DE VALLEI i Voor de Jeugd I I Uit Rhenens Raadszaal Eist Iedere werker één PK. sterker! PUROi. GENEEST HOTEL-RESTAURANT t AAM BEIENZALF Bij de Spaaibank Ve Bij hel eerste kuchen DAMPO-PASTILLES w»voorkomen erger Een tip voor de huisvrouw hinterk aas, werd enthousiast ontvangen Een kou, een griep Resjls meer dan 100 laar gevende spaarbanken. iMiiaa! en omen 7 ER OVERDENKING. Predikbeurten ArCft wit Itoliano DRAAGT VAKKLEDING HOOFDSTRAAT 89 VAN SCHUPPEN VEENENDAAL Uit de Raadsvergadering Vervolg van pagina 1 worpen toegangsweg tot het in dustriecomplex. Eerstgenoemde kan haar bedrijf niet meer uitbreiden, indien het uitbreidingsplan wordt goedgekeurd. De firma Van Harde» veld ziet haar terrein door de ont worpen toegangsweg in twee delen gesplitst, hetgeen nadeel zal mee brengen met het oog op de voor genomen bouw van een koelhuis. Ged. Staten achten het niet mo gelijk aan deze voor de reclamanten bezwarende omstandigheden tege moet te komen door de toegangsweg naar het industrieterrein van het plan af te voeren. In dat geval zou elders een toegangsweg moeten wor den ontworpen, hetgeen echter ge paard zou gaan met kostbare door braken in de bestaande bebouwing, terwijl volgens het voorliggende plan geen opstallen behoeven te worden gesloopt. Waar bovendien het thans gekozen tracé uit stede bouwkundig oogpunt het meest aanvaardbare is, zal de oplossing gevonden moeten worden in een vergoeding van de door de klagers te lijden (bedrijfs)schaden, het geen zal kunnen geschieden door middel van een z.g. „schadevergoe- dingsverordening" dan wel door onteigening in het belang van de volkshuisvesting van de gronden dezer bedrijven, welke nodig zijn voor de aanleg van de bedoelde toe gangsweg. Er zijn dus 2 mogelijkheden. B. en W. hebben omtrent deze aangelegenheid het gevoelen inge wonnen van Ir. van Embden en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Mede op grond van hun adviezen is vaststelling van een schadever goedingsverordening naar de mening van B. en W. beter nu reeds een be sluit tot onteigening te nemen, daar de mogelijkheid zeer zeker bestaat, dat door onderhandeling een accoord wordt bereikt. Mocht geen accoord worden be- reiKt, dan kan toepassing van de scnadeloosstellingsverordening plaats vinden, terwijl, indien ook dan nog niet lot overeenstemming wordt gekomen, tot onteigening zal moe ten worden overgegaan. De heer De Gooijer stelt als eerste spreker over dit ingrijpen de besluit vragen als: hoe hoog kan die vergoe ding worden en zou een toegangsweg tot het industrieterrein via de Paral lelweg geen voorkeur verdienen. De heer Van Hardevelcl vraagt zich af welk nut een dergelijke verorde ning zal hebben. Ook meent hij dat de kans bestaat dat er misbruik van deze regeling gemaakt zal kunnen worden. Verder is het voorstel hem een beetje koud op zijn dak gevallen en zou hij liever gezien hebben dat B. en W. een langere tijd van voorbereiding gege ven zouden hebben om zich in deze moeilijke materie te kunnen verdie pen. Verder meent ook de heer Van Hardeveld dat een toegangsweg b.v. aan de Parallelweg of een andere plaats aan de Kerkewijk, meer noor delijk beter zou zijn. De heer Van Stempvoort merkt op dat het de taak van de Raad tweeledig is, n.l. het die- "die van alle,Jg$ï\eentenaren individu- Katerstraat die thans in aanbouw zijn. De aannemer van laatstgenoemde 20 woningen, de Fa J. Boers, is bereid de 10 woningen te bouwen voor een prijs die slechts