D 4 Uit de Raadsvergadering De kanaalplannen voor Geldersche Vallei de Geldlening voor 65 woningen Rhenen Predikbeurten Twee jubilerende ambtenaren gehuldigd Juist iets om in huis te nei Drie jubilea op de gemeente secretarie Zwem- en polowed strijden Zondagsdienst Doktoren Uit Rhenens Raadzaal ENGELSE KAPERS Voor het afhandelen van de agenda van de raadsvergadering van gister avond, stond de Raad stil bij de jubilea van de gemeente-secretaris, de heer D. Blankespoor en van de chef der afde ling Bevolking, de heer J. Hille, die j.l. Woensdag sinds 35 jaren in dienst der gemeente Veenendaal zijn. De voorzitter wees hierbij op het feit dat het zeker tot de zeldzaamheden gerekend mag worden, wanneer amb tenaren gedurende 35 jaar onafgebro ken in dienst van dezelfde gemeente werkzaam zijn. De heer Blankespoor werd door de voorzitter een zeer kun dig en toegewijd ambtenaar genoemd en nog kort geleden viel de secretaris in deze geest een huldiging ten deel. De heer Hille werd geschetst als zeer accuraat en getrouw. Deze jubi laris geniet in de gemeente wel zeer grote bekendheid, al was het alleen al door de honderden paren welke hij in de loop der jaren in de echtelijke staat bracht Ook bij zijn collega's en het gemeen tebestuur wordt de heer Hille om zijn kwaliteiten en om zijn persoon hogelijk gewaardeerd, aldus de voorzitter. Dan was er nog een punt dat buiten de eigenlijke agenda viel, n.L, de mede deling dat van de Chr. Nat. School de zer dagen de nog te storten waarborg som, waarover in vorige raadszittingen zoveel woorden zijn gesproken, is bin nen gekomen. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een voorschot op de ver goeding ingevolge het Besluit buiten gewoon lager onderwijs vpdr het jaar 1951 N^nV 55,- per leerling, aan het bestuur StfKhting Scholoh voor buiten gewoon onderwijs Veenerfdaèl en om geving: Het voorstel tot vaststelling van pen sioengrondslagen gem.personeel; Het voorstel tot toewijzing van grond aan mevrouw de Weduwe B.-v. O., ingevolge de wet op materiële oor logsschade en Het voorstel tot definitieve vaststel ling van het grond- en bouwvoorschot t.b.v. de bouw van 20 woningen aan de Boslaan a 234.336 en 22 woningen aan de Lindenlaan a f 290.200,- worden zonder meer door de Raad goedge keurd. DE HONDENBELASTING. Het was de heer de Gooijer die een lans brak voor de houders van waak honden, toen B. en W. vervolgens kwamen met het voorstel om de leden van de plaatselijke honden-dresseer- club van hondenbelasting vry te stel len, want ook waakhonden zijn be langrijk voor bedrijven. De heer Van Hardeveld meent mazen in het net der belastingwet gevonden te hebben en hij zegt dat de hondenbelasting wel afge schaft kan worden. De hondenhouders kunnen immers voordeliger contributie aan de dresseerclub betalen dan 10,- hondenbelasting. De heer De Kleuver weet echter te vertellen dat de con tributie hoger is dan 10 gulden en de voorzitter is van mening dat honden van de dresseerclub het algemeen be lang zullen dienen omdat ze worden afgericht als politiehond, hetgeen van waakhonden niet gezegd kan worden. Het voorstel werd toch aangenomen. Besloten werd vervolgens tot aan schaffing van een archief-kast voor de gemeente-secretarie welke f 1900,- zal kosten. VERBETERING KORTE MOLENSTRAAT. In het kader van de verbetering van de Geerseweg zal ook de Korte Molen straat, ter verkrijging van goede aan sluitingen, gedeeltelijk moeten worden verbeterd. Er zullen in de toekomst 2 rijbanen worden aangelegd, afgescheiden door plantsoenstroken; voorlopig zal echter alleen de oostelijke worden gereed ge maakt. Inmiddels is met de eigenaren van de grond, die benodigd is voor deze verbetering onderhandeld