Middenstandsactie in Rhenen belooft veel succes Eist TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 2 NOVEMBFR 1Q51 No. 44 Periode verlengd ^Rondom de (^uneratoren Burgemeester weer in functie Sij het e DAMPO •m- ->voo, ■stu kuchen STILLES £n erger Êt BiLANGRIJKf P. J. Anbeek SS. y We zouden nog nadere bijzonderheden mededelen over de actie, die onze plaatselijke middenstanders gaan voeren. Welnu, om te beginnen kunnen we er melding van maken aldus deelt ons de voorzitter de heer H. Laheij mede dat deze actie met tien dagen is uitgebreid. Reeds op 14 November vangt de attractie-verkoop aan en deze zal duren tot 5 December. In deze periode zullen de winkeliers voor elke 0.50 aankoop aan de klant een genummerde bon uitreiken. Op de verjaardag van St. Nicolaas zal de trekking plaats vinden en zullen de schitterende cadeaux, waar onder een electrische wasmachine, een dames- of herenrijwiel, radio-toe stel etc. aan de man of de vrouw komen. Zeer veel andere prijzen completeren het geheel. Ook van de zijde van verschillende plaatselijke industrieën zijn toezeggingen binnen, wat beschikbaarstelling van verras singen betreft. Wat voor de kopers nog van groot belang is om te weten is, dat behou dens goedkeuring van het Gem.best. vanaf 17 Nov. tot 5 December de winkels tot 10 uur open zullen zijn. Verder zal de middenstand evenals voorgaande jaren ook nu weer St. Nicolaas feestelijk ontvan gen, met muzikale opluistering. De verwachting bestaat, dat het ge meentebestuur de weldoener officieel ten stadhuize zal begroeten. Dit jaar zal bovendien bijzondere zorg worden besteed aan de Ouden van dagej^ de zieken en de hulp- behoevencWn. Tenslotte kon de middenstands voorzitter nog "een prettig geluid la ten horen voor de scholen en de plaatselijke verenigingen. Mochten zij een bezoek van St. Nicolaas op prijs stellen, dan kunnen zij daartoe een verzoek indienen, en zal de Sint zonder mankeren en kosteloos op het appèl zijn. Woensdagochtend heeft Burge meester Bosch ridder van Rosenthal zijn werkzaamheden ten stadhuize weer hervat, na een periode van ruim zes weken van gedwongen rust te hebben doorgebracht, waarvan enke le weken in Noordwqk en Voorst. Wij mochten reeds een kort onder houd hebben met Mr. Bosch van Ro senthal. „Ik moet de eerste tijd nog wat kalmpjes aan doen," zei hij. „Ik hoop dan ook maar, dat de burgerij mij de eerste weken nog wat ontziet en niet dringende zaken nog eventjes op wil schorten. Wij hopen mèt de Burgemeester dat onze stadgenoten met deze wens rekening zullen houden, opdat hij spoedig het auto-ongeluk van 14 September geheel te boven mag zijn SCHAAKCOMPETITIE. Het tweede tiental van de Rhenen- se Schaakclub gaat in het kader van de OSBO-competitie Maandagavond op bezoek bij Ritmeester-Veenen- daal. Het eerste reist naar Nijmegen, om er UVS II te ontmoeten. RIJNDERT BAARS t Dinsdagmiddag vond onder bui tengewoon grote belangstelling de begrafenis plaats van wijlen de heer Rijndert Baars, die een vooraanstaan de plaats innam in het kerkelijk le ven van de Oud Gereformeerde Ge meente. In het kerkgebouw aan de Ban- tuinweg, waar het stoffelijk over schot stond opgebaard, leidde Ds. W. H. Blaak van Geldermalsen de uitvaartdienst. BELANGRIJKE VOETBALDAG Het belooft Zondag voor Voor waarts een belangrijke dag te wor den in dit competitie-seizoen. Op iCandia vindt dan namelijk de ont moeting plaats met Wijk bij Duur stede, dat nog steeds ongeslagen op |kop gaat. We twijfelen er dan ook niet aan, of Voorwaarts zal haar uiterste best doen om dit Wijkse- record te breken. Bovendien om zo doende zelf ook nog de kans te be houden op de bovenste plaats. Wijk bij Duurstede zal vergezeld zijn van een grote schare supporters. Het belooft een grote drukte te wor den op het Candia-terrein. (ouwelui gebore in ut Veenendaolse jziekehuis, tenslotte toch nog in Rhe nen aongegeve motte worde. Jao, eigelijk gezeid, tot zover kan |'k ut nog nie bar best snappe. Mor nou kom vandaog wéér de ,krant ut Utrecht bij m'n over den [onderdeur en daor staot heel wat anders in! En da doet nou bij mijn verstand (de deur dich. Ik zeg nog