Gemeente tijdelijk uit nijpende geldnood gered Spionnage zo oud als de wereld Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Fa. J. F. Tak De jubileum-mars van „V SW" Uit de Veenendaalse raadszaal Financiering woningbouw bedreigd Wegenaanleg gestagneerd 150 Buitenlanders naar Veenenqjaal Geheime Dienst (O ©,e ïl. Li in de maand 25e JAARGANG VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1951 No. 38 Enorme drukte op Lampegietersavond Burgemeester Boot neemt afscheid van Ede LEVERTRAAN Fa. J. F. TAK Fa. S. BOS Hoofdstr. 91-93 Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT. EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL De algemene en ernstige vormen aannemende schaarste op de kapitaal markt, heeft ook voor het gemeentebestuur van Veenendaal grote kasgeld moeilijkheden gebracht. Dat deze geldnood wa.ar de gemeente in is geraakt nog zo onverwacht nijpend zou worden, heeft hoofdzakelijk als oorzaak de financiering van de bouw der 96 woningen in het complex „De Geer," waarvoor een bouw- en grondvoorschot werd toegewezen van ruim 750.000,-. B. en W. hebben alles in .het werk gesteld geldleningen voor deze bouw af te sluiten, maar ook nadat de minister het rentegamma heeft verhoogd, bleven alle pogingen zonder resultaat. Aanvankelijk werd gemeend dat de bouwkosten uit kas geldleningen konden worden gefinancierd maar aangezien het ook onmoge lijk is geworden om op korte termijn gelden op te nemen, dreigde de ge meente beslist aan het eind van haar latijn te geraken en ook stagnatie in de bouw zou hierdoor niet uitblijven. Nadat ook het verhogen van het rekeningcourant-crediet bij de Amster damse Bank N.V. onmogelijk bleek, werd, om de directe moeilijkheden op te lossen, de Bank van Nederlandse gemeenten bereid gevonden een aan vullend rekeningcourant-crediet te verstrekken, waarmee de gemeente dus voor het ogenbilk, en dan nog gedeeltelijk uit de ergste nood is gered. Hoewel onze gemeente reeds sedert geruime tijd bij deze Bank op de wachtlijst is geplaatst voor vaste le ningen, kon betreffende de verstrek king van dergelijke leningen nog geen toezegging worden gedaan. Wel be staat de verwachting, dat ook deze ge meente t.z.t. via de Bank voor Neder landse Gemeenten een aandeel zal ver krijgen in de beschikbaar komende gelden van de levensverzekeringsmaat schappijen, doch aangezien dit waar schijnlijk niet in de naaste toekomst zal plaats vinden, worden de moeilijk heden op het ogenblik hierdoor niet verlicht. De Bank voor Nederlandse Gemeen ten was bereid deze gemeente een aanvullend rekening-courant-crediet te verstrekken voor de financiering van de nog benodigde bedragen der lopen de kapitaalsobjecten, i.e. voor de nog uit te geven bedragen voor de 96, de 4 en de 10 woningen, alsmede voor de andere CK^dieten, welke betrekking hebben op rvyeds in uitvoering zijnde werken, zoals de laatste termijnen voor de riolerings werkzaamheden in het complex „De Geer", de bouw van de school voor buitengewoon lager on derwijs etc. De rente bedraagt 41/4 hetgeen lager is dan de rekening courant-rente, welke de gemeente op het ogenblik betaalt. De crediet-be- hoefte zal, in verband met de moei lijkheden op de kapitaalmarkt, per twee maanden worden geregeld. De thans te sluiten overeenkomst eindigt op 31 October a.s.; ingaande 1 Novem ber d.a.v. zal een nieuwe overeen komst moeten worden gesloten tot het dan opnieuw berekende crediet-be- drag. NIEUWE WERKEN VOORLOPIG NIET MOGELIJK. Zoals uit het bovenstaande blijkt, zou aanvankelijk slechts een crediet worden verleend voor de reeds in uit voering zijnde werken, hetgeen ook in overeenstemming is met de thans gel dende richtlijnen, dat nieuwe werken slechts mogen worden uitgevoerd wan neer de financiering op lange termijn verzekerd is; nieuwe objecten, waar voor slechts kasgeldleningen of gelden in rekening-courant beschikbaar zijn, mogen derhalve niet in uitvoering worden gebracht. Een bijzondere moeilijkheid deed zich hierbij voor ten aanzien van het in April van dit jaar verleende