over afstand. Met één hunner, namelijk de heer W. B. te Santpoort is reeds overeenstem ming bereikt. Tijdens de onderhandelingen bleek, dat zijn geheel perceel is bestemd voor aanleg van een weg, lopende in het verlengde van de Molenstraat in wes telijke richting. Tot aankoop van de grond, zijnde 639 kub. meter, a f 2.50 p. meter, werd besloten. ONDERZOEK WEGVERBINDING NAAR WAGENINGSE HAVEN. Bij het aan de orde komen van het voorstel om door het Ec. Technol. In stituut in Gelderland en Utrecht een onderzoek te laten instellen naar de economische betekenis van de directe verbindingsweg van Veenendaal naar de Wageningse haven, waarschuwde de heer De Gooijer voor de zeer grote kosten welke aan het aanleggen van deze weg verbonden kunnen zijn. De heer Van Hardeveld kon niet inzien waarom een verbinding naar de Wage ningse haven zo belangrijk is voor de industrieën en hij zou graag weten in welke omvang eventueel van scheeps- vervoer gebruikt zou worden, want steeds meer wordt gebruik gemaakt van vervoer per as. De heer Van Galen kan ook nog niet direct begrijpen waar voor een haven zou nodig zijn hoewel hij van mening is, dat wanneer de in dustrie er werkelijk behoefte aan heeft, alles gedaan moet worden om er in te voorzien. De heer Van Stempvoort meende dat de 500,- voor het onderzoek nuttig besteed zijn, want dan wordt meteen bewezen of een haven werkelijk ge wenst is. Zelf zegt hij wel degelijk van het grote belang van een scheepvaart verbinding voor een plaats als Vee nendaal overtuigd te zijn. Ook de voor zitter sprak van de grote betekenis van een haven voor Veenendaal en de in dustrie heeft er dan ook om gevraagd. Het onderzoek zal uitwijzen of de aanleg van die verbindingsweg verant woord is. Wethouder Middelhoven zei- de dat wat betreft de kosten voor de gemeente het bij de nu uit te geven 500 gulden zal blijven, omdat wanneer deze weg zal worden aangelegd, het een provinciale weg wordt en de pro vincie de aanlegkosten zal betalen. De Voorzitter kon echter niet het optimis me van wethouder Middelhoven delen en acht het niet uitgesloten dat ook Veenendaal nog wel in de kosten zal moeten bijdragen. Door de in deze vergadering geno men besluiten moest de begroting '51 gewijzigd worden door de post „On voorziene Uitgaven" te brengen van 8746.79 op 4696.79. Voor de Rondvraag is tenslotte hele maal geen belangstelling en de voor zitter sloot deze Raadsvergadering dan ook met de Raadsleden te bedanken voor de bizonder vlotte afwerking der agenda. ïn kunnen dagen som 1 de vraag of ken is. Dan voldoening vrouw om d( paar flesjes op huis orslige ;sen met r niets te drin- 'et een hele huis elijk met een el bier voor de dag te kunnen komen. Ook aan tAfel\kan juist nu een glas mier bijzonder welkomrzijn. Denk Ier dus om straks een f/aar flesjés van De Gruyter mi De/Gruyter heeft heerlijk liant en donker b\er in han ige pullen. :en pul kost madr 40 cent met cassabon. twee reuze glazen\uit! Niet vergeten dus\ bier in huis te nemen. gaan COLLECTE KANKERBESTRIJDING. In de week van 20 t/m. 25 Augus tus 1951 zal in deze gemeente de jaarlijkse collecte ten bate van het .Koningin Wilhelminafonds" voor de Kankerbestrijding weder worden gehouden. Vorig jaar was de collecte een groot suces, dank zij de spontane medewerking van vele collectanten. Teneinde ook nu weer goed voor de dag te kunnen komen zullen min stens evenveel, zo niet méér collec tanten nodig zijn. Het Voorlopig Plaatselijk Comité voor de Kankerbestrijding rekent er althans op, dat de medewerk (st)ers van vorig jaar ook nu hun aandeel weer zullen willen leveren. Men kan zich aanmelden ter ge meente-secretarie, afdeling Sociale Zaken, Hoofdstraat 100, dagelijks