Gem.bestuur vraagt woning bouwlening van inwoners Duizend cadeaux van de St. Nicolaas-actie Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 1/2 Millioen voor 50 woningen Noodmaatregel om scholen-bouw te verzekeren Fa. J. F. Tak KLEtFSmAll S BOEKHUIS Hae.lt tacd niet! 25e JAARGANG VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951 No 46 Gij en' de wereld Genesis 1 en de gelovige Paulus en wij Gem. bureaux 7gterdaas gesloten Caecilia voor de radio Nu weer inbraak in de Hoofdstraat SintNicolaas wordt door burgemeester ontvangen Winkeliersver. zorgt voor een nieuwe sensatie AGENDA p Hedenavond 16 November: Juist in hoestmiddelen hebben wij een buiten gewone grote sorte ring. Reeds 25 gevallen van vogelpest Wordt ook verbetering Achterkerk uitgesteld? Fa. S. BOS Hoofdstr. 91-93 Abonnementsprijs I 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND KADE MAANDERBUURT. EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL De bouw van arbeiderswoningen in Veenendaal is na de bevrijding het voorwerp van aanhoudende zorg geweest. Het woonruimtetekort in ons gehele land is een vraagstuk, waaraan de Regering en alle gemeentebesturen veel tijd, moeite en geld hebben besteed. Hoewel sedert de bevrijding door de zorg van de gemeente in samen werking met de beide plaatselijke bouwverenigingen 362 woningen zijn ge bouwd en er op het ogenblik nog 52 woningen in aanbouw zijn en bovendien in de particuliere sector 57 woningen verrezen, is het aantal ingeschreven woningzoekenden nog zéér groot en bedraagt dit aantal, volgens een nauw keurige telling, op dit ogenblik niet minder dan 717. In plaats van geleidelijk af te nemen, vertoont dit aantal zelfs een stij ging, zodat het dringend noodzakelijk is de woningbouw met de meeste kracht voort te zetten. Deze cijfers zijn geheel in overeenstemming met die van vóór de oorlog. Vóór de oorlog werden in Veenendaal ongeveer 100 woningen per jaar ge bouwd. Laten wij het jaar 1940, toen de woningbouw nog vrijwel normaal voortgang kon hebben, buiten beschouwing, dan zouden er aan het eind van 1951 rond 1100 woningen moeten zijn bijgebouwd, terwijl dit aantal rond 400 bedraagt, zodat het tekort rond 700 bedraagt. Een feit is, dat in deze gemeente van Overheidswege voor rond 4^ mil- lioen gulden is gebouwd. Hoe groot dit cijfer ook moge zijn, toch zijn B. en W. van Veenendaal van mening gelet op de nog grotere nood dat de woningbouw geregelde voortgang moet hebben. Het gemeentebestuur wil bouwen maar kan voor dit geld op de kapitaal markt niet terecht. De gemeente wil weer gaan lenen voor de woningbouw, maar nu bij haar eigen burgers en wel een woningbouw obligatielening. Over deze grootse en bizondere plannen zeggen B. en W. in hun uitvoerig schrijven aan de Raad o.a. nog het volgende: inschrijvingen zullen bedragen. De koers van uitgifte is 100 De lening zal ineens a pari worden afgelost na 15 jaar. De gemeente zal de eerste 5 jaren niet tot vervroegde gehele of ge deeltelijke aflossing kunnen overgaan, de volgende 5 jaren slechts tegen een koers van 101.5 en gedurende de laatste 5 jaren tegen een koers van 101 De vervroegde gehele of ge deeltelijke aflossing zal gechieden met inachtneming van een opzeggingster mijn van twee maanden. Tot en met 31 December a.s. kan op de lening worden ingeschreven. De in schrijvingsbiljetten kunnen worden in geleverd bij de gemeente-ontvanger, bij het kantoor Veenendaal van de Amsterdamse Bank N.V., bij de coöpe ratieve Boerenleenbank „Veenendaal" en bij de kantoren Veenendaal van de Rptterdarosr-ho v Bank. NAL c# O? Twèn'tsche Bank N.V. De storting van de bedragen moet geschieden op 2 Januari 1952. Teneinde zoveel mogelijk ingezete nen in de gelegenheid te stellen gelden voor deze lening beschikbaar te stel len, is desgewenst de storting mogelijk tot 1 Juli 1952 in gedeelten b.v. per maand. Ten