele tas met gereedschap; een paar voetbalschoenen met kousen; donker grijze vos; vijf portemonnaies; een zwart lakschoentje; een pakje biljet ten; blauwe zwembroek met hand doek; verkeersinsigne; tas, inhoud vier loonzakjes; een jasje; damespolshor loge met donkerbruin bandje; ceintuur meisjesregenjas. Brandweerdemonstraties. Ter gelegenheid van de Jaarvergade ring van de Prov. Utr. Brandweer- bond, die te Veenendaal werd gehou den, gaf het Veenendaals Vrijwillig Brandweerkorps Woensdagmiddag de monstraties met haar nieuwe aanwinst: de hogedruk-nevelspuit. De demon straties vonden plaats op het fabrieks terrein van Gebrs. van Leeuwen's wol industrie, in samenwerking met deze fabrieksbrandweer. De afgevaardigden van alle plaatselijke brandweerkorp sen uit de provincie Utrecht woonden deze demonstraties bij. Nadat de fa brieksbrandweer op uitstekende wijze haar technische bekwaamheden de monstreerde bij een eventuele fabrieks brand, werden op een weiland achter de fabriekscomplexen de demonstra ties voortgezet met brandstapels en olieputten. Nadat de eerste brandstapel in brand gestoken werd startte de Hol- landia brandweer vanaf een bepaald punt, legde slangen uit, en begon het vuur te bestrijden. Na het signaal van Opperbrandmeester Jarings, dat het vuur gedoofd was, had burgemeester Ing. Med. Bakker 2 minuten en 23 seconden „ge timed", hetgeen een uitstekende pres tatie was. Nadat de tweede brandsta pel aangestoken was startte de nieuwe nevelspuit van hetzelfde punt, reed tot vlak bij de vuurhaard en doofde de vlammen in een minimum van tijd. Hier werd 1 min. 23 sec. genoteerd, een belangrijke tijdwinst dus. De proeven werden daarna herhaald met de olie- putten, waar de vuurhaard allereerst door de fabrieksbrandweer met gewoon water en daarna met schuim geblust werd. De nevelbrandspuit vertoonde hier eveneens haar fantastische resultaten, door de vlammen a.h.w. weg te blazen. In enkele seconden was het vuur ge blust. Dat men hier niet uitsluitend geschoold personeel kan gebruiken be wees de Inspecteur van de Rijksinspec tie, de verschillende commandanten en burgemeesters, die eveneens de vlam men met deze „wenderspuit" te weer gingen en hetzelfde resultaat boekten. De Veenendaalse brandweercomman dant, de heer Tj. Jarings, had reeds tijdens de lunch technische bijzonder heden over deze nieuwe Veenendaalse spuit medegedeeld aan de genodigden. De wagen veryoert ruim 3200 1 water mee, die met een hoge druk van 60 atm. de straalpijp als fijne mistdeel- tjes verlaat. Hierdoor tast het de zuur stof aan, terwijl het water onmiddellijk verdampt. In vele gevallen zal de mist- brandspuit het vuur gedoofd hebben in de tijd, die nodig is om de slangen vanaf de brandputten uit te rollen en met heel wat minder waterschade. De wagen kan dicht bij de vuurhaard rij den en is onmiddellijk tot spuiten ge reed. ook op plaatsen waar geen water aanwezig is, zoals b.v. op afgelegen boerderijen. Voor Veenendaal is deze nevelspuit, die nog slechts alleen in Eindhoven en Venlo in gebruik is, een belangrijke aanwinst van het brandweermateriaal. De spuit gaat nog enkele weken naai de leverancier, de firma A. Boude wijn Zonen te Geldermalsen terug, om geheel afgemonteerd te worden, alvo rens zij definitief in Veenendaal in ge bruik genomen zal worden. Jaarvergadering