mvBmir SANAPIRIN jaagt kou en pijn uit Uw body Spionnage oud als de wereld Ingezonden Uit de Raadsver gadering Predikbeurten Voetbalprogramma voor deze week trfcnéeefd Van Ons gebak een tractatie Deze week speciaal SLAGROOMSOEZEN met chocolade en ananas Bep van Kesteren Zondagsdienst Doktoren Zeg, Jan, heb je al eens gehoord, dat ons goeie Veen eigenlijk een soort concentratiekamp is? Dat vroeg me de redacteur van de week. Niet? Nu dan moet je maar eens lezen wat een Kampenaar, die hier een kijkje kwam nemen, daarvan zegt in een ingezonden stuk, dat hij stuurde aan de Redactie van „De Vallei". Hij klaagt steen en been over al de prikkeldraadversperringen, die hier het gaan en staan bemoeilijken en dat het geen praatjes zijn, blijkt wel uit het feit, dat die brave Kam penaar z'n jas deerlijk heeft ge scheurd aan het prikkeldraad. Vee- nendaal lijkt wel een concentratie kamp is tenslotte zijn verzuchting. Wanneer je een dergelijke opmer king over je eigen woonplaats onder ogen krijgt, vraag je je onwillekeu rig af of je, doordat je soms niet be ter weet, en doordat je 't op het laatst niet meer ziet, ervoor blind geworden zou zijn. 'k Ben meteen hier en daar es gaan kijken en ook uit hoofde van m'n beroep weet ik toch nog wel iets van de prikkel- draadvoorraad in 't Veen af. Spijt kreeg ik, omdat ik me nog zo druk gemaakt heb ook. Ik weet dat de Kampenaren ver standige mensen zijn. En wanneer de inzender van deze klacht, zijn stadgenoten wil doen geloven dat je in ons Veenendaal niet rustig kunt lopen vanwege het prikkeldraad; dan kan hij zich daarmee alleen maar belachelijk maken. Er is trouwens ook nog een veror dening waarbij prikkeldraad langs de openbare weg verboden wordt. Wat zal ik er nog meer van zeg gen. 't Is jammer van die jas, maar de eigenaar er van moet bepaald hier zijn gekomen om slootje te springen of stekelbaarsjes te vangen. 'k Heb het moeilijker gehad met een verwijt van m'n vrouw. „Zie je wel, daar heb je 't al! Jij, met je ge schrijf in de krant! Blijf bij je eigen werk." Ja, dat zei m'n vrouw, toen ik naar aanleiding van mijn eerste stukje in de krant een pittige brief uit Ede kreeg, 'k Had in dat stukje een en ander over het monument op ons Stationsplein gezegd en nu schrijft m'n opponent, dat m'n eerst geboren pennevrucht een couveuse kindje is. Een couveusekindje! Dus geen flinke, mollige zeven- of achtponder, maar zo'n mieserig klein wurmpje, dat men met kunst en vliegwerk in het leven moet houden. Wel begrij pelijk dat m'n vrouw zich dat aan- trekt! Ja, wat moest Jan daarop zeggen? 'k Heb me er afgemaakt met de op merking, dat wie kaatst de bal moet verwachten en dat alle begin moei lijk is. Was het dan zo'n zwaar geschut, dat tegen me in stelling werd ge bracht? 't Valt wel mee. 't Komt hierop neer, dat m'n vriend Kobus geen oog heeft voor de zin van een dergelijk gedenkteken. Die zin heeft hem niet aangesproken en doordron gen. Was dat geschiedt, dan had hij milder geoordeeld. Komt echter het puntje bij het paaltje, dan blijkt toch ook m'n briefschrijver die cri- tiek te delen en geeft hij zelfs aan op welke wijze het monument beter tot zijn recht zou kunnen komen. Naar zijn mening zou dit te bereiken zijn door: a. achter het monument een muur op te trekken, omdat tegen zo'n achtergrond het minder klein en in de ruimte verloren zou lijken; b. de staande figuur iets lager te zetten, waardoor het verband met de liggende beter in het oog zou springen en de eenheid hersteld zou worden. Geen gek idee! 