aanzien van de goedkeuring van de nieuwe bouwplannen moet, zoals bekend, rekening worden gehouden met dc van Regeringswege gegeven richtlijnen voor de investeringen, het geen betekent, dat geen goedkeuring kan worden verkregen, als het ge meentebestuur niet heeft kunnen aan tonen, dat het over de benodigde geld middelen op lange termijn beschikt. B. en W. stellen zich voor zo spoedig mogelijk plannen in gereedheid te doen brengen voor de bouw van 50 woning wetwoningen, waarmede een bedrag van rond i/2 millioen gulden gemoeid zal zijn. De gemeente kan dit geld niet lenen op de wijze, waarop zij zich tot dus verre het nodige kapitaal verschafte. Toch moet in 1952 de woningbouw _doorgaan! "~*T?en ieder is zich van het schrïjnëride woningtekort pijnlijk bewust. Een ieder beseft ten volle, dat met inper king en beteugeling van dit tekort een belang van de eerste orde wordt ge diend. Een ieder zou het ten diepste betreuren, als in onze welvarende en bloeiende gemeente het jaar 1952 een sterke vergroting van de woningnood te zien zou geven. Ook in 1952 moeten wij bouwen! Dat kan! Maar dat kan alleen als alle burgers van- Veenendaal hun steentje bijdra gen. B. en W. stellen zich voor om de ingezetenen, die over ruime middelen beschikken op te wekken om hun be schikbare gelden tijdelijk af te staan aan de gemeenschap, waartoe zij be horen doch B. en W. willen ook een beroep doen op de ingezetenen met een smallere beurs om voor het goede doel het hunne te doen. Wij zijn er van overtuigd, aldus B. en W., dat iedere Veenendaler, als be legger of als spaarder de woningbouw lening met zakelijk ook zal bekijken maar wij zijn er ooi? van overtuigd, dat iedere Veenendaler deze lening als burger van Veenendaal zal zien, omdat het hem niet aan burgerzin ont breekt. Of men nog het voorrecht heeft met zijn gezin ove een vrije woning te be schikken of men zijn woonruimte met anderen moet delenof men nog steeds met smart naar een eigen on derdak uitziet vast staat, dat de positie van iedereen slechter wordt, naarmate de woningbouw belemme ring ondervindt en vast staat ook, dat verbetering enkel afhangt van met kracht voortgezette woningbouw! Welnu, het is onze vaste overtuiging, dat de gelden voor vijftig nieuwe wo ningen beschikbaar zullen komen, als iedere Veenendaler, naar vermogen, medehelpt om de lening van Veenen daal naar wens te doen slagen. Zij slaagt als de Veenendalers dat willen! Dat zij hun burgerzin tonen! Burgerzin is burgerpicht! En als dan straks, naar B. en W. vurig hopen, onze bouwvakarbeiders de muren van vijftig nieuwe huizen doen verrijzen, zullen alle Veenenda lers, met een variant op een gezegde van Jan Pieterszoon Coen uitroepen: „Ziet, wat goede burgerzin vermag!" Het gemeentebestuur stelt zich voor over te gaan tot de uitgifte van 4 obligaties in coupures van 1.000,-, 500,- en 100,- tot een totaalbedrag van 500.000,- of zoveel meer als de Union-, Parker-, Swan Waterman-, Osmia- en Montblanc vulpennen koopt U bij de vulpenspecialist Volledige service en garantie en voorzien van Uw naam terwijl U wacht Voor aanstaande Maandagavond heeft de Veenendaalse afdeling van het Chr. Nat. Vakverbond een bijeenkomst be legd in het gebouw aan de Eikenlaan, waar de heer B. Roolvink uit Utrecht zal spreken met als onderwerp „Gij en de wereld". Aan deze avond wordt verder mede werking verleend door de Chr. Gem. Zangver. Zang en Vriendschap uit De Bilt; Peter Ruijf, voordracht; Bert Woelderink orgel en Ger. Appelo te nor. Onder auspiciën van het comité Winteravondlezingen komt dr. J. Ver- seveldt spreken over „Genesis I en de gelovige", en wel op 22s November in hotel de Korenbeurs. Het belooft een zeer interessante le zing te worden; de te behandelen stof is voor iedere gelovige van groot be lang. Over dit onderwerp hoopt dr. J. G. Thoomes te spreken op a.s. Dinsdag avond