Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wanneer een nieuw Raadhuis voor Veenendaal? HaaGeDak uan dijkstra Sproke van de heilige Cunera (Hl) Hoogspanningskabels boven Veenendaal K. NOREL AGENDA Onze suecialiteit Roomboterkoemes 26e JAARGANG VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952 No 8 Vrouwen Wereldgebeds dag 1952 ^iiiaii.'.'.'.'iiimiiiiiiiuiiii'.uiiiiiiKiiiiiiiiiib'ii.'.'iiiiiNi.'iiuiniiiiuiiiiiDiQ^ ff boys m.m.v. de Selma's en ff ^IIIIIUIIIliill.'BillllllllllllilllllHlllllllillilllllllllllllillllllllllllllUlllIIll^ o.a. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Aasurantle - Hypotheek BROUWER Openbare school zoekt ruimte in Eltheto Mens en Machine Hollanders in Canada Tentoonstelling Christ. Huishoudschool Motor - filmavond Massale doorlichting op Tuberculose niet verplicht Landsteinerpenning voor 73 Veenendalers Verlaging belasting en schoolgeld liiuantiëB, Hypotheken en Schattingen. Fa. S. BOS Hoofdatr. 91-93 Wedloop ten bate van T.B.C bestrijding Voetbal-programma Hoest toch niet! Juist in hoestmiddelen hebben wij een buiten gewone grote sor tering. Fa. J. F. TAK Op WOENSDAG 27 Fnbrnmri komt in Veenendaal spreken, ter ere ran de boekenweek. Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Menige Veenendaler schaamt zicli eigenlijk als iemand van buiten de gemeente hem, soms lichtelijk geringschattend, vraagt of dat gebouw het Veenendaalse raadhuis is. Het is dan ook al bepaald niet overbodig dat de bestemming van het pand Hoofdstraat 34 in verzilverde letters „Gemeentehuis" aan het balkon staat aangegeven. Eenmaal binnen gekomen, weet de vreemdeling helemaal niet meer wat hij ziet, vooral als hij soms naar boven moet. Het huis der gemeente is al jarenlang veel te klein. Met de snelle groei van de plaats groeien ook het aantal en de omvang van de gemeentelijke diensten. En dan afgezien van de bekrompen huisvesting van het ge meentelijk apparaat een gemeente van dermate groot belang op gebied van industrie en handel als Veenendaal, kan zich eigenlijk niet meer ver oorloven vertegenwoordigers van instellingen en ondernemingen van buiten in een dergelijk huis te ontvangen. Er zijn al veel woorden over deze toestand gevallen. En 't bleef niet alleen bü woorden. Vorig jaar werden aan de Kerkewijk gronden aan gekocht en bestemd voor het nieuwe Veenendaalse raadshuis. In voorgaande jaren werden 100.000 guldens gereserveerd als bestemd voor de bouw van dit toekomstig gemeentehuis. Bij de gemeentebegroting 1952 werd opnieuw voorgesteld een bedrag van 100.000.- aan de spaarpot van het raadhuis te voegen. Allemaal feiten die ons bewijzen dat het nieuwe raadhuis al niet meer tot de lucht kastelen behoeft gerekend te worden. Onwillekeurig heeft het grote ka pitaalgebrek van de laatste tijd, en de aanhoudende stijging van mate- riaalprijzen, het verwerkelijken van de raadhuisplannen weer voor jaren verschoven. Ook kwam de grote vraag op of de hogere overheid in deze tijd wel toestemming zou ge ven voor het bouwen van een kapi taal werk als een behoorlijk raad huis. Al deze gedachten werken natuur lijk remmend en zo hoorden we de laatste tijd niets meer over een raadhuis. Zelfs in de gemeenteraad werd er niets meer over gehoord, ook al is het nu ongeveer twee jaar geleden dat door B. en W. aan een bouwkundige opdracht werd gege ven een voorlopig ontwerp en een schets voor een nieuw Veenendaals raadhuis op te zetten. De ontwer per heeft blijkbaar ook alle tijd ge kregen, want over een voorlopige schets werd niets meer gehoord. In Op Vrijdag 29 Februari a.s. zal de Vrouwen-Wereldgebedsdag 1952 ge houden worden. Op de le Vrijdag in de lijdensweken willen millioenen vrouwen over de gehele Wereld verspreid, behorende tot verschil lende Kerken, zich samen voor God stellen, samen schuld belijden en de noden van de wereld en het eigen land in het bijzonder