x ITegen pijnen! DE VALLEI Veenendaal WITTE liRLtS Rhenen yPlugo&rii Amerongen Voor de Jeugd rp pÊ Eist Renswoude AAM BEIENZALF REPATRIËRENDEN Burgerlijke Stand Zondagsdienst Doktoren Gemeente Ede 1000 SPAARDERS BIJ SPAARBANK „VEENENDAAL EN OMSTREKEN". Zaterdag werd door het kantoor van de Nutsspaarbank, het 1000ste spaar bankboekje uitgereikt, hetgeen voor de houder van dit boekje een voor deeltje van 10,- betekende. Dit resultaat, bereikt, ruim een jaar na de opening van het kantoor, is wel een bewijs dat de Nutsspaarbank zich ook in Veenendaal in een flinke be langstelling mag verheugen. HET WERK VAN ONZE VEENEN- DAALSE E.H.B.O. Het was dezer dagen een grote dag voor de nog betrekkelijk jonge Vee- nendaalse afdeling van de vereniging EHBO, toen niet minder dan 59 van de 60 candidaten, voor het eerste EHBO-examen, dat door deze afdeling werd afgenomen, slaagden. Wel een be wijs van het springlevend zijn van die afdeling. Niet alleen naar aanleiding hiervan maar ook om het doel en met onze waardering voor het belangrijke en prachtige EHBO-werk zelf, vragen wij hier even aandacht voor de steun-actie die de Veenendaalse EHBO op touw gaat zetten, en wei in de week van 14 tot en met 19 Aug. a.s. om een eind te maken aan het ontbreken van verband- koffers en trommels op de drukke ver keerspunten in Veenendaal. Het gele bord met het blauwe kruis, waarop ver meld: Verbandtrommel of koffer van de Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken is wel bekend. Deze koffers ttaan ten gerieve van iedereen voor ieder onge luk reeds gereed in de meeste plaatsen van ons land. Doet deze actie slagen en levert ook Uw bijdrage voor dit mooie doel. In een deze week verspreide circu laire, waarin de actie wordt aange kondigd, staat te lezen, dat de gele genheid weer is opengesteld tot aan melding voor de aanvangs-cursus die midden September gaat beginnen. Adres Beatrixstraat 53. In diezelfde circulaire staat ook de vraag gesteld, of U weet wat voor nut de Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken voor de gemeen schap heeft. Het lijkt ons alleszins de moeite waard de antwoorden die daarop zijn gegeven, hier nog even te herhalen. Ie Zij organiseert cursussen en jeugd- cursussen. 2e Haar leden zullen U in huis, tuin of fabriek, overal die hulp verle nen, die nodig is in afwachting van de dokter. 3e Zij zal op verkeerspunten in het dorp EHBO-koffers plaatsen en on derhouden ten dienste van elk on geval. 4e Zij zal overal (bij feesten en sport evenementen) gereed staan om U verantwoorde en deskundige hulp te verlenen. J>e Zij zal hulp verlenen bij evacuatie of andere nationale rampen. Tropenkolder. Aan een aanval van „tropenkolder" weet de 29-jarige leerling-metselaar J. D. de beide incidenten, welke hij op de eerste Meidag van dit jaar te Vee nendaal had veroorzaakt en dien hem Maandag j.L bij de Utrechtse Politie rechter op het matje brachten. De incidenten waren: ten eerste, de vernieling van een winkelruit bij de winkelier J. S., en ten tweede, weder- spannigheid tegen twee politie-agen- ten, die hem wegens het maken van ruzie op straat wilden opbrengen. Maar de Politierechter geloofde niet erg in de door verdachte aangegeven diagnose. „Houd maar op met die ge leerdheid," zeide hij, „en zeg maar lie ver ronduit, dat je die dag te veel ge dronken had!" De verdachte verklaarde zich niets meer van het gebeurde te herinneren en verzekerde bovendien sinds vele maanden geen sterke drank