in het gebouw aan de Eiken laan. NOGMAALS DE INBRAAK IN DE HOOGSTRAAT. Eén jaar gevangenisstraf luidde de eis, welke de Officier van Justitie stelde tegen te 49-jarige koopman J. B., die wegens medeplichtigheid van diefstal door middel van braak voor de Utrechtse Rechtbank was gedagvaard. Verdachte was namelijk de geld schieter van het trio, dat enige maan den geleden een inbraak pleegde bij De Erven in de Hoogstraat. Om de zaak leeg te kunnen halen, hadden de inbrekers een auto nodig, doch het ont brak aan de nodige contanten. Zij maakten kennis met de koopman, die edelmoedig zijn radio beleende om de adspirant-dieven honderd gulden te kunnen verstrekken voor het huren van een wagen. Ter zitting ontkende verdachte per tinent geweten te hebben, dat het trio een inbraak te* Veenendaal zou plegen, hij had gehoord dat er sprake was van Utrecht en meende, dat hij niet aan sprakelijk kon worden gesteld voor de gewijzigde plannen van het inbrekers college. „Een gevaarlijke zwakheid" noem de de President de hulpvaardige mede werking van verdachte. Hij kon dan ook niet aannemen dat iemand, die de knepen van het vak verstond, niet zou geweten hebben van het gemaakte plan. Op 27 November a.s. zal de Recht bank uitspraak doen. De obligaties zullen worden voor zien van halfjaarlijkse coupons, be taalbaar op 1 Juli en 2 Januari ten kantore van de gemeente-ontvanger en de bovengenoemde «bankinstellingen, de eerste coupon op 1 Juli 1952. Indien na 2 Januari 1952 ineens of in gedeel ten wordt gestort, dan wordt een ge zegelde obligatie verstrekt op het mo ment van volstorting van het bedrag der inschrijving, waarbij uiteraard ver rekening van rente plaats vindt. Het beurszegel ad 1.2 0/00 komt, zoals ge bruikelijk, ten laste van de inschrij vers. De provisie bedraagt 3/8 4 omzetbelasting, dus f 3,90 per 1.000,-, vermeerderd met J/4 gui- chet-provisie 4 omzetbelasting voor zover de lening door bemiddeling van bankinstellingen wordt geplaatst. De provisie 3/8 en met de omzetbelasting komt voor rekening van de gemeente Veenendaal. Toewijzing geschiedt naar volgorde van binnenkomst, terwijl, indien zich onvoorziene omstandigheden zouden voordoen, welke het welslagen dezer lening in gevaar zouden brengen, de gemeente gerechtigd zal zijn deze le ning terug te nemen. Alle eventuele belastingen op rente als zodanig, die in de toekomst even tueel geheven mochten worden, komen voor rekening van de gemeente. Wij vleien ons met de hoop, dat dit besluit in grote eensgezindheid en met geestdrift zal worden genomen. Zo eindigen B. en W. in hun schrij ven dat het betreffende voorstel aan de Raad vergezelde. Medegedeeld wordt nog dat het in het voornemen ligt een prospectus en een inschrijformulier voor deze wo ningbouwlening huis aan huis bij de ingezetenen van Veenendaal te bezor gen. In de raadsvergadering van morgen, Zaterdagavond, zal de Raad inzake deze plannen van B. en W. een stand punt kenbaar maken. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat met in gang van 17 November 1951 alle ge meentelijke bureaux, in verband met brandstoffenbesparing, des Zaterdags gesloten zullen zijn. Maandagavond a.s. van half zeven tot zeven uur zullen wij onze plaatse lijke Harmonie „Caecilia" voor de ra dio kunnen beluisteren. In de rubriek „Koren en Corpsen" van de NCRV wordt dan een concert ten gehore gebracht, dat op 12 Septem ber j.l. reeds op platen werd opgeno men. Uitgevoerd worden: de mars Lijn- wood ord S. Humes; Das Modell, een ouverture van Von Suppé; Wiener Burger van Oedner en de mars Flying Eagle van H. L. Blankenburg. 