enkele guldens hoger ligt dan die van de 20 andere. Het voor stel tot verkoop aan Patrimoniums Bouwver. van de benodigde grond, voor een bedrag van 12.000,- en het verlenen van een grond- en bouwvoor- schot ten bedrage van 89.160,-, wordt aangenomen. DF. RONDVRAAG. De heer De Gooijer wijst er op dat het aanbieden van de begroting al 3 a 4 maanden over tijd is en vraagt of hij die nog dit jaar kan verwachten. De voorzitter antwoord bevestigend. De heer Bos zegt deze keer nu eens niet over het wegdek van de Parallel weg te willen spreken, maar wethou der De Ruiter wil het nu juist wel eens over hebben, en deze laatste zegt dat men thans bezig is met het uit baggeren van de sloot langs de spoor lijn. Het was ontstellend wat er alle maal uit die sloot werd opgevist en hij meent te moeten opmerken dat de bewoners daar wel debet aan zullen zijn. Verder vraagt de heer Bos om op heldering over wat hij allemaal over de transactie met de heer Dikkenberg heeft moeten horen. Voorzitter moet hem om bepaalde redenen een verkla ring schuldig blijven. De heer Bast- meijer klaagt over de slechte toestand waarin het trottoir in de Hoofdstraat verkeert en wijst ook op de onhoud bare toestand aan de Dijkstraat, -die toch wel wat lang duurt. Het trottoir in de Hoofdstraat heeft de- aandacht van de wethouder van openbare wer ken, de heer De Ruiter en deze kan ook mededelen, dat, zodra het even droog weer is, alles gedaan zal worden om de weg naar de Dijkstraat weer begaanbaar te maken. Verder zijn er dan nog weer sprekers die hun hart luchten over de schade en last die ver oorzaakt wordt door het leggen van nieuwe kabels waaraan schijnbaar geen eind meer komt. Wethouder De Ruiter herhaalt wat hij eerder in deze zitting hierover gezegd heeft en wijst er op dat alleen in de Hoofdstraat al 16 kabels liggen en dat men het aan de andere kant moet waarderen dat er nog kabels gelegd worden, want een plaats waar men geen kabels meer legt is er meestal nieï best aan toe. ruwe Huid, ruwe handen, ruwe lippen TELEFOON K 8377-200 ELST (Utrecht) SPECIALITEIT IN Fijne partijen, Prima diners en Thè complet Alle soorten Wildscho- tels en Indische Keuken V V DE NATIONALE KONIJNEN TENTOONSTELLING. „Veenendaal mag zich gelukkig prij zen. een Nationale en Provinciale ten toonstelling te hebben van deze groot te en het is verheugend, dat het Be stuur der Veenendaalse Konijnenfok kersvereniging, ondanks alle moeilijk heden, een dergelijke tentoonstelling weet te organiseren," aldus burge meester Bakker tijdens de opening van de Nat. Prov. Tentoonstelling van Ko nijnen en Sierduiven j.l. Donderdag- voorzien van de naam MIJNHARPT Mpï alhjd Een Kanarie-tentoonste'ling Onze plaatselijke Kanaiiafokkersvereni ging »De Ge dersche Valiei« heeft voor vandaag 8 en morgen, Zaterdag 9 De cember een grote zang- en kleurkana- rietentocnstelnr.g georganiseerd in de Gelderse school. Als een aparte attractie is aan deze ten toonstelling een verloting verbonden. Miar behalve aan deze verloting, Z3l men er toch vocral zijn hart kunnen op halen aan de schitterende en waarde volle inzendingen die op deze tentoon stelling te bewonderen zijn. Spaarbonk Veenendaal en Omstreken O'rflUn tlFArd i r, r4 eel. Het gaat de gemeente geld kosten, maar er moet ingeval van schade als door het uitvoeren van een uitbrei dingsplan een goede schadevergoe dingsregeling zijn. De voorzitter zegt hierop, dat stede bouwkundig gezien, het ontwerpen van