Prov. Utrechtse Brandweerbond. Tijdens de jaarvergadering van de Prov. Utrechtse Brandweerbond welke Woensdagmorgen in Hotel „De Ros kam", onder voorzitterschap van de wnd. voorzitter Mr J. M. M. Hamers, burg. van Jutphaas werd gehouden, den de overige agenda-punten van de ze vergadering afgewerkt. Voordat de Voorzitter de vergadering sloot stelde hij voor een telegram, aan de voorzitter te zenden met een harte lijke groet en een spoedig herstel. Na het sluiten der vergadering vond in dezelfde zaal de officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Veenen daal plaats, bij monde van burgemees ter A. Bakker. voorzien van de naam Ing. Med. wprd Hp biireemppstpr Tl+vorhl:. niorejirijder&.Honders en .Waaij.enberg Jhr Mr De Ranitz als ere-voorzitter geïnstalleerd. In zijn toespraak tot bur gemeester De Ranitz, merkte de voor zitter op, dat het een traditie van de Bond is geweest van het begin van haar oprichting, dat de burgemeester van de hoofdstad der provincie het ere voorzitterschap waarnam en hij stelde het zeer op prijs, dat Jhr De Ranitz dit ere-voorzitterschap wil aanvaarden. Hij reikte daarna het onderscheidings teken uit. In de toespraak van de nieuw ge- installeerde ere-voorzitter sprak hij al lereerst de hoop uit, dat de voorzitter der Bond, Jhr. de Beaufort uit Drie bergen spoedig weer geheel hersteld zou zijn. Voorts aanvaardde hij dit ere-voor zitterschap met veel genoegen, nu de moeilijkheden welke er waren met de Commandanten-ver. en de Brandweer- personeelsver. geheel waren opgelost. Jhr. de Ranitz was verheugd te con stateren, dat in de provincie Utrecht de brandweer goed georganiseerd is en dat zij op een goede technische dienst kan bogen. Hij sprak de wens uit, dat hij vele jaren getuige zal zijn van het nuttige werk der Bond. In zijn openingswoord had de wnd. voorzitter reeds alle afgevaardigden van de paatselijke brandweercorpsen, (vnl. vertegenwoordigd door burge meesters of brandweercommandanten) hartelijk welkom geheten, in het bij zonder de vertegenwoordigex-s van de Rijksinspectie van de Brandweer, het Gemeentebestuur van Veenendaal, de secr. van de Landelijke Bond en de heer Kuppers, chef-cabinet van de Commissaris der Koningin in deze pro vincie. In een buitengewoon vlot tempo wer- Veenendaaljeugd won van C.V.V. Dat Veenendaal over uitstekende jonge reserves beschikt is wel heel dui delijk gedemonstreerd in de jeugdwed strijd tussen Veenendaal en het Rot- terdamse CVV. Vooral de Veenendaalse voorhoede, met als aanvalsleider midvoor Wim Bleienbeig was zeer gevaarlijk. In hel bijzonder de linkervleugel met R- Mul ler als linksbuiten en Johan Bleien- berg als linksbinnen was prima. Mid denlinie en achterhoede was eveneens voldoende. Al waren de jeugdige spe lers van Veenendaal stuk voor stuk kleiner van lichaamsbouw dan het Rotterdamse jeugdelftal, in snelheid en tactiek waren zij de Rotterdammers verre de baas. In de tweede helft wis ten de CW-ers weliswaar het spel wat te verplaatsen, tot doelpunten kwamen zij niet. Aan de andere zijde zorgen Wim Bleienberg voor alle Veenendaalse doelpunten, n.l. twee in de eerste helft en twee in de laatste speelhelft, zodat het een verdiende 40 zege werd. Met een dei-gelijk materiaal aan re serve spelers ziet de toekomst voor Veenendal er hoopvol uit. Motorsuccessen. Na