is, ik bin jnie zo arrig helder van bove, mör daor stind nou te léze, dat in de leêftijd van zoveul jaor, in ut Ju- liaonao-Ziekehuis te Veenendaol jenzowijt.enzowijt. Wa'k nou aon m'n fiets hèt hange week nie, mör as ut Juliaonao-Zie- kehuis nou volleges die krant eerlijk waor al te Veenendaol staot, nou, dan begrèp ik van al die gemeente- raodsvergaoderinge geen snars meer' DE KLOKKENVERKOPER Ik stind 'r vléje weêk toch maor raor tusse wór. Aon dei^m|: kant hevug veul gesputter van^^Knarré pende verenigheid, as-da^^ nie ge- nög worde meegewarrekt en aon den andere kant zwembadplanne mit kaono-vijvers en ijsbaonen op den Grebsenbarreg. Ik wil d'r zo nog wel is tusse staon, mör dan aon de kant van de verenigheid ök grootse plan- ne, mit een hoop medewarreking! Mör de krante hebben toch iezig vol gestaon de afgelope daoge. Ik weet nie of ut jullie ök opgevallen is, mor overal konde weer léze van sensaotie. Nee, wacht is effe, ut is bar ingewikkeld veur me, mör ik kom d'r wel ut, ik bedoel annek- saotie. Den één is d'r veur, den ander is d'r tége, den darde zal een tége- veurstel doen, den vierde hèt geen landhonger, maor misschien een goeie eetlust, den vijfde gaot 'r ver- lêge mee accoord, den zesde wil Jao, wa wü die eigenlijk. In de Ede- Ise raod w"aore d'r twee, die wisten Jut eigelijk ök nie meer. Eén Edel- ,achtbaore—zee, de bevolkjig van Gelders Veenendaol vuul^pfch in meerderheid Veens" en dan andere Edelachtbaore zee 80 present van de bevolking van Gelders Veenendaol wil liever bij Ede blijve! Eén ding weet ik zeker, wij klok- keverkopers hebben ut 'r niks op. Affijn, de gemeenteraod van ons staot z'n mannetjie wel en die hèt dan ök al fors van d'r af geblaoze. D'r zijn me nog meer dinge op- .gevalle, die 'k nie goed heb kunne [vollege. Nou motte me nie kwaolijk neme as ut soms wèl te begrijpen is, want ik bin mör een bar domme Ikeuterboer. Om kort te gaon, ik lees in de jkrant dat ze ut Utrecht altijd bij m'n in de bus goöie, dat een Edelacht- Ibaore in de raod van Veenendaol hèt gezeid, dat ie ut absurd vond, ;dat ut Veenendaolse ziekehuis juust buite de grens zou blijve ligge, waor- ldeur Veenendaoler^ ut Veenendaolse 1T1AI. MACRO GAAT VERGADEREN. Motor- en Automobielclub en en Omstreken" gaat verga- deWI. De motorrijders hebben het leer tijdelijk aan de kapstok gehan gen om Dinsdagavond in café „Via duct" in een algemene ledenverga dering een terugblik te werpen op het zo zeer geslaagde seizoen en om een geheel nieuw program van actie onder de loupe te nemen. Ook de ontspanningsavonden van deze win ter komen ter sprake, getuige het agenda-punt: Revue 1951/52. Verder komt ter tafel het clubkampioen schap 1951. Staande de vergadering zal de clubkampioen 1951 worden bekend gemaakt. En wat de revue betreft, het defi nitieve programma bestaat uit nie» minder dan 27 nummers. Muzikale medewerking wordt verleend door „The Musical Quartet" o.l.v. Jacques Schik. Als conferencier zal optreden „De Gooise Buziau" (Frans Belmer). Onze stadgenoot de heer Joh. Drost heeft de regie in handen. De eerste opvoering van „Vol gas vooruit", zo- revue is getiteld, vindt plaats m^prene" op Woensdag 21 Novem ber a.s. Leersum komt de daarop volgende dag aan de beurt met een uitvoering in gebouw „Centrum" POSTZEGELACTIE. Het comité, dat zich jaarlijks be last met de verkoop van postzegels en prentbriefkaarten voor het kind, zal op 15 November a.s. met haar actie starten. BOSBRANDTHERMOMETER IETS NIEUWS. Onze stadgenoot de heer Jac. Baars heeft een model ontworpen van een bosbrandthermometer, wel ke voor de Utrechtse Bosbrandweer Vereniging een punt van overweging uit zal maken of al of niet tot plaat sing daarvan in de bossen zal wor den overgegaan. Deze „Thermometer" lijkt zeer veel op een normaal exemplaar. Al leen komen er geen graad-aandui dingen op voor, maar de woorden: zeer gevaarlijk, gevaarlijk, kans op bosbrand, weinig gevaar en geen ge vaar. Het „kwik" bestaat uit een rode streep, die met de hand kan worden bediend en op die manier geplaatst kan worden op de verschil lende hier genoemde gevaren. Iedere bos-bezoeker zal dan met één oog opslag kunnen zien, of er geen ge vaar te duchten is of dat hij bijzon der op z'n hoede moet zijn i.v.m. zeer grote kans op gevaar voor bosbrand. Mocht de „UBV" tot algehele in voering van deze „thermometer" overgaan, dan betekent dat weer een stap verder op het pad tot behoud van ons natuurschoon. „SPORT EN SPEL" HEEFT NIEUWE SECRETARIS. Er heeft een secretariaatswisseling plaats gevonden bij de speeltuin vereniging „Sport en Spel". Tot nog toe vervulde Mej. J. M. Claus deze functie, doch zij is vervangen door de heer D. J. Klumpenaar, Van Suy- lenplein 4. Mej. Claus is bestuurslid gebleven. 