^Qijdend Renswoude Ederveen Rhenense verenigingen over medewerking Winkeliers-Actie in Rhenen Millioe ames dienen Jubileum van Ger. Kerk Kan een zakenman christen zijn Burgerlijke Stand V. S. W.-avond FEUILLETON Zondagsdienst Doktoren (Vervolg) richt. Hij vond dit spijtig voor het huidige actieve WV-bestuur. De in woners van Rhenen moeten meer be langstelling tonen voor hun WV, dan zal het nooit weer gebeuren, dat er slechts 7 leden op de algemene jaar vergadering aanwezig zijn. Helaas, al dus spr., hangt er door Rhenen als een ijzeren gordijn een soort schei dingslijn. Men moet een ieders over tuiging waarderen. Wil Rhenen meer in het middelpunt komen te staan, dan zal VVV meer gesteund moeten wor den door de bevolking. Ik geloof ook, dat de overheid die ik overigens zeer waardeer om haar capaciteiten te weinig belangstelling heeft getoond voor de door WV uitgewerkte plan nen. Ik zie dit als een gevolg van de scheidingslijn, waarmee men hier te maken heeft. De VVV-voorzitter, nogmaals het woord voerende, bracht naar voren, dat op de ledenvergadering, waar slechts 7 leden aanwezig waren, geen ELECTRISCHE WASMACHINE ALS HOOFDPRIJS. In „De Koning van Denemarken", hield de afdeling Rhenen van de KNMB gisteravond een bijeenkomst. Het ligt in de bedoeling tijdens het volgende Vreemdelingen-seizoen gedu rende twee maanden Zaterdagavond- markt te gaan houden. De hoofdschotel vormde het organi seren van een St. Nicolaas-actieweek welke in Rhenen wordt gehouden van 24 NovembeAtbt 4 December en waar- zeggenVoor beter dan I aan een bonnen-actie wordt verbon den met als hoofdprijs een electrische wasmachine. Nadere bizonderheden over deze ac tie volgen nog. den niets A - G E L E I. ZAL „EIGEN GEBOUW" HER RIJZEN? Het pand „Eigen Gebouw" werd bij de oorlogshandelingen van Mei 1940 totaal verwoest. De vereniging zette sindsdien alles op alles om weer in het bezit te komen van een nieuw pand. Ons wordt medegedeeld, dat besluit kon worden genomen voor een!binnenkort de eerste spade voor het plan van actie. De vacantieweken kre gen critiek. Ze zijn ook wel eens ge noemd: de steen des aanstoots. Daar om ook hebben we de zaak voorlopig maar laten rusten. Met vele vereni gingen werkten we in die weken vruchtdragend samen. De heer M. v. Manen, voorzitter van Ons Genoegen, zette uiteen, waarom het muziekfestival niet was doorge gaan. Dit moest op particulier terrein. Toen dit terrein gevonden was, kwam de vergunning af voor enkele verma kelijkheden. Dit zou Ons Genoegen geld gaan kosten. Daarom het plan maar opgegeven. De heer F. A. André, voorzitter van de Rhenense Schaakclub, vroeg zich af, hoe de financiële kant van het over koepelend comité zou worden opge lost. Al deze sprekers werden stuk voor stuk door de heer Menting beantwoord. In die antwoorden legde spreker er steeds weer de nadruk op geen critiek uit te oefenen, maar in samenwerking te trachten iets tot stand-te brengen. Spr. gaf toe, we hebben in Rhenen een reuze zaal, doch we mogen er alleen maar naar kijken. Er zal echter binnen enkele dagen een vergadering worden gehouden over de bouw van een andere zaal, waarvan alle rich tingen gebruik zullen kunnen maken. En wie weet, of er dan ook geen bio scoop in komt, aldus de heer Menting. Spreker was voorstander van een co- Tiijnliariltj Uw gezondheid, en lichaamskwaad koorts en grie bestrijden. Ko 'ze vele pijnen en kou, en snel s 41 ct. mité. Men behoeft dan niet te dansen naar de pijpen van één bepaalde ver eniging, welk argument men zou kun nen aanvoeren. De verenigingen moe ten samen gaan om bij de overheid sterk te staan. Eerst zorgen dat er wat tot stand komt en dan om medewer king gaan vragen. De loco-burgemeester, wethouder