de „Coupe de la Montagnerit" werd Zaterdag j.l. 24 Juni de tweede wedstrijd verx-eden om het kampioen schap van Nederland betrouwbaar- heidsritten en wel de 380 km lange Zuid-Holland Grensrit waarvan de start te Rotterdam plaats vond. Aan deze wedstrijd namen weer ver schillende rijders deel van de Motor club „Veenendaal" en zij behaalden weer prachtige successen. De beste prestaties-werden geleverd door de Se- op Jawa en Triumph. Zij wei-den in hun klasse resp. tweede en derde. Bei de rijders staan thans met hun pun- tenaantal op de eerste plaats in het klassement en er wordt nu gewacht op het verloop van de laatste wedstrijd die in October a.s. zal wox-den verre den. Die wedstrijd zal de beslissing moeten brengen of zij al dan niet kam pioen van Nederland worden. No. 16 De kroonprins boog het hoofd Er zou wat opzitten!Hij zou z'n middag van vrijheid zeker niet cadeau krijgen!Zij wendden de paarden en draafden het bos langs, de weg naar het zomerpaleis op Peter hoorde spoedig achter zich het geluid van een galopperend paard. Even keek hij om, zag de aanstormen de ruiter, boog aanstonds af en sprong over een sloot. Door de aardappelvel den rende hij, springend, struikelend over de hoge, ruwbladige planten. Maai de wachtmeester ontzag geen aardap- pelvelden en kwam hem in vliegende i-en na. Peter schreeuwde, joeg voort, boog telkens met een scherpe bocht af, bereikte een korenveld en waadde, met de armen roeiend als door water, tus sen de ritselende^ialmen dooi-, die zich wuivend boven zijn hoofd sloten. Zig zag ging hij door het koren, hurkte dan, afgemat, hijgend en blazend van ver moeienis en angst, zwetend en met pijnlijke leden, neer op de grond ho pend dat de huzaar hem hier niet zou kunnen vinden. De galop van 't paard verstomde. Dan kwam van een afstand de stem van de wachtmeester: „Hé! jonge!kom d'r uit!Je hoeft niet weg te lope! Geen mens zsd je kwaad doen! Ik mot je enkel thuis brenge!Toe, kom d'r uit!" (Ing. Med.) Verder behaalden ook de Junioren rijders A. v. Dolder op A.J.S., G. Slot boom op Ariel en B. Spijkhoven op Triumph prachtige successen, door resp. op eerste, derde en zevende prijs beslag te leggen. Ook de B.M.W.-rijder Budding wist zich uitstekend te weren in deze zware rit en kwam als negende uit de bus, een heel goede prestatie daar het met een zware motor in deze rit dubbel zwaar was. Bravo Veenendalersü! „Ja, as ik gek was!'k zal nog naar je toe komme ook! Wat ruiste dal koren!Zou die huzaar toch op 'm afkomen?Hij moest weg en gauwstilletjes, ge bogen wegsluipenginderwijd was de molentocht met aan de kant alle maal riet en lissenAs ie daar kon komen ging ie tot aan z'n nek in 't wa ter hurken, z'n kop tussen de riethal menknap as die paardeknul 'm daar vond!Voorzichtig sloop hij voort, z'n best doend, de aren zo wei nig mogelijk te bewegenToen greep er iets z'n enkel beet en met een schelle schreeuw viel hij voorover en rukte en trok met zijn voet, maar 't was net of er een strik omheen zat en wanhopig begon hij te schelden met zijn gezicht in de geurige, droge hal men gedrukt, woest trappend met zijn vrije voet. Vrijdag 30 Juni j.l. werd een avond- rit verreden over een lengte van onge veer 74 km voor auto's en motoren. Het was een prachtige rit en was feil loos uitgezet door de heer v. Dolder. De