Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken De herdenkingsplechtigheid in Veenendaal f 400.000 gevraagd voor aanleg en verbetering van wegen „Patrimonium" in het goud 25e JAARGANG VRIJDAG 27 APRIL 1951 No. 17 Het Federalisme KONINGIN JULIANA Spoedig begin bouw S K F - woningen Ned. Volkstoneel bracht -Toen wij trouwden Abonnementsprijs F 0.95 per kwartaal losse nummers cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaol Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VAL UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI., ADVERTENTIES Gewone advertentieprijs per aiim. 12 cent. Minimumprijs per advertentie F. 3 60 Vraag en aanbod en Di versen. F 1.30 van 1-20 woorden Elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 k««r per w««k in i STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Wie zijn krant trouw leest, kan dit vreemde woord telkens tegenkomen. Federalisme hangt in de lucht, het is aan de orde van de dag. Wat bedoelt men met federalisme? Kort gezegd: het uitbannen van de oorlog. We hebben nu twee wereldoorlogen achter de rug. Was de eerste al ver schrikkelijk, hij was nog maar kinder spel bij wat de tweede aan leed en vernietiging over de mensheid bracht. Zou het ooit tot een derde wereld oorlog komen, dan zou die het nog weer in helse uitbarstingen van de voorgaande winnen. Daarom moet alles en nog eens alles beproefd wor den om de wereld voor zulk een ramp te behoeden. Een der middelen om dat te berei ken is het federalisme. Daar is allereerst het Wereldfede- ralisme, een beweging, die vooral in Amerika en West-Europa actief is. Dit federalisme streeft er naar alle volken en staten der wereld in een federatie op te nemen, zo ongeveer op de wijze van de Verenigde Staten van Amerika. Als dit streven zou lukken, dan kregen we de Verenigde Staten van de Wereld, aan het hoofd waarvan een Wereldregering. Nu is het zo, dat er een veelheid van staten is, ieder met hun eigen souvereiniteit, met hun eigen recht. Die souvereiniteit en dat recht zijn de heilige huisjes, waarnaar met geen vinger gewezen mag worden of er ontstaan spanningen, die maar al te licht tot conflicten leiden. Welnu, zegt de Wereldfederalist, laten al die staten afstand doen van hun souve reiniteit en laten zij zich inschakelen in één alle\ volken omvattende we reldstaat, die het recht en de macht bezit de orde in de wereld te hand haven. Natuurlijk zullen de bestaan de staten hun inwendige aangelegen heden naar eigen zin mogen regelen, zoals dat immers ook het geval is bij de afzonderlijke Staten van Amerika. Maar geen enkele staat zal worden toegestaan de vrije vorming van en de vrije beschikking over een leger en vloot. De beschikking over de no dige machtsmiddelen om de wereld orde en de wereldvrede te handha ven komt uitsluitend in handen van de regering van de Wereldfederatie. Ook ons land kent een Wereld Fe deralisten Beweging, die aangesloten is bij de „Wereldbeweging", in Octo ber 1946 gesticht. In 1948 namen de Wereldfederalisten deel aan de ver kiezingen voor de Tweede Kamer met een aparte lijst, maar zij konden geen enkele zetel machtig worden. Het behoeft geen betoog, dat de schepping van een Wereldfederatie een hersenschim is. Het moge juist zijn, dat de angstige zorg voor de on gerepte handhaving van de souverei niteit van de afzonderlijke staten tel kens weer de bron is geweest van oorlogsrampen, de weg, die de We reldfederalisten wijzen om daaraan te ontkomen, is eenvoudig onbestaan baar. De Volkenbond faalde, omdat de aangesloten staten geen afstand kon den en wilden doen van hun souve- reiniteitsrechten terwille van een volkenrechtelijk gezag. Maar welke garantie is er dan, dat diezelfde sta ten en zoveel andere wel bereid zou den zijn in nog sterkere mate hun souvereiniteit prijs te geven ten gun ste van een Wereldfederatie? Meer verwachting dan van een hersenschimmige Wereldfederatie is er van een regionale federatie. Hier bij