G. v. d. Steeg, sprak als laatste. Hoewel het gemeentebestuur in vele gevallen de wrijfpaal is, aldus de wethouder, kan toch iedere vereniging, indien maar enigszins mogelijk, op medewer king rekenen. Het gemeentebestuur heeft echter een wetgevende en een besturende taak. De economische om standigheden kunnen van dien aard zijn, dat niet elke maatregel zo maar gehandhaafd kan worden. Elk geval heeft echter bij het gemeentebestuur meer dan gewone aandacht. De op merkingen, van niet te willen mede werken, moet ik bewust van de hand wijzen. Elke zaak wordt bekeken naar eer en geweten. De belangstelling bij de verenigingen zelf moet eerst op peil komen. De W V-leden vergadering werd bezocht door 7 leden. De KNMB- vergaderingen werden zeer slecht be zocht, ofschoon elke middenstander weet, van welk een groot belang dit voor hem is. Hoe kan men van het gemeentebestuur alles verwachten, als men in eigen kring geen belangstel ling toont? Wethouder J. Boelhouder voegde hieraan nog toe, dat de Middenstands bond het verzoek om Zaterdagavond- markten te houden, zelf had terugge nomen en betichtte de heer Nieuwen- huis ervan een pertinente onwaarheid te hebben uitgesproken. De midden standsbond had zeer zeker vergunning gekregen, doch eerst moesten diverse instanties worden gehoord. De heer Nieuwenhuis verbeterde zich in zoverre door mede te delen, dat het door dat onderzoek te laat was geworden in de tijd om de markt nog met succes te kunnen houden. De heer Menting stelde de aanwezi gen tenslotte voor in eigen vereniging over deze vergadering en over de ge dane suggesties van gedachten te wis selen en over 3 weken weer bij elkaar te komen, waartoe werd besloten. Vervolg Uit naam van de kerkeraden van Amerongen, Veenendaal en Wage- ningen, spraken de heren Ds. Zwaan, Van den Bosch en Oranje. Laatst genoemde spreker memoreerde, hoe Wageningen zich vroeger altijd had beschouwd als de moeder van de kerk van Rhenen. Wij zien met vol doening naar onze zo voorspoedig gegroeide dochter, aldus de heer Oranje. De vroegere predikanten Ds. G. F. Snel en Ds. L. Moesker maakten eveneens van de gelegenheid ge bruik om hun gelukwensen aan te bieden. Ds. Moesker deelde daarbij mede, dat hij zeer binnenkort hoopt te emigreren naar Zuid-Amerika. P. J. BAARDMAN 25 JAAR KOSTER. Daar de heer Th. v. d. Willik, die zo'n belangrijk aandeel had in de voorbereiding van dit feest, wegens een sterfgeval in de familie niet aanwezig kan zijn, droeg broeder P. Terlouw zijn historisch overzicht voor. Het was een zeer uitvoerig re sumé van de wording van de Gere formeerde Kerk, waarin schrijver tot de conclusie kwam, dat zeer bin- nieuwe bouwwerk in de grond zal worden gestoken. Het zal verrijzen op het bouwcomplex tussen Juliana- straat en Nieuw-Vreewijk. Vrijdagavond komt de vereniging „Eigen Gebouw" in hotel het Wapen van Hardenbroek in ledenvergade ring bijeen, alwaar belangrijke me dedelingen ter tafel komen. TELEVISIE IN RHENENSE CAFc'S. Afgelopen Dinsdag waren we uit genodigd in enkele café-bedrijven televisie te komen zien. In „Het Wa pen van Rhenen" en in „Het Via duct" waren onder de technische verzorging van de firma M. van Waveren alhier, televisie-toestellen geplaatst, om de bezoekers in de ge legenheid te stellen van dit nieuw ste snufje kennis te nemen. Het pro gramma trok veel belangstelling. Volgende week zal men ook in „Het Wapen van Hardenbroek" te levisie-uitzendingen kunnen zien, verzorgd door de firma Willemse al hier. VOORYVAARTS-VOORHOEDE NIET OP SCHOT. Tijdens de eerste helft van de wedstrijd tegen Scherpenzeel had Voorwaarts het heft in handen. We kunnen zelfs spreken van een groot overwicht aan Rhenense zijde. Door