AmeAcuxg&n RenAuwude Sem&nqd YlieuuM 4 In het sluitingswoord van de voor zitter ontving vooral de heer v. Baaren en mej. v. Barneveld veel lof voor het vele werk door hen verricht. Verder werd dank gebracht aan al degenen die meegewerkt hadden aan het slagen van deze turnavond. Het Rijnbad is herrezen. Hoewel nog niet geheel gereed, werd Zaterdagmiddag het Rijnbad te Ame- rongen heropend. Anderhalf jaar is het bad thans gesloten geweest. Allerlei moeilijkheden zijn hiervan de oorzaak geweest. Enige tijd geleden echter, heb ben enkele inwoners van Amerongen en Leersum zich ervoor gespannen. Er werd een nieuw bestuur gekozen, en deze mensen hebben in een zeer korte tijd weten te bereiken, dat thans de zwemlustigen uit Amerongen, Leersum en omgeving weer kunnen zwemmen, in een van de mooiste plekjes van va dertje Rijn. Dit bad is werkelijk schit terend gelegen in de prachtige uiter waard achter Amerongen, met op de achtergrond de mooie stichtse heuvel rug. Het weer openstellen van het bad is niet vanzelf gegaan. Veel werk is er door de bestuursleden gedaan, terwijl zij niet schroomden om zelf de handen uit de mouwen te steken om terrein en gebouwtjes en materieel te water weer in orde te krijgen. Burgemeester Martens, die de ope ning verrichtte, bracht in zijn speech dank aan deze actieve bestuursleden, die het bad voor allen, die van het wa ter houden, wisten te behouden. Het gemeentebestuur vertrouwd erop, dat de voorwaarden, die door de landeige naren op wier terrein het bad staat zul len worden opgevolgd en dat alles ge daan zal worden om het bad goed te doen marcheren. Burgemeester Mar tens zag in dit bad niet alleen een be lang voor de leden van de vereniging, doch wel degelijk moet deze zaak in groter verband worden gezien. Onder bovengenoemde voorwaarde o.a. werd ook de gevraagde subsidie door de raad verleend. In zijn antwoord, sprak de voorzit ter van de vereniging de heer F. C. v. Os dank uit aan het gemeentebestuur voor de zo welwilend verleende mede werking. Er zijn velen, die ons gehol pen hebben het bad weer geopend te krijgen. Niet in het minst is hier op zijn plaats een woord vari hartelijke dank aan de heer Woudenberg, tech nisch ambtenaar van Rijkswaterstaat te Wageningen, die door zijn waarde volle adviezen en aanwijzingen in be langrijke mate heeft bijgedragen tot het tot stand komen van het bad. Wie det hoop wrakhout heeft zien liggen, zal niet kunnen geloven, dat hiervan het bad weer is opgebouwd. Hoewel er nog veel te wensen overblijft, ziet het geheel er fleurig uit en lokt tot het ne men van een bad. De heer Breve, is de tovenaar, met behulp van de heer v. Remmerden en anderen, die dit heeft ben bijna een uur gereje Hij stuurde het paard een zijstraat in, een brug over, wat nauwe, onaan zienlijke en slechtverlichte straatjes door en reed dan het steegje in, waar Peter woonde. En Peter was de hele kroonprins en de bulletins en alles ver geten en dacht nog maar aan de kei harde handen van zijn vader, die zo- meteen een verwoede roffel zouden slaan op zijn toch al zo deerlijk mis handeld achterwerk. Nóg een geluk, dat ze thuis niet alles wisten!Stel je voor, dat ze er een vermoeden van hadden, hoe hij met een wildvreemde jongen plannen be raamd had om weg te lopen voor goed, om naar zee te gaan!Een wild vreemde jongende kroonprins wat een toestand!'t Had een haar tje gescheeld of hij, Peter Zanzi, was in de vaderlandse geschiedenis geko men!Een reuzejaartal!Zo- en zoveel: Peter Zanzi redt het leven van de kroonprins en gaat er met hem van doorZe stranden op een eiland in de Stille Zuidzee en worden na zoveel jaar teruggevondenWat een vreug de in het land!En Peter Zanzi nou, die werd natuurlijk raadpensiona ris of luitenant-admiraal, in ieder ge val de vertrouweling van de koning, en kreeg hopen geld en hij trouwde met een prinsesasjebliefMaar 't zou niet gaan! 