DOOR Ulii TROUWFOTO'S. HENK LAMME ODenDare Aanbesteding Rhenen oor aan GEDfiEEOTEHUiS en kerk naar Hooldstr. 90 - veenendaal - Telefoon 777 lUaag. en Stemtod DIVERSEN Helle fenqen VEENENDAAL. Concert? Dinsdag 12 Juli j.l. ben ik een con cert gaan beluisteren van ons plaatse lijk corps „Caecilia". Tenminste ik dacht een concert te gaan beluisteren, maar ter plaatse bleek het een kinder speelplaats te zijn. Naar schatting wa ren daar 100 kinderen aanwezig om de muziektent af te breken en ook het materiaal van „Caecilia" bleef niet ge paard. Zo erg zelfs, dat leden van „Caecilia" de hulp van de politie moes ten inroepen. Hoe lang moet deze toe stand nog duren? Begrijpen de inwo ners van Veenendaal dan nog steeds niet, wat voor cultureel belang zo'n concert voor ons is? Het lijkt mij voor „Caecilia" eên ware marteling om 2 uur in de tent te zitten om zo hun sub sidie te verdienen. Ik hoop dan ook dat bij een volgend concert de ouders hun kinderen thuis houden, zodat de .weinige muziekliefhebbers van Vee nendaal het ten gehore gebrachte pro gramma rustig kunnen beluisteren. SUPPORTER. Geslaagd. De heer J. Kleijer te Veenendaal, werkzaam als boekhouder op de AKU te Arnhem, slaagde te 's-Gravenhage voor het gehouden examen boekhou den M.O. voor de vereniging van le raren. Bij het te Utrecht gehouden examen voor leiders en leidsters van de KN- GV slaagde de heer F. Leppers en de dames A. Boers, A. E. Takken,en J. van de Wetering, allen te Veenendaal. Het ongeluk in Frankrijk. De heren J. de Kleuver en A. Bal last, beiden werkzaam bij een der Vee- nendaalse weverijen, die vorige week bij een autobotsing in Frankrijk ge wond werden, zijn thans weer naar Veenendaal overgebracht. Het derde slachtoffer, de heer G., die een sche- delbasisfractuur opliep wordt nog ver pleegd in een ziekenhuis te Nancy. Zomeravondconcert. Het Chr. Tamboer- en Pijpercorps „Prins Bernhard" gaf Woensdagavood in de muziektent aan de Sav. Lohman- straat een concert, in het kader van de zomeravondconcerten. Marktberichten. Dinsdagmorgen waren op de eier markt aangevoerd ruim 90.000 eieren. De handel was kalm; prijzen van 13.50 tot 14.50 per 100 stuks. Op de biggenmarkt waren 62 biggen aangevoerd. Prijzen van 30,- tot 45,-. Overreden. Dinsdagmorgen werd de 44-jarige H. uit Zeist, toen hij de Rijksstraat weg tussen De Klomp en Renswoude overstak, door een passerende perso nenauto, bestuurd door de heer T. uit Nijmegen, gegrepen en tegen de grond geworpen. Het slachtoffer, dat slechthorend bleek te zijn, had deze auto vermoe delijk niet zien aankomen. Beide be nen werd gebroken, het linkerbeen zelfs op 5 plaatsen. Een juist passeren de arts verleende de eerste hulp, waar na het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd. De politie te Renswoude stelde een onderzoek in. SPORT Betrouwbaarheidsrit. Vrijdagavond werd door de Veenen- daalse motorclub weer een betrouw baarheidsrit verreden van ongeveer 60 km voor auto's en motoren. Gemakke lijke wegen waren het niet. De start en de finish waren gelegen op de Nieu- weweg bij café „La Campagne". Door de vele regen van.de laatste dagen was het parcours op sommige plaatsen bij na onberijdbaar. Bij de auto's behaalden de le prijs de heer Slotboom, de 2e prijs de heer Vonk en de 3e prijs