meer ge bruikt te hebben en niet voornemens te zijn om nog alcohol te gebruiken, omdat hij voelde, dat het dan mis met hem ging. Hij verzocht dan ook om het geval met een geldboete af te doen. De Officier van Justitie en met hem de Politierechter, vonden het gebeur de, met name het verzet tegen de po litie, te ernstig om zulk een lichte straf op te leggen. Conform de eis werd de berouw volle zondaar dan ook tot één maand gevangenisstraf veroordeed. naren Maastricht binnenrolden, zaten de Veenendalers reeds rustig in grote autobussen te wachten. Toen ook Lei den had plaats genomen, was het een colonne van veertien grote autobus sen, die zich via Meersen, Bunde, Geulle, Beek, Geleen, Spaubcek, en Klimmen naar Valkenburg slingerde. Tijdens deze mooie rit had men ple zier en werd er genoten. Alles wat ober heette in het restau rant „Casino" in Valkenburg vloog omstreeks half één in het geweer om de 555 wolmensen van koffie te voor zien tijdens de lunch, terwijl muziek uit Leiden voor de nodige sfeer zorg de. In het openlucht-theater in het rots park, werden enige woorden gespro ken door de heer J. W. Abbestee, na mens de directie, die verder was ver tegenwoordigd door de heren W. Bark, J. Larsen en W. Bark uit Leiden en de heren M. Maerschalck en G. Ver hoef uit Veenendaal. Nadat de heksentrap was beklom men, werd de reis voortgezet via Sib be, Margraten naar het hoogste punt van Nederland: Vaals. Hier werd even gepauzeerd en ondertussen werden vele souvenirs gekocht. De laatste rou te werd gereden: Epen, Slenaken, Gulpen, Wij lr e, Oud Valkenburg, Maastricht. Hier werd gedineerd, waarna men vanaf het Frijthof met vrolijke muziek van de Kon. harmo nie „Maastricht" en hel fanfarecorps „St. Joseph" naar het station trok. Voorop een groot bord: „Excursie wol- spninerij N.V. verzorgd door reisbu reau Cebuto". In de prettigste stemming werd de thuisreis gemaakt. van Ginkel, P. Gortemuller, J. van Hal, W. Hendriks, G. Henken, M. Hen ken, W. Hol, W. Hoogeweg, D. J. Ja- cobsen, D. van Kesteren, W. Konings, W. Kroesbergen, R. Lam, J. H. van de Lustgraaf, M. W. Niessen, J. Slot boom, B. Smits, J. Spelt, F. van Steen beek, J. Stekelenburg, G. Valkenburg, G. van Veldhuizen, A. van de Weerd- hof, G. Westeneng, A. van Wijk, C. H. Zeestraten. Practijkdiploma Boekhouden der Ne derlandse Associatie: De heren: G. Anbeek, C. Blanke- stein, W. Budding, J. Dicpeveen, D. W. Geurink, H. Hensen, C. Hey, E. van Kesteren, W. Kroesbergen, A. J. van Lambalger., P. van Manen, D. van de Meyden, G. Nellesteyn, J. van de Pol, W. J. C. van Rennes, T. Robbertsen, W. C. Sukkel, A. Valkenburg, B. J. Vrieling, P. de Wilde en W. Wolters. Practijkdiploma Ned. Handelscorres pondentie der Ned. Associatie: De heren W. van de Lustgraaf en E. van der Scheur r „POEDERS CACHETS TABlc (Ing. Med.) voorzien van de naam MIJNHARDT helpt oIHjd Ing. Med. Gevonden en verloren voorwerpen. De burgemeester der gom. Veenen daal maakt bekend, dat ten gemeente huize, Hoofdstraat 34, terug te beko men zijn de navolgende op de open bare weg gevonden en verloren voor werpen Kinderarmband, wieldop van auto, 3 polshorloges, hoofddoek, boilpen, een vulpen, een halsketting, een muts je, een gummi jas, een bril, een heren rijwiel. Dat als verloren aangegeven zijn: 2 portemonnaies, een polshorloge, een wissel groot 2000,- zilver schakel armband, een zakmes. BESTE EMMIE, Je hebt niets te veel gezegd van Snel Behalve voor vliegensvlug vatenwas- sen gebruik ik