•»w Smit Riimeester SigarenlaMen KEITE MEISJES tfanêtetct Ven Het Muzikale Win ter-programma Uit Rhenens Raadzaal Predikbeurten AFWEZIG Buurtver, V'daal-West viert 65 jarig huwelijk Omgeving Veenendaal gevechtsterrein Donderdag 11 October a.s. vrij te houden? Dan spreekt Prof. Dr. H. Bavinck in „Eltheto" over: „Reüeeri God deze wereld?" Mimi d. Loo zingt enkele liederen. Het Veenendaalse Voetbal-programma FAMILIEBERICHTEN Grietje HIENSCH-De Gooijer DANKBETUIGING JOHAflMS HUIBERS ÏÏL. U-. OmmeAen van Dinsdag 2 October t/m Zaterdag 6 October Dr. KARS te Amerongen neemt waar. Voor de prachtige en onvergetelijke uitgaansdag op Zaterdag j.l. naar Apeldoorn en Arnhem, aan geboden door de Garage R. Vonk te Veenendaal, betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. M. van Amerongen Prinses uiimeiminascliool, Geerseweg, Veenendaal SPREEKUUR: Donderdags van 2-3 uur. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij, mede namen» onze echt genoten en kinderen,onze hartelijke dank aan de Directie van de N.V. Rit- meesterSigarenfabrieken, voor de attenties, ontvan gen ter gelegenheid van ons respectievelijk 50 en 40 jarig jubileum. J. J. OEBEN T. v. d. WEERD J. BOLDERMAN R. H. v. d. Lustgraaf practijk hervatten BIJ DE kunnen geplaatst worden. Aanmelden: Kerkewijk 145, (Over 't Spoor) Wij repareren Uw schoenen HERENZOLENf 1.95 DAMESZOLENf 1.50 Alleen bij het bekende adres: K. LA HEI ZN Harskamper weg 15 EDE DINSDAGS OP DE MARKT l/Aaac} tti Stanfad Tandazt» H. Lunshof Kersweg B 514 Amerongen AFWEZIG ▼an 1 tot 3 Oct. Spoedgevallen: Tandarts W. L. v. Nieuwenhuyzen, te Doorn. DIVERSEN O^W Een drukke week gehad. We zijn in de tijd van kachels zetten. Daar bij praat je vanzelf met veel men sen en je hoort dan met welke ge dachten ze zo al rondlopen. Dure kolen was wel punt één. Na tuurlijk, dat zit nu eenmaal aan de kachel vast. Het pijnlijke van deze historie is, dat de prijsstijging niet verwacht was. In het voorjaar had de minister nog uitdrukkelijk ver zekerd, dat de in het voorjaar vast gestelde prijzen althans dit jaar niet meer verhoogd zouden worden. En dan opeens die prijsstijging en niet zo zuinig ook. Als je van een schrale beurs moet leven en ieder dubbel tje nog eens omkeert voor je het uit geeft, nou, dan is dat hard. 'k Heb het wel gemerkt, dat in menig gezin getobd wordt er over, hoe in de ko mende winter de kachel brandend te houden. Ja, die prijsverhoging zit menigeen dwars. Nu geloof ik wel, dat er geen ont komen aan was. De transportkosten waren zo hoog opgelopen, dat de oude prijzen niet gehandhaafd kon den blijven. Intussen heeft dit geval ons geleerd, dat we geen huizen moeten bouwen op ministeriële toe zeggingen en het moge de regering manen tot voorzichtigheid bij het doen van beloften. Vooral nu niet, nu alles in de wereld een beetje wankelt. Erger dan de duurdere kolen is het spook der werkloosheid, dat ook reeds in onze gemeente z'n slacht- ofers heeft gemaakt en nog maken zal. Men denkt terug aan de tijd tus sen de twee wereldoorlogen, toen massa's arbeiders zonder werk wa ren en moesten gaan stempelen, 't Zal nu wel zo'n vaart niet lopen, maar al werd het slechts half zo erg, dan is het al erg genoeg. Werkloos heid is een plaag, waartegen de strijd geen ogenblik mag worden gestaakt, omdat ze in het volksleven als de kanker verwoestend werkt. Minister Van den Brink heeft al waarschuwend de vinger opgeheven en voorspeld, dat in de naaste toe komst de moeilijkheden op industrie