IVO ROL Geeft aan Uw tanden nieuwe Glans Rhenen Uit Veenendaals Raadszaal (Vervolg van pag. 1) lopen met de Klaas Katerstraat. De woningen bevatten: een woonka mer van 3.75 x 5.50 m; een keuken van 1.98 x 2.22 m; een slaapkamer van 2.89 x 3.75 m; een slaapkamer van 2.00 x 3.75 m; een slaapkamer van 1.98 x 2.04 m en een doucheruimte van 0.83 x 1.98 m. Huurbedrag f 5.65 per week Het voorstel van B. en W. over te gaan tot verkoop van de benodigde bouwgrond, zijnde 2.15.84 ha, voor de prijs van 115.200,-; het verlenen van een grondvoorschot van 117.951,- en een bouwvoorschot van 636.252,- aan „Patrimonium's Bouwver.", gaat zon der wijziging over in een besluit. HERSTEL RUILVERKAVE LINGSWEGEN. Het volgende agendapunt is een voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediel voor verbetering der ruil verkavelingswegen. Het betreft hier het gedeelte van de Wageningselaan vanaf de Groeneveld- selaan tot de grens der gem. Rhenen, de weg die even vóór de grens vanaf de Wageningselaan afbuigt naar de Grift, alsmede de weg, die parallel met de Grift loopt naar de Verlengde Groeneveldselaan. Voor verbetering van laatstgenoemde weg werd reeds een crediet verleend van 2600,-. Met inbegrip van dit laatste stuk bedraagt de totale lengte 5070 m en de te ver beteren oppervlakte 16730 vierk. m. De kosten van dit werk zullen be dragen 23.100,- waarin dan begrepen is het hierboven genoemde bedrag van 2600,-. De Cultuurtechnische Dienst te Utrecht heeft zich bereid verklaard in deze kosten een subsidie te verle nen van 1,20 per vierk. meter of wel 6084, zodat ten laste der gemeente blijft 17.016. Dit voorstel ondervindt nogal cri- tiek van de raadsleden wat betreft de wijze waarop het college van B. en W. de opdracht tot verbetering van de we gen hebben gegeven aan de Fa. Bruil te Ede. Waarom niet vooraf prijs ge vraagd, zo zeggen de heren v. HAR- DEVELD, v. GALEN en DE GOYER. De VOORZITTER brengt in het mid den van mening te zijn dat de Fa. Bruil in de omstandigheden verkeert het goedkoopst te kunnen werken, terwijl niet in de laatste plaats tot on derhandse opdracht is overgegaan om dat deze firma ook het snelst kan wer ken, dit met het oog op het feit dat de rekening voor 1 October a.s. moest zijn ingediend bij de Cultuur Technische Dienst om nog in aanmerking te ko men voor de 6000,- subsidie. De heer v. STEMP VOORT betwij- êrii1' TOrn'e£1"tYüicki5T voor het verbeteren van wegen, temeer waar het subsidiebedrag nog een 3000 tegen viel. VOORZITTER zegt hierop dat het de laatste kans is nog eens *te profiteren van de toegewezen subsidie en dat indien nog langer ge wacht wordt met het herstel van ge noemde wegen de kosten nog veel ho ger zullen worden doordat de wegen dan absoluut geheel stuk gereden zul len zijn. Nadat ook de heer VERKUYL nog heeft aangedrongen op het steeds doen houden van openbare inschrijvingen, verklaart de Raad zich toch accoord. Voorlaatste onderwerp is de voor dracht van B. en W. tot wijziging van de begroting 1950 met een bedrag van 1326,- waardoor de geraamde post onvoorziene uitgaven zal slinken tot 2455.20, een en ander is het gevolg van de deze avond genomen beslissin gen, dus wordt er verder niets over ge zegd. RONDVRAAG. RIJWIELENPLAAG Bij het aan de orde stellen van dit punt, gaan de heren, bijna als een man, even verzitten, wat uw verslag gever de meest schokkende vragen doet verwachten. Als eerste vragensteller krijgt de nestor van de Raad, de heer DE GOOYER, het woord. De grote druk te op de laatste marktdagen in de Hoofdstraat en op de Markt zelf, is hem een groot genoegen maar het enorme aantal fietsen dat