Wèl of géén Sinterklaas Boekhuis Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Fa. J. F. Tak Geref. kerk nam afscheid van Ds Van den Brink Julianaziekenhuis in Ede wil gaan uitbreiden AGENDA Internationale Tafeltenniswedstrijden (Brussel-Gelderland) in Veenendaal Geslaagde Vogeltentoonstelling „de Stichtse heuvelrug" 25e JAARGANG VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 No 47 DE BETEKENIS VOOR HET GEZIN. Herv. Kerkeraad kan dubbeltallen stellen Bta WMidtvol St. Nieolui gtichiak Is eea Piano concert van Henk Lagendaal N.C.R.V. Ster - avond van De cadeaux van de Sint Nicolaas-actie BROUWER - Veenendaal Voetbal programma Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSCHE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week In: STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL GROEP, BENEDENEIND, KADE Bange vragen rijzen bij het naderen van de verjaardag van de meest populaire bisschop ter wereld. Immers December is de eerste winter maand. Het is de donkerste en toch de gezelligste periode van het gehele jaar met het Sinterklaasfeest, de Kerstdagen en de overgang van een oud naar een nieuw tijdsgewricht. Dit maakt December ook tot de duurste periode van het jaar. In geen maand zijn de behoeften misschien zo groot door de toenemende koude met zijn eisen aan goed eten, warme kleding en kolen. En het leven is zo duur. Waarvan moeten we die feestdagen nog financieren, zo roepen velen uit terwijl men misschien al moeite heeft de lopende uitgaven te dekken. Zo ooit, dan is er dit jaar wel zeker de mogelijkheid, dat in vele huizen de goede Sint niet zal verschijnen, noch voor de ouderen, noch voor de kinderen. En toch begaan we, zo handelend, wel een zeer grote fout, want Sint Ni- colaas is een feest, dat al jarenlang in Nederland met enthousiasme wordt gevierd. Juist hier vond de gulle hei lige zo'n luisterrijk onthaal, omdat wij een volk zijn, dat meer dan andere volken, de gezelligheid en het gezins- feest in het middelpunt van de be langstelling plaatsen. Dat vormt een deel van onze volkskracht en wij gaan er misschien te roekeloos mee om. Juist in de moderne tijd, nu er tal van krachten werken aan gelegenhe den om de gezinsband te versterken. Door een combinatie van factoren dreigt die gezinsband te verslappen. Er bestaat een drang tot vermaak in publieke gelegenheden. Ons werk of de opleiding drijven ons ook dikwijls 's avonds het huis uit. De strijd om het bestaan vraagt al onze aandacht, waaronder het gezin moet lijden. £n temidden van al die gezinsvliedende krachten, al dan niet noodzakelijk, komt nu het Sinterklaasfeest onze aan dacht vragen voor het gezin, van waar uit wij ons afzetten en waar in het geheim ligt voor al onze krachtsin spanning. Daarom heeft het zeker betekenis om zo nu en dan de aandacht van al dat andere eens af te wenden en iets te doen voor de versterking van de gezinsband. Het is een tijd van hoge prijzen en veel nood. We komen er als ouderen at spoedig tue uin d<. üezuinigmg— zoeken in het afschaffen van die Sin- terklaas-onzin, er van uitgaande dat zo'n feest geld kost. Inderdaad brengt zo'n festijn kosten met zich, die ten volle verantwoord zijn wanneer men het voorgaande be aamt. Die kosten zijn echter gering, terwijl men dikwijls meent, dat er zo veel mogelijk geld moet worden uit gegeven om het feest te doen slagen. Dure cadeau's worden over en weer aangeschaft om toch vooral niet voor andere feestgenoten de schijn te wek ken, dat men niet meer kan of wil geven. Maar daarin liggen niet de vreugde Nadat de lidmaten van de Ned. Herv. Gemeente van Veenendaal eerst met 1715 tegen 720 stemmen hebben uitgesproken, dat ze de ker keraad wilden machtigen om bij de verkiezing van de ambtsdragers de leiding te nemen, werd in