bat nu ook voor m'n wolwas. Die ziet er weer uit als nieuw, zélfs de kleertjes van baby! Al m'n kennissen gebruiken reeds Snel en iedereen vindt het. voor 40 cent per fles. maar wat voordelig Hartelijke groeten van LIEN P.S. Heb jij al gemerkt hoe prachtig schoon de vaste wastafels worden met Snel Ing. Med. DE „NEWO" OP REIS. Er was Zaterdagmorgen een wat on gewone drukte op het L.eidse station. Tegen half 7 stonden een 180 Leide- naars, personeel van de Leidse Wol spinnerij N.V. nog rustig te wachten, enkele minuten later had men reeds plaats genomen in een gereserveerde, met „Neveda-wol" beplakte trein en was men op weg naar Maastricht. In Veenendaal was men eveneens vroeg uit de veren. Want ook het per soneel van de fabriek der wolspinne rij hier zou de tocht meemaken, de groep was hier echter nog groter: 375 man. Toen om kwart over tien, de Leide- OEFENPROGRAMMA „VEENENDAAL". Voordat de competitie weer gaat draaien komt het Veenendaal-elftal nog enkele malen in het veld, teneinde met een goed getraind elflal het ko mende seizoen te trachten het verloren tweede klasserschap terug te winnen. A.s. Zaterdag speelt Veenendaal in Wijk bij Duurstede ter gelegenheid van de festiviteiten aldaar tegen het Tielse TEC, terwijl de volgende dag een vriendschappelijke wedstrijd wordt gespeeld te Doesburg, hetgeen een te genbezoek geldt. Op 20 en 27 Augustus neemt het eerste elftal van Veenendaal deel aan j de Serie wedstrijden te Zeist, uitge schreven door de v.v. Patria. Ook voor de lagere elftallen staan enkele oefen wedstrijden op het programma. Ongeluk in speeltuin. De 6-jarige T. uit de Prins Bern- j hardlaan kwam Dinsdagmorgen in de speeltuin aan de Emmalaan uit een j schommel te vallen, waardoor hij zijn I linker beentje brak. Dr de Waard ver- i leende de eerste hulp, waarna het jon- jgetje naar het ziekenhuis te Ede werd vervoerd. Morgen het Ritmeester Waterpolotournooi Zaterdagmiddag a.s. zal in het »5ergbad« het bekende Ritmeester-Waterpolo- tournooi worden gehouden. Aan dit tournooi nemen deel: De Polar Bears uit Ede, Neptunus uit Zutphen, De Pinguins uit Woerden en V. Z. C. uit Veenendaal. De bekerhouder Triton uit Weesp is ver hinderd aan het tournooi deel te nemen. De Bosse zwemclub B P. B. uit 's-Hertogenbosch. die aanvankelijk mee zou spelen heeft een paar dagen geleden bericht van verhindering gezonden. Hiervoor zijn De Pinguins uit Woerden ingelast. Dit is een combinatie van de zwemverenigingen W. Z. C. en »De Florek uit Woerden. Het tournooi belooft een spannende strijd te worden, daar de ploegen voor zover bekend, niet veel voor elkaar onder doen. Als scheidsrechters fungeren de heren Minnes uit Utrecht. Ongetwijield zal het tournooi, evenals andere jaren veel belangstelling trekken, temeer, daar de nieuwe spelregels het waterpolo als kijkspel aanmerkelijk hebben verhoogd. In de pauze zal de Dames-competitie promotie-wedstrijd V. Z. C.Veenendaal W. Z. CWoerden worden gespeeld. DOVO IN DE 3e KLAS K.N.V.B. Voor het eerst zal thans ook in het Oostelijk district van de K.N.V.B. een 3e klasse worden ingevoerd voor de Zaterdagmiddagvoetbal. Een achttal Oostelijke clubs, n.l. de vier hoogst ge plaatste elftallen uit de twee 4e klas- afd. elftallen vormt de nieuwe afde ling. Ook D.O.V.O. doet haar intrede in dit eerste seizoen. Behalve DOVO hebben zich in deze 3e klas afdeling geplaatst: DES, DVS '33, Excelsior '31, Nunspeet, Sparta (Enschede), Sport club Genemuiden en WHC. HENGELWEDSTRIJD