Veenendaal PUROL GENEEST Rhenen Achterberg TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 16 MAART Voor vlijtige handen Extra uitgesponnen! <^o. 11 INVOERING WEGBELASTING VOOR VERBETERDE STATIONSSTRAAT. De kosten van verbetering van de Stationsstraat te Geld. Veenendaal hebben f 62.024,98 bedragen. Daar de aan dit gedeelte van de weg grenzende percelen door de verbetering zijn ge baat, zal 80 der kosten van verbete ring van dit gedeelte op de genotheb benden der aangrenzende percelen worden verhaald. De percelen gelegen buiten het uit breidingsplan zijn niet in die mate ge baat, dat zij door de verbetering der straat bouwterreinen zijn geworden; aan dit gedeelte der straat zal niet ge bouwd mogen worden. Wel zijn de aan grenzende percelen door de verbetering in een voordeliger positie gekomen. Daarom zal voor dit gedeelte 20 der kosten van verbetering op de genot hebbenden der aangrenzende percelen worden verhaald. Daar de langs de grond gemeten lengte der belendende zijde van de aan de straat grenzende percelen 2586.40 meter is, kan de belasting worden af gekocht enwel voor wat betreft de eerstgenoemde perc. tegen 19,18 per m. of gedeelte daarvan. Voor wat be treft de andere eigendommen tegen 4,80 per meter of gedeelte daarvan Wordt de belasting niet afgekocht, dan bedraagt zij gedurende 15 jaren, berekend tegen 3 Vz rente. in het schoonmaakgetijHamea-Gelei. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen KOSTELOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat op Woensdag 4 April a.s. tussen 1.30 uur en 2.30 uur de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken van hen, die zich daartoe ten huize van Dr J. H. Kets, Hoofdstraat 26 aanmelden. Bij twijfel omtrent de gezondheidstoestand van het in te enten kind, raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juis te vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedata der kin deren is het gewenst, dat bij de aan melding worden medegebracht trouw boekjes der ouders of geboortebewij zen der kinderen. Vooral dus voor kinderen, ten aan zien van welke nog niet is voldaan aan de uit de Inentingwet 1939 voortvloei ende verplichting, dient van deze ge legenheid gebruik te worden gemaakt. Wordt van deze gelegenheid geen gebruik gemaakt, dan moet voordat het kind de leeftijd van één jaar heeft be reikt, een verklaring, vermeldende de reden van niet-inenting ter gemeente secretarie, Hoofdstraat 100 worden in geleverd. Formulieren hiervoor zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, le afdeling, Hoofdstraat 100. E.S.C.—VEENENDAAL (Z.M.C.) 3—3. Het Zaterdagmiddag-elftal van „Vee nendaal" moest aan E.S.C. te Elburg een kostbaar puntje laten, door een ge lijk spel. Reeds vrij spoedig na het be gin der wedstrijd had Veenendaal een 20 achterstand opgelopen. Het eerste doelpunt ontstond door een vrije trap op het Veenendaal-doel, terwijl kort daarop een hoge voorzet in het Vee- nendaalse doel verdween. Met deze 20 achterstand werd aan de tweede helft begonnen. Slok zorgde er daarna voor dat de achterstand tot 21 werd ingelopen. Chr. Baars viel daarna in voor Nellestijn en hij bracht de beide elftallen weer op gelijke stand. Het spel had een hard karakter, waardoor enkele spelers blessures opliepen. Zo moesten Anton Diepeveen en E. Dave- laar even het veld verlaten, terwijl doelman Jansen een enkelblessure op liep, maar toch doorspeelde. Opnieuw wist E.S.C. de leiding te nemen door middel van hun midvoor. Tenslotte kon Chr. Baars voor de tweede maal de stand gelijk brengen (33), waarmede ook het einde kwam. BE QUICK—VEENENDAAL 3—1. Door Veenendaal (zonder Bleien- berg) een 31 nederlaag toe te bren gen heeft deze Zutphense oud-eerste klasser het kampioenschap in deze af deling behaald, waardoor zij weer een stap in de goede richting zetten om het verloren terrein te herwinnen. Over het algemeen komt de Zutphe- naren dit kampioenschap toe. Zij heb ben zich gedurende deze competitie voortdurend in goede conditie bevon den met uitzondering dan het bezoek dat zij aan Veenendaal brachten en waar zij met 50 het onderspit moes ten delven. Dat is tot nu toe ook de' enigste nederlaag voor Be Quick ge bleven. Deze keer lieten zij zich niet door Veenendaal verrassen. Veenendaal had, theoretisch althans, nog een zeer kleine kans op het kampioenschap. De thuisclub nam na een half uur spelen de leiding doordat de Veenen- daalse spil mistrapte, en de midvoor daardoor de opgelegde kans goed be nutte. Van beide elftallen waren de verdedigingen het sterkste en vooral doelman Cornelissen weerde zich uit stekend, zodat tot de rust niet meer gedoelpunt werd. Na de rust bracht Be Quick al spoedig de stand op 20, waarna het zelfs 30 werd, doordat doelman Cornelissen de bal niet geheel onder controle had. Van de Scheur zorgde er tenslotte voor, dat de Veenendaalse eer gered werd. Zijn doelpunt was dan ook van fraai gehalte. 