de ge meentevergadering van Vrijdag j.l. beslist of de kerkeraad geheel of ge deeltelijk zou worden gemachtigd. Bij gehele machtiging kan de kerke raad zichzelf aanvullen, bij gedeelte lijke machtiging stelt de kerkeraad dubbeltallen waaruit de gemeente leden kiezen. Met 262 tegen 17 stem men werd het advies van de kerke raad gevolgd om de kerkeraad ge deeltelijk te machtigen. De gemeenteavond werd geopend door Ds. A. Vroegindewey, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat de ge meente met zo grote meerderheid zich achter het beleid van de kerke raad had gesteld en daarmee getoond had de gereformeerde beginselen trouw te willen blijven. Ds. K. van de Pol sprak een slotwoord, waarbij hij er bij de gemeente op aandrong in dezelfde lijn voort te werken. De lidmaten hebben nu gelegen heid om voor elke vacature aanbe velingen te doen voor de dubbel tallen. EIERMARKT. De aanvoer op de wekelijkse eiermarkt bedroeg Dinsdagmorgen 95.000 eieren. De prijzen varieerden van 19.- tot 20.- per 100 stuks. Henneneieren 15.- tot 16.-. of e«n en de zin van Sinterklaas. In de sfeer van de bijeenkomst, de gedichtjes, de wijze van verpakking vindt men meer vermaak dan in het slepen en torsen met deze verrassingen. Bovendien kan men door een geestig woordenspel el kaar wijzen op fouten en gebreken, die nu met een lach en een grap wor den geaccepteerd, terwijl men anders misschien een pijnlijk onderhoud of moeizaam voorbereid ogenblik nodig heeft om iemand te benaderen aan gaande zijn persoon of werk. Door het aanschaffen van dure ver rassingen ontaardt het St. Nicolaas- feest wel tot een bijeenkomst, waarbij men elkaar de loef afsteekt in het ge ven of ontvangen van kostbaarheden. Voor iemand, die onder sterke finan ciële druk leeft, is dat onaangenaam en zo komt men ertoe de goede man uit het land der oranjeappels te gaan haten. Daarnaast ligt dan nog de uit- vveg om het accent te leggen op nut tige verrassingen. Dit is een meer be kende methode, die zeker aan te be velen is om het St. Nicolaasfeest tot een geslaagde bijeenkomst te maken. Door de Sinterklaasviering houden wij een oude traditie in ere, geven wij onze kinderen iets mee en versterken wij de band met ons gezin, als ook wellicht met vrienden en kennissen. Daarom dragen wij door de goede Sint te eren stenen aan voor een betere op bouw van' de gemeenschap waarin wij leven. In de kleine zaal van het gebouw aan de Eikenlaan wordt a.s. Dinsdag avond een concert gegeven door de be kende pianist Henk Lagendaal. Zijn programma vermeldt o.a. wer ken van Mozart, Schubert, Chopin, Franken en De Bussy; het belooft dus een aantrekkelijk geheel te worden. Een concert zoals wij dat maar zel den in eigen woonplaats kunnen be luisteren. Hopelijk zal het Veenendaals Cul tureel Centrum als organisator, met dit concert ook eer in leggen en niet over het bezoek zal behoeven te klagen. In de grote zaal van het gebouw aan de Eikenlaan wordt Vrijdag avond 30 November om kwart voor acht een N.C.R.V. Steravond gehou den. Naast de vertoning van de N.C. R.V.-film „Wbrdt vervolgd", werken mede het Hongaars Orkest o.l.v. Na dar Bela en bekende radiofiguren zo als Johan Bodegraven, Liesbeth van Barneveld en Kees Deenink. Het betreft hier weer een geheel nieuw programma en zonder twijfel, zal ook daardoor een volle zaal voor deze steravond te verwachten zijn. AAN GEVOLGEN BEDRIJFSONGE VAL OVERLEDEN. De 37-jarige steenfabrieksarbeider G. uit de Hondzenelleboog, die vorige week een bedrijfsongeval had, waar door 4 vingers moesten worden geam puteerd en een versplinterde pols had, is heden in het ziekenhuis te Utrecht overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 5 kinderen. OPRICHTING CHR. HIST. JONGE RENGROEP VEENENDAAL. Deze vergadering werd dan