DRUKWERK Uitvoering Melodie" Operette „Sprookjes- werd frappant succes £atite kt ai Kouian-]Q.Qpatatie Het eerste zomeravondconcert dit van seizoen Van de Veenendaalse Bijenmarkt Ter Overdenking Predikbeurten J. H. KETS AFWEZIG natuurlijk bij mm - Hoofdstraat 73 D. OSKAM Inboedel verkoping Ars Musica op Reis Streven ter activering van muziekleven in Veenendaal Finale om de KNVB- ZMC Beker Sportweek Geref. Jeugdverbond 4 f 4 4 -> ARTS vlugge bediening. De zaak met sortering VEILING UAaag en StanAa-d DIVERSEN VOOR BETER naar DRUKKERIJ SX t SetdeMe Uallei Parallelweg 8 Tel. 601 Veenendaal uoor een iDUita CORSET Grandioos en subliem zijn grote woorden. Maar wie als wij, Zaterdag avond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan was, zal zich over de uitvoering van de operette „Sprookjes Melodie" door het Veenendaalse Meis jes- en Knapenkoor niet sterk genoeg kunnen uitdrukken. „Nog niet eerder hebben wij in Vee- nendaal zoiets moois gezien," waren de woorden van burgemeester Bakker, toen hy zijn bewondering uitsprak over het gebodene. Zeker, het stuk zelf, is buitengewoon mooi. Kostelijk is het met zijn aantrek kelijke afwisseling van ernst en pit tige humor; pakkende verteltrant en duidelijk verhaalde strekking. De mu ziek ervan is schitterend. Nu en dan treffend om zijn diepte of meeslepend door zijn fonkelende charme. De prach tige décors van firma Schakel in Am sterdam, en de uitstekend gekozen cos- tuums welke de kleurigheid van het geheel zo verhoogden. Dat alles heeft in belangrijke mate bijgedragen tot het zeldzaam groot succes voor de uitvoe renden. Direct moeten wij hieraan toevoegen dat „Sprookjes Melodie" niet alleen mooi maar ook zeer moeilijk is om te vertolken. Moeilijk om de muzikale en tonelistische capaciteiten die het van de uitvoerenden vraagt en om zijn lengte. En wij kunnen ronduit zeggen dat het enorme succes van deze ope rette-uitvoering beslist te danken is aan het feit dat het Veenendaalse Meisjes- en Knapenkoor een dergelijke zware opgave uitstekend weten te be heersen. De vele fijne nuances in deze ope rette werden goed uitgebuit en stellig zal er weinig of niets van verloren ge gaan zijn. Niet alleen de keuze van het prachtige stuk is een succes geworden, maar vooral de uitvoering ervan was werkelijk af. De voorbereidingen en dan in 't bi zonder de directie van Gijsbert van Zanten, over de 100 medespelenden, moeten zeer veel inspanning hebben gekost. Overduidelijk is hierbij weer de grote deskundigheid van deze diri gent gebleken. Een belangrijke faotor in het welsla gen van de uitvoering was ook de voor treffelijke geest bij de jonge en soms zeer jonge acteurs. De goede en be heerste vrijmoedigheid waarmee elk zijn rol speelde; de ongedwongen lust en het merkbaar plezierig genoegen in dat spelen, hebben zonder twijfel in niet geringe mate ertoe meegewerkt dat het voor de vele aanwezigen zo'n onvergetelijk aantrekkelijke belevenis geworden is. Behoudens het nu en dan smakelijk lachen om grappige momenten, was het tijdens de opvoering absoluut stil in de zaal, en dat, terwijl er vrij veel kinderen onder het publiek waren. Bizonder aardig bij deze uitvoering was ook dat ouderen en kinderen sa men volop hebben genoten van het ge bodene. Gelukkig was de grote zaal vrijwel geheel gevuld, hetgeen voor deze tijd van het jaar toch nog wel iets zeggen wil en dus hebben zeer velen van deze bizondere uitvoering getuige kunnen zijn. Met een daverend en enthousiast ap plaus uit de opgetogen zaal, werd het laatste van de drie bedrijven afgeslo ten. Het waren mevrouw Krijgsman en mejuffrouw Bep Hendriks welke