ook. u mmsmm VULKACHEL MIBEEK. HOOldSM 73. - TBlel. 286 „De VéGé-Kruidenier" Rhenen Een corset kan goed zijn, maar een corset is beter <k\ÉGi]mdam geeffijulden7uteg |Y wees etW I lUacu} en /tan&od De Vallei gelezen blad Veenendaal Bloed I Zaterdagmiddagvoetbal Ingezonden MITS U Uw kruidenierswaren haalt bij VéGé- Koffie Beter is er niet De Razor is g eopend van hall drie tot vijl uur, en van 7 tot 10.30 uur. De opbrengst van de bazar is bestemd voor het Interieur fonds van „SOLA FIDE" Er wordt hard gewerkt aan Hazenpad bij Veenendaal Aan de nieuwe Rijksweg 12. het z,g. Hazenpad, word- momenieel hard gewerkt op het gedeelte tussen MaarsPeigen en De Kiomp o;n deze zo spoedig mogeiijk in gebruik te kunnen stellen. Voorlopig zal deze weg echter niet verder dan »De Klomp worden aangelegd, zodat ook in de toekomst het snelverkeer v*naf De Klomp over de thans bestaande weg via Ede naar Arnhem zal worden geleid. Het verlengen van Rijksweg 12 tot aan De Klomp is voor Veenendaal van het grootste belang. DE VIJFDE MAAL! Menigeen heeft zich in het afgelopen voorjaar afgevraagd of het Nederl. Roode Kruis geen bloed meer nodig had. Dit was echter wèl het geval, doch om technische redenen moest de bloed-afnamedienst alhier uitgesteld worden. Via een uitbreiding van het (Jentraal-Laboratorium in Amsterdam kan thans weer gewoon doorgegaan worden met het afnemen van bloed en in Veenendaal gaat dit nu weer ge beuren op de avonden van 19 en 20 October a.s. En er is voorlopig nooit nog bloed- plasma te veel! En Amsterdam kan nü wel weer de gebruikelijke 500 fles sen bloed van Veenendaal verwerken! Geefsters en Gevers van bloed, wij verwachten Uw aanbod weer even gaarne als de vorige vier malen! Voor de nieuwelingen onder de „do- nores"' geldt, dat ook hun bloed red ding kan betekenen voor een zieke, die door bioedplasma geholpen kan worden! Hun, die reeds één of meer dere malen bloed gaven, behoeven we zulks niet meer mee te delen! Zij we ten dit! En voor de getrouwen, die al vier zegels op hun kaart hebben, kan nü het vijfde zegel geplakt worden! Aan hen met vijf zegels op de kaart zal dan op een nader te bepalen tijd en plaats de „Landsteiner-penning" worden uitgereikt! Deze „Landsteiner- penning" wordt overal in de wereld uitgereikt aan hen, die vijf maal van hun bloed hebben afgestaan ten be hoeve van hun zieke medemensen! (Karl Landsteiner was de Oostenrijkse "eleerde, die de grote stoot gaf tot het pen-onderzoek, waardoor de bloedtransfusie en de toediening van bioedplasma gemeengoed zijn gewor den!) U, die gezond zijt, U moet er aan denken, dat er zieken zijn, die extra bloed nodig hebben om te genezen! Geeft dus van Uw bloed! Ieder gezond mens tussen 18 en 60 jaar kan zonder schadelijke gevolgen tweemaal per jaar een halve liter bloed missen! U kunt helpen! Komt U nu helpen? Geeft U aan bij Uw huisarts! VERGOUWEN Nederl. Roode Kruis. GEREF. BOND VERGADERDE. Vrijdagavond j.l. vergaderde de af deling van de Gereformeerde Bond on der voorzitterschap van Ds A. Vroeg- indewey. Een flink, aantal leden-is. opgekomen voor deze eerste ver^Tde^ ring in dit winterseizoen, die gehou den werd in de regentenkamer van het Te voor Ouden van Dagen. De voorzitter behandelde een onder werp getiteld: De kerkelijke situatie van heden. Hij sprak daarbij eerst over de