cre diet van 392.514,- voor de aanleg van alle nog te verharden wegen in het complex „De Geer" en voor de aanleg van de Geerseweg van het Om leidingskanaal tot de Molenstraat. Een zeer groot gedeelte van de voorzienin gen in het complex „De Geer" is nodig voor de in aanbouw zijnde 96 wonin gen en voor de particuliere woning bouw, waarmede in dat complex bin nenkort een begin zal worden gemaakt AANRIJDING. Woensdagavond werd mej. P. met haar rijwiel gegrepen door een aan hangwagen in de Hoofdstraat. Zij werd tegen de grond geslingerd en bij Dr Kets binnengedragen. Later werd zij naar haar woning aan de Munniken- weg per taxi overgebracht. De chauf feur van de aanhangwagen heeft blijk baar niets van het ongelijk gemerkt en is doorgereden. Voor elke gewenste zorgt OPTICIÊN Hoofdstraat 118, Tel. 632 Erkend ziekenfondsleverancier Reparaties Vlug en Billik door de N.V. Bouw- en Aannemings maatschappij „Continent". AANLEG VAN WEGEN UITGESTELD. Gezien de bijzondere noodzakelijk heid van de uitvoering van de weg verhardingen hier bleek de Bank voor Nederlandse Gemeenten bereid bij wij ze van uitzondering het rekening-cou rant-crediet ook voor dit object te doen gelden, hoewel het nog niet in uitvoering is. Van de zijde van Gede puteerde Staten werd de toezegging ontvangen, dat dit plan, ondanks het feit, dat slechts tijdelijke financierings middelen voorhanden zijn, gunstig ge adviseerd zal worden te 's-Gravenhage, mits echter de werkzaamheden tot het uiterste minimum zouden worden te ruggebracht. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. moeten besluiten om de aanleg van de zijstraten van de Bergweg, alsmede de aanleg van de Randweg en van de Geerseweg vanaf het Omleidingskanaal voorlopig ach terwege te laten, hoewel hiervan on getwijfeld het gevolg zal zijn, dat de kosten van uitvoering relatief veel hoger zullen komen en dat dus op den duur, wanneer ook de thans uitgestel de voorzieningen zullen kynnen wor den uitgevoerd, het totale crediet met een aanmerkelijk bedrag zal worden overschreden. B. en W. zien echter geen enkele mogelijkheid om hieraan te ontkomen. Uitgaande van de gedachte, dat met de aanvang van de wegaanleg in het complex „De Geer" nog in deze maand een aanvang zal kunnen worden ge maakt, is de credietbehoefte tot en met eind October 1951 berekend op 190.000,-; dat dit bedrag betrekkelijk laag is wordt veroorzaakt door het feit, dat het crediet bij de Amsterdam se Bank nog niet geheel is uitgeput. Het voorstel van B. en W. om met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten de bedoelde rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan tot en met 31 October a.s. werd door de Raad aanvaard, en zo is dus een voorzie ning gevonden in de financiering van werken waaraan men thans bezig is en voor de aanleg van wegen om de in aanbouw zijnde en gedeeltelijk reeds bewoonde woningen bereikbaar te maken. Het bouwen van nieuwe woningen en het uitvoeren van nieuwe werken is dus op 't ogenblik beslist onmoge lijk. Wanneer wij weten dat Veenen daal nog 130 nieuwe woningen kan bouwen uit het volume dat aan deze gemeente werd toegewezen en dat de uitvoering er van thans afhankelijk is van al of niet beschikbaar krijgen van de nodige gelden, dan tekent dat dui delijk de zeer onaangename en ern stige situatie waarin onze volkshuis houding thans verkeert. ZINKEN DAK VAN VUILNISAUTO GESTOLEN. Vermoedelijk in de nacht van Dinsdag op Woensdag werd de zin ken dakbedekking van onze vuilnis auto ontvreemd en wel op het ter rein van de Veenendaalse vuilnis belt. De politie zoekt de dader. Een vereniging die zijn eerste lus- strum viert kan in de regel nog niet bogen op veel ervaring, maar de groot se wandeltocht die Zaterdag ter gele genheid van het 5-jarig bestaan werd gehouden, was er het bewijs Van dat „V.S.W." wel degelijk de kunst van goed organiseren verstaat en daarmee Veenendaal een sportgebeurtenis van belang te laten beleven. Groot was al de drukte in onze straten toen de hon derden wandelaars zich naar het