uitslag was als volgt: Autoklasse 1. R. Vonk met Citroën; 2. J. Jansen met Citroën; 3. v. d. Bosch eveneens met Citroën. Motoren: 1. Jan Jansen op Triumph; 2. Boers op A.J.S.; 3. J. Vonk op BMW. Waterpolo. VCC won met 64 van Polar Bears (Ede). In een uitermate spannende wed strijd is het eerste VZC-poloteam er in geslaagd Polar Bears uit Ede met 64 te verslaan. Deze overwinning werd in de tweede helft bevochten, nadat het Edese poloteam in de eerste helft een overwicht had gehad. Deze competitiewedstrijd werd Za terdagavond onder grote publieke be langstelling gespeeld in het Bergbad te Veenendaal. Reeds spoedig na het be- ginsignaal had Polar Bears een 20 voorsprong. Wel wist Van Eden er 21 van te maken, doch de gasten waren iets sneller dan de Veenendalers, zo dat het 31 werd. Bloemers zorgde met een prachtig doelpunt voor 23 en waren de Veenendalers iets sneller geweest, dan hadden zij voor rust nog de gelijkmaker kunnen scoren. Door treuzelen bij het nemen van een vrije worp op de 4 meterlij n ging deze kans door het beëindigen van de eerste helft verloren. Maar direct na de hervatting brengt Komen de stand op 33. Fana tiek speelden beide teams verder. Ede profiteerde van het feit, dat twee Vee nendalers het veld moesten verlaten, waardoor zij wederom de leiding nam. In de resterende minuten werd Ede door de thuisclub geheel overspeeld en nadat Henk van Schuppen van verre afstand wederom gelijk gemaakt had, werd het door doelpunten van Bloe mers en Van Eden 64 voor VCZ. Schoolwedstrijden in Bergbad. In Bergbad werden uitgebreide zwemwedstrijden gehouden tussen leer lingen van de Chr. H.B.S. en de Chr. Ulo-school. Het geheel gaf een overwinning voor de H.B.S.-ers te zien en de tot slot gespeelde polo wedstrijd werd door het H.B.S.-zevental met 52 gewonnen. Gedetailleerd waren de uitslagen: 25 m vrije slag jongens: 1. H. Boers, ULO, 15 sec.; 2. T. van Schuppen, HBS; 3. P. van Zeyl Langhout, HBS; 4. A. Turkesteen, HBS; 5. K. R. Kets, HBS. 25^11 schoolslag meisje^: 1. Corry van Schiepen, ULO, 2i.2 sec.; 2. Wiliy Epshraim, ULO; 3. J. Teunis, ULO. 25 m schoolslag jongens: 1. W. Oos terbeek, HBS, 20 sec.; 2. J. v. d. Pol, HBS; 3. P. van Ojik, ULO; 4. H. Slik, HBS. 4 x 25 m schoolslag estafette meis jes: 1. ULO; 2. HBS. 4 x 25 m vrije slag estafette jongens: I. HBS; 2. ULO. Met de Ouden van Dagen op stap. Journaal van een buitengewoon gezellige tocht. Rhenen, Zaterdag 1 Juli 1950. (Van onze correspondent) Het is stralend zomerweer. Op het Frederik van de Paltshof staan drie NBM-touringcars gereed met een lange rij particuliere auto's, om straks met de Ouden van Dagen uit Rhenen en Achterberg de jaarlijkse trip aan te vangen. Vele nieuwsgierigen en familieleden zijn naar het Hof getrokken om de 250 oudjes, die uit alle hoeken van de stad op hun paasbest te voorschijn komen, uitgeleide te doen. Als om half tien allen hun plaatsje in bus of auto hebben ingenomen, klinkt hel startsein en langzaam zet de kara vaan zich in beweging. Overal langs de weg worden de Oudjes nagewuifd en een ieder, die al die blijde gezich ten ziet, is voldaan dat ook dit jaar weer een tocht voor hen kon worden georganiseerd. Langs de vrolijk met vlaggen ver sierde kersenbongerds in de Nude gaat de tocht via Wageningen en Bennekom aar Ede. Wanneer de lange file zich hier