gebied zullen toenemen. Bedrijven, die uitsluitend werken voor de bin nenlandse markt, raken in de knel, omdat die markt oververzadigd wordt. In de magazijnen stapelen de goederen zich op, maar er is weinig of geen vraag, ook al omdat de ge wone man niet of niet voldoende kopen kan. Een oplossing ziet de mi nister in het omschakelen van zulke bedrijven in bedrijven, die voor de port of voor der militaire behoef- werken. Maart ja, dat kan wel licht met enkele bedrijven zo, maar vele andere lenen zich daartoe niet. En wat dan? Geen wonder, dat de minister sprak van een moeilijk en pijnlijk aanpassingsproces. Ik heb hierover gelezen, want al is het dan druk op 't ogenblik, het is m'n gewoonte 's avonds de tijd te nemen om eens in een krant te neu zen. Je wilt toch een beetje bijblij ven en weten wat er op de wereld te koop is. Veel moois is het anders In Elseviers Weekblad las ik een artikel van de gewezen admiraal Helfrich over het vredesverdrag, dat in San Francisco met Japan werd gesloten. Deze admiraal heeft onze vloot gecommandeerd in de Indische wateren, toen Japan zijn aanval deed op Nederlands-Indië. Hij geeft in dat artikel een relaas van de krijgsverrichtingen uit die dagen. OVERLEDEN NA AANRIJDING MET BROMFIETS. Maandagmiddag reed de groente handelaar Joh. Huibers met zijn brom fiets op de Kerke wijk. Hij passeerde ter hoogte van hotel Gerth een auto bus, welke bij een halte stil stond om passagiers in- en uit te laten. De heer H. reed tegen het portier van de bus, toen de chauffeur uitstapte. Hij liep een hersenschudding en inwendige kneuzingen op. Nadat Dr Pilon eerste hulp had verleend, werd hij naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Dins dagmiddag is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. De politie stelt een onderzoek in. DE PLANNEN VAN „CAECILIA" De muziekvereniging „Caecilia" hield dezer dagen jaarvergadering. In zijn openingswooi'd sprak de voor zitter de hoop uit dat het hier de laatste vergadering van „Caecilia" zou zijn in een gehuurd gebouw. Volgend jaar denkt men in een eigen gebouw te kunnen samen komen. Besloten werd ook, om deel te nemen aan een in Rhenen op 29 Septem ber te houden muziek-festival. De dirigent van „Caecilia", de heer Veerman, heeft per 1 November ont slag gevraagd en thans ziet men uit naar een nieuwe directeur. De heer Gijsbert van Zanten werd bereid ge vonden tijdelijk de directie van Op Dinsdag 2 October a.s. hopen de heer en mevr. Slotboom-Achterberg, wonende op Gortstraat 61, alhier, hun 65-jarig huwelijk te gedenken. Dat een dergelijk Jubileum zeld zaam is, bewijst wel hetgeen de buurt bewoners hierbij van plan zijn. Want ter gelegenheid van dit feit heeft buurtvereniging „West" de gro te zaal van gebouw „Elthcto" afge huurd om daar op Maandagavond a.s. om half acht op waardige wijze dit feit te gedenken. De heer en mevr. Slotboom en ver dere familieleden hopen daar dan ook aanwezig te zijn, terwijl burgemeester Bakker en Ds Slofstra, Ger. Pred. eveneens tegenwoordig zijn om het bruidspaar toe te spreken. Het dameskoor van Veenendaal West zal enige liederen zingen. Zaterdagmiddag werden in de om geving van Veenendaal grootscheep se oefeningen gehouden van de af delingen der Nationale Reserve in de provincies Utrecht en Gelderland, onder leiding van Res. Luitenant Kolonel J. Klaversteyn. De blauwe partij, bestaande uit de Nat. Reserve van Veenendaal en omstreken had een verdedigende taak. Zij stonden onder leiding van