GROVE HUNFELD Ant. de Ruiter Rhenen De beste bescherming tegen de kou! Overberg Renswoude Eist Amerongen Ederveen heren TWEEDE BLAD „DE VALLEI' DONDERDAG 22 MAART No. 12 Oersterk%o9n J U M BO overall K Burgerlijke Stand Zondagsdienst Doktoren alles de bekende prima G&H afwerking! us»*: m en nog de oude lage prijzen! tuums smant mante-1 tuums Als U een JUMBO ziet, weet U 't meteen: dit is Uw overall, voor goed! Prima stofkwaliteit - prachtige afwerking /driedubbel gestikte naden - extra ver sterking op de plaatsen die gauw slijten Fraaie opengeslagen kraag uit één stuk JUMBO overalls in blauw, wit en khaki. Mannen uit de praktijk kiezen JUMBO! Hoogstr. 12 - Veenendaal moeilijkheden brengt en de moord aanslag van Bente Kragh op de zoon van de landjonker de hemel nog donkerder kleurt, brengt de landjon ker onverwachts uitkomst door het aankondigen van de verloving van zijn dochter Olga met Claus Kragh, die met een bekroning van zijn ge dichtenbundel in staat is de door zijn vader gepleegde verduistering aan te zuiveren. Met een stevig applaus gaf de zaal haar mening te kennen. Vanaf deze plaats feliciteren wij „E-H met haar geslaagde toneelavond. Zeer vermeldenswaard is nog dat de opbrengst van de programma's - overigens van niet al te beste make lij - ad f 10.- beschikbaar werd ge steld van de kankerbestrijding. In zijn slotwoord uitte wethouder Van de Steeg hiervoor zijn grote er kentelijkheid. VALKENHEIDESPOBfl|LUB RHENEN 7—2.WW In de j.l. Zaterdagmiddag te Val- kenheide gespeelde wedstrijd tegen de club van die naam heeft SCR een ver diende nederlaag geleden. Mede door dat de weersomstandigheden zeer on gunstig waren werd er slecht gespeeld en de achterhoede van SCR was niet in staat een nederlaag te voorkomen. De voorhoede was echter ongetwijfeld het zwakste deel van het elftal en heeft ontelbare kansen te niet gedaan door haar slappe spel. Mede door twee blunders van de doelverdediger was met de rust de stand reeds 41, terwijl deze daarna geleidelijk werd opgevoerd tot 72. „Valkenheide" en „De Merino's" staan thans aan de kop in de Ille klas se, afd. D, met respectievelijk 19'-en 20 punten en beide clubs hebben nog één wedstrijd te spelen. Wie in deze afdeling kampioen zal worden is dus nog niet zeker te zeggen. PASTOORSWISSELING CUNERA- PAROCHIE INDRUKWEKKEND. De katholieken van de St. Cunera- Parochie te Rhenen hebben de af gelopen week afscheid van hun Her der genomen en zijn getuigen ge weest van de installatie van hun nieuwe Pastoor. Van Pastoor G. Geerdink Johan- nink werd in de feestelijk versierde zaal van het hotel „Het Wapen van Hardenbroek" op allerhartelijkste wijze afscheid genomen. Zijn pro motie tot Pastoor in Mechelen kwam geheel onverwachts. Het was dan ook voor zijn parochianen geen lich te taak om van zo'n geliefde Her der afscheid te moeten nemen. Onder zijn Pastoraat zijn vele ma teriële dingen tot stand gekomen of zijn thans in een vergevorderd sta- .xllyni, 2pals grondaankppju school, kerkhof e.a., doch zijn grootste zorg ging altijd uit naar de geestelijke en materiële noden van zijn paro chianen. Zichzelf altijd wegcijferend was hij in de ware zin van het woord een Herder over de hem toever trouwde „kudde". Door zijn welge meende hartelijkheid, zijn beschei denheid en zijn diep medeleven met iedereen was hij meer dan geliefd bij zijn parochianen en werd hij door iedereen hoog geacht. Bij het overhandigen van het ge schenk van zijn parochianen zei de heer Van Moorssel al deze dingen zo treffend. Pastoor Geerdink Johan- nink is voor de St. Cunera-Parochie een Herder geweest die nooit ver geten kan worden en die door zijn voorbeeld en werken het fundament heeft gelegd voorNeen waarachtig en Een good o gin! Met Ivorol-tandpasta ala begin Luidt de dag fris en heerlijk in. ï^én^in deze kléine geestelijk le^ën in deze kleine Paro chie. Dat de scheidende