Uui drogist is toch Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken Fa. J. F. TAK Een vijand binnen de grenzen De drinkwatervoorziening van Gelders-Veenendaal N.B.M. opent indrukwekkend Autobusstation in Rhenen 't Is toch wel een prettig idee 24e JAARGANG VRIJDAG 11 Augustus 1950 No. 31 AD VERTE NTIE5 Oudste en vertrouwdste adres Ass. Apoth. Drogist Opticien Hoofdstraat 118 Tel. 632 EEN RARE VOGEL BankMakkeAij, kOljKS£RA OVERDENKING Predikbeurten Abonnamantspriji F 0.85 par kwartaal Loss# nummar* 6 cant Radactia an Administratis ParaMalwag 8, Vaan andaal Talafoon 601 Radactia W. F. tar Hoevan VALLEI UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" Gawona advartantlaprijs par m.m. 12 cant. Minimumprijs par advartantla F. 3 60 Vraag an aanbod an Dl- varsan F. 1,30 van 1-20 woordan. Elk woord mo«r 6 cant. Verschijnt 1 kaar par waak inSTICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Die vijand is de kanker, een vijand die terecht gevreesd wordt. Hij is ver raderlijk, gevaarlijk en kostbaar. Verraderlijk, want de ziekte begint veelal onschuldig. Een gezwelletje hier of een gezwelletje daar, dat op of in een gezond lichaam ontstaat, maar schijnbaar geen invloed heeft op de welstand van het slachtoffer. Komt men er toe toch eens de dokter te raadplegen, dan volgt een nauwkeurig onderzoek en het ontstellend resultaat: kanker. Gevaarlijk, want in zeer veel geval len betekent het een proces, dat met de dood eindigt. Een enkele maal werd in de pers een bericht gelanceerd, dat er een geneesmiddel tegen deze ge vreesde ziekte was gevonden, maar dan bleek later weer, dat er te vroeg was gejuicht. Nog steeds zijn de le venskansen van een kankerlijder zeer gering, wat niet zeggen wil, dat zulk een lijder maar alle hoop moet laten varen. Vooral wanneer het proces in zijn beginstadium is, zijn er zeker nog zulke kansen. ,t Tenslotte: kostbaar. Omdat de medi sche wetenschap ten opzichte van het kankerprobleem nog tastend haar weg gaat, moet zij onverdroten voortgaan met haar cnderzoek, terwijl de midde len ter bestrijding van de ziekte grote financiële offers vragen. De strijd tegen deze verraderlijke en gevaarlijke vijand is vooral in de laat ste tijd urgent geworden. Meer dan vroeger sleept hij zijn slachtoffers ten grave. Ongeveer 18 procent van de sterfgevallen moet aan kanker worden toegeschreven. Dat dit percentage zo sterk is toegenomen, moet voorname lijk worden toegeschreven aan het feit, dat er in onze tijd veel meer ouden van dagen zijn dan een eeuw geleden. Bedroeg toen in ons land de gemid delde leeftijd 40 jaar, dat gemiddelde is thans 67. Daar nu de kanker een ziekte is, waaraan vooral de ouderen ten offer vallen, is de stijging van het percentage der kankergevallen min of meer een logisch gevolg van dit feit. Dat er echter ook zeer velen op de middagfioogte van hel leven, bl wilt ge, in de kracht van het leven aan kan ker sterven, bewijzen de statistieken maar al te overtuigend. Niet minder dan 40 van de kanker lijders sterven beneden de 65 jaar. De kanker is metterdaad een zeer ernstige vijand binnen onze grenzen, nu meer dan vroeger. Geen wonder, dat al krachtiger wordt gewerkt om deze vijand te bestrijden. Nu staat ons volk bekend als een volk, dat de kunst verstaat de volks gezondheid te beschermen en te die nen, zo, dat er naast de Nederlandse natie geen tweede is te noemen waar het sterftecijfer zo laag is als hier. Dit wettigt het vertrouwen, dat de bestrij ding van de kanker, wanneer die ener giek