hier na nog een huldiging met mooie bloe men ten deel viel. Mevr. Krijgsman had de alleraardigst en goed getroffen costuums ontworpen en verzorgd en Bep Hendriks had de zeer zware taak de uitvoering van de operette op de piano te begeleiden. Zij had een prach tig instrument onder haar handen, maar er werd dan ook mee uitgehaald wat er in zat. De heer Van Zanten mocht van burgemeester Bakker na mens de aanwezigen nog welverdien de warme woorden van hulde en aan moediging ontvangen. Voor deze opvoering was in de zaal een uitstekende geluidsversterker-in stallatie aangebracht. Een voorziening, welke voor de uitvoering van deze operette van grote waarde is geweest, want zonder deze zou heel veel beslist niet tot zijn recht gekomen zijn. Zoals wy vernemen betreft het hier een in stallatie van de firma R. van Eden die ook voor andere gelegenheden gebruikt zal kunnen worden. EEN HEROPVOERING. De roep welke van deze operette uitvoering zal uitgaan zal het nodig en mogelyk maken dat nog een hei-opvoe ring zal plaats vinden. Dezer dagen vernamen wij dan ook al dat dit om streeks eind September a.s. het geval zal zijn.,- Aardige bizonderheden over de ope rette „Sprookjes Melodie" zijn nog, dat het hier een splinternieuwe operette betreft welke in Veenendaal eerst voor de derde keer is opgevoerd. De eerste opvoering vond plaats in Alphen a.d. Rijn, de woonplaats van de componis ten, de tweede in Woerden. De tekst ervan is geschreven door mevrouw Bos-Swart, moeder van 7 kinderen. De muziek is van de heer C. Verruyt Jr. Het ziet er naar uit dat deze operette in de toekomst nog tal van opvoerin gen in den lande beleven zal. Naar ver luidt betreft het hier het eerste werk van deze componisten op dit gebied. Het was Zaterdag voor de leerlingen van de Muziekschool „Ars Musica" een grote dag, want zij maakten toen hun jaarlijks schoolreisje. Onder leiding van de Directeur der School, de heer Kor Dijkstra, vertrokken ze 's mor gens om kwart voor negen per trein naar Arnhem. Daar werd per stadsbus de reis ondernomen naar Burgers Die renpark. Met veel belangstelling volg den de leerlingen de verrichtingen der verschillende dieren, die hier als 't ware in de vrije natuur leven. De zich in de dierentuin bevindende speeltuin had daarna de volle aandacht. Na de maaltijd in het in het park gelegen restaurant werd de tocht voortgezet naar Velp. Het bekende slot Rosen- dal met het park daar omheen werd nu bezichtigd en de Kettingbrug met Neptunus op de achtergrond had over belangstelling van de muziekminnen- den niet te klagen. De grootste verras sing was wel „De Bedriegertjes" Al hoewel deze Zaterdags gesloten zijn, had de heer Dijkstra het toch voor el kaar weten te krijgen om deze attrac tie niet aan de jeugd te doen voorbij gaan. Toen de leerlingen dan ook vol interesse naar de gids luisterden, die hun aandacht op de schelpengalerij vestigde, spoot opeens van alle kanten het water de grond uit en werd hals over kop een heenkomen gezocht. Hierna volgde nog een boottocht naar Westerbouwing, waarbij ook muziek gemaakt werd. Na de speeltuin op Westerbouwing nog een stevige wan deling door de prachtige omgeving naar Oosterbeek en om kwart voor 8 arriveerden allen weer in Veenendaal. Al met al een zeer geslaagde dag waar men nog lang met plezier aan zal den ken. MET MOTOR TEGEN EEN BOOM De stratenmaker D. slipte Dinsdag ochtend bij het van zijn erf afrijden zodanig met zijn motor, dat hij tegen een boom reed en wegens een vrij ernstige verwonding van zijn rechter schouder door Dr Reydon behandeld moest worden. GESLAAGD. Op het gehouden examen der Ver eniging „De