DRUKWERK REIN KOK openbare aanbesteding natuurlijk bij aiibeek - Hooidstraai 73 Ned. Natuurhistorische Ver. bezocht Veenendaal en omgeving Ingezonden Predikbeurten Ter Overdenking Een Rhenense Speeltuin in wording Parite klas AFWEZIG PAUK AFWEZIG Gesloten HOOFDPUNT <- Lekker is geen luxe! Zuivere huid ?Mmi£ie£el£cAteti Bemardus Klazenga Jacoba M. v d. Nadort Jan Hendrik Roks juditti Roks-Houestad A. Meijer, Dennenlaan 16 Kou5en-)0.cpatatlQ vlvuqqt bediening. S. M. v, Ommeren, Arts Dr. KARS te Amerongen neemt waar. trein- bus- auto- zee- en lnchiziekten met onze probate middelen. DROGISTERIJ SPECIALE Serviezen week Porceleinen THEESERVIEZEN Hoofdstr. 3 - Veenendaal T andarts Visscher RHENEN van Maandag 30 Jnlitot Maandag 13 Augustus tUaaqm Jtan&od Fa* Gebr. van HARN is wegens Vacantie van 23—28 Juli Bij spoedgevallen kunt U Tel. 418 bellen. Te Huur Bovenverdieping bestaande uit: Zaal 9x4 V» M. Kantoor 3x3 M. met portaal, W.C. en Toilet. Geschikt voor alle doel einden. Aanvaarding 1 Augustus. fi. Uament Kerkewijk 98 - Tel. 265 DIVERSEN VOOR BETER naar DRUKKERIJ £te ftetóewe VaMei Parallelweg 8 Tel. 601 Veenendaal AFDELING VEENENDAAL VAN HET N.N.V. OPGERICHT. Onder leiding van onze plaatsgenoot de heer Adriaan de Kleuver vond een excursie in de mooie omgeving van Veenendaal plaats. Begonnen werd bij De Klomp waar uit alle delen van het land de deelnemers arriveerden. Zo waren er zeer velen uit Utrecht, Am sterdam, Hilversum, Bussum, Nijme gen en Arnhem. De Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten had de parti culier secretaresse Mevrouw Dr M. van der Meer-Rozenberg afgevaardigd. Ver der waren er afgevaardigden van de Ver. Het Utrechts Landschap en van de afd. Natuurbescherming en Land schap van het Staatsbosbeheer. Deze studietocht stond geheel in het teken van de ophanden zijnde totale bescher ming van de Slaperdijk en de Groe- perkade met de prachtige natuurter reinen Daatselaar en Engelaar. Een eindweegs werd de Lunterse beek ge volgd, een schitterend gebied met veel Orchideeën, Gentianen, Spaanse ruiter, Paruassia, Dalkruid, Gele dovenetel en nog veel meer zeldzame planten. Mooie rietlanden en oude beeklopen hadden veel belangstelling bij het illustere ge zelschap. Bij Hotel „In de Dennen" werd te 1 uur n.m. gerust en de lunch gebruikt. Het tweede gedeelte van de tocht werd het hoogtepunt van de excursie. Een eindweegs werd de Groeperkade gevolgd en ook hier werd het gezel schap getroffen door de enorme rijk dommen aan vogels en planten. Van daar volgde men de Biezebossenweg naar de Emmikhuizerberg, de wondere heuvel midden in het vlakke land van de Gelderse vallei. Hier was het dat de heer De Kleuver veel wetenswaar digs vertelde over de geologisch zo raadselachtige Emmikhuizerberg en het ontstaan van de Veenkolonie Veenen daal, welks silhouet zich tegen de ein der prachtig aftekende. De heer De Kleuver ontvouwde hier zijn nieuwe theorie omtrent de vorming der merk waardige heuvel tijdens de Saaie II interstadiale ijstijd, welke verhande ling vooral bijval genoot van de petro- grafen de heren Enklaar en ir Van Aken. Prachtig was het gezicht op de heuvel met de golvende graanvelden MUZIEKHANDEL VAN HEES VERPLAATST. De