't Valt in elk ge val te overwegen. De lezer begrijpt, dat ik Kobus, die zo onbekookt zijn mening over het gedenkteken lan ceerde, naar aanleiding van de ont vangen brief, nog eens onderhanden heb genomen en hem z'n ongevoelig heid verweten. Wat bleek toen? De kerel was op die dag, toen we samen het monu ment bekeken, overstuur geweest. Dat vertelde hij me nu. Het zit zo. Kobus is getrouwd, ge lukkig getrouwd, maar hij is bar slecht behuisd. Geen ruimte voor zijn gezin met drie kinderen. Hij loopt al een paar jaar het vuur uit z'n sloffen om een ietwat ruimere woning. Geen wonder, dat de gal hem soms overloopt en hij onrede lijk wordt. 't Is er niet beter op geworden nu hij gelezen heeft, dat het met de woningbouw in 't honderd loopt. De minister heeft gezegd, dat het Rijk geen geld meer heeft om die bouw te financieren de gemeenten hebben het evenmin en dus blijft er niets anders over, dan dat de particulieren maar moeten bouwen. Maar hebben die particulieren dan wel geld? 't Valt mee, zegt minister In 't Veld. Ons volk jaagt jaarlijks voor 500 millioen alcoholische dranken door het keelgat, het blaast jaarlijks voor 500 millioen rook in de lucht en het stopt in dezelfde tijd even eens 500 millioen snoep in de maag. Als nu het volk maar eens 15 pet. op al die weelde-uitgaven bespaar de, dan kwam er 225 millioen gul dens vrij voor woningbouw. Leuk, zo'n rekensommetje! Wie gelooft echter, dat we langs deze weg uit de woningnood geraken? Kobus niet en Jan Smit al evenmin. Ja, het volk zal uit eigen beweging zoveel glaasjes laten staan, zoveel sigaren en sigaretten minder gaan roken en zoveel bonbons en gebakjes minder (vervolg van pagina 1) school, wordt door de Raad overgeno men, nadat de heer Van Hardeveld op heldering heeft gekregen over de gang van zaken hierbij. Dit Raadslid wees er n.l. op dat het lokaal reeds op 4 September in gebruik genomen werd en dat in deze raadsvergadering een aanvraag in behandeling komt die eerst op 12 September is binnen geko men. De Voorzitter vertelt dan dat aanvankelijk werd gemeend dat deze zaak niet in de Raad behandeld be hoefde te worden, en dat B. en W. reeds voor 4 September mondelinge toezegging hadden gedaan. Achteraf bleek toch goedkeuring van de Raad nodig, een feit dat de heer De Gooijer nog eens extra onderstreept. 280,- VOOR 40 BIJBELS. Nog een verzoekschrift komt in be handeling n.l. dat inzake medewerking bij de aanschaffing van 40 galjard Bij bels van 7,- per stuk voor de Nieuwe- wegseschool. Ook dit wordt door de Raad zonder een op of aanmerking goedgekeurd. Ingevolge de Lageronderwijswet stelt de Raad jaarlijks een bedrag vast, zijnde de kosten voor de gemeente van het openbaar lager onderwijs in het afgelopen jaar. Zonder opmerking werd dit bedrag nu voorlopig vastge steld op 3155,-. AANKOOP VAN GROND AAN INDUSTRIELAAN. Thans is weer een tweetal eigenaren bereid gevonden de van hen benodig de grond, gelegen aan de Industrie laan, aan de gemeente te verkopen namelijk de heer A. C. Beijer, Mid- delbuurt en de erven van wijlen de heer Jan de Rooij. Van eerstgenoemde worden overgenomen: bouw- en gras land, 4170 c.a., bouwland, houtwal, 3170 c.a., schuur, bouw- en grasland, 2232 c.a. is totaal 9581 c.a. cultuur grond a 3500,- per h.a. 3353,35, kosten van verplaatsing van een hou ten kippenhok 350,-. Bedrijfsschade: netto, per jaar a 350,- per h.a. 335,33, te verlagen met 3 van 3353,35 100,60 zuiver 234,73 te vergoeden x 10 2347,30 relatie ve toeneming van de vaste lasten van de opstallen van de boerderij (de boer derij is nu te groot voor de grond) 500,- is totaal 6550,65. Het van de Erven van wijlen de heer Jan de Rooij over te nemen gedeelte betreft: bouw land, gedeeltelijk, 5010 