TDK's Leuerlraan Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken "ff iV'ï? H ff a ÏÏ|a* BRILLEN Fa. J. F. TAK Des rokers leed Schoolarts voor Veenendaal en an dere gemeenten in Utrecht ff ff C - 4 '^vl Zullen de Nationale kampioenschap pen in Rhenen publiek trekken? 24e JAARGANG VRIJDAG 8 September 1950 No 35 Verschijnt 1 keer per week inSTICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND KADE ;y 1 tfeplemfceb OVERDENKING Abonnementsprijs F 0.85 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VAL UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Gewone advertentieprijs per m.m. 12 cent. Minimumprijs per advertentie F. 3 60 Vraag en aanbod en Di versen F. 1,30 van 1-20 woorden. Elk woord meer 6 cent. MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Het leed, waaronder de roker ge bukt gaat, wordt al moeilijker te dragen. Het is of alles samenspant om hem het roken onmogelijk te maken. Waar is de tijd gebleven, dat je voor luttele centen een fijne sigaar kocht en voor een bagatel een doosje goeie sigaretten. Kom daar nu eens om? Het is de gewone man eenvou dig niet meer mogelijk zijn hart op te halen aan een geurige sigaar en zijn lieve geld geven aan onwelrie kende rommel. Wat doe je in zo'n geval als je tenminste niet geheel met het roken wil breken. Je neemt je toevlucht tot de sigaret en zo is het gebeurd, dat er een vlucht uit het sigaar-roken naar het sigaret- gebruik ontstond. Wie nooit of zelden een sigaret tussen de lippen had, is nu een geregelde afnemer van dit artikel. Dat deze omwenteling in de we reld der rokers funeste gevolgen had voor de sigarenindustrie valt licht te begrijpen. De dure sigaren vonden hoe langer hoe minder af trek, daarentegen steeg de vraag naar sigaretten met den dag, steen en been klagen de sigarenfabrikan ten over steeds geringer omzet en ze zinnen zich suf om het verloren ro kersterrein te herwinnen. Maar dit zal wel heel moeilijk gaan, want ve len, die zich vroeger aan geen siga ret waagden, hebben er nu de smaak van beet gekregen en zijn voor de sigaar verloren. Maar nu iets over het nieuwe leed, dat als een zwarte dreiging hangt boven het hoofd van de toch al zo geplaagde roker. Het is niet genoeg, dat het de eenvoudige bur ger en dat zijn we toch over het algemeen onmogelijk is gemaakt te genieten van de aroma van een goede sigaar, nu zal straks ook zelfs het roken van de simpele sigaret bezwaarlijk worden. Zeker, is er uitstel van executie, maar niet langer dan drie maanden, d.w.z., dat nog voor het einde van dit jaar de goedkoopste sigaret 75 a 80 cent per 20 stuks zal kosten en de gemiddelde prijs zal komen te staan op minstens 90 cent. Geen wonder, dat nu de sigaret- tenfabrikanten op hun beurt be vreesd zijn, dat deze drastische ver hoging een sterke vermindering van het gebruik tengevolge zal hebben en zij dan het lot gaan delen van hun collega's in de sigarenindustrie, die nog altijd vlak bij de afgrond leven. Of het gevaar dan niet te keren is? Heel moeilijk, want de oorzaken, die tot deze prijsverhoging leiden, vallen geheel buiten de controle van onze regering. Dat de Noord-Korea- nen een oorlog zijn begonnen, heb ben wij niet kunnen verhinderen; dat in Amerika alle oude voorraden uitgeput raakten, is buiten ons toe doen; dat de Amerikanen de smaak van Virginia-tabak te pakken heb ben gekregen en daarom de hele oogst voor zich willen houden, kun nen wij niet helpen; dat Engeland met zijn dollartekort grote hoeveel heden goedkope soorten tabak ons voor de neus wegkaapte, zeg daar nu eens wat van. Maar met dat al gaan de prijzen van de grondstoffen voor de sigaretten-industrie met sprongen omhoog. Nu is het de vraag of- de regering in het licht van deze feiten zal blij ven vasthouden aan haar voornemen een extra-omzetbelasting