't Grote avontuur was net afgelopen toen het beginnen moestEn Peter Zanzi kwam niet in de vaderlandse geschiedenis „Motte we ver in 't steechie zijn?" onderbrak de wachtmeester Peter's ge schiedkundige overpeinzingen. De jongen schrok op, keek naar de hoge huizen van het smalle straatje, die licht naar elkaar voorover neig den als praatgrage buurvrouwen, zwaar van drukkende, spannende geheimen. „Nee", zei hij, zuchtend en klein tjes, „daar net bij de tweede lantaren, nommer zestien." Bij de lantaarn gooide de ruiter zijn been over de nek van zijn rijdier en liet zich op de grond glijden. Toen til de hij de jongen van het paard en zet te hem vrij hardhandig op zijn benen. Peter voelde zich zwak en gebroken, net of ie lang ziek geweest was. Z'n knieën wouen doorzwikken en. hij moest zich inspannen om staande te blijven en zijn duizeligheid te bedwin gen. Dubbend stond hij van zijn ene voet op zijn andere te wankelen, toen hij plotseling zijn vaders stem hoorde: „Wat zeg je me daarvan?.Wordt de vlegel met de politie thuis gebracht! Wat het ie uitgevoerd, agent, de salle- mander? Maar de wachtmeester van de huza ren voelde zich gekrenkt. ,,Ik ben geen smeris", zei hij hooghartig. „Ik heb op dracht van de ritmeester om je jonge naar huis te brengenEn ik zou maar niet te veel tegen 'm te keer gaan want hij heeft het leven van de kroonprins gered en dat zou wel es de fortuinlijkste dag van jouw leven kun nen worde, vader.En nou gaan ik! Ajuus!" Uit gewoonte sloeg hij de hakken met de rinkelende sporen tegen elkaar, sa lueerde en draaide zich om. Nog voor de verbaasde Zanzi zijn spraak terug gevonden had om hem te bedanken, of uit te jouwen voor zijn ongepaste grappenmakerij, kletterden de snelle hoefslagen het steegje al uit en de va der keek met onzekere blik neer op zijn zo onverwacht teruggekeerde zoon. Hij krabde zich bedachtzaam de elleboog, gaf Peter toen zonder de ware over tuiging een schop onder z'n breek en gromde: (Wordt vervolgd) weten klaar te spelen. Vervolgens werd het bad door de jeugd ingewijd, onder leiding van de heer D. W. de Jong, die als badmeester optreedt. In een lange rij werden de jongens en meisjes opge steld, waarop op een signaal van de heer De Jong, de gehele rij tegelijk te water sprong. Een verbetering in ver houding met voorgaande jaren is, dat over de gehele lengte van het bad een net zal worden aangebracht, dat het bad deugdelijk van het buitenwater zal afsluiten. Na de officiële heropening werd er gelijk al een druk gebruik gemaakt ;van het bad. Als het weer nu maar goed blijft, zodat de moeite van allen, die aan dit werk hebben medegewerkt, hetzij met financiële steun, hetzij op andere wijze, niet voor niets is geweest. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur Ds B. F. C. de Groot. Ned. Prot. Bond (zaal Buitenlust) 10.30 uur Ds L. Schut van Velp. Ger. Kerk 10 en 6 uur Ds L. Zwaan. Sportweek Renswoude. De commisie, die de organisatie van de sportweek te Renswoude organi seert, deelt thans het navolgende mede. De inschrijving voor de sportweek is opengesteld vanaf 18 Juli 1950. Men kan zich voor de navolgende onderde len opgeven: Athletiek, 100 m. hardlopen (jongens en meisjes), 300 m. hardlopen jongens en meisjes, hoogspringen en versprin gen (jongens en meisjes). Dit alles van 12 tot en met 16 jaar. Vanaf 17 jaar: 100 m. hardlopen (he ren), 1500 m. hardlopen (heren), hoog springen en verspringen (heren). Oriëntatierit per fiets voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar. Dammen, d.w.z. zij die mee willen doen met een te houden simultaan- wedstrijd. Volleyball. Hiervoor worden de 8 besten uitgekozen (dames en heren af zonderlijk). Korfbal. Hiervoor worden eveneens 8 dames en 8 heren uitgekozen, van hen, die zich hiervoor hebben opge geven. Opgaven kan geschieden tot uiterlijk 1 Augustus a.s. bij een der Commissie leden. De commissie is samengesteld uit de volgende leden: T. v. d. Pol, Taets v. Amerongenweg 12; H. v. d. Broek, A. 3, L Stutvoet, A 