De Hengelsportver. „De Rietvoorn" organiseert voor haar leden een hen- gelwedstrijd op Zaterdag 19 Augustus a.s. aan de Rijn te Ingen. GESLAAGDEN. Van het Instituut „Dubbel W", on der leiding van de heren D. P. de Rui ter en A. Dek, leraren M.O. Boekhou den en de heer A. C. Schilperoort, Hoofd der Patrimoniumschool A., slaagden bij de gehouden examens de navolgende leerlingen: Middenstandsdiploma De dames: D. van Hardeveld, M. A. Hof, G, van Maanen, D. Vierwinden en F. van Vlastui'n en de heren: M. Bos, J. van de Brink, W. J. Brunt, A. Budding, W. Budding, E. van Doorn, J. van Dijk, E. van Egdom, G. van En gelenburg, W. C. van Engelenburg, C. Vaststelling uitbreidingsplan het belangrijkste punt van de agenda voor de raads vergadering De gemeenteraad komt Dinsdagavond in een openbare zitiirg bijeen, aanvang 7.30 uur. Op de agenda zijn door de voorzitter vijftien punten geplaatst, waar van het laatste, de vaststelling van het uitbreidingsplan, wel als het voornaamste moet worden beschouwd. Overigens ver meldt de agenda: bezwaarschriften schoolgeld; hondenbelasting 1950; her nieuwde vaststelling van de verordening op de reinigingsiechten; benoeming lid commissie van toezicht op het lager on derwijs; benoeming van een onderwijzer voor de o.l s. te Eist en verkoop grond aan de Radboudweg. Nieuwe belangrijke industrie in Rhenen. Het geheel gerestaureerde fabrieks panden de Van Deventerstraat, wa^x in de Kruiden verwerkende Industne en Handelsonderneming „Zonnegoud", fa. J. A. v. d. Schaaf, afkomstig uit Haarlem, zijn intrek heeft genomen, werd Woensdagmiddag door de Bur gemeester officieel geopend. Onder de vele aanwezigen waren eveneens te genwoordig de gem.-secretaris, de bei de wethouders, de g'em.-architect en de voorzitter van de KNMB, afd. Rhe nen. Als eerste spreker voerde het woord de eigenaar van het bedrijf, de heer H. J. v. d. Schaaf. Hij schetste in het kort de geschiedenis en doelstelling van zijn bedrijf, waarna hij de burgemeester uitnodigde de opening te verrichten. De burgemeester bracht onder sym pathieke bewoordingen en onder aan bieding van een fraai Cunerabeeldje zijn gelukwensen over. Spr. schetste op zijn beurt de veel zijdige betekenis van dit voor Rhenen nieuwe bedrijf. In het bijzonder heeft dit bedrijf belangstelling in verband met het doen kweken en inzameldn van kruiden, waardoor de bestaans mogelijkheden van de kleine boeren in de gem. Rhenen kunnen worden be stendigd en vergroot. Alvorens tot de opening werd over gegaan werden namens het personeel aan mevrouw v. d. Schaaf bloemen aangeboden en mocht de heer v. d. Schaaf een herinneringsalbum in ont vangst nemen van zijn bedrijf, zoals dit in Haarlem in werking was. Toen de opening een feit was ge worden, leidde de ondernemer de aan wezige autoriteiten rond. Na deze rond gang verzamelden allen zich opnieuw in de hall, alwaar de conversatie op ongedwongen wijze werd voortgezet. Vóór het vertrek van de autoriteiten dankte de heer v. d. Schaaf in een kort waarderend woord voor de ge toonde belangstelling. Hij overhandig de hierbij aan de Burgemeester een bloemen kussen, waarop enige „Zon- negoud"-verpakkingen, ditmaal ech ter geheel gevuld met koperen cen ten, bestemd voor de actie tot opbouw van het Legermonument „Grebbe- berg". WIM SLIJKHUIS KOMT EN MIS SCHIEN FANNY BLANKERS-KOEN. (Van onze correspondent). We hebben onze athleet met wereld naam, Wim Slijkhuis, in z'n gezellig huisje op Duindight bij Wassenaar