F- B.van den BOSCH GELUK - Markt SIMON DE WIT Daar zullen urn hinderen van genieten.. WEKKER 29 Minuten Raadsvergadering Eist VANJNGEN Voor degelijke winterkost Goed en Goedkoop Rhenen T ER OVERDEKKING Predikbeurten 13 Arbeiderswoningen Voor trainingsbroeken groot en klein, moet U bij van Ingen bij de pomp zijn. ïRariu^acJtu^entiandtt Bruine bonen 500 gr 45 ct Capucijners. 500 gr. 43 - 46 - 48 ct Groene erwten. 500 gr. 29d Bak en Braadvet 250 gr. pak 37 d Gelderse wors» -£■82d Sperciebonen groot blik 74 d Zelfrijzend bakmeel 500 gr. pak 35 ct Havermout 500 gr. 24 ct Sllinke, dienAt&ade lUaag. en Aan&od DIVERS HET NIEUWE GEMEENTEHUIS TER SPRAKE. De raadsvergadering van gisteravond onderscheidde zich op zich zelf in zoverre van de vorige, dat binnen een half uur een niet minder dan 23 punten tellende agenda werd afgewerkt. Van de te behandelen onderwerpen, liet het gesprokene over het nieuwe Veenendaalse Gemeentehuis nog de meeste indruk na. Met beterschapswensen doet de voorzitter, als eerste, mededeling van het wegens ziekte niet aanwezig kun nen zyn van het lid, de heer De Kleu- ver. Naar aanleiding van een aanbe veling van B. en W., ter benoeming van een leraar bouwkundig tekenen aan de Avondnijverheidsschool voor jongens, wordt met algemene stemmen benoemd onze plaatsgenoot, de heer A. Boers. Zonder meer gaan achtereenvolgens onder de hamer door het voorstel tot het geven van de naam Grebbeweg aan een weg parallel lopende aan de Grift. Het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 10 October j.l. tot het verlenen van een kasvoorschot aan de Veenendaalse Woningstichting. Het voorstel tot verhuring van noodwoning J. G. Sandbrinkstraat 11, aan een lid van het gèmeentepersoneel J. van Nieuwamerongen. Voorstel tot toewij zing onroerend goed in de Stations wijk. Voorstel wijziging raadsbesluit 9 December 1946 inzake verlenen grond en bouwvoorschot aan de Veenen daalse Woningstichting, aangaande bouw 20 woningen aan Dahliastraat. Voorstel wijziging verordening toe kenning van studietoelage ambtenaren in dienst der gemeente. De heer Van Galen vraagt naar aan leiding van het voorstel tot verlenen van een voorschot over het tijdvak September tot December 1950 in ver band met verhoging bezoldiging per soneel in gemeentedienst, met de be kende 5 of het niet redelijk zou zijn de bezoldiging ongehuwd perso neel beneden 23 jaar eveneens met het ook in het particuliere bedrijf voor deze groep geldende percentage te verhogen. Voorzitter zegt dat een en ander zeker redelijk zou zijn maar dat het hier een rijksregeling betreft waaraan niet te tornen valt. DE PLANNEN VAN DE SPOORWEGEN. Naar aanleiding van het voorstel tot vaststelling uitbreidingsplan „Vee- nendaal Noord-West" (waarover in een der vorige nummers van dit blad een uitvoerige beschrijving is gege ven. Red.) vraagt de heer Van Har- develd of het nog nodig is om in dit plan rekening te blijven houden met de door de Ned. Spoorwegen kenbaar gemaakte plannen met Veenendaal. De Voorzitter zegt dat dit inderdaad nog nodig is. Het voorstel wordt aan vaard. Zonder op of aanmerkingen worden aangenomen: het voorstel tot verkoop van percelen grond aan de Dr De Vis serstraat, Sav. Lohmanstraat voor de prijs van 5,50 per m1; voorstel tot op nieuw vaststelling verordening inzake Drankwet; voorstel tot voorlopige vaststelling bedrag uitgaven openbaar lager onderwijs; voorstel vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 