de heer Schoon- derbeek. Bij de motoren waren het resp. de heren Groenhof, Honders en Van Dol- der die voor prijzen in aanmerking kwamen. Polo-wedstrijden. Vrijdagavond speelden de VZC-ad- spir anten een polo wedstrijd tegen Zwemlust A uit Utrecht. De jonge gar de van VZC verloor deze wedstrijd met Het dames zevental van VCZ speelde hierna tegen dames-Vechtstreek. Zij wonnen deze wedstrijd met 81. EUROPEES JONGEREN CONTACT. Vorige week is in ons land opgericht de Stichting „Europees Jongeren Con tact", welke organisatie zich ten doel stelt de bevordering van het contact tussen de jongeren in Europa. Het E.J.C., dat zich op integraal-fe deralistische grondslag stelt, tracht dit doel te bereiken o.m. door het beleggen van conferenties, zowel in Nederland als in samenwerking met gelijkge richte organisaties in het buitenland buiten onze landsgrenzen. De eerste conferentie, waarvoor uit vele landen reeds inschrijvingen zijn ontvangen, zal plaats vinden van 12 19 Augustus a.s. In het conferentie oord „De Haven" te Wassenaar. Voorzitter van het Europees Jonge ren Contact is de heer Ign. C. J. M. Peeters te Steenbergen, secretaresse is Mej. H. M. Scheffer te 's-Gravenhage. Het secretariaat is gevestigd: Lijster besstraat 171 te 's-Gravenhage. Diploma-zwemmen. Verleden week Zaterdagmorgen was het in het zwembad Ede een gezellige drukte. De leerlingen van de Techni sche School Wageningen en van de Wageningse Chr. U.L.O.-School hebben daar onder leiding van hun leraar in de lichamelijke oefening, de heer H. W. van Leersum, geregeld het school zwemmen beoefend, en nu werden de besten in de gelegenheid gesteld om de proeven af te leggen voor de diplo ma's A, B, en C. Voor A (voorbereidend zwemdiplo ma) slaagden van de beide scholen res pectievelijk 111 en 12. en voor B (di- plomo geoefend zwemmer) 58 en 5 leerlingen, en voor het moeilijke diplo ma C (vaardigheidsdiploma) van elke school één, n.l. G. Lourens en J. Sip. In totaal werd een 20-tal candidaten afgewezen. Er werd steeds gestart in groepen van 10 en van half negen tot over half één is de commissie druk ge weest met beoordelen. Jammer, dat zoiets in Wageningen zelf nog steeds onmogelijk is. Onze jongens komen thuis. Naar men ons mededeelde zal ver moedelijk op 25 Juli a.s. met het troe- pentransporlschip „Nelly" uit Indië naar Nederland terugkeren onze plaats genoot, de militair H. v. d. Haar. Wij wensen hem een welkom thuis toe. Rijkspostspaarbank. Ten behoeve van de Rijkspostspaar bank werd in de maand Juni aan het postkantoor te Veenendaal ingelegd een bedrag van 45.932,29 en terugbe taald 115.681,55. Geslaagd. Voor het Staatsexamen voor Muziek te 's-Gravenhage, slaagde voor Piano (theorie) Mej. H. v. Broekhuizen al hier. Zij genoot haar opleiding aan de Veenendaalse Muziekschool „Ars Mu- sica". Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Christiaan G. A. Scholtus, 22 jaar en Catharina van Spankeren, 24 jaar. Getrouwd: Gerrit Jan van de Haar, 25 jaar en Annetje Roseboom, 20 jaar; Jacobus Keiman, 21 jaar en Jannetje van Kooten, 23 jaar; Hermanus Johan nes A. Sukkel, 28 jaar en Tjitske Ep- penga, 28 jaar. Goberen: Adrianus, z. van G. van Beek en G. Achterberg; Cornelis, z. van C. Heikamp en E. Vermeulen; Hen drik, z. van D. de Bruin en T. Bom- hoff; Neeltje Everdina, d. van A. Val kenburg en E. N. vgn d^n Dikkern berg; Anna aMria Paulina, d. van J. L. Lochtenberg en G. J. Bouma; Teu- nis, z. van L. Zoeten en J. Hasselaar; Cornelia Hendrika, d. van H. Sel en A. J. Nellestijn. Overleden: Adrianus van der Ben, 83 jaar en twee maanden, weduwnaar van H. Smit. JUBILEUM Zondag 30 Juli 1950 hoopt onze plaatsgenoot Adriaan de Kleuver zijn 12jarig jubileum te herdenken als organist bij de Ned. Prot. Bond, afd. Veenendaal. Organisten zijn er nu eenmaal niet zoveel en als zo'n organist nu ook nog een voortreffelijk componist is, dan mogen we dit niet zomaar ongemerkt voorbij laten gaan. Van zijn hand ver schenen reeds veel orgelwerken. Pre lude's, fuga's, toccato's, een orgelsona te, drie Grand Choeur pour Orque, een Kerstzangspel, een strijkquartet, een Vioolsonate, een Symphonische Suite „Psyche" een Hoboconcert en een groot aantal liederen. In de St. Lidwinakerk te Haarlem is voor ruim 2000 toehoor ders bij de herdenking der gesneuvel den een Romance voor Orgel uitge voerd, die door onze organist Adriaan de Kleuver was gecomponeerd ter na gedachtenis aan zijn vriend Tom Kort hout, Operazanger, die sneuvelde bij Veenendaal. De organist is volkomen autodidact wat des te meer bewonde ring afdwingt en speelt iedere Zondag nieuwe eigen composities. Moge het gegund zijn dat de heer de Kleuver nog vele jaren zijn gemeente met or gelspel zal mogen dienen. Aan de Huidhoud- en Industrie school te Amersfoort slaagden voor het diploma kinderverzorging de dames J. v. d. Loosdrecht en M. Meijer. Door de allernieuwste manier van werken zijn wij in staat U een serie Foto's in Album de zelfde dag af te leveren. Wij garanderen U dat dit snelle werken, niet van invloed is op de houdbaarheid der foto's. ZIJ BLIJVEN GOED (Ing. Med.) Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: zilveren colliertje (met hanger); jon gensjasje; zwarte dames handtas met inhoud; zand-emmertje; een brief; twee zilverbons; damesportemonnaie; étui met boilpen en aardappelschilmesje; jongenszakmes; zwart kinderlakschoen tje; een broche; een ceintuur; autoped; een kinderpyamabroek; fietssleuteltje; zilveren colliertje; herenportemonnaie; autoped; pakje met inhoud; lot van eèn loterij; rode speelbal; brandweer pan talon; bankbiljet; blauwe autoped; zwarte damesparapluie; damesbril; blauwe boilpen; aangevlogen postduif no. 1048345-1950-433835. Dat als verloren aangegeven zijn: bankbiljet van 10,-; een streng bloed koralen; actetas zonder inhoud; hals ketting; ring met sleutels; zwart vul potlood met gele dop; bruine kinder schoen; geborduurde damesportemon naie met drukknoop; fietstas met sleu tel en tang; glacé dameshandschoen; vulpen in rood étui; ring met sleutels; damesportemonnaie met inhoud; don kerbruine herenportemonnaie; een armband; weggelopen een hond. Veenendaal, 18 Juli 1950. De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Geslaagd. Mej. Let Boer te Veenendaal slaagde te Arnhem voor het Mulo-diploma A. Zij genoot haar opleiding aan de Openbare Ulo-school, Markt 3 te Ede. Ing. Med. De Veenendaalse warenmarkt Dinsdag a.s. zal door de marktcommissie aan de marktkooplieden 4000 loten worden uitgereikt die aan de kopers op de markt gratis worden aangeboden. De le