BEVA'UQNj DE VALLEI Tv&w-JówieJL UmT' ^ijclencl ^ITlyóterie Voor de Jeugd S Veenendaal PUROL GENEEST Kindje verkouden? 2-j A r=x^8 Nieuwste scheercrème FEUILLETON Burgerlijke Stand £»n slepende nou of griep? GESLAAGDE UITVOERING VAN „GOUDMUILTJE". De uitvoering van de operette ..Goudmuiltje" door de zangklassen van „Ars Musica" is een succes ge worden. Het was alles keurig ver zorgd. Een aandachtig publiek volgde met spanning het boeiende spel. De heer Dijkstra, directeur der Muziek school, heeft met deze uitvoering velen aan zich verplicht De regie van Hanns Berk viel in alles te bespeuren. Prachtige décors en fraaie costuums verhoogden het peil van deze uitvoering. Ook de be lichting in allerlei kleuren was uit stekend gekozen. In de proloog was oen kind in haar bad, dat niet slapen kon door de hevige wind die om het huis gierde. Een oude Grootmoeder komt en vertelt een sprookje. Nu gaat het kind rustig slapen, het sprookje werd werkelijkheid. Het Prinsesje ..Goudmuiltje" is verdwaald in het bos a in slaap gevallen, 't Is nacht, de tijd dat de bosgeesten op pad gaan. De elfjes vinden het slapende meisje. Goudmuiltje is eerst verschrikt maar al gauw vertelt ze haar zorgen aan de elfjes die beloven haar te helpen. Niet alleen de elfjes, maar ook later de iwergjes en zelfs een Prins komen te hulp. De Prins was door de Heksen- koningin betoverd geweest en o wee., daar komen de heksen hun buit op eisen en willen ook Goudmuiltje ge vangen nemen. Een strijd volgt. Ook de Heksenkoningin en Elfenkoningin bekampen elkaar. Tenslotte roepen de elfen de goede geesten, in de vorm van engeltjes te hulp en daar kunnen •ie heksen niet tegenop. Zo is de mo raal ook hier weer, dat het boze door het goede overwonnen wordt. den Bos en H. van de Meent; Lam- bertus, z. v. L. M. ter Haar en D. van het Schut; Sebastian C., z. v. S. C. van Ravenswaaij en M. M. Sto ker; Matthijs, z. v. W. Sukkel en H. Drost; Wilhelmina A. P., d. v. H. D. Faber en G. J. Stuivenberg; Hen drik, z. v. C. H. J. van Duuren en M. W. Nieboer. Overleden: Willemina van Enge lenburg, wed. van H. J. Verhoef, 58 j.; Jannetje Dijkland, wed. van J. Diepeveen, 78 j.; Jan Turkesteen, echtgen. van B. Gerritsen, 75 j. HULPSECRETARIE GELD. VEENENDAAL EN EDERVEEN. Geboren: Jan, z. v. A. W. Brink- HET DESKUNDIGST ADRES VOOR H&RMONIUM-LES M ïziefcschool „Ara Mualca' Dir. KOR DIJKSTRA Tot 10 geteld..Uw baard geveld. veld, 23 j. AMERONGEN. Geboren: Petronella J., d. v. H. v. Mourik en C. C. Mater; Maria A., d. van H. Brand en H. Verwoert; Hen- drinus, z. v. P. van der Neut en E. van der Leeden. Overleden Johanna van de Grift, wed. van J. H. van Voort, 86 j. Getrouwd: Gerrit J. Breeschoten, 21 j. en Martha Blankestijn, 19 j. (door d'Arqarry) Lola begreep het nog niet, moest het bevel twee maal laten herhalen voor ze besefte zich werkelijk te moeten ontdoen van haar bovenkle ding. Stelde overbodige vragen aan de hardhandig meehelpende vrouw, die nergens op antwoordde en alleen haar schouders ophaalde om zoveel doortrapte huichelarij en volgehou den onschuld, die toch niet helpen konden. Wierp dan, in het volste vertrouwen dat er aan haar lichaam geen deviezen gevonden konden worden, om de eenvoudige reden dat zij die daar niet verborgen had, het uniformjasje, de witte blouse en haar blauwe rok ver van zich. En wachtte, tot ook de verdere visitatie aan den lijve beëindigd, haar schoe nen en andere kledingstukken op dubbele zolen en zomen onderzocht, zelfs haar baret aan een nauwkeuri ge controle onderworpen was. VEENENDAAL. Ondertrouwd: Evert Bruijs, 29 j. en Geertrui v. Leeuwen, 24 j.; Dirk K. Niessen, 24 j. en Jannigje Blan kestijn, 24 j. Getrouwd: Marcelis G. Bos, 27 j. en Janna Middelhoven, 28 j.; Jacob J. Wernand, 27 j. en Dirkje J. van Barneveld, 23 j.; Albert van der Meijden, 26 j. en Cornelia Versteeg, 23 j.; Jasper van der Horst, 26 j. en Gijsberta van Laar, 20 j.; Leendert J. Pesch, 25 j. en Gerrit je Ariesen, 24 j.; Hendrik van Engelenhoven, 25 j. en Aaltje E. van Ginkel, 25 j. Geboren: Carla E., d. v. H. W. Knol en P. de Waal Malefijt; Dirk, z. v. J. C. van den Bovenkamp en H. van