lager on derwijswet voor de bizor.dere scholen a liner. DE KLOK AAN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS. Van het voorstel tot toekennen van bijdrage aan Kerkvoogdij Ned. Herv. Gemeente zijnde 25,- voor het ver lichten van de klok aan de Vredes- kerk, zegt de heer Slok dat deze bij drage zijn volle goedkeuring heeft. Zou het ook geen aanbeveling ver dienen de klok aan de kerktoren op de Markt te doen verlichten, zo vroeg de heer Slok. Omdat die klok nogal laag zit en grotendeels schuil gaat achter de Julianaboom, kan de voor zitter er geen voorstander van zijn in deze er bij de kerkvoogdij op aan te dringen. De heer Van Hardeveld kan accoord gaan met een bijdrage in de verlich- tingskosten van klok aan Vredeskerk maar niet met een eventueel voorstel, dit ook te doen ingeval van verlich ting der andere kerkklokken. De heer De Gooijer herinnert er in dit verband aan, dat in een raadsver gadering eens is toegezegd dat de mo gelijkheid onderzocht zou worden van een klok aan de gevel van het ge meentehuis. Met nadruk vraagt dan de voorzit ter of de heer De Gooijer aan het hui dige gemeentehuis bedoelt en zegt het toch beter te vinden om met die klok nog even te wachten tot deze kan wor den aangebracht aan de toren van het nieuwe gemeentehuis. Voordat burgemeester Bakker zijn huis aan de Markt betrok heeft de raad een bedrag bestemd voor het doen van de nodige reparaties en on derhoud in de wetenschap dat men er dan weer voor jaren zou afzijn. Het voorstel om weer een crediet ten be drage van 2200,- voor dit doel te verlenen komt volgens de heren De Gooijer en Van Hardeveld dan toch wel wat gauw en deze heren hebben de indruk dat men er indertijd maar wat van gemaakt heeft. Het voorstel wordt toch aangenomen. Dan zijn er nog de voorstellen tot 't verlenen van een crediet ad 5.400,- voor het doen betegelen van een ge deelte van het sportterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat; tot het verlenen van een crediet ad 177.000,- voor het uitbreiden der riolering in de bouw wijk „De Geer" en bijkomende wer ken en die tot wijziging van de be groting 1950 met o.a. het meevallertje waarover op de voorpagina van dit blad wordt gesproken en die zoals het deze avond met de meeste het ge val is geweest ook weer tot hamer stukken werden bestempeld. IIET NIEUWE GEMEENTEHUIS IN DE RONDVRAAG. Als enigste deze keer, is het de heer Van Galen die van de rondvraag ge bruik maakt. Nu er deze avond weer eens over het nieuwe gemeentehuis gesproken is, kan de heer Van Galen het niet na laten er op aan te dringen dat het nodige zal worden gedaan om zo spoe dig mogelijk tot het bouwen van dat nieuwe huis der gemeente te kunnen komen. De heer Van Galen weet wel, dat de kosten hieraan verbonden, niet mis zullen zijn, maar als wij zien hoe thans in de huidige behuizing gewerkt moet worden in het gemeentehuis en op „Hoofdstraat 100" dan zal dat toch niet lang meer zo kunnen en door tijd verlies en in andere opzichten ook geld kosten. Tenslotte herinnert spre ker er aan dat de raad indertijd een crediet heeft bestemd om een schets voor een nieuw gemeentehuis te la ten maken en hij vraagt hoever het met die schets gekomen is. De voorzitter antwoordt hierop naar aanleiding van een gesprek met de ontwerper bericht te hebben ontvan gen dat bedoelde schets zeer binnen kort zal binnen komen. Na een korte schorsing van de open bare zitting, stellen B. en W. weer in