aan Hem op dragen. Het aantal deelnemende landen is thans gestegen tot 104. Overal ter wereld gaat de Vrouwen- Wereldgebedsdag meer en meer een eigen plaats innemen in het le ven der vrouwen. Zij is ontstaan in Noord-Amerika waar in 1887 een klein groepje vrouwen behoefte ge voelde samen voor het werk der in wendige zending te bidden. Op ver zoek van haar die uittrokken naar verre zendingsvelden werd hierbij ook de uitwendige zending betrok ken. In 1948 kon het aantal deel neemsters in Nederland op 20.000 worden geschat en zal dit jaar I*. i de 70.000 bereiken. Voor Veenendaal wordt de bij eenkomst op deze dag 's avonds om half acht gehouden in het gebouw van de Geref. Kerk aan de Kerke wijk. f= Woensdag 27 Februari H (In Hotel La Montagne). Filmavond door de Motor- m club Veenendaal. ll (In de Kegelbaan) 8 uur, de p schrijver K. Norel houdt If een lezing over zijn boeken ff ter gelegenheid van de boe- kenweek. H (In gebouw voorm. Post- ff kantoor). Tentoonstelling p ff Chr. Huishoudschool, y Vrijdag 29 Februari H (in geb. Eltheto) 8 uur, H Voorz. Chr. Nat. Vakver- §i =f bond de heer M. Ruppert, H H spreekt over „Mens en Ma- ff ff chine". (In de Ger. Kerk) ff 7.30 uur bijeenkomst Vrou- ff y wen wereldgebedsdag 1952. s if (In geb. a.d. Eikenlaan) Op- ff treden van de K.R.O. mede- jg t werker Wim Jansen in zijn H ff programma van „Twee maal §f één is één" voor de V.V. „Veenendaal". Zaterdag 1 Maart (In geb. Eltheto) Winter- II uitvoering van de Hohner- y het Tiroler Trio. ieder geval werd tot vandaag nog niets ontvangen. De commissie tot het nazien van de gemeentebegroting 1952 de commissie waarvan we vorige week mochten vernemen dat het volgend jaar waarschijnlijk tot een verlaging van de belasting in Veenendaal kan komen, stelde aan B. en W. de vraag of dit college van mening is dat de bouw van een nieuw raadhuis voor hands niet mogelijk zal zijn. Dit in verband met een credietaanvraag van 2500.- voor verbetering van de raadszaal. B. en W. antwoordden hierop dat zij in geen geval van me ning zijn dat er binnen afzienbare tijd geen gelegenheid zal komen tot de bouw van een nieuw gemeente huis, althans voor de bouw van het gedeelte dat voor het onderbrengen van de directe gemeentelijke dien sten bestemd zal zijn. Echter laat zelfs de meest optimistische kijk op deze zaak niet toe, aldus zeggen B. en W., te verwachten dat een nieuw gebouw al binnen 5 jaar in gebruik genomen zal kunnen worden. En voor een dergelijk tijdvak is het niet meer verantwoord de raadszaal in de huidige desolate toestand te la ten. Er is dps nog wel ruim gelegen heid tot breedvoerige beraadslaging over de uiteindelijke en meest be vredigende vormen, en de bouwstijl van het toekomstige Veenendaalse raadhuis, al zou de tijd die de ont werper voor zijn voorlopige schetsen nodig heeft doen verwachten dat er al beslist iets goeds uit de bus zal komen. In ieder geval zijn we erg nieuwsgierig naar het resultaat. JULIAANTJES HAZELNOOT KOEKJES FLORENTINES AMANDEL- KRULLEN AMANDEL- I STENGELS en Woningbureau Beëdigd makelaar en taxateur. Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 Zoals bekend, is het aantal leer lingen van de openbare lagere school aan de Sandbrinkstraat in de laat ste tijd sterk gestegen. In verband hiermede werd met ingang van 1 Januari een vierde leerkracht in vaste dienst benoemd. Aangezien de school slechts 3 lo kalen heeft, moeten thans twee leer krachten in één lokaal les ggven, het geen natuurlijk moeilijkheden me debrengt. Deze moeilijkheden worden nog vergroot, doordat zich voor de nieuwe cursus, die op 1 April a.s. zal aanvangen, 24 leerlingen, heb ben aangemeld; 6 leerlingen zullen de school per genoemde datum ver laten, zodat 18 kinderen meer ge huisvest zullen moeten worden. In verband met het vorenstaande heeft het gemeentebestuur plannen voorbereid tot de bouw van 2 loka len aan genoemde school, namelijk een gewoon leslokaal en een lokaal voor handenarbeid. Laatstgenoemd vak wordt momenteel gegeven in de gang der school, hetgeen niet be vorderlijk is voor het onderwijs in de andere lokalen. Teneinde per 1 April a.s. alle leer lingen te kunnen huisvesten moest naar een noodoplossing worden om gezien. Deze oplossing heeft het gemeente bestuur gevonden door één klas onder te brengen in een lokali teit van het gebouw „Eltheto", dat het bestuur daarvan bereid was voor dit doel aan de gemeente te verhuren tegen een huurprijs van 25.