op gezocht en oude herinneringen opge haald over de in het water gevallen athletiekwedstrijden van het vorige jaar op het sportveld Candia. Wim zat meteen op z'n praatstoel. Hij was Rhe nen nog niet vergeten en het eerste wat hij vroeg was of zijn gele trui, die hij nog eens uit Ierland had meege bracht, al gevonden was. Tot onze spijt moesten wij ons hoofd schudden. Hij treurde er echter niet om en begon ons al eens zo langs z'n neus weg te vragen naar het doel van onze komst. Zou hij weer naar Rhenen willen? Ja. vol mondig ja was zijn antwoord, toen we hem vroegen of hij wederom zijn me dewerking wilde verlenen tot het op luisteren - van athletiekwedstrijden. Jan van de Scheur, de propagandist van de Rhenense Athletiek Vereniging „RAV" bij uitstek glunderde bij het horen van deze spontane toezegging van Neerlands grootste athleet dezer tijden. Zaterdag 23 September houdt RAV grote athletiek wedstrijden en Wim Slijkhuis komt! „Wat denk je Wim, zou het Fanny ook schikken?", vroeg Jan. Vermoede lijk wel, zei Wim, „want het wedstrijd seizoen loopt half September al aardig op z'n laatste benen. Probeer het in ieder geval. Neen heb je al." En zo worden thans nog stappen on dernomen en onderhandelingen ge voerd met Jan Blankers om ook zijn vrouw Fanny aan de wedstrijden op Candia te kunnen laten deelnemen. De Rhenense Athletiekvereniging kan ongetwijfeld met een athletiek- programma op hoog niveau, zoals het dit thans denkt te geven, rekenen op overweldigende belangstelling. Niet alleen vanuit Rhenen zelf, maar uit de gehele omtrek. Met veel belangstelling zien wij de nadere bijzonderheden omtrent dit ath- letiekgebeuren tegen. Het Macrofeestprogramma. Het feestprogramma dat door de Mo tor- en Autoclub Rhenen en Omstr. in September zal worden gegeven ter ge legenheid van de lustrumviering, ziet er als volgt uit: Maandag 4 September een puzzle- avondrit voor automobielen en moto ren. Dinsdag 5 September van 67 uur nam. receptie in hotel Het Wapen van Hardenbroek. Om 8 uur een to neelavond voor de leden in hotel Het Wapen van Rhenen. Woensdag 6 Sep tember Kindermiddag met vlieger wedstrijden en zakloopkampen. Boven dien zullen alle schoolkinderen worden getracteerd. Van 78 uur nam. een ge- costumeerde voetbalwedstrijd op de gemeenteweide. Donderdag 7 Septem ber voor het eerst in Rhenens geschie denis de Wielerronde van Rhenen en als waardig slot dan op Zaterdag 9 September de daverende zeepkistrace op de Thijmse Hught om het kampi oenschap van Nederland. Drie eerste prijzen voor „Kunst en Vriendschap". Het was al niet zo vroeg meer toen de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap" Zaterdagavond nog een muzikale rondwandeling maakte ter gelegenheid van drie eerste prij zen, behaald op het muziekconcours te Wijk bij Duurstede, aldaar gehouden in het kader van de eeuwfeesten. „Kunst en Vriendschap'" behaalde in de concert wedstrijd van de le afd. een eerste prijs met 446 punten. Ook de marswedstrijd werd een eerste met 192 punten en bovendien met lof van de jury. De tamboer wedstrijd leverde al weer een eerste prijs op met 162 punten. Het viel ons op dat de leden van dit muziekcorps in een keurig uniform waren gestoken. beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 ct. (Ing. Med.) Mej. N. Gijsbertsen werd winnares van dc 80 m. hardlopen in 12 sec. De 100 m. baan voor jongens werd gewon nen door G. Kemperman in 15.1 sec. In het kader van deze sportweek or ganiseerde de