Rhenen O Eist Amerongen Renswoude Ederveen 2e Blad -DE VALLEI« Vrijdag 22 Juni. No. 25 Een glas echte vruchtenlimonade kost nog géén dubbeltje Wat de huid geneest, maakt de huid ook gezond-mooi. PUROL doet beide NACHTBRAKERS IN HUN PRET GESTOORD. Zaterdagavond, tegen het midder nachtelijk uur, hoorden voorbijgan gers een verdacht geluid op de Cu- neratoren. De gemeente-bode werd uit z'n bed gebeld, die er met z'n hond op uittrok om de zaak te ver kennen. Op het dak van de kerk, boven het zgn. stookhok, zag de heer Meijer een witte vlek tegen de inkt zwarte gevel. Zijn trouwe hond liet hem niet in de steek en het dier gaf duidelijk tekenen van onraad. Toen enkele surveillerende agenten kwa men assisteren en hun zaklantaarns op de torentrans gericht hielden, stonden daar in het volle licht van de stralenbundels twee menselijke gestalten. Op sommatie van de poli tie klauterden de geveltoeristen naar beneden, waar zij met open armen werden ontvangen! Op de vraag of er soms nog meer late be zoekers op het kerkdak aanwezig waren, werd bevestigend beant woord, doch dit bleek later mislei ding te zijn. De nachtbrakers bleken twee knapen van resp. 18 en 21 jaar, afkomstig uit Wageningen. Zij hadden het gemunt op lood en ko per. Vijftien kg was al afgezaagd, terwijl ook al een gedeelte voor transport gereed lag. Beide „heren zijn ingerekend en op transport ge steld. Een goede vangst voor de politie. VIERING VERJAARDAG PRINS BERN HARD. De Burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat het in verband met de viering van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard aan alle hotel- en caféhouders is toegestaan hun zaken op 29 Juni 1951 geopend te hebben tot 23.30 uur. In verband met de viering van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard verzoekt de burgemeester de ingezetenen aan deze feestdag extra luister bij te zetten door het uitste ken der vlaggen. Burgemeester en Wethouders van Rhenen; gelet op artikel 7, van het winkelsluitingsbesluit 1941; besluiten: aan alle neringdoenden in de ge meente Rhenen op Vrijdag 29 Juni 1951 ontheffing te verlenen van het bepaalde in artikel 2, eerste lid van het winkelsluitingsbesluit 1941, met dien verstande, dat zowel winkels als kramen op genoemde datum ge opend mogen zijn tot 22 uur. AANBESTEDING VAN SCHILDERWERK. Ten gemeentehuize werd Maan dagmiddag in het openbaar aanbe steed het buitenschilderwerk van 24 woningen rondom het Van Suy- lenplein, 2 woningen aan de Wever straat en 1 boerderij aan de Nieuwe Veenend. weg, alles eigendom van de Stichting „Het Voormalig Gast en Weeshuis". Er werd als volgt in geschreven 24 woningen: fa. J. A. v. d. Grift, Rhenen 5525.-; B. van Daalen, Rhenen 5420.-; 6. Mol, Rhenen ƒ5415.-; fa. M. Rosbag, Rhenen 4527.-; T. Eimers, Eist 4490.-; De Rhoter en Bijl, Rhenen 4292.-; fa. Verwoert, Rhenen 3320.- en fa. J. B. Meijer, Rhenen 3230.-. 2 woningen Weverstraat: Laagste inschrijver W. F. Lelievelt, Rhenen 245.-. 1 boerderij N. Veenend. weg: Laagste inschrijver W. F. Lelievelt, Rhenen 272.-. GREBBE- AHTLETIEKWEDSTRIJDEN. In „De Athletiekwereld", het of ficieel orgaan van de K.N.A.U., la zen we, dat op Zaterdag 28 Juli in onze gemeente nationale atletiek wedstrijden zullen worden gehou den. Piet van den Berg, secretaris van de Rhenense Athletiek Vereniging deelde mede, dat bedoelde wedstrij den door „RAV" zullen worden ge organiseerd. Hij wenste echter niet vooruit te lopen op de definitieve plannen, doch hoopte spoedig na dere bijzonderheden te kunnen ge ven. KLEIN ALARM RODE KRUIS. „Bij vliegoefeningen zijn twee „vliegtuigen met elkaar in botsing „gekomen, met als gevolg, dat de „bemanning van elk vliegtuig, be staande uit drie personen, in de „bossen, verspreid in de omgeving „van de Leemkuil, is terechtgeko men." Dit bericht dat gelukkig gefin geerd was betekende klein alarm voor het Rhenense Rode Kruis. De helpsters moeten zich zo snel mo gelijk in uniform melden aan het Wijkgebouw, waar zij instructies zouden krijgen. Binnen een half uur was iedereen ter plaatse. Intussen had de colonne commandant, Dr. Stegeman, de „slachtoffers van de ramp" ver spreid in het bosterrein een plaatsje gegeven. Bij elke „patiënt" bevond zich een briefje, waarop vermeld stond wat er aan haperde. Omstreeks veertig minuten na het alarm arriveerde op de plaats van de ramp de voor dit doel gecharter de Rode Kruis Auto van de firma de Jong en Visee, o.l.v. groepscom mandant G. Lodder, met colonne leden. brancards, Verbandmateriaal enz. Vrij snel was het terrein door de slachtoffers opgespoord. Hierna werd door de andere ploeg de eer ste hulp verleend met vervoer. Weer veertig minuten later meld de de groepscommandant, dat alle patiënten verbonden en vervoerd waren. I De colonnecommandant gaf toen een nabeschouwing over de verrich te werkzaamheden. Die bleken voor deze eerste oefening, die spoedig door meerdere zal volgen, alleszins be vredigend. SPEELTUIN BINNENKORT GEOPEND. Binnenkort komt de speeltuin voor de jeugd aan de Groeneweg gereed. Vrijwilligers werken in hun vrije tijd full-speed aan de speel- werktuigen en op het terrein zelf zijn vakmensen bezig met de bouw van een stenen huisje. Vele inwo ners hebben zich in de loop van de tijd reeds als lid van de speeltuin vereniging „Sport en Spel" aange meld. Deze maand bestaat daarvoor ook nog de gelegenheid, zonder dat men inleggeld "verschuldigd is. Na 1 Juli echter zal 2.50 inleggeld worden geheven. Men kan zich dit bedrag dus besparen, wanneer men zich voor die datum nog aanmeldt bij de bekende adressen. BELASTINGKNOEIERIJ BERECHT. Evenals meer anderen had W. F. S. alhier in oorlogstijd wat men noemt „goede zaken" gedaan. Maar ook evenals zovele anderen was hij bij de geldsanering beducht voor de grijparmen van de fiscus. Teneinde een opgave of verant woording van de verdiende gelden te ontgaan, gaf hij in 1945 een be drag van 4000.- aan een verzeke ringsagent alhier in bewaring, die volgens zijn zeggen destijds ver klaard zou hebben deze som goed te kunnen „onderbrengen". Zoals bij zovele knoeierijen kwam ook dit geval aan het licht, met ge volg, dat S. zich dezer dagen voor de Utrechtse Rechtbank moest verant woorden wegens het doen van on juiste of althans onvolledige aan gifte voor het Buitengewoon Navor- deringsbesluit. Het laatste deel van de dagvaar ding sloeg op het feit, dat de ver dachte, toern de fiscus lont rook en hij door enige ambtenaren om op heldering werd verzocht, deze man nen om de tuin had geleid. In een scherp requisitoir wraakte de Officier van Justitie de onmaat schappelijke handelwijze van de koopman en requireerde tegen hem deswege twee maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. v. Hemel, pleitte vrijspraak, subs, een geld- de verkennersploeg onderzocht en boete of voorwaardelijke straf. m de kosten hoeft U het zeker niet te laten: voor een grote fles De Gruyter's vruchten- limonadesiroop sinaasap pel of frambozen-bessen betaalt U maar f 1.50 en daar gaat nog 10% korting af. U krijgt 15 flinke glazen uit een fles. De Gruyter's vruchten limonadesiroop, bereid uit zuiver vruchtensap, is de lekkerste en goedkoopste limonade die U zich den ken kunt. Wilt U minder besteden, kies dan uit grenadine en sinaasappellimonadesiroop van f 1,10 per fles. Oók met een cassabon voor tO korting. DE ONVERBETERLIJKE STROPER. „Ja, Edelachtbare maar wij had den de houtjes toch heus nodig", luidde het zwakke verweer van de 63-jarige G. J. v. B. alhier, die zich Maandag samen met zijn schoon zoon voor de Utrechtse Politierech ter moest verantwoorden wegens diefstal van een hoeveelheid onbe werkt hakhout ten nadele van ze kere F. M. alhier. Inderdaad was het gestolen goed nuttig aangewend als steunen voor de erwtenplanken in de tuin van zijn schoonzoon. Maar dat had de oude baas geen recht gegeven zich andermans goed toe te eigenen. Bo vendien had hij in de loop der jaren zich herhaaldelijk aan soortgelijke stroperijen schuldig gemaakt. Een en ander was voor de Offi cier van Justitie dan ook aanleiding om thans naar een krachtig middel om te zien teneinde paal en perk te stellen aan 's mans vrijbuiterij. Daarom requireerde hij dan ook een week gevangenisstraf tegen beide mannen, zomede verbeurdverklaring van de bijl, waarmede het hakhout geveld was. Op hun smeken om genade en stel lige beloften tot beterschap besloot de Politierechter voor de laatste maal de hand over het hart te strij ken en de zaak af te doen met een boete van 20.