Verenigde Modevakscho len in Nederland", afdeling Veenen daal, slaagden voor het diploma cos- tumière de dames H. v. Roekei, J. v. d. Fliert, C. Emmelot, en voor coupeuse mej. B. Knevel. De Veenendaalse Harmonie „Caeci- lia" zal op a.s. Woensdagavond, o.l.v. de heer W. Veerman, het eerste open bare zomeravondconcert van dit sei zoen verzorgen in de muziektent op de Markt. Een bizonderheid bij dit concert is ook nog dat dan voor 't eerst de kort geleden opgerichte Caecilia-supporters- vereniging in het openbaar zal optre den. Deze vereniging, waarvan er in Nederland vele reeds zeer goed wer ken, stelt zich ten doel het muzikale Het moment in de operette „Sprookjes Melodie" waarbij Arabieren, Japa nezen, Turken en Negers, Russen, Spanjaarden, Indianen, Italianen en Hollanders gezamenijk zingen van de vrede en de vreugde die de muziek en het lied kunnen geven. Foto Liome Hebben wij vorige week in de halve finale, van het begin tot het einde een spannende strijd gezien, tussen TOGR en WVF, welke door strafschoppen door WVF gewonnen werd, Zaterdag a.s. 7 Juli om 6.30 uur kunnen wij een nog spannender strijd verwachten tussen Zwaluwen, 3e klasse KNVB- ZMC uit Vlaardingen en WVF, le klasse ZVB-ZMC uit Zwolle. Aan de winnaar van deze ontmoeting zal de Beker worden overhandigd. Ook deze wedstrijd wordt weer gespeeld op het DOVO terrein aan het Panhuis te Veenendaal. Hoewel Zwaluwen technisch beter is, is WVF door de wil om te winnen en hun enthousiasme en mede door een groot uithoudingsvermogen, een waardige en zeker niet te onderschat ten tegenstnader. Om deze redenen geven wij deze Afd. club een goede kans om in bezit te komen van de KNVB Zaterdagmiddagcompetitie be ker. De sportweek van het Geref. Jeugd verbond is goed ingezet. Begunstigd door mooi weer, werd Maandagavond begonnen met tafeltennis. De opkomst was goed en er werd fel gestreden. De heer C. Heij bleek een goed wed strijdleider te zijn, zodat dezelfde avond de finales konden worden ge speeld. Bij de senioren waren winnaars: 1. R. van Beek; 2. D. van Beek. Bij de junioren: 1. J. van Beek; 2. H. Bree- schoten. Onder leiding van de heren De Gooijer en Schuman werd er Dinsdag avond geschaakt en gedamd. De op komst had beter kunnen zijn, al waren de meeste borden bezet, doch organi satorisch is het prettiger, wanneer de deelnemers, die zich opgeven ook pre sent zijn. Bij de ouderen wisten A. Blanke- spoor en J. Augustijn de schaaktitel te behalen, terwijl J. v. Beek de kroon spande bij de jongeren. Bij het dam men ging B. de Vries met de eer strij ken. leven in 't algemeen en de beoefening der harmoniemuziek in het bizonder, te activeren en daadwerkelijk te steu nen. Er is voor ieder gelegenheid dit doel te helpen bereiken door lid van de vereniging te worden. Deze nieuwe vereniging heeft de volgende punten op zijn programma staan: 1. Verhoging van het muzikale gevoel DE HEER J. v. d. NADORT RECIPIEERDE. Talrijk waren de prachtige bloem stukken die Zaterdag j.l. pronkten in de woning van de heer J. van de Na- dort, hoofd van de Vrije Chr. School aan de Nieuweweg en welke ontvangen waren ter gelegenheid van het feit dat de heer Van de Nadort deze dag sinds 40 jaren bij het onderwijs werkzaam is. Velen ook maakten gebruik van de gelegenheid om de jubilaris te kunnen gelukwensen toen deze 's middags re cipieerde. Er kwamen o.a. deputaties van het bestuur der Vrije Chr. School; het bestuur der A.R.