van 83012.30 en van 14.0017.30 uur. Woensdag j.l. mochten zowel de ge meente-secretaris, de heer D. Blanke spoor, als de chef van de afdeling Be volking, Burgerlijke Stand, enz., de heer J. Hille, het feit herdenken, jkf zij gedurende 35 jaren hun kracl^B aan de Veenendaalse Gemeenschap ge geven hadden. Beide heren traden n.l. op 1 Augustus 1916 als ambtenaar in dienst van de gemeente Veenendaal. Voorts was de heer D. van Manen, chef van de afd. Financiën, op 1 Aug. j.l. 12Vè jaar in Gemeentedienst werk zaam. Vooral gedurende de ambtsperiode van beide eerstgenoemde heren is er plaatselijk nogal iets gewijzigd. Zo groeide het aantal inwoners o.a. van 6419 op 1 Augustus 1916 tot 14.840 op heden. Onder de bezielende leiding van de heer Blankespoor kwamen, sedert hij in 1925 tot secretaris benoemd werd, in het administratieve Overheidsappa raat verschillende belangrijke verbete ringen tot sctand, die voor de „bui tenwereld" niet merkbaar waren, maar waarvan de meer ingewijden het nut hebben kunnen ondervinden. Ook de heeer Hille heeft in zijn hoe danigheid van ambtenaar van de Bur gerlijke stand, naar buiten nogal be kendheid verworven door het voltrek ken van huwelijken. Zo heeft de heer Hille alleen reeds 1725 huwelijksvol trekkingen op zijn naam staan. Aangezien alle jubilarissen wars zijn van uiterlijk huldebetoon, zijn de ju bilea in intieme kring herdacht. Vervolg van pagina 1 TREKKING VERLOTING D.O.V.O. De uitslag van de trekking der door D.O.V.O. gehouden verloting heeft voor de houders van de vol gende nummers een prijs aangewe zen: Hoofdprijzen. No. 1024: Radio; 3682: Rijwiel; 1415: Stofzuiger. Andere prijzen: 1678 584 1742 2216 2038 2131 3078 4 3641 1959 3457 3034 741 2224 2120 3194 843 1932 1903 1955 1682 2051 Afhalen bij M. H. Vink, Davids- straat. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: ring sleutels; huis sleutel; autoped; hoofddoek; regen jas; beursje met inhoud; windjack; zilverbon; bruine damestas; porte- monnaie met inhoud; fotostatief. Verloren: linnendamestas; blouse; damesportemonnaie met inhoud; herenportemonnaie's met inhoud; lederriempje van kindertrui; col bertjas met inhoud; 2 portefeuille's met inhoud en vulpotlood; schakel armband, zwarte motorjas. dijk van de randmeren gescheiden randkanaal als op de tekening extra zwaar aangegeven, en verder door het Noordzeekanaal naar de open zee of naar het IJsselmeer kunnen uitstro men. Zoals duidelijk is getekend hebben ook de steden langs de ontstane ring- meren hun verbinding met dit rand kanaal voor het lozen van afvalwater. Het bestaande Valleikanaal geeft de mogelijkheid tot een breed kanaal zon der dat daarvoor veel onteigeningen nodig zullen zijn, want langs het ka naal loopt de Grebbeliniedijk en die bleek in 1940 van weinig waarde. Een breed kanaal zou voor defensie meer waarde hebben, zoals ook meer dan eens is bewezen in Vlaanderen. De op de kaart gespikkeld aange geven spaarkommen voor het zuivere drinkwater kunnen dit prachtige water dus naar Amsterdam én in Noord-Hol land tot aan Enkhuizen en verder langs de Veluwe tot aan Kampen in Overijsel brengen. De eerste vraag bij het zien van de hier in grote lijnen gegeven prachtige drinkwaterplannen, is natuurlijk WANNEER ZAL HET ZOVER KUNNEN KOMEN? Een andere vraag is weer, zullen de ze plannen als de beste oplossing van het dringende drinkwaterprobleem worden uitgevoerd. Wat wij er van weten is dat naar aanleiding van deze plannen reeds meerdere boringen langs de Veluwe- kust zijn gedaan. De commissie welke over Eemmeer-plannen een rap port moet opstellen is reeds 7 jaar be zig en het is op dit rapport dat mis schien nog even gewacht wordt met de definitieve beslissing waar