[X] DE VALLEI SANAPIRIN jaagt kou en pijn uit Uw body WITTE liRUIS" Voor de Jeugd Hoor de krachtig DE ENGELSE KAPERS ik ad patres geweest." makkers terug te vinden?" Peter haalde de schouders op. „Neen," weerde Peter stug af. „Da's „Ik wist toch, waar ik sloeg," mom- vergeefse moeite. Wij leven in twee pelde hij; dan dwaalde zijn blik schuw verschillende werelden en we kunnen rond door het zaalachtige vertrek met vast niet meer bij mekaar komen. Ik FEUILLETON. II. Ze zaten tegenover elkaar in lage, leren clubzetels en keken naar eikaars gezicht, zoekend naar de gelijkenis uit het verleden, maar er was niet veel meer terug te vinden, oordeelden zij beiden. De prins herkende in de ge sloten, harde trekken tegenover hem niets van de vrolijke, lustig kwette rende, brutale straatjongen, die hem eens uit een moddersloot gehaald had. En Peter beproefde tevergeefs in het blanke, cynisch glimlachende gezicht dat van het bedeesde, wat onhandige rijkeluisjongetje te herkennen, waar mee hij één glorieuze middag lang in luidruchtige kameraadschap samen ge weest was. Zwijgend rookten zij een tijdlang en beiden voelden een stil heimwee, een bitter-zoet terugverlan gen naar de kinderlijke onbewustheid van die lang voorbije dagen. Tot ze de overweelderige meubilering hij vroeg: „Wat wordt er eigenlijk van me verlangd?" De prins lachte zacht. „Niets bijzonders," antwoordde hij. Alleen, dat je die neutrale spreek toon laat varen en wat met me praat net als op die onvergetelijke middag van goddelijke vrijheid. Noem me maar weer Piet, tutoyeer me, scheld me uit als ik onnozelheden debiteer of stomme dingen zeg en voed me een beetje op naar jouw bewonderens waardig model Peters mond trok breed in een bit tere grijns. De tijden zijn veranderd, prins, antwoordde hij langzaam. „Ik kan je nog wel tutoyeren en uitschelden ook, weet genoeg van jou om dat te kun nen zeggen." Even woog er een zwijgen. De prins keek vragend naar Peter. Daarop zei hij: „Ik ben benieuwd te horen, wat je dan allemaal van me weetEn ik ben eigenlijk een beetje teleurge steld; je praat haast net zo gecivili seerd als ik zelf.dat neem ik je kwalijk, Peter Ik ben de pupil des konings ge- weest," antwoordde deze en zijn stemj1 genezende en regenererende werking van Purol, blijft de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. als er aanleiding toe is.... Maar er is te veel gebeurd om zo'n zorgeloze middag nog eens te kunnen overle ven. We weten nu allebei van me kaar, wat we zijndat maakt een langzaam naar het heden ontwaakten'groot verschil. en glimlachten om het bizarre toeval,! De prins keek hem peinzend aan. dat hen op deze wijze met elkaar in„Misschien," zei hij, „maar mis- aanraking bracht. [schien ook nietAls ik je zo aan- „Je had haast ongedaan gemaakt,'kijk, geloof ik toch niet, dat ik precies wat je twaalf jaar geleden voor me'weet wie en wat jij bent, en ik geloof gedaan hebt, Peter," begon de prins.'evenmin dat jij 't weet van mij. Kun- „Als je wat hoger geslagen had, was'nen we niet proberen mekaar als laatste stadium van delirium binnen te kunnen drinkenToen is ie on der de tram geraakt en in stukken ge reden. Dat was een van de gelukkig ste gebeurtenissen in ons gezinsleven, maar het was toen al veel te laat, weet je, er was te veel gebeurd, dat niet meer goed te maken was." Onthutst zat de prins naar hem te kijken. „Het spijt me," zei hij verlegen, „ik ben niet erg gelukkig in m'n pogin gen om je weer wat nader te ko men. Hij stond op, liep heen en weer, pijnlijk getroffen. Dan zei hij: ,,'t Is hier veel te lichtWacht evenHij draaide aan een paar was vol bitterheid. „Ik heb middel-'schakelaars. De lichten in de grote baar onderwijs gehad, ik ben op de kristallen kronen sloegen uit. Alleen van zacht goud-bruine zijde bleef branden, dicht bij de lage tafel, waar zij zaten. Wil je een glas wijn met de drin- ken?" Peter haalde de schouders op. Hij leunde dieper achterover in zijn stoel strekte de benen uit, keek langs zijn slobberige fluwelen werkbroek naar zijn grove schoenen en lachte kort. krijgsschool geweesthad het bijna £ro*f schemerlamp tot officier gebrachtVerwonderd zag de prins hem aan. Hij dacht na, herinnerde zich dan: „Da's waardaar was sprake van op die dag, toen je met je vader en moeder in het paleis kwamIk heb er later nooit iets van gehoordZe hebben me nooit iets gezegd, en ik heb eerlijk vergeten er naar te vra gen „Nou zie je, wat een kameraden we voor elkaar konden zijn," grijnsde Peter sarcastisch. De prins ging er niet op in. „Maar die grote gouden medaille, die m'n vader voor je liet slaan... een van de grootste graveurs is er twee nachten voor uit zijn bed moeten blijven, weet je dat welHeb je die nog?" Peter lachte schamper. „Nee," antwoordde hij bruusk. „Die heeft m'n vader verpatst om zich het POEDERS* CACHETS-TABt.fc.VcN Verschijnt als bijlage van het ^streekblad DE VALLEI Onder Redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos p/a Parallel weg 8, Veenendaal. 