-Kiesvereniging, waarvan de jubilaris 2e voorzitter is, vertegenwoordigd door Ds D. van Enk; de kerkeraad van de Chr. Ger. Kerk, alsmede tal van collega's en personeel van de andere plaatselyke scholen en van de buurtvereniging. Ook was er de heer Peters als directeur van de Ambachtsschool te Ede. Voor de heer Van de Nadort en zijn familie zal het stellig een onvergete lijke dag geworden zijn. bij 't publiek in 't algemeen. 2. Steun te verlenen bij 't organise ren van een concours, festival enz. 3. Steunverlening bij zomer- en win- teruitvoeringen. 4. Financiële steun. Het ligt dan ook geheel in de lijn van het streven van deze vereniging wanneer Woensdagavond de inwoners, in veel grotere getale dan voorheen, naar de Markt komen om daar een concert van zeer aantrekkelijke muziek te beluisteren, want het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Vrijheid, Blijheid, mars, Alphons Dreissen. 2. Wiener Klanken, Fanfare, Strauss, arr. W. Veerman. 3. Galliope, ouverture symphonique, A. L. Dooyen. 4. Ols Panama, mars, K. J. Alford. 5. Saint Triphon, mars, E. Ney. 6. Der Vogelhandler, operette, Karl Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen. 7. Wiener Burger, wals, Strauss, arr. W. Veer man. 8. Das Modell ouverture, Fr. von Suppé, arr. A. Dreissen. 9. Flying Eagle, mars, H. L. Blankenburg. (Vervolg van pag. 1) bracht dan een flink bedrag op. De be doelingen van deze wijnkoop was als volgt. Het op deze wijze verkregen be drag werd na afloop van de markt ge zamenlijk besteed aaneen stevige borrel, waardoor de markt na afloop meestal in een vrolijke boel herscha pen werd. Dit „potverteren" is afge schaft toen de nablijvers het wel wat al te bont gingen maken. OSSENMARKT. De bevolking van Veenendaal had na afloop van de markt haar aandeel in de algemene feestvreugde in de vorm van de reeds genoemde Bijenkennis. Men weet hoe het met dergelijke jaar markten gaat, de exploitanten van draaimolens, poffertjeskramen en der gelijke vermaaks-objecten kwamen aan deze markt luister bijzetten en de kermis was geboren. We weten dat het kermisvermaak overal afneemt. h-Vnoeger was dat anders. Menige Veenendaler weet nog wel van de oude „Ossenmarkt" in Veenendaal. Dat was de Veense kermis bij uitstek. In Vee nendaal is bij een groot deel van het volk het kermisvermaak steeds in de ban geweest en mede hierdoor is ook de Bijenkermis geheel verdwenen, al herinnert een steeds op het terrein aan wezige poffertjeskraam nog wel aan vroeger tijd. Vele Veenendalers ken nen hun vermaarde Bijenmarkt niet eens van nabij. Het is daar de laatste jaren teveel een gelegenheid geworden waar „men" bijenvolken verhandelt. Het feestelyk element waarbij heel Veenendaal betrokken was is er radi caal uit verdwenen, al zal men moeten erkennen dat het voor de imkers een feestelijke dag is en wel steeds zal blijven. VASTE EN OUDE BIJEN MARKT KLANTEN. Op de Bijenmarkt kan men zeer in teressante mensen aantreffen. Zo komt ieder jaar de oude De Ruiter uit El- speet, een forse boer met platte pet en helder wit geschuurde klompen aan de traag bewegende voeten. En wat die vertellen kan! Over de nieuwe metho den is hij niet erg te spreken. „Ze halen alles maar uit de boeken," zo betoogt hij, „maar 't mislukt altijd en dan komt meester of de dominé's vrouw raad vragen. Ja, ja, zo is het." En voor zo veel imkerswijsheid buigt menigeen zijn hoofd dan maar deemoedig. We staan nu aan het begin van de tweede helft der twintigste eeuw en nog steeds hangt er iets van de roman tische sfeer van vroeger tijd rond deze wereldvermaarde Bijenmarkt. Als eer ste is daar de welhaast legendarische figuur van de 86-jarige marktmeester, Johan van Kessel, met zijn vrouw, welke in de imkerwereld algemeen tante Cato genoemd wordt. Dan is er het samentreffen van de honderden