edel y r Ederveen Renswoude Amerongen Neveda Burgerlijke Stand Zondagsdienst Doktoren 5 pig bestuur betekent opheffing van de christelijke oranjevereniging zeker niet, dat voortaan geen rekening zal worden gehouden met ons christelijk volkskarakter. Hoewel gestreefd wordt naar eenheid, zal alles worden verme den, wat aan andersdenkenden aan stoot kan geven, terwijl indien daarvoor voldoende medewerking en belangstelling blijkt te bestaan ook aan de kerkelijke herdenkingen volle aandacht zal worden besteed, waar voor eventueel een speciale sub-com missie zal worden gevormd. Verder is het de bedoeling bij de herdenkingen vooral te zorgen voor het houden van kinderfeesten en het geven van een tractatie aan de school jeugd. SPORTCLUB RHENEN—EDERVEEN Sportclub Rhenen speelde de laatste wedstrijd van dit seizoen in de derde klasse D van de Zaterdagmiddag com petitie tegen Ederveen. Reeds na vijf minuten moest rechts back Meijer van de Sportclub wegens een opgelopen blessure het veld ver laten. Hij werd vervangen door Mol. Tien minuten later trapte Van Doorn mis en de midvoor van Ederveen kon zijn ploeg de leiding bezorgen 01. Na plm. een half uur kwam er op nieuw een schuiver, keeper Boelhou wer gleed uit en de Ederveense mid voor scoorde voor de tweede maal 02. Kort voor rust kreeg Ederveen nog een strafschop te nemen, die ech ter hoog over ging. De tweede helft was vijftien minu ten oud, toen de gasten de voorsprong tot 03 vergrootten. SCR vond het nu welletjes. Alles werd op de aanval ge zet en de spil zorgde met een fraaie kopbal voor het eerste tegenpuntje 13. Linksbinnen Rijksen maakte er De oud-voorzitter gaf een uitvoerig overzicht vanaf de oprichting. Nadat gelegenheid was gegeven tot feliciteren, werd de rest van de avond gezellig gevierd met muziek en toneel. Tot besluit volgde een gezellig bal. Ter lustrumviering waren aanwezig vertegenwoordigers van de Koninkl. Nederlandse Korfbal Bond, de secre taris van de Sportcommissie, alsmede een afgevaardigde van de zusterver eniging Vada uit Wageningen, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van een bloemenhulde. Ds C. TREURE DEED INTREDE. Na zes maanden vacant te zijn ge weest, heeft de Ned. Herv. Gemeente van Ederveen Zondagmiddag weer een predikant gekregen. Ds C. Treure, die van Wilsum was gekomen werd des morgens bevestigd door Ds W. de Bruin van IJsselmuiden met een pre dikatie over 2 Cor. 5 vers 20. Des mid dags deed Ds Treure intrede. De kerk was tot de allerlaatste plaats bezet, toen Ds Treure de kansel beklom. Me de waren aanwezig de burgemeester van Ede, de heer J. J. G. Boot, de con sulent van de gemeente Ederveen, Ds J. C. Terlouw van Otterlo en namens de ring Ede Ds J. H. Cirkel van Ede. Als tekst voor zijn intrede predikatie had Ds Treure gekozen Numeri 10 vers 29. In zijn preek wees de nieuwe her der en leraar erop, dat in elke gemeen te predikanten komen en gaan, doch dat het Woord Gods onveranderlijk blijft. Nader stond Ds Treure stil bij de uittocht van het volk Israël uit Egypte, toen Mozes het volk leidde en dit deed, steunende op het Woord Gods en nodigend met het Woord Gods. Na de preek sprak Ds Treure een per soonlijk woord, waarin hij dank bracht SPREEKUUR WONINGCOMMISSIE. I Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat de woningcommis sie te Amerongen voorlopig geen spreekuur meer zal houden. Degenen die de commissie wensen te spreken dienen dit schriftelijk aan te vragen met opgaaf van redenen en het doel der bespreking, dienen te worden gericht retariaat der commissie p. tehuis. De aanvrager ontvangt dan bericht of hij tot een bespreking wordt toe gelaten en zo ja op welk tijdstip. Zij, die reeds als woningzoekende staan ingeschreven zullen alleen dan tot een bespreking worden toegelaten, wan neer in hun toestand belangrijke ver anderingen zijn ontstaan. tenslotte met een godgericht schot ir^ Se^ tartelSlS^jrdÏÏ- de gelijkmaker scoorde 33. Een kwartier