en met medewerking van ons hele volk wordt ondernomen, zeker BOESMAN ZOEKT 30 LUCHT BALLONS. Hoe haalt men, in deze moderne tijd van tempo en efficiency, het in zijn hoofd om de wereld te gaan afzoeken naar oude luchtballons. Balloncom mandant Boesman, voor onze lezers geen onbekende sinds hij in Veenen daal startte tijdens de laatste Klokjes- week, doet het, want hij organiseert voor het Nationaal Ballonsportfonds een luchtrace, zoals nog niet eerder in de geschiedenis van Nederland is ge weest: een kampioens-wedvaart voor onbestuurbare ballons uit alle wereld delen. Hoewel de luchtballons sinds meer dan dertig jaar verdrongen zijn door het snelle vliegtuig, zijn er hier en daar nog wel enige ouderwets-dege lijke aerostaten op te sporen. Zelfs in Amerika toont men belang stelling voor dit ongekende evenement. De Amerikanen hebben, dit in tegen stelling met vele andere landen, de be tekenis van de ballon ook in de moder ne tijd niet geridiculiseerd. Zij hebben voor de militaire dienst ongeveer 3000 balloncommandanten opgeleid. Maar men heeft in de U.S.A. slechts tien navy-luchtballons en ook een aantal luchtschepen in de vaart. Er is goede kans, dat wij voor de eerste maal in Nederland een Amerikaanse ballon equipe op Zaterdag 2 September in Amsterdam aan de start zullen kunnen zien. Ing. Lied.' goede resultaten zal opleveren. Onze Prinses Wilhelmina heeft het goede voorbeeld gegeven, toen Zij het geschenk van ons volk bij Haar gouden regeringsjubileum bestemde tot een basiskapitaal voor de kankerbestrij ding. Dit kapitaal werd ondergebracht in de Stichting „Koningin Wilhelmina- fonds". Deze nobele daad moet nog meer dan tot dusver weerklank vinden bij ons volk, want er zijn millioenen nodig. Er is nu een actie ingezet om in alle gemeenten van ons land een Af deling op te richten van de Nationale Vereniging: „Koningin Wilhelmina- fonds", terwijl alle gemeentebesturen wordt gevraagd een bijdrage in het fonds te willen storten naar de maat staf van één halve cent per inwoner. We twijfelen niet of ook de gemeen ten in ons verspreidingsgebied zullen ruimschoots hun aandeel leveren in de strijd tegen de huidige volksvijand nummer één. HET INKOMEN DER EUROPEANEN. Ondanks de opmerkelijke vorde ringen, welke sedert de oorlog zijn gemaakt, bedraagt het inkomen per hoofd van de bevolking in Europa slechts 422 dollar per jaar, minder dan één-derde van het Ame rikaanse gemiddelde. Dit blijkt uit de cijfers over de financiële toe stand in Europa, welke de E.C.A. administrateur Paul Hofman, aan de begrotingscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft voorgelegd. Deze cij fers werden door de commissie ge^ publiceerd om de verzoeken tot meer middelen voor het plan- Marshall te ondersteunen Het college van B. en W. van Ede heeft tijdens de gistermiddag gehou den raadszitting o.a. ingediend een voorstel tot overname in eigen beheer van het bedrijf der N.V. Edeschc Waterleiding Mij en wel voor een bedrag van 672.475,70. Verder stelden B. en W. daarbij voor, in te gaan op het verzoek van de Edesche Waterl. Mij om het gedeelte van het bedrijf dat Gelders-Veenendaal voorziet, in eigen handen te doen houden en de con cessie daartoe te verlengen, waarvoor dan een bedrag van 67.500,- wordt gerekend en een jaarlijkse betaling van 5 van de wateropbrengst. Zoals bekend heeft de gemeente Ede per 1 Januari 1949 de aan de N.V. Edesche Waterleiding Maatschappij verleende concessie opgezegd. De maatschappij was van oordeel, dat dit niet op de