kerkelijke verdeeldheid, die niet minder maar steeds erger wordt, om vervolgens de aandacht te vragen voor de kerkelijke situatie in de Her vormde Kerk. In vele plaatsen, zo merkte spreker op, is weer vraag naar de gereformeerde prediking. Dat is verheugend, maar dat wil nog niet zeg gen, dat de Hervormde Kerk in haar geheel bezig is weder te keren tot 'Schrift en Belijdenis. In dit verband sprak Ds Vroeginde- wey ook over de nieuwe kerkorde en de mogelijkheden, die zij biedt voor een oplossing van het richtingsvraag- stuk. Zoals de voorstellen thans luiden kan een Evangelisatie alleen dan ker kelijk ingeschakeld worden, wanneer de kerkeraad haar medewerking daar aan verleent. Niemand kan zeggen wel ke gevolgen de invoering van de nieu we kerkorde zal hebben. We weten echter wel, zo besloot de spreker zijn rede, dat er alleen heil te verwachten is voor de kerk. indien men onvoor waardelijk buigt voor de Heilige Schrift als Gods Woord en naar dat Woord in de kerk zoekt te leven. Na de pauze sprak de heer W. J. Rijksen, onderwijzer aan de Herv. School over „De geboorte-aankondi ging en geboorte van Johannes de Dooper". In dit onderwerp werd o.a. vooral belicht de verbondenheid van Johannes met de Messias en de taak die voor Johannes was weggelegd en voorts, dat God zijn raadsbesluiten uit voert, ondanks het ongeloof van Za- charias. Op beide onderwerpen werd een be spreking gehouden, waarvoor veel be langstelling was. Een Solex gratis. Al wemelt het op de weg van de fiets- brommertjeswij 3tellen ons voor dat menigeen toch graag zo'n fiets, waarop men niet hoeft te trappen, zijn bezit zou willen noemen. Zoals de kop van dit bericht aangeeft, bestaat de mogelijkheid dat men gratis een Solex zal kunnen be- machten. Die kans is er tijdens de op a s. Donder dag. Viijdag en Zaterdag in gebouw »Eltheto«te houden bazar. Behalve door deze gratis Solex, is de bazar ook aan trekkelijk om ae uitgebreide collectie andere mooie pi ijzen. De opbrengst der bazar is bestemd vooi het interieur-fonds van Sola Fide. Het nieuwe spoorboekje voor De Klomp Wat betreft de vertrektijden van treinen aan De Kiomp. geeft het nieuwe spoor boekje geen ingrijpende wijzigingen en eerder een vermindering dan een ver hoging van de frequentie der treinenloop aan. De treinen naar Utrecht vertrekken een minuut vroeger en die naar Arnhem twee minuten later. De trein van 17.32 naar Utrecht gaat in 't vervolg om 17.29. Wegens geringe passagiersbezetting, zal de trein van 23.13 naar Arnhem, alleen oP Zon- en Feestdagen gaan rijden. Daarvoor in de plaats stopt nu een snel trein om 23.41. Ook de trein van 23.32 rijdt voortaan alleen op Zon- en Feestdagen en dan om 23.07. Aangaande de dienstregeling op de lijn Amersfoort-Kesteren en met name die voor het Station Veenendaal, is het spoor boekje ongewijzigd gebleven R.V.W.