te heffen van sigaretten, die per pakje 70 cent of meer kosten. Houdt zij voet bij stuk, dan komt straks de gemiddel de prijs van een pakje van 20 stuks op niet minder dan 1.05. Maar vol strekt zinloos wordt dan de bepaling in het wetsontwerp, dat sigaretten goedkoper dan 70 cent niet onder de verhoogde omzetbelasting zullen vallen, omdat er straks helemaal geen goedkope sigaretten meer zul len zijn. De rokers van vandaag zijn wel te beklagen. Moet het weer uitlopen op eigen bouw? Dat toch maar lie ver niet! KEN MASSALE RUITER- DEMONSTRATIE. Ruim 100 paarden verwacht. De Veencnriaalse ruitervereniging „De Veenruiters" zijn op het ogen blik bezig mei het organiseren van ten grote ruiterdemonstratie. Ver wacht wordt dat aan deze demon stratie zullen deelnemen de ruiter- verenigingen uit Ede, Luntercn, Rhenen, Mourik, Doorn en natuur lijk ook de Veenruiters zelf. Naar schatting zullen bij deze gelegenheid ruim 100 paarden op de been zijn. Het licht in de bedoeling, dat, al vorens naar het terrein achter het Postkantoor waar zal worden gede monstreerd, getrokken wordt, in op tocht een rit door het dorp te maken. Een en ander zal plaats vinden om streeks het eind van deze maand. De definitieve datum zal nog be kend gemaakt worden. TAMBOER- EN PIJPERCORPS „PRINS BERNARD" BIJ DE LAND DAG GELD. AGR. JONGEREN. V/oensdag werd in het Nationaal- jj.uk „de Hoge Veluwe" de jaar lijkse landdag gehouden van de Gel derse B.O.G. en B.O.L.H. Hier waren o.a. aanwezig en zijn als sprekers opgetreden, de Commissaris, der Ko ningin in de Prov. Gelderland, Jhr. Quarles van Ufford en de minister van landbouw, Mansholt. Het was een grote eer voor onze Pijpers, om op een dergelijke be langrijke samenkomst de muzikale verzorging te mogen waarnemen. Behalve de medewerking bij de ver schillende défilé's, en het geven van begeleiding bij de gehouden volks dansen, heeft het corps ook nog ge concerteerd, en wel op een manier, waardoor ze de naam van Veenen daal hoog gehouden hebben. EEN PERSOONLIJK WOORD VAN BURGEMEESTER BAKKER. Zoals uit de pers wel reeds meer malen is gebleken, is door samenwer king van de gemeentebesturen van Amerongen, Doorn, Langbroek, Leer- sum, Maarn, Renswoude, Rhenen, Veenendaal en Woudenberg tot stand gekomen een schoolartsendienst voor deze gemeenten, welke dienst te Vee nendaal is gevestigd. Voor onze gemeente is deze dienst een novum. En een zaak is niet goed, alleen omdat ze nieuw is. Maar ge lukkig! evenmin slecht. In dit geval is iets nieuws tot stand gebracht, dat van grote betekenis is voor de gezondheid van de jeugd. De schoolgaande jeugd zal nu regel matig worden onderzocht en indien ziekte, afwijking of gebrek wordt ont dekt worden de Ouders ingelicht die daarna zelf uitmaken of het kind me disch zal worden behandeld en door wie eventuele behandeling zal worden verricht. De schoolarts behandelt dus zelf vol strekt met. En Sü* het onderzoek door de schoolarts vindt natuurlijk niet plaats zonder voorkennis en instemming van de ouders. De kinderen zijn immers allereerst Van "cte (Juders; ~dte~vrrram woordelijk zijn voor hun kroost. Tot schoolarts is benoemd Mejuf frouw Dr Stroink, die wordt bijge staan door de schoolverpleegster Zus ter Sijsma. Op 1 September j.l. hebben beide dames haar werk aangevangen. Ouders van schoolgaande jeugd kun nen nu binnenkort een uitnodiging van de schoolarts verwachten om met hun kind bij de schoolarts te komen voor het eerste onderzoek van dat kind. Het gemeentebestuur, dat con amore deze schoolartsendienst heeft bevor derd, vertrouwt, dat alle ouders van harte zullen meewerken: in het be lang van hun kind, in het belang van de andere kinderen van dezelfde school en tenslotte ten bate van de volksgezondheid nu en in de toekomst. De ervaring bij andere schoolartsen