gaat het om een vereniging van staten, die aardrijkskundig een geheel vormen, die min of meer gelijke be langen hebben, die politiek en cultu reel vrijwel gelijke doeleinden na streven. Het regionaal federalisme rekent met de realiteit, wat niet ge daan wordt door het Wereldfedera- lisme, die in één verband wil doen leven volkeren, die hemelsbreed ver schillen in politieke doelstellingen, in culturele ontwikkeling en bovendien niet zelden vijandig tegenover elkaar staan. Zulk een regionaal federalisme is het huidige streven naar de federale structuur van Europa, of liever ge zegd van West-Europa. Het beoogt het totstandbrengen van een samen werking tussen Europese staten op bepaalde gebieden, het scheppen van regelingen op economisch en militair gebied, waaraan de deelnemende sta ten onderworpen zijn. Om dat te be reiken moet er komen in een of andere vorm een Europese volksver tegenwoordiging, maar dit lichaam zal aanvankelijk slechts adviserende bevoegdheid hebben. Deze gedachte heeft reeds haar belichaming gekre gen in de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. De beweging van het Europees fe deralisme staat nog in haar kinder schoenen. De voorstanders begrijpen zeer goed, dat het doel hetwelk men bereiken wil slechts het resultaat kan zijn van een groei-proces. De volken van Europa hebben alle hun historie en die historie heeft diepe scheidings lijnen getrokken en die laten zich niet met een enkele veeg uitwissen. Maar hoe moeilijk het ook moge zijn tot een Europees federalisme te ko men, dankbaar mag geconstateerd worden, dat het begin er toch reeds is. En is toch reeds gevormd een ge meenschappelijk opperbevel met een gemeenschappelijke generale staf, die de verdediging van West-Europa voorbereidt. De Europese federatie is op mars en we verheugen ons er over. In het gehele land zal op Vrijdag 4 Mei, om 8 uur 's avonds, twee minu ten stilte in acht worden genomen, ter ering en herdenking van de gevalle nen in de strijd om de vrijheid die in de jaren 1940 tot 1945 zoveel geweld is aangedaan. In Veenendaal zal deze stilte worden aangegeven door de sirenes op het ge meentehuis en op de gasfabriek. Het einde van de twee minuten wordt aan gekondigd alleen door de sirene op het gemeentehuis. DE SAMENSTELLING VAN DE STOET. Tegen half acht zal in de Hoofd straat voor het gemeentehuis weer de stille stoet worden gevormd en iedere ingezetene wordt verzocht, bij de stoet aan te sluiten, om ook op deze wijze deel te nemen aan de nationale her denking van de talloos gevallen vrij heidsstrijders. Voor in de stoet zullen zich o.a. be vinden het gemeentebestuur, de nabe staanden van de Veenendaalse geval lenen, de oud-illegaliteit, de plaatse lijke geestelijkheid, een afdeling van 30 man van de Veenendaalse Nat. Re serve, een deputatie van 2 leerlingen van elke school en deputaties van ver schillende andere verenigingen. De stoet vertrekt om half acht pre cies van het gemeentehuis, om zich in volkomen stilzwijgen naar de herden kingsplaats aan het station te begeven. DE VEENZANGERS ZINGEN BEATIE MORTUL Aan het station wordt door Caecilia een couplet van het Wilhelmus ten ge hore gebracht dat niet wordt medege zongen en dan is er gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. Aan het einde van de .stilte om 8 uur zal het Mannenkoor „De Veen- zangers" een koraal zingen, zijnde het bekende Beatie Mortui van F. Men delssohn. De tekst en de vertaling daarvan is: Beétie mórtui in Domino moriéntes HERDENKINGSDIENST. Na afloop van de herdenkingsplech tigheid bij het oorlogsmonument aan het station, zal in de Ger. Kerk aan de Vaartbrug een herdenkingsdienst wor den gehouden, met als voorganger Ds Van Enk. DE 1 MEI-VIERING IN VEENENDAAL Dinsdag 1 Mei wordt in het gebouw „De Samenwerking" de 1 Mei-viering gehouden, waaraan de gehele socialis tische beweging van Veenendaal me dewerking verleent. De Arbeiders- zangvereniging „O.B.K." zal verschil lende strijdliederen