Eist FOKRO Renswoude Ederveen <Qydend ^YYlyóterie 'IEK derlijke „fietsen" „nam" hij het kleine podium. In de pauze werd onder leiding van de heer M. de Jong, penning meester der vereniging, een gratis verloting gehouden. Er werd op ruime wijze getracteerd op verver singen. De zieke leden werden even min vergeten. Voor hen werden flin ke pakketten uitgereikt aan familie leden of vrienden. Na de pauze traden Ppibo en Ppo- 30 op als een geboren accordeon- luo. De zaal zong uit volle borst mee, letgeen de stemming ten top voer de. Pa Jackson bracht groot vermaak met zijn sprekende pop vriend Hans. Dat de heer Jackson een veelzijdig artist mag worden genoemd hij gaf vóór de pauze ook nog acrobatiek ten beste leed nu geen twijfel meer. Hij bleek bovendien een zeer goed buikspreker te zijn. Het slotnummer werd een „Bloe- menrevue". Het toneel was bedolven onder een schat van flora, door de heer Jackson overal vandaan geto verd en gegoocheld. Het was voor de ouden van dagen en ook voor de oudjes uit het Rust huis Zaterdagavond weer eens een gezellige avond. Het was goed be keken van de muziekvereniging „Ons Genoegen" om de oudjes uit te nodi gen op haar uitvoering En dan die tractaties, koffie met een heerlijk stuk koek, wat hadden die oudjes het naar hun zin. De verloting deed de deur dicht. Die bracht 50.- op en al dat geld werd gestort in de kas van de afdeling Rhenen van de Bond van Ouden van Dagen. Bravo „Ons Genoegen daar zullen de Oudjes U zeer dankbaar voor zijn, want zij hebben nog veel steun nodig om de winter door te komen. Moge dit voorbeeld veel navolging hebben. KEGEL-MATADOR. De heer A. H. Rijsemus, lid van de kegelclub „EVA" alhier, bleek over het afgelopen jaar de beste ke gelaar van zijn vereniging. Hem werd de verenigingswisselprijs ter hand gesteld. MODE-SHOW IN HOTEL RIJN- ZICHT. Blijkens een advertentie in dit nummer, zal de in Hotel Rijnzicht te Renkum gehouden mode-show op veelvuldig verzoek nog gedurende een dag gehouden worden en wel op 22 December a.s. BONTE ORANJEAVOND. Van het bestuur van de vereni ging „Oranjedag" vernemen wij, dat iet in de bedoeling ligt de verjaar dag van H.K.H. Prinses Beatrix te herdenken met een feestelijke bijeen komst in gebouw „Irene" op Don derdag 31 Januari a.s. Het belooft een vrolijke avond te worden met veel afwisseling. Nadere mededelin gen volgen nog. EIGEN GEBOUW" AANBESTEED. In hotel „Het Wapen van Harden- broek" werd de bouw van het ver enigingsgebouw „Eigen Geboi^" aanbesteed. De uitslag was als volgt: Bouwnijverheid te Oegstgeest 88.600.-: Gebrs. O. en D. J. van Doorn, Ochten 79.950.-; Gebrs. Nagel, Veenendaal 73.890.-; Firma Veenbrink, Rhenen 71.836.-; F. Meij, Rhenen 69.535.-; W. Klaas sen, Rhenen 66.489.-; G. Lodder, Rhenen 66.600.-; Btpuwbedrijf J Boers, Veenendaal 63.200..- en Firma Boers. Veenendaal 61.947.-. De gunning werd aangehouden. WIJZIGING POLITIEVERORDE NING. Ter gemeentesecretarie ligt gedu rende drie maanden ter inzage op de afdeling algemene zaken de door de gemeenteraad bij besluit van 27 No vember 1951 vastgestelde verorde ning tot wijziging der algemene po litieverordening voor de gemeente Rhenen, betreffende het gebruik van geluidversterkers. zijn werk hier deed, zal namens de burgerij tot uiting worden gebracht tijdens de pauze in de muziekuitvoe ring, Zaterdagavond in het Markt- gebouw. Zijn opvolger is de Agent van Po litie A. van Dijk van Lunteren. gezin I>am;»o in' GezondheiAAomt in. Bij hoofd-, neus- bo^stverkoudheid DE ZINGENDE ZUSJES. In de zaal van „Sportlust" waar Zaterdagavond door een gezelschap be roepsartisten een variété-programma werd uitgevoerd, was de hoofdschotel het optreden van de bekende „Zin gende Zusjes". Vanzelfsprekend was er aller aandacht voor het optreden van deze meisjes en wel niemand zal teleurgesteld geweest zijn. De even eens groots aangekondigde omlijsting van het tweetal liet echter veel te wensen over. Temeer nog toen na de pauze de avondvulling vast liep door het feit dat de „Zingende Zusjes" el ders eveneens hun medewerking moesten