Amster dam het dringend benodigde water zal gaan halen. Al 50 jaar lang zijn commissies be zig geweest om een oplossing te vin den en de hoofdstad van goed drink water te voorzien. De nood is thans zo hoog gestegen, dat voor Amsterdam op korte termijn een keuze gedaan zal moeten worden. Wanneer deze Eemmeer-plannen aanvaard worden, zal het bedoelde Vallei-kanaal het onderdeel hiervan zijn dat 't eerst 'uitgevoerd zou worden. Het behoort dus nog steeds tot de mogelijkheden dat Veenendaal aan een behoorlijk kanaal en misschien goede scheepvaartverbinding zal kunnen ko men en een beslissing over deze zeer belangrijke aangelegenheden zal toch waarschijnlijk over niet al te lange tijd genomen worden. GESLAAGD. Bij het te Amersfoort gehouden examen slaagde voor het Midden standsdiploma de heer M. C. Val kenburg, alhier. Te Arnhem werd het examen voor Boekhouden afgenomen. Aldaar slaagde de heer D. J. Oosterbeek, al hier. Ook te Deventer werd een examen afgenomen n.l. dat om in het bezit te komen van de acte voor Handen arbeid. De heren A. T. v. d. Berg (Hoofd van de Ned. Herv. School), J. H. de Roter, A. Fr. v. d. Enden en W. A. v. Besoyen, onderwijzers alhier, namen hieraan deel en kwa men allen met het diploma terug. OPENING SHOWROOM NOVA- TEXTIEL. Het interieur van het pand dei^PP. Gebr. Boers aan de Julianastraat heeft ingrijpende veranderingen ondergaan. De afdeling Nova textiel is onher kenbaar veranderd en verfraaid. Meteen al bij het binnen komen is de nieuwe hal met een royale trap naar boven naar de showroom, vallen de grote verbeteringen hier op. Boven gekomen staat men werkelijk even verbaasd over de enorme ruimte die men daar in de toonzaal vindt en over de uitgebreide sortering woning textiel welke er overzichtelijk en aan trekkelijk is uitgestald, behalve dat de ze showroom enorm groot is (500 vierk. 1 meter), is ook de inrichting er van keu rig afgewerkt. De fa. Boers is uitsluitend groothan del, maar het is de service van de No va dat de afnemers-winkeliers door de ze toonzaal het voordeel genieten, dat zij hun klanten voor een uitgebreide sortering dan zij zelf kunnen hebben, naar de Julianastraat in Veenendaal kunnen sturen. Gisteren middag vond de ingebi^^- neming van deze nieuwe aanwinst^Tn de fa. Boers plaats en het was een ware schat van prachtige bloemstukken en een stroom van belangstellenden die de fa. Boers bij deze gelegenheid mocht ontvangen. Bij de vele felicitaties die daarbij werden aangeboden voegen wij ook gaarne de onze. WEDVLUCHT E.V.P.V.-LUCHT- REIZIGER. E.V.P.V.-Luchtreiziger hield een wedvlucht van Roermond, afst. 96 km. Wind N.W. De vlucht had een goed verloop. Prijzen zijn als volgt: K. de Ruiter 12; R. Heddema 23- 28; T. Demoed 24; T. Nagel 19; R. Sukkel 11-21; H. Dikkenberg I 9- 10; J. Ebben 8-18; G. Brunesse 3; Hotel Stuivenberg 6-14-20-27-29; G. van Laar 30; C. Viegen 2; v. Kooten v. Manen 1; De Wit 13-31; H. de Vos 25-26-37-38; E. Boelhouwer 7- 35-36; J. A. v. Eden 4-5; A. Gijs- bertsen 15-33; J. Heikamp 16-22-32- 34; Jo v. d. Waal 39; G. v. Reede 17. Zaterdag 18 Augustus worden in het Bergbad zwem- en polo wedstrij den gehouden tegen de Waterkip uit Barneveld en Polar Bears uit Ede. Deze driekamp werd in 1949 in Ede en in 1950 in Barneveld gehouden. Na verschillende zwemnummers worden waterpolo wedstrijden ge speeld tussen de drie deelnemende verenigingen. Ook hierin zal het zeker niet aan spanning ontbreken. Zowel voor de zwem- als polo wedstrijden worden door V.Z.C. fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Aanvang half vier. KON. FOKVER. „DE GELDERSE VALLEI" NAAR STREEK- TENTOONSTELLING. H|®^weekseizoen is achter de rug. Vol^Pots kijkt de kweker naar de