daarbij ook tegenwoordig is, vormt dikwijls on- overkomenlijke barières, zo zegt dhr. de Gooyer en hij vraagt B. en W. een speciale plaats voor fietsenberging te willen bestemmen. De heer BOS wil het nog sterker vertellen en heeft ge zien dat b.v. de pastorie van Ds Bak ker veelal niet meer te bereiken is en hij heeft gezien dat mensen zelfs van vensterbanken gebruik maken om bij hun fietsen te kunnen komen. Ook de VOORZITTER kan er over mee praten, want ook hij treft vaak rijwie len voor zijn deur die hij moet verwij deren om naar binnen te kunnen maar hij deelt mede, dat een en ander reeds ter sprake is geweest en besloten is het nog een paar maal aan te zien om, als het zo erg blijft, maatregelen te nemen. De vasthoudende heer BOS geeft het niet op, te blijven wijzen op het vreselijk slechte en toch veelvul dig gebruikte wegdek van de Parallel weg enz. Waarom wel zo'n geweldig bedrag uitgetrokken voor die ruilver kavelingswegen? en hij zegt te menen dat de Parallelweg er zeker niet beter aan toe is. Wethouder DE RUITER zegt de here Bos toe dat de Parallel weg beslist gauw aan de beurt is. De heer SLOK vraagt hoever het staat tnet de uitvoering der plannen: ver binding Middellaan-Kerkewijk. De be treffende gronden zijn nog geen eigen dom van de gemeente, zo laat de heer DE RUITER weten. Dhr. DE KLEU- VER vestigt de aandacht op hel feit dat de verlichting van de KI. Kater straat dikwijls niet wordt aangestoken. Weer schorst de voorzitter de ver gadering, maar ditmaal doet hij het al vorens over te gaan tot DE HULDIGING VAN SECRE TARIS BLANKESPOOR Het oudste lid van de raad maakt yan de schorsing gebruik om mevrouw Blankespoor en de dochters van de ju bilaris naar het gemeentehuis te halen om ze getuige te laten zijn van de hul diging van onze onvolprezen secretaris Blankespoor, bij diens zilveren ambts jubileum. Op deze dag was de heer Blankespoor precies 34 jaar in dienst van de gemeente Veenendaal en heeft 1 Juli j.l., r op zijn uitdrukkelijk ver zoek alleen in huiselijke kring de dag gevierd waarop hij daarvan 25 ja ren als secretaris werkzaam is ge weest. Nadat zich inmiddels op de „pu blieke tribune" de hoofden van dienst en een groot gedeelte van het gem.- personeel hadden verzameld, ver klaart de voorzitter de vergadenng weer voor geopend en richt het woord tot de jubilaris. De Burgemeester begint zijn toe spraak met te zeggen: Ondanks herhaald aandringen heeft hij niet gewild dat er een openbaar huldebetoon zou plaats vinden. Was dit wel het geval geweest, dan ben ik er stellig van overtuigd, dat grote groepen mensen in Veenendaal hun gelukwensen zouden hebben aangebo den en dat het de Secretaris niet zou hebben ontbroken aan een grote be langstelling in de vorm van hartelijke felicitaties, bloemstukken en cadeaux. De heer Blankespoor heeft dit alles echter niet gewild, doch heeft tenslot te goedgevonden, dat deze gebeurtenis zou worden herdacht aan het einde van een gewone raadsvergadering. Dat „enkele woord van gelukwens" mag ik tot U richten als Voorzitter van de Raad. Het is jammer, dat ik de Burgemeester ben, met wie U het kortst hebt gewerkt, aldus spreekt de voorzitter tot de secretaris. Uit eigen naam, uit naam van Bur gemeester en Wethouders en uit naam van de Raad en van geheel Veenen daal wens ik u van harte geluk met het grote voorrecht dat U juist van daag 34 jaar in ambtelijke dienst aan de gemeente Veenendaal verbonden bent en meer nog met Uw zilveren ju bileum als gemeente-secretaris op 1 Juli j.l. Dit is een voorrecht, dat niet veel mensen ten deel valt en zeker niet op uw leeftijd. U, mijnheer Blankespoor, bent op zeer jeugdige leeftijd als ambtenaar in Veenendaal gekomen. Uw capaci teiten en de wijze waarop U Uw plicht vervulde waren toen al zodanig, dal U pen" tot het "gewichtige VnHyU'i'lhfffiifffe ambt van gem.