verlenen. Enthousiast was daarom de ontvangst toen zij voor de tweede maal tei^ tonele verschenen eercrême Scheren met de ri wint kostbare tijd, DAMNIEUWS. De thuiswedstrijd tegen Auster- litz II werd door Renswoude gewon nen met de mooie uitslag 155. Een keurig resultaat. Minder goed deed Renswoude het in de uitwedstrijd tegen Austerlitz I, j.l. Donderdag, deze werd verlo ren met 128. Het was tevens de laatste competitiewedstrijd. Rens woude is geëindigd op de 4e plaats met 9 punten uit 8 wedstrijden, het geen bevredigend genoemd mag wor den. De gekoesterde hoop aan het begin van dit seizoen om als kam pioen uit de bus te komen, is ech ter uitgebleven. Doch de damgeest en de wil is behouden, volgend jaar opnieuw en dan „misschien" beter. Hier volgen de gespeelde partijen: Austerlitz IRenswoude I. G. v. d. HaarA. v. d. Vliert 11 J. SteenhuizenG. Valkenburg 20 W. H. Koudijs—J. v. d. Vliert 0—2 H. BosW. Brunt 11; B. J. N. van DoornJ. de Vries 02; T. v. Rem merdenB. Valkenburg 02; G. v d. BergJ. Vermeulen 20; W. ZijtveldH. v. d. Broek 20; P. H. BrinkhuisA. v. Ekris 20; G. PlatjouJ. v. d. Vliert Jr. 20. Voor de onderlinge competitie werden nog de navolgende partijen gespeeld. G. ValkenburgJ. Vermeulen 20; A. v. d. VliertJ. v. d. Vliert Jr. 02; B. ValkenburgJ. de Vries 02; A. van EkrisH. v. d. Broek 0—2. Ook hier begint de spanning te stijgen, zowel boven als onder aan de ranglijst. Hierover een volgend maal meer. KERSTWIJDINGSAVOND. A.s. Maandagavond te 19.30 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk een kerst wijdingsavond gehouden o.l.v. Ds. C. Treure. De Zangvereniging Ederveen ver leent haar medewerking door het zingen van bekende kerstliederen. KERSTSAMENKOMST. De Herv. Jongelings- en Meisjes verenigingen hielden Donderdag een gemeenschappelijke kerstsamenkomst in een smaakvol in kerstsfeer ge bracht schoollokaal. Ieder droeg het zijne bij door inleiding, zang, decla matie, verhaal e.d., zodat ook op deze wijze het kerstgebeuren stijlvol werd herdacht. MUTATIE BIJ DE POLITIE. De Hoofdagent van Politie F. El- zinga postcommandant alhier, ver trekt wegens overplaatsing a.s Niet de letter maar de geest van Overleden: Hillegonda C. Baars, de wet wist hij toe te passen. De 76 j., wed van Hendrik Elsenaar. waardering voor de wijze waarop hij' Burgerlijke Stand VEENENDAAL. mandus F. van Malsen, 26 j. en Ma- Getrouwd: Dirk Bouman, 30 j. en Saartje van de Scheur, 24 j.; Her- ria E. van Vliet, 23 j. Geboren: Barbara, d. v. J. van Muijden en J. Heere; Harmpje, d. v. A. Prins en J. Nellestijn; Arie, z. v. D. G. Schans en J. M. van de Poll; Cornells, z. v. J. Diepeveen en J. J. van den Bovenkamp; Lambertus, z. v. J. Veenhuis en E. Achterberg. GELD. VEENENDAAL EN EDER VEEN. Geboren: Wouter Gerrit, z. v. J. H. van Doorn en B. A. Rozeboom Cornelia en Dirkje, dochters van J. Lagerweij en M. v. Donkelaar; Jan, v. E. Methorst en A. Groothuis; Aalbert Willem, z. v. W. A. van Hal en J. M. A. van de Lagemaat; Roe- lina, d. v. R. van Hardeveld en H. J. Hendriksen; Hendrika, d. v. T. Methorst en H. Drost; Carolina A. Th., d. v. G. van Veldhuizen en L. M. van Beek; Jan, z. v. W. van Maa- nen en W. Willigenburg; Jan, z. G. Schuurman en E. Vlastuin. Overleden: Wilhelmina Maria Hof man, 70 j., echtgenote van J. H. van Herwaarden. DameUVpm-al nu Hamea-GeleiXpor Uw handen RHENEN. Geboren: Roelina, d. v. R. van Hardeveld en H. J. Hendriksen, Ede; Gijsbert, z. v. R. Koudijs en M. Aren- donk, Veenendaal; Dirk J., z. v. D. Lodder en W. van Ettekoven; Wou- terina. d. v. E. J. Teunissen en G. Tijssen. Ondertrouwd: Dirk van Baaren en Hendrina M. Bijl; Teunis van den Bovenkamp, Veenendaal en Antho- nia C. van Leth; Gerrit van Maren, Doesburg en Willemina C. Zaaijer; Harmanus H. van Doesburg en Jo hanna D. van Boeijen; Gerrit Bo- venschen, Hilversum en Maria J. E. Taling; Roelof J. Sondervan, Lang broek en Gerritje van Dam. RENSWOUDE. Overleden te Rhenen: Rijk van Veldhuizen, 76 jaar. Ondertrouwd: Paulus den Hertog, 40 j. te Alphen a.d. Rijn, weduwn. van B. Treur en