openbare vergadering voor, over te gaan tot aankoop van het bedrijf en de grond, met uitzondering van de woning, van M. van de Dikkenberg aan de Pelikaanstraat, voor een be drag van 20.000,-, waardoor de ge meente in het bezit komt van een per ceel grond waarover de Industrielaan loopt en wel voor een prijs van 0,75 per m* en een perceel cultuurgrond voor de prijs van 0,30. VEERTIEN DAGEN BROMMEN VOOR TWEE PORTEMONNAIES. Gedurende enige tijd heeft de Utrechtse Politierechter geen winkel diefstallen te berechten gehad. De schrik zat er onder de dieveggen want die zijn het hoofdzakelijk blijkbaar nogal in. Maar de laatste maand evenwel worden er weer re gelmatig dergelijke diefstallen ge pleegd. Om hieraan een einde te ma ken en een afschrikwekkend voorbeeld te stellen worden de daders (essen) on middellijk gearresteerd en in voorlo pige hechtenis gesteld. Berechting volgt dan zeer spoedig en het geval wordt steeds met gevangenisstraf af gedaan. Niettegenstaande de publiciteit, wel ke hieraan herhaaldelijk in de pers is gegeven, kwam er dezer dagen op nieuw zo'n geval voor. De gehuwde vrouw G. v. d. K. alhier ging in de Galeries Modernes te Utrecht winke len. Terwijl zij voorgaf een portemon- naie te willen kopen, nam zij er en passant twee mee. De verkoopter be merkte het echter en de vrouw was er bij. Zij werd opgesloten in het Huis van Bewaring en moest Vrijdag voor de Utrechtse Politierechter terecht staan. Hoewel één maand gevangenisstraf was geëist, werd zij veroordeeld tot veertien dagen met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. DE OPFRETTEUITVOERING „ASSEPOESTER". Dinsdag gaf het kinderkoor „Vee nendaal West" een uitvoering in El- theto van de Operette „Assepoester" terwijl het dameskoor en reciteerge- zelschap deze avond aanvulde met zang en een blijspel in één bedrijf. Het dameskoor opende deze avond met een drietal zangnummers en men kon als geheel de indruk krijgen, dat hier een flinke vooruitgang viel te be speuren. Bij het tweede optreden was dit zeer zeker het geval, zoals in het moeilijke werk „Morgenbede" van An- dersson, die zuiver klonken, evenals De macht der liefde" en „Blaadjes- gespeel". De Operette „Assepoester" die uit gevoerd werd door het kinderkoor was in een woord af. Men moet hieruit wel constateren, dat de dirigent, naast zijn muzikale kwaliteiten een vaardigheid bezit in het regiseren der kinderen. De hoofdrollen zoals Assepoester, Zus ters, Stiefmoeder, Prins e.a. werden vlot gespeeld. De costuums en décors waren prachtig. Een woord van lof voor de dirigent de heer C. Budding is hier zeker op zijn plaats. Mej. Henny van Doorn verzorgde de piano-begeleiding en deze paste zich goed aan bij de kleine zang-solisten. Het toneelgezelschap besloot deze avond met een blijspel „De Auto", hetgeen danig op de lachspieren van de aanwezigen werkte. Mej. Kroes- bergen speelde handig. GRAFDELVER VAN SANTEN OVERLEDEN. Op 55 jarige leeftijd overleed te Vee nendaal de heer J. W. van Santen, die 32 jaar als grafdelver in Gemeente dienst is geweest. VERGADERING GEREF. BOND. Heden (Vrijdagavond) zal door de afd. Veenendaal van de Geref. Bond een vergadering worden gehouden om 8 uur in de Regentenkamer van het Tehuis van Ouden van Dagen der Ned. Herv. Kerk. CAUSERIE INTER NATIONALE ZENDINGSARBEID. In verband met het Zendingsfonds hoopt Majoor Lorier in de zaal van het Leger des Heils alhier op Woensdag 15 November een causerie te houden