slecht schieten in de voorhoede gin gen er vele kansen verloren en een enkele keer was de deklat van het Scherpenzeelse doel een onover- komenlijk obstakel. Tot aan de rust bleef het dan ook bij een blanco stand 00. Na de thee ongeveer hetzelfde beeld als van voor rust. Het eerste doelpunt kreeg Voorwaarts cadeau van de Scherpenzeelse rechts-back, die tijdens een doel worsteling in eigen doel trapte, 10. Toen het gat eenmaal gevonden was voerde Henk Evers deze stand met een goed schot al gauw op tot 2—0. Een misverstand in de Voorwaarts- achterhoede bezorgde Scherpenzeel het enige tegenpuntje in deze zeer sportieve wedstrijd 21. Voorwaarts 2 speelde tegen Bre- derodes 3 en bracht het tot een 11 gelijk spel. Dit was een goede wedstrijd. Eerst vijf minuten voor het einde bracht C. B. Tollenaar de stand met een goed doelpunt op 10. Even voor het einde verkeek de Voorwaarts-doelman zich op een laag schot, waardoor het 11 werd. Voorwaarts 3 kon het tegen Vee nendaal 4 niet bolwerken en verloor met 61. Bij de Zaterdagmiddagploeg, die D.E.V. ontmoette, zagen we voor rust zeer slecht voetbal. In de twee de helft kwam er wat opleving. D.E.V. stond inmiddels met 20 voor, toen J. Baars zorgde voor een tegenpunt 21. Met deze stand kwam het einde. Overigens een zeer eervol resultaat. dig zal zijn; dat daarvoor de nodige grond moet komen, ook voor een autoparkeerplaats en dat aankoop van een nieuw orgel urgent is. Een bouwfonds werd reeds ingesteld en later op de avond deelde Ds. Van Enk mede, dat dg daarvoor tijdens de herdenkingsdienst gehouden col lecte ƒ371.- had opgebracht. Ds. Van Enk memoreerde, hoe de koster de heer P. J. Baardman tege lijk met dit jubileum de gemeente 25 jaar heeft gediend als trouwe dorpelwachter", en hoe Baardman's zoon Gerrit onder wijlen Ds. van Dijken de eerste dopeling was. Vervolgens kregen de gemeente leden en oud-gemeenteleden gele genheid het woord te voeren. Velen maakten daarvan gebruik, w.o. de heer A. v. d. Nadort, de vroegere scriba, de heer De Groot, een van de mede-oprichters en de heer Zomer. Namens de Gereformeerde jeugd sprak Edith van der Willik een keu rige gelukwens uit. Van de Gerefor meerde Gemeente alhier, die thans in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk gastvrij onderdak heeft gekregen, werd een schriftelijke fe licitatie voorgelezen. Op voorstel van de heer S. Stien- stra zongen de aanwezigen staande Ps. 121 4,\als groet voor de naar Naargeestige \aedachtenT tobberijen en angstgevoel ^prde/Tverdreven door MIJNHARDT'S 2^NUWTABLETTEN Versterken het' zelfvertrouwen en stemmen U Weer rAoedig en rustig. Zuid-Am q£ika vertrekkende predi kant Ds. Moesker en Echtgenote, voor de weduwen van de predikan ten Ds. Van Dijken en Ds. Horjus en voor mevrouw Griffioen, wiens echtgenoot toen deze nog in leven was en te Rhenen woonde ook zoveel aan het kerkewerk had ge daan. Ouderling Kap sprak een dank woord, waarin hij allen herdacht, die zoveel voor de kerk hadden ver richt. Met het zingen van Ps. 150 1 werd deze jubileumviering besloten, waarna Ds. Berends voorging in nenkort uitbreiding van de kerk no-dankzegging. S.C.R.—EDERVEEN 1—3. Zaterdagmiddag heeft S.C.R. een verdiende nederlaag geleden tegen het met 10 man spelende Ederveen. De gehele wedstrijd stond op laag peil, waarbij zowel de voorhoede als de beide kanthalfs ver beneden het normale bleven. Ongeveer twintig minuten na de aanvang nam Ederveen de leiding door een goed gericht schot in de bovenhoek; 10 minuten later was de stand echter weer gelijk door een doelpunt van K. v. Gelderen. Na de thee werd Ederveen steeds meer in de verdediging ^drongen, doch de voorhoede van Hp.R. zag geen kans ook maar één puntje