zingen, terwijl het politiek lekencabaret „De Braand- netel" uit Almelo de rest van de avond zal vullen. deinceps. Dicit énim spiritus, ut requiéscant a labóribus suis et ópera illórum sequin te ^psos. Welzalig de doden die in der., ieere ontslapen van nu aan. Al zoo spreekt de geest, opdat zij rusten van hun arbeid, en hun werken volgen met hen. Met het uitvoeren van dit koraal zal de plechtigheid worden gesloten. De inwoners worden vriendelijk ver zocht de vlaggen zonder oranjewimpel die avond om 6 uur halfstok uit te steken en voorts er aan mede te wer ken, dat het bij en om het plantsoen volkomen rustig en stil is. DE COMMISSARIS DER KONINGIN RECIPIEERT. De Commissaris der Koningin voor de provincie Utrecht en Mevrouw Reinalda zijn voornemens ter gele genheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, te ontvangen op „Paus huize", te Utrecht Maandagmiddag 30 April a.s. van 4 tot 6 uur. TELEuitAFISCHE GELUKWENSEN AAN H.M DE KONINGIN. Met het oog op de beperkte open stelling van de PTT-kantoren op de a.s. Koninginnedag, verdient het aan beveling telegrammen aan H.M. de Koningin met gelukwensen ter gele genheid van Haar verjaardag, vroeg tijdig liefst vóór of op 28 April aan te bieden. Deze telegrammen wor den verzameld en op 30 April afge leverd. In heel ons land maakt men zich weer op om Maandag Koninginnedag te vieren, het feest waarin alle rechtgeaarde Nederlanders zich één weten In Juni van het vorig jaar verleende de Gemeenteraad een crediet voor het bouwrypmaken van de bouwwyk „de Geer", bestaande uit het egali seren van het terrein, het leggen van een riolering en het maken van de aarden banen voor de geprojecteerde wegen. Thans achten B. en W. de tijd gekomen om over te gaan tot verharding van deze wegen. In de eerste plaats is het noodzakelijk de straten in orde i naken, waaraan momenteel de 96 woningen worden gebouwd, gezien het stadium waarin deze bouw verkeert. In de tweede plaats is het echter gewenst ook de straten, waaraan nog niet wordt gebouwd, reeds thans te verharden, teneinde by eventuele be bouwing, de materialen gemakkelijk te kunnen aanvoeren. De praktijk heeft namelijk geleerd, dat de aannemer bij zijn inschrijving wel degelijk met deze omstandigheid rekening houdt. Wanneer er gebouwd moet wor den aan nog onverharde wegen, zoals thans by de 96 woningen het geval is, veroorzaakt dit vaak extra kosten, omdat de auto's met stenen, cement enz. in het terrein blijven steken. Daarbij komt, dat binnen niet al te lange tijd waarschijnlijk, zodra de huidige bouwstop wordt opgeheven, aldaar begonnen zal worden met de bouw van de woningen ten behoeve van de SKF-fabriek. Dit werk (werk A) zal bestaan uit het aanleggen van asphaltbeton- wegen ter oppervlakte van 12550 M2 wegen met puinfundering en slijtlaag ter oppervlakte van 3660 M2. Voorts zullen de nodige voetpaden van betontegels worden gemaakt ter oppervlakte van 2725 M2, hoofdza kelijk langs de bestaande of thans in aanbouw zijnde woningen. Voor aansluitingen op bestaande wegen zal de nodige klinkerbestrating worden gelegd. De gemeente levert de benodigde trottoir-kolken. Langs de wegen zullen plantsoen- stroken worden aangelegd ter opper vlakte van 6600 M2. De aanleg hiervan is niet onder dit werk begrepen en boven de aan- neemsom een bedrag van 6000.- uitgetrokken. Verbetering Geerseweg. Ook willen B. en W. nu overgaan tot verbetering van de Geerseweg namelijk vanaf de Geersebrug tot de Molenstraat met het maken van ge straat en de Korte (werk B). Reeds meerdere malen werd op de onhoudbare toestand van deze weg gewezen. Thans, nu aan deze weg de school voor B.L.O. is verrezen, kan verbetering niet langer worden goede aansluitingen op de Molen- Molenstraat uitgesteld. De verbetering zal bestaan uit het maken van een weg met puinfunde ring en slijtlaag ter oppervlakte van 1280 M2. De gemeente levert de nodige trottoirkolken en putafdekkingen. Om zekere redenen hebben B. en