Pastoor blij was met het aangeboden cadeau (een bromfiets) heeft hij wel op ondub belzinnige wijze laten blijken. Zoals zijn aard was vond hij alles veel te erg, doch een wensdroom was vol gens zijn zeggen in vervulling ge gaan. Mevrouw Stevens droeg tenslotte nog een eigengemaakt vers voor, waarin de voornaamste belevenissen van de scheidende Pastoor en de Pa rochie op geestige wijze werden ge memoreerd. Het afscheid was aller hartelijkst en ontroerend. Vrijdagavond werd om 7 uur de nieuwe Pastoor, de Zeereerwaarde Heer H. C. Vredendaal geinstalleerd. Aan de oostgrens van de Parochie werd hij door het kerk- en armbe stuur ontvangen en welkom geheten. Langs de inhaalroute hadden alle Parochianen de vlag met Pauselijke wimpel uitgehangen. Feestelijk en smaakvol was de kerk versierd. De verkenners stonden stoer op het Kerkplein opgesteld en zorgden voor de afzetting. Onder klokgelui brach ten de bruidjes de nieuwe Pastoor de kerk binnen. De zinvolle plech tigheden van de installatie maakten op de aanwezigen een diepe indruk en werden uiterst meegeleefd. Het zal de nieuwe Pastoor goed hebben gedaan, dat de belangstelling zo groots is geweest, want geen enkele plaats was in de kerk onbezet. Zijn werkkracht als Kapelaan in Arnhem en Deurningen geven de Parochianen van de St. Cunera-Pa- rochie een waarborg, dat zij een hardwerkende en goede Pastoor hebben teruggekregen. DRUK BEZOCHTE OUDERAVOND. Zeer veel ouders hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de oudercommissie van de l.o. school aan de N.V. Weg, om de ouderavond bij te wonen en zo was dan ook het zaaltje van ..Ons Genoegen" aan de Muntstraat Vrijdagavond tot de laat ste plaats bezet. De heer H. Laheij, voorzitter, koesterde in zijn openingswoord de stille hoop, dat het gemeentebestuur alsnog zou arriveren, doch meende niet langer te mogen wachten met de aanvang van het programma. Hij heette in het bijzonder welkom de afvaardiging van de onlangs her-op gerichte oudercommissie van de o.l. school te Eist, waarna hij de leiding van de avond overgaf aan het wnd. hoofd der school de heer T. Jager. De heer Jager sprak er zijn vol doening over uit, dat zoveel ouders aanwezig waren. Hij hoopte, dat dit ook het geval zal zijn op de binnen kort te houden zakelijke avond, waar opvoeders inlichtingen over de vorderingen van de kinderen kun nen inwinnen. Het programma van deze ontspan ningsavond was veelzijdig. Leerlin gen van. de school voerden o.lv. de heer D. W. Masselink het toneel stukje „Het geheim van de Lente koningin" op. Dit toneelspel in drie bedrijven werd buitengewoon ver dienstelijk gespeeld, hoewel zo af en toe het Rhenense taaltje nog wel eens even om een hoekje kwam glu ren. Zeer in de smaak vielen de decla maties van de heer H. Tuijter. De MISHANDELING GESBRAFT. Twintig gulden boetelMhbs. tien dagen hechtenis eiste de Officier van Justitie tegen de 19-jarige J. v. E., die zich Maandag voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens mishandeling van W. v. A. ter H. alhier. De getuigenverklaringen en de le zing, welke de verdachte over het incident van 21 Januari j.l. gaven, liepen nogal uiteen, maar er viel ten slotte toch wel enigszins een recon structie van het gebeurde uit op te maken. Terwijl het echtpaar v. A die Zondagmiddag omstreeks twee uur aan tafel zat, werd er luid aan de bel getrokken. Het bleek een puistje" of loos alarm te zijn. De vrouw des huizes begaf zich naar buiten en zag niemand aan de deur maar in het nabijgelegen voetbalveld een stelletje opgeschoten jongens, die kennelijk plezier in het geval had den. Enige tijd later verliet het echt paar de woning om bij kennissen op bezoek te gaan. Bij het n^r buiter. treden stootten zij oprde terogkeren- de jongens en maakte de vrouw aan v. E. verwijten over het gebeurde, waarop de knaap in dreigende hou ding op haar toelid£ en zich een schouwspel leverde de demonstraties met het springriet op, waarbij feeste lijk versierde rieten gebruikt werden. Een door de kleuters opgevoerd dans en zangstukje, getiteld Kabouterfeest, met een heus kampvuur en konijnen met echte wipstaartjes was kostelijk. Door de dames werden enige moeilijke oefeningen aan de hoogbrug getoond, terwijl ook de heren zich in deze niet onbetuigd lieten en enige keurige staaltjes van behendigheid toonden. Het geheel heeft weer eens de in druk bevestigd, dat naast de ietwat kwijnende verenigingen te Ameron- gen, de sportvereniging een bloeiende en krachtige vereniging is, waar velen zich in thuisvoelen en door de sport de nodige gezondheid en lichaamssou- plesse opdoen. SLUITING SECRETARIE. De gemeentesecretarie zal voor het publiek gesloten zijn op Vrijdag 23 a.s. en Zaterdag 24 Maart a.s. bureau voor de burgerlijke stand p Zaterdag 24 Maart zijn geopend van 9 tot 10 uur, doch alleen voor za ken de burgerlijke stand betreffende, die geen uitstel kunnen dulden. Tevens wordt er nogmaals de aan dacht op gevestigd, dat de gemeente secretarie, in verband met de afbraak van het oude gemeentehuis, tijdelijk is overgebracht naar het Johaniter Hospitaal aan de Rijksstraatweg. puDiiei zï^)p Warme, prima Nevtda hand- brei wol voor een trui, veat, pull-over of «lip-over. Superieur in kwaliteit en kleur. Ken oi »c e t DE OUDERAVOND. In de School met de Bijbel had Don derdag 15 Maart een ouderavond plaats die vrij druk bezocht werd. De heer Van Noort, voorzitter van de schoolvereniging, opende de bijeen komst. Hierna sprak het hoofd der school de heer P. Oerburg over: Onderwijs nü! Hoe in de verschillende leervak ken onophoudelijk wordt gesnoeid, zo et onderwijs van een kwart eeuw en in het tegenwoordige nauwe- terug te vinden is. Maar ook hoe onophoudelijk nieuwe onderwerpen aan de orde komen, meer met het oo op de behoeften van juist deze tijc Hoe in de geschiedenis getracht wordt naar billijker beoordeling. Hoe de jon gens worden ingeleid in - een wereld vol geestelijke gevaren, in een wereld waarin de bijbelse toestand schijnt terug te keren van „schapen te mid den der wolven". De pauze was niet alleen aan choco lade gewijd, maar een welkome gele genheid om met de onderwijzers te spreken en het werk der kinderen te bekijken. Zoals ieder jaar, trokken vooral de werkstukjes van de hand werkles de meeste aandacht. Maar ook het andere werk werd ijverig bestu deerd. Op de ledenvergadering "gaf de heer A. Doornenbal een jaarverslag en de hppu-T Ploeg deed rekening en ver ding over de Ar^nciële toe- merkte als kascontrolecommissielid op, dat bij de stukken o.a. geen begroting aanwezig is, hetgeen moeilijkheden zal geven bij het aanvragen van subsidie bij de gemeente. Op de Vrijdagmarkt komen regel matig ongeveer 40 wagens de eieren aanvoeren. De aanvoer is steeds in stijgende lijn. Verder werd gewezen op de noodzaak om het marktgebouw wat op te knappen, vooral schilder werk moet nodig gedaan worden. P.I.T. NIEUWS. Aan het tournooi om het kampioen schap van de Gelderse Vallei zullen de volgende dubbels van P.I.T. mee spelen: Mej. G. van Ginkel, de heer L. Visser, Mej. A. Esser, de heer H. van de Ham en de heren G. EsserH. Veldhuizen en G. van Raaij en L. van Geldern. Al deze spelers doen ook mee aan het enkelspel met uitzonderj^ van de heer H. Veldhuizen. Voor alze neemt de heer B. Veldhuizen deel. Het tqurnooi wordt 31 Maart a.s. in Veenenalral gehouden. tuursleden werden herkozen de heren R. Henken en T. Ploeg. De heer Verburg eindigde met dank zegging. GESLAAGD. vertoonde films waren van goed ge halte. Tot besluit dankte voorzitter La- slechts te hebben heij alle medewerkers, terwijl hij als blijk van bijzondere waardering de heren Cor Huijdink, pianist van de avond, H. Tuijter en D. W. Masse link namens de ouders een aardige herinnering