800 GULDEN VOOR DE KANKER BESTRIJDING. De grote verlotings-actie met fraaie en waardevolle prijzen, georganiseerd door de firma C. Diepeveen in de Hoofdstraat, is een schitterend succes geworden. De opbrengst, bestemd voor de kan kerbestrijding, was rond 800. Dit prachtige bedrag kon intussen reeds ter beschikking van het Konin gin Wilhelminafonds gesteld worden. De reeks inbraken van de laatste weken is nu weer gevolgd door een inbraak in de manufacturenzaak van de firma C. D. in de Hoofdstraat. In de nacht van Dinsdag op Woens dag hebben inbrekers zich door mid del van inklimming toegang weten te verschaffen aan de achterkant van het pand. Een partij textielgoederen werd ont vreemd. De politie stelt en onderzoek in. Ook aan de achterzijde van een par ticuliere woning op de Kerke wijk heeft men deze week een ontdekking gedaan welke waarschijnlijk sporen betreft van een poging tot inbraak. Intussen blijkt wel dat de grootste waakzaamheid geboden blijft. In het belang van het politieonder zoek wordt de ingezetenen aangeraden elk verdacht verschijnsel direct aan de politie te melden en niet eerst zelf op onderzoek uit te gaan. In een open landauer, welke zal worden getrokken door vier paarden en geëscorteerd door een groep Spaan se edellieden, zal Sint Nicolaas in ge zelschap van twee van zijn knechten Zaterdagmiddag 1 December in Vee nendaal aankomen. Om kwart over drie zal burgemeester Bakker zijne goedheid officieel voor het gemeentehuis ontvangen en hem toespreken. Verder zal Sint en zijn gezelschap een rit door de gemeente maken. Twee muziekcorpsen zullen hem op deze tocht begeleiden. Over het punt van aankomst in de gemeente en over de route welke de Sint bij zijn rondgang denkt te nemen volgen nog nadere bizonderheden. Onze Veenendaalse winkeliersvereniging heeft zich altqd doen kennen als bizonder actief en het is dan ook in de verre omtrek bekend als de Veenendaalse winkeliers een actie op touw zetten, dan is het raak. Deze vereniging verstaat de kunst om een actie-week tot een feest- week te maken. Ook tijdens de aanstaaande Sint Nicolaas-actie, welke op Maandag 26 November begint, komt men weer met iets geheel nieuws en dan nog wel een attractie welke volledig past in de sfeer van het Sinterklaasfeest. De winkeliers hebben namelijk niet minder dan duizend cadeaux beschik baar gesteld die werkelijk de moeite waard zjjn, en die absoluut zonder enige verplichting, en alleen maar door ze zelf te zoeken, in het bezit van een duizendtal gelukkigen kunnen komen. De duizend cadeaux liggen n.L ver spreid in de etalages van leden der Winkeliersvereniging. Volgende week zal een speciaal Sint Nicolaas-nummer van „Gezellig Win kelen" verschijnen dat een lijst met namen en adressen van alle leden be vat en tevens (dit is het belangrijkste) zal Gezellig Winkelen genummerd zijn, d.w.z. elk exemplaar van dit blad heeft een eigen nummer, op de voorpagina afgedrukt. De duizend cadeaux in de etalages verspreid, zijn eveneens voorzien van een nummer. De bedoeling is nu dat men het num mer van Gezellig Winkelen vergelijkt met de nummers welke zijn aange bracht op de cadeaux in de etalages. Als de nummers gelijk zijn dan kan de 'bezitter van het gelijkgenummerde exemplaar van Gezellig Winkelen de betreffende winkel binnen stappen en tegen inlevering van het gehele blad, dus niet tegen een uitgeknipt nummer, zijn cadeau meteen in ontvangst ne men. De lijst met namen van de leden- winkeliérs kan men gebruiken om het (In kl. zaal Eltheto) 8 uur, g oprichtingsvergadering van fz een Chr. Hist. Unie-jonge- U rengroep. y Zaterdagavond 17 November: (In geb. a.d. Eikenlaan), |1 Bonte avond van V.V. „Vee- nendaal" met medew. van |f Kamikie Hawaiians en to- |f neelgroep „N.A.O." g Maandag 19 November: (In geb. a.d. Eikenlaan), de |l heer B. Roolvink spreekt voor het Chr. Nat. Vakver- i\ bond met medew. van een §1 koor, en organist en tenor. M Dinsdag 20 November: (In geb. a.d. Eikenlaan), des avonds, dr. J. G. Thoomes spreekt over „Paulus en wij". Donderdagavond 22 November: ff (In Hotel „De Korenbeurs") g Dr. J. Verse veld spreekt over „Genesis