Vrijdag 9 November gehouden. De opkomst was niet bijster groot, waaraan het slechte weer wel schuld heeft gehad. All aanwezigen traden tot de opgerich te jongerengroep toe. In het voorlopige bestuur namen zitting: Mej. W. Hak en de heden W. v. Galen en W. v. Of feren. Besloten werd iedere maand één maal te vej^aderen. Het bestuur van het Juliana Zie kenhuis te Ede heeft zich in een ver zoekschrift gericht tot het gemeen tebestuur van Ede. Dit verzoekschrift is gedateerd 26 September 1951. Gevraagd wordt of het gemeentebestuur zich bereid wil verklaren om medewerking te verlenen aan het uitbreiden van het Juliana Ziekenhuis volgens plannen welke al eerder werden voorgelegd. Het Ziekenhuisbestuur stelt zich daarbij op het standpunt, dat, nu mag worden aangenomen dat de eerstkomende jaren niet op andere wijze in het ziekenhuistekort zal worden voorzien, het nijpende ruim tegebrek in het ziekenhuis te Ede zowel uit medisch als uit technisch EERLIJKE VINDER BELOOND. Door de fabrieksarb. H. alhier werd een damesarmband gevonden, van welke vondst hij onmiddellijk kennis gaf aan het bureau van Ge vonden Voorwerpen. Er was intussen reeds aangifte gedaan van het ver lies van een zeer kostbare armband, met diamanten bezet. Het bleek in derdaad de bewuste armband te zijn. De eerlijke vinder kreeg van Mevr. v. E. een bankbiljet van 100.- als beloning. l1Ht1tl^1mut.lmt1lllllllltMtflllllUllllllyllllll(ll!Ullilllll.lm::!.,.l Hedenavond 23 November: (In de Kegelbaan), 8 uur, Dr Ozinga spreekt over „Wat gebeurt er in Azië". (In de Chr. Ger. Kerk), Ds J. C. Maris te Haarlem spreekt voor Chr. Ger. J.V. over „De weg naar de toe komst". Zaterdag 24 November: 's avonds (in Ritmeester Cantine) In tern. Tafeltenniswedstrijd BrusselGelderland. Dinsdag 27 November: (In kl. zaal geb. Eikenlaan), Pianoconcert door Henk La- Igendaal voor het V.C.C. Donderdag 29 November: (In de Julianakerk), Ds A. de Hartogh van Scherpen- zeel spreekt op uitnodiging van de Knapenver. „Onder zoekt de Schriften". H Vrijdag 30 November: (In gebouw a.d. Eikenlaan), 7.45 uur, N.C.R.V. Steravond o.a. met de film „Wordt vervolgd" en medew. van het Hongaars Orkest van Nador Bela. M Zaterdagmiddag 1 Dec.: 3.15 uur, Intocht van St. j| Nicolaas. L(In geb. a.d. Eikenlaan), St. Nicolaas op bezoek bij de N.V.V. Bestuurdersbond. hui *ii iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiiii iniii oogpunt beschouwd, niet langer be stendigd kan worden. In een hedenmiddag gehouden raadszitting stelden B. en W. van Ede voor het ziekenhuisbestuur te berichten dat men zich alvorens verdere stappen te doen dient te wenden tot de Minister van Sociale Zaken met het verzoek of deze met de voorgenomen uitbreiding accoord kan gaan. Zoals aangekondigd worden Maan dag a.s. de duizend beschikbaar ge stelde cadeaux van de Sint Nicolaas- actie der Veenendaalse winkeliers vereniging in de etalages gelegd. Thans is bekend wat voor cadeaux er zoal tijdens deze actie zijn be schikbaar gesteld. Ons werden o.a. genoemd huishoudelijke artikelen, Polshorloges, Wekkers, vele paren nylons, Handschoenen, Couponstof- fen en Banketletters. Het is dus wel de moeite waard de duizend cadeaux op te zoeken. WINKELSLUITING EN SINT NICOLAAS. In verband met de komende Sint- Nicolaasactie zullen de winkels te Veenendaal op Donderdag 29 Nov., Vrijdag 30 Nov., Zaterdag 1 Dec., Maandag 3 Dec. en Dinsdag 4 De cember a.s. tot 's avonds 9 uur ge opend zijn. Ook Woensdagmiddag 5 December a.s. zullen de winkels geopend zijn tot 's avonds 6 uur. Henny van Barneveld en Wim van de Pol, Veenendaal in dit internationale gezelschap vertegenwoordigen. De wedstrijd zal gehouden worden in de cantine van de Ritmeester Sigaren fabrieken te Veenendaal. en De Tafeltenniswereld in Veenendaal