imkers uit het Veluwse, Betuwse en Stichtse Land. De grote steden mogen dan hun oeroude week- en jaarmark ten binnen hun muren hebben, ner gens kan men interessanter vinden. Waar vindt men een figuur als Diene, het qp-jarige Bijenvrouwtje, de enige en laatste Nederlandse imkerse van professie? Dit zeer kundige kleine mensje met haar kap of kogel om het miniscule gezichtje, rookt dapper haar pijp als een echte imker. Sinds men senheugenis is ze de meest trouwe be zoeker van de Bijenmarkt. Ze is nu ernstig ziek en haar wens is het dat haar bijenvolken bij haar overlijden de dood van haar meesteres aangezegd wordt. Men glimlacht bij het horen van zoveel bijgeloof, maar dit aanzeg gen is één der oudste gebruiken welke getuigenis afleggen, met welk een eer bied die oude imkers voor het wondere leven der bijen vervuld waren. In de gelagkamer van „De Bijenkorf" hangt haar portret, waarop ze naast de oude rijzige marktmeester staat naast en kele zeer merkwaardige bijenkorven, de spits toelopende „Bisschopsmutsen". Wat ook verandert en moderniseert in de mensenmaatschappij, het nijvere bijenvolkje zal bij iedere nieuwe be schaving door de mensen bemind wor den, èn om haar milde gaven, èn om de onvergankelijke natuurwetten, welke het tot één der grootste natuurwonde ren maakt en ook dit zal altijd een grote aantrekkingskracht voor de Vee nendaalse bijenmarkt blijven. Als we de omstandigheden afmeten naar de invloed op ons persoonlijk le ven, dan gewagen we er van, dat wij in een zorgvolle tijd verkeren. Een tijd waarin het ons toeschijnt dat alles verkeerd dreigt te gaan. Maar als wc die tijd losmaken van ons eigen be staan, wat betekent hij dan in het beeld van de eeuwigheid? Minder dan een zucht van het menselijk leven! Die ene benauwde zucht van de tijd, zal geenszins zijn karakter bepalen of blijvend beïnvloeden. Wat wij „onze tijd" heten, is niet anders dan een atoom van Gods Tijd. We mogen natuurlijk niet onver schillig staan tegenover wat we onze tijd heten, maar ook niet met al te veel zorg. „Ziet, hoe gij voorzichtig wan delt, niet als onwijzen, maar als wijzen, de tijd uitkopende dewijl de dagen boos zijn." Ef. 5 15 en 16. Ons wandelen moet gepaard gaan met een zo goed mogelyk begrip voor het leven. Het is het Evangelie, dat ons deze zin ontsluit. Wanneer wij daarvan uitgaan kunnen we voorzich tig „wandelen". Gods weg. En niet al te veel vragen. Abrahan, de vader der gelovigen, ging, toen God hem riep uit zyn land naar den vreemde, niet wetende waar hij komen zou. En zo komt hij in Ka- naan, waar hij wezen moest. Maar dat besefte hij heus niet, want het beviel er hem niet, en hy reisde dus verder naar zijn eigen zin. Zo kwam hij in Egypte, waar hij door moeilijkheden werd overweldigd. Wij leven ook te veel naar ons eigen plan, buiten God om. Onze weg is de weg van het zichtbare profijt en tegen over andere wegen, vooral die der be proeving, staan we vol onbegrip. Maar zijn die er juist niet om ons te over tuigen dat we verkeerd zijn en terug moeten? Paulus zegt: „Koopt de tijd uit". Niet om winst of genot, maar om te leven met Christus. We moeten leren zien, dat onze tyd, Gods Tijd is, dat we staan in Gods we reld, met een opdracht. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker. Vredeskerk 9.30 en 10.30 uur Ds Bak ker, 5 uur Ds v. d. Pol. Dijkstraat 2.45 uur Ds v. d. Linden van Rhenen. Veen- eind 3 uur Ds Hop van Renswoude. Sola Fide 10 uur Ds Offeringa van Wageningen, 5.30 uur Ds van 't Hof van Tiel. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds S. M. Daalder van Haarlem. Ger. Gem. 9.30 en 5 uur Ds Kok. Gerk Gem. (Eltheto) 9.30 en 5 uur leesd. Woens dag 11 Juli 7.30 uur Dr Steenblok van Gouda. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds Van Enk. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Kleine Zaal Geb. Sola Fide 8.15 en 3 uur Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Leger des Heils. Zaterdagavond 7.30 uur Straat zang, Zondag 10.30 uur Heiligings- dienst, 7 uur Openluchtsamenkomst. 8. uur Verl.samenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Linden, Bed. H.A., 6 uur Ds Kooreman, Nabetrachting. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr J. J. Meel van Leiden. Ger. Kerk 10.30 en 5 uur Ds Volten, Bed. H.A. Oud Ger. Gem. leesd. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Peut, Bed. H.D., 6 uur Ds v. d. Peut. Ger. Gem. leesd. Donderdag 12 Juli 7.15 uur Ds v. Dam van Werken dam. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. leesd. Dinsdag 10 Juli 7 uur Ds v. d. Poel van Giessendam. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesd. Donderdag 12 Juli 7.30 uur Ds v. d. Woestijne van Barne- veld. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Geref. Kerk 10 en 3 uur Ds Zylstra van Amers foort. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds de Groot. Ger. Kerk 10 en 5 uur Ds Zwaan. p FAMILIEBERICHTEN De Heere verblijdde ons met tie geboorte van ons Dochtertje (Jofianna Jerendina L. van der PEUT M. C. van der PEUT-Tlasen ELST, (Utr.) 5 Juli 1651 Ned. Herv. Pastorie. „SOLI DEO GLORIA" Zo de Heere wil en zij leven, hopen onze gelief de Ouders H. de KAMPER en A de KAMPER-Versteeg de 17e Juli a.a. de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinde ren en Verloofde Veenendaal: EVERT GERRIT CORRIE en Verloofde ELKO BETSIE AALBERT KLANELIS HENKIE Gelegenheid tot felicite ren: Dinsdag 10 Juli a.a. van 19.30 21.30 uur, Spoorlaan 96. Zo de Heere wil, hopen A onze geliefde Oudera Y P. HENZEN J M HENZEN- Y ▼an BAAREN op Woensdag 25 Juli a.s. A de dag te herdenken. Y waarop zij 25 jaar geleden V in de echt verbonden wer den. Dat zij nog lang gespaaid mogen blijven ia de wens van hun dankbare Kin deren HERMAN TINY Veenendaal, Juli 1951 Parallelweg 64 van Zaterdag 14 Jali tot Maandag 6 Augustus WONINGRÜIL Aangeboden nieuwe woning in W.C. Beeremansstraat te Veenendaal. Gevraagd grotere woning om geving station Veenendaal. Brieven onder nr. 860 aan het bur. v. d. blad. Hel Huis uoor betere Corsetien. Kousen, Baby art.. Tricotages MACARONI KOEK JES 75 ct. p.'/t p. BITTERKOEKJES 75ct.p WELLINGTONS 75ct.p WEESPERMOPPEN 75ct.p VANILLE BATONS 65 ct. p KANO'S 12 ct. per stuk MARSEPAIN GEBAKJES 17 ct. per stuk Alle soorten GEVULDE KOEKJES 75 ct. p. '/s P- Banketbakkerij H. J. NIES SEN HOOFDSTR. 18 TEL. 829 Keel-, Neus-, Oorarts Spreekuren voortaan: Dinsdags Julianaziekenhuis Particulieren van 3—4 uur Ziekenfondaleden van 45 uur Vrijdags Gebouw Oroene Kruis Particulieren van 910 uur Ziekenfondsleden 1011 uur Notaris P. W. MARIS te Veenen daal ia voornemens op Woens dagen 11 Juli 1951 bij inzet en 18 Jnli 1951 bij toeslag, telkens des avonds om 7 uur, in Hotel ,,De Korenbeurs" te Veenendaal publiek te verkopen: A. ten verzoeke van de Erven Willem Heykamp: Een woon huis met schuur, afdak, erf en grond, a.d. Spoorlaan 73 te Veenendaal, kad. Veenen daal sectie C no. 626 groot 24.40 are te veilen in een perceel. B. ten verzoeke van de Erven Ger rit Boa: Een perceel bouwland gelegen nabij de Parallelweg te Veenendaal, kad. Veenendaal sectie C no. 56, groot 30.25 are, te veilen ln een perceel. Aanvaarding bij de betaling voor of op 18 Sept. 1981. Be zichtiging Woensdag op de dag van inzet an toeslag van 2-5 u Te koop gevraagd l.g.st.z. Invalidewagen. Zandstraat 94 B.z.a. een nette Werkster. Dins dag en Vrijdag. Leesonweg 1, Ederveen, Telefoon 324 Te koop 7-jarige makke HIT, (appelschimmel). J. Gerritsen. Middelbuurt 35. Veenendaal Ta koop prachnge witte sa tijnen Trouwjapon met Onder jurk, lange Sluier en Tasje. J. H. Albers. Dennenweg 1. Rhe nen. Te koop 10 beste Biggen. 