—VEENENDAAL 1—1. Door een onbegrijpelijke vergissing van de scheidsrechter, die een doel punt toekende aan RVW, zonder dat de bal over de doellijn was geweest, kon Veenendaal het in Renkum niet verder brengen dan een gelijk spel, zij het dan, dat onmiddellijk na de wedstrijd door Veenendaal een officieel protest werd ingediend tegen de toekenning Dit Renkumse doelpunt ontstond in het begin van de tweede helft, nadat de eerste helft nog met een blanco stand was geëindigd. De bal stuitte via veld, doch de scheidsrechter had ge constateerd „dat het net trilde", zodat hij naar de middenstip verwees. De Veenendaalse voorhoede kon in de 25ste mniuut in de tweede helft door middel van midvoor Bleienberg de partijen weer op gelijke voet bren gen. Zowel in de eeTste helft als in de tweedé helft wareri de Veeneridalers steeds in de meerderheid geweest, zo dat doelman Cornelissen, die Dillen in het doel verving, niet veel werk kreeg te verzetten, maar ook hij deed dit uit stekend en verder dan het ene doel punt van Bleienberg liet hij het niet komen, hoewel hier onmiddellijk aan toegevoegd moet worden, dat vrouwe Fortuna hem welgezind was. Veenendaal had ook op enkele an dere plaatsen wijzigingen aangebracht. Zo was spil Van Beek naar de rechts backplaats verhuisd, terwijl zijn spil- plaats ingenomen werd door Van de Haar. Heemsbergen speelde weer in de halflinie en Heikamp bezette de links binnenplaats. De wind, die schuin over het veld stond, deed natuurlijk wel enige af breuk aan het spel, maar over het ge heel was het een aardige en prettige VEENENDAAL—S.K.V. 5—1. In de eerste helft werd er van beide zijden een aantrekkelijk en vlot spel te zien gegeven, met Veenendaal enigs zins in de meerderheid. Na 10 minuten spelen trof een kopbal van linksbinnen Davelaar doel. Een duplicaat van dit doelpunt door dezelfde speler werd en kele minuten later voor buitenspel af gekeurd. Toch was het wederom Da- velaar die na een half uur spelen met een uitstekend schot de stand op 20 bracht. Nog voor rust verrastte Dave laar voor de derde maal de Wageningse doelman met een onverwacht schot. Ruststand 30. In de tweede helft lag het tempo veel lager. De Veenendalers deden het wat te kalm, waardoor SKV meer in de aanval kwam, zonder het echter ver der te brengen dan enkele corners. De buitenspelval, waarvan de gasten zo gaarne gebruik maken, had tot gevolg dat de Veenendaalse ^porhoede nog 2 maal kon doelpunten; Éérst in de laat ste minuten van de strijd zag de links buiten van SKV kans door te breken en het verdiende tegenpunt te scoren. EXCELSIOR '31—DOVO 2—1. Dovo speelde te Rijssen een zeer on fortuinlijke wedstrijd en verloor daar met 21. Het was over het geheel eèn forse wedstrijd. Het eerste doelpunt te gen Dovo kwam na een kwartier spe len, toen de Dovo rechtsback de bal op zijn doelman wilde terugspelen. Do vo viel na dit doelpunt sterk aan en niet minder dan 12 corners waren er het gevolg van. Eindelijk zag Jean Kroesbergen een corner te benutten en met een fraaie kopbal werd de stand op 11 gebracht. De thuisclub ging na rust met man en macht verdedigen en met succes, want de Dovo voorhoede zag geen en kele scoringskans. In de laatste neu ten kreeg Bolderman deze kans, wch op roekeloze wyze werd hem die ont nomen, zonder dat de scheidsrechter ingreep. Het bleef 21 in het voordeel der thuisclub. MATJAN—JONATHAN 4—1. In een wedstrijd waarbij het spel meer spannend dan fraai was, heeft Matjan de eerste winstpunten kunnen boeken. Tien minuten na het begin nam Jonathan de leiding door een schot van haar linksbuiten. Matjan nam een zeker overwicht, dat nog voor rust door een mooi doelpunt van Jaap Heikamp een gelijk spel bracht. In_de tweede helft toonde de Matjan voor hoede zich gevaarlijker en dank zij de beide Heikampen