c.a., bouw- en Assurantiën, Schattingen Hypotheken ln sommige gevallen ook los geld. ASSURANTIE-KANTOOR Fa. MULDER Zn. Kerkewijk 193, Tel. 860, Veenendaal grasland, geheel, 2540 c.a., weiland, uitweg, gedeeltelijk, 3119 c.a. in totaal 10669 c.a. cultuurgrond a 3500,- per h.a. ƒ3.733,15. Bedrijfsschade netto per jaar a 350,- per h.a. 373,31 te verlagen met 3 van 3733,15 111,29 zuiver 261,32 te vergoe den x 10 2.613,20, Vis totaal 6.346,35. Bij deze voordracht gaan eveneens geen stemmen op in de Raad. Ook het voorstel tot aangaan van de reddende rekening-courantovereen komst met de Bank voor Nederlandse gemeenten welke elders in dit nummer uitvoerig behandeld wordt, gaat zon der een woord onder de hamer door. De post onvoorziene uitgaven welke sinds de vorige raadsvergadering zo stevig is gespekt geworden, moest nu weer worden verlaagd van 70.388,67 tot 69.683,67, enwel door de uitgaven te doen naar aanleiding van de in deze raadszitting genomen beslissingen. HET SCHOOLGELD HOGER? Voor de rondvraag is de heer De Gooijer de eerste die het woord vraagt. Dezer dagen zijn de aanslagen School geld rondgestuurd en de heer De Gooijer meent dat deze aanslagen in de meeste gevallen zoveel hoger zijn dan vorig jaar. Hij begrijpt niet hoe dat mogelijk is. Ook de betalingster mijn is erg kort, nog maar amper een maand. Graag zou spreker zien dat de aanslagen een paar maanden vroeger bij de betalers aan komen en hij ver onderstelt dat de inning dan veel be ter zal gaan. Ook vraagt hij om soe pelheid van de gemeenteontvanger bij de inning want heel veel mensen is dit bedrag koud op het dak gevallen. Onze wethouder van financiën en onderwijs, de heer Middelhoven geeft dan opheldering. Het gaat hier om een voorlopige aanslag. „Ja maar, dan is die voorlopige dan toch wel erg hoog gesteld" zo vallen de heren De Gooijer en Van Hardeveld de spreker in de rede. De voorlopige aanslag van 't vo rig jaar was gebasseerd op de opgaven die de belastingbetalers over hun in komen hebben gedaan. Het schoolgeld wordt betaald naar verhouding van het inkomen. Die opgaven bleken ach teraf veel te laag te zijn, waarom dan ook veelal een flink bedrag moest worden nagevorderd. De voorlopige aanslagen van thans zijn gesteld op de gegevens van vorig jaar en zijn dus ook veel hoger. Het schoolgeld is dus niet hoger. De Voorzitter merkt nog op dat het niet vandaag voor t eerst is dat men tracht de fiscus om de tuin te leiden. Bij de invordering zal de Ontvanger wel de nodige soepelheid betrachten. De heer Van Hardeveld herinnert aan het ongeluk op de hoek Dennen- laan-Kerkewijk en wijst erop dat de tuinbegroeiing ter plaatse weer zo dicht gegroeid is dat het elk uitzicht onmogelijk maakt. Aan de noordelijke hoek hier staat een wilde struik en die kan toch zeker wel worden weg gehaald. De Voorzitter antwoord hier op met te zeggen dat het niet aangaat de beplanting in een particuliere tuin te laten weghalen. Het verwijderen van die wilde struik zal geen bezwa ren opleveren. De verkeerssituatie ter plaatse is daarbij zodanig, dat het ver keer, komende uit de Dennenlaan, toch voorrang moet geven aan het snellere verkeer van de Kerkewijk en men dient daar dus toch volledig in te hou den. "V De openbare zitting wordt dan ge sloten voor het behandelen van een geheim punt maar na enkele minuten gaan de deuren weer open en niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze raadszitting, die net een half uur duurde. DE MODESHOW VAN DE FIRMA HEIN VAN SCHUPPEN. De grote zaal van gebouw „El- theto" was Woensdag weer herscha pen in een showroom voor de tradi tioneel geworden mode-show