een toegangsweg op een ander punt zeker niet verantwoord is en dat het nu bepaalde punt de aangewezen en practisch meest geschikte plaats is. Dat het gemeentebestuur moet over- gaan tot het vaststellen van een scha devergoedingsregeling vindt zijn oor zaak in het feit dat het een eis is die Gedeputeerde Staten in deze stellen. De heer Van Hardeveld zegt nog de voorkeur te geven aan een onteige ningsprocedure boven een schade-re geling. De heer Van Stempvoort is niet bang dat er van deze regeling misbruik gemaakt zal kunnen worden. Voorzitter wijst er op dat ook zonder regeling schadevergoeding zal moeten plaats vinden en dat, ingeval de par tijen het niet eens kunnen worden, toch nog een onteigeningsprocedure zal plaats hebben. Verder eisen Ged. St. nu eenmaal een dergelijke rege ling. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel in zijn oorsrponke- lijke vorm toch aanvaard. DE KABELS GRAVERIJ MISèRE. Het voorstel tot het ingebruik geven van grond aan het bedrijf der P.T.T. voor het bouwen van een tweetal ver sterkerstations, in verband met het, vernieuwen van het draadomroepnet in Veenendaal, enwel op de hoek Gr. van PrinstererstraatDa Costa&traat, is voor de heer Van Hardcveid aan leiding om iets te zeggen over de ver schrikkelijke straatopbrekerij die Vee nendaal de laatste tijd ondergaat. Be halve de narigheid tijdens het graaf werk zelf, is er vooral de wijze waar op het wegdek daarna weer hersteld wordt veel aan te merken. Ook de heer De Gooijer uit hierover zijn klachten en vraagt of er niet beter toedicht op het herstel mogelijk is. Wethouder De Ruiter kan mededelen dat met het Hoofd van de betreffende P.T.T.-dienst reeds over die wegophrekerij gespro ken is en dat van gemeentewege reeds gedreigd is, dat, wanneer men op een dergelijke wijze doorgaat met het weg dek te vernielen, die kabelgraverij niet langer toe te staan. NOG WEER 20 NIEUWE WONINGEN. Het aan de gemeente Veenendaal toegewezen bouwvolume voor 1950 was nog niet opgebruikt. Een gedeelte daarvan was n.l. gereserveerd voor de particuliere bouw, o.a. voor 5 a 6 woon-winkelhuizen aan de Dennen laan. Nu vast staat dat deze bouw geen doorgang zal vinden zal het beschik bare bouwvolume op andere wijze moeten worden besteed. Patrimoniums Bouwver. is bereid 10 ingelegd f55,515 65 en terugbetaald i 12 899.90. Het aantal in deze maand nionw uit gegeven spaarbankboekjes bedraagt 124 Ger. Gem in gebouw „Eltheto" De Gsr.Gem., ssrrerkomende in gebor.w «de Kegelbaa: hc-rit van de kerkeraad der Ned. Herv. gem. toestemming gekre gen voor-ean Sn gebouw >>Elth9to« te ver gaderen. Zondag a.s. zal men er voor het eerst dienst houden. De Provinc V, V. V-vergadering in Veenendaal De Provinciale Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer gaat öe 88e werk vergadering in Veenei daal houden on wel oP a.e. Maandag in Hotel de Hass aan de Markt I In deze vergadering zal o.a. een eau serie werden gehouden door dr. Joh. H. van Burkcm uit Apeldoorn, over het werk van de natuur wachten. .sMiddags Z3l de vergaderingeendoor het gameertebeetuur georganiseerde ex cursie door Veenendaal en omgeving maken. avond in de Gem. eierhal. Er wordt veel vrije tijd verknoeid, maar deze vrije tijdsbesteding van de sportfok- kers is juist. Deze sportfokkerij heeft ten gevolge gehad, dat zeer veel varia ties zijn verschenen. De voorzitter der V.K.V., de heer Wels, had in zijn ope ningswoord reeds gememoreerd, dat het publieki