Winkeliers bereiden puntenjacht Alfred Redl, Verrader in Triplo Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Fa.J. F. Tak D~: jaarlijkse Veenendaalse Honingmarkt De Filmvoorstellingen van „Oranjedag" Zilveren jubileum Gereformeerde kerk te Rhenen AGENDA Buurtver. "WEST4 vierde 65-jarig- Huwelijksfeest mee Geifcime Dienst (2) 25e JAARGANG VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 No. 40 LEVERTI Fa. J/ fteeds 600 palen SKF fabriek in de gr aa»i7TTti^rs5fe Berechting mislukte in braak in de Hoogstraat Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI"' ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1 20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: STiCHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONgIn. ELST," RHENEN, ACHTERBERG, overberg^T^HAATT^LlvELS^teeg^'GROEP^enedennn^'tade MAAWÉRBUURT, EDERVEEN. RENSWOUDE, SCHERPENZEEL De Veenendaalse winkeliers, voor zover zij aangesloten zijn bij de V.W.V. „Handel en Nijverheid" gaan in de periode van Zaterdag 13 Oc tober t/m. Zaterdag 27 October een najaarsactie organiseren, in de vorm van een puntenjacht. De attracties in deze periode zul len voornamelijk vallen in de eerste week. Het Bestuur is nog met verschil lende onderwerpen aan het uitwer ken, zodat het definitieve program ma eerst volgende week bekend zal kunnen worden gemaakt. Wel is reeds zeker, dat in deze 14 dagen enkele miniatuur treinen door Vee nendaal zullen kruisen. Alle winkeliers verstrekken in deze 14 dagen bij aankoop een zeker aantal punten. Deze punten hebben een waarde van 1, 2, 5, 10 en 25 punten. Aangezien men de punten van alle winkeliers bij elkaar kan voegen, is het zeker de moeite BONTE AVOND. Op veelvuldig verzoek komt het be kende Muzerhy-Sextet voor het eerst in Veenendaal en wel op Zaterdag 13 October a.s. Het Sextet wat bekend staat om z'n veelzijdige aantrekkelijk lichte amu sements muziek hetwelk op een fijne uitgebalanceerde wijze wordt gepre senteerd onder leiding van de Radio Violist Jan Weijers. Het geniet de voorkeur en mede werking te hebben van Bettie Gerrit sen die haar reputatie als xylophoniste verdiende by de NCRV. De begeleiding wordt verzorgd door de pianiste Ria Weijers. In samenwerking met de komische toneelgroep „Jong Holland" met dolle dwaasheden en een sneltekenaar, be looft het een avond te worden van lachen, rhythms-gal**-en een wervel wind- van Conferences^ zijn van Bep ïLojpi./ BEROEPEN. Ds W. C. van de Brink, Ger. Pred. te Veenendaal heeft een beroep ont vangen naar de Ger. Kerk te 's-Gra- venhage-Oost. 40-JARIG JUBILEUM. Morgen, Zaterdag 6 October, hoopt de heer A. van Hardeveld aan de Groe- nelaan, het feit te herdenken dan hij sinds 40 jaren in dienst is van de fir ma J. de Ruiter Jzn. aan de Pr. Bern- hardlaan. VOOR DE TWEEDE MAAL AARDBEIEN. Bij de heer K. aan de Pr. Bernhard- laan alhier zijn voor de tweede maal dit jaar aardbeien uit eigen tuin op tafel gekomen. Ook een appelboom staat voor de tweede maal in bloei bij de heer K. INLEG EN TERUGBETALING NUTSSPAARBANK. Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand Sep tember een bedrag gespaard van 42.007.78 en terugbetaald in deze maand 51.249.59. Er werden 337 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. MARKTBERICHTEN. Eiermarkt. Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen te Veenendaal 104.000 eieren aangevoerd. Evenals vorige week was de handel vlot. De prijzen beliepen 18 tot 19 per 100 stuks of f 2.95 per kg; hennen- eieren 12 tot 14 per 100 of 2.70 per 100 kg. Begin dan Uw' te geven, maar In de bekend^ ft f 1.20 per flf Drogist A Apoth. Hoofdstr. 