van de firma Hein van Schuppen. Zowel 's middags als 's avonds was de be langstelling van de dames zo groot dat geen plaats onbezet bleef. Deze najaars-show 1951 kenmerk te zich, behalve door rijke variatie, ook door vele nieuwe stoffen-crea- ties. Ook de vele nieuwe modellen werden door de aanwezigen bewon derd. Talrijk waren de verschillende modellen swaggers. Veel belang stelling kregen de yersey-japonnen. In de ruime variatie ontbraken ook niet de nieuwe ontwerpen voor avondtoiletten en bontmantels wa ren er hoewel niet veel in aantal, maar toch buitengewoon mooi van vorm en kwaliteit. Naast de duur dere stukken werden ook in alle uitvoeringen smaakvolle en sjieke kleding in lagere prijzen gebracht. De bizondere aantrekkelijkheid en vlotte lijnen en de stoffenkwaliteit droeg *zeker tot deze totaalindruk bij. Ook de mannequins, waar voor de Veenendaalse dames al vertrouwd en bekend geworden figuren bij zijn, brachten het prachtige en zeer draag bare materiaal kennelijk met genoe gen terwijl de aanwezigen met her haaldelijk applaudiseren ook van hun bewondering blijk gaven. Als gewoonlijk werd het slot van de show gevormd door een volledige bruidsstoet. RESTAURATIE GEREF. KERK. Lag het aanvankelijk in de verwach ting, dat de Geref. kerkdiensten ge durende een 4-tal Zondagen elders moesten worden gehouden, thans kan worden medegeedeld, dat de restaura tiewerkzaamheden aan het plafond van het kerkgebouw intussen reeds beëin digd zijn. Met man en macht wordt het kerk gebouw thans schoongemaakt, zodat a.s. Zondag de diensten weder om 9 en 10.30 uur voormiddags en om 5 uur namiddags in het eigen kerkgebouw aan de Kerkewijk zullen plaats vinden. De diensten van de Geref. Gemeente (voorganger Ds Kok) zullen in ver band hiermede eveneens weder om 9.30 uur voormiddags en om 5 uur na middags aanvangen. ALGEMENE ONTWIKKELING VAN „UNITAS". Evenals vorig jaar, zal ook in de komende winteravonden weer een cursus algemene ontwikkeling worden gehouden in het gebouw „Unitas" aan de Achterkerkstraat. Behandeld zullen worden rekenen, taal, arbeidswetge ving en zo meer. In deze tijd is het voor ieder meer nodig dan ooit om zich zoveel moge lijk te ontwikkelen en velen zullen ongetwijfeld ook al voor een nut tige vrijetijdsbesteding deze door Unitas geboden gelegenheid daartoe aangrijpen. In 't bizonder voor nog jonge mensen betekent dit een prach tige kans. Voor verdere bizonderheden deze cursus betreffende leze men de adver tentie in dit nummer. oppeuzelen. Daar komt natuurlijk niets van. Ik zeg niet, dat het niet kan en dat het niet nodig is, maar ik vraag me af wat we daarvan moe ten verwachten ook al wordt het door een Excellentie overtuigend voorgesteld. Minder genotmiddelen gebruiken en meer werken moet ons uit het moeras helpen. Wat dit laatste be treft zei weer een andere minister, het was minister Albregts, dat de prouctie 20 pet. omhoog moet. Dat zei hij in Hilversum, maar het klonk door het hele land. We moeten dus harder werken. Hard werken en zui nig zijn, zuinig op het krenterige af, omdat we een berooid volk zijn. Hoe goed kon ik dat beluisteren in de lange Troonrede op Prinsjesdag. Ja, Koningin Wilhelmina was vorstin over een rijk volk, Koningin Juliana is dat van een arm volk, maar rijk of arm, de liefde tot ons Vorstenhuis heeft er niet onder geleden. Harder werken, ja, en dus zei ik: „Jan, aan de slag, ouwe jongen! Staak je praatje voor de krant en ga naar je smidse. Omhoog je pro ductie met minstens 20 pet. Als de klanten dan ook maar komen! JAN SMIT. TWEEDE CHR. NATIONALE SCHOOL. Hoewel van de door