voor het einde echter liep A. van Manen met een fraaie kop bal de achterstand weer in 44, waar bij het is gebleven. De stand in de 3e klas D is momen teel: Merino's 15 21 Valkenheide 15 20 Ederveen 15 14 Sportclub Rhenen 15 12 Vallei vogels 14 11 Scherpenzeel 14 8 RHENENSE KORFBALLERS KAMPIOEN. TWEEDE LUSTRUM-VIERING. Aan de vooravond van het kam pioenschap vierde de korfbalvereni ging Rhenen haar tien jarig bestaan. Voorzitter Piet van Dijk opende de feestavond, waarna hij de leiding overdroeg aan onze oud-stadgenoot en oprichter van de vereniging, de heer J. de Wit, die ter gelegenheid van dit jubileum uit het hoge noorden naar Rhenen was gekomen. gen richtte tot schoolbestuur, onder wijzend personeel, kerkeraad en ge meente. Namens de Ring Ede en als consulent sprak Ds Terlouw Ds Treure toe, waarna hij de gemeente verzocht de nieuwe predikant Ps. 121 vers 4 toe te zingen. CURSUS E.H.B.O. Door het Bestuur van de afd. Rens woude van het Ned. Roode Kruis, zal op Woensdag 18 April a.s. wederom een aanvang worden gemaakt met een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. De cursus wordt gegeven door Dr. Renken in de zaal Rehoboth. Aan vang 8 uur. Laat een ieder, die belangstelling heeft voor het EHBO-werk zich voor deze cursus aanmelden. De deelneming is gratis. OPBRENGST SIMAVI-COLLECTE. De collecte ten bate van Simavi ge houden, bracht slechts op 22.54. met ojig«t*venaarde geneeskracht i rtdpi p.a^« brieven et sec- emeen- VEENENDAAL. Geboren: Herman J, z. van H. R. Takken en C. Klumpenaar. Ondertrouwd: Marinus Wijnberger, 19 j en Alida B. van Engelenburg, 18 j; Hendrik van Haaften, 25 j en Franktje F. van der Zwet, 25 j. Getrouwd: Cornelis van Heemsber- gen, 18 j en Cornelia J. van der Sluis, 21 j. Overleden: Evert van Kesteren, 75 j, weduwnaar van Clasi|^p. d. Poel; Hendrica Groeneveld, 87^Pechtgenote van Pieter Mark; Dina van den Bosch, 64 j, echtgenote van Onno Joh. Nan- nenberg. Geld. Veenendaal en Ederveen. Ondertrouwd: G. L. Methorst en C. J. van Ginkel. Geboren: Geen. Overleden: Evert Jan Geurtsen, oud 75 jaren; Aartje Demoed, echtg. van L. van Dijk, oud 85 jaren. RHENEN. Geboren: Hendrika M., d. van B. J. P. Goris en J. J. Flik, Nieuwe Veenen- d^kweg 25; Willem F., z. van R. D^^e en W. v. Barneveld, Veenen daal; Petronella G., d. van G. de Zoe ten en J. v. d. Lecq, Verl. Oude Vee- nendaalseweg 20; Gerry C. H., d. van J. Roseboom en C. H. v. Woudenberg, Grebbeweg 51; Hermina H., d. van H. v. Nellestijn en W. E. Hendriksen, Nieuwe Veenendaalseweg 33; Cornelis, z. van L. J. Lievense en J. M. Vinju, Grebbeweg 105. Ondertrouwd: Jan A. de Gier, Stol wijk en Jantje W. v. d. Brug, Rhenen. Gehuwd: Jan M. Scheer en Gerdina Speelziek; Zwier Brummelink en Geer- truida van Beijnhem. Overleden: Lein Baars, 19 m., van Suijlenplein 1. RENSWOUDE. Getrouwd: Adriaan van IJsseldijk, oud 31 jaren en Maria Dekker, oud 20 jaren; Johannes Doest, oud 24 jaren en Jansje Willy van Mourik, oud 21 jaren. AMERONGEN. ^^eboren: Anton, z. van J. C. C flk en A. van Barneveld; Hendrika a^an A. Veldhuizen en M. H. Lage- Er is geen wol in Neder land, die de Neveda kwa liteiten evenaart. Brei met prachtige, soepele, extra uitgesponnen (dus extra voordelige) Neveda hand- breiwol. Wasecht - kleurecht! aat. Overleden: Andries van der Ende, 75 jaar. Ingekomen: Wietske Kruisinga van Kampen in Koenestraat C 199; Sophia J. Berkhof van Maarn in Betonweg f! 947 HANDBREIWOL FEUILLETON. tot de scherpzinnigsten en dappersten, de bekwaamsten en hardnekkigsten. Dat ze allen gevangen hadden gezeten of dwangarbeid verricht onder zijn be wind. Zwaar had zijn vuist op hen gerust. Nu waren de rollen omgekeerd Hij verwachtte geen mildheid van hen, geen edelmoedigheid, geen recht naar zijn begrip. Hij was over wonnen, had de lange, taaie strijd verloren. Hij begreep, dat hij de tol zou moeten betalen op zijn beurt en met zijn leven boeten voor de kapitale fout; dat hij hun niet uit de