W. gemeend dat niet tot kenbare aanbesteding moet wordei verge- gaan, doch dat het beter is verschil lende aannemers bij uitnodiging te moeten laten inschrijven, welke ma nier van handelen ook de instem ming van hogere instanties heeft. Uitslag aanbesteding. Daarom werden 5 aannemers ver zocht hun prijsopgaaf voor deze werken in te dienen, en wel: 1. het Aannemings- en Wegen bouwbedrijf P. C. Zanen te Heemstede; 2. de Gebrs. D. J. en F. J. Bruil te Ede; 3. de N.V. Wegenbouw-maatschap- pij te Utrecht; 4. het Aannemersbedrijf A. te Sie- pe te Utrecht; 5. de N.V. „De Geruisloze weg" te Heemstede. Werk A. De hoogste inschrijver was de N.V. „De Geruisloze weg", voor de som van ƒ339.700.-. De laagste inschrijver was de fir ma Gebrs. D. J. en F. J. Bruil voor de som van 319.764.-. Werk B. De hoogste inschrijver was het Aannemings- en Wegen bouwbedrijf P. C. Zanen voor de som van 34.990.-. De laagste was de firma Gebrs. D. J. en F. J. Bruil, voor de som van 29.750.-. De door de dienst van Gemeente werken gemaakte raming was: voor werk A 328.200.- en voor werk B ƒ31.200.-. B. en W. zouden het werk aan de laagste inschrijver willen gunnen. Boven het bedrag der aanne mingssom ad ƒ349.514.- (namelijk .764.29.750.-) komen nog bijkomende kosten, zodat B. en W. in de Raadsvergadering van heden avond een crediet zullen vragen met een totaal van ƒ392.514.-. De Afdeling Veenendaal van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patri monium viert op 1 Mei a.s. haar gouden feest. Het is een feest van een organisatie, die in onze gemeente een goede klank heeft om hetgeen zij in de loop der jaren in het belang der bevolking heeft gedaan. Opgericht in het jaar 1901, heeft zij van meetaf de geestelijke en stoffe lijke belangen der arbeiders naar vermogen bevorderd. Ook de stoffelijke belangen, omdat in de eerste jaren van haar bestaan de Christelijke werk nemers nog geen eigen zelfstandige vakorganisatie hadden. Eerst in 1909 werd het Christelijk Nationaal Vakverbond opgericht, dat zich ten doel stel de allereerst en allermeest de materiële belangen der arbeiders te behar tigen. Als gevolg daarvan bepaalde zich voortaan het interne werk van Pa trimonium in hoofdzaak tot de principiële scholing van haar leden. Dit wil echter niet zeggen, dat Patrimonium zich geheel terugtrok van het terrein van het openbare leven om zich uitsluitend te wijden aan de bestudering van allerlei maatschappelijke vraagstukken. De geschiedenis van Patrimo nium heeft wel anders geleerd. We noemen slechts wat Patrimo nium heeft gedaan in het belang van de volkshuisvesting en van het onder wijs. Van haar ging de stoot uit tot op richting van Patrimonium's Bouwver eniging. Het noemen van die naam alleen is reeds voldoende om te be wijzen dat de Afdeling door deze daad een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot oplossing van het wo ningvraagstuk in onze gemeente. Wat het onderwijs betreft, moge herinnerd worden aan de totstandko ming van de Patrimoniumschool. Ge opend op 1 October 1922 groeide deze school als een wonderboom, want toen zij haar 25-jarig bestaan her dacht, was zij met haar ruim 800 leer lingen tot de grootste Protestants- Christelijke school in Nederland ge worden. En thans is er van Patrimonium een actie uitgegaan om in Veenen daal te komen tot de bouw van een Ambachtsschool en het is wel zo goed als zeker dat deze poging zal slagen en wellicht reeds het volgende jaar onze gemeente zulk een school rijk zal zijn. Toen de Afdeling werd opgericht, kwam zij allereerst onder leiding van de Heer B. J. Wijnveldt, destijds Hoofd van de Vrije Christelijke School aan de Nieuweweg. Toen deze in 1908 naar Schiedam vertrok, werd zijn plaats ingenomen door Ds. M. Jonge- breur, die tot 1930 de leiding had. Aan zijn Voorzitterschap kwam een zeer tragisch einde. Hij verloor de 17e Juli van dat jaar zijn leven by een auto ongeluk. Zijn opvolger was Ds. N. van der Snoek, maar zijn presidium