de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs (Veenendaal-Zuid) te bouwen lagere school aan het Dr. Slotemaker de Bruïneplein uiterlijk nog niets te be speuren valt, bestaat toch de gelegen heid om kinderen, waarvan het in de bedoeling ligt, dat zij in de toekomst deze school gaan bezoeken, reeds per 1 October a.s. onderwijs te doen vol gen, uitgaande van bovengenoemde Vereniging. Er is n.l. door het bestuur der ver eniging een oplossing gevonden, waar door op 1 October a.. gestart kan wor den met de klassen 1 en 2 van de nieuwe te bouwen school. Zodra alle vereiste formaliteiten vervuld zijn zal ook begonnen worden met de bouw van deze nieuwe Chr. Nationale school en zodra dit gebouw gereedgekomen is, kan dan het onder wijs, dat 1 October tijdelijk voor de klassen 1 en 2 aanvangt in een andere lokaliteit, overgebracht worden naar het nieuwe schoolgebouw, terwijl dan tevens met het onderwijs voor de overige klassen zal worden begonnen (vervolg van pagina 1) Tijdens Wereldoorlog I waren de neutrale landen: Zwitserland, Span je, Nederland en de Scandinavische landen, ware broeinesten van spion nage. Ook in ons land werd dit duis tere spel gespeeld en verscheidene avontuurlijke en niet al te consciën tieuze Nederlanders probeerden er een extraatje mee te verdienen. Soms kwam het tot geheimzinnige vuur gevechten aan de grens, waar de Duitsers een prikkeldraadversper ring-onder-stroom hadden opgericht en waar gewapende handlangers klaar stonden om de spion er veilig doorheen te helpen en de Duitse grenswacht op een afstand te hou- den. Grote opschudding bracht in die tijd het proces-Edith Cavell tegen de Engelse verpleegster die Belgi sche krijgsgevangenen had helpen ontvluchten. De Duitser wilden „een voorbeeld stellen" maar ze hebben er hun eigen zaak veel kwaad mee gedaan en de Geallieerden prachtig propaganda-materiaal verschaft. In Wereldoorlog II werd de gehei me oorlog met grote felheid gevoerd. Voor ons begon het al toen mannen in Nederlandse uniformen probeer den de Duitsers te helpen bij het forceren van de bruggen. In die tijd leidde de later vermoorde admiraal Canaris de Duitse geheime dienst, speelde Schreieder zijn „England- spiel", werden geheime agenten „gedropt", kwamen door de radio ge heimzinnige boodschappen die wezen op grote activiteit. Naast de oorlog met de wapens is steeds de geheime oorlog gevoerd. Vele wapenfeiten van dit duistere leger zijn mettertijd bekend gewor den. In de volgende artikelen willen we dan ook nader belichten de activi teit van de Russische geheime poli tie, de figuur van Mata Hari, het lage verraad van Alfred Redl en het patriottisme van „The Dark Inva der" Kapitan leutnant Von Rintelen. SPECIAAL BANKETBAKKERIJ KOKERIJ - AUTOMATIEK Prins Bernhardlaan 177, t/o de Geld. School - Tel. 809 Ook voor bruiloften en partijen het aangewexen adres. De uitgebreide hoedencollectie welke werd gebruikt, was vervaar digd in de eigen ateliers van de fir ma Hein van Schuppen. Het getoon de lederwerk was van de firma Al- bers in de Hoofdstraat. 40 JAREN IN DIENST VAN HET VEENENDAALSE POSTKANTOOR. De heer E. P. J. Nannenberg her dacht Zaterdag zijn 40-jarig ambts jubileum bij de P.T.T. Deze 40 dienst jaren heeft de heer Nannenberg op het Postkantoor te Veenendaal door gebracht. In Hotel ,.De Roskam", waar de huldiging plaats vond, overhan digde de Directeur van het postkan toor, de heer van Stempvoort, namens de Directeur-Generaal der PTT een oorkonde en een gratificatie. De heer Anbeek voerde het woord namens het kantoorpersoneel en bood een cadeau aan. Namens de bestellers feliciteerde de heer Van Essen de jubilaris. De