heeft geleerd, dat kinderen dikwijls zijn behept met gebreken, die de ouders onbekend waren en, indien ze niet door de schoolarts waren ontuekt, de kinderen later in toenemende mate zouden hebben gehinderd en zelfs on volwaardig zouden hebben gemaakt. (B.v. afwijkingen van het gezicht, ver groeiingen in de ruggegraat.) Verreweg de meeste ouders komen er nu eenmaal niet toe hun kinderen, als ze niet bepaald ziek zijn, op ge regelde tijden te laten onderzoeken door een arts. Dit gebeurt nu wel door de school arts! De school als zodanig kan ook ge makkelijk zij het vanzelfsprekend onbedoeld gevaren opleveren voor de kinderen aan haar toevertrouwd. Meermalen is het voorgekomen, dat in een klas meerdere gevallen van tuberculose werden geconstateerd bin nen een kort tijdsverloop. Bij onder zoek bleek dan dat öf een onderwijzer öf een leerling door open tuberculose in hoge mate besmettingsgevaarlijk was voor de omgeving. Uit eigen ervaring zijn mij gevallen bekend, dat meerdere kinderen uit de zelfde klas ernstig waren aangetast door deze gevreesde ziekte zonder dat ouders of kinderen zich daarvan be wust waren. Ondanks zorgvuldige be handeling was voor een paar kinderen de ziekte helaas te laat ontdekt. Deze kleinen werden door hun klasgenoten ten grave geleid. In de school brengt men allerlei kinderen tezamen en spe lend en ravottend kunnen ze voor el kaar soms gevaarlijk zijn. Ook hierom is de schoolarts zo bij uitstek nuttig en gewenst. Iedere Vader en Moeder, die naam waardig, wil gaarne het beste zoeken voor het kroost, dat God gaf. En in dat kroost ligt de toekomst van ge slacht en volk. Gezonde jeugd houdt belofte in! Om alle voornoemde redenen meen ik dat medewerking van alle ouders mag worden verwacht. Hier is een nieuwe mogelijkheid, de ouders ge schonken voor het heil van hun kin deren. Laat niemand dit veronachtzamen! goede wil rri^et de- middelen gebruiken, die God geeft, om tot het doel te geraken. Het bezit van kinderen is een rijke zegen. Maar ook een zegen, die ver antwoordelijkheid oplegt. Moge de schoolartsendienst hier, zo als overal elders het geval is geweest, zich verheugen in steeds toenemende waardering, o.m. voortvloeiende uit de gunstige ervaring, die ouders on getwijfeld zullen opdoen met dit nieuwe instituut. De schoolarts en haar helpster wens ik gaarne veel medewerking toe van ieder, met wie zij in haar werk in aanraking zullen komen. Dan zal haar werk steeds meer worden ervaren als een heerlijk werk, omdat het, zo God het zegent, onze jeugd beschermt. A. BAKKER, Burgemeester. RIJKSPOSTSPAARBANK. Inleg en terugbetaling Aan het postkantoor Veenendaal en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand Augustus 1950 voor de Rijkspost spaarbank ingelegd 68406.53 en in datzelfde tijdvak terugbetaald 83823.1. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 20540. 7. v b V I Gï't' - 'h 1:- - -s-r -zMs&jv'was. v. W Jr H W 'wv I - ff '*4 1 Veenendaal legt beslag op parkeerterrein bij Apeldoorn (Ouden vanDagentocht Foto LAMME De R is in de maand Geeft NU Uw kinderen weer Verpakt in de bekende ronde flessen Fa. J. F. TAK Drogist - Apoth. Ass. Hoofdstr. 118 - Tel. 632 - Veenendaal DE PIJPERS IN T NIEUW. Hoewel daarvan geen enkele aan kondiging was gedaan, zal het toch niet aan de aandacht van het pu bliek ontgaan zijn, dat ons tamboer en pijpercorps „Prins Bernhard", dat er in dit opzicht toch al wezen mag, er Zaterdagavond j.l. tijdens de medewerking die het toen verleende aan de ,,Sparta"-demon- stratie, wel bizonder keurig uitzag. Het was dan ook geen wonder, want de Pijpers waren bij die gelegen heid voor het eerst in een nieuwe uniforme broek gestoken; een broek van prachtig blauwe kleur, met een oranje bies. Wij schreven het reeds, de verschijning van dit corps was