118/Tel. 632 - Veenendaal waard, deze punten te verzamelen. Deze punteh vertegenwoordigen n.l. een geldsbedrag. Elke 100 punten zijn 1.- waard, 250 punten 2.50 enz. Na 27 October kan men deze gedurende 14 dagen weer inwisse len, en hiervoor goederen kopen. Bo vendien zal in elke zaak de 100ste bezoeker een A-bon ontvangen, die recht geeft op een appeltaart of rookartikelen. De bezitters van deze A-bonnen, die op het bureau van de winkeliersvereniging ingewisseld moeten worden, hebben bovendien de mogelijkheid op het verkrijgen van een heren- of damesrijwiel. En behalve rijwielen staan boven de ge hele actie een tweetal bromfietsen. Op deze wijze brengt de Veenen daalse Winkeliersvereniging weer eens geheel iets nieuws. Dagelijks horen we op bijna alle plaatsen in onze gemeente de zware slagen waarmee de heipalen waarop de SKF fabrieken gebouwd zullen worden, de bodem worden ingedreven. Over 4 a 5 weken denkt men reeds met dit heiwerk gereed te zijn. Het werk verloopt voorspoedig en van de ongeveer 1100 palen die men heeft te heien, heeft men er al ruim 600 gehad. Wanneer met het volgende onder deel van het bouwwerk, de funderin gen enz., begonnen zal worden, is nog niet te zeggen en ook moet de aanbe steding hiervan nog worden afgewacht. Het zal evenwel niet lang meer du ren of men zal ook hiermede een aan vang nemen. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Veenend werd gedurende de maand Septe voor de Rijkspostspaarbank inge een bedrag van 63560.38 en terugbe taald 75132.95. Gisteravond vonden in het gebouw aan de Eikenlaan de eerste twee voor stellingen plaats, van een serie film vertoningen, georganiseerd door Oran jedag. Zoals was te verwachten is het eer ste succes reeds enorm geweest. Het is nu eenmaal geen alledaags gebeu ren wanneer men zichzelf, of goede kennissen, op het filmdoek ziet ver schijnen en ook het karakter van de films, waarop oranjefeesten en de tocht van de Ouden van Dagen van dit jaar zijn vastgelegd, maken het bijwonen van deze filmavonden tot een feestelijke en zeer amusante be levenis. Het publiek van gisteravond bestond voor een groot deel uit deelnemers van de Tocht voor Ouden van Dagen en de opmerkingen en ontdekkingen werden overal gehoord. Maar niet minder interessant en aantrekkelijk zijn de films voor de niet-deelnemers, riio in Kri<xn* v,J de tocht ook mee te maken. Men ziet o.m. de aankomst bij hotel Erica en Berg en Dal. Aardige mo menten tydens de daar gebruikte lunch. Het varen met de bootjes en het pony-rijden. Er zijn opnamen bij die de toeschouwers doen brullen van het lachen en ook de wijze waarop de gefilmden aan het slagen van de op namen hebben meegewerkt, zijn vaak werkelijk komisch. Ook het grote Oranjefeest van 1950 is op de filmband vastgelegd en we zien weer de grote drukte in onze stra ten; het ringsteken te paard en op de fiets en verder het marcheren van „Sparta", de Pijpers, de beide muziek corpsen en andere verenigingen. Indrukwekkend zijn de opnamen van de kinderzang op de markt. Verder neemt de film de toeschou wers mee met de tocht die naar Lim burg werd gemaakt met de jeugdige winnaars van de gehouden wedstrij den. Dinsdag was het dan de grote dag VOO!' dp h<^>' ön Acntei'bej TWEEDE LICHTWEDSTRIJD. Teneinde de kosten voor de terrein verlichting verder te dekken, zal op Dinsdag a.s. (9 Oct.) 's avonds te half acht een kunstlichtwedstrijd worden gespeeld op het Veenendaal-terrein tussen Veenendaal en W.A.V.V. uit Wageningen. II II Ihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiihimi Heden, Vrijdagavond 5 October: (In gebouw a.d. Eikenlaan) Film van „Oranjedag" w.o. Tocht Ouden van Dagen, Oranjefeest 1950 en Tocht naar Limburg. 