juiste wijze was geschied, zodat men van die zijde de opzegging niet als rechtsgeldig beschouwde. Bij vonnis dd. 9 Juni 1949 van de arrondissements-rechtbank te Arnhem werd de gemeente in het gelijk gesteld. Van dit vonnis is de E.W.M. in hoger beroep gekomen bij het gerechtshof te Arnhem. Een uitspraak is nog niet ge- daèn; Omstreeks het einde van het jaar 1949 werd bij de E.W.M. een geneigd heid tot het treffen van een schikking merkbaar, die de gemeente aanleiding gaf met de E.W.M. in onderhandeling te treden. Daarbij bleek, dat de E.W.M. bijzonder prijs stelde op behoud van de concessie voor Geldersch Veenen daal. De concessie voor Geldersch Veenen daal werd aan de E.W.M. verleend in 1931. Aanvankelijk was gedacht aan een transportleiding van Ede naar Gel dersch Veenendaal. De bezwaren die zich daarbij voor deden, kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat indien de buisleiding zo wijd gelegd werd, dat zij tevens voor brand- blussing dienstbaar zou kunnen zijn, de inhoud van het buizennet met in begrip van de transportleiding zo groot zou zijn, dat in verband met de voorlopige geringe afname, het water langer in de buizen zou blijven dan voor behoorlijk drinkwater dienstig is. Daarentegen stond het belang dat ge zien werd in de toekomstige totstand koming van een ringleiding via De Klomp, Ederveen en Lunteren. Beslo ten werd het water voorlopig van de Veenendaalsche Waterleiding Maat schappij te betrekken. Op dit besluit werd terug gekomen, toen bleek dat tegen de levering van het water door de Veenendaalsche Maatschappij be zwaren rezen. Aan de Edesche Water leiding Maatschappij werd daarna toe stemming gegeven tot het maken van een zeer eenvoudig tijdelijk pompsta tion totdat een transportleiding ren dabel zou zijn. Sinds 1932 is het aantal aansluitin gen op Geldersch Veenendaal van 172 opgelopen tot 550. POMPSTATION OP GELDERS VOLDOET NIET. Uit een ingewonnen advies van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorzie ning blijkt, dat de pompinstallatie op Geldersch Veenendaal niet meer in staat is de benodigde hoeveelheid wa ter op behoorlijke wijze te produceren. Zulks was echter niet onbekend. De klachten over de kwaliteit van het wa ter waren vele en bij onderzoek door het Rijksinstituut in 1946 en 1947 wer den in toenemende mate hogere ijzer en mangaangehalten aangetroffen dan voor goed leidingwater als toelaatbaar wordt aangenomen. Een en ander gaf in 1948 aanleiding tot het overgaan op waterinkoop engros van de N.V. Vee nendaalsche Waterleiding Maatschappij en buitenbedrijfstelling van het pomp station te Geldersch Veenendaal. In deze toestand is tot heden geen ver andering gekomen. Wat het verlangen van de E.W.M. betreft om de concessie voor Geldersch Veenendaal te behouden overweegt het gemeentebestuur van Ede dat een transportleiding van Ede uit ook thans niet rendabel is. De kosten daarvan kunnen op minstens 150.000,- wor den begroot. Uitbreiding van het pomp station op Geldersch Veenendaal zou tenminste een uitgave van 30.000,- vorderen. Het zou te verwachten zijn dat Ge deputeerde Staten van Gelderland tegen een dergelijke uitgave bezwaar zouden maken, omdat in de onmiddel lijke nabijheid een waterleiding be drijf aanwezig is, dat de watervoor ziening op zich kan nemen. Blijft over de 4reu7e- tussen eigen S46*1 uitgegeven exploitatie met betrekking van het water van de Veenendaalsche Maat schappij en het verlengen van de con cessie aan de Edesche Waterleiding Maatschappij. Eigen