Res. Ie Luitn. H. Reesink. Terwijl de denkbeeldige hoofdmacht in de lijn Renswoude-Veenendaal-de Ma nen was, leverde de Nationale Reser ve voorposten gevechten tegen de Roden. Deze Rode troepen hadden tot taak een deel van de lijn van vij- Htt Deskundigst adres, voor Orgel-les Murieksch. „Ars Muaica" - Dir. KOR DIJKSTRA De strijd, die daar door de onzen zo dapper tegen een overmachtige vijand gevoerd werd, was een strijd tot het uiterste en in het geallieer de belang. Op 2 September 1945 te kent Helfrich als vertegenwoordiger van het Koninkrijk het overgave- document in de baai van Tokio. Het Koninkrijk der Nederlanden staat fier aan de zijde van de overwin naars, die tezamen Japan tot onvoor waardelijke overgave hebben ge dwongen. En nu, in September 1951? In San Francisco komen de afgevaardigden van vele landen om het vredesver drag met Japan te tekenen. Onze minister Stikker vraagt om Japanse schadevegoeding voor de verliezen, die Nederlanders leden, verliezen, die ëfikele milliarden belonen Hij werd met een kluitje in het riet ge stuurd. Het nieuwe Indonesië vraagt ook herstelbetalingen voor hetgeen verloren ging, niet aan specifiek In donesische goederen en, kapitaal, maar aan Nederlandse mensen, aan Nederlands kapitaal en aan Neder landse goederen en Indonesië krijgt toezegging van betaling. Kan het vernederender? Tot welk een peil zijn we toch in ternationaal gezonken? Tenslotte vraagt Helfrich hoe de koers kan gewijzigd worden. Hij ziet slechts één weg. Het kan, op voor waarde dat de geest, die ons in de oorlog bezielde nooit vergeten wordt en niet verloren mag gaan. Dat de herinnering aan zovele daden van vaderlandsliefde, plichtsbetrachting en trouw, levendig blijft. Ik, Jan Smit, kan daar hartelijk mee instemmen. JAN SMIT. andelijke voorposten detachementen, te localiseren en hun sterkte te ver kennen, teneinde de hoofdmacht, die reeds een bruggenhoofd over de Rijn had, in staat te stellen deze hoofd- weerstandslijn aan te vallen en te doorbreken. Deze Rode troepen, be staande uit de Nationale Reserve uit Arnhem, stonden onder leiding van Res. Ie Luitenant P. Klebat&v*- Rond Hotel „La Monttagne" had den de blauwe voorposten zich ge nesteld. Aan beide zijden werd een grote patrouille-activiteit gemeld, terwijl zo nu en dan tot geweld dadige actie werd overgegaan. Met grote nauwgezetheid werd de uit gestippelde oefening ten uitvoer ge bracht. Een en ander heeft ongetwij feld medegewerkt om de paraatheid van de Nat. Reserve op te voeren. De oefening werd bijgewoond door de, burgemeesters van Wageningen en Wijk bij Duurstede. (Vervolg van pag. 1) Gijsbert van Zanten. Op het programma staan het be roemde Slavenkoor uit Nabucco en het Triomphkoor uit Aïda. Deze uit voering van muziek van de grote componist Verdi staat niet op zich zelf. Dit jaar is het n.l. 50 jaar ge leden dat Verdi stierf en overal worden thans dan ook veel van zijn werken ten gehore gebracht. HET WEIHNACHTSORATORIUM De traditionele uitvoering van het Weihnachtsoratorium in de Juliana- kerk door de Chr. Oratoriumver., is voor dit jaar vastgesteld op 20 De cember. Solisten zullen zijn Ankie van Wickevoort-Crommelin sopraan, Annie Woud alt, John van Keste- ren tenor, Guus Hoekman bas en het Utrechts Stedelijk Orkest zal weer de begeleiding verzorgen. OUDEJAARSAVONDCONCERT Voorheen kenden we in Veenen daal het traditionele Oudejaars avondconcert op de Markt, waarbij dan koralen ten gehore werden ge bracht. Vooral door de dan