over de Internationale Zendingsarbeid van het Leger des Heils, inzonderheid het werk in Indonesië. De majoor welke zelf jarehlang o het Zendingsveld arbeidde, zal zeker, veler belangstelling opwekken. De toegang is geheel kosteloos en ieder is hartelijk welkom. VOETBALVOORBESCHOUWING. Voor DOVO staat a.s. Zaterdagmid dag de zeer belangrijke thuiswedstrijd tegen DVS 33 uit Ermelo op het pro gramma. Wil DOVO zich bij de kop groep handhaven, dan zal zij deze wedstrijd moeten winnen. Enkele we ken geleden verloren de rood-witten in Ermelo. De gasten van a.s. Zater dagmiddag beschikken op het ogen blik over een elftal, dat waarschijnlijk het sterkste is in deze afdeling. DOVO is op eigen terrein een sterke partij, zodat de uitslag wellicht niet ver van een gelijk spel afligt. Veenendaal heeft in de vierde klas se de uitwedstrijd tegen Apeldoorn. We vermoeden niet dat Veenendaal dit elftal zal onderschatten, zodat op een overwinning gerekend kan wor den. DESTONVV kan eveneens een Veenendaalse overwinning worden. In Amersfoort wordt gespeeld NO AC GVVV terwijl Triangel Boys op ei gen veld tegen DEV in het veld ko- De Merino's krijgen bezoek van Ederveen. Veenendaal 2 speelt thuis de beslis sende strijd tegen DVS 33 2. Beide elf tallen zijn nog ongeslagen en hebben geen enkel verliespunt. In deze afde ling spelen verder nog DOVO 3 Sparta N. 2 NVV 2 krijgt DVS 33 3 op haar terrein. In de reserve 3e klasse G. is het pro gramma Matjan 2Tr. Boys 2; Val leivogels 2de Merino's 3; GVVV 3 Tr. Boys 3; Ederveen 2DOVO 4. Door haar klinkende 50 overwin ning van Zondag j.l. op Be Quick ver overde Veenendaal in haar afdeling de 2e plaats, ten koste van het Velp- se VVO. Zondag a.s. moet Veenendaal naar VVO, om daar de strijd om de voorlopige bezetting van de 2e plaats te leveren. Indien Veenendaal met dezelfde be zieling speelt als vorige week, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Maar de Veenendalers kunnen er wel op reke nen dat VVO thans een gewaarschuw de tegenstander is, die voor twee geldt. VOETBAL.PROGRAMMA. Alleen voor Zaterdagmiddag is een wedstrijd vastgesteld. De Sportclub ontvangt op Candia ScherpenzeeL Dit is tevens het begin van de tweede helft van de competitie. De uitwed strijd hebben de Rhenenaren verloren. Ze zijn nu echter veel sterker en we geven SCR dan ook een behoorlijke kans. Vanwege het kleine aantal clubs in deze afdeling van de Zaterdagmiddag competitie, wordt er een lte compe titie gespeeld. Alle clubs komen dus drie maal tegen elkaar in het veld. IN DE HAREN GEVLOGEN. Op de tafel bij de Utrechtse Politie rechter prijkte Woensdag j.l. een gro te gele enveloppe met inhoud, verze geld als een gewichtig document. Maar de inhoud was niet dezelfde als die van bij jubilea aangeboden geschen ken onder couvert. Waarschijnlijk zouden de toehoor ders in de rechtszaal nooit te weten zijn gekomen wat er onder het gele omhulsel verborgen lag, ware het niet dat de rechter tijdens de behandeling van een ruziepartijtje met geweldadi- ge inslag tussen twee vrouwen het couvert geopend had om de inhoud als „bewijsmiddel" te berde te brengen. De gehuwde vrouw D. O. had n.l. er kend, dat zij haar tegenstandster uit noodweer in de haren was gevlogen en na afloop van het handgemeen „een paar haren" aan haar vingers kleefden, zodat het eigenlijk niet de moeite waard was geweest daarover een opmerking te maken. Toen achtte de rechter het gewichtig ogenblik aan gebroken