meer gesteld is op een meer gemengde tentoonstelling, doch dat er nog steeds een verbod is op ten toonstellingen van pluimvee, in ver band met de vogelpest, zodat deze ten toonstelling uitsluitend konijnen en sierduiven laat zien, maai- dan in een variatie, zoals in Veenendaal nog niet is_ te zien geweest. Niet minder dan 550 konijnen van zeer uiteenlopende rassen en bijna 150 sierduiven van di verse pluimage zijn thans in deze ten toonstelling ondergebracht, die tevens de tentoonstelling van de Prov. Afd. Utrecht der Ned. Konijnenfokkersbond is. is a de opening maakte bui"gemeester Bakker, de gemeentesecretaris D. Blan- kespoor en verschillende leden van het Ere-comité een rondgang langs de vele kooien, waar zij deskundig wer den voorgelicht door de heren Wels en Van Kruistum. De keuring van al deze inzendingen had tot gevolg, dat de Belgische Haas, van de Heer G. Gaasenbeek te Utrecht, een jonge voedster, als het mooiste diei der tentoonstelling werd uitgeroe pen waardoor het beslag lag op de pen waardoor het beslag legde op de zUveren medaille van H M. de Konin- g;- Op een na het mooiste dier werd d Vlaamse reus, haaskleur, eveneens en vaii de heer N. G. Ijn uit De Meern, zodat hier de medaille van het Gemeente- -ILJiB'. £fig vond. 2.K.H. Prins Bernhard voor het mooi st e iokpaar werd toegekend aan de heer C. J. van de Aar uit Oestgeest, voor zijn Alaska's in kooi no. 262 en 269. De mooiste sierduif was een witte doffer van het „Brüner Kroppers" ras van dè heer W. Lentink uit Apeldoorn, waarvoor de Commissaris der Konin gin in de Prov. Utrecht een zilveren medaille beschikbaar had gesteld. De ereprijs voor de grootste club- aanvoer werd toegekend aan de Zeis- terse Konijiaenfokkersclub met 71 nummers. De Coliectieprijs voor het hoogst aantal punten tekeningen-ras van de Afd. N.K.B. Provincie Utrecht werd gewonnen door de heer H. J. v. Kruis tum te Veenendaal. De heer H. W. Wolfswinkel kreeg vele ereprijzen bij zijn inzending van een Hollander, Kon. grijs. ïftLrJ L^zilveren medaille van RERGBAD OP ZONDAG GESLOTEN. IIET OP ZONDAG VOETBALLEN VAN VEENENDALERS OP RHENENS GEBIED. Bij de ingekomen stukken bevond zich een exemplaar request KNMB, gericht aan alle raadsleden, betreffen de dringend verzoek stichting van een Rijnbad te steunen. Voorzitter voegde eraan toe, dat request bad-probleem niet tot oplossing brengt. De KNMB heeft niet aangetoond, dat Rijnbad uit voerbaar is. Wanneer zij djt wel doet, dan zullen wij nauwkeurig overwe gen welk standpunt wij hebben in te nemen. In vorige vergadering werd over aanleg van bad op Grebbeberg gesproken. Het ging hier slechts over wijziging op uitbreidingsplan en gold geen beslissing inzake het stichten van een bad. De heer Menting was van me ning, dat de Middenstandsbond met de zaak niets te maken heeft. De rechtse raadsfractie kwam in op positie tegen openstelling van Berg- bad op Zondag en tegen verkoop sou venirs en prentbriefkaarten op Zondag op de Grebbeberg. Voorzitter stelde voor tot stemming over te gaan en niet in debat over Zondagsheiliging te treden. Dooi- afwezigheid van raadslid G. v. Gesink (PvdA) was uitslag van de stemming 66. Door deze staking van stemmen werd geen beslissing ge nomen en vervalt .1 December auto matisch de tijdens de bezetting vast gestelde verordening. Vanaf 1 Decem ber zal dus het Bergbad op Zondag- niet meer geopend zijn. Van de zijde van het college van B. en W. werd reeds naar voren