vaak on aangename weersomstandigheden, was de belangstelling hiervoor niet altyd even groot. Nadat we dit con cert enkele malen |hebben moeten missen, kan thans worden medege deeld, dat deze goede traditie van voorheen in leven gehouden zal wor den. Omdat men besloten heeft dit concert voortaan in een gebouw te geven. Op Oudejaarsavond van dit jaar zal in samenwerking met verschil lende plaatselijke koren, „Caecilia" gaan concerteren in het gebouw aan de Eikenlaan. JOHANNES PASSION Al geruime tijd heeft de Chr. Ora toriumver. de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach in studie en men is hiermede thans zover gevorderd dat tegen Pasen van 't volgend jaar een prachtige uitvoering van dit werk verwacht kan worden. Voor verdere bizonderheden komen wij hierop la ter nog terug. De nog jonge Veenendaalse Werk groep voor Muziek maakt het uit stekend. Voor het aanstaande seizoen heeft de Werkgroep al verschillen de openbare muciseeravonden op haar programma. Zo is voor 21 December a.s. een openbare Kerstbijeenkomst} vastge steld waarbij vocale zowel als instru mentale kerkmuziek zal worden uit gevoerd. Dit beknopte overaicht van 'het muzikale programma voor de komen de winter besluitende, kunnen wij niet anders dan vaststellen, dat het muziekleven in Veenendaal bloeit en zich een steeds hechter wordende levensbasis bouwt. Dat wij al meer in de gelegenheid worden gesteld om ook in eigen plaats goede muziek uitvoeringen te kunnen beluisteren, juichen wij van frfarte toe en hopen dat ook de hier ongenoemd gebleven muciserende verenigingen 'n vrucht bare winter tegemoet gaan en bin nenkomt eveneens van zich zullen doen spreken. Denkt U er aan AANVANG 8 UUR TOEGANG VRIJ GELUK BIJ EEN ONGELUK. Tijdens de wielerwedstrijden, op 14 Mei, had alhier éën ernstige aanrij ding plaats. In de namiddag van die dag fietste een 52-jarige in de richting Kerkewijk en wilde zich links or&«i naar de Markt begeven. Het was ter plaatse neer druk, daar talloze men*" sen de wieleretoet gadesloegem^Bij de rafge- de 'iette- gefluit fietser rechts* een aanrijding niet kon nadering van het peloton, gaan donr de motorpolitie je dé weg overstek nd een doordringer van de wachtmeester, stak over met gevolg, dat de m rijdende motor voorkomen en tegen de man opbotste. Het gevolg was, dat de aangeredene een schedelbasisfractuur bekwam en eerst twaalf dagen later in het zieken huis vernam wat er met hem gebeurd was. Achteraf bleek, dat de man in een café twee borrels had gedronken en hiervan onder de invloed was ge raakt. Voor de Utrechtse Politierech ter moest hij zich Vrijdag terzake overtreding van art. 26 verantwoorden. Aan de hand van de situatietekening concludeerde de Officier van Justitie, dat verdachte op zonderlinge wijze heeft gereden. Een geldboete van 25,- subs. 15 dagen luidde zijn eis. De Po litierechter achtte het onder invloed verkeren echter niet bewezen en sprak verdachte vrij. (Vervolg van pag. 1.) Alvorens de hoofdschotel van deze vergadering in behandeling te nemen, de grenswijziging met Veenendaal en Wageningen, werden in een vlot tem po elf overige punten ter tafel ge bracht. De mededeling, dat het schooltuin- werk zal worden stopgezet i.v.m. te geringe belangstelling, was voor de heer Klaassen (CHU) aanleiding daar over zijn spijt uit te drukken. Ook wethouder Boelhouder vond het jam mer, doch daar er slechts één onder wijzer van de school aan de N. Vee- nend.weg voor dit werk iets voelde en deze er nu