om het verzegelde document te openen en de inhoud, een flinke bos haar, gewikkeld in vloeipapier, het geheel van klein bouquet-formaat, aan de aanvalster te tonen. „Het is erg geweest, zoals U deze vrouw mishandeld hebt. Haar hoofd is van achteren zelfs grotendeels kaal géwordén, verweet ha^IBfcïpolitle- rechter, waarop de veraHB^ repli ceerde, dat zij in de mening ve^^erde, dat haar tegenpartij haar had willen aanvallen. De Officier van Justitie vond deze bestraffing, daargelaten of de beschul diging juist of niet juist was, in gener lei verhouding tot het onderhavige in cident en requireerde 30,- boete, subs, vijftien dagen hechtenis tegen de verdachte. De Politierechter maak te er twintig gulden, subs, tien dagen van. DEFINITIEVE SCHAAKUITSLAGEN. Twee wedstrijden, gespeeld door Rhenen I en II waren onbeslist ge ëindigd. We vernemen, dat na arbitra le de eindstand RitmeesterRhenen -I 5i£4% is geworden en dat het j eerste tiental van Rhenen met 5 tej 4 te van UVS II Nijmegen heeft ge- wonnen. J. H. MeulenbroekJ. Verwoert te—te; C. v. DijkOlvers te J VerstegenHendriks 10; Span- Deen tete; KochKat tete- 25 JAAR FA. P. HENZEN. Vrijdag j.l. was het 25 jaar geleden dat het aannemersbedrijf Fa. P. Hen zen werd opgericht. Terecht heeft men gemeend deze voor dit bedrijf grote dag niet zonder meer voorbij te moeten laten gaan en men heeft er dan ook een feestelijke van gemaakt. Dat de firma Henzen in die 25 jaar is uitgegroeid tot een zeer belangrijke onderneming vooral op het gebied van wegenbouw en waterwerken, bleek ook weer op deze dag. Zo waren onder de zeer velen die persoonlijk hun gelukwensen kwamen aanbieden, de Hoofdingenieur van Rijkswaterstaat Directie Utrecht, Ir H. Bakker met zijn staf technische amb tenaren; de Hoofden van Dienst van de Dienstkring Amersfoort en andere Dienstkringen van Rijkswaterstaat; de directeur der Ned. Buurtspoorweg Mij te Zeist, de heer Klinkert en zijn staf en de Directies Gemeente Werken van Utrecht, Rhenen en Amerongen. Ook mocht de jubilerende firma nog een uitgebreide schat van prachtige bloem stukken ontvangen. Zaterdags heeft ook het personeel van de firma volop gedeeld in het feest, tijdens een gehouden personeels- avond. Al met al werd deze jubileumher- cienking voor de firma Henzen een on vergetelijke. ERNSTIG ONGEVAL. Bij de Plantage had Woensdagmid dag een ernstig auto ongeval plaats. De heer T. D. uit Rhenen reed met de luxe wagen Citroën achter een NBM-bus in de richting Eist. Juist toen hij deze in de bocht wilde passeren naderde van tegenovergestel de richting een vrachtwagen welke hij te laat had opgemerkt. Hij trachtte nog achter de bus te blijven maar kwam door deze manoeuvre in aanra king met de bus waardoor hij waar schijnlijk zijn macht over het stuur verloor en een botsing met genoemde vrachtwagen onvermijdelijk was. De heer D. werd uit zijn wagen geslingerd en moest in ernstige toestand naar het Julianaziekenhuis vervoerd worden. „BOEM, DIE ZIT!!!" Door het „Owee" toneelgezelschap van de Sportver. „Oranje-Wit" is reeds enkele weken, de door eigen krachten samengestelde non-stop-revue „Boem, die zit", in studie genomen. Zij hopen deze op 24 en 25 November in de zaal van „Sportlust" voor het voetlicht te brengen. Het beloven zeker goede avonden te worden. Er zullen mede werken als gasten de „The Tahiti Ha- ORANJE-WIT VERLOOR WEDEROM. Zij het op het kantje, de kostbare punten gingen voor Oranje-Wit weer