kreeg Van de Scheur eerst gelegenheid er 21 van te ma ken, waarbij zij beiden ook zelf nog een doelpunt voor hun rekening na men en daardoor de eindstand op 4-»-l brachten. DE MERINO'S I—SCHERPENZEEL I 5—0. De eerste aanvallen in deze wed strijd waren voor Scherpenzeel. Na 20 minuten spelen, werkten De Merino's zich los en weldra maakte rechtsbuiten J. Blankespoor het eerste doelpunt. Tien minuten later maakte W. C. van Asselt er 20 van. De rust brak aan zonder verdere wijziging in de stand. Na de thee maakte één der achter spelers van Scherpenzeel hands in het strafschopgebied, de toegekende straf schop werd door G. Takken onhoud baar ingeschoten. Na goed opbrengen van rechtsbin nen A. de Weyer, bracht v. Asselt de stand op 40. Scherpenzeel trachtte met enkele uitvallen de eer nog te red den. Uit één van de vele aanvallen van de Merino's, volgde nog een. doel punt van J. Blankespoor. Voetbalprogramma DOVO I ontvangt Zaterdagmiddag op haar terrein aan het Panhuis DES uit Nijverdal. Het DOVO elftal speelt de laatste wedstrijden wat wisselval lig. Thuis speelt men over het alge meen vrij goed, zodat DOVO deze wed strijd kan winnen. Een gemakkelijke tegenstander zal DES overigens niet zijn. DOVO 2 en 3 ontmoeten elkaar eveneens, terwijl DOVO 4 thuis speelt tegen Valleivogels 2. Matjan krijgt thuis Desto op bezoek. Nu Matjan de eerste punten binnen heeft kan zij zicTT definitief herstellen door ook deze thuiswedstrijd te win nen. Gemakkelijk zal dit niet zijn. Een gelijk spel of een kleine nederlaag ligt meer in de lyn. NVV krijgt weinig kans tegen UP- TTS uit Utrecht, dat naar Veenendaal komt. De Utrechtenaren staan thans nog ongeslagen bovenaan de ranglijst en zy zullen zich door NW wel niet laten verrassen. Triangelboys kunnen winnen van OMS, terwijl GVVV eveneens in een uitwedstrijd kan winnen van Coby Boys. Veenendaal heeft Zaterdagmiddag vry af. Voor Zondag krijgt Veenendaal de derde uitwedstrijd in successie te spe len, thans te Heelsum tegen CHRC. De tegenstanders van a.s. Zondag be schikken nog steeds over een zeer sterk elftal, dat Veenendaal in de promotie wedstrijd de baas bleef. In ieder geval zijn zij veel sterker dan RVW, waar tegen Veenendaal vorige week Zondag met grote moeite gelijk kon spelen. De geel-blauwen zullen dus nu heel an ders voor de dag moeten komen en vooral meer doelpunten moeten ma ken, om een zekere nederlaag te ont gaan. Veenendaal 2 ontvangt de reserves van Arnhemse Boys, HOOFDPIJN14 Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend, dat ten Gem.- huize, Hoofdstraat 34, terug te beko men zijn de navolgende op de open bare weg gevonden en verloren voor werpen: een wollen kindermuts, een zilverbon, blauw wol, bruin jongens windjack, een broche, een bruine zij den dames handschoen, een portemon- naie, huissleutel (B 170), een rijwiel sleuteltje, een electrisch straalkachel tje en een jas, kinder pantoffeltje, een rode hoofddoek, een ball-point pen. Dat als verloren zijn aangegeven: zwarte glacé dameshandschoen, een puntmuts, een rode he ars tr ik met speld, een paar donkerblauwe kinder- j wantjes, een rood gekleurde hoofd doek, een bruine heren portemonnaie, een paar nylon kousen in een zakje, schakelarmband, een ceintuur, een paar witte kindersokjes, twee vulpen pen, grijs kinderjasje, een hoofddoek