Bouw S. K. F. fabrieken bego nnen Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken Rhenens raadhuis van 25 jaren terug Licht en schaduw Bewaar Uw geld niet thuis, Weer een n.^uw *erkgebouw Operette „Sprookjes Melodie" in Veenendaal Een geit als huwelijksgeschenk Vroutcen 25e JAARGANG VRIJDAG 8 JUNI 1951 No. 23 ADVERTENTIES maar profitéert van de voordelen,' die de Nutsspaarbank reeds meer dan 100 jaar aan haar spaarders biedt. »Polderh«it« - Hoogstraat 19 Geopend: dagelijks 9— 12V2 u. ën 2-4 uur. Zaterdag 9-12Va uur. Vrijdagavond 7-8 uur. Een bizondere uitvoering Winnaars polshorloges Zondagsdienst Doktoren 0 Abonnementsprijs F 0.95 per kwartaal losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendoal Telefoon 601 Redactie W. Fi ter Hoever VALLEI UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI,, Gewone advertentieprijs per m.m. 12 cent. Minimumprijs per advertentie F. 3.60 Vraag en aanbod en Di versen. F 1.30 van 1-20 woorden Elk woord meer 6 cent Verschijnt 1 keer p«r weelt inSTICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG. GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN. RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Het is nog niet zo lang geleden, dat het aantal inwoners van cns land de 10 millioen bereikte. Daarmee was Ne derland het dichtstbevolkte stukje grond van Europa geworden. Dat had Karei de Grote nooit kun nen en durven geloven. Toen deze vorst omstreeks het jaar 80C over deze lage landen de schepter zwaaide, moest hij tevreden zijn met een half millioen onderdanen in dit deel van zijn groot rijksgebied. Toen woonden er hier 15 mensen op 1 km2, terwijl er nu op een zelfde stukje grond niet minder dan 300 mensen moeten leven. Die groei is prachtig, maar veront rustend meteen. Prachtig, want het ge tuigt van een gezond volksleven, ver ontrustend, want het wordt al moei lijker zich in die dichte volksmassa een behoorlijk bestaan te verzekeren. Er is nog een medaille met een min der fraaie keerzijde. Het betreft de le vensduur van ons volk. Honderd jaar geleden was de gemiddelde levensduur van een man 36 jaar en die van een vrouw 38 jaar. Laat nu in deze tijd een man gemiddeld de 70 jaar halen en een vrouw de 71 jaar. Dat is ook prachtig en we zien daar in de vrucht van de gezondheidszorg, inzonderheid voor de pasgeboren le vens. Maar met dat al groeit steeds het aantal ouden van dagen en dus ook de sociale lasten van pensioenen en rust huizen Nu mag men aannemen, dat een 60- jarige van thans heel wat krasser is dan iemand van die leeftijd een eeuw geleden, zelfs van een halve eeuw terug. Die overweging heeft in België er toe geleid de vraag onder de ogen te zien of de pensioengerechtigde leeftijd niet diende verhoogd te worden. Zelfs is er sprake van geweest die leeftijd te stellen op 75 jaar. Dat is nu wel erg hoog, maar feit is toch, dat bij het pas seren van de 60-jarige leeftijd de krachten in het algemeen lang niet zijn opgebruikt. Zulke „ouden van da gen" zijn heus niet ongeschikt gewor den voor het verrichten van geregelde arbeid. Maar er is nog meer, dat in dit ver band zorgen baart. Ieder jaar groeit onze bevolking met rond 100.000 jonge Nederlanders, die allen een beetje ruimte nodig hebben om te leven en dat, terwijl er al een gedrang is om adem te kunnen schep pen. Gelukkig biedt emigratl^nige ver- ik-liting. Het getel van de landverhui zers neemt in de laatste jaren sterk toe en in 1951 rekent men op een exodus van 43.000 emigranten. Die emigran ten zijn echter bijna zonder uitzonde ring jonge, krachtige menden. Dat nu heeft tengevolge, dat er enerzijds is een sterke aanwas van ouden van da gen, anderzijds een vermindering van jonge mensen en het zijn tenslotte deze laatsten, die de lasten hebben te dra gen. Emigratie is nodig. Er komt meer ruimte en meer bestaansmogelijkheid voor de achterblijvenden, maar ook hieraan blijken schaduwkanten te zit ten. Het spel van licht en schaduw is op economisch gebied zeker niet zonder ernst. 