I en de geo- logie". (In „Eltheto") 8 uur, Twee- g de Kamerlid mr. Dr. J. J. g= R. Schmal spreekt voor de C.H.U. over „Vragen van |l de dag", ff Vrijdagavond 23 November: (In de Kegelbaan), 8 uur Dr. Ozinga spreekt voor de if A.R. Kiesver. over „Wat ge- ff beurt er in Azië". rr= Het is niet alleen de financiering van de woningbouw, welke stagneert door de moeilijke situatie op de kapitaalmarkt; ook bü de scholenbouw ,-jWden~an|Stige .tnaeüiikhedew MMtasmdAaufcw* •-* Van de scholen, voor welker stichting de vereiste medewerking ingevolge de lager onderwijswet werd verleend, verkreeg de Nederlands Hervormde school aan de Dr. de Visserstraat in 1951 reeds de nodige rijksgoedkeuring om tot de bouw over te gaan, terwijl de Koningin Julianaschool, afdeling lager onderwijs („opleidingsschool") voor 10 lokalen en de Christelijk Na tionale schooi aan het Dr. Slotemaker de Bruïneplein voor 6 lokalen zijn geplaatst op de door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen opgemaakte urgenticlijst voor de scholenbouw in 1952. Het is derhalve vrijwel zeker, dat de vereiste Fijksgoedkeuring voor beide laatstgenoemde scholen in 1952 zal worden ontvangen. ERNSTIGE MOEILIJKHEDEN BIJ BOUW HERV. SCHOOL DREIGEN. Daar het gemeentebestuur er ech ter, ondanks herhaalde pogingen, niet in was geslaagd een vaste lening voor de financiering van de stich- tingskosten te sluiten en er geen enkel uitzicht was dat een nieuwe poging binnen kort tijd kans van sla gen zou hebben, hebben B. en W. tegenover de Ned. Nerv. Kerkeraad uitdrukkelijk verklaard geen enkele toezegging te kunnen doen over het beschikbaar stellen gelden van de nodige gelden. De Kerkeraad, ongetwijfeld ge drongen door het tekort aan lesruim te in zijn bestaande school aan de Patrimoniumlaan er wordt reeds gebruik gemaakt van noodlokalen heeft desondanks met de bouw een aanvang gemaakt. De bewuste school is thans reeds voor een groot gedeelte gereed. Ook thans is het echter nog uit gesloten, dat de gemeente een lening verkrijgt, waaruit de stichtingskos- ten op lange termijn kunnen worden gefinancierd. Het gevolg daarvan is, dat ernstige moeilijkheden dreigen te ontstaan met de aannemer en dat de mogelijkheid niet uitgesloten moet worden geacht, dat de school öf niet geheel gereed wordt gemaakt öf, in dien wèl gereed, niet ter beschikking van het schoolbestuur wordt gesteld. Teneinde een dergelijke funeste ontwikkeling van deze zaak te voor komen stellen B. en W. de Raad voor een noodmaatregel toe te passen, na melijk financiering met gelden in re kening-courant voor de tijd van 5 jaar; B. en W. zeggen vrij zeker in de gelegenheid te zijn de nodige gel den in dergelijke vorm op te nemen. DE KONINGIN JULIANA SCHOOL. Ook de bouw van de Koningin Ju lianaschool, afdeling lager onderwijs en van de Christelijke Nationale school, met welke bouw een even groot belang voor de gemeente ge- Drogist Apoth, Ass. Hoofdstr. 118-Tel. 632 - Veenendaal moeid is, zal in 1952, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, slechts doorgang kunnen vinden in dien Ged. St. financiering met gel den in rekening-courant toestaan; derhalve stellen B. en W. de Raad voor ook voor de bouw van deze scholen een rekening-courant-over eenkomst te sluiten. UITBREIDING OPENBARE SCHOOL. Tenslotte stellen zij voor gelden in rekening-courant op te nemen voor de financiering van de dringend noodzakelijke bijbouw van 2 lokalen aan de Openbare Lagere school aan de J. G. Sandbrinkstraat. Zoals be kend is het leerlingenaantal dezer school in de laatste tijd sterk toege nomen. De 7 klassen van de Open bare Lagere school zijn thans ver deeld over de drie bestaande lokalen. Deze toestand kan niet langer be stendigd blijven. Met de bovenstaande voorzienin gen ten behoeve van het onderwijs zijn zeer globaal geschat de a. stichting Nederland Hervorm- volgende bedragen gemoeid: de school 154.000.