heer Stal haalde in een gedicht nog verschillende gebeurtenissen uit de ambtsperiode van de jubilaris aan. OPBRENGST COLLECTE KANKER BESTRIJDING. Dat de inwoners van Veenendaal kunnen offeren, als het doel van een collecte-actie hen maar duidelijk voor ogen staat, bewijst de opbrengst van de vorige week gehouden collecte voor de kankerbestrijding. De collecte le verde n.l. het fraaie resultaat op van 2403.85. Door een tekort aan collectanten kon de gemeente helaas niet intensief ge noeg bewerkt worden, anders was de opbrengst zeker nog hoger geweest. Inwoners, die niet bezocht werden en die hun bijdrage, groot of klein, als nog wensen te storten, kunnen dit doen ten kantore van de penningmees ter van het plaatselijk comité, p.a. Am sterdamse Bank, te Veenendaal. 45 JAAR BIJ DE FIRMA v. ESSEN. Wegens 45 jaren trouwe dienst bij de firma Van Essen alhier, werd aan de magazijnbediende A. Merlijn een gouden horloge met inscriptie uitge reikt. De magazijnchef H. v. d. Brand- hof ontving een gouden horloge voor zijn 25 jaren trouwe dienst. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur Ds Vroegindewey, 5 uur Ds v. d. Pol, Julianakerk 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds van Wijngaar den, Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds van Wijngaarden, 5 uur Ds Vroegindewey, Veeneind 3 uur Ds v. d. Peut, Donder dag 7.30 uur Ds van Weizen van Gou da. Dijkstraat 2.45 uur Ds Bakker. Sola Fide 10 uur Ds W. Willemsen van Hil versum, Bed. H.A. 5.30 uur Dr J. J. Stam van Rotterdam, Dankz. Ger. Kerk 9 en 4 uur Ds v. d. Brink, Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. 10.30 en 5.30 uur Ds Kok, Ger. Gem. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst, Vrijdag 28 September 7.30 uur Ds v. d. Woestijne van Barneveld. Leger des Heils Zaterdag 7 uur straatzang, Zon dag 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos singssamenkomst, Ned. Prot. Bond 10.30 uur onbekend. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds N. Kooreman, 6 uur Ds H. v. d. Lin den. Ned. Herv. Geref. Evang. 10 en 5 uur Ds M. J. Lekkerkerker van Am sterdam. Ger. Kerk 10.30 en 5 uur Ds Vos van Hoogkerk. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Ds de Gruyter van Oostburg. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds v. d. Peut. Ger. Gem. leesdienst. Donderdag 27 September 7 uur Ds Heerschap van Wageningen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. v. Noort. OVERBERG. Oud Ger. Gemeente Woensdag 26 September 's avonds 7 uur de heer T. de Jong van Kraling- seveer. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Donderdag 27 September 7.30 uur Ds Stuivenberg van Nunspeet. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 tot Maandagmorgen 8 uur al leen voor zeer dringende gevallen Dr. Vergouwen, Kerkewijk, Tel. 409. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr. van Rin- gelenstijn, Tel. K 8387-201, Ederveen. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr. van Ommeren, Eist. Zaterdagmiddag ontvangt DOVO op haar terréin aan het Panhuis be zoek van WHC uit Wezep. WHC is geen onbekende voor DOVO, zodat zij bij voorbaat weet, dat alle krachtsinspanning nodig is om een overwinning te boeken. DOVO 2 speelt uit tegen SSVU 2, DOVO 3 uit tegen Desto 2 en DOVO 4 ont vangt Matjan 2. Veenendaal moet Zaterdag een be zoek brengen aan de kampioensploeg Sparta te Enschede. Gezien het re sultaat van de thans gespeelde wed strijden ligt het in de verwachting, dat Veenendaal met lege handen te rug komt. Tenzij de Veenendaal- voorhoede plotseling uit haar slof gaat schieten. In de eerste