jonge vogels. Hoe zal de kleur zich verder ontwikkelen, zal het rood worden of niet. De zangkweker daarentegen luistert al naar zijn vroegste jongen die al proberen om 'n liedje te zingen. Het is thans dat men zich voorbereid voor de te hou den kanarietentoonstellingen en om de naam van de fokkervereniging hoog te houden. Zo gaat onze plaatselijke kanarie- fokkersver. „De Gelderse Vallei" naar de komende streektentoonstel- ling welke gezamenlijk met zuster verenigingen uit de omgeving geor ganiseerd zal worden. Deze tentoonstelling zal dit jaar te Ede gehouden worden en wel op 14 en 15 December in Café „Onder de Poort" De deelnemende vereni gingen zijn Rhenen, Ede en Veenen daal. Terwijl ook van Wageningen en Bennekom een groot aantal vo gels zal worden ingezonden. Het aan^^in te zenden vogels wordt op rui^KtOO geschat. GESLAAGDEN. In de afgelopen weken slaagden van het Handelsinstituut Van Rijs wijk de volgende studerenden voor de erkende daarbij vermelde practijk diploma's: Nederlandse Handelscorrespon dentie: Mej. Gerda van Dam, de He ren Jan van Manen, Tonny van den Heuvel, A. J. van Os, Mej. T. Bleyen- berg, Mej. Nelly van den Heuvel, Mej. Trix van Walsem, en de Heer Th. Roest. Voor Duitse Handelscorrespon dentie de Heer C. Kroes. Voor Hoofdcorrespondent Engels de Heer C. Hartog. Voor Engelse Handelscorrespon dentie de Heren H. van de Boven- kamp en W. Versteeg. Voor Boekhouden de Heren E. de Kleuver en A. van Dijk. Deze examens werden ingesteld door de Kon., erkende Vereniging van Leraren en de Associatie voor Practijk-examens Verschillenden van de bovengenoemde gediplomeerden laagden voor beide examens. Voor Middenstand algemene Han- elskennis slaagden voor het IMO- diploma, waarbij het Instituut Van Rijswijk is aangesloten en waarvan het curatorium bestaat uit de Heren Mr. J. Deen, advocaat en procureur, .C. J. Diepeveen, grossier en textiel handelaar en de Heer W. van Leeu wen, fabrikant, de volgende candi dates Mej. Lenie Drost, en de He ren H. Boers, W. Molenaar, B. van den Brink en J. Weyers. Voor het diploma reporter-steno graaf, waarvan het examen werd in gesteld door de Koninklijk erkende Centrale Bond van Leraren, slaagde mej. Hannie Gerritsen. Voor het examen, door dezelfde vereniging ingesteld, snelheid ge middeld 130 lettergrepen per mi nuut slaagden de dames Gerrie Har deman, Gerrie van Laar, Gerrie van Schaik, Annie Sagel, Toos Harde man, Jenny van Gelderen, Tini Meyer, Jannie Lief tink, Coby van Kessel en de Heer Henk van Zan ten. Van de Ulo, alhier, slaagden voor het diploma kantoortypist (e) van de CBL: Sander de Kleuver, Jaap van Kesteren, Kees Boers, Wouter Klum- penaar, Tonny de Gooyer, Joop de FJ^^r. Lies van Oostenbrugge, E^rt Jan Vermeulen, Corrie van Kessel, Jannie Schoeman, Klaas Die peveen, Kees Heikamp, Heintje van Nieuw-Amerohgen, Corrie van den Vendel, Gerrie Hardeman en Riek Vink. Voor hetzelfde diploma slaagden de particulier door het Handelsinsti tuut Van Rijswijk opgeleide, candi dates Gijs Daatselaar, Henk van Beek, Gerrie Vonk, Jannie Vermeer, Willy Rodermond, Adri van den Hoef, Piet van der Heiden, Geurie de Vries, mej. J. van Essen en Piet van Duuren. ZWEMFESTIJN IN DE RIJN. Het zomerse weer van de laatste dagen was voor velen een welkome gelegenheid om een duik te nemen in Vadertje Rijn. Langs de gehele oever kon men overal baders en zwemmers zien ploeteren in het ver frissende nat. Zo zien we maar weer de zwartgalligheid uit de laatste gemeenteraadsvergadering over de kwaliteit van het Rijnwater ten spijt dat de Rijn toch nog altijd een aantrekkelijk zwemwater voor onze gemeente mag worden genoemd en dat altijd wel zal blijven. NATIONALE WANDELTOCHT. De wandelsportvereniging „De Vrolijke Jantjes" heeft toestemming gekregen van de Wandelbond om in Rhenen een nationale wandeltocht te houden. Bestuur en leden hebben de organisatie ter hand genomen. Insiders verwachten minstens 500 a 600 deelnemers. Er wordt naar ge streefd de vreemdelingen door de mooiste plekjes van Rhenen en om geving te leiden. JEUGD-HENGELEN. De hengelaarsvereniging „De Voorn" heeft tegen Zaterdagmiddag 5 uur hengelwedstrijden uitgeschre ven in de Rijn voor jeugdige visser tjes. DE H.J.C. OP STAP. De Hervormde Jeugd Club is op stap geweest. Met een touringcar is de trip gemaakt, die begon met een bezoek aan de NCRV-studio's in Hilversum. Ook het Muiderslot werd bezichtigd, waarna de middag werd doorgebracht in de speeltuin Oud Valkeveen. Om 8 uur 's avonds ar riveerde het gezelschap, verheugd over dit reisje, weer op het Hof. J. HAAST WON BROMFIETSRACE. Voor de Dinsdagavond gehouden bromfietsrace bestond reeds meer belangstelling, dan de eerste keer. Er verschenen tien deelnemers aan de start, waarvan er twee uitvielen. De uitslag was als volgt: 1. J. Haast, 2 strafpnt., medaille; 2. B. Scheffers, 6 strafpnt., medaille; 3. M. v. d. Bijl, 8 strafpnt., fles wijn; 4. M. Mol, 8 strafpnt., cigaretten. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer J. P. Menting, correspondent bij Ouwe hands Dierenpark, slaagde voor de akte Frans M.O. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 u. ds. Van de Pol. 5 u. ds. Van Wijngaarden. Julianakerk 9.30 ds Van Wijngaarden. 5 u. ds. Bakker. Vredeskerk. 9 en 10.30 u. ds. Bakker en 5 u. ds. Van de Pol. Rehoboth 2.45 u. dhr Schinkel van Scherpenzeel. Veeneind 3 u. ds. Bak ker. Sola Fide 10 u. ds Van Schup- pen van Lunteren en 5 u. ds. Van den Blink van Amsterdam. Ned. Prot. Bond geen dienst. Chr. Ger. Kerk. 9.30 en 5 u. Prof. Hovius van Apel doorn. Ger. Kerk. 9, 10.30 en 5 uur ds. K. W. Derksen van Maassluis. Ger. Gem. Hoofdstraat 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. Eltheto Zondag leesdienst. Vrijdag 7.30 u. ds. Ket terij van Alblasserdam. Leger des Heils. Zaterdagavond 7.30 u. straat zang. Zondag 10.30 u. Heiligings- dienst. 7 u. Openl. samenk. 8 u. Verl. samenk. RHENEN. Ned. Herv. Ger. Evan gelisatie. 10 en 5 u. dhr. J. Vroeg- indeweij van Middelharnis. Ger. Kerk. 10.30 u. Cand. Smilde, ber. te Ned. Herv. Kerk. Voorm 10 uur Ds. Breure van Zegveld. Nam. 6 uur Ds. Kooreman. Geref Kerk. Voorm 10.30 u. Cand. Smilde van Zeist. Geref. Gem. Woensdag 8 Aug. Nam. 7.15 #uur Ds. Lichtenberg van Rotterdam. Oud. Ger. Gem. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Blaak van Geldermalsen. sen. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 u. ds. Van de Peut. Ger. Gem. lees dienst. Oud Ger. Gem. Leesdienst. Maandag 7 u. ds. Mieras van Krim pen a. d. IJsel. O VERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 u. dhr. Van Noort. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 u. dhr. Van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 2.30 u. ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. Woensdag 7.30 u. ds. Steenblok van Gouda. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop (in morgen dienst bed.- H. Doop). Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds Dresselhuis van Roer mond. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende geval len Dr. C. P. Engel, Sandbrink- ctrsst EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr. de. Waard, Telef K 8387-200. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 10 uur, alleen voor zeer dringende gevallen Dr. Van Ommeren, Eist. Eigen Gebouw zal herrijzen. De gemeenteraad was tegen Don derdagavond bijeen geroepen voor een spoedvergadering, in verband met de mogelijkheid tot het aangaan van een geldlening, groot 500.000.