week in de maand Augustus zal de trekking plaats vinden, er zullen een groot aantal prijzen, bestaande uit waarde bonnen van fl.door de marktmeester aan de gelukkige winnaars worden uit gereikt. Ook de loten van de laatste weken zijn voor de trekking geldig. Het is dus in Uw eigen belang, deze loten te bewaren. Nederlands oudste Kalkzandsteen fabriek bestond 50 jaar. De sinds 1900 te Rhenen gevestigde Kalzandsteenfabriek van de Fa Lec- cius de Ridder en Van der Heyden her- ühcht'de^e week Laar 50 jarig bestaan? Dit was de eerste kalkzandsteenfabriek in Nederland en de nog in leven zijnde oudste firmant, de heer Mr D. L. Lec- cius de Ridder, die ruim 82 jaar oud is, gaf ons een interessante uiteenzetting hoe de kalkzandsteenindustrie 50 jaar geleden in Nederland het levenslicht zag. Zeer vermeldenswaard is, dat de fa briek tijdens de bezettingsjaren geheel heeft stilgelegen, omdat de heer De Ridder als goede vaderlander niet wenste mede te werken aan begunsti ging van de vijand. Dit kwam de firma duur te staan, letterlijk alles werd weggevoerd, en na de bevrijding moest het bedrijf van de grond af worden her-opgericht. De jubilarissen ondervonden een enorme belangstelling tijdens de recep tie, waarbij wij o.a. opmerkten afge vaardigden van het Gemeentebestuur (een wethouder met de Gemeente-ar chitect), de Caltex Petroleum Mij, de Ned. Buurtspoor Mij en de Steenkolen Handels Vereniging. De Muziekvereniging „Ons Genoe gen" bracht een serenade en speelde o.a. de door de directeur, de heer P. Hoolhorst, voor dit doel gecomponeer de Leccius de Ridder-mars, waarvan de partituur aan Mr de Ridder werd aangeboden. De heer J. A. Leccius de Ridder werd benoemd tot bescherm heer van deze vereniging. Dat de verstandhouding met het per soneel van de fabriek zeer goed is bleek ons uit de belangstelling die de direc tie van haar zijde ondervond. Door het personeel was een erepoort opgericht, en het gehele fabrieksterrein versierd en verlicht. In de hal van het kantoor was een door het personeel aangebo den tegel-tableau aangebracht, waarin het gehele fabrieksterrein is afgebeeld. De komende week zal de directie aan het personeel nog een cabaretavond aanbieden. De bedrijfsleider, de heer H. Spies, is reeds 36 jaar als zodanig aan het bedrijf verbonden, terwijl de heer J. A. Leccius de Ridder momen teel wnd. directeur is. De Fa Leccius de Ridder en Van der Heyden mag op een geslaagde jubi leumviering terugzien. Eerste steen gelegd. In tegenwoordigheid van de aanne mer de heer Lodder, de architect de heer v. Hoogdalem, de Burgemeester en Gemeente-architect van Rhenen werd door de heer Van Riezen de eer ste steen gelégd van een fabriek met kantoor en bovenwoning van de Fa L. J. Cuypers-Lingerie-Industrie aan de Candi^Jaan. Al weer een stap verder op de industrialisatie van Rhenen. De heer Van Riezen sprak de hoop uit dat het nieuwe fabrieksgebouw spoedig zou kunnen worden betrokken en dankte de aanwezigen voor de ge toonde belangstelling. Mooie resultaten van Eben Ifaëzer. De Chr. zangvereniging „Eben Haë- zer", onder directie van de heer L. v. Voorthuysen, nam deel aan het zang concours te Nykerk, uitgeschreven door de zangvereniging „Con Amore". In totaal werd door 37 koren deelge nomen. Eben Haëzer behaalde de 2e