Rhenen TWEEDE BLAD „DE VVLLEI VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 No. 37 Veekeuring Renswoude Burgerlijke Stand Zaterdagm iddagvoetba I Zondagsdienst Doktoren Maandag werd in het bos nabij het Kasteel Renswoude, dat welwillend was afgestaan door de heer M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Rens woude, de fokveekeuring gehouden, uitgaande van de fok- en controlever eniging Renswoude en omstreken. Omstreeks 10 uur kon een aanvang gemaakt worden met het keuren van net vee. Door de slechte weersomstan digheden van 's morgens was het iets later geworden dan aanvankelijk werd vastgesteld. Onder de belangstellenden merkten we o.a. op de Burgemeester, de heer J. A. Hosang, wethouder H. M. van Beek en de gemeentesecretaris, de heer N. van 't Wout en niet te verge ten de ere-voorzitter van de vereni ging, de heer Taets van Amerongen, die ook de veehouderij een warm hart toedraagt. Verder merkten we nog op de heer M. H. Pardijs, Hoofdcontroleur bij de P.M.D. in de Provincie Utrecht. Onderstaand volgt een volledige lijst van prijswinnaars. Melkgevende koeien geb. voor 1 Oc tober 1945. la. Johanna 14 (tevens kampioen) Eig. D. A. Verbeek Jr. Renswoude. lb. Jantje 26, Eig. F. ter Maaten Overberg. 2c. Cato II, Eig. H. Jochemse, Rens woude. 2b. Cor. Eig. D. A. Verbeek Jr., Rens woude. 3a. Coba, eig. D. A. Verbeek Jr., Renswoude. 3b. Gerie, eig. H. van de Vliert, Renswoude, E.V. Keetje 42 eig. D. A. Verbeek Sr. Renswoude, E.V. Jennie, eig. D. A. Verbeek Jr. Renswoude, E.V. Jantje 4, eig. Fr. ter Maaten, Overberg. Melkkoeien geb. van 1 October 1945 tot 30 September 1946. la. Albertha, eig. D. S. Verbeek Jr., Renswoude. lb. Bertha, eig. D. S. Verbeek Jr., Renswoude. 2. Gijwje, eig. D. W. Verbeek Sr., Renswoude. E.V. Jansje en Coba, eig. N. v. Mou- rik, Renswoude. Melkschotten, geb. van 1 Oct. 1946 tot 30 Sept. 1947. 1. Clazina, eig. D. S. Verbeek Sr., Renswoude. 2. Hilla II, eig. D. S. Verbeek Jr., Renswoude. 3a. Wima 6, Eig. H. van de Vliert, Renswoude. 3b. Jansje III, Eig. A. J. Verdam, Renswoude. E.V. Margje, eig. F. ter Maaten, Overberg. E.V. Corrie 5, eig. H. Jochemsen, Renswoude. Droogstaande koeien. 1. Cato 5, eig. H. Jochemsen, Rens woude. 2. Alie, eig. J. Jochemsen, Renswou- Melkvaarzen geb. na 30 September 1947 en voor 1 October 1948. 1. Cato 7, eig. H. Jochemsen, Rens woude. 2. Kee, eig. D. A. Verbeek Jr., Rens woude. 3. Rudie, eig. fam. van Maanen, Renswoude. E.V. Cato 6, eig. H. Jochemsen, Renswoude. E.V. Wilhelmina 7, eig. fam. v. Maa nen, Renswoude. Pinken, geb. na 30 September 1948 en voor 16 Maart 1949. 1. Aartje 5, eig. H. Jochemsen te Renswoude. 2. Dirkje, eig. H. Jochemsen, Rens woude. 3. Gerrie II, eig. D. S. Verbeek Sr., Renswoude. E.V. Annie II en Wijna, eig. D. S. Verbeek Sr., Renswoude. Roelie II, eig. R. van den Brandhof, Renswoude. Pinken geb. na 15 Maart 1949 en voor 30 September 1949. la. Coba II, eig. D. S. Verbeek Sr., Renswoude. lb. Aartje, eig. J. van de Vliert, Renswoude. 2a. Corrie 10, eig. D. A. Verbeek Sr., Renswoude. 2b. Coosje II, eig. D. A. Verbeek Sr., Renswoude. 3. Annie, eig. J. van de Vliert, Rens woude. E.V. Corrie II, eig. D. A. Verbeek Jr, Renswoude. E.V. Corrie 6, eig. H. Jochemsen, Renswoude. Stierkalveren, geb. voorjaar 1950. 1. Douwema, eig. H. Jochemsen, Renswoude. 