Elisabeth Anna Breedijk, 29 j. te Renswoude. (door d'Argenty) FEUILLETON Nog twijfelend schoof Lola de loem- bia's in het kleine oventje, dat de maatschappij in deze bus geïnstalleerd had. Ze kon er geen touw meer aan vastknopen. Waarom bedroog Liselot- te haar? Waarom vertelde ze haar vriendin de waarheid niet? Voor wie werkte dat meisje nu eigenlijk: voor Hsieh-Fu, voor Ravebek en de E.B., of uitsluitend voor het zogenaamde Gou den Masker? En wat kwam die Ossewaarde zo onverwacht hier doen, mee smokke len? Of mee spionneren? Ze vroeg zich af welk licht Karel- tje in deze duistere geschiedenis zou kunnen brengen als zij hem opbelde. Doch dan moest ze wachten tot ze er gens oponthoud hadden, lang genoeg om de verbinding tot stand te laten brengen. Ook moest het ergens ge beuren waar de anderen niets van haar gesprek met de Inlichtingendienst be merkten. Stel je voor, dat iemand haar afluisterde! Ze zou meteen ver- ik uit zal stappen? ■rote pot f 1.25<Maandag naar Ede. Er voor zich tig schonk ze>de koffie in. Het was, dat deze bussen vast op de weg lagen anders had zij nooit zo pre cies de dikbruine straal in de kopjes kunnen mikken. Zou Hsieh-Fu het accepteren? Chinezen houden over het algemeen niet van koffie; die drinken liefst thee. Maar 't was beter dat ze niet al te veel kennis van zaken ver raadde. Als hij iets anders wilde heb ben, kon hij dat beter zelf vertellen. Baancerend met een blad, waarop de eerste lunch aan boord appetijte lijk stond uitgestald, bereikte de ste wardess het glazen compartiment van de gele diplomaat. Het grijnzende ge zicht straalde haar al tegemoet. Naast hem troonde de brede gestalte van ir. Ossewaarde. „Ah, loembia! That's fine, very fine!" ontdekte de één. Tjonge jonge, wat een bediening!" verwonderde de ander zich. Ik heb eigenlijk niet op nieuwe passagiers gerekend," verontschuldigde Lola zich. „Maakt u de hele reis mee, voor u niets behoef klaar te maken." ,Ik blijf zo lang het nodig is," klonk het kort en meteen wendde hij zich tot zijn buurman in het vloeiend ste Engels, dat Lola ooit gehoord had: „Laten we de maaltijd eer aan doen, excellentie. Zelfs aardse stoor nissen vermogen niet onze snakken de gehemelten van deze godenspijs af te houden. De zorgen van deze Griep?'n'i^jj^tfardlje, Q ,Wat steekt er achter die vraag, juffrouw?" klonk het opeens, terwijl de blauwe ogen zich onderzoekend in de hare boorden, „Moet ik u ver tellen wat ik van plan ben en waar raden hebben, dat zij zelf ook met een duister doel aan het gezelschap toegevoegd was. Dat zij zelf ook spion- neerde. Misschien moesten ze wel wachten aan de grens. Als het onderzoek lang genoeg duurde, kon ze de gelegenheid aangrijpen. Doch erg waarschijnlijk leek het haar niet. Lichtelijk geraakt richtte de con ductrice zich op. „Is dat uw dank voor de service, die de maatschappij haar passagiers verleent? Ik ben hier niet neergezet om uw gangen na te gaan, maar om alle reizigers onder weg van het nodige te voorzien. En nu zou ik graag willen weten of u de hele rit bij ons blijft, of dat ik reis hoop ik dan tenminste voor wei nige minuten te vergeten." Maar Hsieh-Fu knikte het meisje vriendelijk toe en brabbelde in zijn ongelukkige kleutertaaltje: „Wij erg druk zijn. Wij helaas geen tijd voor uitleg waarheen reis. terugkomen andere keer en dan alles weten wat nodig is. U al horen van verloofde, wat met tolk besproken?" „Nee," moest zij bekennen, „ik heb mijn vriend nog niet gesproken. Hebt u hem tot andere gedachten kunnen brengen?" Zijn grijns verbreedde zich en de oogjes twinkelden achter de dikke brilleglazen. „Hsieh-Fu vertellen Liang-spin een slechte vrouw. Koko niet moeten omgaan met slechte vrouwen. Maar tolk zeggen: hij zelf de meester als Liang-sjin. Hij mij vertellen: zij beiden gehoorzamen aan één grote meester. Miss Lijnders niet gehoorzaam aan die zelfde meester en daarom Ko-ko omgaan met Liang-sjin. Hij ook zeggen: hij veel van u houden, meer van u hou den dan van Liang-sjin. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1951 | | pagina 6