Baaren; Jannigje, d. v. W. van SANAPIRIN helpt U er af; teven» opwek kend Koker 77-41 ct huis en C. van Geerenstein; Harry, z. v. E. van Ginkel en G. H. van der Meij; Maatje Adriane, d. v. H. A. J. Gregoire en A. van Aalst; Reindert Albert Eberhard, z. v. W. Schoon- derbeek en J. J. Donkervoort. Overleden: Maria van Egdom, wed. van Rijk Lam, 80 jaar. Getrouwd: Jacob Vonk en Emma H. Bronk. RHENEN. Geboren: Hermanus, z. v. A. C. Geurtsen en B. Opperman, Oude Dijksestraat 18; Hendrik, z. v. L. Mol en H. van de Haar, Meidoorn laan 8; Regina H., d. van D. Linde en W. A. Jansen, Herenstraat 33; Arie P., z. v. P. van Egdom en A. van Vliet, Bruine Ingseweg 10; Willem, z. v. C. Snijders en A. Roe lof sen, Herenstraat 110; Cornelia A., d. van W. ter Haar en W. Drost, Zandheuvelstraat 18. Overleden: Elisabeth J. Hootsen, 82 j., wed. van C. J. van Doorn, Cu- neraweg 427; Willemina van Dijk, 76 j., wed. van W. ter Haar, Cune- ralaan 9. RENSWOUDE. Geboren: Dirkje, d. van D. Vlas- ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen tuin en A. Blaauwendraat. Ondertrouwd: Geurt van Raven swaaij, 35 j. te Veenendaal en Teu- nisje Veenhof, 29 j.; Wouter Gijs- bertsen, 29 j. en Jacobs, van Geeren stein, 22 j. te Lunteren. Getrouwd: Dirk Cozijnsen, 31 j. te Wou^nberg en Hendrika J. Meer- Verachijnt ela bijlage van het atreekblad DÉ VALLEI Onder Redactie van TANTE JO 8 Correspondentie te richten aan Tante Joa p/a Parallel weg 8, Veenendaal. v BESTE NEVEN EN NICHTEN, Hebben jullie in „De Vallei" van vrige week ook het bericht gelezen dat in Veenendaal zes duizend gul den werd bijeengebracht door de kinderzegelactie. Je weet wel de ac tie Voor het kind, door het kind. Een bedrag van 3600 gulden werd bijeengebracht door scholieren. Wat een hoop geld hè? Maar er is heel veel geld nodig voor het doel van de actie, want zoals jullie misschien allemaal wel weten wordt het be steed voor het verzorgen van hulp behoevende kinderen, gebrekkige kinderen en zo. Ondertussen hoop ik maar dat ook velen van mijn neven en nichten aan de kinderzegel-actie hebben meege werkt. Volgende keer zijn nog veel t meer scholieren voor de kinderzegel actie nodig. Zeg wie stuurt mij nog eens wat raadsels, ik heb er nog maar een paar hoor. O, ik zit nog op brieven van heel veel nichten en neven te wachten van wie ik in lange tijd niets hoorde. Ik ben erg nieuwsgierig r.aar je wel stand. Daaaaag allemaal. TANTE JOS. Blauwkous Veenendaal. Ja, beste neef daar heb je goed aan gedaan, t Was een hele tijd geleden dat ik iets van je hoorde. Je verjaardag weet ik precies hoor, die staat in m'n boek. Doe je de groeten van me aan Henkie en Willie? Niet meer zo lang wachten met schrijven hoor. Daaag. JARIGEN VAN DEZE WEEK. Ditmaal maar een jarige: 7 Februari Sneeuwwitje, Veenen daal. NIEUWE RAADSELS. 1. Hoeveel eieren kan Goliath eten met een lege maag? 2. Welk dier is het goedkoopste e onderhouden? 3. Mijn naam bestaat uit 2 x r, 2 x e, 2 x d. 4. Het groeit op het land en 't is wit. Antwoorden van de vorige keer. 1. Rolmops. 2. De Elbroes in de Kaul:a?"5. 3. ƒ9.95. 4. De kleinste ezel. In haar dunne ondergoed triom feerde zij over de grofgeklede vrouw die haar handen nog niet kon afhou den van al die verdachte naden in desondanks toch normaal blijkende garderobe-onderdelen. Geen spoortje van geld. Aankleden maar weer. Opgelucht stak Lola haar slanke benen in haar rok, huk^zij zich weer in blouse en uflk^Hjjas, peu terde ze de knoopje^HA die de vrouw zo doorgewifl|r(^^nel had losgeritst en stapte ze terug in haar schoenen. Dan de baret, even een kammetje door de uitspringende lokken, rustig en zelfverzekerd be trad zij het drukke lokaal, waar een bedompte lucht hing tussen de op getaste bagage, de dooreenlopende grensgangers en de bedaard in de koffers tastende douaniers. Iemand nam haar bij de pols, leid de haar verder naar de lange tafel, waar enkele hoofden zich bogen over haar geldtas. „Dus u had geen deviezen?" vroeg de zelfde stem van straks. No. 418 antwoordde niet. Vlak voor haar lag het uiteengerukte leer. Uit de opengetornde naden puilden de bankbiljetten, grote coupures Een hand haalde