31. Na deze faire wedstrijd was het de Veenendaal-aanvoerder, die onmiddel lijk zijn felicitaties overbracht, later door de voorzitter de heer Dorgelo her haald namens de gehele voetbalvereni ging Veenendaal. Dus extra voordeligwant bij een zelfde knot gewicht krijgt U een grotere knot- lengteU kunt dus meer breien. Prachtige kleuren - de beste wolkwaliteiten. Wasechtkleurecht l 1 f( SCHAAKNIEUWS. De schaakclub „Veenendaal" speel de uit tegen Rhenen II en won deze wedstrijd met 73. Het blijkt dat de inzinking bij „Veenendaal" overwon nen is. Gedetailleerd was de uitslag: G. de JagerC. van Genderen 01; J. JansenA. R. v. d. Wal 01; A. J. BovenschenJ. Wanders 01; F. A. AndréP. J. v. d. Bos J. Ver woerdJ. Diepeveen 0—1; E. J. Ol- versJ. Elenbaas 01; A. KosterJ. Schoeman M. ter HaarC. E. Grosman 10; M. KeymanP. P. J. Maas 01; G. J. KoopsD. Jansen 1—0. Totaal 37. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bruin geblokte shawl; glacé heren handschoen, oorbel, enige dames en heren handschoenen; breek ijzer; badmuts; muntbiljet; beige re gencape; rubber zadeldek; huissleutel; speelgoedauto; nummerbord: M-10596; vulpotlood; aangelopen drie honden. Verloren: portemonnaie; enige da mes en heren handschoenen; geel wol len das; pet; groene vulpen; bruine alpinomuts; d. blauwe vulpen; ring met sleutels; herenpolshorloge; geblok te hoofddoek; zwart-wit-grijze shawl. sprak, waarna allen huiswaarts keer den. VOORJAARSKEURINGEN IN ACHTERBERG. Burgemeester en Wethouders van Rhenen vestigen er de aandacht van belanghebbenden op, dat de Commissie ter bevordering van de rundveefokke rij in de provincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeuringen, bedoeld in art. 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936, zal houden op Dinsdag 17 April a.s., des voormiddags 9 uur op het ter rein van de heer T. van de Scheur, Cuneraweg 134, boerderij „Stuivenest". GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer D. van Her- nen slaagde aan de universiteit Utr. ivoor het candidaats-examen Indisch recht. DE JUFFROUW, DIE DE KLAPPEN KREEG. Erg vreedzaam schijnt het in het ge zin van S. alhier niet te zijn toegegaan op de avond van 20 Januari. Men be kogelde elkander met een fluitketel, VERBETERDE UITSLAGEN PAASVEETENTOONSTELLING. Tengevolge van een betreurenswaar dig misverstand zijn er enige fouten geslopen in de uitslagen van de hier gehouden Paasveetentoonstelling. In de klasse I, vette vaarzen met niet meer dan tfree brede tanden behaal-.niet van de lucht, den Ph. Ultee, Wilnes en H. M. v. d.| In de pauze werden fruitmanden en Heijden, Rhenen beiden een eerste taarten verloot, waarvan de opbrengst prijs. In klasse III, vette vaarzen met ten goede komt aan de tocht van ko- zes of meer brede tanden behaalden mende zomer. Rhenen worden toegevoegd met twee eerste prijzen. Verder vernemen wij nog, dat onze stadgenoot de heer H. M. v. d. Heijden in Doetinchem op de vee-tentoonstel ling in de klassen I en II, resp. vette vaarzen met niet meer dan twee brede .keukenbussen, enz. Aanleiding tot het tanden en vette vaarzen met ten hoog- conflict was, dat de man op een ge ste vier brede tanden eerste prijzen 'geven moment de radio stopzette, om- heeft weggehaald en dat hij in Wage- dat hy vond, dat de rond de haard zit tende huisgenoten die avond genoeg van de muziek genoten hadden. Toen de inwonende juffrouw A. L., die getuige was van de ruzie, trachtte tussenbeide te komen, kreeg zij van de heer des huizes een tweetal vrij hevige stompen toegediend, een onder de kin, die haar een stijve hals bezorgde en een op haar sleutelbeen, welke een onderhuidse bloeduitstorting tenge volge had. De vredestichteres nam dat natuur lijk niet en deed aangifte bij de poli tie, nadat zij zich eerst onder medische behandeling had gesteld. Maandag j.l. voor de Utrechtse Po litierechter terecht staande, kreeg de verdachte van de Officier van Justitie een geduchte schrobbering te incasse ren voor zijn optreden. Teneinde der gelijke incidenten te voorkomen, eiste de Officier van Justitie naast een geld boete van f 