200 Rode en 100 zwarte Hennen. H. Geurtsen, Stationsstraat 82, Geld.-Veenerdaal. Er wordt gevraagd een net Kosthuis, liefst met huiselijk verkeer. Brieven onder no. 861 bur. van dit blad. Te koop gevraagd een nette Burgerwoning of een blok van twee woningen. Zo nodig is woningruil mogelijk. Br. onder nr. 862 bur. v.d. blad. A.s. Zaterdag 7 Juli, om 2 uur bij C. G. Niessen, Middellaan 80, te Veenendaal, zal verkocht worden, wegens vertrek naar Canada, 2 crapeaux met 4 stoelen, kasten, tafels, stoelen, glas- en aardewerk, gereed schap, fornuiskachel, Salaman derkachel, enz. Te bezichtigen 's morgens voor de verkoping. 8 beste biggen te koop. Bene- deneind 15. Te koop prima Solex Stations straat 92. Geld. Veenendaal. Wy leveren U nog steeds Rij- wielen vanaf f 135.- Ook in termijnbetaling vanef f 3.- per week. N. van Ek, Rijwielhandel Veenendaal. Te koop een alleenstaand flink woonhuis, met grote tuin en grote stenen schuur waar met auto bij gereden kan worden. Centr. Gelders. Inwoners ge negen te ruilen voor een fiink huurhuis. Br. onder no. 895 bur, van dit blsd. Wij verzorgen al Uw Stencil- werk tegen lage prijzen. Br. ondar no. 864 bur. v.d. blad Gevr. Bakkersknecht, leeftijd tot 17 jaar. Hoekstra's bakkerij Nic. Beets8tr. 6 Veenendaal. Ter overname,wit geëmailleerd Kolanfornnis in g. staat, Ker- kewiik 6 Veenendaal. Te koop aangeboden 10 nieuwe Legerbrancards.Bij elkaar f76.- Per stuk f 8.- G. v. d. Garde, Cuneraweg 328a Veenendaal, (Post Rhenen). Te koop gevaagd een stakjn grond, groot genoeg om een landhuisje op te bouwen. In Rhenen Amerongen of Vee nendaal. Br. onder no 863 bur. v. d. blad. Woningru l. In aanbouw zijnde woning aan de Dr. deVisserstr. op prachtstand, aangeboden in ruil voor ruimere woning. Aan biedingen B. van Benthem, Leinweberstr. 66. Mond. alleen van Maandag tot Donderdagavond TE KOÓP:"tflAT 1100 met nat. bewijs 1948. Met 3 mnd. weg- bolasting. Mooie wagen. Prijs f 1750.- Van Erk. Cuneraweg 401, Veenendaal, Telefoon 640 4Ü" m2 nieuw timmerhout te koop, Patrimoniumlaan 85. Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret- specialistDeSmaleu Kortegr acht Amersfoort. Tel. 3536 Luis in Tuin- en andere Bonen? Slakken en andere ongedierten. Tegen al dese kwalen hebben wij uitstekende middelen. A. Loef, Kwekerij. Sandbrinkstraat Ona Idee! Wel 2e hands prijs maar niet van nieuw te onderscheiden. «*t Veense Verkoophuis* Vallelstraat 12, (Klein Schutje,) Veenendaal. Coloradokever. Poeder voor bestrijding van de Colorado kever te koop. Kwekerij A. Loef Sandbrinkstraat. Accountantskantoor van Asselt en Buitenhuis houdt iedere Woensdagmiddag van 2-5.30 uur zitting te Veenendaal la, Hotel Gerth, Kerkewijk 68, Tel. 316 (afzonderlijke ingang links). Prins Hendriklaan 14, Drie bergen, Tel. 8788. Frankllnstraat 31, Amersfoort Tel. 6238. Voor verhuur van Stoelen, Dissen en Serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38 Tel. 779 en G. Gerritsen. Juliana- straat 31, Tel. 365. Alles gratis thuisbezorgd. Vóór het huren van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg D120, Tel. 866. Alles prima materiaal en gratis thuisbezorgd. ZCtvjdsbuxcI 7i een idee met Jaar schriftelijke garantie naar

De Vallei | 1951 | | pagina 2