gebracht dat geheel nieuwe verordening uitkomst zal moe ten brengen. Verwacht mag worden, dat het college dan ook vóór het zwem- seizoen wel met nieuwe regeling zal komen, waarin het zwemmen op Zon dag aan de orde wordt gesteld. Dit geldt evenzo voor het verkopen op Zondag. De heer Klaassen maakte op merking, dat Bergbad eigenlijk op Veenendaal is georiënteerd. Hij zag het als een scherpe tegenstelling, dat gemeente Veenendaal de Zondagshei liging bevordert en de gemeente Rhe- nen haar poorten openstelt voor het op Zondag zwemmen en voetballen door de Veenendalers. Wethouder Boelhouder gaf te kennen, dat geld niet stinkt. Hij zeide namelijk, dat Veenen daal het voetballen e.d. verbiedt op eigen grondgebied, maar wel een over eenkomst heeft met Rhenen om een gedeelte van de belastingcenten op te strijken!! Bij de behandeling reclames hon denbelasting merkte de heer Klaassen op, dat B. en W. bij een eerdere ge legenheid (uitbreidingsplan) niet juist geadresseerde bezwaarschriften opzij had gelegd. Bij déze reclames had spr. ettelijke verkeerd-gerichte bezwaren aangetroffen, die desondanks wél in behandeling waren genomen. De voor zitter zag er in deze gevallen geen be zwaar in, omdat de raad niet aan een wettelijk voorschrift is gebonden. Punt 5: Wijziging kroonmaximum drankwetvergunningen en instelling wijkmaximum, werd door de raad ver- jrxen bijna dagelijks terug- X-' kerende post in Uw huishoudboekje is marga rine. Dus alles, wat U op margarine hesparen kunt. loopt snel op tot een foor deel uan belang! Maar hesparen wil ntet zeggen, beknibbelen op de kwaliteit Alleen de beste soort margarine is goed ge noeg roor Uw gezin. roch is er ook op de beste soort een flinke be sparing mogelijk. ImmersDe Gruyter s allerfijnste margarine ran 3? mcent, wordt met 10% korting verkocht! Dat be tekent een besparing ran ruim VAt cent op elk pakje. Op elke 10 pakjes hebt U er dus één gratis. Hit Deskundigst adres, voor GITAAR les. M. -iVsch. ..Ars Musics»" - Dir. KOR DIJKSTRA Zaterdagmiddag heerste er een voel bare sfeer van afwachtende spanning in ons Veenendat* En. dat dan ook niet zonder reden, want niemand minder dan de bisschop van Myra in hoogst eigen persoon, onze nooit met het ge ven van cadeaux aflatende Sint Nico- laas, zou, officieel worden ingehaald. Omstreeks half drie was er aan de i Nieuwe weg hoek Buurtlaan, al een grote menigte saamgestroomcl om de Sint aan de grens van Veenendaal te Verwelkomen. Wachten duurt altijd, lang, maar de. minuten voordat de Sint arriveerde, kropen als het ware voor bij. Een zucht van opluchting ging dan ook door de wachtende schare, toen in de verte een fraai rijtuig,, bespannen, met vier vurige en schitterend uitge doste paarden, zichtbaar en als dat van. de goede grijsaard herkend werd. DE AANKOMST- Een gul gejuich, steeg op toen de Sint liet stoppen bij de zich ter begroe ting opgestelde bestuursleden van de Winkeliersvereniging. De voorzitter van dit bestuur^ de heer Ant. de Rui ter, viel de grote eer te beurt, de Sint als eerste Veenendaler de hand te mo gen drukken. Direct achter het rijtuig- van Sint kwam een wagen beladen met allerlei cadeaux en in volle glorie prijkten er ook de bromfietsen op die voor de gelukkige winnaar van de gra tis bonnenactie waren meegebracht. Na de korte plechtigheid begon de Sint zijn zegetocht door tal van Vee nendaalse straten, voorafgegaan do<or het corps „Caecilia", en overal moest hij enthousiaste