exploitatie met gebruik van water betrokken van de Veenendaalsche Maatschappij is niet voordelig. Bij een inkoopprijs van het water van 0,10 per m' wordt het verlies becijferd op de waterlevering in Gel dersch Veenendaal op 11.729,01. WAT DOET DE WATERL. MIJ TE VEENENDAAL Veel zou bovendien afhangen, naar het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening opmerkt, van de bereid heid van de Veenendaalsche Waterlei ding Maatschappij om water engros tegen billijke voorwaarden te blijven leveren. Mocht zulks niet het geval zijn, dan zou toch tot ingebruikneming van de pompinstallatie te Geldersch Veenendaal moeten worden overge gaan. Mits onder voor de gemeente aannemelijke voorwaarden, bestond daarom tegen verlenging van de con cessie voor Geldersch Veenendaal bij B. en W. van Ede geen bezwaar. Deze concessie, ontvangt de gemeente Vee nendaal telkenjare een uitkering ten bedrage van 5 van de waterop brengst. Eenzelfde uitkering zou voor Ede met betrekking tot de waterop brengst in Geldersch Veenendaal kun nen worden bedongen. Gevolg hiervan zou uiteraard moeten zijn dat de tarie ven te Geldersch Veenendaal gelijk geschakeld worden met die te Stichts- Veenendaal, aldus heet het o.m. in de voordracht die B. en W. van Ede het voorstel lieten vergezellen. Het voorstel werd ongewijzigd en zonder stemming aangenomen, met de aan tekening dat de heer Rooseboom (P. v. d. wil geacht zijn te hebben tegen gestemd. Enkele boeren troffen nabij de Batterijen, een vogel aan, waarvan de naam bij hen niet bekend was. Het dier was aan de poten verwond en kon niet meer vliegen, zodat hij zich gemakkelijk liet vangen. Groot was de verwondering van de Veenendaalse natuurkenner, de heer Adr. de Kleu- ver, toen hij in de schuur, waar het dier was ondergebracht een prachtige Flamingo aantrof. Deze zeer zeldzame verschijning is slechts enkele malen in ons land waargenomen. In 1940 werd in de buurt van Petten een Fla mingo neergeschoten. Of het dier ont snapt is uit een dierentuin is nog in onderzoek, waarvoor via de radio een onderzoek wordt ingesteld. Zondag middag werd in dezelfde omgeving nog een grote vogel waargenomen en het vermoeden bestaat, dat dit een tweede exemplaar is. Trekking Marktverloting Veenendaal Dinsdagmiddag had de trekking plaats van de gratis verloting, waarvan de loten door de marktkooplieden wer- Bestond aanvankelijk de vrees, dat de werkplaatsen van de N.V. Ned. Buurtspoorweg Maatschappij te Rhenen zouden worden opgeheven en wor den overgeplaatst naar elders, vandaag is er voor die vrees geen grond meer aanwezig. Integendeel, de gebouwencomplexen zijn grondig onder handen genomen en geheel gemoderniseerd en aanmerkelijk uitgebreid is er thans aah de Zwarte weg 'n autobusstation verrezen, dat tot ver in de om trek met gelijksoortige instellingen kan wedijveren. VOOR TWEEHONDERD RHENENSE GEZINNEN EEN BRON VAN BESTAAN. Dinsdagochtend om elf uur vond de officiële opening van deze moderne garage annex werkplaatsen plaats, waartoe de nieuwe recreatiezaal fees telijk was versierd. Naast de directeur, van de Buurtspoor, de heer E. D. Klinkert, waren vele genodigden aan wezig, w.a. het voltallige college van burgemeester en wethouders, afgevaar digden van div. organisaties op het ge bied van het vervoerswezen en de vakbeweging, alsmede het voltallige NBM-personeel uit Rhenen en depu taties uit de overige NBM-standplaat- sen. De directeur van de Maatschappij voerde als eerste spreker het woord. Hij gaf een kort historisch overzicht van het wel en wee van het Rhenense gedeelte van het NBM-bedrijf, waarbij hij teruggreep tot 1888, toen de eerste steen werd gelegd voor de remise, die onderdak moest verschaffen aan de oude Ooster Stoomtram. Achtereen volgens werd van de stoomtram over- voorwaarden zouden in de eerste plaats zaal gesticht. De heer Klinkert dankte zodanig moeten zijn, "dat het denkbeeld de burgemeester en het gem.