Oranjevereniging Maan dagavond een oriënteringsrit per rij wiel voor dames en heren. Als le van de dames meldde zich Mej. M. Wolleswinkel aan, van de he ren E. Inkenhaag, terwijl nog een spe ciale prijs beschikbaar gesteld werd voor deelnemers, akomstig uit andere gemeenten, welke prijs werd gewon nen door de heer G. Daatsclaar te Woudenberg. Dinsdagavond vonden onder behoor lijke belangstelling schietwedstrijden plaats voor de leden van de schietver eniging te Renswoude. Kampioen werd de heer W. Veldhuizen met 162 punten. In het volgend nummer zullen wij een kort overzicht geven van de uit slagen der onderscheidenlijke wedstrij den, welke nog in de loop van deze week zijn gehouden. VOOR HOUDERS VAN EIGEN GRAVEN. Blijkens publicatie hebben Burge meester en Wethouders van Renswou de de aandacht van de houders van eigen graven gevestigd op de verplich ting tot betaling van het erkennings- recht ad 1,- voor het hebben van een eigen graf op de algemene begraaf plaats te Renswoude, welk recht in de loop van het jaar 1950 is verschuldigd. Bij niet nakoming van bovenver melde verplichting vervalt het recht van eigen graf. ZATERDAGAVOND MARKT. Voor Zaterdagavond a.s. wordt door de Winkeliersvereniging een Markt geouganiseerd op het Hofplein. Ten uur tot Zondagavond 12 uur Dr Ringe- lenstein, telefoon 201, Edervecn. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende geval len Dr Kars te Amerongen. De passagierslijst van het Troepentran sportschip »Skaugam« vertr. Tandj. Priok 23 Juli j.l. en verm. aankomst Amsterdam 15 Aug. bevat o.a. de namen van Mevr. v. d. Burgh-Klein Saltink en de heer v. d. Burgh, Herenstr. 32, RHENEN. De »Grote Beer« vertr. Tandj Priok 25 Juli j 1., verm. aankomst Amsterdam 17 Aug. Serg. Mar. H. M. du Pre, van Zuijlenplein 9, RHENEN. Sold. J. J. C. de Kievid, Sav. Lohmanstr. 55 en Sold. J. Heikamp, Cuneraweg ó36 belden te VEENENDAAL. Sold. G. van de Kleut, Maanderbuurtweg 77, EDE. Sold. G. van Kooien, Achterkerkstraat 46 en Korp. N. Taverne, Benedeneind 25, beiden te VEENENDAAL. De »Tabinta« vertr. Tandj. Priok 21 Juli j.l., verm. aankomst Amsterdam 18 Aug. A. Baars en A. E. Baars-Nützinger, Kruis straat 1 RHENEN. G. Drost. Sparrenlaan 29 bis VEENENDAAL. VEENENDAAL. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Godert Koenders, 24 jaar en Eliza van Barneveld, 22 jaar; Albert van Walsem 24 jaar en Teuntje ter Haar 23 jaar. Getrouwd: Jacob Bouman 27 j. en Jannetje Willemsen 22 j; Hendrik van Daalen 30 j. en Cornelia van Zanten 27 j; Marcelis Verkuijl 26 j. en Corne lia Geurdina van Ginkel 20 j; Christi- aan Gustaaf Adolf Scholtus 22 j. en Catharina van Spankeren 25 j. Geboren: Hendrik Jan, z. van C. v. Verseveld en J. Doornenbal; Gerard W. T., z. van G. Drost en C. E. Gem ier; Jan Willem, z. van J. W. v. Tuil minste 30 kraampjes zullen op het ou-jen T. v. Beek; Hendrik Jan, z. van de plein verrijzen. De plaatselijke winM H. Kuiper en E. C. Berghuis; Johannes keiiers zullen dan op deze wijze hun waren te koop aanbieden. Een en an der zal een feestelijk karakter dragen. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr C. P. Engel, Sandbrinkstraat, tele foon 425. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 z van J. Bos en G. Diepeveen; Otto P., z. van W. v. Bruggen en A. Schrijvers hof; Alef L., z. van Johan Eliza Rut gers en D. Hiensch; Joanne Marcelle, d. van M. Slotboom en J. A. v. Kolf schoten. Overleden Klaas v. d. Poel, 80 j., we duwnaar van C. Diepeveen. HULPSECRETARIE GELDERS- VEENENDAAL EN EDERVEEN. Geboren: Jacobus A. M., z. van H. Verschijnt als bijlage van het streeksblad DE VALLEI Onder Redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos p/a Parallel weg 8, Veenendaal. ft COMPETITIEF INDELING „ORANJE WIT". Uit het „Sportleven" vernemen wij dat „Oranje Wit" met de navolgende ploegen is ingedeeld in afdeling B. ARES (Utrecht); E.M.S. (Bunnik); EN AVANT (Utrecht); FORTISSIMO (Choten); H.D.S. (Leersum); K.D.S. (Utrecht); ORANJE WIT (Eist); P.V.C. (Utrecht); R.U.C. (Utrecht); VOOR WAARTS (Rhenen); VREESWIJK (Vreeswijk). NIEUWE DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN BENOEMD. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders der gemeente Ede, werd in de raadsvergadering van gistermid dag benoemd, in de vacature, ontstaan na het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. Weener, de heer W. J. Dercksen, thans werkzaam als inge nieur bij deze dienst. NIEUWS VAN DE SPORTWEEK. Onder pittige marsmuziek van de Ederveense Fanfare en begunstigd door prachtig zomerweer, werd Zater dag 5 Augustus 1950 de sportweek te Renswoude ingezet. In optocht ging het door het dorp naar het sportter rein, alwaar de officiële opening plaats vond door dhr. M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude. In zijn openingswoord sprak de heer Taets van Amerongen de wens uit, dat de sportweek zou bijdragen tot het welzijn van de plaatselijke verenigin gen. Zaterdagmiddag werden wedstrijden verspringen voor meisjes en jongens gehouden alsmede hardlopen en hoog springen. Mej. R. van Raaij bleek athletische aanleg te hebben. Zij werd n.l. winna res van het verspringen met 3.50 m, 200 m. hardlopen in 41.1 sec. en hoog springen met 1.15 m. Het verspringen jongens werd ge wonnen door G. van Raaij met 3.40 m. 200 m. hardlopen voor jongens werd gewonnen door G. van de Horst in 38 sec. Als 1ste van het hoogspringen voor jongens werd de heer D. Blanken met 1.20 m. BESTE NEEFJES EN NICHTJES, Ja, zo zal ik jullie meteen maar noe men, ook al heb ik eigenlijk nog niet eens gevraagd of je wel neven en nich- tten van mij wilt zijn. Maar omdat ik aanneém dat jullie mij daarin niet zult teleurstellen, heb ik het er maar op ge waagd. Ook jullie kennen vast wel dat ge voel van spanning en nerveus zijn, dat je wel hebt b.v. voor dat je je rapport krijgt, op school en in de dagen voor dat je over gaat naar een hogere klas of als je een verre reis gaat maken. Nou, je moet weten, dat ik daarvan op het ogenblik ook last heb, want het is vandaag voor het eerst dat ik in de krant schrijf en je weet toch ook, dat je, bij alles wat je voor het eerst doet, een beetje onwennig bent. Daar van is natuurlijk de volgende week en al de volgende keren dat ik voortaan in de krant ga schrijven, geen sprake meer hoor. Zal ik even gauw vertellen hoe het zo ineens is gekomen dat dit hoekje van De Vallei in het vervolg voor ons samen bestemd is en hoe het komt dat ik jullie Tante Jos ga worden? Van de week kwam ik de redacteur van De Vallei tegen en die riep toen, Ho!, Tante Jos, ik moet je nodig even spreken, en hij zei dat hij mij de meest geschikte Tante vindt om redactrice (wat een groot woord hè?) van de Jeugdrubriek van De Vallei te worden. Eerlijk gezegd, heb ik zo iets altijd graag gewild hoor. Dus waren de re dacteur en ik het gauw eens met el kaar en gaat vandaag al de eerste af levering van „De Vallei voor de Jeugd" in zee. Zo, dat weten