klasse van de afdeling Utrecht spelen zowel N.V.V. als Mat jan thuis. N.V.V. krijgt bezoek van Eemnes en kan voor een overwin ning zorgen. Matjan heeft in O.M.S. een moeilijker tegenstander. In de tweede klasse zijn eveneens twee thuiswedstrijden. GVW speelt aan de Buurtlaan tegen Putten. Ook hier zal waarschijnlijk volop span ning aanwezig zijn. Triangelboys moet kunnen winnen van De Post hoorn, dat nog zonder winstpunten is. In de reserve afdelingen speelt Veenendaal 2 uit tegen UPPTS 2, De'Merino's'2 tegen Triangelboys 2, GVW 2 uit tegen DVS '33 3, De Merino's 3 uit tegen Ederveen 2 en Veenendaal 3 thuis tegen Triangel boys 3. Zondag ontvangt Veenendaal be zoek op „De Salamander" van Oost Arnhemse Boys. Veenendaal mag deze wedstrijd niet verliezen en be hoeft deze wedstrijd ook niet te ver liezen indien zij haar spel open houdt. Een tekort spel zou anders Veenendaal ook nu wel eens de punten kunnen kosten. Voor Zondag staat dan verder nog op het programma Go Ahead 3 Veenendaal 2, .Veenendaal 3Quick 4. V.V. VEENENDAAL HEEFT ZIJN TERREIN-VERLICHTING. Ruim 2000 bezoekers tijdens de kunst lichtwedstrijd tegen T.E.C. Dinsdagavond werd de nieuwe ter reinverlichting van de voetbalver. „Veenendaal" in gebruik genomen met een vriendschappelijke wedstrijd tus sen Veenendaal en TEC. De Tielse club won deze ontmoeting met 21. Vóór de wedstrijd werd de verlich ting door de voorzitter van het ver lichtingscomité, dhr. T. de Man, offi cieel overgedragen aan het Bestuur. Voorzitter Dorgelo dankte de commis sie en aanvaardde deze verlichting, waarmee „Veenendaal" ook in de win terdag aan veldtraining zal kunnen doen. Ruim tweeduizend bezoekers hebben daarna kunnen genieten van goed voetbalspel, waarbij twee volwaardige clubs tegenover elkaar stonden. De TEC opstelling was: doel: Berendse, achter: van Rossum en Paardekoper, midden: C. van Zetten, Robeer en W. de Leeuw, voor: Hofman, Smits, La- viere, v. Gessel en IJzendoorn; Vee nendaal had eveneens enkele wijzi gingen in het elftal; Doel: B. Corne- lissen, achter: C. Heemsbergen, B. van Soest, midden: J. Otte, A. v. d. Haar en Jan van Beek, voor: A. v. d. Scheur, A. Rebergen, H. v. d. Scheur, H. Mul ler en P. Muller. De wedstrijd begon sensationeel. Na de aftrap nam de Veenendaalse voor hoede de bal mee en zonder dat er een TEC'er aan te pas kwam verdween de bal door een schot van midvoor v. d. Scheur juist onder de lat in het TEC doel. Daarna ontwikkelde zich een aardig spel. De TEC voorhoede Ipleek beweeg- Het Deskundigst adres, voor Gnitaar-Iea Muzieksch. „Ars Musics" - Dir. KOR DIJKSTRA lijker dan de Veenendaalse voorhoede, maar tot tien minuten voor het ver strijken van de eerste helft wist de uitstekende Veenendaal achterhoede stand te houden. Een dribble van mid voor Laviere bracht de stand weer ge lijk. In de tweede helft had Veenen daal het beste van het spel. Er werd goed gecombineerd en schoten van Rebergen en Muller hadden beter lot verdiend. Geheel tegen de verhouding in kon TEC haar overwinning veilig stellen toen 10 min. voor het einde de scheidsrechter aan TEC een strafschop toewees, die door spil Robeer in een doelpunt werd omgezet. Bij Veenendaal viel deze avond spil v. d. Haar door zijn uitstekend spel op. Het muziekgezelschap „D. S." ver leende voor deze bizondere wedstrijd haar medewerking. HEROPENING. Vorige week heropende de heer S. Reede zijn sigarenmagazijn aan de Kerkewijk, nadat het interieur een vol ledige metamorphose had ondergaan. Deze nieuwe inrichting is buiten gewoon geslaagd, want het geheel is zeer stijlvol en harmoniërend met de artikelen die de heer Reede voert en deze kan dan ook met recht trots zijn op zijn nieuwe aanwinst. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: padvindersriem; een brui ne alpinomuts; ring met vier sleutels; een étui inhoud zilverbons; wieldop van een auto; acte tas met inhoud; broche met steentjes; armband; een wit gevlochten halssnoer; papieren zakje met een zilverbon. Verloren: bruine portefeuille met in houd; herenregenjas; twee portemon- naies; rood wollen broekje; een das speld; een wit kinderschoentje; wit zijden shawl; een schoen; kindertasje; damespolshorloge met band; groene autoped; ceintuur; doublé damespols horloge met béige bandje; verzilverd damespolshorloge met grijs lederen band; een rode zakdoek; motordekzeil. Blonde Mientje heeft een hart van Prikkeldraad; Blijf maar thuis Prikkeldraad Geachte Redactie, Zoudt U boven- en onderstaande in Uw blad willen opnemer^- Blijf maar thuis, ja, zoi' zou het haast wezen, wanneer we v^jti plan waren een bezoek aan- Veenendaal te brén gen. Want het moet me van 't hart hoe in uw gemeente het prikkeldraad vrijwel langs alle wegen voorkomt. Wie voor een enkele maal Veenen daal bezoekt, ontkomt niet aan de ge dachte van concentratiekampen en prikkeldraadversperringen. Tot overmaat van ramp scheurde ik bij een bezoek aan uw gemeente mijn regenjas aan die draadversperringen. Persoonlijk heb ik genoten bij het bezichtigen van uw industrieën. Uw dorp is mooi. Alleen de heiningen langs de we gen zullen Veenendaal nooit geven waarop het bogen kan als mooie plaats- Vreemdelingen die er een bezoek brengen, zullen ongetwijfeld dezelfde gedachte als ik" zijn toegedaan. Zou dat draad niet vervangen kun nen worden door glad draad. Het zal het aanzien ongetwijfeld ver hogen en de vreemdeling gelegenheid geven rustig van de omgeving te ge nieten, en niet steeds angstvallig zijn kleren te moeten vasthouden. U mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. B. SPIJKERBOER. Kampen. INGEZONDEN. COMITé VAN AANBEVELING DER NATIONALE RECLASSERINGSDAG. Op verzoek plaatsen wij hier de na men van de leden Comité van aanbe veling Nat. Reclasseringsdag: A. Bakker, Burgemeester; Ant. de Ruiter, Wethouder; A. Middelhoven, Wethouder; D. Blankespoor, Gemeen te Secretaris; Ds J. Bakker; Ds K. v. d. Pol; Ds A.'Vroegindeweij; Ds C. S. v. Wijngaarden; Ds W. C. v. d. Brink; Ds D. van Enk; Ds R. Slofstra; Ds R. Kok; Pastoor R. Becker; T. v. d. Wal, voorz. N.P.B.; Mr. W. A. van Es; P. W. Maris, notaris; Dr. C. P. Engel; Dr. J. H. Kets; Dr. H. E. G. Pilon; Dr. W. Remme; Dr. N. Rodenburg; Dr. J. P. Vergouwen; Dr. G. H. de Waard; Dr. J. Bax; Dr. J. G. Thoomes; D. Dillingh, H.d.S.; S. de Man, H.d.S.; J. v. d. Na- dort, H.d.S.; A. C. Schilperoort, H.d.S.; S. Paulides, H.d.S.; Dr. A. E. C. Rey- don; J. v. d. Walle, H.d.S.; J. de Ron de, H.d.S., De Klomp; G. v. Soest, H. R.K.S.; E. J. ten Kate, H. B.L.O.S.; K. v. d. Berg, H.d.S.; J. de Hengst, H.d.S.; Mej. Wachter, Dir. Huish.Sch. INGEZONDEN. NAMENS DE BEVOLKING. Hoewel dankbaarheid soms ver is te zoeken in deze wereld, willen wij toch eens met enkele korte bewoordingen onze Oranjecommissie hartelijk dank zeggen voor het prachtige programma der Oranjefeesten. Onder anderen viel het optreden van de Veluwse Boeren- dansers en de Erica-kapel in Zwitser se kledij op Vrijdagavond 30 Augus tus en van Olga Lowina op Zaterdag middag, 8 September, buitengewoon in de smaak. Mede door het prachtige weer zijn de feestelijkheden uitstekend bevallen. Oranje-Commissie nogmaals dank voor het door U geleverde na mens de bevolking en tot volgend jaar. EEN RENSWOUDENAAR. 1

De Vallei | 1951 | | pagina 2