toch al bizonder keurig. Sinds j.l. Zaterdag kan het haast niet beter meer. VEENRUITERS-SUCCESSEN. Tijdens de orienatie-bosrit, uit geschreven door de Doornse ruiter vereniging „De Heuvelruiters" en gehouden op 31 Augustus j.l., heeft onze plaatselijke ruitervereniging „De Veenruiters" zich bizonder on derscheiden. Na afloop van de rit, die door de prachtige en bosrijke omgeving van Doorn ging en onder het meest ideale weer verreden werd, konden de Veenruiters, de heren F. Scharrenburg en J. Beijer, uit handen van de burgemeester van Doorn, respectievelijk de tweede en derde prijs, in de vorm van prach tige medailles, in ontvangst nemen. DE OPENLUCHT DEMONSTRATIE VAN „SPARTA". Zaterdagavond gaf de Veenendaal- se Gymnastiekvereniging „Sparta" een openlucht-demonstratie op het plein aan de Boslaan. De demon stratie werd gegeven ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Door regenbuien moest het pro gramma van 26 Augustus op het laatste moment afgelast worden. Deze Zaterdag leek het er aanvan kelijk weer op, dat de regen spel breker zou zijn. Maar Pluvius, die zich de gehele dag had laten gelden, bond bijtijds in, zodat het program ma geheel afgewerkt kon worden. Het Chr. Tamboers- en Pijper corps haalde de vele honderden gymnasten van „Sparta" in de Sand- brinkstraat op, om gezamenlijk naar het plein aan de Boslaan te mar cheren. De belangstelling voor deze turndemonstraties was buitenge woon groot. Het plein werd geheel verlicht door schijnwerpers, waar door een en ander een aardig effect kreeg. Na het welkomstwoord van „Sparta's" voorzitter, de heer J. Stip, die de collecte voor de kan kerbestrijding nog eens terdege onderstreepte, werd het program ma geopend door de kleuters met alleraardigste oefeningen. Vervol gens kwamen in een vlot tempo alle andere afdelingen van Sparta aan de beurt, door het publiek vele ma len met applaus beloond. De leiding, in handen van de geroutineerde oefenmee-ster Van Asselt, was als altijd weer prima. KALF MET TWEE KOPPEN. Op de uiterwaard te „Remmer den" is Dinsdag een kalf geboren met een kop, die op het eerste ge zicht meer gelijkt op die van een bull-dog. Dat dacht ook de boer, die het weiland op kwam on het beest zag huppelen. Toen hij echter naderbij kwam bemerkte hij tot zijn grote verbazing, dat het was geschapen met een dubbele kop. We hebben het kalf aanschouwd, toen het was ondergebracht in een stal bij de steenfabriek Over-Betuwe. Op het voorhoofd is een begin van een derde oog waar te nemen en verder heeft hef dier twee neuzen, en twee bekken. Het is een eigen aardige gewaarwording om het beest te zien drinken en het doet nog vreemder aan, wanneer het twee tongen voldaan z'n vier lippen aflikt. GOUDJ^f ECHTPAAR. Op 13 September a.s. hoopt het echtpaar C. van HunnikE. van HunnikBuitenhuis, Beatrixstraat 32 alhier de dag te herdenken, dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Uit dit huwelijk werden 2 kinderen en 6 kleinkinderen ge- Het zal het gouden bruidspaar, dat nog een goede gezondheid geniet, deze dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. BETROUWBAARHEIDSRIT. Voor morgen, Zaterdag, is door de Motorclub „Veenendaal" een be- trouwbaarheidsrit uitgeschreven voor motoren en automobielen. Gestart wordt des middag om 3 uur vanaf café La Campagne aan de Nieuwe weg. Autotocht en Watertocht van Veenendaals Ouden van Dagen. Foto LAMME Dat is de grote vraag, die nu al geruimen tijd de gemoederen in beroering brengt. Zaterdag worden in Rhenen, wederom op de Thijmse Hught, de wedstrij den verreden om het kampioen schap van Nederland. Het fantastische bezoek van Tweede Pinksterdag ligt nog vers in het geheugen. Er ging toen niet zo'n geweldige roep uit van deze sport. De ervaring heeft inmiddels geleerd, dat iedere zeepkistwedstrijd, waar