hoeraatjes in ont vangst nemen. Ook de twee zwarte knechten die waren meegekomen ble ken goed op dreef, want ze begonnen al direct rijkelijk met pepernoten te strooien. BIJ HET GEM HUIS Intussen waren voor het gemeente woningen te bouwen van gemiddeld [huis in de Hoofdstraat alle voorberei- 271 m' inhoud. Hiervoor is nog juist (dingen getnoffen om de Sint een waar plaats naast de 20 woningen in de KLidige officiëfte ontvangst te kunnen ge ven. Het aantal mensen dat zich hier in afwachting had opgesteld, was zo mo gelijk nog groter dan aan de Nieuwe- weg. Toen Sint ook hier zichtbaar werd, brak er even een stilte onder de wachtenden aan, toen burgemeester Bakker het bordes van het huis der gemeente betrad. Door versterkers werd de Sint een woord van verwel koming gesproken door de burgemees ter, en wel namens het bestuur en de inwoners van Veenendaal. De burge meester zei o.a. dat hij wel zag da't de Sint een wagen vol cadeaux had mee gebracht, maar dat, mocht de Sint nog te kort komen, hij in Veenendaal heel goed terecht kan om zijn voorraad aan te vullen, want hier is van alles volop te krijgen. De burgemeester besloot zijn toespraak met een driewerf te la ten aanheffen voor de niet te evenaren grijsaard uit het verre Spanje. De Sint raakte van dit alles onder de indruk en kon het niet nalaten even uit zijn rijtuig te komen om de schare grote en kleine kinderen via de versterkers toe te spreken. De burgemeester mocht daarbij liet eerste cadeau dat Sint in Veenendaal uitreikte, welverdiend, in ontvangst nemen. Op voorstel van de burgemeester werd de Sint hierna uit volle borst en begeleid door „Caecilia" met het Zie Ginds komt de Stoomboot toegezon gen. De stoet zette zich hierop weer in beweging en Sinterklaas vervolgde zijn zegetocht door de gemeente. Of Sinterklaas nog hier of daar in' Veenendaal aan 't werk is, weten wij niet maar boze tongen beweren dat hij met stille trom vertrokken is. koorts «n pijnen, drijft U uit door de kracht der genering van SANAPIRIN Buisje 25 tabl. 40 ct; 50 tabl. 75 ct. staan de NUTSSPA ARB AN- ■-N ïaNedprhv.id btkenc Veilige en Hoge Rente (Ook voo hv beleagen van gelden van Vare Kei «genootschep per!, Spaarclubs e d.) SPAARBANK Bjkar :*sspi: atv V i leningen en (Opgericht 1846) so ci file ins telling zonder winstbejag. schoven naar het slot van de agenda, om in geheime zitting te worden be handeld. De volgende zaak gold bouw 11 ar beiderswoningen. Het had B. en W. veel moeite gekost om het voorstel te doen. De raad besloot 86440,- be schikbaar te stellen en woningen on derhands aan te besteden aan de firma J. Boers te Veenendaal voor 68.640,-; het loodgieterswerk aan L. Buitenhuis 9240,-; schilderwerk aan E. A. v. d. Broek te Veenendaal voor 5775,-. De woningen zullen verrijzen aan de Po- pulieren- en Eikenlaan. Bij herbenoeming leden woningcom missie voor 1951 maakte de heer Klaas sen de opmerking, dat rechts niet in die commissie vertegenwoordigd was. De voorzitter antwoordde dat het hier niet gaat om links of rechts. Hij vroeg spreker of hij een candidaat naar vo ren wenste te brengen. De heer Klaas sen deelde mede, dat de heer Grif fioen bereid was een benoeming aan te nemen. Zowel voorzitter als wet houder Boelhouder verklaarden, dat welk lid dan ook, graag zijn functie ter beschikking wilde stellen. In de ogen van het publiek, doet de woning commissie het nooit goed. De heer v. d. Berg zeide geen bezwaar te hebben wanneer anderen in