-secretaris; 26 jaar is voor een secretaris een zeer jeugdige leeftijd. Ik mag daaruit concluderen, dat men toen al heeft gezien, dat U capaciteiten had, die niet iedere jon geman op die leeftijd bezit. Van die capaciteiten heeft Veenendaal in de loop der jaren rijkelijk mogen profi teren. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va- der, Moeder en kind. (Ing. Med.) U bent een secretaris, die niet kijkt op een uurtje werk en ook niet op een uur of wat. Als er werk moet worden verricht staat U altijd, desnoods ook des nachts, klaar. Uw ijver en accura tesse zijn onovertroffen. De raadsleden kunnen dat zo goed weten door de voorbereiding van de raadsvergade ringen. Zij zien steeds weer hoe gron dig en nauwkeurig zij over alle zaken worden ingelicht, hoe uitvoerig de stukken zijn, welke zij voor de verga deringen ontvangen en niet in het minst hoe steeds alles stipt op tijd verloopt. Uw werk als Secretaris is in de eer ste plaats het organiseren van de werkzaamheden. Niet iedere regel stelt U zelf, maar uw oog gaal over al het werk, dat door anderen wordt ver richt. Dat al het werk altijd zo vlot verloopt danken wij aan U, mijnheer Blankespoor. Naast uw ijver en accu ratesse beschikt u over een grote des kundigheid en over een groot organi satietalent, dat steeds weer blijkt, wan neer er buitengewoon veel werk in korte tijd moet wroden verzet. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik U dit or ganisatietalent wel eens benijd. Dat U, zowel in als buiten onze kring, zo hoog wordt gewaardeerd, komt niet alleen door Uw capaciteiten en kwaliteiten als secretaris, welke ik zo juist heb genoemd, maar ook door Uw persoonlijkheid. Geheel Veenendaal weet, dat U ie dereen helpt en altijd klaar staat. Uw bereidwilligheid daartoe wordt op ho ge prijs gesteld. Uw taak bestaat vol gens de gemeentewet allereerst daar in, dat U de Raad, Burgemeester en Wethouders, de Burgemeester en de Raadscommissies in alles, wat het hun opgedragen bestuur aangaat, behulp zaam bent. Dit bent U in buitengewoon grote mate en op zeer verdienstelijke wijze. Er zijn zeer veel mensen, die bij U komen voor dingen, die van Uw kant bekeken niet altijd zo belangrijk zijn, maar voor hen zelf wel. Deze mensen kunnen altijd rekenen op Uw bereid willigheid om hen te helpen. Het doet mij genoegen, dat ik op dit uur uiting mag geven aan de grote waardering voor Uw werk en voor Uw persoon; voor Uw werk in het belang der gemeente en voor de wijze, waar op U het verricht. U hebt mij gevraagd of ik het niet te lang wilde maken omdat U geen man bent voor grote toespraken. Ik zal dit ook niet doen. Ik wil U echter uitdrukkelijk verzekeren, dat wij al len Uw persoon en Uw werk op hoge prijs hebben gesteld, zolang wij U kennen en dat is voor sommigen van ons al gedurende vele jaren. U hebt, naar ik meen drie Burgemeesters mee gemaakt en de waarnemend Burge meester Van Sehuppen. U hebt vele raadsleden zien komen en gaan. Ik weet zeker, dal ook in die kringen niet anders dan met hoge waardering over U wordt geoordeeld. Ik besluit met de wens uit te spre ken dat het U gegeven moge zijn in dezelfde gezondheid als thans de ge meente te dienen gedurende de jaren, die U nog scheiden van de 65-jarige leeftijd, aldus de Burgemeester. Als blijk van de grote waardering voor het werk en de persoon van de jubilerende secretaris van het gem.