1 November werd een aanvang [gemaakt met het clubwerk voor schoolgaande kinderen onder leiding van verschillende speeltuinvrienden in het gymnastieklokaal aan de Ban- tuinweg. Donderdagavond van 6.45 8 uur: meisjes in de schoolgaande leeftijd; Zaterdagmiddag van 23.30 uur: jongens in de schoolgaande leef tijd en Zaterdagmiddag na 3.30 uur: gecombineerd. Er zullen verschillende kinder- jspelen worden gedaan en clubjes worden gevormd. JAARVERGADERING N.P.B. De afdeling Rhenen van de Neder landse Protestanten Bond kwam Dinsdagavond in „Het Wapen van Hardenbroek" in jaarvergadering bijeen. De opkomst was zeer goed. Men besloot deze winter een viertal lezingen te houden. De heer G. Ane- ma zal de leiding nemen bij het jeugdwerk, voor kinderen van 12 tot 15 jaar. gebracht, waarna het aftredende be- Diverse jaarverslagen werden uit gebracht, waarna het aftredende bestuurslid mevrouw Van Rhijn werd herkozen. In de vacature Me vrouw Van der Meulen-Kuilart werd benoemd de heer H. Schuiling KRACHTDADIGE STEUN AAN G.V. „WILSKRACHT". Enige ingezetenen, waaronder de organisatoren van verschillende tot nog toe geslaagde bazars e.d., t.w. de heren H. J. Hoffman, G. van Dam ?n H. Laheij, hebben het initiatief opgevat om onze plaatselijke gym nastiekvereniging „Wilskracht" daadwerkelijk te gaan steunen. Deze vereniging verdient deze steun ten volle. Nog nimmer collecteerde zij, nog nimmer genoot zij subsidie van welke instantie ook! De afgelopen zomer gaf zij een uitvoering, die on- jdanks het slechte weer veel publiek trok, doch wat haar desondanks nog een financieel tekort opleverde. Wanneer de vereiste toestemmin gen voor de actie, waaraan tot be sluit verbonden een bazar, zijn ver kregen, hopen wij hierop nog nader terug te komer^ J ORANJE-WIT WAS WELKOM. Op uitnodiging heeft de dames- en herengroep van de Gymnastiek van Oranje-Wit, verleden week Zaterdag avond een bezoek gebracht aan het Ambonezenkamp bij Ochten. In de, geheel voor deze avond versierde ont spanningszaal, werd er een uitvoering gegeven die bijzonder gewaardeerd werd. Duidelijk werd dit vertolkt door het enthousiaste applaus dat de Oran je-Wit leden kregen na elk nummer. Na afloop sprak het hoofd van het kamp namens de Zuid-Molukse bewo ners zijn dank uit voor de bereidwil ligheid van Oranje-Wit en er bleek een wederzijdse vriendschap te zijn ontstaan. Als tegenprestatie nam een Hawaian-ensemble op het podium plaats en bood de gasten nog een uur tje Indische muziek en zang. Let vooral op de advertentie van SPORT. Doordat de wedstrijd Fortissimo Oranje-Wit werd uitgesteld had Oran je-Wit voor de tweede week rust. Hun 2e elftal speelde een thuiswed strijd tegen Wijk bij Duurstede 2 en won met 32 waardoor zij nog steeds ongeslagen bleven. Oranje-Wit 3 boekte eveneens een overwinning door met 21 Austerlitz Eist is bezig op het kampioenschap aan te stevenen en wist ook nu weer een daverende overwinning te behalen op Aurora. Met een 40 zege keerden de groen- witten huiswaarts. In hoofdzaak be rust thans de leiding, in deze afdeling, in handen van Eist en Cabauw. Beide ploegen hebben nu ieder twaalf pun ten uit zeven wedstrijden en de eer ste helft van de competitie is achter de rug zodat beide clubs de tweede helft met gelijke kansen beginnen. Eist 2 won met 20 van Austerlitz 2. Programma van deze week: VSKOranje-Wit; Oranje-Wit 3 Soesterberg 3; Eist 2—HDS 2. Zaterdagmiddag spelen: Oranje-Wit De Merino's A; Oranje-Wit a Vallei vogels a; Ederveen AEist A.

De Vallei | 1951 | | pagina 5