was niet van lange duur, want reeds DE TERAARDEBESTELLING VAN MEVR. WXLKOTTENDE G tic. ST. Onder grote belangstelling en o.m. in het bijzijn van 120 kinderen, werd Maandagmiddag het stoffelyk over schot van mevrouw Walkotten-De Geest, die vorige week Donderdag in de leeftijd van 58 jaar is overleden, ter aarde besteld op de algemene be graafplaats aan de Munnikenweg. De overledene heeft zich veel bewo gen op kerkelijk en sociaal terrein en was leidster van de buitenkerke lijke Zondagschool „Voor ieder kind". In menig hart nam zij een grote en bizondere plaats in. Door velen ook zal zij gemist wor den als de toevlucht en helpster die steeds voor ieder klaar stond. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de zwager van de over ledene, de heer D. Baars uit Arnhem en door mejuffrouw Van Wermesker- ken uit Zeist als vriendin van de overledene. Een kinderklas van de Zondagschool zong daarna aan de groeve onder leiding van mevrouw A. Krijgsman-Bouman twee couplet ten van „Op bergen en in dalen". Ds. J. H. Groenewegen uit Amers- oort leidde de begrafenisplechtigheid en namens de kinderen van de over ledene werd gesproken door de heer L. van Wijngaarden uit Rhenen. in 1935 overleed hij. Nu viel de keus op de Heer C. Goote, Hoofd van de Patrimoniumschool. Van meetaf was deze een trouw lid van Patrimonium. Zijn beneoming tot Hoofd der Patri moniumschool had hij voor een groot deel te danken gehad aan zyn liefde voor de Christelijk sociale actie, De huidige Voorzitter van de plaatselijke Afdeling is tevens Voorzitter van de Gewestelijke Orga nisatie Gelderland van Patrimonium en ook Secretaris van het landelijk Verbond Patrimonium. De Afdeling Veenendaal heeft een goede staat van dienst en er is al re den om haar 50-jarig bestaan fees telijk te herdenken. Dat zal dan ook op Dinsdag 1 Mei a.s. gebeuren in Sola Fide. Voor de bestuurdersbond Veenendaal van het N.V.V. was het j.L Vrijdag een grote dag. 's Avonds werd n.L onder auspiciën van het Veenendaalse N.V.V. in de geheel gevulde grote zaal van het gebouw van „Sola Fide" een toneelspel opgevoerd door niet minder dan het Nederlands Volkstoneel. Voor de opvoering was het de voor zitter, de heer Verkuijl, die in het bi zonder verwelkomde het voltallig col lege van burgemeester en wethouders en de secretaris, de heer Blankespoor, en de heer Verkuyl sprak ook zijn vol doening uit over het tot stand komen van een culturele avond van een for maat als deze en zei verheugd te zijn |pr het feit dat hiervoor nu gebruik gemaakt kan worden van de zaal van het „Sola Fide"-gebouw. „Toen wij Trouwden" is een blij spel van J. B. Priestley, dat speelt in een dorp in het Engelse Yorkshire, omstreeks het jaar 1910. Weergegeven wordt de geschiedenis van drie voorname notabele families, welker aanzienlijke positie en zelfvol dane houding ernstig in gevaar dreigt te komen doordat, juist op het 25-jarig huwelijksfeest van de drie op dezelf de dag getrouwde echtparen, bekend wordt dat de dominé, cf|, hen in de echt had verbonden, daartoe niet be voegd geweest was. Hun huwelijk zou dus niet wettig zijn en de onderschei dene echtelieden kunnen dan al gauw niet meer de verleiding van de gebo den huwelijks vrijheid weerstaan. Tot de schrik van de betrokkenen blijkt het bekend worden van die on wettige huwelijken op een grap te berusten. Het décor en de costuums waren schitterend en goed getroffen. Bewe- sen werd dat ook alle 12 medespelen- den de toneelkunst uitstekend ver staan. Buitengewoon aardig en expres sief werden de vaak zeer komische voorvallen uitgebeeld. Toch waren er ook momentenvwaar op leegten en hiaten voorkwamen en het had er veel van weg dat deze er varen tonelisten zich al teveel te bui ten gingen aan improviseren. Het werd een avond waarbij werd genoten van het gebrachte en het applaus na elk van de drie bedrijven was dan ook enthousiast. Met belangstelling zien wij uit naar de avond van een importantie als deze, welke