die ook is gehouden, telkens weer vele toeschouwers trok. En zou dan in de bakermat Rhenen Neen, wij geloven dat de belangstel ling voor de races van komende Zater dagmiddag" bevredigend zal zijn. Twee factoren moeten niet over het hoofd worden gezien. In de eerste plaats de baan. Waar ook soortgelijke races wer den gehouden gedurende de afgelopen maanden, nergens heeff men die sen satie in deze nog zo jonge sport kun nen leggen als op de Thijmse Hught. Het ging hier inderdaad op z'n Ameri kaans. Zo goed als overal werden het duw-races en met duwen verliest de race aanmerkelijk veel van z'n aan trekkelijkheid. Op de Thijmse Hught in Rhenen zal het echter weer gaan spannen. Daar zullen de race-wagentjes, bestuurd door de jonge „gevalhelmde" coureurs, weer in duizelingwekkende vaart op de finish afstormen. In de tweede plaats zal het de MA CRO, Rhenen, niet aan belangstelling ontbreken, omdat hier de strijd wordt aangebonden om het kampioenschap van Nederland. Voor het eerst in Neer- lands sportannalen zal er sprake zijn van nationale zeepkistkampioenschap pen en op de Thijmse Hught zal Zater dag, ter gelegenheid van de eerste lustrumviering van de Motor- en Au toclub Rhenen en Omstreken een zeepkistcoureur tot Kampioen van Ne derland worden gekroond. Van heinde en ver komen de renners weer naar de Grebbestad, uit Eindho ven en uit St. Nicolaasga, uit Schagen en uit Heerlen, uit Sas van Gent en uil Scheemda, kortom het belooft een in teressante strijd te worden. Vol span ning ziet Nederland uit naar zijn eerste kampioen zeepkistrennen, die als be loning een nieuwe fiets mee naar huis zal mogen nemen. BONTE AVOND. De afdeling Veenendaal der Jon geren organisatie van de Partij van de Arbeid zal op 10 September a.s. in gebouw „De Samenwerking" aan de Nieuweweg een grote Dorlg Vooral wanneer wij jong zijn, le ven wij voor een groot deel in de wereld van onze fantasie, en dan drijft onze verbeelding ons vaak naar hoge hoogten en verre verten. Al is het dan wat getemperd, ook op latere leeftijd, blijft wel bij ons de hunkering naar indrukwekkende en opzienbare daden. Wij voelen dan dikwijls de drang in ons en achten onszelf in staat, tot grootse en grote ondernemingen. Hoe gauw gering schatten wij niet het kleine en klei nere en zijn we onbevredigd, zolang we niet aan het grote toe zijn. Het betreft hier een verschijnsel dat meer algemeen is dan menigeen wel denkt en ook de directe invloed er van op onze samenleving is niet on belangrijk. Op zich zelf bezien, kunnen we het streven naar het verwerven van een verantwoordelijker taak slechts een gezond verschijnsel noemen. Maar zo heel vaak zien we toch, dat dit streven ontspruit uit de bodem der ontevredenheid en onbevredigd zijn, door het geen voldoening kun nen vinden in het vervullen van onze plichten van het ogenblik. Nu is het niet te ontkennen dat het veel voorkomt dat de verhou ding tussen kennis en vermogen en die van de toegewezen taak te wen sen over laat. Maar het is toch zo, dat ons het grote eerst kan worden toevertrouwd, als wij ons ten volle geven aan het kleine en ook de waarde en de betekenis hebben in gezien van het kleine en peuterige werk, dat toch ook met zorg gebeu ren moet, omdat het een onderdeel vormt van het geheel. Voor het grote worden wij voorbereid door het kleine. Jezus laat ons ook op dit punt niet alleen, want Hij heeft gezegd: Die getrouw is in het minste, die is ook in het grote getrouw en die in het minste onrechtvaardig is, die is ook in het grote onrechtvaardig. Als wij over ons dagelijks werk blijven heenkijken, naar wat we menen dat ons eigenlijk toekomt, zal in geen geval enige bevrediging in dat werk gevonden kunnen worgen. jRVT'krm" mlei, anders.'of ons werk, ook al is dat soms nog zo eenvoudig, zal voor