55. Hal hield de lantaarn voor zich uit en liep door de hoofdgang. „Ik wou, dat Mary bij me was," zei hij bij zichzelf, toen hij plotseling een kreet van ontsteltenis hoorde en iemand hard zag weglopen. ..Een van de Spanjaarden, die ontvlucht is," dacht Hal. „Ik moet hem pakken." 56. Geleid door het licht van de lantaarn was Hal in staat, de vluchteling in 't gezicht te houden, maar naarmate hij verder kwam, werd de duister nis minder. Hal zette de lantaarn op een houtblok neer en rende verder. „Ik win op hem," dacht hij. „Waarom niet?" antwoordde hij. ,,'t Is feest, nietwaar? We zijn in feeste lijke stemming door ons hartelijk weerzien!Laten we dat vieren met een glas goeie wijn!" De prins schudde het hoofd. „Je bent gruwelijk verbitterd, Pe ter, m'n jongen," zei hij afkeurend. .Ik geloof, dat je de dingen veel te zwaar opneemt. Je moet er een beetje doorheen kijken en er om leren lachen. Geloof me, 't is de moeite niet waard Wat een ander overkomt, daar kun je geen haar aan veranderen daar moet je je niks aan gelegen laten liggenals je 't wel doet, heb je geen leven „Een pracht van een wijsheid," sneerde Peter. „En waarom doe je dan net of je er iets aan gelegen is wat mij overkwam." „Misschien is me daar iets aan ge legen," antwoordde de prins lachend. „Je moet niet vergeten, dat jij m'n grootste jongensenthousiasme geweest bent! Zoals jou in die paar dagen heb ik nooit meer iets of iemand bewon derd of vereerdMan, tragische scènes zijn er geweest, omdat ik jou niet bij me mocht vragen om in het park te spelen en nog veel meer be wonderenswaardige dingen van je te leren, dan ik al gedaan had!" BESTE NEEFJES EN NICHTJES, Onze kring van nichten en neven wordt al zo groot, dat het me bijna onmogelijk wordt alle brieven die ik ontvang op tijd te beantwoorden. Maar jullie krijgen allemaal een beurt hoor. Vinden jullie het ook zo jam mer dat de afgelopen maand ons zo weinig mooi weer gegeven heeft? Gelukkig ben ik weer helemaal be ter. 't Was niet zo erg hoor. Er zijn nog nichtjes die me gevraagd hebben wanneer ik jarig ben. Op 10 October, dus dat is al gauw hè. Allemaal de hartelijke groeten van TANTE JOS. CORRESPONDENTIE. Gijs Blankestijn, Eist. Hallo nieuwe neef. Vond je het niet org om zo lang in het ziekenhuis te zijn? 't Moest he. Fijn dat je nu weer zoveel beter bent. Blijf me op de hoogte houden hoor. Zoals je ziet is het jouw tekening, die je in het ziekenhuis gemaakt hebt, uit verkoren om in de krant te worden gezet. Dag Gijs, 't aller beste hoor. Eefje Diepeveen, Veenendaal. Het is wel jammer dat je geen broertje of zusje hebt. Maar ja meiske, daar is niks aan te doen. Zoek maar veel vriendinnetjes en die mogen dan mis schien wel op visite komen van je moeder. Dag Eef. Marietje van Wakeren, Veenendaal. Gelukkig dat die nare amandelen er uit zijn. Die dingen kunnen je zo pla gen. Je moet ook eens schrijven wan neer je jarig bent. Dag nieuw nichtje |van ons. Cornelis van de Vendel, Eist. Ook jij bent van harte welkom in onze kring. Hoe meer hoe liever. Dag joh, 't beste hoor. Ketelbinkie, Veenendaal. Wat een leuke naam zeg. 'k Heb er smakelijk om gelachen. Jamjner dat je pas jarig geweest bent. Volgend jaar kom je op de verjaardagskalender hoor. Dag Bink. Jan van de Vendel, Eist. Zeg Jan je tekening was schitterend. Ja er kan maar een de gelukkige zijn wiens te kening in de krant komt. 't Was heel werk om al die tekeningen te keuren en keus te maken. Dag Jan, schrijf nog eens wat meer over je zelf. Vergeet-mij-niet, Eist. Je raadsels zijn bijna allemaal goed. Je zult het hieronder wel zien. Dag Vergeetmij- nietje. Hennie van Kooten, Veenendaal. Alweer een nichtje met veel broers en zusters. Dus jullie zijn met vader en moeder mee met z'n vijftienen. Wat zal dat gezellig zijn. Wees maar zuinig op ze hoor. 't Is toch maar ongelijk verdeeld hoor. Bij mij thuis zijn we met ons vieren. Vertel je me nog eens wat van allemaal. Dag Hennie. DE BESTE TEKENING. In het ziekenhuis getekend door Gijs Blankestijn, Eist. Stelt voor Kapitein Rob met zijn hond. NIEUWE RAADSELS. Welke boer maakt altijd veel la waai? Met welke kam kan je nooit een haar uit je hoofd trekken? (Van Marietje van Wakeren) Melk is goed voor elk en voor wie is het meer goed? Overdag hebben ze vlees in hun bek en 's nachts staan ze te slapen. (Van Jannie Achterberg) 5. Itje witje is mooi rond, Valt Itje op de grond, Dan is er geen één timmerman, Die Itje witje maken kan. (Van Vergeetmijniet) De oplossingen en antwoorden van dc vorige week: 1. Hartedief; 2. Theepartij; 3. Je xxxx: 4. Niet een, je moet ze er zelf in doen; 5. Hij wist 't zelf ook niet. WIE ZIJN VOLGENDE WEEK JARIG? Deze week één jarige: Maandag: Tonnie de Rooder, Vee nendaal. (Ing. Med).

De Vallei | 1950 | | pagina 6