bekende muziekhandel van de firma Van Hees is uit de Achterkerk straat verhuisd. De heer Van Hees is met zijn zaak halverwege de Markt komen afzakken en heeft, niet ver van zijn oude plek vandaan, zich dezer dagen gevestigd in het pand Markt nr 3 waarin voor heen een afdeling van de firma J. van de Busch gevestigd was. Ongetwijfeld zal deze nieuwe plaats en vooral de veel grotere ruimte in dit pand, aan de zaak van de heer Van Hees ten goede komen. SANAPIRIN keert pijn en onbehaaglijk gevoel WINKELUITBREIDING FIRMA JAC. VAN SCHUPPEN. Dezer dagen bevonden zich in de zaak van de heer Jac. van Schuppen aan de Gortstraat, talrijke en mooie bloemstukken. Gewoonlijk heeft de heer Van Schup pen alleen textiel en aanverwante ar tikelen in zijn winkel en voor de aan wezigheid van die bloemen was dan ook een bizondere reden. De winkelruimte had n.l. een belang rijke uitbreiding ondergaan. Een uit breiding waardoor de heer Van Schup pen zijn klanten aanmerkelijk beter zal kunnen bedienen en ontvangen. Niet alleen de grotere ruimte betekent een vooruitgang maar nog meer het feit dat de sortering en de artikelen zoveel beter tot hun recht komen. De hiervoor genoemde bloemen wer den ontvangen bij de enigszins feeste lijke ingebruikneming van de nieuwe ruimte. 800 STUKS PLUIMVEE AFGEMAAKT. Bij het pluimveebedrijf Scholten aan de Parallelweg alhier, is een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Door de keuringsdienst werden plus minus 800 stuks pluimvee, waaronder hanen, vernietigd. Van gemeentewege werd het terrein en de hokken ontsmet. PECH GEHAD. In een dezer dagen in de Hoog straat geparkeerd staande auto zat geduldig een passagier te wachten tot de chauffeur van de wagen klaar was met zijn bezoek aan een van de zaken daar. Opeens meende deze passagier echter dat de geparkeerde wagen wel eens moeilijkheden voor het ver keer zou kunnen geven en hij be sloot hem een paar meter vooruit te rijden, Bedoelde passagier wist niet beter, maar toen daarbij op de rem ge trapt moest worden, drukte hij het gaspetoal in en met een elegant sprongetje vloog de wagen tegen een verderop staande auto, met als ge volg: de nodige krassen en deuken. De stoute passagier was de rij kunst niet machtig en o pech, voor het tourtje van enkele meters werd hem door een juist passerende agent, die de bokkesprongen van de wagen niet ontgaan waren, om een rijbe wijs gevraagd. Toen de agent aan de inmiddels weer gearriveerde eigenlijke chauf feur van de wagen ook vroeg zijn bewijs van rijvaardigheid te tonen, bleek ook deze niet in het bezit daarvan. De wagen werd zolang achter het politiebureau gereden tot er later iemand kwam die hem wel verant woord over de weg kon laten gaan. Voor de passagier en zijn chauf feur zal het wel een duur reisje ge worden zijn. en plekken die paars gekleurd waren van de prachtige en zeldzame zachte wikke. De dichteres Susette Hooghen- dijk verklankte hier de dank van het gezelschap en roemde de intieme schoonheid van dit landschap dat ze „Nederlands bloementuin" noemde. Mariëtte Sprenger bood de excursie leider een veldbouquet aan waartussen een attentie gestoken was. Onder de deelnemers bevonden zich nog Mejuffr. Dr E. Zêherz uit