-, benodigd voor de bouw van 65 ar beiderswoningen. De VOORZITTER deelde mede, dat van de zijde van de geldschieter nog slechts één hand tekening nodig was om deze lening te verwezenlijken. Er bestaat echter alle hoop, dat die handtekening ge plaatst zal worden. Destijds was reeds het besluit genomen om over te gaan tot bouw van 59 woningen, mits een lening kon worden ge plaatst. Inmiddels werd nog een extra toewijzing ontvangen voor 6 woningen. De lening, die over 15 jaar loopt tegen een rente van 4 pet. 's jaars, zal eerst op 15 September 1953 kunnen worden afgesloten. De geldschieter verklaarde zich bereid van 15 September 195115 Septem ber 1953 een crediet in rekening courant te verlenen tot het genoem de bedrag. De voorzitter adviseerde op deze aanbieding in te gaan, daar anders de woningbouw wel niet zal kunnen doorgaan. De heer ML C. v. d. BERG (SGP) stelde het op hoge prijs, dat het college van B. en W. zoveel moeite had gedaan voor deze lening. Spreker hoopte, dat de ont brekende handtekening zou worden gezet, zulks in het belang van het woningprobleem. Met algemene stemmen werd be sloten de lening aan te gaan. Met de bouw van de genoemde wo ningen zal 532.750.- gemoeid zijn. Voor 27 huizen zullen duplex voor zieningen worden getroffen, hetwelk 24.300.- kost. De grondprijs is 55.030.17. Indertijd is ter dekking van oude tekorten een lening aan gegaan, die te hoog is gebleken. Er resteert nog 67.995.06, over welk bedrag ten behoeve van deze bouw eveneens zal worden beschikt. De huur van de kleinere huizen is be paald op 5.40 en van de grotere op 5.90 per stuk. Van de vereniging „Eigen Ge bouw" was een verzoek ingekomen om een perceel grond van de ge meente te mogen kopen, gelegen tus sen de Julianastraat en Vreewijk, ter grootte van 1333 m2, met de be doeling daarop een verenigingsge bouw te stichten, zulks ter vervan ging van het in Mei 1940 verloren gegane pand. De VOORZITTER sprak er zijn voldoening ovèr uit, dat het de vereniging nu eindelijk was gelukt te kunnen herbouwen. Over de prijs van de grond hebben B. en W. uitvoerig gesproken, waar bij zij tot de conclusie zijn gekomen, dat een bedrag van 3.- per m2 een stevige, doch redelijke prijs kan wor den genoemd. De heer KLAASSEN (CHU) drukte er zijn spijt over uit, dat de vereniging er niet in was ge slaagd een ander terrein te vinden. Ik hoop niet, aldus spr., dat het Eigen Gebouw in die hoek is gedrongen. Dat zou niet billijk zijn. De prijs noemde de heer Klaassen vrij hoog. De VOORZITTER wees erop, dat vele straten moesten worden aange legd en dat de kosten veel hoger zijn geweest dan normaal in verband met het grote verschil tussen hoog en laag in het betreffende terrein. Hierdoor is de prijs hoger gewor den, doch redelijk. Wüt het gekozen punt betreft, geloofde de Voorzit ter, dat men daarvan over enkele jaren geen spijt zal hebben. De heer KLAASSEN (CHU) was het met 94. „Hallo jongelui!" riep de vreemdeling har telijk uit. „Ik ben blij jullie te zien. Jullie zijn ae eerste Engelse gezichten, die ik in lange tijd gezien heb. Ik ben kapitein Benson van het vergane schip „Koningin Bessie". Nadat ze hun honger gestild hadden, zaten Hal en Mary op het balkon en vertelden van him eigen avon turen. 95. „Ik geloof, dat het beter voor jullie ls, bier een poosje te blijven," zei kapitein Benson, toen ze hun verhaal geëindigd hadden. Het bos is vol vijandelijke Indianen en wilde dieren. Kapitein Gay zal het slechte nieuws wel van jullie stuurman vernemen." En om de tijd te verdrijven, bracht hij z'n boog en pijlen naar buiten en leerde Hal schieten.

De Vallei | 1951 | | pagina 2