- bestuur en de ambtenaren biedt de burgemeester hem als aandenken een prachtig gouden polshorloge aan. Vervolgens richt Burgemeester Bak ker zich tot mevrouw Blankespoor en haar beide dochters en zegt dan o.a.: Wij zijn bijzonder dankbaar, dat U ons de eer aandoet bij deze eenvoudi ge bijeenkomst aanwezig te zijn. Wij hebben gemeend dat U drieën hierbij hoorde omdat wij steeds zo buitenge woon veel beslag legden op de tijd van.Uw man en vader. Een man is allereerst de man van het gezin en wanneer er in een gezin voor iemand vreugde is, is er ook vreugde voor de andere gezinsleden. HOOFDPIJN? <- ■m Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Ing. Med. Ik wens ook U en Uw dochters van harte geluk met dit jubileum en ik sprèek de hoop uit, dat U nog vele jaren samen in Veenendaal in gezond heid zult mogen doorbrengen, Uw man als Secretaris en nadien als rus tend burger. Ik ben geen ogenblik be vreesd, dat U en Uw man na zijn pen sionnering Veenendaal zullen verlaten. U immers bent een Veenendaalse en Uw man is in al deze jaren zó „ver- veenst" dat U onze plaats zeker niet zult verlaten. Namens het gem.besluur overhan digde de bode een schitterend bloem stuk. De heer De Gooyer hierna is er van overtuigd, als oudste namens alle Raadsleden te spreken als hij de secre taris gelukwenst en waardering voor diens werk betuigt. U was steeds de vraagbaak voor ons allen. Geheimen hebt U voor ons nooit gehad. Ik herinner mij, dat jaren ge- moet ze niet 'zo wijsn maken"; weten" ze teveel". Dit gezegde was echter grappig bedoeld. Wat wij U vroegen was U nooit teveel. U was 26 jaar toen U Secretaris werd. Ik was toen nog geen lid van de Raad; pas 2 jaar later ben ik raads lid geworden. Ik herinner mij, dat er toen een berg werk verzet moest wor den. De begroting voor het jaar 1924 b.v. moest in het jaar 1927 nog behan deld worden. Er is toen nachten over gewerkt. Het spijt mij dat deze gebeurtenis zo stil is voorbij gegaan. Ik had dat graag anders gezien In de bezettings tijd, in 1941, toen U 25 jaar in gemeen tedienst was, zijn er ook plannen ge weest om U te huldigen, doch dat is helaas niet doorgegaan. Ik ben erg blij, dat U het cadeau, dat U toen was toe gedacht, vanavond antvangt, zo sprak de heer De Gooyer. De heer BERENS, hoofd van de af deling sociale zorg, spreekt nog namens het personeel, waarbij hij dank brengt voor al hetgeen de secretaris voor zijn staf gedaan heeft en doet. Ook de heer Berens tekent de secretaris als een harde werker en hij zegt daarbij, dat de dikwijls onder het publiek heer sende mening dat een ambtenaar niet weet wat werken is, zeker niet van toepassing kan zijn op de jubilaris. De secretaris spreekt. Als er in mijn leven één ogenblik is geweest, waartegen ik als een berg heb opgezien, dan is het wel dit. Het is U bekend, Mijnheer de Voorzitter, dat ik in een gesprek onder vier ogen U vriendelijk heb gevraagd, dit mijn jubileum, evenals al zijn voorgangers te doen voorbijgaan zonder uiter lijk vertoon. In de eerste plaats ligt mij dat laatste niet, doch er waren meerdere bezwaren. Mijn echtgenote was en is lijdende aan een lichte af wijking in het heupgewricht, waar door lopen en staan haar wel zeer moeilijk is, doch hierin is gelukkig enige verbetering te constateren; mijn oudste dochter verbleef op 1 Juli als patiënte in ons plaatselijk zieken huis en de tijd, waarin wij leven met zijn oorlogsdreiging, leende zich, naar mijn mening, wel uiterst slecht tot feestbetoon. Er staat ergens in de Bijbel: „Vier Uwe Vierdagen" en dat hebben wij gedaan, doch in alle stilte en in de zeer enge familiekring. Aan deze herdenking van vanavond meende ik mij