40, J. Vermeer, A. 150, D. Vonk, A. 138, J. Vermeulen, B 51b, L. v. Gel- dern, A. 5. Voor nadere bijzonderheden wordt naar de raambiljetten verwezen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar (Bed. H.A) P.I.T. Nieuws. Zaterdagavond j.l. speelden het le ging te Renswoude tegen Vice Versa uit Scherpenzeel. PIT I verloor van het sterke 2e team van de tegenstander met 100 waar bij echter vermeld moet worden, dat het dubbel Esser Veldhuizen zich goed weerde. Voor PIT I speelden: 1. L. v. Geldern, 2. H. v. Veldhuizen, 3. G. Es ser. Vice Versa bestond uit: 1. Joh. Sterk, 2. J. Weijers, 3. J. v. Laar. PIT II verloor de uitwedstrijd tegen Vice Versa III met 64. In deze wed strijd was volop spanning. Vooral Mej. G. van Ginkel was goed op dreef. PIT II bestond uit: 1. M. A. Varel, 2. H. v. d. Ham, 3. Mej. G. van Ginkel. Vice Versa III: 1. J. de Koning, 2. P. Hoytema van Konijnenburg, 3. G. Met horst. A.s. Vrijdagavond is een wedstrijd vastgesteld van PIT I tegen het zeer sterke Climax IV uit Veenendaal, waarbij een gewijzigde opstelling wordt gebruikt. De wedstrijd vangt aan om 7.30 uur in de Oude School. Zaterdagavond speelt PIT II de re vanche-wedstrijd tegen Vice Versa III uit Scherpenzeel. Ook hier een gewij zigde opstelling. Aanvang half acht. Technische School Wageningen Namen der gediplomeerde leerlingen van het cursus jaar 1949-1950. In totaal slaagde dit jaar 198 leerlingen, namen opnemen van de leerlingen wenende in ons rayon. Afdeling Bankwerken VEENENDAAL: A. Gaasbeek. R. v. d- Haar, H. de Koning, N, v. d. Kraats, (Met prijs C. J. Scholtus, W. C. Wely, A. v. d. Kraats, J. Oosteibeek, J. Admiraal RHENEN P. Hensen, L. v. 'Appeldoorn. E. v. Dijk, A. T. v. d. Heuvel, J. van Jngen, W. Schuilenburg, H. J. du Pre ACHTERBFRGW. v. d. Meijden Afdeling Electrotechniek VEENENDAAL: C. Bonne, H. Hasselaer, G. Hiensch, J. v. d, Lustgraaf, L. H. F. Vellinga, RHENEN T. H. Baardman AMERONGENJ. Davelaar. H. van Geitenbeek ELST (U.) A. Roks Afdeling instrnmentmaken VEENENDAAL: G. de Kleuver, D. v. d. Meijden, J. van Santen, E. J. H. Spies RHENENH. M. N. Gerdes (met eervolle vermelding) H. Huydink, G. Scheffer Afdeling Timmeren VEENENDAAL; A. v. Dijk, v. Eist B. H. C. Schuurman RHENENG. v. d. Berg. Afdeling Motorrijtuig- en Rijwielher- stellen VEENENDAALA. Dijksterhuis. G. Gaasbeek RHENEN: K. Ipenburg, J. v. Laar G. v. Mourik AMERONGENJ. Blauwendraad ELSTB. Looyen Afdeling Meubelmaken ELST M. Hilfeiink Afdeling Schilderen VEENENDAAL: G. Gaasbeek De navolgende leerlingen ontvingen e6n verklaring, dat zij het onderwijs na het behalen van een diploma neg een jaar met vrucht hebben gevolgd. Afdeling Bankwerken RENSWOUDEM. van Leeuwen Afdeling Schilderen en 2e team van de Ping-pong vereni-door plaatsgebrek kunnen wij alleen de VEENENDAALJ Turkesteen En Peter Zanzi, achter op het paard van de wachtmeester der huzaren, voelde zich plotseling als van een zware last bevrijd. De kroonprins ge red! Ja, dat had hij eigenlijk wel en wat daarna gebeurd was, hun ru zies, hun vechtendaar had Piet natuurlijk over gezwegen!Toch een toffe knul!Die viel hem vast niet tegenHèhè! dat was een pak van z'n hart!nou hoefde hij vast niet bang te zijn om de bajes in te gaan!Verlicht haalde hij adem, zette zich wat gemakkelijker op de rug van het rustig stappende paard. Daar zei de wachtmeester: Hoor je dat, schoffie?Ben jij die Peter Zanzi?!" „Ja, da' ben ik," antwoordde Peter bescheiden. „Héb je de kroonprins 't leven ge red?" „Nou!" sneed de jongen heftig op. ,As ik 'm nie uit die moddersloot ge- trokke had, was ie verzope as een kat, man!Hij was al half in de mod der gestikt „Reuzebof!" zei de wachtmeester jaloers. „Was ik maar bij die modder sloot geweest!" „Tja," kwam Peter eigenwijs, niet begrijpend wat die huzaar bedoelde. .,Hoe wete ze 't hier zo gauw?" vroeg hij toen verbaasd. „De telegraaf natuurlijk of de tele foon," verklaarde de ander „We heb

De Vallei | 1950 | | pagina 6