VSW- terrein begaven. Even voordat de tocht begon was het daar de directeur van de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij, de heer Bonnike, die de deel nemers verwelkomde en de medede ling deed dat VSW, bij wijze van ju bileumgeschenk, een bedrag uit het VSW-sportfonds was toegekend voor het aanschaffen van nieuwe sportkle- ding. Voorafgegaan door „Caecilia" werd om 3.15 uur gestart. Duizenden belang stellenden stonden langs de weg die de wandelaars zouden nemen en het was eer/ indrukwekkend gezicht de enorme j.leurige stoet te zien voorbij trekken. Eerst ging het in de richting van de Berg en er werd door de deelnemers zichtbaar genoten van wat de bossen van de Dikkenberg en Remmerstein aan prachtige natuur en mooie ver gezichten te zien geven. De explica ties hierbij gegeven door de heer Adr. de Kleuver werden zeer gewaardeerd. Via Achterberg ging men door de Meent naar het Rauweveld en de Hel. Ook hier werd vrij uitvoerig het ont staan en de geschiedenis van ons ge bied verteld en tevens werd gewezen op de plaats die Veenendaal met zijn fabrieken in het industriële apparaat van ons land inneemt. Tegen half acht arriveerden de wandelaars weer aan het verlichte VSW-terrein, onder de tonen van vrolijke marmuziek van „Caecilia". Hier was het burgemees ter Bakker die de deelnemers toesprak. De burgemeester wees op het experi mentele element van deze wandeltocht waardoor deze mars zich van andere onderscheidde. Nadat de burgemeester de prijzen uitgereikt had, sprak de voorzitter van VSW, de heer Ter Hogt, woorden van dank aan de burgemees ter en aan de directie van de VSW en ook aan de heer De Kleuver, het Rode Kruis en de EHBO. De heer Ter Hogt sprak als zijn wens uit dat alle deel nemers volgend jaar weer naar Vee nendaal zouden komen voor de dan te houden mars. Namens de deelnemers sprak luitenant Theunissen van Maa- nen uit Ede als de oudste deelnemer van de tocht en als vierdaagse-tippe- laar met 20-jarige ervaring. Hij prees de organisatie en zei nog zelden een zo mooi parcours gelopen te hebben. Een pluim dus waarmee het jubile rende VSW het kan doen. Het geheel kan dan ook niet anders dan grote voldoening voor VSW ge geven hebben, want het was af. Ook was deze tocht, met de honder den deelnemers van buiten onze plaats een belangrijke dag voor geheel Vee nendaal, want onze gemeente maakte een zeer gunstige indruk op onze wan delaars. Door de jury werden de vol gende prijzen toegekend: Senioren: 1. „De Vechtkanters", Maarssen; 2. Ro- cobé, Utrecht; 3. O.S.B., Utrecht. Ju nioren: 1. T.O.P., Utrecht; 2. O.S.B., Utrecht; 3. N.T.V., Zeit. Adspiranten: 1. N.T.V., Zeist; 2. O.S.B., Utrecht; 3. T.O.P., Utrecht. De congressisten, die thans deelne men aan het Wereldcongres Voor Ta bak, welk congres van 1730 Septem ber te Amsterdam wordt gehouden, zullen op Woensdag 26 September a.s. een bezoek brengen aan de Ritmeester Sigarenfabrieken te Veenendaal. Het betreft hier een gezelschap van 150 personen, die van over de gehele wereld naar Nederland zijn gekomen. Mep zal een sigaretten- en sigaren fabriek in ons land bezoeken. Als siga renfabriek heeft men de Ritmeester gekozen. Na de bezichtiging der fabrieken zal het diner gebruikt worden in Hotel Nol in 't Bosch, te Renkum. Frappant was de enorme drukte Maandagavond in onze straten. Nu en dan was er geen doorkomen aan. Onafgebroken reden volgeladen autobussen onze gemeente binnen. Vooral uit Rhenen, Achterberg en Eist was het aantal bezoekers groot. We zagen weer het twinkelende licht van de talloze lampions en ook ons lampegietersavondlied werd overal gehoord. Als vanouds ging ook weer de licht-optocht rond. Het Pijper corps zorgde voor vrolijke mu ziek. Besneden pompoenen en kale bassen waren er ook weer, al was dan hun aantal klein. Verklede groepjes oogstten volop succes. De lampionslingers in de winkelstraten hebben we gemist en ook de optocht was eigenlijk niet wat er van ver wacht mag worden. De overweldi gende drukte was er het bewijs van dat het Lampegietersavondfeest