pi-ijs in de 2e Afd. Gemengd Koor, een eerste prijs in de le afdeling Dames en een eerste prijs in de le afdeling Kin derkoor. Wij feliciteren Eben Haëzer met deze schitterende resultaten. Vermeldens waard is nog dat Eben Haëzer bij het monument te Putten, ter nagedachte nis van de weggevoerde mannen uit dit plaatsje op de Veluwe, ons volks lied „Het Wilhelmus" heeft gezongen. Passagierslijst ter inzage. Ter Gemeentesecretarie algemene zaken ligt vanaf heden ter inzage de passagierslijst van het troepenschip „Nelly". Aan boord bevindt zich onder meer onze stadgenoot D. Duis, Stations weg 6, die wij een hartelijk welkom toeroepen. Het schip zal vermoedelijk 25 Juli te Rotterdam binnenlopen. Eerste steen gelegd voor de landbouw- huishoudschool door Zuster Van Lonk huizen en Tonia van Dijk. Woensdagmiddag werd de eerste steen gelegd voor de landbouwhuis- houdschool die aan de Nieuwe Veenen- daalseweg in aanbouw is. Vele geno digden woonden de plechtigheid bij, waaronder vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en van het Utrechts Landbouw Genootschap, alsook vele ouders van leerlingen, de gemeente architect, de aannemers en de ontwer per architect J. B. v. d. Haar uit Amersfoort. Als presidente van de commissie van toezicht op het huishoudonderwijs in de gemeente Rhenen schetste de echt genote van de Burgemeester, mevrouw J. M. A. Bosch van Rosenthal-den Tex de betekenis van deze school voor de meisjes, om hen voor te bereiden op hun taak in het leven. Zij wees erop, dat de directrice van de school voor een moeilijk begin stond in verband met de onvoldoende accomodatie. Nu deze bezwaren binnenkort opgeheven zullen zijn, zal dit onderwijs zich ver der kunnen ontplooien en zal het zeker die waardering krijgen, die Ifet ver dient. Vervolgens werd Zuster Van Lonk huizen, als grondlegster van het huis houdonderwijs in de gemeente Rhenen in de gelegenheid gesteld om tezamen met de jongste leerlinge Tonia van Dijk de gevelsteen in te metselen. Namens de commissie voor land- bouwhuishoudonderwijs van het ULG werd het woord gevoerd door mevrouw Mesu en namens de gemeente door de wethouder van onderwijs en sociale zaken de heer J. Boelhouder. Met een rondgang door de nieuw bouw en het aanbieden van thee met door de leerlingen zelf gebakken koek jes werd de plechtigheid besloten. Dagelijks bestuur „Voorwaarts" treedt af. De voetbalvereniging „Voorwaarts" komt Dinsdag in café „De Driehoek" in jaarvergadering bijeen. Naar wij vernemen zullen voorzitter, secretaris en penningmeester aftreden en zich niet meer herkiesbaar stellen. Moge het zo zijn, dat in het belang van de Rhenense voetbalsport de juiste per sonen op de juiste plaatsen gekozen zullen worden. Geslaagd. Onze stadgenoot, de heer W. A. Spaan, slaagde, ingevolge het uitvoe ringsbesluit van 6 Mei 1942, voor het te Den Haag afgenomen examen voor Heilgymnastiek en Massage. Wij wen sen de heer Spaan, die als dansmeester van vroeger en thans geen onbekende is in ons stadje, van harte geluk met de behaalde resultaten. Wielrijders afstappen. Dat het verzoek „Wielrijders afstap pen" boven aan de Grebbeberg niet overbodig is ondervond gisteren een jongedame uit Amsterdam, die in volle vaart van de helling suisde, toen plot seling de voorvork van