- subs, tien dagen hechtenis. De bijl op non-actief, d.w.z. hij werd verbeurd verklaard. GEVAAR IIOOIBROEI. De Burgemeester van Rhenen; overwegende, dat gevaar voor hooi- broei nimmer is uitgesloten, wijst belanghebbenden met nadruk op bovengenoemd gevaar, onder op merking, dat art. 158 van het wet boek van strafrecht straf bedreigt tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten. „ORANJE WIT" OP OLYMPISCHE DAG IN AMSTERDAM. De dag van „de sport" welke j.l. Zondag wederom plaats vond in het Olympisch Station te Amsterdam. Dank zij de energieke leiding van de heer Van Baaren kon dit keer hieraan ook deelgenomen worden door de herengymnastiekgroep van de Sportver. „Oranje-Wit" en het moet voor de bestuursleden wel goed gedaan hebben toen bij de ope ning ook het vaandel van Oranje- Wit, in het bijkans volle en met zon overgoten stadion, werd binnenge dragen. Tijdens de masstale gymnastiek- demonstratie, welke feilloos werd uitgevoerd, werd een vlaggegroet gebracht aan de eretribune waarin zich o.a. bevonden: H.M. de Koning in, Prins Bernhard, Prinses Beatrix, de ministers Drees en Lieftinck, als mede burgemeester d'Ailly. Zowel de op- als de afmars als- wel de oefeningen zelve werden rustig en beheerst uitgevoerd. Het geheel van deze dag werd ook voor de Elsterse deelnemers onvergete lijk. Men heeft ook kunnen genieten van andere sporten, w.o. athletiek, met Fanny Blankers-Koen en Slijk huis, voetbal, wielrennen en paar densport. TUINCONCERT VAN „ONS GENOEGEN". De muziekvereniging „Ons Ge noegen" geeft morgenavond, Zater dag 23 Juni, op het terras van Ho tel „Berg en Bosch" een tuinconcert SPORTWEEK RENSWOUDE. Zaterdag, 7 Juli a.s. wordt de sportweek geopend met wielrennen op race- en gewone fietsen. De offi ciële opening heeft echter 's avonds plaats, na een mars door het dorp door het Tambour- en Pijpercorps „Prins Bernhard" uit Veenendaal. De opening wordt gevolgd door concert plus taptoe van genoemd orkest. De Maandagavond staat in het te ken van een grote orientatierit per rijwiel, gevolgd door biljartwedstrij den. Dinsdagavond treden de schutters aan, alsmede de kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deze laatsten gaan dan een puzzlerit rijden per rijwiel. De Voetbalvereniging Renswoude I ontvangt G.V.V.V. I op Woensdag avond, met als inzet een grote wis selbeker. Donderdagavond treedt de jeugd aan voor athletiek, terwijl de heren vanaf 16 jaar een 3 km veldloop zul len houden. Vrijdagavond worden dam- en ta feltenniswedstrijden gehouden. P.I.T. zal spelen tegen Voorthuizen (3 teams). Zaterdagmiddag, 14 Juli a.s. wordt er een korfbalwedstrijd ge speeld en voetbalwedstrijden voor de junioren. De sportweek wordt gesloten met athletiek wedstrijden voor dames en heren vanaf 16 jaar. Voor de schooljeugd is er Woensdag Voor nadere bijzonderheden om trent deze sportweek verwijzen wij nog een vliegerwedstrijd, naar de aanplakbiljetten. PROGRAMMA ORANJEFEEST. De Oranjevereniging organiseert feestelijkheden op Prins Bernhard's verjaardag en de Zaterdag daarna, 30 Juni a.s. Vrijdaj... na school tijd beginnen de kinderspelen. Zij kunnen zich dan opgeven voor wed strijden en zullen dan getracteerd wordenj. Zaterdag worden de gehele dag volksspelen gehouden. We noemen ringrijden op fietsen, bromfietsen en motoren, 's Avonds is er voetbal wedstrijd Ederveen I tegen Vallei vogels uit Scherpenzeel. Daarna is er nog kinderwagenrace voor vrou wen en mannen. Opgave voor deel name bij de bestuursleden en op het terrein. Men zie verder de advei> tentie in dit blad. CHR. KLEUTERONDERWIJS. In een voordracht over het kleu teronderwijs in de school aan de Schras zette de inspectrice van het kleuteronderwijs uit Arnhem, me juffrouw Grolle, uiteen dat wij de tegenwoordige kleuterschool niet meer mogen zien als de vroegere be-

De Vallei | 1951 | | pagina 5