je. Vervolg van Pag. 1 ten optreden door een enorm scherpe prijscontrole, doch een klein handje vol ambtenaren was na de afvloeiing nog aanwezig. Het vertrouwen bij de arbeiders gaat er uit. Het spel der re gering was schermen met de interna tionale liberalisatie. Wij wachten thans niet weer acht maanden zoals voor heen, aldus de heer Vermeulen, dan maar dwars tegen onze regering in. Wij blijven bij de eis „prysstop". Heeft er hamstering plaats, dan onmiddellijk distributie van bepaalde artikelen. Hierna kwamen de leden aan het woord.. De heer C. H. Otting, voorzitter van de afd. Rhenen van de Algemene Bouwvakarbeiders Bond, bracht di verse grieven naar voren. Hij vond de instelling van het huishoudboekje be lachelijk. Het verschil in lonen stad- en-land een onrechtvaardigheid. Oud-Wethouder E. P. van Dijk, wees op de grote activiteit van de georga niseerde arbeiders. Wij zijn geen kan keraars, aldus de heer Van Dijk, doch komen beslagen ten ijs. Na elke mili taire toestand komen er moeilijkheden, doch deze mogen niet op de schou ders der arbeiders worden afgewen teld. De 5 loonsverhoging vaq Ja nuari was er eentje naar aanleiding van de prijsstijging vanaf September 1949. De arbeiders zakt het vertrouwen in de schoenen, aldus spreker. Met be wijzen toonde hij aan, dat de levens benodigdheden in de stad goedkoper zijn dan op het platteland. Vele ge beurtenissen noemde hij stotend en wantrouwend. Het volksvoedsel, de aardappel, is thans reeds duurder dan vorig jaar. Oosterhuis heeft vragen gesteld, doch de Tweede Kamerfractie bleef stom. Nederhorst heeft mede een duit in het zakje gedaan. Wij moeten alles doen om mede te werken, doch desnoods zullen wij strijd willen voe ren. Wij zijn de organisatie, de be stuurders van onze werkers. Wij zeg gen onze mening, daarvan geeft deze vergadering een duidelijk bewijs. Het grote verschil der vlees- én- spekprij- zen in diverse plaatsen van ons land bewijst, dat door onderlinge afspra ken de prijzen worden vastgesteld, al dus de heer Van Dijk. lieer Vermeulen wederom het j woord nemend stelde vast, dat nog te weinig afdelingen de trom hebben ge roerd. Resumerend kwam hij tot de con clusie, dat men door prijsbeheersing tot prijsdaling kan komen. Anders, al dus Vermeulen, komen wij opnieuw met de eis tot loonsverhoging. DE GESTOORDE LEIDING. „Maar had U de boom niet zo kun nen kappen, dat hij niet bovenop de electrische geleiding viel? U wist toch, dat hij dood was en kon vermoeden dat de wortels verrot waren?" Aldus luidde de vraag van de Utrechtse Politierechter tot de Gebrs. v. H. uil deze gemeente, die zich Maan dag j.l. voor hem moesten verant woorden wegens vernieling van een electrische stroomleiding aan de Oude Veenendaalseweg, gepleegd op 8 Au gustus j.l. „Ja, heren, wij kunnen er hier best over redeneren, maar doen is toch iets anders!" repliceerde de oudste. Naar uit het verhoor bleek hadden de beide mannen op bovengenoemde datum een oude boom geveld, die zeer nabij de electrische geleiding stond, met gevolg dat het gevaarte op de lei ding was terecht gekomen, waardoor deze ernstig beschadigd en een woon wijk vierentwintig uur van electrici- teitsvoorziening was afgesneden. De re paratie van een en ander was nogal kostbaar geweest en zij hadden daar elk 22,50 voor moeten bijdragen. Rekening