60 JARIG HUWELIJK. Woensdag herdacht het echtpaar H. v. d. Heuvel-van de Weerd, Fluiters straat 26 te Veenendaal de dag, dat zij 60 jaar in het huwelijk zijn verbonden geweest. De bruidegom, die 82 jaar is en de bruid 81 jaar, genieten beiden een goede gezondheid. Uit dit huwelijk zijn 6 kinderen geboren, 10 kleinkin deren en 6 achterkleinkinderen. Het heeft dit diamanten echtpaar, dat volop in de bloemetjes was gezet, niet aan belangstelling ontbroken. MARKTBERICHTEN. Eiermarkt. Dinsdag waren op de wekelijkse biermarkt aangevoerd 122.000 eierep Handel kalm. Prijzen van 11,75 tot 12,50 per 100 stuks of 1,93 Per kg. Binnenmarkt. Op de wekelijkse binnenmarkt waren Dinsdag aange voerd 60 stuks biggen. Handel matig. Prijzen van 30,- tot 45.-. EERLIJKE VINDER. De marktmeester vond Zaterdag avond tijdens de marktdrukte op het marktplein te Veenendaal een porte feuille. Bij onderzoek bleek de inhoud niet alleen ruim tweehonderd gulden te bevatten, maar tevens enige formu lieren, waai van de naam van de eige naar die vermoedelijk de verliezer was, op voorkwam. De bloemenhandelaar D. uit Veenen daal, die zijn bezit nog niet had ver mist, kon dit onder dankbaarheid in ontvangst nemen. Gisteren werd dan een begin gemaakt met de bouw van de indrukwekkende fabriekscomplexen voor de S.K.F. ko- gellagerfabrieken. op het industrieter rein aan de Groeneveldselaan. Dit begin betreft wel rle voorberei dende grondwerken, maar de aanne mer, de firma Schoonhoven alhier, heeft als opdracht, zo spoedig mogelijk en binnen enkele weken hiermede klaar te zijn. Verder vernemen wij dat waarschijn lijk direct hierop begonnen wordt met het heien van de palen waarop de enorme gebouwen gezet zullen wor- worden. De aanbesteding van dit hei werk zal dezer dagen plaats vinden, terwijl ook de aanbesteding van de ge bouwen zelf niet lang meer op zich zal laten wachten. Hoewel de grondslag van het betref fende terrein uitstekend geschikt is voor het zetten van grote gebouwen door hoge ligging en stevigheid heeft de directie van de S. K. F. blijkbaar toch gemeend van heipalen gebruik te moeten maken. Om nog een indruk te geven van de omvang van de fabriek, zijn er als bi- zonderheden dat de fabrieksgebouwen een oppervlakte zullen beslaan van 9000 vierk. meter en dat de afmetin gen 50 meter breed en 185 meter lang worden. De oppervlakte van de terreinen welke de S.K.F. heeft aangekocht is ruim 5 H.A. groot, terwijl deze onder neming ook nog een 8 H.A. in optie heeft, d.w.z. dat de S.K.F. op de 8 H.A. eerste recht van koop heeft. De laatste tijd mochten wij weinig meer horen over de enorme S.K.F. - OP STAP MET „ORANJEDAG". De Vereniging „Oranjedag" is van daag met 21 kinderen, waaronder 4 meisjes een autotocht van 450 km aan 't maken in luxe auto's. Deze 21 jon gens en meisjes hebben tijdens de trouwbaarheidsrit op de bevrijdingsdag de minste strafpunten opgelopen. De tocht ging naar Zuid-Limburg. Men vertrok om half zeven van de Markt en men hoopt te 10 uur van avond weer op de Markt te arriveren. Een bezoek aan de Gemeentegrot te Valkenburg en Margraten staan o.a. op het programma. Bovendien heeft „Oranjedag" aan deze tocht een „op stelwedstrijd" verbonden voor de deel- nemenden, die zij onder een schuil naam moeten inzenden. BESLISSINGSWEDSTRIJD „DO VO"-„VEENENDA AL". Morgen, Zaterdagmiddag, wordt op het V.S.W. terrein een beslissingswed strijd gespeeld door twee jeugdelftal- len van de voetbalver. „DOVO" en „Veenendaal" om het kampioenschap. De wedstrijd vangt aan om half acht. De opbrengst komt ten goede aan de jeugd van beide verenigingen. vestigingen in Veenendaal, maar thans is het dan toch zover dat men aan het begin van de fabrieksbouw is toe ge komen. Het ligt in de bedoeling het bedrijf in de loop van het volgende jaar in werking te stellen. Wat betreft de uitzending van werk krachten naar Zweden, kan nog ge zegd worden dat zich daar thans to taal een zeventig tal mensen in op leiding bevinden en het is zeer wel mo gelijk dat nog meer krachten naar Zweden uitgezonden zullen worden. Er wordt dus gewerkt aan de S.K.F. fabrieken voor Veenendaal BRANDWEER MOEST UITRUKKEN. Woensdagmiddag werd de brand- wee gewaarschuwd voor een brand op het Terrein van houthandel fa. Van den Bosch. Waarschijnlijk ontstaan door de droogte en de zonnewarmte, begon de brand in een hoop zaagsel en al gauw vatte ook een partij spoorbiels, vlam. De nevelspuit was het vuur spoedig meester, nadat toch een groot gedeelte van de biels was vernield. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor te Veenendaal werd voor de Rijkspostspaarbank ge durende de maand Mei 1951 ingelegd 61.188,11 en terugbetaald 81.197,67. OPBRENGST RODE KRUIS COLLECTE. De Rode Kruis-collecte heeft te Vee nendaal ruim 4500 gulden opgebracht. In Veenendaal, n.l. schuin tegenover gebouw Elthet'o in de Fluiterstraat zal een nieuw kerkgebouw verrijzen. Het zal de kerk worden voor de Ge reformeerde Gemeente alhier, thans samenkomende in „Eltheto". 't Gebouw dat zal worden opgetrok- de laagste de fa J. Boers Zonen (Zandstraat) te V'daal voor 56.947,-. Electriciteit: hoogste fa W. Huibers te Veenendaal 1089,-, laagste inschrij ver fa Suydendorp te Veenendaal 726,-. Loodgieters werk: hoogste fa Gebrs. v. d. Pol, Veenendaal voor 2985,- en laagste fa E. J. van Schup- pen, Veenendaal 2440,-. ken met een rode, genuanceerde steen, heeft ruimte voor 800 zitplaatsen. Voorlopig zullen echter 600 plaatsen worden aangebracht. Door een grote ingang in de voorgevel zal het gebouw te betreden zijn via een bordes van enkele treden. Verder is bij de ingang een breed portaal geprojecteerd van 3 Iööpgangën te bereiken 2ijn. De aflopende bodem van het gebouw is 40 m lang en 16 m breed. Voor in de kerk is een verhoogd podium ge dacht waarop de avondsmaaltafel een plaats zal vinden. Dit onderdeel met er naast de zwaar eikenhouten preek stoel en boven de preekstoel het grote klankbord van het orgel, vormt het Lithurgische front van het interieur. Het plafond wordt hooggewelfd en geschraagd door zware houten span ten. Als enig bijgebouw is een con sistoriekamer geprojecteerd. Het be drag dat dit nieuwe gebouw, dat een voudig van lijn en aesthetisch keurig verzorgd zal zijn, compleet met inven taris gaat kosten, beloopt ongeveer 100.000,-. Het ontwerp is van de ar chitect J. H. W. Jansen alhier. Maan dag j.l. werd de aanbesteding gehou den. De hoogste inschrijver was de fa Drost te Veenendaal voor 72.400,- en Aan de laagste inschrijver werd het werk gegund. De nieuwe operette „Sprookjes Me lodie", welke al op enkele plaatsen in ons land met zoveel succes werd opge voerd, o.a. te Alphen a.d. Rijn in tegen woordigheid van H.M. de Koningin en de Prinsesjes en waarbij her uitvoerin gen nodig bleken, zal in Veenendaal worden gebracht. Voorzover wij dat thans kunnen zien belooft het hier een muzikale beleve nis van belang te worden. Sprookjes Melodie bestaat uit pro