echter niet te mogen onttrekken. Ik ben blij, dat het niet te lang is gemaakt en ikzelf hoop mij te beperken tot het spreken van en kele,woorden van dank. Het zal U duidelijk zijn, dat ik van avond, mijn jubileum tegen deze ach tergrond gezien, in deze openbare ver gadering wil beginnen met dank te brengen aan God, Die mij deze 25 ja ren gezondheid, lust, kracht en wijs heid heeft geschonken om mijn taak te vervullen. De secretaris brengt dank voor het geen tot hem gezegd is en voor het prachtige cadeau en zegt verder o.m. nog: Ik ben er mij van bewust, dat aan mijn werk, evenals aan alle mensen werk, vele gebreken hqbben gekleefd; dat ik vele fouten heb gemaakt en dat mijn tekortkomingen eveneens vele zijn geweest. Ik vraag U: „Wil mij al die gebreken en tekortkomingen ver geven." Ik denk op dit ogenblik met eerbied aan mijn overleden ouders en schoon moeder, die met grote belangstelling mij steeds in mijn werk hebben ge volgd. Ik denk aan mijn vrouw en beide dochters, die mij altijd trouw terzijde hebben gestaan in de uitoefening van mijn functie en waarvan ik het zeer op prijs stel, dat zij hier vanavond tegen woordig zijn. Toen ik als piepjong gemeentesec retaris mijn ambt aanvaardde, waren de moeilijkheden legio en heb ik er wel eens over gedacht om te bedan ken. Dank zij mijn vrouw heb ik dat gelukkig niet gedaan. Voor alle steun, die ik de afgelopen 25 jaren van vrouw en kinderen heb ondervon den wil ik hier graag openlijk dank zeggen, ook voor alle avonden, die al leen moesten worden doorgebracht, als ik door de vele ambtelijke vergade- rnigen en het verenigingsleven mijn plicht als hoofd van het gezin heb ver zaakt. Hartelijk dank aan het gehele perso neel van hoog tot laag. Zonder die al len was het mij niet mogelijk geweest mijn werk te doen, zoals ik het heb gedaan. Ik wil geen namen noemen, doch meen één uitzondering te mogen en te moeten maken en wel voor de heer Hille, hoofdcommies-chef van de afd. Bevoking, Burgerlijke Stand, enz., met wie ik juist vandaag het voorrecht heb gedürende 34 jaren te mogen samen werken. Ik ben mij ervan bewust, dat ik geen gemakkelijke baas ben geweest, doch en ik zeg dit speciaal tot de jongeren ik heb getracht er goede en accurate ambtenaren van te maken. Ik heb het altijd fijn gevonden met jong personeel te werken. Daardoor ben ik zelf jong in mijn werk geble ven en open voor nieuwe methodes in de administratie. Als ik een enkele maal hard of onbillijk ben geweest zij mij dat thans vergeven. Tot slot brengt de jubilaris dank aan de Burgemeester, Heren Wethouders en leden van de Raad en eindigt met een ongevraagde hernieuwing van de eed,-die hij op 30 Juni 1925 'in deze vergaderzaal in handen van wijlen die de wet, regelende de samenstel ling, inrichting en bevoegdheden der gemeentebesturen en de door de Raad van Veenendaal vastgestelde of vast te stellen instructie, aan het ambt van secretaris hebben verbonden, eerlijk en vlijtig zal vervullen. De voorzitter sluit daarna deze bij zondere raadszitting, maar ook daar na was men nog geruime tijd in fees telijke en gezellige stemming bijeen. BLIKSEMINSLAG Bij Ds. v. d. BRINK Flinke schade aangericht De enige donderslag die zich gister middag in Veenendaal horen liet, deed inslaan in onze naaste omgeving vrezen, Deze veronderstelling bleek even later inderdaad gegrond te zijn geweest, want het huis van Ds v. d. Brink aan de Bergweg heeft het moeten ontgelden. Gelukkig werd niemand van de in het huis verblijvenden gewond en ontstond geen brand. De bliksem sloeg op de schoorsteen, die daardoor afknapte en later moes» worden gesloopt en scheerde