de woningcom missie werden gekozen. „Als je mij maar niet neemt," zo voegde deze spre- tenslotte zijn voorstel in. Met algeme ne stemmen werden zittende leden herkozen. ZELDENRUST—BENSCH. BOYS 1—4 Zeldenrust speelde haar eerste com petitie-wedstrijd thuis tegen Bensch. Boys en verloor deze met 41, welke uitslag niet erg hoopvol is, daar de Boys de laatste plaats op de ranglijst bezetten, terwijl a.s. Zondag aange treden moet worden tegen de Meeu wen, welke vereniging nog geen en kel verliespunt heeft. „BOEM. DIE ZIT" OOGSTTE VEEL SUCCES. In de zaal van „Sportlust" gaf vori ge week de Sportvereniging „Oranje- Wit" de jaarlijkse toneeluitvoering. De, Vervolg pagina 3 Verschijnt als bijlage van bet streekblad DE VALLEI Onder Redactiw van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tiante Joa p a Parallel weg 8, Veenendaal. Beste Neefjes en Nichtjes, Er zijn zoveel briefjes en oplossin gen van bet probleem van Sinterklaas binnen gekomen, dat ik ze onmogelijk allemaal zou kunnen beantwoorden. Dat kunnen jullie zeker wel begrijpen he? Zo is Sinterklaas dan al weer voor bij. Bij de meeste nichten en neven zal hij tenminste al wel geweest zijn. Heeft Sint jullie goed bedacht? Dat moet je me nog eens schrijven hoor. Bij mij is hij ook geweest en ik heb ook héle mooie cadeaux van hem ge kregen. Jullie zijn natuurlijk erg nieuwsgie rig naar wie de boeken heeft gewon nen en zal het nu maar meteen even vertellen. Samen met de leden van de redactie •van „De Vallei" en een nichtje en een neete van mij hebben we een jury ge vormd en daarna uit de stapel twee willekeurige inzendingen getrokken. De ene brief was van »Arie en Roelie Roelofsen, de Sav. Loh- manstraat 45, Veenendaal en die zul len het jongensboek dus samen moeten delen en de andere gelukkige was Jansje Treep, Eenvoudlaan 38, ook in Veenendaal. IDe gelukkige winnaars kunnen het boek op het bureau van „De Vallei'' jikomen afhalen. Ja Jongens, er waren maar twee boe- leen en je hebt het misschien wel ge hoopt, maar je kunt niet allemaal de gelukkige zijn. Misschien dat je bij een volgende keer een prijs zult winnen. Wat betreft het beantwoorden van jul lie brieven wil ik nog zeggen, dat we de volgende week weer gewoon door gaan hoor. Blijven jullie me dus trouw schrijven? Allemaal de heel hartelijke groeten van jullie TANTE JOS. De lijst van namen die jullie voor Sin terklaas moesten samen stellen bleek door de meeste nichtjes en neefjes goed te zijn want. de plaatsnamen waren: Vlissingen, Rotterdam, Overveen, Leeuwarden. IJmuiden, Katwijk, Eindhoven, Steenwijk, Ierseke, Nun- speet, Ter Apel, Elspeet, Roermond, Kerkrade, Loenen, Amsterdam, Apel doorn. Stiens, Amersfoort, Volendam, Overschie, Nieuw Buinen en Deven ter. En de zin die je dus uit de hoofd letters van die namen hebt kunnen le zen, luidt: Vrolijke Sinterklaas avond. DE NIEUWE RAADSELS 1. 'k Heb sporen en toch rij ik geen paard. Wie ben ik? Als je driemaal om het huis loopt hebt U geen hemd meer aan. Hoe kan dat? (van Jansje Treep, Veenendaal). Met a. ben ik voor het haar. Met o. om uit te drinken. Met i. de ho rizon. Met ie. in het zaad. WIE ZIJN VOLGENDE WEEK JARIG Deze week 1 jarige: 13 December: Eefje Diepeveen, Vee nendaal. 2. 