houdend met deze schade post stelde de Politierechter de straf op 7,50 boete, subs, drie dagen hech tenis. Een gelijke straf werd bij verstek opgelegd aan de derde schuldige, de niet verschenen E. v. V. EEN GEZELLIG FEEST. Woensdag zijn de heer A. J. Koekoek en echtgenote vijftig jaar getrouwd. Ter gelegenheid van dit heugelijke feest werd reeds Vrijdagavond een knal-avond gegeven voor het personeel van A. J. Koekoek's Meubelfabi'iek. Toen bruid en bruidegom de zaal be traden hieven de feestende meubel makers en stoffeerders een welkomst lied aan. De heer J. Magauer, bedrijfs leider, bood namens het gehele perso neel zijn gelukwensen aan, die verge zeld gingen van enkele fraaie geschen ken. Kennelijk ontroerd sprak de brui degom woorden van hartelijke dank. Het personeel voerde sketches op, gaf enkele voordrachten ten beste, mu siceerde, kortom beleefde een uiterma te gezellige avond, waarbij het natje en het droogje niet werden vergeten. Aan het slot dankte de heer Koekoek Jr. voor de genoegelijke avond. Een woord van waardering komt nog toe aan de eigenaar van het hotel voor de keurige verzorging van het geheel en aan de heer Rijsemus, die belangeloos de „artisten" van het feest had ge schminkt. de gastheren de voorsprong tot 20 vergroten. Een volkomen onbereken baar schot van een KDS-binnenspeler was voor doelman Ter Burg onhoud baar. Na rust bracht Voorwaarts op haar beurt de aanvalsmachine met de wind als stuwkracht op volle gang. Vrijwel direct na de hervatting slaagde mid voor C. v. Walsem er in met een schit terende kopbal de stand tot 21 te verkleinen. Alle hoop vervloog toen de Utrech tenaren op 1^ m. van het Voorwaarts- doel een vrije trap mochten nemen. 3—1. Toch vocht de Voorwaarts-voorhoe- de enthousiast door en het gelukte C. van Walsem ten tweede male in deze wedstrijd om te scoren. Met een even mooi doelpunt als het eerste werd het 3—2. Vele Voorwaarts-aanvallen volgden nog om de gelijkmaker, doch toen een KDS-doorbraak van rechts met een doelpunt werd bezegeld 42, was de strijd definitief beslist. RHENEN IRA PI DIT AS II 4—1. De korfbalvereniging Rhenen ver sloeg op eigen terrein Rapiditas II uit Zutphen met 41. Dit was de eerste competitiewedstrijd van Rhenen in de 2e klasse. Een mooi resultaat korfbal lers! Geachte Redactie, Gaarne vraag ik een ogenblik de aandacht van de Veenendaalse lezers van Uw blad voor een goede zaak. Iedere oudere weet wel, dat al van ouds jaarlijks een collecte werd ge houden vroeger meestal omstreeks 18 Juni, de datum van de Slag bij Wa terloo ten bate van het Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten be trekkingen. Deze collecte werd in de volksmond dikwijls genoemd de col lecte van Waterloo. Mobilisaties en de jongste oorlog zijn oorzaak geweest van de oprich ting van meerdere organisaties, n.l. de Koninklijke Nationale Vereniging tot steun aan miliciens „Stamil", de Vereniging Ereschuld en Dankbaar heid, het Karei Doormanfonds, de Prins Bernhardstichting en het Van Weerden Poelmanfonds. Al deze organisaties steunen, le oud militairen, die door oorlogshandelin gen gewond, ziek, invalide zijn ge raakt en 2e nagelaten betrekkingen van hen, die vielen voor Vorstin en Vaderland. Deze organisaties, die vroeger af zonderlijk collecteerden, zijn tot het juiste inzicht gekomen, dat