vervolgens over het dak. Hierdoor en door vallend puin werden verder niet minder dan 300 dak pannen vernield. Afscheid Postdirecteur. Zaterdagmiddag nam de heer J. v. Essen afscheid als directeur van het postkantoor te Veenendaal. De heer Nannenberg nam als oud ste ambtenaar het woord en schetste hoe de heer van Essen na 46 dienst jaren nu met pensioen de dienst gaat verlaten. Hij bracht de dank van het gehele personeel over voor hetgeen de heer van Essen als directeur en als mens voor allen had gedaan, gedurende de drie jaren dat hij als directeur in Vee nendaal had gestaan. Het personeel bood hierna de schei dende directeur een aandenken aan. Hierna nam de heer van Essen het woord en sprak zijn dank uit aan al len voor dit aandenken, maar vooral voor de medewerking die hij had on dervonden. Nadat verversingen waren aangebo den namen allen persoonlijk afscheid van de vertrekkende directeur. Matroos met mes bewerkt. Ten huize van de 30-jarige H. aan de Prins Bernhardlaan ontstond Dinsdag middag een woordenwisseling tussen H. en zijn huishoudster, die in gezel schap was van een 24-jarige matroos uit Utrecht. De 27-jarige huishoudster had haar vacantie onderbroken om nog een japonnetje te halen. De mannen raakten handgemeen, waarna H. on verwachts een mes greep en de ma troos enkele diepe snijwonden in het gelaat toebracht. De politie maakte proces-verbaal op, terwijl Dr de Waard de snijwonden van de matroos ver bond. Nieuwe adjudant van politic benoemd. Door de burgemeester der gem. Vee nendaal is tot adjudant van de gem.- politie te Veenendaal benoemd dhr. C. Barons, thans werkzaam bij de po litie te Dokkum. Belasting-jubilea. Op 1 Augustus j.l. herdachten de heren J. P. Knigge en W. Kappers, beiden assistenten der Directe Belas tingen te Veenendaal hun zilveren ambtsjubileum. Autotocht ouden van dagen. Zoetjesaan begint dit een „traditie" te worden voor de „Oudjes". Reeds maanden van tevoren zien zij verlan gend naar deze dag uit! Het is daarbij steeds nog niet uitgemaakt, wie er op zo'n tocht het meest genieten: de Ouden van Dagen, of de H.H. Auto bezitters van Veenendaal, die hun dat genoegen mede helpen verschaffen, door het zo belangeloos ter beschik king stellen van hun tijd en hun wa gens! Het Bestuur der Vereniging „Oran jedag" wil deze tocht dit jaar organi seren op Donderdag 31 Augustus a.s. Waarheen? Dat meent het Bestuur dit maal eens door onze Veense Bevolking te laten uitmaken, waartoe het een prijsvraag uitschreef, (zie elders in dit blad) en waaraan iedereen kan mee doen. Volgende week ontvangen alle Auto bezitters van Veenendaal weer een verzoek om mee te willen doen ook dit jaar deze tocht te doen slagen. Aan de Oudjes zelf behoeft zulks niet ge vraagd te worden, die zien al met span ning uit wanneer en waar zij zich daarvoor kunnen opgeven. Ook dit lezen zij a.s. week in dit blad. Het Bestuur van „Oranjedag" hoopt, dat allen er tezamen hun schouders onder willen zetten, deze tocht dit jaar weer tot een onvergetelijke te maken, nu deze zal zijn op de door velen zo graag gevierde „vroegere" Koningin nedag. Actie ter ondersteuning doel „Koningin Wilhelminafonds". Tijdens een dezer dagen in Hotel „De Korenbeurs" gehouden bijeen komst is men gekomen tot de vor ming van een voorlopig comité dat zich ten doel stelt het werk van de kankerbestrijding in Nederland te bevorderen. In dit voorlopig comité hebben o.m. zitting genomen alle plaatselijke doktoren met als voor zitter burgemeester A. Bakker. De eerste actie naar buiten van dit comité zal zijn het organiseren van de van 28 Augustus tot 2 Sep tember a.s. te houden jaarlijkse