de honderdjes bi. hopen tevoorschijn. Deviezen „Dat is niet van mij," bracht zf uit, met moeite haar opwinding be dwingend over een dergelijke smok- kelaarsstreek. Een laffe figuur, die de verant woording voor zijn daden niet dors4 dragen en een ander ongeweten mei het vuile werkje opscheepte! „Is die tas soms niet van u?" „Neewist ze, „ik ben van daag voor 't eerst bij deze maat schappij. Ik kreeg die tas en heb 'm vanmorgen omgehangen. Ik zou niel weten waar ik zoveel geld vandaan moest halen." „Wie gaf u deze tas?" „Meneer Ravebek. Hij staat daar ginds, hij vertegenwoordigt de EB en gaf me ook dit uniform." Het gehele groepje uit de bus, de drukte rond de verschrikte brunette bemerkend, naderde reeds het hoek je, vergaapte zich aan het schouw spel van de ontdekte deviezen en verdiepte zich in bespiegelingen over de ongedachte ontdekking. „Wat heb jij in je hoofd gehaald?" viel Ravebek ruwweg uit tegen hel zo verslagen slachtoffer. „Weet jr niet, dat je niet smokkelen mag? Moet je ons oponthoud bezorgen er 't hele reisplan in de war sturen? Zeg op, wat moet dat allemaal?" „De juffrouw beweert, dat ze hel van u gekregen heeft," meesmuilde een beambte. „Is dat zo, meneer?" „Van mij?" De vieze mond ver trok in afschuw over zoveel leugen en bedrog. „Wat wil jij, meisje? Moet ik soms de gevangenis in voor jouw plezier? Dat geld heb ik je niet gegeven!" „De tas toch," verdedigde Lola zich wat zwakjes. „Dat geld zat er al in, natuurlijk." „Natuurlijk? Niks natuurlijk Dacht je soms dat je voorgangster over zoveel duiten kon beschikken, dat ze die honderdjes aan de bin nenkant van d'r tas moest bergen?" „Nou, dacht u dat ik zoveel geld ooit bij elkaar gezien had? Ik kreeg die tas van u en ik heb er heus niet eerst een naad van los getornd om te kijken of er soms de honderddui zend in verborgen was. Had ik 't maar wèl gedaan, dan zag u me nou niet hier maar vierde ik al lang feest van al die bankjes." „Zo schieten we niet op," zei de chef wrevelig, „als u geen van bei den de overtreding toegeeft, zal ik u beiden in hechtenis nemen tot het zaakje uitgezocht is. Wilt u mij maar Dan rug, keel en borstje- inwrijven met ,k volgen?" „Om de dooie dood niet," weer streefde de verbolgen vertegenwoor diger, „wat heb ik er mee te maken? Als zij smokkelt moet ze zelf de ge volgen dragen. Tegen mij kunt u niets beginnen." „Mag ik ook woordje zeggen over moeilijke kwestie," mengde zich in- steenkolen-Engels de kleine Chinees in het gesprek. En hij haalde op om slachtige wijze zijn diplomatiek pas poort uit een versleten portefeuille. „Dit zijn mijn gezelschap. Dit alles mijn gezelschap. U zult vrij moeten laten. Wij-weg vervolgen. Wij geen tijd hebben verder onderzoek. U geld teruggeven." „Sorry, sir," weigerde de chef, „dit bedrag is al verbeurd verklaard en deze conductrice reist niet op een di plomatiek paspoort, net zo min als deze heer. U kunt de reis voortzetten, maar zij blijven hier. Vertrekt u ge rust als u haast hebt". Hsieh-Fu stortte een zee van ver wensingen uit in een onvervalst en on gekuist shan-tung, dat zijn tolk in een opwelling van ware moed en doods verachting met vriendelijker inslag vertaalde tot beschaafd en acceptabel Nederlands. Het meisje had hem wel om de hals willen vallen voor zijn krachtdadige pogingen haar te bevrij den uit die dreigende greep van de niets en niemand ontziende gerechtig heid. Met veel ach en wee kwam het ten slotte tot een zuchtend gegeven toe stemming om het ministerie te laten beslissen inzake de te nemen maatre gelen tegen de kennelijk onschuldige overtreders. Het gele gezicht grijnsde van genoegen, achter de dikke brille- glazen twinkelden weer de vertrouw de geruststellende spleetoogjes en met een bemoedigend knikje naar de eerst ontroostbare verdachte, dribbelde de Oosterling zo snel zyn korte beentjes hem dragen konden naar de telefoon cel. Achter hem aan schreed rustig, zelfverzekerd, de zwaargebouwde in genieur en in de achterhoede stapte, ietwat onrustig en onbehagelijk schou derschokkend, de hoogste autoriteit van de plaatselijke douanebeambten. Wordt vervolgd

De Vallei | 1952 | | pagina 5