springlevend is, maar wil men dit alles ook voor de toekomst behouden, dan zal het toch nodig zijn het in standhouden van de Lampegieters avond gebruiken te blijven bevorde ren. Met ingang van 1 October a.s. is de burgemeester van de gemeente Fde heer J. J. G. Boot, benoemd tot burgemeester van Hilversum. Burgemeester Boot is sinds Maart 1947 burgemeester van Ede ge weest. In een op 27 September te houden raadsvergadering zal de burgemees ter afscheid nemen van de Raad van Ede. Zaterdagmiddag 22 September houdt de scheidende burgemeester een afscheidsreceptie in hotel „Het Hof van Gelderland" te Ede. Zaterdagmiddag wordt de burge meester eveneens een défilé aange boden waaraan alle plaatselijke ver enigingen hun medewerking zullen verlenen. Ook het Veenendaalse Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Prins Bernhard" zal aan dit défilé deel nemen. De raadszittingen beginnen gewoonlijk om half acht. Voor de vergade ring van Dinsdagavond echter werd van deze regel afgeweken en was het aanvangsuur gesteld op half negen. Er mag niet verondersteld worden dat het kwam door het late uur, waarop burgemeester Bakker de Raad had bijeengeroepen, dat een 18 punten tellende agenda in ongeveer 30 minuten werd afgewerkt. Besloten werd o.m. tot verhuur van een perceel grond voor een voetbal- terrein aan „Veenendaal"; Het aankopen van grond aan de Industrielaan; Het aangaan van een rekeningcourant overeenkomst waardoor de gemeente althans voor 't ogenblik uit de geldnood zal raken. En tot aankoop van 1063 m' grond aan de Middellaan voor de totale som van één kwartje. Bij de rondvraag werd de schoolgeldaanslag hoog genoemd en de be talingstermijn hiervan te kort. Na opening met gebed, is het eerste voorstel dat aan de orde komt dat tot herbenoeming van de leden der Com missie van Advies bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet 1947, of wel „de Woningcommissie". Bij stemming krij gen de heren J. H. H. Jansen (voor zitter) 14, G. Davelaar 15, J. van den Dikkenberg 15, G. Kroes 15 en N. van Kuijk 15 stemmen en W. van Stemp- voort 1 stem en als plaatsvervangende leden de heren C. Budding, Kerkewijk 170 en Joh. Slok, Wilhelminastraat 16 ieder 15 stemmen. Desgevraagd zegt het raadslid Jansen toe deze functie weer voor een jaar te zullen aanvaar den, de termijn die ook voor de be noeming van de andere leden der com missie geldt. GEEN TEGELS OP GEM. SPORTTERREIN. In November 1950 werd een crediet verleend van 5400,- voor het doen betegelen van een gedeelte ter grootte van 800 mJ van het gemeentelijk sport terrein aan de J. G. Sandbrinkstraat. Omtrent de juiste plaats van het te betegelen gedeelte werd door de dienst van gemeentewerken overleg gepleegd met de gymnastiekleraren der Chris telijke H.B.S. en der Christelijke U.L.O.-school. Hierbij kon geen overeenstemming worden bereikt. De dienst van ge meentewerken wilde het gedeelte na bij de noodwoningen daarvoor gebrui ken. Hiertegen werden van de zijde van de directeur der H.B.S. bezwaren gemaakt omdat hij vreesde, dat het onderwijs aan zijn school daardoor zou worden gestoord. Een andere plaats ontmoette weer bezwaren bij de beide genoemde gym nastiekleraren. B. en W. achten het daarom beter om, althans voorlopig, niet tot uitvoe ring van dit. werk over te gaan en het crediet in te trekken, waaraan do Raad dan ook zonder meer goedkeuring hecht. Besloten wordt tot verhuren, voor 1,50 per week, van een schuur aan de N.V. Veenendaalse Melkinrichting, welke schuur is gelegen op het terrein dat destijds door de gemeente van de heer M. van de Dikkenberg aan de Pelikaanstraat gekocht werd. Door de heer J. van G. wonende aan de Patrimoniumlaan alhier werd ver zocht van de gemeente te mogen hu ren een gedeelte van het terrein, ge legen achter de 10 woningen aan de Klaas Katerstraat van welk terrein reeds een gedeelte is verhuurd aan de postduivenverenigingen „De Zaterdag- De recente „verdwijningen" van atoomgeleerden en diplomaten, de hoogverraad-processen in verschillende landen, hebben opnieuiv