verloren. Fortissimo vocht er hard voor omdat ook zij de punten brood nodig had. En verdiend. Want onte genzeggelijk waren zij beter dan de Elstenaren. Als men hun combineren de open spel en schotvaardigheid in vergelijking stelt met het rommelig 'epeuter en slecht afgewerkte aanval- en van Oranje-Wit, dan had het ze ker, een grotere nederlaag moeten zijn. Dat dit>niet het geval is geworden was te danken aan het achtertrio met kee per De Vries aan het hoofd. Ook de backs wisten steeds goed in te grijpen en hun voorhoede aan het werk te zet ten. Deze faalde echter keer op keer. Wildeman liet soms nog enkele goede dingetjes zien. Een voor de rust inge kopte bal gaf de F.-keeper de grootste moeite. De gehele wedstrijd was het Oranje-Wit doel herhaalde malen in groot gevaar en menig schot werd op De Vries' heiligdom afgevuurd. Hier tegenover wist Oranje-Wit ook menige aanval te ondernemen zodat het aan spanning niet ontbrak. Het enige en winnende doelpunt van de wedstrijd werd ongeveer een kwartier voor het einde gescoord door Fortissimo nadat eerst door hen een penalty was ge mist. Verwoed trachtte Oranje-Wit nog gelijk te maken maar niets baatte meer. Oranje-Wit 2 won met 50 van Barneveld 2. Het 3e elftal speelde in Leersum tegen hun naaste concurrent gelijk: 11. „De wereld gaat voorbij, en haar begeerlijkheid; maar die de wil van God doet, blijft in der eeu wigheid". (1 Joh. 2 17). Niets is hier blijvend; alles hoe schoon ook, zal eenmaal vergaan! Zo zingt een bekend vers. en uit deze woorden spreekt alle weemoed van de mens, die hunkert naar duurzaam ge luk, doch het nergens vinden kan. Alles gaat voorbij; naakt en met le ge handen komen we in de wereld. En, waarmee we de handen ook mogen vullen in de loop der jaren, wq kun nen niets meenemen op onze reis door het donkere dal van de dood. Maar ook het leed gaat voorbij. Men zegt: de tijd heelt alle wonden! Wat ons heden bittere tranen doet schreien, is wellicht morgen reeds ver geten. Want het gaat allemaal voorbij Moeten wij dan het leven aanvaar den in een soort wijsgerige berusting? Nooit te zeer verheugd en nimmer al te bedroefd? Een dergelijke gelatenheid is kunst matig, is vreemd aan ons wezen. Want God heeft het zo bedoeld, dat wij wel zouden delen in een zaligheid, die blijft, die eeuwig duurt. Onze zonde is het, die maakt, dat ons leven wordt als van iemand, die door onweer voort gedreven wordt. En God zegt ons dat. Zodoende ont neemt Hij ons alle illusie. Maar tegelijkertijd geeft Hij ons iets beters terug dan een illusie: Zijn rots vaste belofte, die in Christus Jezus ja Wie Zijn wil doet, blijft in eeuwig- God's wil doen, dat is: geloven in Hem, die Hij gezonden heeft. Jezus Christus roept tot Zich allen die moe zijn van het leven en die be laden zijn met de last hunner zonden. Hij spijzigt met het brood, dat ver zadigen kan en Hij geeft ons te drin ken van het water, dat nimmermeer doet dorsten. Dood noch leven, tegenwoordige noch toekomende dingen, niets zal ons scheiden van Zijn liefde en trouw. Dat geloof geeft moed en krachten. Wonend temidden van al het puin dezer wereld, dragend in ons hart de pijn om het leven, mogen wij ons pel grims weten, reizigers naar de blij vende stad. Daar zal God een einde maken aan ellende en alle nood. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 uur Ds Van Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker. Julianakerk 9.