loog en 3 bedrijven en vult een hele avond. De muziek is charmant en hoogst aantrekkelijk en ook de tafere len zijn zeer mooi en sprekend. De uitvoering van de operette in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan, op Zaterdagavond 30 Juni a.s. zal ruim 100 medewerkenden tellen. Ook wat betreft de décors en costuums zal men hierbij het beste en mooiste te zien krijgen. Al geruime tijd wordt ARRESTATIE NA WOLDIEFSTAL. Dezer dagen werd door de Veenen- daalse politie een lid van het perso neel van een der plaatselijke wolfa- brieken gearresteerd wegens ont vreemding van een baal wol. De arrestant werd ingesloten en la ter overgebracht naar Utrecht. CAECILIA WEER OP CONCOURS. Na de débacle op het concours in Millingen, gaat Caecilia haar geluk nogmaals proberen, in de hoop dat Vrouwe Fortuna haar beter gezind zal zijn. Ditmaal gaat men deelnemen aan het concours te Oosterhout bij Nijme gen en wel op 16 Juni a.s. Caecilia neemt alleen deel aan de concert wedstrijd en wil trachten al thans één jaar van haar verloren ter rein te herwinnen, in afd. Uitmuntend heid, met de nummers „Das Modell" van F. von Suppé en Lente-Stemming van Joh. Vala. Ongewoon veel belangstelling trok Vrijdagmiddag naar het gemeente huis van Renswoude. Het huwelijk tussen Rien v. Dijk en Aartje Veldhuizen zou voltrokken wor den. Op zichzelf een meer voorkomend feit, doch ditmaal zou bij deze plech tigheid een „dure" eed worden nage komen, die de leden van de „Zwarte bende", waartoe ook de bruidegom be hoorde, voor een tiental jaren hadden gezworen. t Met elkaar hadden deze lieden afge- schenk zou krijgen. Zo was dan-Vrijdag d" trouwdag van Rien en dat het met de afspraak ernst was, bleek wel uit het feit, dat de overige leden, gekleed in overall en alpinopet, met de geit en clyvia, tij dens de plechtigheid in het gemeente huis aldaar arriveerden. De geit keu rig opgetuigd met een oranje lintje en een belletje en de clyvia met een rode zakdoek. Van hun plan werd geen geheim ge maakt, want op de vrachtauto hadden Aan de Vismarkt in de beneden-stad staat een gebouw, dat opvalt in deze omgeving door haar grote afmetingen. Het hoge bordes, voorzien van een sp re ijzeren ballustrade, verraadt onmiddellijk, dat hier in vroeger jaren itS achter de hoge ramen verborgen moet zijn geweest dan tabak, banderolles en sigarenkistjes van de „Cunera"-fabriek, die er thans gevestigd is. Inder daad is dat ook zo. Aan de toen zo voorname Markt zetelde in volle statie het stadsbestuur. EEN MAGISTRAAL KIJKGAATJE. Veel is er in het voormalige stad huis, wat de bezoeker herinnert aan vroeger jaren. In de hall vindt men nog de bali van de Kantonrechter, die op deze plaats zijn oordeel uitsprak over Rhenenaren, die het met de wet niet zo nauw hadden genomen. Zelfs het bankje van deze magistraat is nog intact. Klauterend langs een monu mentale trap, verscholen ender een dikke laag tabakspoeder, komt de raadzaal in zicht. Van hier uit hadden de edelachtbare heren een ruime blik tot ver in de Betuwe, hetgeen stimu lerend moet hebben gewerkt bij de uit voering van hun moeilijke taak. Onge twijfeld de mooiste kamer van het stadhuis. En om tijdens de hoogtepun ten in het debat de juiste tijd te weten, was men op het lumineuze idee geko men om in de westelijke gevel een rond gat te slaan, waardoor men juist een blik kon werpen op de toen nog aanwezige wijzerplaat op de oostkant van de Cuneratoren. Dit magistrale kijkgaatje is er nog te vinden, even als de eikenhouten schouw. Op de deur van de kamer, waar eens Rhenens eer ste burger zetelde, staat nog met sier lijke krulletters te lezen „Burgemees ter". Opent