te scoren. Het te ver opdringen van de ach terhoede werd de Sportclub ten slotte noodlottig en door enige snelle uitvallen zag Ederveen kans een 31 voorsprong te nemen door o.a. één buitenspel-doelpunt. Met deze stand kwam het einde en zag S.C.R. twee kostbare punten naar Ederveen verhuizen. A.s. Zaterdag worden er geen competitiewedstrijden gespeeld i.v.m. de Interland wedstrijd Nederland Finland. Zaterdag, 3 Nov. a.s. speelt S.C.R. I waarschijnlijk op Candia tegen Valleivogels uit Sjmerpenzeel. Alles wat de Christen in zijn geloof heeft, ziet hij wel, maar begrijpen kan hij 't niet. In zijn gebod der naastenliefde heeft God eigenlijk alles gezegd van wat Hij ons heeft toevertrouwd. Een Christen is dus iemand die dit alles omvatten de gebod elk uur en elke seconde van zijn leven in practijk moet brengen. Een chisten moet ook leven, eten en werken. Er zijn mensen die zeggen dat je bij dat werken het beste het be roep van kruidenier, en boer kunt kie zen. Onderwijzer aan een Christelijke School wordt 't mooiste genoemd en als dominé loopt men nog 't minst ge vaar. HET KYVAAD ZIT NIET IN DE DINGEN. Drs. Bos zegt dan dat hij b.v. de functie van dominé als bizonder ge- •lijk ziet om tot het kwaad te ko- Een dominé wordt geëerd en niet zo gauw tegengesproken. Het is vaak zo dat een deel van de eer die God toekomt aan de dominé wordt gegeven Assarantiën, Schattingen. Fa Tal 860, Kerke eken en ER Zn. eenendaal en het ergsWis, dat een mens na ver loop van tijd dat vanzelfsprekend gaat vinden. Spreker kent predikanten die om deze reden niet langer het ambt van dominé kunnen dragen. Of men nu zakenman is, fabrikant van oorlogs werktuigen, of boer, kruidenier of on derwijzer, het speelt geen rol. Wanneer een zakenman zou zeggen ik kan mijn beroep niet meer in over eenstemming brengen met mijn chis ten zijn, en hij zal een ander vak kie- zen^ook daarin zal hij als christen ste^^weer moeten strijden tegen het kv-Hn, misschien weer ander kwaad. Er is in deze wereld of op onze aarde geen plekje te vinden en geen eiland, waar men het kwaad kan ontlopen. ,Het kwaad zit niet in de dingen, het 'kwaad zit in de mensen. Er zijn chris tenen die menen dat men op bepaalde dagen bepaalde dingen niet doen mag. Op Zondag niet, maar in de week doen ze soms maar raak. Spreker kwam eens FEESTAVOND VAN P.I.T. Zaterdag 20 October j.l. hield de ta feltennisvereniging PIT, alhier, een feestavond in „Rehoboth". Aan het programma werkten mee de toneel vereniging „Nevada" en het „Trio Bandola" beiden uit Veenendaal. Baron Taets van Amerongen van Renswoude opende deze avond en wees op de noodzakelijkheid de tafel tennisvereniging te steunen. De opge voerde levensschets „Als je nog een moeder hebt" had een ernstige strek king. Jammer was het dat sommige spelers enigszins teleurstelden, niet zelfbewust genoeg waren in him op treden. Het „Trio Bandola" beant woordde aan de verwachtingen van het publiek. In de pauze werd een verloting gehouden, waarna Mej. G. van Ginkel enkele jodelliedjes zong, begeleid door gitaar. Deze feestavond werd gehouden ter versteviging van de kas teneinde daar mede de speelruimte te verbeteren. Gezien het bevredigend aantal bezoe kers, ongeveer 200, kan PIT van een geslaagde avond spreken. ZANGVERENIGING ONTBONDEN. Met gevoelens van spijt vernamen wij, dat het in verband met het ge ringe aantal leden noodzakelijk werd, dat de Chr. Gemengde Zangvereniging De Lofstem" werd ontbonden. Deze vereniging werd in 1946 opgericht, op initiatief van Ds Van de Krift en be gon, zoals zovele verenigingen met een groot ledenaantal, doch de laatste tijd was dit aantal dusdanig klein, dat voortzetting onmogelijk werd. Juist voor het