3. „Ik, Ik ben het, die uw overtre dingen uitdelg, om Mijnentwil, en Ik gedenk uwer zonden niet", Wij 2ijn de Adventsweken ingegaan. Gedurende de vier weken, die aan het Kerstfeest voorafgaan, denken wij in het bijzonder aan de komst des Heren, de adventus Domini. Deze voorbereiding op het Geboor tefeest van onze Heiland mag niet al leen in uiterlijkheden bestaan. Zeker, ook die hebben recht van bestaan. Elk feest heeft nu eenmaal zijn eigen sfeer en dat geldt voor het kerstfeest wel heel in het bijzonder. Maar dat alles mag toch nooit de aandacht afleiden van de hoofdzaak. En de kern van het Kerstgebeuren vervult ons met vrees en grote blijd schap. Vrees, want de achtergrond van het feest is de donkere werkelijkheid van onze zonde en schuld. En wij mogen hier geen andere woorden gebruiken met wat lichtere klank. God zelf spreekt van onze „over tredingen". Wij hebben Zijn geboden overtreden en wij zijn onderworpen aan de vloek, die ieder treft, die niet blijft in al hetgeen er in God's wet ge schreven staat. Het wezenlijke van ons bestaan is niet in de eerste plaats nood, maar schuld. En onze ellende is, dat wij geen penning hebben om die schuld te be talen. Dat vervult ons hart met grote vrees. Maar ook van grote blijdschap spreekt het Kerstfeest. Want, wat bij de mensen onmogelijk is, is mogelijk bij God. God zelf verzoent in Christus Jezus onze schuld. Hij delgt in eindeloos er barmen al onze overtredingen uit. Wanneer wij tot Hem roepen uit de nood van ons zondaarshart, antwoordt Hij ons door ons te herinneren aan kribbe en kruis. Zo lief heeft Hij de wereld, dat Hij Zijn eigen Zoon overgaf aan smaad en hoon. Moge zo in deze tijd van voorberei ding op het Christusfeest in ons hart de blijde verbazing en de diepe dank baarheid zijn, die zingt: „En onder millioenen hebt Gij ook mij op 't oog." VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 Ds Van Ginkel van Utrecht, 5 Ds Bakker. Julianakerk 9.30 Ds Bak ker, 5 Ds Vroegindewey. Vredesk. 9 en 10.30 Ds Vroegindewey, 5 Ds Hiens van Arnhem. Veeneind 3 Ds Vroegin dewey. Dijkstraat 2.45 Ds Hiens van Veeneind Woensdag 13 Dec. 7.30 Ds Dorsman van Schelluinen. Sola Fide 10 en 5.30 uur Ds M. A. Krop van Groningen. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 Ds Van de Brink. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Openb. lag. sch., Pr. Bemhardl. 8.45 en 5 Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 Ds Slofstra, bed. H.A. Ger. Gem. Hoofdstr. 9.30 en 5 Ds Kok. Ger. Gem. Geb. Eltheto 9.30 en 5 Ds v. d. Woes- tijne van Barneveld. Leger des Heils Zaterdagavond 7 uur Straatzang. Zon dagmorgen 10 Heiligingsdienst, 7 Openl. samenkomst, 8 Verl. samen- RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 b/ Kooreman, 5 Ds v. d. Linden. Ned. Herv. Ger. Evang. 10 en 5 Ds Lekker- kerker van Amsterdam. Ger. Kerk 10 en 3 uur Dr Visser van Bunschoten. Oud Ger. Gem. leesd. Dinsd. 12 Dec. 7 uur Ds W. H. Blaak van Geldermal- ELST. Ned. Herv. Kerk Ds Van de Peut. Ger. Gem. Leesd. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk dhr Van Noort. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk dhr Van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 2 30 Ds Van Ieperen van Katwijk. Ger. Gem. leesd. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 30 Ds W. Hop. Ger. Kerk 10 en 3 Ds D. G Moienaax*. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 ur Ds de Groot. Ger. Kerk 10 en 5 uur Ds Zwaan. OVERBERG. Oud Ger. Gem. Zon dag leesd. Dinsdag 12 Dec. 7 uur Ds van de Poei van Giessendam. Oli* NIKT y het lekkerste middel tegen verkoudheid per 100 gram T O N N E M A S H E E K PK. cv. HKIN

De Vallei | 1950 | | pagina 2