haar rijwiel brak en een ernstige val onvermijde lijk werd. Met lichte kwetsuren, maar een danig vernield vehikel, liep het ongeluk nog goed af. Eben Haëzer zet door. De Chr. zangvereniging „Eben Haë zer", die nog kort geleden successen boekte, is voornemens 16 Augustus a.s. op concours te gaan naar Ermelo met het meisjeskoor en het kinderkoor „Nieuw Leven" uit Lienden onder lei ding van dirigent L. v. Voorthuysen. INGEZONDEN. Nederland's merkwaardigste natuur monument „De Grebbeberg". Duizenden Nederlanders zullen het bericht in de dagbladen, waarin ver klaard is, dat de Grebbeberg tot Na tuurreservaat bestemd wordt, met gro te vreugde begroet hebben. Van welke zijde men haar nadert, 't zij van Wa geningen of Rhenen, uit de Gelderse Vallei of de Betuwe, overal imponeert haar profiel de bezoeker. Beroemd zijn haar afgravingen ten behoeve der bei de kalkzandsteenfabrieken. In ieder Nederlands geologisch museum vindt men erratica, die in haar binnenste honderdduizenden jaren besloten heb ben gezeten. Deze berg heeft een bewogen ge schiedenis. Haar grond is duizenden jaren aangevoerd door Rijn en Maas. Metersdikke zandlagen vlijden zich voortdurend neer op de oorspronkelijke zeebodem, die in het tertiair en het begin van het pleistoceen zich hier uit strekte. Tijdens het pleistoceen werden deze gebieden overvallen door een ge weldige koude en deden de vier onder scheiden ijstijden zich gelden. Tijdens de derde- of Riss-ijstijd daalde het Noordelijke landijs af tot in onze stre ken. Een geweldige, ongeveer 60 m dikke ijslob daalde af in de huidige Gelderse Vallei en perste de aanwe zige gronden op tot de Utrechtse Heu velrug, waarvan de Grebbeberg juist de Zuidelijkste opplooiing is. Zo is het te verklaren, dat de westelijke en oos telijke zijde van zo geheel andere structuur zijn. De oostelijke zijde nam veel noordelijk materiaal op tussen het oorspronkelijk zuidelijk materiaal. Er ontstond daar een gemengd diluviale grond. Deze zijde is veel vruchtbaarder dan de westelijke, door de keileem, die zich met het zand vermengde. De plantengroei dezer allermerk waardigste berg is bijzonder interes sant. Het is de enige plaats in midden Nederland, waar een Krijtdistrict-eigen plantengroei optreedt. Dit wonderlijk verschijnsel is reeds van vele zijden belicht. Er blijft slechts één mogelijk heid over: toevoer van zaden door de Rijn, die tussen Grebbesluis en Rijn aanspoelden en daar tot ontwikkeling kwamen. In deze stille „arm" heeft bij hoge waterstand een grotere afzetting van mineralen plaats dan langs de Rijnoever. Het kalkrijke water moet daar wel een milieu voor Krijtplanten gevormd hebben. Het tramwegtalud van voorheen is met een schat van zeldzame planten begroeid. Prachtige Zwarte toortsen, Wilde marjolijn, Wit te munt, Genadekruid, Pijpbloem, BESTE LIEN, Ik heb zomaar tijd over om je een brief te schrijven. Weet je hoe dat komt? Vroeger had ik héél wat werk om m'n vatenboel aan kant te krijgen, maar tegenwoordig ben ik in een wip klaar En dat vindt mijn man oók ge zellig. Ik heb namelijk die nieuwe vloeibare zeep gekocht. Snel staat er op het flesje en die naam zegt alles Ik stond er zelf van te kijken hoe geweldig dat sop schuimt. Alle vette borden (en zelfs een paar waar zure haring op gelegen