-; b. stichting Koningin Juliana- schhool, afd. l.o. ƒ200.000.-; c. stichting Christelijk Nationale school 166.000.-; d. uitbreiding Openbare Lagere school ƒ30.000.-; Totaal 550.000.-. Teneinde op zeer korte termijn een principiële uitspraak van Ged. St. te kunnen verkrijgen of het al of niet is toegestaan deze uitgaven met gel den in rekening-courant voorlopig te financieren, achten B en W. het zeer gewenst, dat de Raad in de ver gadering van morgenavond een be- BIJ HET AFSCHEID VAN DS. VAN DE BRINK. In gebouw Pro Rege aan de Kanaal- weg, zullen Ds en Mevrouw van den Brink morgenavond een afscheidsre ceptie houden in verband met het a.s. vertrek naar Den Haag. VERKIEZING OUDERLINGEN EN DIAKENEN GER. KERK. Woensdagavond werden tot ouder ling van de Gereformeerde Kerk alhier gekozen de heren A. Berends, D. Dil- lingh en E. Spies. En tot diakenen de heren R. Groeneveld en W. N. A. van Schuppen. OPBRENGST KLAPROOSDAG. Op Klaproosdag, j.l. Zaterdag, heeft de door de Nederlandse Oorlogsgraven stichting gehouden collecte een bedrag van 281.93 opgebracht. zoeken naar de cadeaux te vergemak kelijken. Weest dus extra voorzichtig en zui nig op het volgende week verschijnend Gezellig Winkelen. Vanaf Maandag 26 November zal men kunnen beginnen met zoeken want dan worden de genummerde ca deaux in de verschillende etalages ge legd. Zo heeft dus de Veenendaalse Win keliersvereniging weer gezorgd voor een nieuwe sensatie en ook voor een algemene en echte Sint Nicolaasstem- ming in Veenendaal. De bekende en gevreesde pseudo- vogelpest breidt zich in onze omge ving snel uit. Alleen al in de ge meente Veenendaal zijn op het ogen blik niet minder dan 25 gevallen van deze ziekte bekend. Ook het aantal gevallen van mond- en klauw zeer is beduidend groot en is reeds gestegen tot acht. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie - Hypotheek en Woningbureau Telefoon 290 BROUWER - Veenendaal Beëdigd makelaar en taxateur. In de oorspronkelijke gemeente begroting 1951 is geraamd voor ver betering van de Beatrixstraat een bedrag van 16.000.- en voor ver betering van de Achterkerkstraat 9.500.-, totaal 25.500.-. Voorts is op de post „onderhoud straten en pleinen" een bedrag van 14.600.- geraamd voor verbetering van de Fluitersstraat. Dit bedrag was oorspronkelijk uitgetrokken voor verbetering van de Keuchenius- straat, Dr. Kuyperstraat en het Ver laat. In totaal is voor verbetering van de Achterkerkstraat, Beatrixstraat en Fluitersstraat dus beschikbaar 25.500.- 14.600.- is ƒ40.100.-. Nu gebleken is dat dit bedrag bij de huidige materiaalprijzen en lonen niet voldoende zal zijn om al deze werken uit te voeren, willen B. en W. alleen de Beatrixstraat en de Fluiterstraat verbeteren en de ver betering van de Achterkerkstraat voorlopig uitstellen. Bij de gehouden aanbesteding van de verbetering van deze beide stra ten werd door 12 aannemers inge schreven. De hoogste was Aanne- mings- en wegenbouwbedrijf „Gel derland" te Apeldoorn voor 62.275; de laagste was de firma Gebr. D. J. en F. J. Bruijl te Ede voor 41.400.-. Vermeerderd met een bedrag ad 2000.- wegens materialen die de gemeente zelf levert, zullen de to taal-kosten, bij gunning van het werk aan de laagste inschrijver, dus be dragen 43.400.-. In verband hiermede stellen B. en W. de Raad voor het nog ontbreken de bedrag ad 3.300.- 43.400 40.100.-) een aanvullend crediet te verlenen. De Fluitersstraat zal, na opnieuw onder profiel te zijn gebracht, ge heel worden herstraat. Ook de Beatrixstraat zal eerst op nieuw onder profiel worden gebracht en daarna herstraat. Over deze be strating zal een laag Eshalite-beton worden aangebracht. In de raadsvergadering van mor genavond komt een en ander ter sprake. VOOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal.

De Vallei | 1951 | | pagina 1