handen had weten te blijvenHet kwam er nu maar op aan, geen zwakheid te tonen, niet minder dan zij vroeger be reid te zijn voor zijn overtuiging op te komen en er koelbloedig de dood voor in te gaan De tribunes zaten propvol, mannen en vrouwen dooreen. Vele felle blik ken vol haat en leedvermaak zochten de koele, grijze ogen van de beklaag de. Daar stond ie nou, de tiran, de harde gebieder, die geen menselijk me dedogen gekend hadverloren! De wereld was van aanzien ver anderd. Deze heerszuchtige ex-gebie der zou boeten. Onder doodse stilte las de openbare aanklager met scherpe, duidelijk verstaanbare stem de korte beschuldiging voor. De beklaagde, ex-koning van dit land, had zich gewapenderhand ge keerd tegen de nieuwe, door het volk in zijn wettige macht erkende rege ring; uit het binnenland had hij de staat aangevallen; vreemd geld had hem bij zijn actie gesteund, gelijk ge bleken was uit meer dan een docu ment, bij de gevangenneming van de maat. C 247. Vertrokken: geen VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 tot Maandagmorgen 10 uur al leen voor zeer dringende gevallen Dr. Remme, Tel. 572, Markt. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr. van Rin- gelenstein, Tel. K 8387-201, Ederveen. ELST—AMERONGEN. Van Zater dagmiddag 2 tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende geval len Dr. van Ommeren, Eist. beklaagde gevonden; door telegram men en brieven in code-schrift had hij tijdens zijn veldtocht verbinding ondernomen met vijandelijke elemen ten in het buitenland, inlichtingen ver strekt en aanwijzingen gegeven voor nieuwe actie. Het was niet mogelijk geweest de bronnen van zijn verbin dingen zuiver op te sporen, doordat overal stromannen en gefingeerde con necties de ware geldschieters en be langhebbenden verborgen en de open bare aanklager zou zich derhalve niet in overigens zeer voor de hand liggen- de beschouwingen daarover verliezen. Maar zonnekaar was gebleken, dat de J beklaagde zich schuldig had gemaakt aan hoogverraad en spionnage. Toen hij zweeg en ging zitten, vroeg de president of de beklaagde erkende, schuldig te zijn wat hem ten laste werd gelegd. Helder en kalm ant woordde de stem van de koning: „Neen". Plotseling steeg een dreigend gejoel van de tribunes vol tot het uiterste opgewonden mannen /én vrouwen,. mannen ^én De tanden' vragen voor het valled van de nacht nog even aart IVOROL gedacht ""«CA Hoongelach, scheldwoorden, beledi gingen vlogen door de zaal. De preG<a sident hamerde en keek streng en af- keurend rond. Zodra het lawaai b daarde, zei zijn zware, ernstige ste Ik verzoek u om stilte en rust Hier wordt recht gesproken en gee: debatvergadering gehouden. Wie de zitting bij wil wonen, moet zwijgend luisteren. Wie dat niet kan, zal ik door de soldaten laten verwijderen." Een zacht gemor steeg op, maar hy hamerde opnieuw, gaf een wenk aan de soldaten bij de ingang, die zich zwijgend doch veelzeggend over de tribunes verdeelden. De rust keerde weer. Zonder enige opwinding vroeg de president: „Ontkent de beklaagde, dat hij aan het hoofd van gewapende troepen het land binnengevallen is?" Neen, dat ontken ik niet." Dat hij telegrafische en door koe riers verbinding onderhield met vrien den in het buitenland, die evenals hij, ijveren voor omverwerping van het tegenwoordige bewind?" Ook dat niet." .Ontkent de beklaagde, dat de be doeling van zijn gewapende inval was, de huidige regering te verdrijven, de republiek op te heffen en de monar chale regeringsvorm te herstellen?" „Evenmin." „Erkent de beklaagde, dat de gel den, nodig voor zijn inval, althans ge deeltelijk afkomstig waren uit buiten landse bronnen?" „Het was geld van trouwe aanhan gers der monarchie." Dat is een ontwijkend antwoord. Waren onder die trouwe aanhangers misschien buitenlandse regeringen, ver tegenwoordigers daarvan of althans buitenlandse financiers? Ik weiger op die vraag te antwoor den."

De Vallei | 1951 | | pagina 6