geen tijd meer voor heeft, moesten B. en W. hiertoe nood gedwongen besluiten. Door de dienst van plantsoenen zullen op het terrein heesters worden gekweekt voor de parken in de gemeente. Het voorstel om het bedrijfssparen in te voeren onder het personeel der gemeente, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten, werd thans aangenomen met 7 tegen 6. De vele reclames hondenbelasting ontketenden een debat over de al of niet doelmatigheid van de verorde ning. Door de toepassing van drie ta- 'rieven zouden volgens de heer Van esink (PvdA) de moeilijkheden in .vereld zijn gekomen. Wethouder ^"'jj^dA) voelde er wel iets voor AUwWft vervolg ma'ar één lijn te trekken. De heer Klaassen (CHU) kwam tot de conclusie, dat in zulk een geval het hoogste bedrag, zijnde 10,- per hond zou moeten worden aange houden. Spreker vond dit een onbil lijkheid. Wethouder Boelhouder opper de het voorstel dan maar weer een zgn hondencommissie in het leven te roepen. De heren Klaassen (CHU) en Griffioen (AR) voelden er meer voor de verordening stipt te blijven toe passen. Dit onderwerp zal in de ver gadering van B. en W. nog nader on der het oog worden gezien. Tot onderwijzer in de vacature P. Oldenburger werd met algemene stem men benoemd aan de school te Eist de heer J. van Kesteren te Ruinen en in de vacature mej. A. Lodder werd met alg. stemmen benoemd tot onder wijzeres aan de school te Achterberg mej. J. E. C. G. Andreas, woorden van dank te richten aan het adres van de heer Meijer voor het vele en nauwkeurige werk, door hem verricht. De voorzitter en de overige leden van de raad sloten zich hierbij Een wijziging van de gemeentebe groting voor 1951 bracht de gemoede ren in beweging over het aan banden leggen van de gemeente door Gede puteerde Staten, voor wat betreft de uitvoering van kapitaalswerken. De heer Klaassen (CHU) vond het zeer onbevredigend, dat geen posten meer op de begroting mogen worden ge bracht zonder dat daarvoor een dek king aanwezig is. Hierdoor wordt geen juist beeld verkregen, van wat de raad eigenlijk wil. De begroting moet worden gezien, aldus spr., als een werkplan van B. en W. Dit wordt Op voorstel van B. en W. werd de heer D. Meijer ontheven van zijn func tie als beheerder van het gemeente lijk woningbedrijf, in verband met de vele werkzaamheden uit hoofde van een andere taak. Tot zijn opvolger werd met alg. stemmen benoemd de heer W. Keijman, adj. commies A, af deling financiële zaken. De heer Klaassen (CHU) stelde er prijs op VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds v. d. Pol. Veeneind 3 uur Ds Hop van Renswoude. Dijkstraat 2.45 uur Ds v. d. Peut van Eist. Sola Fide 10 uur Dr J. G. Thoomes, 5.30 uur Ds J. Langstraat van Vorden. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds v. d. Brink. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Kleine zaal geb. Sola Fide 8.15 en 3 uur Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Eltheto 9.30 en 5 uur Ds v. d. Woestijne van Barneveld. Dinsdag 2 October 7.30 uur Ds Dorresteyn van Opheusden. Legér des Heils Zaterdagavond 7 uur Str.- zang, Zondagmorgen 10 uur Heili- gingsd., 7 uur Openl. samenkomst, 8 uur Verl. samenkomst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds Van Gelder van Utrecht. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Linden, 6 uur Ds Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr H. Brink van Vriezenveen. Ger. Kerk 9 en 3 uur Ds Volten, Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesd. Woensdag 3 Oct. 7 uur Ds Blaak van Geldermal- ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds v. d. Peut. Ger. Gem. leesd. Vrij dag 5 Oct. 7 uur Ds v. d. Woestijne OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. 10.30 en 6.30 uur leesd. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesd. Vrijdag 5 Oct. 7.30 uur Ds Heerschap van Wageningen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesd. den verloren, dat de gemeente Rhe nen nog betrekkelijk in een bevoor rechte positie verkeert, omdat van de destijds afgesloten leningen om oude tekorten te dekken, nog een kleine re serve aanwezig is. thans getorpedeerd. De heer KI. stelde voor te protesteren, hoewel hij open oog had voor de moeilijke geldpositie, waarin wij momenteel verkeren. De voorzitter merkte op, dat juist de slechte geldpositie de oorzaak is, dat deze bepaling door Gedeputeerde Sta ten in het leven is geroepen. Spreker bracht echter onder de aan dacht, dat niet uit het oog moet wor- De heer Menting (PvdA) was het met de heer Klaassen eens. Spreker stelde voor een lijstje aan te leggen van noodzakelijk uit te voeren werken en daarvoor trachten geldleningen af te sluiten. Hij bleef er echter bij, dat ook in een dergelijk geval de moei lijkheden niet zouden worden opge lost. Wethouder Boelhouder (PvdA) zei, dat de gemeente vleugellam is ge maakt. De heer Klaassen (CHU) vroeg zich af, hoe B. en W. voor de kapi- taaldienst met een begroting zullen kunnen komen. Veenendaal krijgt Zaterdagmiddag bezoek van Nunspeet, hetgeen voor de Veenendalers eigenlijk de vierde ne derlaag van dit ^eizoen zal gaan kos ten. Want het is bijna niet te verwach ten, dat de Veenendaalse voorhoede, die in de nu gespeelde drie wedstrijden slechts 1 doelpunt gescoord hebben, veel kans zullen krijgen bij de Nun- speet-defensie. Veenendaal 2 gaat op bezoek bij DOVO 3 en Veenendaal 3 naar .Valleivogels 2. Het eerste elftal van DOVO heeft a.s. Zaterdagmiddag rust. DOVO 2 eveneens, terwijl DOVO 4 Rhenen 2 op bezoek krijgt. Matjan speelt opnieuw thuis, nu te- fen VVOG uit Harderwijk. De pro- uctiviteit van vorige week in ogen schouw genomen, zouden we een Mat jan-overwinning in het vooruitzicht durven stellen. NVV gaat naar Bloe- menkwartier in Hilversum. Hier dur ven we de Veenendalers geen over winning te voorspellen, want Bloe- menkwartier heeft opnieuw kampi oensgedachten en de achterhoede van NW heeft tot nu toe geen grootse in druk gegeven. De Merino's «uilen het eveneens zeer moeilijk hebben in Putten, tegen de club van dezelfde naam. GVW achten we in staat de uitwedstrijd te gen De Posthoorn tot een goed einde te brengen. Triangelboys op bezoek zijnde bij Cobu Boys zal zich wel heel erg moeten inspannen om een bevre digend resultaat te boeken. Bij de reserves staat op het pro gramma Triangelboys 2—Sparta 2, Barneveld 2De Merino's 2 en GVW 2—DVS '33 2. Voor Zondag staat voor Veenen daal 1 de uitwedstrijd te Arnhem te gen SML op het programma. Wil Veenendaal in de running blijven, dan zal zij geen halve maatregelen moe ten nemen. Men krijgt in ieder geval gelegenheid de beide punten mee naar Veenendaal te nemen. Veenendaal 2 speelt thuis tegen SML' 2, Veenendaal 3 gaat naar het Soester SEC 4 en Vee nendaal 4 gaat op bezoek bij Eist 2. Enige kennisgeving Wtm Bakelaar en Wietske Medema Piet Bakelaar en Geessien Uil hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op Dinsdag 2 October 1951 n.m. 2 uur. Huwelijks inzegening