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds Vroeg indewey, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Veeneind 3 uur Ds Vroegindewey. Woensdag 15 Nov. 7.30uur Ds Kok Dijkstraat 2.45 uur dhr J. Meyer. Sola Fide 10 uur Ds v. 't Hof van Tiel, 5.30 uur Ds J. Langstraat van Beusichem. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds v. Enk. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Open bare lagere school, Pr. Bernhardlaan, 8.45 en 5 uur Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. Hoofdstraat ??.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Kerkewijk leesdienst. Leger des Heils Zaterdagavond 7 uur Straatzang. Zondagmorgen 10 uur Hei- ligingsdienst, 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Prot. Bond 10.30 tfur Ds Wolfson RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds Kooreman, 5 uur Ds v. d. Linden. Ned. Herv. Ger. Evang. 10 en 6 uur dhr Meel van Leiden. Ger. Kerk 10 en 5 uur Ds Seegers van Baarn. Oud Ger. Gem. leesdienst. Woensdag 15 Nov. 10 en 7 uur Ds Blaak van Geldermalsen, Dankst. v. h. gewas. Ned. Prot. 10.30 uur Ds Canne gieter van Driebergen. ELST. Ned. Herv. Kerk Ds v. d. Peut. Ger. Gem. leesdienst. Donderdag 16 November 7 uur Ds Heerschap van Wageningen, Dankst. v. h. gewas. Oud Ger. Gem. leesdienst. Donderdag 16 Nov. 7 uur Ds Blaak van Geldermal- OVERBERG. Ned. Herv. Kerk dhr v. Noort. Donderdag 16 Nov. 7 uur c Dankst. Oud Ger. Gem. Dins dag 14 Nov. 7 uur Ds van de Poel EDERVEEN. Ds v. d. Linden van Rhenen. Ger. Gem. leesdienst. Vrijdag 17 Nov. 7 uur Ds Stuivenberg van RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds W. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar. als U hen eens meeneemt naar de Sint- Nicolaas-speelgoedetalage van VAN DEN BOSCH Komt U vooral ook eens binnen kijken in onze speciale speelgoedafdeling, waar U een enorme sortering speelgoed vindt. Werkelijk te veel om op te noemen. Ook in de geschenken artikelen is onze St.-Nicolaascollectie grotendeels gereed; zag U b.v. in een onzer etalages reeds die leuke collectie MINIATUUR KOPER WERK? Daar zijn vast wel een paar leuke cadeaux bij Die leuke vaasjes en bonbonschaaltjes van Import-kristal zijn ook St.-Nicolaas cadeaux die erg in de smaak vallen. In een der etalages ziet Ude volledige collectie. Onze «OLDE KRUIK» collectie werd weer aangevuld met een grote sortering bakjes testjes, kannetjes en schaaltjes. Echt van die leuke dingen, die toch niet veel kosten Is het nodig om onze collectie PORCELEIN nog onder Uw aandacht te brengen Het zal U ook wel bekend zijn dat Van den Bosch steeds de meest uitgebreide collectie in de betere kop en schotels brengt, terwijl onze collectie serviezen binnenkort nog weer aan gevuld wordt met zeer aparte Eet-, Thee- en Ontbijtserviezen met bijpassende gebak stellen. TE KOOP TE VEENENDAAL op goede stand. Makelaars-kantoor BROUWER, Veenendaal, Tel. 290 VOOR SCHERP CONCURRERENDE PRIJZEN Dameshemden of Damesbroeken maat 44 en 46 voor f 1.25 Tricot herenhemdenf 1.90 shirtsf 1.48 Lange gemoltonneerde herenbroeken Gem. borstrokken m. lange mouw Interlock herenhemden vanaf Korte heren broeken alle maten Interlock Kinderbroekjes Onderjurkenf 1.98 Interlock nachthemden alle maten f 5.76 Gemoltonneerde dames directoirs f 2.98 enz. enz. f 3.98 f 4.98 f 1.S8 f 1.98 f 0.75 RIJKSSTRAATWEG ELST bent U be slist op tijd met een v.a. f 5.75 van B.z.a. net Meisje leeftijd 17 jaar voor kante or of winkel