moeizaam een weg zoekt door de nauwe dorpsstraat, komt er een wolk voor de zon. De oudjes zingen lustig door en de vrolijkheid wordt er niet minder om. Schitterend natuurschoon ontsluit zich. De tocht gaat voort over die schitterende Veluwe. Een Ever zwijn kan z'n nieuwsgierigheid niet be dwingen en stuift plotseling voor onze wagen met een enorme snelheid de weg over. De pittoreske dorpjes Otter- Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Ing. Med. lo en Hoenderlo en het nationale park „Hoge Veluwe" rijden we voorbij. Een ijverige boer staakt even z,n werk op het maisveld. Hij wuift met z'n pet naar de Oudjes. Inmiddels is het land schap veranderd, de reis gaat voort door uitgestrekte weidevelden en al gauw is Apeldoorn bereikt. Het Prins Bernharddal met de Julianatoren is de eerste pleisterplaats. Tot half een in de middag amuseren de oudjes zich in de speeltuin. De dorst wordt gelest en dan worden lachspiegels, glijbaan, auto scooter, wondertuin en race-bootjes vaarwel gezegd om te vertrekken in de richting Dieren. Langs het schitterende Wilhelminapark met z'n majestueuze fontijnen wordt Apeldoorn verlaten. Aan de oever van het Apeldoorn-Die- rense kanaal wordt halt gehouden om in de openlucht te picnicken. De brood jes met vlees en kaas gaan er in als koek en de chocomel vindt gretig af trek. Voort gaat de tocht via Laag- Soeren over Dieren-Doesburg naar Laag-Keppel. Maar eerst moet op de schipbrug bij Doesburg tol worden be taald. Een ogenblik wanen we ons in de middeleeuwen, maar al gauw is dit oponthoud weer vergeten en als Doe- tinchem is gepasseerd smullen de Oud jes van het schitterende natuurschoon in Montferland. Steeds mooier wordt hier het landschap, steeds ongerepter de natuur. Verkeersborden worden zeldzamer en niemand is er dan ook verwonderd over, wanneer de colonne plotseling verdwaald is. Hoog-Elten, 't nieuwe stukje Nederland, is het volgen de doel. In de verte staat op een hoge heuveltop het zwaar door de oorlog ge schonden kerktorentje. De spits is met vier kabels aan de begane grond vast gesjord. Dit torentje is voor de leide-s van de karavaan het baken in zee. Het mullige bospad waarover de wagens zich met horten en stoten voortbewe gen, kronkelt als een slang door het hoog opgaande hakhout van dit mach tig mooie heuvelland. Grote stofwolken veranderen de schoongewassen wagens in onogelijke voertuigen. Het wordt een rit met hindernissen; geen wonder dat ^e oudjes di) gedeelte van de tocht be- Itempelen als „de betrouwbaarheids- rit". Het terras van het Kurhaus in Elten biedt een imposant vergezicht Duits land in. In de diepte baant de Ëijn zich al slingerend een weg door het wijd- se land en als rappe handen voor een heerlijk kopje thee hebben gezorgd, schakelt de heer Van Wijngaarden Jr. zijn geluidsopname-apparaat in en krij gen wij de gelegenheid om drie oudjes: Trui van Dijk, Geurt Willemsen en de krasse 91-jarige Van den Berg te vra gen naar hun indrukken van deze tocht. Ze zijn alen even enthousiast. „Ook al de anderen vinden het een fijne tocht meneer", zegt Trui met een gulle gimlach op haar verweerde, rimpelige wangen. Als de gesprekken zijn afge lopen, wordt het apparaat direct terug gedraaid en nu klinkt het vraaggesprek door de loudspeaker, zodat allen kun nen horen wat er gezegd is. Men