Omstreken zal zich morgenavond Zaterdag 24 November kunnen verheu gen bij de aanblik van de wedstrijd Gelderland-Brussel, waaraan vele pro minente spelers zullen deelnemen. Men zal dan voorgesteld worden aan de Bel gische dames: Josée Wouters no. 1; Germaine Bon- neel on. 4; Jeanne Kindt no. 5 en Ma- riette Vanderheyden no. 7 op de Bel gische ranglijst. De heren: Paul Ege- rickx; Roger Lippens; Edo Lademacher en André Demeure, alle spelers van grote klasse. De dame en heren, die Gelderland vertegenwoordigen zijn: Mevr. Prince van der Aa; Coby van Megen; Bep Waas; Henny van Barne veld; Wim Onderstal; Jan Scheffer; Ger van Brenen en Wim van de Pol. Het is te verwachten, dat de belang stelling voor deze wedstrijd alle re cords zal breken, vooral ook omdat Onder auspiciën van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, organiseerde de vogelvereniging „De Stichtse Heuvelrugomvattende de plaatsen ELST, AMERONGEN en LEERSUM afgelopen Vrijdag en Zaterdag in de openbare lagere school te Eist een vogeltentoonstelling, die bijzonder ge slaagd mag heten. Niet alleen waren er fraaie inzendingen van de leden uit voornoemde plaatsen, doch ook uit Tiel en Ameide waren prachtige gevederde vrienden aangevoerd. Temidden van palmen en chry santhemums stonden de kooien keu rig en overzichtelijk tentoongesteld. Onder vrolijk gefluit, met er tus sendoor bewonderenswaardige tril lers en slagen, verrichtte Keur meester J. Zandvliet uit Den Haag zijn zware taak. Beide dagen, voor al 's avonds, mocht zich deze fraaie tentoonstelling in een druk bezoek verheugen. De vogels werden ge keurd; op kleur, houding, grootte, vorm, bevedering en conditie. Ter opluistering waren diverse fraaie vogels ingezonden, o.m. papa- ftaiSk— 1 'J gp*' ^nd^m^ray in.ken 'meeuwen, oranjewevers, ekster'tjes en zilverbekjes, oenevens enige tropische en sub-tropische vogels. De volgende prijzen werden toe gekend: Kampioensprijs (wissel beker): de heer 3. Struijcken, Eist, voor inzending der mooiste kanarie (rode vogel). Groepsprijs (gepig- menteerd eigen fok), de heer D. Koster te Rhenen met zilver Isabel. Groepsprijs (gepigmenteerd vrije klas) de heer N. de Kroon, Eist. Groepsprijs (mooiste vetkleur vrije klas) de heer G. Struijcken, Eist. Eerste prijzen: le klas zilverbruin de heer Gortemuller, Amerongen; In een overvol kerkgebouw hield Ds W. C. van den Brink, in de avond dienst der Geref. Kerk, wegens vertrek naar 's-Gravenhage-Oost, zijn af- scheidspredicatie. Tot hen die deze dienst bijwoonden behoorden o.m. Burgemeester Bakker met de Wethouders A. Middelhoven en A. de Ruiter en de gemeente-secretaris de heer D. Blankespoor. Voorts Ds Van Enk, de andere Geref. predikant ter plaatse, alsmede afgevaardigden van de Geref. Kerken van Amersfoort, 's-Gra- venhage, Renswoude en Rhenen. Als tekst voor zijn afscheidspredicatie had Ds Van den Brink gekozen Micha 6 8: „Hij heeft u bekend gemaakt, o mens! wat goed is; en wat eist de Heere van u, dan recht te doen en weldadigheid lief te hebben en oot- moediglijk te wandelen met uwen God?" _|In zijn proloog vestigde Ds v. d. Brink er de aandacht op, dat een kerk dienst als de onderhavige een geac centueerd ogenblik betekent in het le ven van de vertrekkende predikant en de blijvende gemeente. Een verblijf van 5V£ jaar is wel niet zo lang, maar toch voldoende om voren te trekken, die niet gemakkelijk worden uitge wist en het leven zullen bevruchten. Uiteindelijk gaat het niet om de bui tenkant, maar om het hart van de zaak. De Kerk van Christus is geen mensen zaak. Spr. heeft een mengeling van ge dachten op dit ogenblik, maar om alle persoonlijke gedachten af te snijden wenst hij in deze dienst aller aan dacht te vestigen op de zin, de waar den en de kracht van de ambtelijke dienst. In