2. Corrie Adema B. 6, eig. D. A. Verbeek Sr. 3. Jen, eig. F. ter Maaten, Overberg. E.V. Clazina Adema B. 6, eig. D. S. Verbeek Sr., Renswoude. Vaarskalveren, geb. na 30 September 1949 en voor 1 April 1950. 1. Mart je, eig. F. ter Maaten, Over berg. 2. Johanna A„ eig. D. A. Verbeek Jr., Renswoude. 3. Aaltje 18, eig. F. ter Maaten, Over berg. Vaarskalveren, geb. na 1 April 1950. 1. Gijsje 3, eig. F. ter Maaten, Over berg. 2. Dora 3, eig. H. Jochemsen, Rens woude. 3. Cato 9, eig. H. Jochemsen, Rens- E.V. Cor 3, eig. D. A. Verbeek Jr. Productie klasse. 1. Clazina, eig. D. A. Verbeek Sr., Renswoude. e 2. Bertha, eig. D .A. Verbeek Sr., Renswoude. 3. Jansje 3, eig. A. J. Verdam, Rens- 4. Tonia, eig. G. Jochemsen, Rens woude. 5. Keetje, 42, eig. D. A. Verbeek Sr., Renswoude. 6. Alie, eig. J. Jochemsen, Renswou- 1. Eig. J. Jochemsen, Renswoude van 3 Vaarskalveren van 1 stier. Corrie Douwema 30166 S., eig. Stier- houderij „Noorderkwartier". 2. Eig. D. A. Verbeek Jr., van Johan 28956 S, van eig. 3. Eig. D. A. Verbeek Sr., van Adema B, 6 29243 S, eig. K.I. Vereniging Wou denberg en omstreken. 4 Melkkoeien of vaarzen van een stier. Ie prijs collectie van stier Anton 26179 S., eig. Joh. van Deelen, Rens woude. 2e prijs, collectie van stier Karst 27077 R.P.S., eig. van Maanen, Rens woude. 3e prijs, collectie van stier Dorus 26610 S., eig. Stierhouderij „Noorder kwartier", Renswoude. Verzameling van 4 Pinken van een stier. Ie prijs, eig. J. van de Vliert en H. Jochemsen van stier Dorus 26610 S., eig. „Noorderkwartier", Renswoude. 2e prijs, eig. D. A. Verbeek Sr., van stier Ceres Karst 27774 S., eig. K. I. Vereniging Woudenberg en omstre- Rubriek 14. Verzameling van 4 melkkoeien of schotten van een eigenaar. Ie en 3e prijs D. A. Verbeek Jr., Renswoude. 2e prijs H. Jochemsen, Renswoude. 4e prijs D. A. Verbeek Sr., Renswou- Deze uitslag overziende mogen wij terugzien op een goed geslaagde Fok veekeuring. Het vee, dat aangevoerd werd, was van goede kwaliteit, die het de jury soms nog wel eens moeilijk maakte. Als de beste fokstieren mogen wij hier nog wel even noemen Anton 26179 S., eig. Joh. van Deelen en Do rus 26610, en Corrie Douwema van de Stierhouderij ,,'t Noorderkwartier" te Renswoude en verder de R.P.S. Karst 27077 S. van de fam. van Maanen. Na afloop van de keuring werden de prijzen uitgereikt in de boerderij nabij het kasteel van de heer C. Vermeer, door de ere-voorzitter, de hoogwelge boren heer M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude, waarna de Voorzitter, de heer A. Verbeek de juryleden en de Rijksveeteelt-consu lent en ook de regelings-commissie dank gebracht had voor het vele en moeilijke werk, dat zij hadden ver richt, waarmede tevens een einde was gekomen aan deze mooie en leerrijke dag voor de veefokkers. W. Jansen en R. Hasselaar; Jacob K. z van J. Hensen en T. Post; Joachem z van J. van Stempvoort en P. J. Wil- lebrand; Gijsbertus z van G. Croes en E. M. Coote; Elisabeth Antonette H. d van M. P. van Schijndel en M. J. Beijl; Jan z van A. Kasper en R. M. van Capelle; Rudolf Antonie z van A. A. van Mill en C. O. van Leeuwen; Marinus Hendrikus z van J. Vink en P. Scholten. HULPSECRETARIE GELDERS- Geboren: Bartus, z. van E. J. Hen- driksen en M. J. Dekker; Anna G., d. van P. J. v. Veldhoven en W. H. Ach terberg; Teunis, z. van J. B. Roelofsen en N. Wisselo. Overleden: Jan Schot 71 jaar. Ondertrouwd: W. Gijsbertsen en T. H. Achterberg. RHENEN. Geboren: Leendert, z. van D. J. v. d. Berg en