door de Weleerw. Heer Rev. Ralphis- Bos in de Chr. Ref. Church te Clinton. Auburn, RR1 (Ont.) Canada Heden overleed zacht en kalm na een langdurig en ge duldig gedragen lijden, in volle overgave aan haar Heiland, onz9 zo lieve zorgzame Vrouw, Moeder, Doch ter en Zuster in de leeftijd van ruim 34 jaar. Dat zij nu juicht voor Gods troon is onze troost. Namens Familie P. HIENSCH VEENENDAAL, 27 September 1951 Prins Bernhardlaan 124 De teraardebestelling zal plaats hebben op de Nieuwe Begraafplaats op Maandag 1 October 1951 te 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis te 2 uur. Liever geen Bloemen. Door een noodlottig on geval overleed ons Lid en Collega de Heer in de leeftijd van 53 jaar. UIT ALLER NAAM: De bond van Kleinhan delaren in Aardappelen, Groen'en en Fruit afd. Veenendaal. ARTS ELST (U.) Spreekuur te Eist Woensdag 3 en Vrijdag 8 Oct. 's middags van 1—1.30 uur. Spreekuur te Amerongen dagelijks, 's morgens 8—9 uur. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL GARAGE R. VONK Spraaklerares Met ingang van October spreekuur en lessen in de Tandarts hoopt op 3 Oct. de Militaire Dienst met groot verlof te verlaten en zal vanaf 4 Oct. de SPREEKUUR: Dagelijks van 1—2 uur. Behandeling na afspraak. KERKEWIJK 128 VEENENDAAL - TEL 796 Notaris J. G. VAN RHIJN te Rhenen zal op Donderdag 4 October 1951 bij inzet en op Donderdag 11 October 1951 bij toeslag, telkens 's middags 12 uur. in het Hotel „Het Wapen van Hardenbroek" te Rhenen, publiek verkopen: I. Van de N.V. tot Exploitatie van Steenfabrieken v/h S ten Cate en Co. Een Herenhuis met garage en tuin aan de Spoorbaanweg 27 te Rhenen, kad. sectie E no. 2151, gropt 4 78 aren. Met de Rijksbijdrage finan- I cieringsregeling woningbouw 1943 ad f357.50 per jiar, die ten bate van koper komt. Huur f27.50 per maand. Grondl. f52.75 per jaar. II. Voor de Heer T. van der Grift a. Zes Woonhuizen met schuur tjes en erven aan de Cunera- laan 52 t/m 62 te Rhenen, kad. sectie E nos. 1281 t/m 1284 en 1697 ged samen groot 10.90 aren. Huur f 15.60 per week. Grondlasten enz. f 113.- per j. b. Acht Woonhuizen met schuurtjes en erven aan de Rijnstraat 45 t/m 59 te Rhenen, kad. sectie F nos. 968 t/m 976, samen groot 14.64 aren. Huur f21.05 per week. Grond lasten enz. f217.- per jaar. Aanvaarding bij betaling. Be zichtiging Dinsdags en Donder dags van 2 tot 4 uur. Betaaldag 22 November a.s. Golfplaten. AllesoortonRubber- roid dakleer, Rietmatten enz enz. J. Drost, t/o Veerweg, Eist (Utr.). Bied zich aan: Nette werkster. Br. onder no. 922 bur. v.d. blad. Aardappelen uitverkocht. N. Baars, „De Dikkenberg", Ach terberg Middenstand. Etaleur heett nog tijd beschikbaar voor het maken van smaakvolle en verkopende etalages. Br. onder no. 924 bur. v.d. blad. Mevr. Buis, Billitonstraat 2b, Amersfoort, Tel. K 3490-6179, geeft Eng. Conv. les te Vee nendaal. Te spreken in Hotel Gerth, Kerkewijk 68 op Maandag 1 Oct. van 5-6 uur. Gevraagd: Net kosthuis voor Heer van Dinsdag tot Zaterdag K. Visser. Dorpsstraat 14, Wou denberg. Te koop: mooi Kenkenfornuis. Parallelweg 85. Flink meisje bij W. van Drenth gevr. Da Costastr. 1, V'daal. Woningrnll Utrecht-Veanendaal Te koop in Utrecht, heel huls (nieuw), gevraagd in Veenen daal ruime huurwoning. Br. onder no. 927 bur. v.d. blsd. Te koop aangeboden: gegoten, vierkante, ijzeren kachel. Kastanjelaan 32, Rhenen. Wegens verhuizing te koop een schuur van 3.80 m. x 8 m. 6/< hout, te bevr. H. Diepeveen, v.d. PoUstr. 