samenwer king voor één collecte beter is. Nu wordt één collecte gehouden voor alle GEMEENTE RHENEN. KEURING HUISSLACHTINGEN. Burgemeester en Wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat voor het verrichten van huisslach tingen gedurende het tijdvak van 1 Oc tober 1950 tot 1 April 1951 de volgende regeling geldt. Het slachten mag alleen geschieden op de volgende dagen: Stad Rhenen en Eist: op Maandag 's voormiddags. Geslachte keuring Maandag 's middags. Achterberg: op Woensdag 's voormid dags. Geslachte keuring Woensdag 's middags. Hij, die een huisslachting wil ver richten, doet daarvan minstens een week tevoren aangifte ter secretarie, waar het keurloon moet worden be taald, bedragende 4,- voor een var ken, 1.35 voor een schaap en 1, voor een geit. De kennisgeving aan de bureauhou der, alsmede de vergunning, welke deze vorige jaren verstrekte, is niet meer nodig. K.D.S.—VOORWAARTS 4—2. Profiterend van het windvoordeel van doel tot doel nam KDS reeds na 7 minuten de leiding 10. Voorwaarts was genoodzaakt sterk teruggetrokken te spelen om niet overrompeld te wor den. Een kwartier voor de rust konden genoemde organisaties onder de naam „Gezamenlijke Militaire Fondsen". In onze gemeente wordt deze col lecte Voor dit jaar gehouden in de week van 914 October a.s. Is na deze inlichting over de zaak van de Gezamenlijke Militaire Fond sen (G.M.F.) nog een woord van aan beveling nodig? Ik denk het niet. Welke gezonde Veenendaler zou niet iets over hebben voor hen, die bij het vervullen van hun Vaderlandse plicht voor hun leven werden verminkt, dik wijls zodanig, dat ze als een wrak met buitengewone moeite en zorg moeten verder leven? En zou er één Veense huisvader zijn, die niets zou willen afstaan ten be hoeve van weduwen en wezen, die hun Man en Vader verloren door de oor log? Immers geen! Daarom meen ik te moeten volstaan met deze korte inlichting, opdat ieder wete wat de collecte voor de G.M.F. betekent. De rest kan ik in vertrouwen over laten aan de Veense milddadigheid. Voor Uw medewerking door plaat sing van dit stukje in Uw blad, breng ik U, geachte Redactie, gaarne dank. Veenendaal, 6 October 1950. De Burgemeester, A. BAKKER. Elk Corset met '/2 jaar schrif telijke garantie. Neemt dus het allerbeste. ALLEEN BIJ Geen moeilijk te missen geld behoeft U elke week opzij te leggen. Uw kinderen kunt U zo nu en dan een pretje gunnen, zonder daarvoor het huishoudgeld aan te spreken. Bijzondere aankopen voor het huishouden, die nu soms uit het hoofd gezet moeten worden, kunnen aangekocht worden Hoe hoger de prijzen worden, hoe meer U sparen kunt. Zie hiervoor alleen meer naar de geurige en krachtige Goudmerk per pakje van 250 gram f 1.92 MET 38 zegels is 19 cent gespaard, Blauwmerk per pakje van 250 gram f 1.66 MET 33 zegels is 161/. ct gespaard. ••*0O°°00<>OOO°o000oOO#O00000o<>OOOo000oOOOdO«><»OOOO00oooooC)O0#0OOOOOOO00OC>©OOOO0#OO0000oOO": Dit klinkt fantastisch, doch IEDERE BEZOEKER van onze grote bazar heeft de kans GRATIS in het bezit te komen van Iedere bezoeker boven de zestien jaar ontvangt GRATIS een lot. Trekking Zaterdag 14 October om 10.45 uur. Indien de Solex niet voor 1 November 1950 afgehaald wordt, vervalt f O \rj&&Y aan Hot ïnfarmnr AO Te koopnieuw handgeknoopt Smyrna-tapijt (Perzisch patroon) 2 x 3 m. Br. onder nr. 640 a. h. bur. v. d. blad. Woningruil. Funk huis in Centrum, te ruil aangeb. voor kleiner huis. Bij voorkeur Kerkewijk. Br. onder nr. 638 a. h. bur. v. d. blad. •- woonhms te koop in goede staat nabij Centrum. Br. onder no. 636 a h. bur. v.d. bl. onaer no. oöo a n. our. v.g. pi. Gevraagd een net meisje voor de morgenuren. Cskam, Berg weg 39. deze weer aan het Interieur fonds Komt dus allen Donderdag 12, Vrijdag 13 en Zaterdag 14 October naar «Eltheto.