-bestuur van een ringleiding ook in de toekomst voor de bijdrage tot verwezenlijking verwezenlijkt zou kunnen worden. van de plannen, die reeds door de vo- Volgens de te Veenendaal geldende rige directeur, de heer Hupkes werden xr__ 'opgezet en onder zijn leiding werden uitgevoerd. Allen die op enigerlei wijze aan de bouw hun beste krachten had den gegeven werden in het dankwoord betrokken, in het bijzonder het perso neel van de NBM zelf. De burgemeester van Rhenen, Jhr. Mr. L. H. N. F. M Bosch ridder van Rosenthal prees in zijn toespraak de buitengewoon goede samenwerking met de NBM, die reeds bestond on der de leiding van de vorige directeur de heer Hupkes Spr. noemde het ver keer voor de prov. Utrecht een be langrijk element. Wij zijn angstig ge weest, aldus de Burgemeester, dat we dit bedrijf zouden verliezen toen er sprake van was dat het naar elders zou worden overgeplaatst. We prijzen ons echter overgelukkig, dat dit niet is geschied. De Burgemeester wenste de Maatschappij geluk met deze nieu we aanwinst, waarbij hij de wens uit sprak dat dit nieuwe station zou mo gen bijdragen tot welvaart van de NBM, van de gem. Rhenen en van de prov. Utrecht. De heer G. v. d. Steeg, in het open bare leven wethouder van publieke werken der gem. Rhenen, bij de NBM hoofdwerktuigkundige, sprak als ver tegenwoordiger van de personeelsver eniging afdeling Rhenen. Hij bracht allereerst een bloemenhulde aan me vrouw Klinkert en aan de Echtgenote van de Burgemeester. Gedurende de zeventig jaren van haar bestaan, aldus spreker, heeft de NBM vele hoogtijda gen gekend. En al is zeventig jaar, ge zien in het licht der geschiedenis maar een korte tijd, de directeuren van ons bedrijf hebben hun tijd begrepen en zich steeds aan de eisen er van en aan die van het verkeer weten aan te pas sen. Voor het personeel, dat hier direct of indirect haar werkkring heeft, is het een bron van dank en waardering, daar niemand beter dan zij, die hier vóór de verbouwing werkzaam waren kunnen beoordelen, hoevéél men er op vooruit gegaan is. Voor de inrichting van dé recreatiezaal bracht spreker grote hulde aan de directie, voor wie het afstaan van de benodigde ruimte een offer heeft betekend, dat zij ech ter met liefde heeft gebracht. GESCHENK VAN PERSONEELS VERENIGING. De heer Van de Steeg bood vervol gens namens de Personeelsvereniging een geschenk aan, dat door de voor zitter, de heer G. van Dam werd ont huld, en dat bestond uit een gegoten bronzen wandtableau, waarop de ont wikkelingsgang van het rail- en weg vervoer in het bedrijf, door een stoom locomotief, een electrische motorwagen en een moderne Crossley-bus is uitge drukt. Onder deze symbolische voor stelling staan gegrift de volgende woor den: „Naar d'eis van de moderne tijd, Dank zij des Directeurs beleid, Is dit gebouw vernieuwd herkregen; Bedrijf en personeel tot zegen." De hoofdwerktuigkundige verzocht de directeur dit geschenk te aanvaar den en te monteren op een plaats, door hem te bepalen. Bovendien over handigde spreker modellen var. een bij passende wandbeschildering, waarbij deze bronzen plaat het