blijdschap, droefheid, schuld besef, in dit alles is het noodzakelijk ons te bezinnen over Christus' Kerk en het ambt daarin. God heeft zijn knechten geroepen om dat uit te dragen. Spreker heeft steeds getracht Gods genade-woorden te brengen en dit wil hij ook deze avond doen. Als thema van zijn predicatie brengt hij daarom in deze dienst: „Het Evan gelie van de bekende weg in zijn mi nimum en maximum". In het hiernavolgend gebed smeekt ill« verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Assurantie - Hypotheek en Woningbureau Telefoon 290 Beëdigd makelaar en taxateur. de predikant Gods Zegen af over de gemeente van Veenendaal, over de blijvende predikant, de Kerkeraad, ge meentebestuur etc. Na het zingen van Ps. 103 5 en 7 vangt de scheidende predikant zijn eigenlijke predicatie aan. Hij zegt, dat wij mensen, altijd als wij op de een of andere manier tegen slag hebben in ons leven God daar voor ter verantwoording trachten te roepen. Ook vele Christenen leven dan ook onredelijk. In Micha's tijd was dit met het volk van Israël evenzo. Er was toen geen leven naar God's Dienst, daarom ging het volk twisten met God en God met Zijn Volk. De Israëlieten onderhielden zuiver uiterlijk een Ere dienst, zij hadden daar veel voor over maar daarnaast was er veel onzuiver onzedelijk leven in handel en wandel Ook heden ten dage is dit zo. Vele Christenen komen niet meer toe aan een volledige overgave, zoals we die b.v. indertijd aantroffen bij de Hitler- jugend of thans bij de Communistische jongeren. Toch komt God in onze tekst niet veel van ons vragen, slechts een mini mum; niet veel, heel eenvoudig en con creet: recht doen, weldadigheid lief hebben en wandelen in ootmoed met God. Als de Christenheid dit niet meer kan onderschrijven, dan vreest spr het ergste, de ban. Het „recht doen" betekent hier, de persoonlijke verhouding tot God. Met enige practische voorbeelden werkt spr. dit nader uit. Er staat echter ook „weldadigheid liefhebben". Dit heeft betrekking op allerlei verhoudingen, die ons leven beheersen en op datgene, wat uit die verhoudingen voortvloeit, n.l. rechten en plichten. Wij hebben hieruit daarom de consequenties te zoeken met geheel zoeker de zaal verliet. zalmkleur vrije klas de heer T. van Maurik, Eist; zalmkleur eigen fok de heer M. Onink, Eist; zilver agaat de heer J. de Kriek, Tiel; citroen de heer A. Nellestijn, Amerongen. Tweede prijzen: klasse rood: de heer J. v. Veenendaal, Amerongen; klasse zalmkleurig de heer H. van Veenendaal, Amerongen. De prijzen bestonden uit fraaie medailles. Zaterdagavond werd een verloting gehouden van fraaie vo gels en nuttige artikelen, waarvan de opbrengst ten goede kwam van de kas der vereniging. GRANATEN UIT DE GRIFT OPGEHAALD. Een onontplofte V 1. Bij het baggerwerk in de Grift nabij de Kerke wijk werden vorige week nog tal van gevaarlijke projectielen en gra naten van de bodem gehaald, welke ter beschikking van de politie werden ge steld. In aansluiting hierop zij nog ver meld dat dezer dagen een inwoner aangifte deed van het feit dat hij, dicht bij de Grebbesluis een onontplofte V 1 uit de Grift had gehaald. Het zal dan wel een erg klein V l'tje geweest zijn. ONDERWUS-BENOEMINGEN. Aan de Vrije Chr. School alhier zijn met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd als onderwijzeres Mej. A. de Gooyer te Naarden en de heer J. F. Koster te Zwammerdam als onderwijzer. BEROEPEN. Ds. R. Slofstra alhier heeft een beroep ontvangen naar de Chr. Ger. gemeente van Enschede. ons hart. En het „ootmoedig'üjk wandelen met God" wil zeggen: we moeten in alle dingen bij God zijn en God bij ons. Het is nu de betekenis van de predi king van God's Woord voor Zijn knech ten om altijd maar weer deze eigenlijk heel bekende dingen te