Oostenrijk, Drs Gleu- steen, Dr J. Piscardi en Drs Mr Spren ger. Een aantal Veenendaalse deelne mers was zo enthousiast over al dit schoons dat besloten werd een afd. van de N.N.V. te stichten. Te ongeveer 5 uur n.m. arriveerde het gezelschap in Veenendaal, waarna de deelnemers af scheid namen en voldaan onze mooie omgeving verlieten. Men gaf nog de wens te kennen in andere jaargetijden Veenendaal nogmaals te bezoeken. In October komt het gezelschap weer voor een paddenstoelenexcursie die ge leid zal worden door de heer De Kleu ver en Mej. Corry van Dijk, mycologe te Laren (N.H.). Ook natuurvrienden uit Veenendaal en omgeving kunnen aan deze tocht deelnemen. 50 JARIG HUWELIJK Op Woensdag 1 Augustus a.s. hopen de heer en mevrouw G. van Doorn- Van Hardeveld, Nieuweweg 21A, de dag te herdenken, dat zij 50 jaar in de echt verbonden zijn geweest. Uit dit huwelijk zijn 4 kinderen en 9 klein kinderen geboren. Beide echtelieden genieten nog een uitstekende gezond heid en het zal hen bij deze gelegen heid wel niet aan belangstelling ont breken. OPBRENGST E.H.B.O.-COLLECTE. De E.H.B.O.-collecte in Veenendaal in dit voorjaar gehouden is een groot succes geworden. De wijze waarop de E.H.B.O.-ers zijn ontvangen, stemt tot grote voldoening. Nagenoeg iedere in gezetene heeft gegeven, al werd het bedrag (totaal 994,25) met veel cen ten bij elkaar geteld. Daardoor is de E.H.B.O. in staat het uitgezette materiaal uit te breiden en de verbandmiddelen aan te vullen. De E.H.B.O. kan het werk weer beter verrichten en is dankbaar door het re sultaat van deze collecte daartoe in de gelegenheid gesteld te zijn geworden. V.Z.C.-NIEUWS. Vrijdag 13 Juli speelde het eerste dameszevental van VZC tegen AZPC II in Amersfoort. Deze wedstrijd werd gewonnen door VZC met 50. De goals werden gemaakt door Mevr. v. d. Berg en Mej. D. v. Schup pen. Maandag 16 Juli heeft het tweede van de dames thuis gespeeld tegen Woestduin uit Doorn. De uitslag van deze wedstrijd was 40 in het voor deel van Woestduin. „DE RIETVOORN" DOET VAN ZICH SPREKEN. In het Spinnenmeer werd Maandag een hengel wedstrijd georganiseerd door de Hengelsportvereniging „De Riet voorn", waaraan 84 deelnemers deel namen. De eerste drie prijzen werden gewonnen door J. Leppers (354 gr.), A. Blankespoor (346 gr.) en H. v. d. Bos (265 gr.). De Hengelver. „De Rietvoorn" nam eveneens deel aan hengelv/edstr ij den te Leeuwen. Daar waren 18 verenigin gen met 444 deelnemers, die het aas uitwierpen. „De Rietvoorn" won een prachtige 5e korpsprijs. TOELATINGSEXAMEN CHR. H.B.S. Voor het toelatingsexamen voor de le klasse van de Chr. H.B.S. te Vee nendaal zijn geslaagd: J. Bakker (Scherpenzeel); J. van Beek; S. Bak ker; H. G. v. d. Bosch; A. A. Busser (Ede); B. A. Coïni; J. E. M. C. Diepe- veen; M. M. Dijkstra; E. van Harde veld; P. C. van Hardeveld; W. A. F. Hasselaar; W. A. Hensen (Barneveld); G. R. Hey (Ede); Jac. v. Kampen (Scherpenzeel); J. Konings; M. de Man (Woudenberg); W. Middelman (Ede); J. E. H. Mijnhardt; A. J. Pieters (Ede); G. Recter; T. van Schaik; Jac. Schil- peroort; F. H. Schoemaker; E. v. Schoonhoven (Ede); H. van Schuppen; J. F. A. van Schuppen; J. M. v. Schup pen; W. M. v. Setten (Scherpenzeel); Joh. Slothauber (Ede); J. Th. v. d. Veen; M. Veldhuizen (Scherpenzeel); W. v. Voorthuizen; P. C. v. d. Wal; G. v. d. Woerd (Lunteren); G. A. van Uf- felen (Lunteren). „ODETTE CHURCHILL". „Het is met een gevoel van diepe ootmoed, dat ik toesta dat mijn ge schiedenis wordt verteld. Ik ben een heel gewone vrouw, die een kans kreeg de mens te aanschou wen op zijn best en op zijn slechtst. Ik heb goedheid ondervonden en wreedheid, begrip zowel als onmense lijkheid. Mijn kameraden, die veel meer ge daan hebben dan ik en heviger heb ben geleden, zijn niet hier om te ge tuigen. Te hunner gedachtenis is deze film gemaakt. Moge zij het venster zyn, waardoor men deze zo dappere vrouwen kan zien, met wie ik de eer had te dienen," zo zegt Odette Chur chill, de vrouw wiens strijd tegen de Duitse overheerser en het leed dat zij door de Duitse vergelding onderging, wordt verhaald in de film „Odette Churchill" welke van20 Juli tot24 Juli vertoond wordt in het Luxor Theater alhier. MARKTBERICHTEN. Eiermarkt. Op de wekelijkse eier markt waren Dinsdag aangevoerd 109.000 eieren. De handel was matig. Prijzen van 13,- tot 13,75 per 100 stuks en 2,15 per kg. Biggenmarkt. Dinsdag waren op de biggenmarkt aangevoerd 65 biggen. Handel matig. Prijzen van 30,- tot 45,- per stuk. DE ZENDINGSBIJEENKOMST IN DE CHR. GER. KERK. Uitgaande van de Chr. Geref. Ge meente te Ede en Veenendaal werd Zaterdagmiddag 14 Juli een Zendings bijeenkomst gehouden te Veenendaal in de Chr. Geref. Kerk. Het openingswoord werd gesproken door Ds K. Bokhorst van Ede, die de roeping tot zending beklemtoonde en de toestand op het Zendingsveld in Mamasa tekende. Ds J. van Doorn van Ermelo sprak over „Het uitgangspunt der Zending". Gewezen werd op het schriftwoord, dat alle zending moet beginnen, vanaf Je ruzalem. Zodat bij het opwekken tot offer en gebed voor de zending tevens de noodzakelijkheid der evangelisatie werd bepleit. Ds K. G. v. Smeden van Utrecht be paalde het gehoor bij „Het recht der heidenen". Uitgaande van de tempel, waar naast het voorhof der Joden, ook was een voorhof der heidenen, waar schuwde hij voor het farizeïsme, dat de voorhof der heidenen vulde met schapen en varren, en meende, met de veelheid der offerdieren, meer voor God te betekenen. Het slotwoord werd gesproken door de pastor loci Ds R. Slofstra, die tegen over de moeilijkheden op de zendings akker stelde het Woord der Schrift: „Werpt Uw brood uit op het water, en ge zult het vinden na vele dagen". Ge lovig arbeiden zal doen zien, dat de golf van nationalisme, die het zendings veld overstroomt, op zijn tijd, niette genstaande alles, toch nog winst voor Gods Kerk zal betekenen. -<<& Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. MijohacdtHoofdpijntabletten. Koker 75 cr. IIIJ WAS Z'N BROMFIETS BIJNA KWIJT. Het had niet veel gescheeld of een inwoner van Veenendaal was voor een half jaar het berijden van zijn brom fiets ontzegd. De man reed n.l. begin Mei j.l. kennelijk onder de invloed op genoemd vehikel rond, met jgevolg dat hij werd aangehouden en een proces verbaal opliep. De slotacte speelde zich Maandag voor de Utrechtse Politierechter af. Aangezien de genomen bloedproef ook duidelijk had aangetoond, dat hij niet alcoholvrij was, meende de Officier van Justitie een flinke boete te moeten eisen, daar hij meende dat dronken bromfietsberijders een gevaar voor de weg opleveren. 