J. v. Hien, Zuilen; Bert Hendrik Jan, z. van G. J. Veenendaal en M. Vink; Jan Willem, z. van C. v. Manen en G. van Manen, Ede; Marga- retha, d. van R. van Walsem en S. C. Hol; Theodora Helena Antonia, d. van A. Peek en L. M. Edelbroek. Ondertrouwd: Johannes Honders, Lienden en Cornelia Wilhelmina Schreuders, Rhenen. Gehuwd: Gijsbert Jan van Velthui- zen en Hendrika Budding; Antoon van Dam en Grietje Bos; Meindert de Win kel en Geertruida Johanna Huijdink. AMERONGEN. Geboren: Adrianus, z. van C. D. v. Malsen en B. v. Viegen. Getrouwd: Gerard van Dijk, 29 jaar en Maria Johanna van Ingen, 26 jaar; Hendrikus van Viegen, 27 jaar en Her- mina van Nieuwamerongen 26 jaar. Vertrokken: H. Jonker en gezin naar Maurik; Maria J. v. Ingen naar Doorn. Ingekomen: Hendrik je Bakker van Barneveld; Geertje Poppinga van Ooststellingwerf. Ondertrouwd: R. Schoeman 36 j en R. van Laar 34 j; R. Devilee 24 j en W. van Barneveld 19 j; A. C. van Ra- venswaaij 26 j en A. van de Kraats Getrouwd: Simon C. Brummel, 28 j en Elizabeth C. de Ruiter 28 j; Jan Buitenhuis 26 j en Aaltje A. v. Schaik 27 j; Hendrik W. van Schuppen 39 j en Dirkje van Hunnik 34 j; Jacobus A. de Wit 25 j en Gerta R. Haanscho- ten 24 j. Geboren: Maria P. d van W. van der Poel en J. J. van Boek; Elsje d van SCHERPENZEELSPORTCLUB RHENEN 4—2. De wedstrijd werd op een slecht ter rein gespeeld en gaf een rommelige aanblik. De achterhoede van de Sport club zag voor de rust geen kans om de 52-jarige midvoor van Scherpen- zeel in bedwang te houden. Hij scoorde tweemaal voor zijn ploeg 2—0; met welke stand de rust aanbrak. Na de thee had de Sportclub haar opstelling grondig gewijzigd. Dit had onmiddellijk een doelpunt tot gevolg van linksbinnen van Manen 21. Scherpenzeel liet het er echter niet bij zitten en vergrootte haar voor sprong tot 31. Midhalf Lammers van de Sportclub diende van repliek 32, doch onmiddellijk na de aftrap maakte Scherpenzeel het vierde doelpunt 42, waarmee de wedstrijd in het voordeel van de gastheren was beslist. SCHAAKCLUB KAN NIEUWE LEDEN GEBRUIKEN. Uit het jaarverslag van de secretaris van de schaakclub, uitgebracht op de jaarvergadering van Maandagavond in hotel Het Wapen van Hardenbroek, bleek dat het aantal leden iets was teruggelopen. Het tweede tiental had zich op een derde plaats weten te nes telen in de competiie van de oostelijke schaakbond. Een mooie prestatie, die een harde strijd heeft gekost. Het spel materiaal van de club was uitgebreid. De wedstrijdleider gaf een overzicht van de onderlinge competitie, die als volg was geëindigd: Klasse 1: W. Keij- man 107%; J. H. v. d. Berg 53y2; A. de Groot 63*&; J. Kat 62; H. Visch 41; H. Hendriks 4en Mr J. Deen 10. Klasse 2: G. de Jager 96*&; J. Jansen 105*£; A. J. Bo- venschen 94^; F. André 104*£; J. Verwoert 104 en E. J. Olvers 10 4. Klasse 3: A. van Ommen 109; A. Koster 108; M. ter Haar 104y2; G. J. Coops 104i£; M. Keijman 102% en B. van Doorn 101%. De heer M. ter Haar werd door de vergadering benoemd, tot materiaal commissaris. In de kascommissie voor het komende jaar werden benoemd de heren J. H. v. d. Berg en A. Koster. Met algemene stemmen besloot men deel te nemen met twee tientallen aan de competitie van de Oostelijke Schaakbond. Het eerste tiental zal in de 2e klasse D uitkomen tegen UVS, Nijmegen; Tiel; De Paasberg, Arnhem en het tweede tiental zal spelen tegen Ritmeester, Wageningen 3 en Veenen daal in de derde