7 uur Voor stelling voor kinderen t.e.m. 14 jaar, 8.30 uur voor oude ren. (In „Eltheto") „Jeugd en Politiek", spreker mr C. J. Verplanke, hoofdbest. der „Arjos" uit Haarlem om 8 uur. Zaterdag 6 October: ('s Middags aan de Rhenen- se grintweg) Wielingsheuvel- terreinrit voor motoren, 's Avonds in gebouw a.d. Eikenlaan) 7 uur laatste kin dervoorstelling Film van „Oranjedag" en om 8.30 uur laatste voorstelling voor ouderen. Dinsdagavond 9 October: (In gebouw a.d. Eikenlaan) 7.30 uur Heropvoering Ope rette „Sprookjes Melodie". Donderdagavond 11 October: (In „Eltheto") 8 uur „Re geert God de Wereld", on derwerp van de spreker Prof. Dr H. Bavinck. Mimi v. d. Loo zingt liederen. Zaterdagavond 13 October: (In gebouw a.d. Eikenlaan) 7.30 uur Grote Bonte Avond van het Muzerhy-Sextet o.l.v. Jan Weijers. Opening van de Eerste Win kelweek. Het zou te ver voeren de talloos aardige momenten te noemen die deze films zo buitengewoon aantrekkelijk maken. „Oranjedag" heeft met het geven van deze filmavond weer een uitste kend goede beurt gemaakt, èn voor de honderden die de filmvoorstelling al hebben meegemaakt èn voor de honderden die deze vanavond en mor gen stellig nog zullen meemaken, een onvergetelijk prettige belevenis ge bracht. De afd. Veenendaal van de Ned. Ver. tot bevordering der Bijenteelt, hield vorig jaar voor 't eerst een honing markt op het marktterrein en ook a.s. Zaterdagmiddag zal deze honingmarkt weer gehouden worden. De gedachte welke bij het houden van deze honingmarkt voorzit, is twee ledig. Men wil n.l. naast de in den lan de algemeen bekendheid genietende Veenendaalse bijenmarkt, ook een gro te jaarlijkse Veenendaalse honing markt doen ontwikkelen. Een landelij ke honingmarkt dus, waarvan wij het ontstaan slechts kunnen aanmoedigen en toejuichen en waarvoor ook in lan delijke imkers-organisaties gmte be langstelling bestaat. Bij het houden van de a.s. tweede ndaa-L Woningmarkt hebben de organisatoren v'jg V-ie wind niv>"^te voor wat de aanvoer Jv ?j betreft. Doq.f e afgelopen natte en koude zomer' en vooral door het slech te weer tijdens de z.g. heidedracht, is de honingproductie ver beneden het normale geweest. Men verwacht dan ook dat de aanvoer van buiten Vee nendaal matig of nihil-zal zijn. In ieder geval heeft de Veenendaal se afdeling van de hiervoor genoemde vereniging, kans gezien om Zaterdag toch met een stand op de markt te kunnen komen om zo nog het andere doel van het houden van deze honing markt te bereiken, n.l. het meer be kendheid geven aan het feit dat de zuivere en originele bijenhoning een zo waardevol en bizonder gezond voe dingsmiddel is. Vorig jaar werd op de honingmarkt OPBRENGST COLLECTE „ZONNEGLOREN". Zaterdagmiddag werd te Veenendaal een straatcollecte gehouden ten bate van het sanatorium „Zonnegloren" te Soest. De opbrengst bedroeg 750,-. »rg in de Gortstraat. lieten horen. Ook buurman Diepe veen, tuigd en kwam met een gedicht dat 1 de smaak viel. Het dameskoor van de buurtver. „De Lofstem" bracht nog verschillende lie deren ten gehore. Voordat Ds Slofstra deze bijzondere bijeenkomst met gebed beëindigde, dankte een kleinzoon van het bruids paar voor het spontane medeleven bij deze zeldzame gebeurtenis ondervon den. ook de z.g. open raat-honing verkocht. Gevolg hiervan was, dat zwermen bijen rond de honingstand vlogen en dat menige belangstellende op veilige afstand bleef. Hoewel imkers beweer den