dorpsleven, waar doorgaans toch reeds zo weinig op cultureel ge bied wordt geboden, is dit te meer te betreuren. Moge er in de toek^^t nog nieuwe mogelijkheden blijke^H VERLOTING. I Tijdens de verloting op de feest avond van PIT werden niet alle prij zen in ontvangst genomen. Zij, die nog in het bezit zijn van de loten 385 prijs alsnog afhalen bij de heer H. Veldhuizen te Renswoude. PSEUDO VOGELPEST. In verband met de uitbreiding van de pseudo vogelpest in deze gemeente is door de Burgemeester dezer ge meente een gebod uitgevaardigd dat alle pluimvee moet worden opgehokt, tenminste binnen een omgaasde ruim te, terwijl het vervoer van pluimvee is verboden. Een en ander is thans nog slechts beperkt voor het gebied, gele gen tussen de Barneveldsestraatweg en het zgn. Domineesdijkje, begrensd door een evenwijdig aan de Rijks straatweg lopende zandweg en ten zuiden van de Rijksstraatweg voor het gebied, gelegen tussen de Holleweg en de Emminkhuizerlaan, begrensd tot de ^Junnikenbeek. Voorts wordt geadviseerd, alle in dit gebied wonende pluimveehouders om hun pluimvee door een dierenarts voorbehoedend te doen vaccineren. Tenslotte moeten in dit gebied alle honden en katten worden vastgelegd of gehouden. TAFELTENNIS. Ook de 2e wedstrijd voor de compe- in een gezin waar het kaartspel als groot kwaad werd aangemerkt, maar waar men rustig aan 't domineën was om guldens. 't Kwaad zit niet in de dingen, 't Ge vaarlijkst is ons eigen ik. Eerst als wij ons eigen ik kwijt zijn en Christus in ons woont, dan is 't goed. Paulus zegt, het goede dat ik doen wil, doe ik niet, het kwade dat ik niet wil dat doe ik. Spreker moest eens een meisje waar schuwen dat dacht dat wanneer zij eenmaal zuster was in een Diacones- senhuis, dat zij 't dan gevonden zou hebben. Het is haast nergens moeilijker om christen te zijn, dan in een dergelijk internaat. De gevaren die men meent te signaleren in het zakendoen zijn overal te vinden. In ieder mens zit de zakenman. Een zakenman moet oppassen niet geldgierig te worden. Geld is 'n krach tig voedsel voor het kwaad. Maar is het geld niet bezitten, en toch naja gen, ook geen kwaad? 't Kwaad zit niet in de beroepen of ambachten of in de dingen, 't Kwaad zit in de mens. Iemand die christen wil zijn of wor den, weet dat hij, zonder onderbre king, moet strijden tegen 't kwaad, dus tegen zijn eigen ik. Hij moet voortdu rend zichzelf corrigeren. Christen zijn is strijd en nog eens strijd tegen zich zelf. Een strijdende kerk moet niet gaan strijden tegen de wereld of tegen iets, maar strijden tegen zichzelf, en de wereld alleen maar de goede bood schap brengen. Het gebod der naastenliefde moet zijn het gebod van ieder uur en elke levensminuut. HOE MOET EEN CHRISTEN LEVEN Er zijn mensen die dat precies we ten. Ze halen 't zomaar uit de bijbel. Op een centimeter af wegen ze een ander precies te vertellen wat wel en niet is toegestaan. Spreker weet 't niet zo goed. Hij weet niet altijd precies wat God van hem eigenlijk verlangd. Laten we op passen met het in vakjes verdelen van de mensen. We zijn eigenlijk geen christenen in de ware zin. We worden 't misschien nog eens. Als we straks in de hemel zijn zul len we ons over drie dingen moeten verbazen: le. dat we er mensen zullen zien die we er nooit verwacht hadden; 2. dat we er mensen zullen missen, die we er wel verwacht hebben; 3. dat we zelf in de hemel zijn geko men. Wanneer we zeggen dat 't er maar weinigen zijn die zalig zullen worden, dan doen we kwaad, want daar moe ten we afblijven. Het beroep dat we allemaal moeten uitoefenen is dat van strijden tegen onszelf. Wie christen wil worden zal Christus' Kruis moeten dragen, aldus drs. Bos. VEENENDAAL. Ondertrouwd: Jan van de Pavert, 27 j en Wilhelmina van Leuveren, 26 j; Derk Laurens, 26 j en Wilhelmina Diepeveen, 22 j; Matthijs Heij, 31 j en Janna M. van Dam, 21 jaar. Geboren: Willempje d v C. Hei kamp en E. Vermeulen; Gerritje d v ê0v7nkaïfnVerp,SfjwenTP- ÏtT de en Jeanne Schoeman afi 't overspan- Bovenkamp, Gerrit W. J. z v J. Veen-,np>n mAici#» r\x+ later hoVon^ ki;;i>-+ hof en G. de Gooijer; Anthonie M. z v T. van Wijk en W. C. Feldkamp. GESLAAGDE VERTOLKING VAN „DE SPOOKTREIN". De VS W-toneelclub te Veenendaal, die het vorig jaar al van zich heeft doen spreken, door op vlotte wijze „De Kribbebijter" ten tonele te voe ren, gaf blijk goede vorderingen ge maakt te hebben, zodat zij 't nieuwe seizoen kon beginnen met een ge slaagde uitvoering van „De Spook trein", een spel in drie bedrijven door Arnold Ridley. De première werd, op Dinsdag 23 October j.l., gegeven voor het VSW- personeel. De heer Van Berkum heette de aan wezigen welkom en sprak o.a. de wens uit, dat de toekomst der VSW geen spooktrein zou zijn, maar een trein, die dank zij aller medewerking en krachtsinspanning, veilig zou rijden door deze moeilijke tijd. Daarna sprak de heer Bonnike Sr. Hij prees het serieuze werk van de toneelvereniging, waardoor deze avond mogelijk gemaakt was en spoorde de aanwezigen aan zich eens daadwerke lijk voor deze prettige en nuttige vrije tijdsbesteding te interesseren. Dan ging 't doek op voor de „spook trein". Doordat een onbezonnen stu dent aan de noodrem trok, toen zijn hoed afwaaide, zijn een aantal men sen genoodzaakt de nacht door te bren gen in de sombere wachtkamer van Fal-Vale, een eenzaam station in South Cornwall, Engeland. De oude halte chef gaat, ondanks 't noodweer, liever naar huis, omdat hij voor geen goud 's nachts wil blijven op 't station, waar 't spookt. Hij vertelt de griezelige ge schiedenis van een trein, die 20 jaar geleden verongelukte. Diezelfde trein rijdt nu, volgens zijn zeggen, 's nachts mq£ knarsende remmen voorbij en de krankzinnig geworden machinist loopt dan zingend en lachend met z'n rode lamp te zwaaien, 't Gerucht gaat, dat wie de spooktrein ziet, moet sterven. Ondanks dit alles, besluiten de reizi gers te blijven. Er gebeuren echter vreemde dingen. De oude halte-chef wordt dood voor de deur gevonden en z'n lichaam verdwijnt weer op onver klaarbare wijze. Er komt een over spannen jong meisje binnengerend, die aan waanvoorstelling lijdt en de spooktrein wil zien. Haar broer en een dokter proberen vergeefs" haar mee naar huis te krijgen. Plotseling klinkt de signaalklok en de spooktrein rijdt voorbij, 't meisje springt op, gooit een ruit in en valt flauw. De student ont popt zich als detective en de bende, die het verhaal van de spooktrein in omloop bracht om hun wapensmok kel te dekken, wordt ingerekend. Het is duidelijk, dat dit stuk veel inspanning vergt van de spelers en speelsters, maar ook van de geluids technici achter de schermen. Des te meer is het te waarderen, dat de VSW- toneelclub kans zag de toeschouwers van het begin tot het eind te boeien. In het eerste bedrijf waren enkele stemmen wat zacht en minder over tuigend, wat waarschijnlijk aan een lichte graad van plankenkoorts te wij ten was, maar langzamerhand kreeg ieder z'n zelfvertrouwen terug. Bijzon dere vermelding verdienen Hanns Berk, als de student-detective, Leen Kooien, als de oude halte-chef en van de dames Coby Eikelenboom, als Miss Bourne, een zenuwachtige oude dame Overleden: Neeltje Kroesbergen, echtgenote van Cornelis Bolderman, zeer titie wist PIT I te winnen. De uitslag 81 jaar; Berendina M. Bouwmeester, werd PIT IJonge Strijd I 100. Deze week wordt tegen Vice Versa uit Scherpenzeel gespeeld. Wanneer PIT deze wedstrijd weet te winnen maakt zij dit seizoen een mooie kans. De wedstrijden van de overige teams werden in verband met de feestavond uitgesteld. Op de Eiermarkt te Ederveen van heden Vrijdag 26 Oct. waren de prijzen als volgtGrote eieren 19-20 ct. Hennan- aieren 15Vs-17 ct. V VEROORDELING. Door de Utrechtse politierechter werd tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld de 33-jarige J. M. wegens diefstal of verduistering van diverse huishoudelijke artikelen ten nadele van C. B., eigenaar van café „De Hof" te Renswoude. 