had) waren in een ommezien schoon. Je droogt uit ge woonte af, maar je kunt het net zo goed laten. Vooral zilver en glaswerk glanzen prachtig met Snel! En 't water en de vaatdoek blijven véél schoner. Het is enorm zuinig en zó sterk, dat je het met druppels moet gebruiken. Probeer Snel cok eens. Vooral jij, met je grote huishouden, zult er veel gemak van hebben. Je bent vast en zeker even enthousiast als ik! Dag hoor! EMMIE Ing. Med. Nachtsilene, Pijlkruidkers, Slangen- kruid, Maagdepalm en nog honderden andere soorten treft men er aan. In het vroege voorjaar hangen duizenden stuifmeelkatjes van de Hazelaars en tussen de stammen bloeien daar de echte Welriekende viooltjes, Helm- bloemen en de sierlijke schermpjes van de helderwitte Vogelmelk. Boven dit alles uit verheft zich de Grebbeberg met haar „hoofdtooi" van beuken- en dennenbossen. Beklimmen we haar bij het bekende Slingerpad dan bereiken we de „Koningstafel", waar we midden in de legenden-sfeer van Oud-Rhenen komen. Het uitzicht over het wijde Betuwse land is hier on vergetelijk. Op de voorgrond de glin sterende stroom van de Rijn aan wier boorden de groene uiterwaarden be spikkeld zijn met honderden koeien. Heel in de verte ontwaart een scherpe blik de kerken van Nijmegen en Den Bosch en daartussen de vele toren spitsen van het Betuwse land. In het stille bos ontwaren we vele wonden, die de oorlog ir heer lijke Natuurmonument sloc*»- Daar lig gen ook zij aan zij onlc ders van 1940. Nergens in ons land is bewogener plaats te vinden. De natuur heelde de geslagen wonden zelf. Repen afgerukte bast herstelden zich, gra- naatscherfwonden in de stammen wor den omgroeid door een nieuwe bast. Hoe wonderlijk is de geschiedenis van deze berg, middelpunt van Nederland, die steeds zo in de belangstelling van ons volk staat. In deze p'rachtigé omgeving' moest wel Nederlands schoonste Natuurdie- renpark komen te liggen. Nergens zou men schoner omgeving daarvoor kun nen aanwijzen. Rhenens actieve Burgemeester sprak voor de radio ter gelegenheid van de zeepkistenrace over Utrechts Heuvel rug, die nog zo weinig bekendheid ge niet. Dat moge zo zijn, toch maakt Rhenen daarop een uitzondering. Rhe nens burgerij is gastvrij en kent stad en omgeving. V.V.V. is actief en zal iedere belangstellende bezoeker gaarne belangeloos helpen. We mogen zéker tot de conclusie komen, dat de „Grebbeberg" de Kroon van Utrechts Heuvelrug is. De sleutel positie, die Rhenen inneemt, strekt zich ook uit tot haar natuurschoon, n.l. de Grebbeberg, die de sleutel is voor de waardering van het oude Utrechtse landschap. Nu de Grebbeberg voor het nage slacht behouden blijft willen we bezoe kers van dit Natuurmonument een goede raad niet onthouden. Pluk de veelal zéér zeldzame planten daar on der aan de berg niet weg. Uw genieten van hun schoonheid in een vaas kan Zie vervolg 2e. blad Namens de Heer H. v. Doorn te Veenendaal, zal de onderge tekende overeenkomstig het aanbestedingsreglement W. B.t ln het openbaar worden aan besteed Het bouwen van een Woonhuis met loods en schuren. (Bestek Utrecht 76. Bouwno. Veenendaal 2). Bestek en Voorwaarden met tekeningen verkrijgbaar bij ondergetekende a f 12.50 per stel, of worden na ontvangst van postwissel groot f 12.75 toegezonden. De aanbesteding vindt plaats op Vrijdag 4 August» op een in de Nota van inlichtingen na der aan te geven plaats en uur. De Architect, E. J. v. d. HOEF, Bergweg 42 - Veenendaal Tel. 383 - Giro no. 376462 Gevr. een net meisje voor de morgenuren (8-12 uur) Mevr. C. H. de Haas. Patrim.laan 52 Te koop 800 roede Naweide. Te bevr. C. Bos, Valleistr. 