zeggen. Het minimum van Gods Wet is daar om tegelijkertijd ook het maximum. Ontrouw is nimmer goed te maken. God vraagt van ons trouw en liefde (geleerd uit doop, op catechisatie, be lijdenis, Avondmaal, etc.) Het eerste en het grote gebod eisen dat van ons. Het maximum van ons leven is: de Genade van Jezus Christus. Het mini mum van Gods Wet is ook hier weer het maximum van Zijn Genade. Laat U met God verzoenen; komt tot Zijn Kruis! God vraagt geheel uw le ven en dit kan Hij doen, omdat hij eerst Zijn Leven en Hart gegeven heeft. Nu Uw antwoord Gemeente! Amen Spr. besloot zijn afscheidspredicatie met het Onze Vader. Na het zingen van Psalm 119 57 en 86 zong de gemeente de scheidende predikant de zegenbede uit Psalm 121 4 toe, waarna Ds. v. d. Br. met een enkel woord hiervoor dankte. Voor de gasten was hierna in „Pro Rege" nog gelegenheid om Ds. v. d Brink te groeten. In verband met de uitdrukkelijke wens van Ds. v. d. Br. werden geen aparte toespraken gehouden. In het vorige week verschenen exemplaar van „Kerknieuws" had hij reeds een woord ten afscheid geschreven en daar bij mede uit naam van zijn vrouw dank gebracht voor de waardering en trou we vriendschap, die hij van het over grote deel van de gemeente tijdens zijn ruim 5-jarig verblijf in Veenendaal had mogen ondervinden. Zaterdagavond had van 78.30 uur in „Pro Rege" reeds een afscheidsre ceptie plaats gehad, die druk bezocht werd. In een gestadige stroom kwamen de gemeenteleden, ouden van dagen en jeugdigen en vooral die, uit de wijk van Ds. v. d. Br. de scheidende leraar de hand drukken. Vertegenwoordigers van Kerkeraad, Commissie van Beheer Mannen-, Vrouwen-, Jeugd- en aller lei andere kerkelijke verenigingen pas seerden de predikant en zijn echtgeno te in een vrijwel onafgebroken rij. Het was aardig dit tafereel aan te zien. Met de een werd nog een ernstig woord gewisseld, de ander kreeg een meer luchtig woord ten afscheid en zo was het bijna 9 uur voor de laatste be- 1 m VOOR BETERE UÜRWERKEK tWOlQitr. wi GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. Na de nederlagen van de vorige v/eek gaan Dovo en Veenendaal het Zater dag opnieuw proberen. Veenendaal krijgt thuis Excelsior '31 op bezoek. Zou Veenendaal hier weer eens gele genheid krijgen enkele punten in de wacht te slepen? De mogelijkheid moet niet uitgesloten worden. Belangwek kend is ook wat Dovo in de uitwed strijd tegen DVS '33 te Ermelo gaat doen. Hebben de rood-witten door de nederlaag van vorige week een morele klap gekregen, of zijn zij van plan de achtervolging op de leiders opnieuw te beginnen? We zullen eerst aan de hand van de uitslag onze conclusie kunnen trekken. In de prov. afdeling speelt Matjan uit tegen Altius. Daar kan winst voor Matjan inzitten. NVV kan zich wel licht tegen CJVV herstellen, maar dan zal er toch beter aangepakt moeten worden. Aan de Buurtlaan wordt de plaatselijke wedstrijd GVVVDe Me rino's gespeeld, met de thuisclub wel licht als overwinnaar. Triangel Boys krijgt Putten op bezoek. Dat kon voor de VSW-mensen wel eens een te zware opgave zijn. Maar ook hier is een ver rassing niet uitgesloten. LAATSTE PAAL VOOR DE S.K.F. GESLAGEN. Met het heiwerk van de bouw der SKF fabrieken is men Woensdag zover gekomen, dat de laatste heipaal in de grond werd geslagen. Ook de tweede heimachine is nu klaar gekomen en zal voor vervoer naar elders worden gedemonteerd. AUTOBOTSING. Op het punt Kerkewijk-Dennenlaart vond dezer dagen een vrij hevige bot sing plaats tussen een auto die de Den nenlaan wilde oprijden en een die kwam uit de richting Rhenen. Aan zienlijke materiële schade was het ge volg. Voor elke gewenste zorgt OPTICIEN Hoofdstraat 118, Tel. 632 Erkend ziekenfondsleverancier Reparaties Vlug en Billijk

De Vallei | 1951 | | pagina 1