Dipl. Ned. Handelscorrespondentie. Br. onder nr. 671 a.h bur. v.d. blad. Thuiswerk gevraagd door net persoon, voor schrijf- en andere werkzaamheden. Br. onder nr. 672 a.h. bur, v.d. blad. Te koop: Een roestvrije Fornuispot. Te bevr. Groene- laan 10. Veenendaal. Te koopOpklapbed met om bouw z.g.a.n., Kerkewijk 140 Te koop 100 roeden Knollen. Te bevr. Heuvelsesteeg D 100, Overberg. Te koop 15 postduiven allen geringd. Tevens een z.g.a.n. prachtige winterjas voor jongen van 13 a 14 jaar. Eenvoudlean 43, Veenendaal. GEVRAAGD uitsluitend voor de huishouding. Mevr. van Dolder, Hotel „La Montage". Gevraagd eenvoudige Huis- hondster middelbare leeftijd bij W. v. d. Brink, Patiimonium- laan 30. Veenendaal. B.z.a. net me sje leeft. 16 jaar als hulp in de huishouding voor 1 of 2 dagen per week. Br. onder no. 663 bur. v.d. blad. Biedt zich aan net Meisje voor winkel. Leeftijd 16 jaar. Brieven nr. 664 Bur. v.d blad. Te koop gevraagd Poppen wagen e.v. gebreken geen be zwaar. Br. onder nr. 665 bur. v.d. blad. Terstond gevraagd flinke Dienstbode. Br. onder nr. 669 a.h. bur. v.d. blad. WONINGRUIL VeenendaalScherpenzeeL Aangeboden te Scherpenzeel woning bev. 2 kamers, keuken en 2 slaapkamers, Te bevragen Julianastraat 54, Veenendaal Netkoathnis aangeboden. Billij ke prijs. Br. onder no. 666 a.h. bur. v.d. blad. Gevraagd net Meisje v. d. of d. e. n. Mevr. van Woudenberg, Hoofdstraat 22. Gevraagd Een Werkster. Mevr. AugusteijnKerkewijk 9, Veenen daal (Zuid). Flink Meisje gevraagd. Mevr. Strubbe. Gasfabriek. Wie wil mijn nieuwe woning in de Emmalaan ruilen voor goed kopere woning op de Vendel- scheweg? Br. onder nr. 668 bur. v.d. blad, Naaimachines te koop ge vraagd H. Buikhuizen, p.a. Reede Sigarenmagazijn Kerkewijk 58 Veenendaal Woningruil. Aangeboden goed onderhouden woning huur f 3.50 gelegen a.d. Dijkstraat voor woning omgeving. Patrimonium laan. Br. onder nr. 667 a.h. bur. v.d. blad. Mevr. v.d. Peut vraagd zo spoedig mogelijk een dagmeis je e.v.t. voor d.e.n. Ned. Herv. Pastorie. Eist (U.) Net dienstmeisje gevraagd voor d. of d. en n. Mevr. van Schuppen- van Hardeveld, Ker kewijk 128, Veenendaal. Te koop prima zwa ledikant f 22.50 Hov Weggelopen 1 langh bonte Hond met la luisterend naar de Tegen beloning ter zorgen bij Middellaa Wij levaren U alie merk rij wielen, ook op termijn-betaling van 3 gld. per week. Wij mof felen Uw rijwiel voor slechts f 25.- als nieuw, Ook nog enige 2e hands Dames-, Heren- en Kinder-rijwielen. als nieuw f75.- N. v. "Ek, Pr. Bernhardlaan 1. Rijwielhandel, Veenendaal. Te koop alle soorten Golfplaten Asbest. Gegalvaniseerde, Dumpht Golfplaten vanaf f2.- J. Drost, t.o. Veerweg, Eist Voor het huren van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 566. Alles prima materiaal en gratis thuisbezorgd. Voor verhuur van Stoelen, Dissen en Serviesgoed naar Dirk van Asselt Dennenlaan 38 Tel 779 en G. Gerritsen, Juliana straat 31, Tel. 365. Alles gratis thuisbezorgd. Ons idee! Wel 2e hands prijs maar niet van nieuw te onderscheiden «f Veenae Verkoophniau Valleistraat 12, (Klein Schutje), Veenendaal. Cude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret- specialist De Smalen Kortegracht Amersfoort, Tel. 63536 Te koop: Tegen bi 11 ijzeren heiningpal tonnen voet pl. 2 schor gaas 180 cm. te Lohmanstr. 127, Veen Voor le en 2e hyp, gevallen ook los geld ringen en taxaties Mulder en Zn. Kerk Steeds vers SCHAP verkrijgbaar bijF Middellaan 78, Telef

De Vallei | 1950 | | pagina 2