hoofdmotief blijft vormen. De directeur aanvaardde met grote dankbaarheid de geschenken. Verschillende sprekers voerden ten slotte nog het woord, w.o. de voorzit ter van de NVTO, de Ned. Ver. van Transport Ondernemingen, de heer J. C. G. J. Nieuwenhuis, een vertegen woordiger van de Vakbond Unie ver voer., de heer Korpijn, alsmede de voorzitter van de kerncommissie dhr. Dooieweerd uit Utrecht, die de wens uitsprak, dat binnen afzienbare tijd ook te Zeist een dergelijk station zou mogen verrijzen. In het dankwoord tot alle sprekers deelde de heer Klinkert mede, dat de plannen in Zeist zover gevorderd wa ren, dat binnenkort ook daar een mo dern busstation zal verrijzen. Tot besluit van deze officiële ope ning van het Rhenense busstation werd door het hele gezelschap een rondwan deling gemaakt door de werkplaatsen en garageruimten, die bij allen onge twijfeld een grootse indruk hebben achtergelaten. De gem. Rhenen en haar inwoners mogen zich inderdaad gelukkig prijzen met deze tak van het NBM-concern. De prijzen, bestaande uit waarde bonnen van 1,- die op de markt be steed kunnen worden, zijn Zaterdag en Dinsdagmorgen op de markt ver krijgbaar bij de Marktmeester, dhr. Chr. van Rijswijk, tegen inlevering van het lot. De trekking had het volgende resul taat: 9 No. 4338 f50; no. 12054 f25; nos. 8801 4541 2850 17656 en 15085 elk f 10; de nos. 8152, 4539, 3323, 15316, 9591, 4891, 1662, 409, 17163, 15799, 5674, 5653, 17950, 1513, 15407, 11090, 11289, 9670, 7054, 5522, 14447, 16196, 17444, 20928, 20882, 844, 18308, 5442, 13499, 1337, 19587, 7698, 1952, 783, 17107, 14312, 18670, 3037, 5800, 12156, elk ter waarde van f 3. PAARDENMARKT Op Dinsdag 15 Augustus a.s. zal in Veenendaal weer de najaarspaarden markt worden gehouden. Daar het marktterrein thans geen plaats biedt voor deze paarden, zal de paarden markt gehouden worden achter de Ned. Herv. Kerk op de Markt, in de Achterkerkstraat, waar voldoende ruimte aanwezig is. geschakeld op benzine-electrische mo torwagens, toen op motorwagens met electrische bovenleiding en daarna werden de autobussen in het bedrijf ppgenomen. De oude remise moest met de tijd mee, aldus de directeur en achtereenvolgens werden er telkens verbouwingen uitgevoerd. PLAATS VOOR 60 AUTOBUSSEN. Thans is een station verrezen, dat 60 autobussen kan herbergen. Voor 't onderhoud zijn de nodige werkplaat sen aanwezig, voor het personeel zijn verblijven ingericht en een recreatie- Als U achteraf zulke aangename compli- mentjes verneemt over die originele (en smakelijke) gelegenheidstaart die U cadeau deed. deed. Laat het maar lustig over aan. HOOFDSTRAAT 21 g over aan. - f JL Ing. Med. DE TIJD WAARIN WIJ LEVEN. Zegt het niet veel over het mens dom, dat er niet altijd meer vreugde en blijdschap is om de geboorte van een nieuw mensenkind. Blijdschap, vooral in het hart van de moeder. „Een vrouw wanneer zy baart, heeft droefheid, dewijl haar ure gekomen is; maar wanneer zij het kindeke ge baard heeft, zo gedenkt zij de be nauwdheid niet meer, om de blijdschap dat een mensch ter wereld geboren is". Zo lezen wij in Johannes. Deze woor den werden door Jezus gezegd om er een gelijkenis mee te schilderen, maar zeggen ons deze zelfde woorden niet nog meer. Ook vandaag nog, zeker, is een moe der blij en dankbaar bij het begroeten van een nieuwe spruit; maar het zijn zo gauw de zorgen en de vele vraag tekens, die, vooral in de laatste maan den weer, door die blijdschap heen komen. Armoede en gebrek zijn te dragen, omdat het mogelijk