aan deze avond over handigde. schermutseling ontspon, waarbij del Onze plaatsgenote Mej. Gerrie van dame in kwestie een of meer klap-Ginkel slaagde te Utrecht in de mode pen in het gelaat bekwam, zodat zijvakschool voor examen als coupeuse, een blauw oog kreeg. Zij genoot haar opleiding bij Mej. De jongeman verklaarde niet te Gerritsen, Zandstraat te Veenendaal. hebben aangevallen, maar zich! erdedigd tegen de hem toegebrachte slagen door mevr. v. A., welke lezing echter bij Benoeming. De heer H. K. Voskuijlen, onder wijzer aan de school met den Bijbel alhief, is benoemd bij het bijzonder onderwijs te Voorburg. KERKGEBOUW GER. GEMEENTE AANBESTEED. Namens de Ger. Gem. werd door ar chitect A. A. van Ommen in de con sistoriekamer van het bestaande kerk gebouw aanbesteed het bouwen van een nieuwe kerk in het K.E. Plantsoen. Voor deze openbare besteding bestond flinke belangstelling. Hieronder laten wij de vijf hoogste en de vijf laagste inschrijvers volgen: J. de Groot's Bouwbedrijf, Oosterbeek 97.650; E^Ter Louw, Soestdijk 94.394; ^fri^ür Heiden's Bouwbe drijf, Leiden 91.000; J. v. Donselen, Driebergen 87.900 en fa. Schoema- ker en Van Dolderen, Rhenen 84.100; B. C. Drost, Veenendaal 80.400; J. van Erk, Veenendaal 79.900; O. en D. J. van Doorn, Ochten 78.790; fa. J. Boers, Veenendaal 78. 437; en de combinatie J. F. v. Halm, H. J. van Ommeren en J. A. van Lienden te Lienden 74.500,-. De gunning is voorlopig aangehou den. 25 JAAR TROUWE DIENST. De heer E. Mol herdacht Woensdag het heugelijke feit, dat hij voor 25 jaar geleden als schilder in dienst trad bij de firma J. B. Meyer, alhier. De jubilaris mocht ter gelegenheid van dit zilveren feest uit handen van zijn werkgever een mooi horloge ont vangen. GESLAAGD. Bij de gehouden examens der Eer ste Ned. Modevak-Kunst-Nijverheids scholen „Ensaid" te Utrecht slaagde voor het diploma lerares Mej. B. Cnuivers te Lienden. Haar opleiding ontving zij aan de ,Ensaid"-school, Achterb.weg 1 te Rhenen. „En de bossen zingen hun lied...." In de goed gevulde zaal „Irene" bracht de chr. gem. zangvereniging ,Eben Haëzer" Zaterdagavond haar tweede uitvoering van dit seizoen in de vorm van een toneelstuk: „En de bossen zingen hun lied De hoofdrollen werden uitstekend vertolkt, zoals we dat de jaren door van de spelers van deze vereniging gewend zijn. Het stuk gaf uit het leven gegrepen afwisselende komi sche en ernstige verwikkelingen. Nadat de zwerver en schooier Mik- kel Nielsen, de familie Kragh in de heren achter de groene tafel geen geloof vond. De Politierechter veroordeelde verdachte dan ook tot 30.- boete, subs, vijftien dagen hechtenis, van welke beslissing de jongeman ver klaarde in hoger beroep te zullen gaan. ARES—ORANJE-WIT 5—1. Oranje-Wit had de toss gewonnen en Ares mocht aftrappen enigszins met het voordeel van de zeer straffe wind. Dit leverde Oranje-Wit al di rect moeilijkheden, maar aan die eerste aanvallen wisten zij toch het hoofd te bieden. De achterhoede ruimde venijnig op doch^Bienigmaal bereikte de bal de voJ^>ede niet, maar werd deze door de wind on derschept en in een sloot gedepo neerd. Ares kreeg volkomen het spel in handen en het duurde niet lang of de Vries was gepasseerd, 10. De ene aanval na de andere golfde op het O.-W.-doel af waar de doelman veel en goed werk verrichtte en waarbij een enkele maal de paal en doellat hem assisteerde. Toch kon niet voorkomen worden dat Ares voor de rust nog een tweede doel punt scoorde. Na de thee kwamen de Elstenaren vol goede moed het ter rein op, om, nu gesteund door de wind, de achterstand in te lopen. Aanvankelijk leek dit erop, want toen Wildeman een zeer goede cor nerbal nam, hoefde Drost slechts met zijn hoofd te knikken om de stand op 21 te brengen. Fel werd gevochten om de gelijk maker, maar Ares had met een snelle tegenaanval meer succes en brach ten de stand op 