door de heer Verkuyl werd aangekondigd voor het volgende seizoen. BERGBAD GAAT WEER OPEN. Tot de jaarlijks terugkerende lente verschijnselen behoort ook steeds weer de opening van het Bergbad. Zaterdag 12 Mei a.s. om 2 uur zal het hek offi cieel open gaan. Omtrent de tempera tuur van het water op die dag valt natuurlijk nog niets te zeggen maar wel dat dan ook voor het eerst de nieuwe brug in gebruik genomen kan worden. Tot de verdere veranderingen die het Bergbad tijdens de winterrust heeft ondergaan behoort ook de ver bouwing van het paviljoen. ACCORDEONVER. „FLEURETTE" OPGERICHT. Dezer dagen werd alhier opgericht de Accordeonvereniging „Fleurette". Deze nieuwe vereniging wil alle ac cordeonisten in Veenendaal en omge ving in zich verenigen. De leiding van „Fleurette" berust bij de heer J. Wil li NIEUWE BRANDKAST VOOR GEMEENTE-ONTVANGER. De brandkast ten kantore van de Gemeente-ontvanger, die destijds tweedehands is gekocht en ongeveer 80 jaar oud is verkeert in zodanige staat, dat hij niet meer gebruikt kan worden. Het slot ging kapot en men kon de deur niet meer open krijgen. Om de kast te kunnen openen moest in het achterpaneel een groot gat ge brand worden. De technische dienst van de fa. Lips zag geen kans de kast te repa- reren. B. en W. achten het daarom nood zakelijk tot aanschaffing van een nieuwe brandkast over te gaan. In overleg met de Gemeente-ont vanger zouden zij een Lips brandkast, kwaliteit L, willen aanschaffen. Deze kwaliteitkast biedt een be trouwbare beveiliging van haar in houd tegen brand en de bij brand op tredende krachten, zoals vallen van de kast zelf of het neerstorten daarop van balken, puin e.d. De zwaardere constructie van deze kast brengt bovendien het voordeel met zich mede, dat de kast wint aan weerstandsvermogen tegen eventuele inbraakpogingen, zo zeggen B. en W. in het betreffende voorstel aan de Gemeenteraad. GRONDVERKOOP VOOR NIEUWE SCHOOL. Naar aanleiding van een verzoek schrift aan B. en W. van de Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente al hier, om van de gemeente de beno digde grond te mogen aankopen voor de bouw van een nieuwe christelijke school op de hoek van de Dr. Colijn- straat en de Dr. de Visserstraat, stelt het college van B. en W. de Raad voor over te gaan tot verkoop van 2800 m* tegen 5.75 per m* met een totaal van 16.100.-. REPATRIëRENDE PLAATS GENOTEN. De passagierslijst van het troepen transportschip „New Australië", ver trokken van Soerabaja 7 April en ver- moedelijke aankomst te Amsterdam Zondag 29 April a.s., bevat de volgen de namen van Veenendaalse militai ren: Sold. H. J. van Barneveld, Julia - nastraat 76, Sold. Ie kl. J. G. Weijers, Hoogstraat 2 en Sold. J. L. Ditewig, Pr. Bernhardlaan 41. WEER EEN GROTE RECLAME OPTOCHT VAN V.W.V. Het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersvereniging heeft voor de week van 26 Mei tot en met 2 Juni a.s. wederom een van haar bekende voorjaarsacties aangekondigd. In het kader van deze actie zal in genoemde week weer een grote reclame-optocht worden gehouden en waarvan de or ganisatie reeds in volle gang is. Wat betreft andere attracties in de voor- jaarsweek 1951, is nog niets te zeggen, want de plannen hiervoor zullen waar schijnlijk worden vastgesteld in een V.W.V.-ledenvergadering die a.s. Dins dagavond wordt gehouden. DOVO JEUGDTOURNOOI. Voor Donderdag 3 Mei a.s. organi seert de voetbalver. DOVO een groot J eugd voetbaltournooi. Hieraan nemen deel 20 elftallen, van verenigingen uit Enschede, Rij- sen en Wageningen. Het belooft een mooie dag te wor den, en vooral een leerzame dag voor de DOVO-Jeugd. Het zijn uitsluitend Junioren en Aspiranten van 12 tot en met 18 jaar welke medespelen. SPREEKVERBOD VOOR Ds. W. C. VAN DEN BRINK. In verband met een stembandaan doening werd Ds. W. C. van den Brink, Gereformeerd predikant al hier, op medisch advies, voorlopig voor twee weken een spreekverbod opgelegd.

De Vallei | 1951 | | pagina 1