is die de baas te worden en omdat naast lichamelijk ge brek, de vrijheid van de ziel kan be staan. Maar is de geest gekluisterd; de dood komt in een levend lichaam. Soms wel eens kunnen we mensen benijden die de kinderzegen niet ken nen en dan vooral als we ons afvra gen: waartoe zou ik dit kind ter we reld hebben gebracht; wat zal het al in de naaste toekomst beschoren zyn. Het betreft hier een zwarte angstge dachte, die ons geestelijk geheel zou kunnen vernietigen. Zeker, we leven in een wereld van angsten, maar mogen wy daaraan toe geven? Laten wij toch in alles, ja in alles, ook in wat in ons eigen persoon lijk en gezinsleven gebeurt, zien de onderdelen van het Grote Gebeuren. Laten wij, wat zich ook aan de wereld voltrekt, zien de hand van God. Wy kunnen niet in de toekomst zien. Niet in dagen van vrede en niet méér in dagen van dreigend onheil. Wat betreft onze toekomst, mogen wij niet vergeten hetgeen Jezus ons voorspeld heeft: „Voorwaar, voorwaar ik zeg dat gij zult schreien en klaaglijk weenen, maar de wereld zal zich verblijden en gij zult bedroefd zijn, maar uw droefheid zal tot blijdschap worden." Gods voorzienigheid moge ons be zwaren en we mogen in het onzekere zijn waarheen ze leidt; ze zal in ieder geval Zijn doel bereiken en in dat doel ligt de blijdschap besloten van allen, die de beproeving en de loutering heb ben doorstaan en op Hem vertrouwd. Daarom: Wie zich volledig bereid houdt als één van God, die behoeft zich niet door angsten te laten overmees teren. De christen-moeder en -vader kunnen hun kind in volle blijdschap ontvangen. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt, 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Julianakerk, 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds v. d. Wal van Wageningen. Vredeskerk, 9 en 10.30 uur onbekend, 5 uur Ds v. d. Pol. Dijkstraat, 2.45 uur onbekend. Veen- eind, 3 uur dhr v. Viegen van Ach terberg. Sola Fide, 10 uur Ds Lang straat van Beusichem, 5.30 uur Dr Lod der van Bussum. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.45 en 5 uur Prop. K. Deddens van Kampen. Chr. Ger. Kerk, 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. Hoofd straat, 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Kerk Kerkewijk, 9.30 en 5 uur lees- dienst. Leger des Heils, Zaterdagavond 7 uur Straatzang, Zondagmorgen 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur Ds Zuiderveld van Terborg. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds Brouwer van Barneveld. RHENEN. Ned. Herv. Kerk, 10 en 6 uur Ds Kooremans. Ned. Herv. Ger. Evang. 10 en 6 uur dhr Vroegindewey van Middelharnis. Oud Ger. Gem. lees- dienst. Vrijdag 18 Augustus 7 uur n.m. Ds Mieras van Krimpen a/d IJsel. ELST. Ned. Herv. Kérk, 10 en 6 uur Ds Vlasblom. Ger. Gem. Dinsdag 15 Augustus Ds Heerschap van Wageningen. Oud Ger. Gem. leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk, dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur Ds B. Toes van Kinderdijk. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 5 uur dhr v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 en 6 uur Ds Bieshaar. Ger. Gem. lees dienst. Woensdag 16 Aug. n.m. 7.30 uur Ds Steenblok van Gouda. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds C. A. Harten van Delft. Ger. Kerk 10 en 5 uur Ds Spitker te Ben- nebroek RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr. De Jong van Rotter dam. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar.

De Vallei | 1950 | | pagina 1