jullie alweer. Zeg, ik weet nog niet eens wanneer je jarig bent. Schrijf me dat zo gauw mogelijk. Doen hoor, want we gaan in deze rubriek ook een z.g. Verjaardags kalender instellen; dat wil zeggen, elke Vrijdag nemen we een lijstje op met de namen en datums van die neven en nichten die in de daarop volgende week jarig zullen worden. Laat ik meteen maar even vertellen wanneer ik zelf jarig ben. Het duurt niet zo heel lang meer, want het is op 10 Oc tober. De tiende dag van de tiende maand dus. Makkelijk om te onthouden hè? Verder verwacht Tante Jos van jul lie dat je haar zo nu en dan eens schrijft over wat je dagelijks zo al meemaakt. B.v. wat je in de vacantie al gedaan hebt en wat je daarmee ver der nog van plan bent. Ook ben ik erg nieuwsgierig of je een meester of een juffrouw hebt op school. Vertel me ook eens van je vriendinnetjes en vriendjes en verder over alles wat je maar te vertellen hebt, dan zal ik jullie in dit hoekje van de krant antwoorden. Gaan we dat doen? Vergeet vooral niet om, bij de eerste keer dat je me schrijft, even te vermelden of je een meisje of een jongen bent. Hè, hè, wat heb ik een hoop te zeg gen vind je niet? En nog ben ik niet uitgepraat hoor, want ik wil je ook nog vragen mij af en toe een raadsel of een gedicht en zo te sturen, om die dan in de krant te zetten. Raadsels die je hier of daar tegen komt of die je zelf uitgedacht hebt en gedichten die je mooi vindt of die door je zelf ge maakt zijn. Als je iets instuurt, wordt bij het opnemen in de krant, je naam eronder vermeld. Mag ik op jullie rekenen, vast wel hè? Je adresseert de brieven maar aan: Tante Jos, „De Vallei voor de Jeugd", Veenendaal. Nu heb ik al een paar aardige neven en nichten, die me wel eens een raad sel of een gedicht sturen. Ze doen dat omdat ze weten dat ik die zo graag ontvang. En nu heb ik gedacht de raadsels en het gedichtje die ik vorige week kreeg toegestuurd, nu alvast te plaatsen. Als je het antwoord van de raadsels gevonden hebt, schrijf je me die dan even voor de volgende week Donderdag? Die neven en nichten, die een goede oplossing hebben, zal ik vol gende week even in onze krant (wat klinkt dat) bekend maken. Heus, nu hou ik toch echt op hoor, voor deze keer. Dus we hebben afge sproken dat jullie trouw lezende en schrijvende nichten en neven worden? Tot de volgende week dan. De hartelijke groeten en nog veel plezier in de rest van je vacantie. TANTE JOS. RAADSELS. 1. Van welk bord eet men nooit? 2. Welke vis heeft z'n ogen het dichtst bij elkaar? 3. Ik ben donker, wanneer het licht is, Ik ben warm, wanneer het koud is, Ik ben het koudst wanneer het warm is. 4. Een gat ga je in, twee gaten kom je uit, en als je daaruit bent ben je er in. P.S. Het eerste en laatste raadsel kreeg ik van Fransje de Greef en de twee middelste van Jannie Wijnholt. Doe je best er op hoor. GEDICHTEN. Broekman wou een pijpje roken, Maar zijn Pa zei: „Ben je mal, Roken past je niemendal". Moeder zal je papje koken, Later zullen we eens zien, Als je groot bent, dan misschien. Broekman mompelde in een hoekje, „Ben ik dan nu nog niet groot, k Zit niet meer bij Moe op schoot, En ik lees al in een boekje". Toen hij dacht dat - Pa 't niet zag, Sloeg hij heimelijk zijn slag. Broekman wipte stil naar boven, En hij stak de brand er in. Nu had Broekman dan zijn zin, En hij dampte als een oven. Maar, wat later is geschied, Ja, hoor, dat verklap ik niet. van Henk van de Berg

De Vallei | 1950 | | pagina 2