dat deze bijtjes absoluut geen kwaad doen, toch heeft men voor a.s. Zaterdag gemeend, deze honing maar verpakt op de Markt te brengen, zo dat men hierdoor de bijen niet meer zo zal aantrekken. Intussen wensen wij de jaarlijkse Veenendaalse honingmarkt een even lang en vruchtbaar leven toe als de Veenendaalse bijenmarkt. KNAAPJE VAN 6 JAAR OVERREDEN. Woensdagmiddag werd de zesjarige Dick van Wijk, wonende aan de Prins Bernhardlaan, door een motor over reden, toen hij zich met een autoped op de Buurtsteeg bevond. De motor rijder, afkomstig uit Ede, probeerde nog de aanrijding te voorkomen, maar zijn manoeuvre mislukte. Het knaapje liep een schedelbasisfractuur op en werd, nadat Dr De Waard eerste hulp had verleend, in ernstige toestand naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal overgebracht. De motorrijder liep geen verwondingen op. De toe stand van de verwonde jongen is in tussen niet verergerd. ONDERWIJZERSBENOEMING. Tot onderwijzer aan de Hervormde school aan de Beatrixstraat alhier is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd de heer A. J. Vuyk, afkomstig uit Lek- kerkerk. Tijdens zijn verblijf in het Huis van Bewaring te Utrecht het was voor de vijfde maal, dat hij er enige weken gratis logeerde kreeg de 26-jarige Utrechtse kellner Th. A. van een col lega een voor hem nogal waardevolle tip. Er zou ergens in Veenendaal aan de Hoogstraat een modemagazijn we zen, waarin het even gemakkelijk als voordelig zou zijn een kraak te zetten. De kellner gaf deze tip door aan twee personen uit de Amsterdamse on derwereld, n.l. de 33-jarige boekbinder G. H. en de 32-jarige bakker W. F. M. De Amsterdammers voelden er wel wat voor en zo werd in de hoofdstad een auto gecharterd, die in de nacht van 9 op 10 Mei j.l. het trio naar het opgegeven adres bracht. De inbraak zelf bleek een licht karweitje voor deze geroutineerde vaklieden: ze licht ten eenvoudig de buitendeur uit de hengsels, stapten de zaak binnen en begonnen maar vast met handenvol de nodige textielgoederen op straat te zetten. De auto, die dicht in de buurt geparkeerd stond, zou aanstonds de vracht opladen. Er was alzo voor een waarde van 6500 aan textielgoederen op straat gezet, toen bleek dat men buiten de waard had gerekend, i.e. de waakzaamheid van de Veenendaalse politie. Twee surveillerende agenten overvielen de inbrekers midden in het werk. De Utrechtse kellner werd ter stond gegrepen, zijn mededaders wer den later gepakt. Dinsdag moesten de kellner en zijn medehelper H. uit Amsterdam zich ter zake van deze inbraak voor de Utrechtse Rechtbank verantwoorden, waar zij anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich hoorden eisen. De rechtbank zal 16 October a.s. von nis wijzen. Vrijdag 19 October houdt de Gere formeerde Kerk een herdenkingsdienst ter gelegenheid van het 25 jarig jubi leum. In deze bijzondere bijeenkomst, die om half acht aanvangt, zal voor- itr *"1 n« h waarna om negen klA t'ÜJI samenzijn dit zilveren jubileum op ge paste wijze zal worden gevierd. Ds BERENDS VOORVECHTER. Het was een aarzelend en klein be gin, zo meldt de Kerkbrief van deze maand, toen in Juli 1926 de kerk werd geïnstitueerd. De groep gereformeer den bestond uit slechts 10 gezinnen, met in totaal 50 personen. Vanaf 1897 Zoals aangekondigd werd, is het 65- jarig huwelijksfeest van dit echtpaar niet alleen een groots familiefeest ge worden, maar ook „Veenendaal-West", en vooral de Gortstraat voelde er zich bij betrokken en hebben dan ook van harte meegeleefd met dit zeldzaam ge beuren. Zo viel het bejaarde bruidspaar