heeft ook gezamenlijk gezongen, onder lei ding van mevrouw Woudenberg-Van Voorthuisen. Ook dit is opgenomen op de geluidsband en wordt even later eveneens ten gehore gebracht. Hoeveel plezier men hierover had, valt moeilijk te beschrijven. Om 5 uur in de middag wordt Hoog- Elten verlaten. Via Zevenaar wordt Arnhem bereikt. Tussentijds wordt nog maals de inwendige mens versterkt en om kwart voor zeven wordt in de bos sen rondom Heveadorp gestopt voor een pierenverschrikker. De vreugde stijgt begrijpelijkerwijze ten top. On der het zingen van „dat gaat naar Den Bosch toe, zoete lieve Gerritje", dan sen de Oudjes arm in arm naar hun auto's om in de allerbeste stemming huiswaarts te keren. Op het Viaduct staat „Ons Genoe- Achter hem ontstond een heftig ge ruis, alsof er water door een sluisdeur spoelde en een sterke hand greep hem bij de schouder en hief hem op. Peter verzette zich als een dolle. Z'n voel was eensklaps vrij uit de strik van de verwarde halmen en hij vocht wanho pig, vocht voor z'n vrijheid, voor z'n leven, sloeg, schopte krabde, beet als razendMaar de wachtmeester sloeg een arm als een bankschroef om hem heen en drukte hem tegen zich aan, dat de adem uit zijn longen ge perst werd en hij kwekte als een kik vors in nood. „Snotaap!" schold de huzaar. „Hou je gemak!Ik wil je toch geen kwaad doen!Ik zal je naar huis brenge da's allesHou die pote stil of ik knijp je tot mosterd! ,,'k Heb niks gedaan!" gilde Peter met schelle stem! la me los, vuillik! 'k Wist geen eens, dat 't de kroonprins was!Hoe most ik dat nou wete? Hij heb 't geen eens gezegd! Hij huilde als een veroordeelde, met lange, gierende uithalen. Al zijn moed en zijn brutaliteit van doorgewinterde straatjongen zonken uit hem weg en slap hing het magere lijf in de sterke armen van de hijgende wachtmeester. Die kreeg meelij met de stuipig schrei ende jongen, en zei: „Nou, ga nou maar nie zo te keer! As je geen kwaad gedaan heb, hoef je toch nie bang te zijn!Kom, ik ga je thuis brenge „Niet naar de gevangenis?" snikte Peter ongelovig. 'k Mot je naar huis brenge voor de ritmeester. Waar woon je? Een straaltje hoop lichtte in Peter's ontsteld hart aan. Hij noemde bevend de naam van het gen" om half acht opgesteld om onder nog grotere belangstelling dan bij de |uittocht, de intocht muzikale luister bij te zetten. Langzaamaan wordt on der vrolijke marsmuziek het Hof weer bereikt. Honderden inwoners zijn hier samengestroomd om getuige te zijn van de blijde inkomste. Eerst worden voor de vele belangstellenden de opnamen uit Elten gedraaid. Men heeft er veel pleizer om en dan komt Wethouder G. v. d. Steeg naar voren om namens de Burgemeester, die door familie-omstan digheden verhinderd is, de Oudjes toe te spreken. Hij dankt daarbij tevens de organisatoren voor het vele werk, dat voor deze tocht werd verricht en noem de de medewerking van hen, die dit weer mogelijk hadden gemaakt, een staaltje van ware burgerzin. Namens de Oudjes sprak de heer Keij een hartelijk dankwoord tot dc organisatoren en tot allen, die het hun ne hadden bijgedragen tot het welsla gen van de tocht, die een onvergetelij ke was geworden. Een bijzonder woord van dank mochten de dames in ont vangst nemen voor hun hartelijke en vriendelijke bediening. De voorzitter van het comité, dhr. Hendrik Lahey, sprak