en landelijke collecte voor het Konin gin Wilhelminafonds, terwijl het ver der in de bedoeling ligt om in het a.s. najaar te komen tot het oprich ten- vair een piamjcrijrerr-armring v-ari het genoemde fonds. Dit laatste in tegenstelling met het bericht dat meerdere bladen gaven, n.l. dat een plaatselijke afdeling reeds zou zijn opgericht. Wandelclub V.S.W. werd enthousiast ingehaald bij terug komst Vierdaagse. De wandelclub van de V.S.W., die deelgenomen heeft aan de vierdaagse van Nijmegen, aangevuld met enkele enthousiaste wandelaars niet-leden, werden, nadat zij de prestatie van vier dagen met succes hadden volbracht, door het plaatselijk muziekgezelschap Caecilia Zaterdagmiddag te omstreeks 12 uur van het station De Klomp afge haald. De deelneemsters en deelne mers aan de afstandsmars waren over- beladen met bloemen en bouquetten, die hun door bewonderaars waren aangeboden. Voorafgegaan door het genoemde muziekcorps werd een ere-ronde door Veenendaal gemaakt. Competitie-indeling Het eerste Veenendaal-elftal is voor de komende competitie ingedeeld in de derde klasse D. van district Oost. In deze afdeling zijn de volgende elftallen ondergebrachtBe Quick Zutphen, CHRC Renkum, Gelria Velp, De Hoven Zutphen, MVR 's-Heerenberg, OAB Arnhem, Oosterbeek te Oosterbeek, RVW Renkum, SML Arnhem, VVO Velp en Veenendaal Het tweede Veenendaal-elftal komt uit in de Res. 2e klasseC met Arnhemse Boys 2, Dierense Boys 2, Doetinchem 2, Ede 2, Eendracbt 2, Esca 2, PEC 2, SML 2 en Vitesse 2. Het Zaterdagmiddagelftal van Veenendaal, dat door haar kampioenschap naar de 49 klasse der KNVB promoveerde, is ondergebracht in district Oost. Deze af deling ziet er als volgt uit: Apeldoorn, Be Quick '28 'te Zwolle, CJV'ers Deven ter, CVV a, ESC, Go Ahead Kampen, Olympia '28 Hasselt, SKV te Wageningen, en Veenendaal. Geslaagden. Bij de gehouden examens slaagden voor het Middenstandsdiploma Algem. Handelskennis de heren A. Blanke- stijn, B. Floor, M. Groeneveld, W. Hasselaar en W. Ruitenkamp. Voor het practijkdiploma Boekhou den de heren A. v. Eist en J. v. Hol land; voor moderne Bedrijfsadmini stratie de heren C. Goor en T. v. d. Broek. Allen ontvingen hun opleiding van de heer W. van Rijswijk, accountant en belastingconsulent te Lunteren. De volgende studerenden van het Handelsinstituut Van Rijswijk te Vee nendaal slaagden dezer dagen resp. te Utrecht, Arnhem, Amersfoort en De Bilt voor de erkende practijk-exa1- mens: Engelse Handelscorrespondentie de heer W. W. van der Steen; Boekhou Ing. Med den de heren B. van Hal en F. Stal; Ned. Handelscorrespondentie de dames D. Rebegen en Miep van den Bosch, benevens de heren G. Diepeveen, J. Diepeveen, Nol van de Haar, Theo Molmans en W. Baars; Middenstand algemene Handelskennis de dames B. Klumpenaar en M. Esser, alsmede de heren C. van de Kraats, H. van de Ham, T. van Zanten, C. Bos, W. van Nieuw Amerongen, C. Kroes en T. Prins. Na opgeleid te zijn door de R.K. Modevakschool, Padberglaan 10 te Ede slaagde te Nijmegen voor het diploma Lingerie mej. A. Philips te Veenendaal. Voor het Anjerfonds De in de gemeente Rhenen gehouden collecte voor het Anjerfonds, waaraan medewerking werd verleend door de muziekverenigingen »OBK«, »Cns Genoe gen^ Crescendo«, »Kunst en Vriend schap", Rhenen en „Kunst en Vriend schap" Achterberg, heeft f206.opge bracht. Onderscheiden voor orde en vrede. Onze stadgenoot de heer H. Heems- bergen, wonende Oude Veenendaalse- weg 5, ontving van de Minister van Oorlog het onderscheidingsteken voor orde en vrede. Dader verraadt zichzelf. Twee van de onlangs door VVV in samenwerking met de gemeente ge