118 Te koop een haard in goede staat. Zandstraat 137. Te koop lief Pikneesje reu '/s jaar oud, f 20,-. Kerkewijk 154, Veenendaal. Te koop: In goede staat zijnde dames rijwiel. Grutterstr. 16, Rhenen. Te koop v. Delft's Kinderwagen (blauw). Buurtlaan 91 Predikants gezin te Schevenin- gen vraagt net meisje v.d.e.n. Aanmelden Mevr. Ds. de Jong Hoofdweg 50. Ederveen Te koop: Prima Slachthanen bijH. van Harten, Beneden eind A 119 Voor direct gevraagdnet Winkelmeisje ,,Joro Bazar'' Zandstraat 70, Veenendaal Te koop andijvie- en boeren- koolplanten. Loef, Kwekerij, Sandbrinkstraat Prima gebruikte Meubelen en allerlei andere goederen koopt men het voordeligst bij M. Vlastuin, Nieuwew. 60,Veenen daal o.a.: ook partijtje eiken tafeltjes geschikt voor keuken, Slaapkamer, en Cafébedrijf (ook op schadeboekje) Per 1 Sept.: Droge zit-slaapk. Veenend. of omg. Br. Lijnbaan- straat 43, Wageningen. Echtpaar z.k. zoekt per half September, of eerder, woon ruimte te Rhenen of naaste om geving. Br. onder nr. 574 a/h bur. v/d blad. Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret- specialist De Smalen Kortegracht 8. Amersfoort, Tel. 3538 Voor le en 2e hyp, in sommige gevallen ook los geld. verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 163 Maak het gezellig bij U thuis met meubelen uit «t Veense Verkoophuisu Valleistr aat 6 Klein Schutje), Veenendaal. Te koop een nieuwe lucht bandenwagen met rechte assen b,m. 600 x 16, draagvermogen 2 ton en 2 wielige aanhangkar, lang 3 m., breed 1.80 m., b.m. 900 x 20. J. Lokhorst, Munniken- weg D 150, Veenendaal Te koop aangeb.lichte Motor 98 c.c. Te bevr. Nieuweweg 13, Veenendaal Golfplaten prima Dumpht-, Ge galvaniseerde- en Asbest golf platen. Wij leveren U alleen bet beste. J. Drost, Eist (U.) Gevr. p. 1 Sept.: Droge zonn. zit-slaapk. m. pens. v. leraar Chr. H.B.S. Veenend. of omg. Br. Lijnbaanstr. 43, Wageningen. Namens zijn Opdrachtgever.de Heer R. v.d. Brandhof te Rens woude, hoopt ondergetekende op Dinsdag 8 Aug. a.s des v.m. om 11 uur in café »'t Hofje«bij de heer C, Bos te Renswoude overeenkomstig Het »Aanbeste- dings reglement W.B.« in het openbaar aan te besteden bet bouwen van een woonhuis aan een bestaande veeschuur, nabij de Holleweg te Renswoude. Inschrijvingen in massa, perce len en combinaties van perce len. Loodgieterswerk blijft bui ten de besteding. Bestek en tekening zijn ver krijgbaar vanaf 31 Juli f 5. per stel (f5.50 p,p, na ontvangst postwissel of bijschrijving op postrekening no. 169788 t.n.v. ondergetekende) ten kantore van de Architect. Restitutie f 2.50 per ongeschon den stel, ingeleverd direct na de aanbesteding. De Architect. Alb. H. Nes, Krommestr. 12, Tel. 205 Barneveld Te koop prima eetaardap.f 0.10 per kg. bij C. Robbertsen, Rens woude, Veenweg. Voor opleiding in het Drukkersvak wordt gevraagd een Leeftijd 14 of 15 jaar. Drukkerij „De Gelderse Vallei", Parallelweg 8, Veenendaal.

De Vallei | 1950 | | pagina 2