tot besluit zijn oprechte dank uit aan industriëlen, zakenlieden, particuliere autobezitters, bakkers, slagers, kruideniers, melk boeren, muziekverenigingen en verder tot allen, die op enigerlei wijze zo spontaan tot het slagen van deze rit hadden bijgedragen. Bijzondere hulp bracht hij aan de po litie, die zo voortreffelijk de lange file door het drukke verkeer had gemanou- vreerd. Binnen veertien dagen wordt in het gebouw van „Ons Genoegen", daartoe gratis afgestaan, voor de Oudjes en de familieleden de film vertoond van de reis, opgenomen door dhr. M. Schoe- maker. Ook de geluidsopnamen zullen dan gehoord kunnen worden. De Oudjes hebben een dag beleefd, waarover zij nog maanden zullen na praten. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie A., z. van J. Duis en T. v. Aggelen; Gerrit, z. van N. v. Dam en G. v. Vendelo; Gijsje A., d. van B. v. Veenendaal en M. v. Bre- nen; Johanna J., d. van B. Wisgerhof en W. v. Reenen; Bart je H., d. van D. Weijman en H. P. G. Knegjens; Gerrit H., z. van G. v. Kruistum en van H. v. Blitterswijk; Berdina J., cl. van W. van Dam en M. v. Beem; Jo hanna C., d. van J. Ote en J. C. Baars; Hendrika, d. van M. Lodder en van L. Geurtsen; Hermanna, d. van M. Mulder en H. Bruins. Overléden: Geen.' 4 Getrouwd: Arie van der Leë, de te Leersum en Hendrika van den Brink, wonende te Rhenen; Arend Baars en Hendrika Adriana Meijer, beiden te Rhenen; Eimert v. Dijk, wo nende te Rhenen en Hendrika Johanna Tijlena Snitselaar, wonende te Ede. Ondertrouwd: Evert Giel Jansen, 19 jaar, wonende te Rhenen, Zuidwal 15 en Elisabeth Wilhelmina van Schaik, 17 jaar, wonende te Wageningen, Dijk- graafseweg 62; Gijsbert Pieter van Mil, 23 jaar, wonende te Amerongen, Utr.- straatweg B 255 en Jeannette Woldin- ga, 21 jaar, wonende te Rhenen, Cu- neraweg 355; Klaas Harm Boswijk, 27 jaar, wonende te Groningen, Inschoter- kade 17 en Aaltje Kuiper, wonende te Rhenen, Spoorbaanweg 29, oud 28 jaar. AMERONGEN. Loop der bevolking. Ingekomen: Chr. Verburg van Nij megen; Maria H. Lagemaat van Ede; Wilhelmina Legerstee van Rotterdam; Jan Knoppers en gezin van Huizen; Gerrit Meijer en gezin van Huizen; Martinus J. G. Visser en gezin van Herwen ca. RENSWOUDE. De Burgemeester van Renswoude hondt op 12 Juli a.s. geen spreekuur. In plaats hiervan wordt spreekuur gehouden op Maandag 10 Juli a.s. van 2 tot 3 uur. Burgerlijke Stand. Hulpsecretarie Gelders-Veenendaal en Ederveen. Geboren: Jan, z. van H. van Raven- swaaij en J. H. Kroesbergen; Arend J., z van J. G. van Hensbergen en A. Hol; Evertje, d van J. de Koning en J. W. Kloot. Overleden: Elsje van der Poel, 54 jaar, echtg. van J. W. van Essen. vuii xvi- steegje, waar z'n ouders woonden. „Nou, kom dan mee'k zal je achter op m'n paard zette en dan rijo me d'r heen Met grote passen waadde de huzaar door het koren hield stevig de hand vast van het schooiertje, dat strompe lend meedraafde en zich niet meer durfde verzetten. De wachtmeester gromde binnensmonds. De rit heen en weer naar de stad was hem een lelijke streep door zijn rekening. De kwajon gens ook! Het paard stond aan een hek vast gebonden met de teugels over z'n kop, het hinnikte verheugd, toen het zijn meester zag naderen. Deze nam de jon gen onder de armen op en zette hem schrijlings achter het zadel.

De Vallei | 1950 | | pagina 2