de aan dacht gevestigd op de machinaties van de machten achter de schermen, die, gehuld in het duister der geheimzinnigheid, strijden om het bezit van staats- en militaire geheimen. Reeds de oudste geschiedenis spreekt ons van spionnage. De daden van die spionnen zijn soms roemrijk en heldhaftig, soms walchelijk en verachtelijk. Niet alle spionnen kan men scheren over één kam. In een serie artikelen in dit blad willen wij enkele van de meest sen sationele spionnage-zaken uit het verleden belichten. In de Engelse film „The Infor mer" die speelt tijdens de troebelen in Ierland, komt de aanbrenger bij de commanderende Britse officier zijn verradersloon halen. De Engels man telt de bankbiljetten uit, legt ze op tafel en schuift ze hem met zijn rotting toeeen gebaar dat dui delijk tekent de verachting van de krijgsman voor de spion. Toch, zoals er spionnen zijn die de levens van honderdduizenden op hun geweten hebben, zijn er anderen die de levens van tallozen hebben gered. De motieven, die leiden tot dit duistere beroep, verschillen evenzeer als de persoonlijkheid. Men vindt onder de spionnen obscure elemen ten: beroepsavonturiers, psychopa ten, misdadigers, prostituées, de kleine aanbrengers als kellners, por tiers en concierges,, de ambtenaren en officieren die, hetzij terwille van vuil gewin, hetzij omdat ze door chantage werden gedwongen, hun vaderland verraden. Maar daartegenover staan velen die handelen uit pure vaderlands liefde, militairen en burgers die de zwaarste beproevingen dapper door stonden aan het geheime front. Men sen die wisten dat geen gezant of consul te hunnen bate zou interve niëren, dat hun eigen regering hen zou moeten verloochenen, wanneer hun werkzaamheden worden ont dekt. De beste voorbeelden daarvan vormden wel de illegaal strijdende Nederlanders, die bijzonderheden over versterkingen en troepenver plaatsingen doorseinden naar Enge land. Maar de mensen die zich, om wel ke redenen dan ook, geven aan dit werk, zijn geen mensen van twaalf in het dozijn en de geschiedenis van sommigen der meest-prominenten is dan ook wel waard aan de vergetel heid te worden ontrukt. Spionnage is bijna zo oud als de wereld. In het allereerste geschiedboek van het Oude Testament hebben de broe ders van Jozef het al kwaad te ver antwoorden, wanneer ze worden be schuldigd van spionnage aan de grens. Mozes, die het volk Israël door de woestijn leidde naar Pales tina, gebruikte „verspieders" om dit „land van melk en honing vloeien de" te verkennen en bekend is het verhaal van het tweetal dat terug keerde met een enorme druiventros hangend aan een draagstok tussen hen beiden. Mozes' opvolger zendt z'n spionnen naar Jericho, die daar prompt worden herkend en gered door een prostituée, die hen, op be lofte van lijfsbehoud, langs een touw over de stadsmuur laat ontvluchten. Heel de geschiedenis door stuit men op de daden van spionnen en geheime agenten. Vooral de autori taire vorsten gebruikten zulke lie den niet alleen om te weten wat er in andere rijken gebeurde, maar ook om hun eigen ministers en gene raals en zo mogelijk de hele bevol king te bespionneren. Een érg voor zichtige zorgde dan ook nog voor een spionnenleger, dat toezicht hield op de spionnenDaarbij hadden de meeste grootwaardigheidsbekleders nog een privé-inlichtingendienst, zo als de gunstelinge van de Franse Koning, Madame de Pompadour. Napoleon voerde de efficiëncy van zijn geheime dienst zo hoog mogelijk op. Eerst stond ze onder leiding van Fouché, de voormalige priester, die tijdens de Revolutie één der felste terroristen was. Maar Fouché viel in ongenade toen hij op eigen houtje, met de befaamde speculant Ouvrard, met Engeland ging onderhandelen en werd vervangen door Savary. Savary deed het zo mogelijk nog beter dan Fouché, maar tijdens zijn bewind bleek hoe zelfs de meest-in- gelichte geheime dienst kan falen. Een lichtelijk getikte generaal die in particuliere inrichting verbleef, wist er uit te komen, zag kans het bevel over Parijs over te nemen en zelfs de grote