ge die deur, dar. komt U de geur van verse sigaren tegemoet. Op deze kamer rollen per uur 1000 tot 1200 sigaren uit een moderne ma chine. Maar op de uit wit marmer ver vaardigde schoorsteenmantel prijkt nog duidelijk de spreuk: „Salus Populi Suprema Lex Esto", de wil des volks is de hoogste wet. Aan de andere kant leest ge „Secretarie". Binnengestapt treft ge er geen wetboeken aan of ambtenaren, die over lijvige registers van de Burgerlijke Stand gebogen zit ten, maar wel lange dissen, waaraan sigarenmakers met nijvere handen van binnengoed en omblad bolknakken maken. In een nauwe gang zijn nog drie sinistere cellen aanwezig, met zware getraliede deuren er voor. Hier in geen zware jongens, maar duizen den kistjes sigaren, in een temperatuur van 100 graden. De cellen zijn gemeta- morfeerd van kille kerkers tot tropi sche droogkamers. Deae maand, om precies te zijn 24 Juni, zal het vijf en twintig jaar gele den zyn, dat dit raadhuis werd ver laten om intrek te nemen in het hui dige gebouw aan de Herenstraat. Het was hoog nodig, dat het gemeenteer - stuur een ander onderdak kreeg, oude raadhuis aan het Marktplein ver viel hoe langer hoe meer. De laatste verbouwing ervan had plaats gevonden in 1738. Op 9 October 1906 viel het be sluit tot aankoop van het gebouw aan geduid als het huis van Kantonrech ter Menso. Dit moet gestaan hebben ongeveer waar nu de Rotterdamse bank oprijst, 8000,- werd er voor uit getrokken. Echter eerst in November 1912 werd besloten dit huis op een voudige wijze in te richtenzodra de financiële toestand van de gemeente dit mogelijk maakte! En het duurde nog tot 28 Juli 1914, vóór besloten werd een geldlening aan te gaan van 14.000,-. Doch.... de wereldoorlog brak uit en in dat gebouw werden eerst gehuisvest Belgische vluchtelin gen en daarna het Distributiekantoor. Het werd er daardoor niet beter op en toen een zware binnenbrand uitbrak sproken, dat de eerste van hen, die trouwde vóór het gemeentehuis een ge^.^aangeboden zou worden, terwijl de^luid een clyvia als huwelijksge werd de toestand zodanig, dat aan ver bouwing niet meer kon worden ge dacht. Maarevenmin aan het bou wen van een geheel nieuw gemeente huis. Een gelukkige gelegenheid voor een gepast onderdak bood zich aan, toen in 1924 de Mulo-school werd opgeheven, die gevestigd was in een eigendom der gemeente. Vroeger was daar een jon genskostschool in geweest. Nu zou het gemeentehuis worden. Dat was het be sluit van December 1924. Maar het werd September 1925 voor en aleer werd toegestaan aan de firma Gebrs. Klomp en J. R. Lammers de verbouwing te volbrengen voor de som van 35.000,-. Zij kreeg haar beslag en 24 Juni 1926 werd bestemd tot dag van inwijding. zij een groot bord geplaatst met de „Voor de bruid en bruidegom Van de zwarte bende Rien heeft de geit De anderen hebben geen spijt." Na vele plechtige woorden werden de geschenken het bruidspaar aange boden. De bruid moest beloven, dat zij deze prachtige clyvia niet in een hoek je zou zetten, hetgeen zij natuurlijk niet anders durfde beweren, zelfs kon zij zeggen, er van overtuigd te zijn er „goed schik" van te zullen hebben. Om het bruidspaar niet in al te grote moeilijkheden te brengen, brachten de bendeleden de geit en de clyvia vast naar de woonplaats van de jonggehuw den, echter konden zij niet nalaten ook het bord van de auto op de wo ning van de toekomstige bewoners te plaatsen. Verder zullen zij van hun halve snipperdag wel een gezellige middag gemaakt hebben en vooral Jan zal wel bijzonder veel plezier' gehad hebben, want zonder bezwaar kan hij nu zijn trouwdag vaststellen, er hard gestudeerd door het om zijn