15 maanden. RHENEN. Geboren: Jan H., z. v. J. Verwoert en J. C. IJkhout, Weverstraat 7; Maria M., d. van E. van Hees en M. G. M. Broekhuizen, Kerke wijk 18; Andries, z. v. A. Aartse en M. Hoef- akker, De Dijk 1. Ondertrouwd: Denis H. Coolwijk en Maria A. G. Noppen. Getrouwd: Hendrik J. Kruidenier en Dina Vroegindeweij. Overleden: Ida van Soest, 73 j., wed. van Albert van den Heuvel, RENSYVOUDE. Geboren: Theodora J., d v Th. J. N. Raven en R. van Kooten; Fulp, z v A. J. van der Velden en C. H. van Vlastuin. Ondertrouwd: Fredricus T. Gijsbers, 28 j, Ede en Hendrika C. van Kessel, 30 j, Renwoude.; Hendrik Sanders, 26 j, Koog aan de Zaan en Sophia M. M. Vonk, 22 j, Renswoude; Jan van Velus, 28 j, Maarn en Neeltje van Kampen, 23 j, Renswoude. jnen meisje, dat later bekend blijkt te staan onder de naam „Rooie Sien". Ook de andere rollen werden verdienstelijk vervuld, regie was in de bekwame handen van Hanns Berk, die zelf bovendien één der hoofdrollen vervulde. (door d'Argenty) „Zoconstateerde de bru nette, „dat is al één teveel. Jij wordt hier niet genoemd, juffrouw. Me neer Hsieh-Fu, die is er, enHfci tolk, ben jij dat?" „Nee, dat ben ik," grijnsde de jonkheer. „Zo?" kwam zij hatelijk. „Was dat de verrassing, die je mij wilde berei den? Of moest de grote verrassing worden dat je een vriendinnetje meebracht? Weet je, dat ik het vol ste recht heb om haar er uit te zet ten? Blinde passagiers behoeven we nog niet te tolereren." „Lola," stamelde Liselotte, „ik ben geen blinde passagierIk ben de secretaresse van meneer Hsieh-Fu. Die bus is ook voor mij gehuurd." „Ik heb 'r in ieder geval niet als vriendinnetje meegesmokkeld," grin- nekte jhr. A. G. L. M. F. van Nat- teluur tot Droogenbroeck, „zij zat al in de bus toen ik achteraan kwam hollen." „We zullen dat wel even met de heer Ravebek bepraten," vond No. 418, „en in elk geval behoef ik van een blinde passagiers geen orders aan te nemen." Ze stak het blauwe formulier in haar geldtas en liep zonder verder om te zien naar voren. „O zij boos!" kirde het kleine poppetje verlegen. „Ja, zij erg boos op Ko-ko, omdat hij er zeven vrouwen op na wil hou den en één voor één doodmaken en in stukjes snijden." Niet-begrijpend staarde zij hem aan. „Liang-sjin, heeft deze conduc trice soms een kennisje of een fa milielid dat Liselotte heet?" „Ja," fluisterde de secretaresse opeens verschrikt, „zij heeft een vriendin, die Liselotte heet. Zij mij verteld „En Ko-ko wil die Liselotte dood maken?" HL, néé. Niet Ko-ko! Maar vriend varW_dselotte." Hij trok haar naast zich op de bank. „Liang-sjin, vertel mij dat verhaal." „Nee, nee," weerde ze af, „dat kan ik niet. Dat mag ik niet. Dat is groot geheim. Jij moet ook niet met Lola over spreken. Lola erg bedroefd als vriendin doodgemaakt wordt. Jij nergens over spreken, dat is beter. Ik ook niet over spreken." „Liang-sjin kent Liselotte?" „Ja, heel goed." „Hoe ziet ze d'r uit? Wat doet ze en waar woont ze?" „Oh, nee, ik mag niets vertellen!" „Van wie dan niet?" „Van de grote meester niet. Alles heel diep geheim. Als Liang-sjin iets zou vertellen, werd zij ook doodge maakt. En ieder, aan wie iets van dit geheim