Maandagavond reeds een hartelijke huldiging van de buurtbewoners ten deel. Het bestuur van de buurtver. West" had n.l. in „Eltheto" een bij eenkomst georganiseerd. Onder de hon derden aanwezigen in de geheel ge vulde zaal van dit gebouw bevonden zich o.m. Burgemeester Bakker en de beide Wethouders. Toen het jubilerende echtpaar de zaal betrad werd het 3e vers van Psalm 134 toegezongen: „Dat 's Heeren Zegen op U daal." Ds Slofstra opende deze feestelijke bijeenkomst en sprak de echtelieden toe. Ook moest het bruids paar in warme bewoordingen de geluk wensen van burgemeester Bakker in ontvangst nemen. De heer T. van Beek bracht daarna in een toespraak de felicitaties van de gehele buurt over en overhandigde hierbij een envelop met inhoud. Even eens deed dé voorzitter mededeling van het feit dat de nieuwe eigenaar van de woning waarin het echtpaar woont, had verklaard, dat de heer en mevrouw Slotboom deze voor hun le ven kunnen blijven bewonen. m?nkomstS werd noï^r ^ciLooWHet 65-far1|^èchtpaar Slotboom-Achterberg, temidden van kinderen klein- toen kinderen uit de buurt bloemen kinderen en achterkleinkinderen. Deze foto werd genomen voor het huis in kwamen aanbieden en hun gedichten I de Gortstraat, waar het bruidspaar ook reeds 65 jaar lang woont. ^llOlllllllllllllUIHIIIIIIIIIIIIIIIillillllllllllllll1' IIIIIUIIIIUIIilllHlllllllllllll De Oostenrijkse Geheime Dienst, bekend als de Kundschafts-Stelle, was wellicht de best georganiseerde ter wereld. Ze was op poten gezet door Alfred Redl, een buitengewoon kundig stafofficier. En bitter was voor hem de ironie van het lot: hij werd ontmaskerd dank zij de per fectie van het door hem zelf geschapen systeem, maar niet dan nadat hij het verraad had gepleegd, dat de levens van honderdduizenden Oostenrijkse soldaten zou kosten. Kolonel Redl was een rijk man. Hij hield er (begin 1900) niet minder dan zes auto's op na, die hij van zijn offi cieren-salaris natuurlijk niet bekosti gen kon. Maar niemand dacht er aan dat Redl wellicht op oneervolle wijze aan dit geld zou komen. Hij was in Oostenrijk dè autoriteit op het geo* van spionnage en contra-spionnat, de schrik van iedere geheime agent. Generaal Von Giesl, zijn chef, was zo met hem ingenomen dat toen Von Giesl benoemd werd tot commandant van de belangrijke vesting Praag, hij Redl als stafchef met zich meenam. Redls opvolger, Ronge, had ontzaglijk veel van zijn voorganger geleerd en probeerde zo mogelijk, de Kundschafts- Stelle nog efficiënter te doen func- tiónneren. Hij vermoedde zelfs in de verste verte niet, dat de hoogvereerde chef in werkelijkheid één der laagste ver raders was, die de geschiedenis heeft opgeleverd. Terwijl hij een hoge posi tie bekleedde in het Oostenrijkse leger wérd Redl door de Russen betaald, zéér ruim betaald voor spionnage- diensten ten behoeve van het Czaren- rijk. Redl was spion en verrader in triplo. Allereerst verkocht hij de defensiege heimen van zijn land aan de Russen. Voorts leverde hij in handen der Rus- sen de agenten die ten bate van Oos tenrijk spionneerden. En ten derde verried hij aan de Russen wie onder hun eigen mensen spionnendiensten verrichtte voor de Dubbel-Monarchie. Zo leverde hij aan de Russen uit het complete plan van de veldtocht tegen Servië en dat tegen Rusland, ingeval het tot een oorlog zou komen. Vooral het Servië-plan was het troetelkind van de Oostenrijkse Generale staf en van de legerchef, Conrad Von Hötzen- dorf, van wie gezegd werd dat hij in enkele uren sterk was verouderd toen hfj van Redls verraad vernam. Hoe ontdekte men de dubbele rol van