ons een ander aanzien krij gen en voor ons gaan leven als wij ons volledig daaraan geven. Ook de kleine dingen in het leven, eisen de gehele mens. Wat ens ook in de toekomst voor verhevener taak moge wachten, wij hebben ons toch op het moment on beperkt te geven aan wat van ons verlangd wordt. Het is niet alleen in ons dagelijks werk, dat wij het kleine volledig moeten meetellen, ook in nog zoveel andere opzichten en dingen die wij op onze levensweg tegen komen, dienen wij oog te hebben. DOVO WON VAN S.M.L. (Arnhem). Het eerste DOVO-elftal speelde Zaterdagmiddag thuis een oefen wedstrijd tegen S.M.L. 2 uit Arn hem. Al spoedig hadden de Arnhem mers een 20 voorsprong, maar voor rust was de stand 22. In de tweede helft zorgden Ab Nieboer en Jean Kroesbergen er voor, dat de einstand op 42 werd gevoerd „Alle hands aan clek", ter wijl er nog gesproken zal worden door de heer Eibert Meester. BUS PAKT GROENTEKAR. Dinsdagmiddag stond de groente handelaar v. B. op de Kerkewijk bij zijn groentekar een klant te helpen. Een N.B.M. bus kwam rakelings langs de groentekar en pakte een iets uitstekende kist, waardoor de groentekar een dusdanige klap kreeg, dat alle groente en fruit over het wegdek kwam te liggen. De bus werd aan de voorzijde licht bescha digd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. I Wij hebben aan onze zaak een Opticiën verbonden. Alle soorten BRILLEN (ook op recept van een oogarts) en Reparaties worden goedboop en vakkundig gemaakt. Vraagt eerst vrijblijvend prijs voor een nieuwe bril of repa raties. AANBEVELEND OPTICIËN Erkend Ziekenfonds Leverancier. Hoofdstraat 118 - Telefoon 632 Predikbeurten VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt, 9.30 uur Ds K. v. d. Pol, 5 uur Ds S. C. v. Wijngaarden. Julianakerk, 9.30 uur Ds S. C. v. Wijngaarden, 5 uur Ds Vroegindewey. Vredeskerk, 9 en 10.30 uur Ds Vroegindewey, 5 uur Ds K. van de Pol. Veeneind, 3 uur Ds j Bskkcr VEENENDAAL. Sola Fide 10 uur Ds van de Blink van Amsterdam, 5.30 uur Ds P. Visser van Apeldoorn. Geref. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds v. d. Brink,. Ger. Kerk. onderin 3-1 K.ö.'Openb. avond geven. Er zal o.a. worden op- T.a"ê- School, Pr. Bernhardlaan 45, 5 uur Student Zomer van Utrecht. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Kerkewijk 9.30 en 5 uur leesdienst. Dinsdag 12 Sept. nam. 7. 30 uur Ds Mailan van Bruinisse. Le ger des Heils Zaterdagavond 7 uur Straatzang. Zondagmorgen 10 uur Hei- ligingsdiensl, 7 uur Openluchlsamen- komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds Kruik RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds van de Linden, 6 uur Ds Koore mans. Ned. Herv. Ger. Evangelisatie 10 en 6 uur Ds Lekkerkerker van Am sterdam. Oud Ger. Gein. lecsd. Maan dag 11 Sept. nam. 7 uur Ds Heerschap ELST. Ned. Herv. Kerk Ds Vlasblom Oud Ger. Gem. leesd. Heden avond 7 uur Ds Mieras van Krimpen a.d. IJsel. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Smit van Heemstede, 6.30 uur dhr. J. M. Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. leesdienst. Dinsdag 12 Sep tember, nam. 7 uur Ds van de Poel van Giessendam. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur dhr. van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk Ds Bieshaar. Ger. Gem. leesd. Woensdag 13 Sept. nam. 7 uur Ds Mallan van Bruinisse. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Ger. Kerk, 10 cn 6.30 uur Ds D. G. Molenaar. VOOR DE GEDUPEERDEN IN HARSKAMP. Ten bate van de gedupeerden in Harskamp, die veel schade hebben ge leden ten gevolge van het noodweer, dat zich daar kort geleden ontlast Ie, werd verleden week in de gehele ge meente Ede gecollecteerd. De tolale op brengst bedroeg 19.255,15, waarvan in Geld. Veenendaal 855,72 werd verzameld.

De Vallei | 1950 | | pagina 1