klasse A. Na rijp beraad ging de vergadering over tot contributieverhoging. Met al gemene stemmen werd het bestuur herkozen. Mede met het oog op de financiële toestand der vereniging werd besloten het zilveren jubileum in December a.s. in besloten kring te vieren. EEN MOOIE PRESTATIE. Onze stadgenoot, de heer A. P. v. d. Sloot, wachtmeester der Rijkspolitie alhier, nam deel aan de sportkam- pioenschappen van de politie, die in Leiden werden gehouden. Hij slaagde er in op de 800 m hard lopen beslag te leggen op de derde plaats in de tijd van 2.14.6 min. DOVO—SPARTA E 4-0. Wellicht is de uitslag wat geflatteerd en hadden de Spartanen voor hun zwoegen zeker een of twee tegendoel punten verdiend, maar een hecht Do- vo-elftal gaf hen daartoe geen gele genheid. Rechtsbuiten Bolderman scoorde na 25 minuten het doelpunt, vijf minuten later gevolgd door een kopbal van A. Nieboer, die eveneens doel trof. Wel probeerden de gasten enkele malen gevaarlijk opzetten. A. Nieboer had voor rust nog eens succes, zodat de ruststand met een 30 voorsprong voor de Veenendalers inging. In het eerste half uur na hervatting krijgt Dovo het zwaar te verduren. Het laatste kwartier is het Dovo elftal weer heer en meester in het veld. Kroesbergen en Nieboer zien in deze periode samen kans de Enschedese doelman voor de vierde maal te pas- MAARSSEN—MATJAN 5-2. Matjan schijnt zich in de eerste klas se nog niet erg thuis te voelen. Ook de ze middag slaagde zij er niet in de overwinning te behalen, zodat de Pan- termensen nog steeds zonder enig winstpunt zijn. Voor de rust klopte het in de Matjan achterhoede niet erg, me de door het ver opdringen van spil Heikamp en de rechtsback, zodat de rust reeds inging met een 5-0 achter stand. Na rust herstelde Matjan zich enigszins. Al spoedig werd het uit een strafschop 5-1, terwijl later midvoor Van de Scheur er nog 5-2 van kon ma ken. N.V.V.—V.V.J. 5-3. Neveda heeft haar eerste winstpun ten binnen. Na 8 minuten spelen wist Rebergen de Veenendalers een 1-0 voorsprong te bezorgen, doch dank zij doelpunten van de rechtsbuiten en midvoor wist VVJ met rust een 21 voorsprong te nemen. Na rust werd het al spoedig door Rebergen weer 22, maar uit een vrije trap kregen de gasten opnieuw de leiding. Nadat Rebergen wederom de partijen op gelijke voet had ge bracht, wist linksbuiten Brienen de stand op 43 te brengen, terwijl even voor het' einde rechtsbuiten Van Hal uit een doelworsteling er nog 53 van wist te maken. G.V.V.V.D.E.V. 4—1. GVVV wist ook in de tweede com petitie-wedstrijd de volle winst binnen te halen. Fraai spel hebben beide ploegen niet te zien gegeven. GVW trapte af en trok direct ten aanval. Na 28 minuten spelen wist de midvoor de DEV-keeper te passeren. Even voor rust kreeg de midvoor weer een vrije schietkans 2-0. Na rust was het spel enigszins betel en zagen we aardige aanvallen aan beide zijden. GVVV voerde de stand op tot 40. Even voor het einde kregen de gasten nog een penalty te nemen, welke werd benut. 4-1. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 6 uur tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr Kets, Hoofdstraat, Tel. 628. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 uur tot Zondagavond 12 uur Dr. de Waard, De Klomp, Tel. 200. ELST—AMERONGEN. Van Zater dagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende ge vallen Dr Kars, Amerongen.

De Vallei | 1950 | | pagina 5