deze geachte en verdienstelijke stafofficier? Ronge, zijn opvolger, had een con troledienst ingesteld op de post, vooral vanuit de grensstreken, naar het heet te tegen valutasmokkel, maar in wer kelijkheid om spionnen te ontdekken. Op een goede dag arriveerden twee poste-restante brieven uit Eydtkuhnen, een Oostpruisisch grensstadje en be rucht spionnen-nest. Er zaten grote geldbedragen in, maar verder was er niets bij, geen briefje of aanduiding. De grootte van het bedrag wees er op dat het hier om een belangrijke trans actie ging en Ronge rook wild. Hij liet een belverbinding aanleggen tus sen het postloket en een kroegje in de buurt, waar dag en nacht twee detec tives wacht hielden. Een maand verliep, toen plotseling het belsignaal overging. De beide de tectives waren na al dat wachten niet meer zo erg op hun qui vive en een ervan vertoefde juist op de plaats waar de keizer te voet gaat. Toen ze bij het loket kwamen, was de man die de brieven had afgehaald, gevlo gen. Ze zagen hem in een taxi weg rijdende enige taxi die er stond. Een vol kwartier stonden de beide politiemannen daar als konden ze geen tien tellen. Ze durfden eenvoudig niet naar him chef terug. En dat was hun geluk, want toen kwam de taxi terug. Vervolg 7 kolom 2e blad. werd herhaaldelijk door enkele Rhe- nenaren contact gezocht met de gere formeerde kerken in de omliggende plaatsen als Wageningen, Amerongen en Veenendaal. Tenslotte was men zo ver gevorderd, dat in Rhenen lees- diensten werden gehouden, die door teren ging men b.v. met een hoed rond. Na 1919 vestigden zich verschillende gezinnen in Rhenen en de vraag naar een eigen gebouwtje werd steeds ur genter. Hoewel de verhouding tot Wa geningen goed bleef, gingen er steeds meer stemmen op voor aansluiting bij Veenendaal. De oorzaak hiervan was de nauwe relatie met de Veenendaalse predikant Ds Berends (thans 87 jaar), die zeer veel belangstelling had voor de Rhenense gereformeerden. In '24 leidde dit dan ook tot die aansluiting. Ds Berends is de voorvechter ge worden voor een eigen kerk en al spoedig kon het perceel grond aan de Nieuwe Veenendaalseweg worden aan gekocht, waar de kerk werd gesticht. Na een uitgebreide actie waren de be nodigde gelden voor de bouw bijeen en op 20 Februari 1926 was de kerk gereed. De bevestiging van ambtsdra gers vond plaats op 25 Juli 1926, waar door de kerk-instituering een feit was geworden. Sindsdien groeide de gereformeerde gemeenschap gestadig. Ds A. van Dij ken, Em. Pred. van A'dam-Zuid heeft zeer veel voor de jonge gemeente ge daan en in 1932—1933 was candidaat L. Horvath korte tijd werkzaam. Er kwam echter een groot verlangen naar een eigen predikant en de vreugde was algemeen toen Ds M. M. Horjus in Jan. 1934 het beroep naar Rhenen aannam. Tot Mei 1936 verrichtte ook hij veel pionierswerk. Hij werd na zijn dood opgevolgd door Ds W. J. Meister (Juli *37—Nov. '40); Ds L. Moesker (Dec. '40—Oct. '46); Ds G. F. Snel (Mrt. '47—Jon. '50) Ds Voeten van Juli '50- heden. Het ledental is in die jaren tot bo ven de 300 geklommen. INTREDE Ds N. PADT. Als opvolger van Ds D. Wolf son, en na een korte vacature, hoopt Ds N. Padt uit Oostzaan a.s. Zondag zijn in trede te doen als predikant van de stichting „Neder Veluwe", waarin o.m. de afdelingen Veenendaal, Ede en Rhenen van de Ned. Prot. Bond zijn verenigd. De intrede van Ds Padt zal plaats vinden in een middagdienst in hpt kerkgebou# aan de Ericalaan te Ede. zorgt OPTICIËN Hoofdstraat r\18, Tel. 632 Erke/d ziekenfond^everancier Reparaties Vlug \en Billijk 0- So

De Vallei | 1951 | | pagina 1