35,- of twee weken hech tenis ook nog een week voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van één jaar. De Politierechter wees deze straf toe, met dien verstande, dat de geld boete werd bepaald op f 40,- subs, tien dagen hechtenis. ningen een le en 3e prijs behaalde met zijn inzending in klasse I, terwijl hij met de le prijs in deze afdeling tevens kampioen werd van de gehele tentoon stelling. Voorts wist hij in klasse II boven dien nog een 2e prijs in de wacht te slepen. „KèK TOCH IS JONG, DA BIN DE GIJ." Het zaaltje van „Ons Genoegen" was Woensdagavond bijkans geheel bezet, toen de heer H. Laheij, voorzitter van het comité „Autotocht Ouden van Da gen" de bejaarden en de genodigden verwelkomde op de filmavond. De heer M. Schoemaker, die licht ongesteld was, heeft zich niet onbetuigd gelaten en was toch naar de Muntstraat ge komen om de door hem opgenomen films van de autotochten der laatste jaren zelf te vertonen. De aanwezigen betuigden hun instemming met een fors applaus. De genodigden, allen me dewerkers aan het welslagen van de verschillende tochten, werden door de heer Laheij dank gebracht, waaraan hy een nieuw verzoek om daadwerke lijke steun toevoegde. Toen de Oudjes zich zelf op het doek zagen verschijnen, werd een uitbundige vrolijkheid merkbaar. Uitroepen als da bin de gij" en „kèk is jong" waren J. H. v. Zanten, Zoelmond en O. de Kok, Nieuw Vennep eveneens eerste prijzen. Aan klasse XI, slachtvarkens boven 100 kg moet H. M. v. d. Heijden, Tot besluit van de avond werden nog enige tekenfilmpjes en een grote speel film gedraaid. Het was bij twaalven toen de heer Laheij het slotwoord thuisgekomen van een feestje, het was reeds half in de nacht. Blijkbaar ver keerde hij in nogal opgewekte stem ming, terwijl tot overmaat van ramp voor het inwonend echtpaar, dat op een dergelijk uur rustig op één oor lag, een zestal feestgangers de late thuiskomer op niet minder luidruch tige wijze uitgeleide deed. Een en an der met gevolg, dat het echtpaar wak ker schrok en de mannelijke partij de late thuiskomer zijn misnoegen over de rustverstoring kenbaar maak te. Naar zijn zeggen op zeer behoor lijke wijze; zijn eega deed dit echter minder parlementair. De laatkomer ontstak daarop in drift en voegde zijn medebewoner enige minder vleiende woorden toe. Dat is nu weer een van die akelige gevallen van inwonersruzies, waarbij de schuld niet voor de volle honderd procent bij de terechtstaande party berust", verklaarde de Officier van Justitie en hy eiste 20,- boete, subs, tien dagen hechtenis. De Politierechter maakte er echter 5,- of twee dagen hechtenis van met de vermaning voor taan in vrede te leven. STORM „BLIES DE LAMP UIT". Dinsdagavond omstreeks kwart voor negen is een oude beuk, staande op de hoek van de HeimersteinselaanCune raweg het slachtoffer geworden van de razende storm. Een gedeelte van de kolos viel over de volle breedte van de Cuneraweg, waardoor het verkeer werd gestremd en vernielde in z'n val bovendien over een behoorlijke afstand de bovenleiding van het electrisch net. Een gedeelte van Achterberg zat zon der licht. Manschappen van de Achterbergse Brandweer, politie en personeel van de PUEM hebben na enkele uren hard werken de weg vrij gemaakt en de lichtleiding hersteld. Tegen elf uur kon men inrukken. OVER HET KOOKPUNT HEEN. Stuk voor stuk betoogden de betrok kenen bij een kort maar hevig inwo nersdrama, dat zich op 26 Januari j.l. in deze gemeente afspeelde, dat zij tij dens de ruzie „over hun kookpunt' heen waren geweest. Dat was in de eerste plaats de man die terecht stond wegens belediging, G. K. alhier, en vervolgens het bij hem inwonend echtpaar. De man was die avond zeer laat HEDENDAAGSE BEDRIJFSVOERING IN DE LANDBOUW. Maandagavond 12 Maart j.l. organi seerde de vereniging voor bedrijfs voorlichting in het Buurtschapshuis te Achterberg een lezing, waarbij de heer Ir J. M. A. Penders, rijkslandbouw- consulent voor Utrecht, sprak over het onderwerp „De hedendaagse Bedrijfs voering". De bijeenkomst werd geopend door de heer H. Griffioen. Allereerst behandelde de heer H. J. Koeslag, assistent van de rijksland- bouwconsulent de resultaten van de onderzoekingen in 1950, alsmede de verschillende werken die tot stand waren gebracht. Ook wekte hij de aan wezigen op lid te worden van de ver eniging voor bedrijfsvoorlichting. Het ledental bedraagt thans 99, terwijl deze 799 ha cultuurgrond bezitten. (Vervolg anaeie zijde van dit 2e blad)

De Vallei | 1951 | | pagina 5