capaciteiten bekende Veenendaals Meisjeskoor. Dit koor n.l. zal onder leiding van Gijsbert van Zanten de uitvoering op zich nemen. Van de uitvoering van Sprookjes Melodie over welker inhoud wij in een volgend nummer uitvoerig terugkomen zal ongetwijfeld iedereen, jong en oud, kunnen genieten. Tot de gelukkigen die tijdens de af gelopen week een polshorloge hebben gewonnen, behoren de volgende per sonen. J. L. v. Ekeris, Holleweg, Renswou de: W. Bleierveld, Tollenslaan 21, Zeist; J. de Bruin, Berg.kade 1, Rotterdam; A. Kranenburg, Rijksstraatweg 197, Eist U; F.van Schaik, Kerkstraat 69, Dodewaard; Willemsen, Torenstraat 6, Rhenen; Mej. A. C. Kappers, Ingen; Breenen, Nw. V'daalseweg 46, Rhenen; J. Elemans, Hazeldonksezandw. 16, Zevenbergen N.B.; J. Kwakernaak. Rijksstr.weg 87, Leersum; W. Schim mel, Zandweg 11, Leersum; v. Thuyl, Cuneralaan 10, Rhenen; Blauwendraad, Overberg D 86, post Veenendaal; D. v. Schaik, Zevenmorger 151, Ingen; H. Kelderman, Maarssen; A. v. d. Peut, Barn.straat 27, Scherpenzeel; R. de Vries, p.a. Bakker v. d. Berg, Hoflaan, Leersum; A. Rebergen, Kuiperstraat 7, Veenendaal; A. Huiding, Munnikenweg D 134; H. Achterberg, Wilhelminastr. 38; K. Nagel, Vijgendam 7; Mevr. de Haas, Kerkewijk; Mej. Knevel, Nieu we weg 208; J. v. Barneveld, Hoogstr. 1; Wanders (Waco), Hoofdstraat 49; J. Slotboom, Kerkewijk 52; C. Meers man, Beatrixstraat 28; v. Beek, Buurt- laan 7; J. Leppers, Groenelaan 87; B. Hardeman, Bergweg 5; Mulder, Ven- delseweg; Van Veen, Hoofdstraat; A. van Dolder, La Montagne; Ditewig, Achterkerkstraat; Heykamp, Nieuwe- weg 101; A. v. d. Dikkenberg, Middel- buurt A 65; P. v. Kruistum, Achter- kerkstr. 27; Blankestein, Aehterkerk- str. 76; G. W. Schinkel, Brinkersteeg 27; G. Schinkel-Dikkenberg, Brinker steeg 27A; Blankespoor, Brinj^rsteeg iö; L. vV. ten Kate, LafiKslaan 52; u7 Koudijs, Heuvel 5; Admiraal, Molen straat 28; J. Koen, Larikslaan 13; Hui bers, Sav. Lohmanstraat 5; A. v. Dijk, Rozenstraat 9; J. Tichelaar, Buurtlaan 87, allen te Veenendaal. Dank zij UUI STEUN kan Uw RODE KRUIS zovel® UREBES-TAHEH in dienst van d® Nederlandse gemeen schap verrichten. beeft dus bul aan uw ROBE KRUIS I „ZONNESTRAAL" VRAAGT HULP. Volgende week komt het algemeen Sanatorium „Zonnestraal" weer eens, door middel van een collecte, zijn jaar lijks beroep doen op -de Burgerij van Veenendaal. De verpleging van de ruim 325 t.b.c.- lijders (de geregelde bezetting van dit Sanatorium), de verbetering van de bestaande outillage en de noodzakelijke uitbreiding van het aantal bedden an nex verplegingsruimte, de in volle gang zijnde bouw van een afdeling voor chirurgische behandeling van t.b.c.-patiënten inclusief voor andere specialistische hulp, kan niet zonder de algemene liefdadigheid worden ge financierd en zo is deze collecte een dringende noodzaak. In 3 jaren tijd werden in ons land rond 54.000 nieuwe t.b.c.-lijders ont dekt. Dat in die omstandigheden extra hulp aan de Sanatoria nodig is, laat zich begrijpen. Collectanten kunnen zich melden bij het Secretariaat van het Comité: Berg weg 32. Zij zijn bijzonder welkom. Vele handen maken het werk licht. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr Rem- me, Markt, telefoon 572. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr De Waard, telefoon K 8387-200, De Klomp. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 10 ma alleen voor zeer dringende gevallen Dr. van Ommeren, Eist. Vrouwen kennen moeilijke dage-*1 die met pijn worden doorworf^ Wilt U die pijnen doen verdv neemt dan een Witte Krj' Het montert U op en a opgewektheid treed* van pijnlijke 1 Poede-'

De Vallei | 1951 | | pagina 1