plaatste banken zijn al weer danig#be- schadigd. Bij de lijster-eng werd van de aldaar staande bank de leuning ver nield en op de Schaapskooi is de zit ting van een daar opgerichte bank al niet meer honderd procent. Bovendien had iemand hier z'n naam in de verf gekrast met de plaatsnaam erbij, waar hij vandaan komt. De dader zal er meer van horen! Laat niemand er voor terugdeinzen om vernielzuchtige ele menten aan te brengen. Wie niet ho ren wil moet maar voelen. Lijkje opgehaald. Afgelopen Zondagmiddag is het lijk je van de 9-jarige P., die vorige week bij het zwemmen is verdronken, vlak in de buurt van de plaats van het on geval opgehaald. Kunst en Vriendschap naar concours. De mondaccordeonvereniging Kunst en Vriendschap gaat Zaterdag naar Wijk bij Duurstede om daar deel te nemen aan een inter-nationaal mu-, ziekconcours, ter gelegenheid van de eeuwfeesten. Kunst en Vriendschap zal deelne men aan de tambour-wedstrijd en in de concert-wedstrijd uitkomen in de eerste afdeling. Bovendien zal worden meegeblazen in het festival. Regen werd spelbreker. Airghost zorgde Maandagavond voor een mooi filmprogramma, dal in de njoenluchfc werd gegeven. Het Konings hof was hiervoor uitgekozen. Op een scherm van 80 vierk. meter werd een programma vertoond, dat hoofdzakelijk bestond uit reclame-rolprenten voor de Ned. industrie, die zeker insloegen. Datgene wat daarnaast werd gepre senteerd,. was alleszins de moeite waard, we denken slechts aan „Lac des Cygnes", de schitterende ballet films en de diverse show- en variété nummers. Erg jammer dat de regen optrad als spelbreker. De demonstraties met de zoeklichten waren indrukwekkend. T. Pleijler f Bestuur en leden van de muziekver eniging „Ons Genoegen" hebben hun ontslapen tambour-maitre, wijlen on ze stadgenoot de heer T. Pleijler, naar zijn laatste rustplaats gebracht, over eenkomstig de wens van de overlede ne. De heer Pleijler, oudste lid van de vereniging en meester van de tam bours was bij Ons Genoegen een be kende figuur. Zijn leeftijd hij werd een en zeventig vormde voor hem geen beletsel om nog aan iedere mars actief deel te nemen. De wijze, waarop hij het corps aanvoerde, dwong ieder een respect af. Op menig concours was hij een geducht concurrent. Sedert enige maanden heeft een jongere zijn plaats voor het corps in genomen. Pleijler was ziek geworden en na een langdurig lijden overleed hij Dinsdag 25 Juli j.l. Zaterdagochtend vond onder grote belangstelling de ter aardebestelling plaats. De opvolger van de heer Pleijler ging aan het hoofd van de stoet. De tambours fungeerden als dragers. De geüniformeerde leden van Ons Genoe gen volgden zwijgzaam de baar. Aan de groeve sprak de voorzitter van de muziekvereniging, de heer M. van Manen woorden ten afscheid. „Niets was hem te veel wanneer het onze vereniging gold", aldus de heer v. Manen. Spr. dankte de ontslapene voor alles wat hij voor „Ons Genoegen" heeft gedaan. Ds N. Kooreman sprak woorden van troost tot de nabestaanden, waarna de heer G. J. H. Smit namens de familie dankte voor de betoonde belangstel- üng. Tapijten- en Mattenfabriek op stap. Zaterdag 22 Juli j.l. maakte het personeel van L. van Wijngaarden Zonen's Tapijten- en Matten fabriek te Rhenen het jaarlijks uit stapje per autobus. De reis ging dit maal via 's-Hertogenbosch naar de „IJzeren Man" te Vught, waar kof fie werd gedronken en een gezellig partijtje voetbal werd gespeeld. De reis werd voortgezet naar Eindhoven om het middagmaal te gebruiken, waarna in het natuurbad „WStven" te Veldhoven genoeglijke uren wer den doorgebracht. Daarna ging de

De Vallei | 1950 | | pagina 2