bekend raakte, werd ook doodgemaakt. Daarom veel beter als jij niets weet." „Lieve help," zuchtte Antonio Ge- rardus Leopold Marinus Flipje, „ik wist niet, dat de meester van plan was zoveel mensen dood te maken Dan mag ik wel heel voorzich tig zim!" „Ja, jij moet nergens over spre ken. Met niemand." „Maar wat heeft Lola dan met de meester te maken?" „Oh, zeer veel. De grote meester interesseert zich erg voor deze con ductrice. Hij mij al gevraagd naar haar naam, haar nummer, haar leef tijd, haar adres, naar haar karakter, haar liefhebberijen, haar financiële omstandigheden en naar de maat van haar uniform. En nog veel meer. Ik denk hij heeft plannen met haar." Op het bleke gezicht verscheen een tevreden uitdrukking. H-t Peskundigsf ad Muziekschool „Ara Mi Harmonium-les KOR DIJKSTRA „Zo.... Heeft hij plannen met haar! Goed dat ik het weet. Heb je de meester alles van haar verteld?" „Ja, ik moet de grote meester toch gehoorzamen! Hij erg tevreden over mij. Ze keek met haar liefste glim lach naar haar buurman op. „Koko ook tevreden over mij?" Hij sloeg een arm om haar tengere schoudertje en boog zijn hoofd iets naar haar over. „Ko-ko héél tevre den over Liang-sjin. Zij heeft mij niet te veel verteld, en toch ook niet te weinig." Ze vleide haar ravenzwarte kopje tegen zijn borst. Stil zwijgend bleven ze zo zitten. Ieder verdiept in zijn gedachten. Wordt vervolgd „DE VEENZANGERS" JUBILEERDEN. In de bovenzaal van Hotel „De Ko renbeurs" kwamen zeer velen het be stuur van de „Veenzangers" compli menteren, waarbij wij opmerkten Burgemeester Bakker en Wethouder Middelhoven, de Voorzitter van Ge west Utrecht van het Kon. Ned. Zan gersverbond, de heer Groos en talrijke deputaties van muziek- en zangvereni gingen uit Veenendaal. De directeur- geneesheer van het sanatorium „Zon negloren", Dr Berghauser-Pont was eveneens met een deputatie aanwezig, om „De Veenzangers" die elk jaar „Zonnegloren" bezoeken, geluk te wensen. Een schat van bloemen was in de receptiezaal aanwezig en later op de avond op het podium in het verenigingsgebouw, waar burgemees ter Bakker als beschermheer de jubi- leumuitvoering opende en daarna na mens de bevolking van Veenendaal het koor in haar geheel feliciteerde met dit 25-jarig bestaan. De grote zaal was zeer goed bezet. Onder leiding van Gijsbert van Zan ten zongen „De Veenzangers" achter eenvolgens Adoramus Te, Popule Meus, Litaney, Trösterin Musik, Am Grabe en Veni Creator Spiritus. Hierna feliciteerde de heer Groos het koor namens het Ned. Zangersver bond, waarbij hij aan „De Veenzan gers" de zilveren medaille van het Verbond overhandigde. Daarna hul digde hij de voorzitter, de heer Van Walsum, die 25 jaar lid van „De Veen zangers" was, waarvan 23 jaar als voorzitter. Ook hij ontving een insigne. Als erelid van „De Veenzangers" bood Mr J. J. P. C. van Kuyk daarna namens het koor aan de jubilerende voorzitter een zilveren vulpotlood met inscriptie aan. Nadat het koor voor de pauze nog el}kele nummers had gezongen, waar bij zij haar vooruitgang van de laatste jaren duidelijk naar voren liet komen, werden na de pauze verschillende opera-fragmenten uitgevoerd, met me dewerking van de Harmonie „Caeci- lia", de Werkgroep voor Muziek en een dameskoor, uit de echtgenoten van de leden van „De Veenzangers". De piano-begeleiding was in handen van Bep Hendriks. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 2 tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr. En gel, Sandbrinkstraat, Telefoon 425. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr De Waard Telefoon K 8387-200, De Klomp. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr. Kars, Amerongen.

De Vallei | 1951 | | pagina 6