31. IL^uit blee" de technisch en tactisc^^mneerderi heid der gastheren, he^een eve later nog meer tot uiting kwam toen zij nog tweemaal de Oranje-Wit-de- fensie volkoi.._.a verraste. De rest van de wedstrijd werd grotendeels aan de slootkant doorgebracht met ballen vissen. GYMNASTIEKUITVOERING SPORTVERENIGING. Zaterdagavond gaf de Sportvereni ging Amerongen haar jaarlijkse win ter gymnastiekuitvoering in het Ver enigingsgebouw. Door verschillende groepen werden demonstraties gegeven. Het werk van de dames kon ons het meeste bekoren. Hier was de meeste souplesse maar vooral ook de meeste nauwkeurigheid te zien. Bij de heren, die ongetwijfeld goed werk verrichten kwam het nog al eens voor dat de oefeningen niet netjes werden afgewerkt (onder heren ook te begrijpen kleine jongens en adspirant heren). Een heel aardig JAARVERGADERING VAN DE MARKTVERENIGING. In de Jaarvergadering in het café ran de Linden gehouden, kwam het olgende ter sprake: De kas vertoonde een batig saldojoud 3 "weken; Lëendert Verweij, oud van 135.31. De heer M. Heykamp 2 dagen. VEENENDAAL. Geboren: Cornelis Karei, z. v. T. van Hal en N. de Jong; Jan, z. v. W. van Amerongen en M. Achterberg; Wouter, z. v. H. J. van Harten en G. H. Heemsbergen; Johanna, d. v. F. Spies en J. Rozenboom; Geurt, z. v. S. Scholten en G. Diepeveen; Petro- nella Cornelia, d. v. J. Beukhof en W. de Kleuver; Margje, d. v. T. Jansen en W. Hasselaar; Christiaan A. E., z. v. W. F. Onderstal en C. v. Ginkel; Johanna K., d. v. J. van En gelenburg en N. de Fluiter. Ondertrouwd: Teunis Budding, 21 i. en Evertje van Keveren, 21 j. Overleden: Frank ter Maten, 67 j.; Anthonie Boers, 54 j., echtgenoot van Jannigje de Jong. Hulpsecretarie Geld. Veenendaal en Ederveen. Geboren: Reijer z van W. van der Meijden en Z. A. Gerritse; Leendert van H. Verweij en H. B. van de Bovenkamp; Hendrikje d van H. van Eden en E. Knevel; Johanna Theodora d van J. van Amerongen en L. Gerrit se; Jacoba Adriana Josephina d van H. Veenendaal en J. H. Nijland; Bru- netta d van T. Robbertsen en B. Har deman; Gerrit z van D. van Asselt en H. van Hunnik. Overleden: Geurt N. van de Haar, Ondertrouwd: H. Albers en J. R. Haanschoten; C. Pater en J. Bos. RHENEN. Geboren: Arie J. z van D. A. van Thuijl en M. J. van Hattem, Bosland- weg 90; Gerardus H. z van Th. A. Jantz en D. van Manen, Achterbergse- straatweg 151; Wulf E. z van A. D. J. Baars en M. van Laar, Nieuwe Vee- nendaalseweg 178. Ondertrouwd: Evert Giel Opperman en Aartje Hendrika Jansen, beiden te Rhenen; Ernst de Rhoter en Willemina Frederika Demont, beiden te Rhenen; Alexander Roest en Nieske Brouwers, beiden te Rhenen. Gehuwd: Willem van Dijk en Hen drika van Viegen; Barend Jordaan en Hennie Gerrie Maten. Oveleden: Geurt Nelis van de Haar, 3 weken, Brinkersteeg 3 (overi te Ede). RENSWOUDE. Geboren: Hendrik Roelof, z van G. van Hoevelaken en R. Snetselaar. AMERONGEN. Geboren: Pauline, d van J. Ben schop en C. J. Sibbald, Drift C 78; Maria Mathea, d van D. Groos en M. C. Stoks, Drift C 78a. Overleden: Jan van den Berg, 35 jaar (overleden te Arnhem). Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Geen. Ingekomen personen: Janna C. van Vendeloo van Naarden in Achterweg B 135. Vertrokken personen: Geen. le Paasdag. VEENENDAAL. Alleen voor zeer dringende gevallen Dr Engel, tel. 425, Sandbrinkstraat. EDERVEEN. Dr v. Ringelenstein, tel. K 8387-201. ELST-AMERONGEN. Alleen voor zeer dringende gevallen Dr Kars, Amerongen. Ze Paasdag. VEENENDAAL. Alleen voor zeer dringende gevallen Dr Pilon, Dennen laan, tel. 874. EDERVEEN. Dr v. Ringelenstein, tel. K 8387-201, Ederveen. ELST-AMERONGEN. Alleen voor zeer dringende gevallen Dr Kars, Amerongen. Haagse Post blijft. Het Weekblad „Haagse Post" is in han den van een nieuwe N.V. gekomen, die de uitgave zal voortzetten. J Ofc DOM ZEIST Si. O TL A AN

De Vallei | 1951 | | pagina 5