Savary achter de tralies te zetten. Enkele uren was deze maniak heer over Parijs. Napoleon, ver in Rusland, brieste toen hij gewaar werd hoe wankel in werkelijkheid zijn gezag was en zette Savary af. Ook Napoleons potdichte spionnage- systeem vermocht zijn dictatuur niet te redden De militaire attaché's aan de bui tenlandse ambassades verbonden, hebben zich meestal ijverig met spionnage bezig gehouden. Tijdens het beruchte Dreyfus-proces bleek dat de Duitse attaché Von Schwarz- koppen in verbinding stond met de verrader Esterhazy. Vooral de Rus sische attaché's sloofden zich uit en deden dat dikwijls zo onhandig, dat ze in de gaten liepen. Meestal kregen ze dan een wenk dat hun verblijf niet langer op prijs werd gesteld en de oude Keizer Franz Josef negeer de eens tijdens een receptie de Rus sische attaché zo duidelijk, dat deze heer direct de consequenties trok en naar huis ging om zijn koffers te pakken. (Vervolg op pag. 2) vliegers" en „De Luchtreizigers" en aan de heer J. C. van de H. De heer Van G. wenst een gedeelte ter breedte van 10 meter te huren, teneinde daarop een werkplaats met garage te doen bouwen. Bij B. en W. en de Raad bestaan tegen deze verhuring voor de tijd van 6 jaar geen bezwaren en op het ver zoek wordt dan ook gunstig beschikt. 1063 M' GROND VOOR 1 KWARTJE. Aangenomen wordt eveneens het voorstel tot overneming in eigendom van een gedeelte van de Middellaan dat nog steeds eigendom is van de heer J. Beyer c.s. Het betreft hier een lengte van ongeveer 104 meter met een oppervlakte van 1063 m'. De Raad heeft geen bezwaar tegen de aankoop van deze 1063 m' grond voor de totale prijs van 0,25 en er wordt dan ook tot aankoop besloten. VERHUUR TERREIN VOOR - SPORTVELDEN. De voetbalvereniging „Veenendaal" zoekt reeds geruime tijd een geschikt terrein om te dienen als sportterrein voor haar jeugdleden. De aandacht is tenslotte gevallen op een terrein aan het einde van de Bergweg, ingesloten door deze weg, de westelijke Randweg, de Dr de Visserstraat en de Kleine Geerseweg. Dit terrein heeft een op pervlakte van plm. 60 m x plm. 130 m en is niet bestemd voor bebouwing. B. en W. zijn overeengekomen, dat het terrein voor de tijd van 5 jaren zal worden verhuurd tegen een huur prijs van 25,- per jaar. De vereniging dient zelf te zorgen voor aanleg en onderhoud. De Raad gaat hiermede accoord. Het prae-advies inzake het verzoek van het bestuur der Ver. tot bevor dering van Christelijk Onderwijs al hier, Om medewerking irrj het htrrcrr van een lokaal in het gebouw „Pro Rege" voor het tijdelijk huisvesten van de afdeling L.O. der koningin Juliana- (Vervo'g op pag. 2.) Begin dan Uw kinderen weer te geven, maar dan de bestel In de bekende ronde flessen f 1.20 per fles. Drogist Apoth. Asb. Hoofdstr. 118-Tel. 632 - Veenendaal FIETSENDIEFSTAL. Een inwoner liet dezer dagen even zijn mooie nieuws fiets buiten staan. Toen hij weer op zijn glimmende kar wilde stappen, bleek deze een gemakkelijke buit te zijn geworden voor een dief, want het rijwiel stond niet op slot. De politie stelt een on derzoek in. RHENENSE NATIONALE RESERVE GAAT OEFENEN. De districten Utrecht en Gelderland van de Nationale Reserve houden Za terdagmiddag nabij „La Montagne" veldoefeningen, waaraan door plm. 200 man zal worden deelgenomen. TERREINRIT TEN BATE VAN JULIANA ZIEKENHUIS. Schitterend circuit. Door de motorclub „Veenendaal" wordt op Zaterdag 6 October in de om geving van Wielingsheuvel een ter- reinrit georganiseerd voor KNMV-le- den. Het circuit behoort tot de fraaiste in ons land. De opbrengst van deze rit is ten bate van het Juliana Zieken huis te Veenendaal. De eigenaar van Wielingsheuvel heeft het terrein gratis ter beschikking gesteld. In Veenendaalse motorsportkringen koestert men de hoop, dat het volgend jaar op dit circuit het K.N.M.V.-kam- pioenschap verreden zal worden. Maar ook voor de a.s. rit verwacht men deel name uit het gehele land. VOOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER Veenendaal. UURWERKEN

De Vallei | 1951 | | pagina 1