40 gulden boete, subs. 20 dagen hechtenis alsmede zes maan den ontzegging uit de rijbevoegdheid, luidde zijn eis. Verdachte schrok nog het meest van het laatste deel van de eis, want een half jaar zijn bromfiets moeten missen betekent voor hem zes maanden, on geveer brodeloos. De Politierechter wilde vanwege de bekentenis van ver dachte en het feit, dat hij niet eerder was veroordeeld, het dit keer nog bij een geldboete laten. Hij legde 50,- boete, subs. 25 dagen hechtenis op. „Krijg ik dan mijn bromfiets terug?" vroeg de laatste met een bezorgd ge zicht. - „Schrijft *U maar een briefje aa« de Officier van Justitie," kreeg hij als ge ruststellend antwoord, zodat hij met een hoopvol gezicht de zaal van Vrou we Justitia verliet. Het ligt voor de hand, dat U in deze tijd graag koude schotels op tafel brengt. Er zijn immers volop toma len en komkommers en U hebt ivel bijna dagelijks restjes, die uitstekend ge schikt zijn om koud te ver werken. Dat is bijzonder smakelijk te doen met De Gruyter s mayonnaise. Werkelijk een heerlijkheid en een groot gemak! De Gruyter's mayonnaise kunt U krijgen in polten van 85 en 150 cent. Deze mayonnaise is heel voor delig in het gebruik en bovendien zorgt 10kor ting ervoor, dat lekker geen luxe meer is. Neem eens de proef met een potje! GESLAAGD. Voor de gehouden examens van de Technische School, Wageningen slaag den de volgende leerlingen. VEENENDAAL. Afd. Bank werken: A. Aalberts, G. Bouman, C. Moesber gen, J. van Nw. Amerongen, G. J. van Beek, W. F. Devilee, S. Keulen, P. W. F. Peters, E. Vos, M. J. Jansen, W. Ver- woert. Afd. ElectrotechniekJ. Hasse laar en K. Roelofsen. Afd. Instrument maken: G. ooy, C. Slotboom en L. H. F. Vellinga. Afd. Timmeren: W. v. d. Brink, E. de Gooijer, H. Hutink, G. v. d. Scheur en J. Sukkel. EDERVEEN. Afd. Bank werken: G. Bouw. Afd. Autotechniek: P. Bos. RHENEN. Afd. Bank werken: G. Drost, J. M. Kuipers, J. H. M. van Miltenburg, J. du Pré, A. v. Setten, R. van Wijk, W. Hartman, Z. van In- gen en A. de Jong. Afd. Instrument maken: J. C. A. Huijdink en A. Meijer. Afd. Timmeren: H. Hensen, A. J. Ho- vestad en J. Verwoerd. Afd. Meubel maken: G. van Egdom. O VERBERG. Afd. Bankwerken: A. C. H. v. Merkestijn en C. J. van Gent. Naar aanleiding van Uw stukje „Sit- down-Staking" voor een wasteil, ver zoek ik U het navolgende op te nemen. Door mij werd gekocht een grote vierkante bak, waarvan de verkoper garandeerde dat het zink was. Hier voor werd door mij betaald 25,-. Bij verkoop bleek mij dat men mij bedro gen had en dat het een gegalvaniseerde ijzeren was. Ik heb mij toen tot de verkoper gewend en deze wilde geen vergoeding geven. Tot overeenstem ming zijn wij niet gekomen. U dankend voor de plaatsruimte, G. NIJHOF. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds Vroegindewey. Julianakerk 9.30 uur Ds Vroegindewey, 5 uur Ds v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds Bakker. Dijkstraat 2.45 uur Ds v. d. Peut van Eist. Veeneind 3 uur dhr v. Viegen van Achterberg. Sola Fide 10 uur Ds Offeringa van Wagenin gen, 5.30 uur Ds Gerritsen van Amers foort. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds Golterman van Amsterdam. Ger. Gem. Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Eltheto 9.30 en 5 uur leesd. Don derdag 26 Juli 7.30 uur Ds v. d. Woes- tijne van Barneveld. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds v. Enk. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Kleine Zaal geb. Sola Fide 8.15 en 3 uur Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Leger des Heils Zaterdagavond 7.30 uur Straatzang. Zondag 10.30 uur Hei- ligingsdienst 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verl. samenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Linden, 6 uur Ds Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. onbekend. Ger. Kerk 10.30 en 5 uur Ds v. d. Werff van Zwartsluis. Oud Ger. Gem. leesd. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds v. d. Peut. Ger. Gem. leesd. Vrijdag 27 Juli 7.15 uur Ds Heerschap van Wageningen. O VERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesd. Donderdag 26 Juli 7.30 uur Ds Zwerus van Middelharnis. OVERBERG. Oud Ger. Gem. Don derdag 26 Juli 7 uur Ds Mieras van Krimpen a.d. IJssel. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Ger. Kerk 10 en 3 uur Ds Leenhout van Soest (Bed. H. Avondmaal). zacht,'soepel, gaaf en gezond. Purol doet wonderen. Doos 40 ct. VACANTIE. Jezus zeide: „Komt, en rust een weinig!" (Mark. 6 31). Het is op het ogenblik alles vacan- tie, wat de klok slaat. Zo in Juli en Au gustus wil iedereen graag eens even de gewone gang van zaken onderbre ken en de rust zoeken, die men na een jaar ingespannen werken naar lichaam en geest behoeft. Sommigen brengen hun vacantie rustig thuis door, blij voor korte tijd verlost te zijn van de heerschappij van de klok en daarin reeds voldoende ont spanning vindend. Anderen trekken er op uit naar zee of naar de bossen of zelfs ver de gren zen over naar het buitenland. Toch zal dit jaar de vacantie voor velen het stempel dragen van de zor gelijke tijd, waarin wij leven. Geldge brek dwingt velen tot de uiterste ver sobering of maakt zelfs alles wat ook maar in de verte naar luxe zweemt, onmogelijk. Daarbij komt, dat het niet gemakke lijk zal vallen, de zorgen thuis te laten: ze zijn menigmaal zo kwellend en de onderbreking in de sleurgang is slechts zo kort Het Schriftwoord, waarover wij deze week willen nadenken, is dan ook wel in ieder opzicht een woord voor ons. De Heiland roept Zijn discipelen tot Zich in een eenzame plaats, ver van het gewoel der wereld. Zij zijn erg druk geweest en er zijn schokkende dingen gebeurd. Daardoor hebben zij behoefte aan rust. Niemand die het beter weet dan Jezus. Hij weet, wat wij van node heb ben en Hij wil ons dat schenken. En ver boven de rust en de verkwik king uit, die een vacantie in gewone zin ons bieden kan, gaat de zegen, die Hij schenkt. De ware rust vinden wij slechts bij Jezus Christus. Hij vernieuwt onze moed en onze krachten door Zijn Woord en Geest. Wij behoeven er niet eens voor op reis te gaan. Middenin de nood en kom mer van ons bestaan mogen wij de liefelijke nodiging horen: „Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven!" Hoort u wel: allen, daar bent u ook bij. Kom dan tot uw Heiland en toef lan ger niet! Het is nog pas ruim een jaar geleden, dat de Speeltuinvereniging „Sport en Spel werd opgericht, met het doel o.a. om te komen tot oprichting van een centrale speeltuin. De kansen, om dit doel te verwezenlijken, die men in het algemeen aan de oprichters gaf, waren niet groot, en velen stonden dan ook sceptisch tegenover deze nieuwe vereniging. „Sport en Spel" heeft doorgezet, en op een wijze, die zijn weerga in Rhenen niet vindt. Het enthousiaste Bestuur maakte eenvoudig een begin, een goed begin, en, zoals nu ook is be wezen, dat was het halve werk. In de vrije tijd (wat dit betekent weet iedereen: opoffering), na het da gelijks werk, gingen zij bouwen aan hun ideaal, sommigen zelfs werkten vijf dagen een uur over bij hun pa troon, om zodoende een snipperdag vrij te krijgen voor de ^peeljuin! En zij hebben dit niet tevergeefs gedaan: tussen de Nieuwe en Oude Veenend.- weg, ten Noorden van de Groeneweg, groeit langzaam maar zeker een pl.m. 7000 vierk. meter groot speelveld, waarvan de ene helft wordt ingericht als speeltuin voor de kleinere jeugd, en de andere helft haar bestemming krijgt als sportveld. In de speeltuin werden we door de voorzitter van „Sport en Spel", de heer Brouwers, rondgeleid. Hij toonde ons verschillende toestellen die reeds klaar zijn en eveneens in de vrije tijd door de leden werden ver vaardigd. Een draaimolen met drie hobbelpaarden, ten geschenke ontvan- Vervolg 2e Blad le kolom. ONDERTROUWD: en Kerkelijke bevestiging D.V. Dinsdag 31 Juli a.s. om 11.30 uur in de Chr. Geref. Kerk te Veenendaal, door de Weleerwaarde Heer Dr B. J. Oosterhoff, van Utrecht. Drachten, Oosterstraat 21 Veenendaal, Nieuweweg 23 17 Juli 1951 Receptie: N.weg 23, 30 Juli van 7-8 uur n.m. Toekomstig adres: Hoofddiep 182, Leak (Gr.). 1926 1951 Zo de Heere wil en zij leven, hopen onse gelief de Ouders en op de 6a Augustus a.s. de dag te gedenken, dat zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderenen kleinkinderen J. ROKS N. ROKS-Verseveld Jantje en Annie Eist, Juli 1951 Franseweg 83 Naar aanleiding van mijn ver trek naar Australië, groet ik langs deze weg al mijn vrienden en bekenden en dank in het bijzonder mijn cliëntele voor het in mij gestelde vertrouwen. Tevens maak ik hiermede be kend. dat tijdens mijn verblijf in Australië als mijn gemachtig de optreedt: te VEENENDAAL, TEL. 627. Administratiekantoor en Be lastingzaken. J. v. d. HAAR Voorheen Cuneraweg 419, RHENEN Namens de Erven Wed. E. van Ede-van Doorn te Veenendaal zal door ondergetekende over eenkomstig het aanbestedings reglement W B, In het openbaar worden aanbesteed Het bonwen van een boer derij met daarbij behoren de werken in de Gemeente Ede (Gelders Veenendaal) Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekeningen (Bestek Arnhem No. 571) ad f 12.50 verkrijgbaar ten kantore van de Architect, Kerkewijk 206 te Veenendaal. De aanbesteding vindt plaats op Donderdag 2 Angnstns e.k. op een In de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. J. W. H. JANSEN Architect B. N. A. Het Huis uoor betere Corsetten, Kousen. Baby art.. Tricotages ELST (U.) vanaf MAANDAGAVOND 23 JULI tot