88. Veenendaal. Te koop een koiferschrijfma- chine, Remington en een 1 PK motor, 1400 toeren, beide als nieuw. ,s Avonds na 7 uur, G. v. d. Garde, Cuneraweg 328a, Rhenen. Te koop een DKW 125 cc. van 1950 wegens aansch. van een zware motor. Telefoon 561, Gel der land 2. Coupeuse vraagt enige nette naaihuizen, eventueel klein ate lier. Brieven onder nr. 921 aan het bur. van dit blad. Gevraagd: flinke Hulp in de Huishouding, bij dame alleen, werkster aanwezig. Zelfstandig kunnende werken en koken. Mevr. Kets. Kerkewijk 16. WoningruH. Aangebeden wo ning in Ede voor woning in Veenendaal. Br. onder no. 925 bur. v. d. blad. Wil persoon die 20 Seph j.l een zwarte vulpen gavonden heeft in de tuin achter perceel Kerkewijk 27, zich vervoegen op het kantoor der Waterleiding Mij. Te koop beste eetaardappelen Noorderlingen, f 7.50 p. mud. R. Versteeg. Middelbuurt. A 61 Woningruil. Aangeboden wo ning KI. Katerstraat voor woning omg. Panhuis. KI. Katerstr. 54. Te koop Haardkachel i.z.g.st. Prijs f 75.-. Aan zelfde adres handkar te koop en een paar splinternieuwe rubberlaarzen, Beatrixstraat 47. Veenendaal. Nette werkster gevraagdMevr. Barnard, Bergweg 41. Te koop een 3-plaata electrisch kookstel. Adres: Julianastraat 19 Veenendaal. Haard i.z g.at. t. k. (Jan Jaarsma) J. van Wakeren, Dijkstr. 18b, Veenendaal. Voor Uw oud goud betalen wij de hoogste prijs. DE WILDE, Hooastr. 8, Veenendaal. Wij leveren: Houten Garages, Werkplaatsen, Schuren, afm. 3x4 f 420.—, 4x5 f £40.—. 5x6 f660.af fabriek. Tevens Hou ten woningen, Weekendhuisjes Vergaderlokalen en alle moder ne gebouwen door geheel Nederland. Fa. Heko, Stations weg 353, Tel. 265, Scherpenzeel (GldA Vóór het huren van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool. Holleweg D120, Tel. 666. Alles prima materiaal an gratis thuisbeiorgd. Wekkers. Nu de nachten koeler worden, slaapt U weer vaster en heeft U voor het opstaan een goede wekker nodig. De Wilde te Veenendaal heeft ze en is er niet duur mee. U slaagt ook met onze schril lijke privé-lessen 1 Pracüj diploma Boekhouden, Ned.-, Duitse-, Eng. Handelscorr., Steno, Typen, Middenstands- dipl., Engels v. beginners (emigranten), Enkel-Boekh., Rekenen, Ned. taal, Privé- Secretaresse, Alg. Ontwikkeling, enz. Vraag direct prospectus (vermeldt cursus) aan Handels- School Mercuzius, Postbus 1, Arnhem. Meez dan 1600 ge slaagden. Uw oude hoed binnen een week als nieuw terug. Van der Zet, Hoofdstr. Schoonmaken en Repareren van Orgels en andere Muziek instrumenten. Muziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixatr. 60, Tel. 784, Veenendaal. Wij bieden weder aanHaarden. Kachels en Fornuizen, Trap-en Handnaaimachines, Klokken en Pendules, Ledikanten enSpii^* len, Buffet, Dressoirs, Th^B meubels, Kasten, en PenanP kaatjes, Schrijfbureaux, Divan, Rookatoel, Clubjes en diverse Stoelen, Schuif-, gewone-, Club- en Bloemtafels enz. enz. M. Vlastnin, Nieuweweg 60, Veenendaal. Niettegenstaande de steeds moeilijker Import, hebben wij nog een keuze in Polshorloges om van te watertanden, en onthoudt U dit, Horloges van DE WILDE, zijn beter dus goed koper. Accountantskantoor van Aaielt en Bnifenhnls houdt iedere le en 3e Woensdag van de maand zitting te Veenendaal in Hotel Gerth, Kerkewijk 68, Tel. 318 (afzonderlijke ingang links). Prins Hendriklaan 14, Drie bergen, Tel. 8785. Frenklinstraat 31, Amersfoort, Tel. 2386 Gaat U Verloven doe het dan met ringen van DE WILDE te Veenendaal, die zijn goedkoper.

De Vallei | 1951 | | pagina 2