« c Op de bazar zijn vele attracties aanwezig - Aantrekkelijke prijzen w.o. zeer veel WOL, TEXTIEL en SIGAREN ,0Ooooooo00oooe0oo0$0ooooooo^0oooooooo»ooo000ooooo.>oo0oOQOoooooo0ooo0oooo0o<to0ooooo0o^ Net koathnia gevraagd te Veenendaal met een vertrek voor werkgelegenheid, of werk plaatsje. Br. onder no. 626 a.h. bur. v.d. blad. Woningrnil. Aangeb. te Amster dam (Tutndorp-Watergraafs- meer) vrijstaande woning, bev. woonk., gr. keuken, bijkeuken, 4 sl. kamers, voor en achter tuin. Huur f 6.75 p.w., voor dergel. woning te Veenendaal. Te bevragen Sikkelstraat 43, Amsterdam (OJ. Een Wed. oud 37 jaar metDame zoekt so spoedig mogelijk dochtertje van 10 jaar zag zich g#m zit-BUapkamer in Veenen- gaarne geplaatst als huishoud- mimupKam*x l" v'eenen atex hefst met enige vooruit-1 daal of om9evin9-Aanbiedui9en zichten. N.H. Brieven onder no. brieven onder no. 627 bur. 630 a.h. bur. v.d. blad. van dit blad. Te koop: Zo goed als nieuw woonhuis, met grote schuur, en plm. 25 are bouwgrond in de gemeente Eist. Te bevragen Rijksstiaatweg 196, Leersum. Gevraagd Juflx. of meisje welke genegen is 's middags of 's avonds de was te strijken. Kanaalweg II Veenendaal. In ruil aangeboden, een Boer- darij fruitbedrijf, xuim 1 h.a., voor een boerderijtje. 2 h.a. weiland goede zandgrond, of kippenbedrijf. Te bevragen bij J. H. Roks, Hofplein. Amerongen. Te koop witte trouwjapon met sleep en bijpassend hoedje. Prijs f 50.Br. onder no. 631 a.h. bur. v.d. blad. Te koop gevraagd 125 C.C. D.KW. motor. Brieven met omschr. en prijs onder no. 632 bur. van dit blad. Te koop aangeboden een ïn goede staat verkerend eiken houten kabinet. Br. onder no. 634 bur. van dit blad. Biedt zich aan een nette werk ster van goede getuigen voor zien. Brieven onder no 837 bur. v.d. blad. Gevraagd enkele sjoelbakken en ping-pong tafel moet prima zijn. Aanbiedingen met prijs opgave aan: filiaal Kleefsman's Boekhuis, Patrimoniumlaan 8. Wie helpt jongelui die willen trouwen aan kamers of woon ruimte in of in de buurt van Veenendaal. Br. onder no. 27 a.h. bur. v.d. blad. Gevraagd: Dienstbode.Brieven onder no. 636 a.h. bur. v.d. bl. DIVERSEN Voor le en 2e hyp, in sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193 Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret- apecialiat De Smalen Kortegi acht 6. Amersfoort. Tel. 3536 Wij verhuren voor alle gelegen heden: stoelen, dissen, glas- en aardewerk. Prima materiaal tegen billijke prijs. Alles gratis thuisbezorgd. J. Kool en Zn. Holleweg D 120, Tel. 566. Steeds e r s SCHAPENVLEES verkrijgbaar bijF. A. Ariesen, Middellaan 78. Telefoon 224 Ons idee! Wel 2e hands prijs maar niet van nieuw te onderrcheiden- Veense Verkoophuis» Valleistraat 12. (Dein Sohufje), Veenendaal. grote maat, gebruikte, ter over name gevraagd. Br, onder nr. 639 a. h. bur. v. d. blad. HET VEEL

De Vallei | 1950 | | pagina 2