VRIJDAGMIDDAG 27 JULI Spreekuur in Eist alleen WOENSDAGMIDDAG 25 JULI van 13 tot 13.30 uur. Op DONDERDAG 26 JULI geen consaltatiebnrean voor zuige lingen. U HEBT ALTIJD EEN GOEDE REIS wanneer U zich wapent tegen Ook tegen Zonnebrand zijn wij rnim gesorteerd. ZONNEBRILLEN goed en goedkoop. HAAL 't EVEN BIJ Gelderland 10 - Veenendaal Telefoon 760 met decor, vanaf f 14.75 12 kop en schotels. Grote sortering Fijne kwaliteit Pracht decors Boerenkoolplanten te koop. „De Rimboe", Z. Meentsteeg 35, Achterberg. Te koop een prima tandem merk „Empo", bij E. J. van Engelenhoven, Overberg, De Haar. Weduwnaar, 61 jaar, N.H., vaste positie, zoekt een nette hals-, hondster. Omgeving Bussum. I Br. onder no. 871 bur. v.d. blad Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige flink meisje voor d. of d.e.n. Mevr. Albers, Huize »Greta«, Amerongen. Centr. Verwarming en Lood- gietersbedrijf VEENENDAAL Heer, met avond studie, zoekt zit-slaapkamer met volledig pension, in rustig gezin, per 1 Sept. a.s. Br. met prijsopgave onder no. 872 bur. v.d. blad. Verloren: Goud Collier.Tegen beloning terug te bezorgen Markt 16 te Veenendaal. Te koop: 18 asbest golfplaten nieuw en 2 gegalvaniseerde golfplaten. Br. onder no. 875 bur. v.d. blad. Te koop en ook te huur Lacht- bandenwagens voor paarden en tractor. J. Lokhorst, Munni- kenwecr. Veenendaal, Tel. 855 HUIZE SCHUURING VRAAGT: Werkster voor 1 of 2 morgens per week. Gevraagd nette Werkster,voor Vrijdag en Zaterdagmorgen. Br. onder no. 873 Bur. v.d. bl. VerlorenDonkerrood manch. Jasje. Omg, Dwarsweg, Over berg. Tegen bel. terug te be zorgen Breeschoten,Mulder8l.33 KUNSTMEST voor Uw tuin en gazon. In handige verpakking vanaf 1 KG. Speciale strooido- zen. A. LOEF, Kwekerij, Sand- brinkstraat. Ontvangen partij nieuwe en z.g.a.n. Golfplaten. In alle ma ten. vanaf f 3.- per plaat. W. v. Harten, Mispelweg 2, Neder- woud, Lunteren. Te koop gevraagd een i.g.st.v. BASCULE. Liefst klein model. Brieven onder no. 874 bur. v.d. blad. TE koop Eikenhouten Schrijf bureau en een Pick-Up met 200 platan. Gortstraat 11. De middelen tegen Luis in sile Veldgewassen, Bonen, Bieten enz. - Coloradokever poeder. Bespuitingen worden steeds direct uigevoerd. A. LOEF, Kwekerij, Sandbrirkstraat Gevraagd een KAPirTERen een Leerling-Kapster. BijJ. v. Eden, Hoogstraat 26, Tel. 259. D-mes- en Herenkapper. Aanmelden: Maandag v*n 6 tot 7 uur. Wandelwagentje te koop. z.g.a.n. Te bevr. Nic Schoeman, Kerkewijk 62, Veenendaal Ons idee! Wel 2e hands prija maar niet van nieuw te onderscheiden. a't Veense Verkoophuis® Valleistraat 12, (Klein Schutje,) Veenendaal. Voor verhuur van Stoelen Dissen en Serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38 Tel. 779 en G. Gerritsen. Juliana- straat 31, Tel. 365. Alles gratis thuisbezorgd. Vóór het huren van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg D120, Tel. 566. Alles prima materiaal en gratis thuisbezorgd. Accountantskantoor van Asielt en Buitenhuis houdt iedere Woensdagmiddag van 2-5.30 uur zitting te Veenendaal in Hotel Gerth, Kerkewijk 68, Tel. 316 (afzonderlijke ingang links). Prins Hendriklaan 14, Drie bergen, Tel. 8785. Franklinstraat 31, Amersfoort. Tel. 6238.

De Vallei | 1951 | | pagina 2