- per week. Dit is dezelfde prijs, die de gemeente betaalt ten behoeve van de Nederlands Hervormde school aan de Patrimoniumlaan, die dit lokaal per 1 Maart a.s., als de nieu we school aan de Dr. Colijnstraat ingebruik zal worden genomen, heeft verlaten. MARKTBERICHT. Eiermarkt. Op de wekelijkse eier markt waren Dinsdag te Veenendaal 92.000 eieren aangevoerd. De han del was vlug. Er werden prijzen be steed van ƒ14.- tot 15.- per 100 stuks. Vooral ook voor onze omgeving, waar we de industralisatie zich vrij snel zien ontwikkelen, is het onder werp „Mens en Machine" zeer ac tueel. Over dit belangwekkende thema, en nog meer over het gevaar dat de mens een verlengstuk van de machine gaat worden, komt a.s. Vrij dagavond in gebouw Eltheto spreken de voorzitter van het Chr. Nat. Vak verbond, de heer M. Ruppert uit Utrecht. De heer Ruppert komt naar Vee nendaal op uitnodiging van het In terkerkelijk contact-comité alhier. De avond begint om 8 uur en is voor ieder vrij toegankelijk. Aldus luidt de titel van het nieuwe en nog niet verschenen boek van de bekende schrijver K. Norel. Op uitnodiging van de Veenen daalse Boekhandelaren en, naar aan leiding van de Boekenweek, welke vanaf morgen tot 5 Maart gehouden wordt, komt de heer Norel a.s. Woensdagavond spreken in gebouw de Kegelbaan. De heer Norel zal daarbij al zijn boeken aan een be handeling onderwerpen, maar welt in het bijzonder zijn laatste werk, „Hollanders in Canada". Deze lezing zal verder nog wor den opgeluisterd door een tentoon stelling van alle nog verkrijgbaar zijnde boeken en dat zijn er nog heel wat van deze vruchtbare schrijver. Door bestuur en leerlingen van de Chr. Huishoudschool is voor belang stellende een tentoonstelling georga niseerd die gehouden zal worden Woensdag 27 Februari a.s. in het schoolgebouw Kerkewijk no. 4. Op deze tentoonstelling kan men zien wat de leerlingen van deze school weten te presteren. Niet alleen de moeders der leer lingen, maar ieder die belang stelt in dit onderwijs, dat zo nuttig en goed werkt voor onze jonge meisjes, is er van harte welkom. Wij vtwjjfelerL er niet„ aan dat ve len deze tentoonstelling zullen gaan bezoeken, niet alleen om het werk te bekijken, maar ook om hiermede hun belangstelling en waardering voor dit huishoud-onderwijs te to nen. Door de Motorclub „Veenendaal" is voor Woensdagavond a.s. in Hotel La Montagne een filmavond geor ganiseerd, welke voor een ieder vrij te bezoeken zal zijn. Er worden films vertoond van de Shell, de T.T. races op het eiland Man en nog een zeer interessante technische film. Stellig zal voor deze avond de nodige be langstelling blijken te bestaan. OPLICHTER WIST VOOR RUIM ƒ10.000.- TE VERSCHALKEN. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer betreffende de arrestatie van een grove oplichter, woonachtig te Rhenen, is thans nog bekend geworden dat het bedrag, waarvoor deze de samenleving heeft weten op te lichten reeds meer dan 10.000 gulden blijkt te bedragen. Het onderzoek is nog niet afgesloten en verwacht wordt dat nog meer geval len aan het licht zullen komen. De man heeft hoofdzakelijk in Veenendaal gewerkt, maar ook in de omliggende gemeenten heeft hij zijn slachtoffers gemaakt. Het verplicht stellen van het on derzoek op T.B.C. is niet mogelijk aldus B. en W. in hun schrijven aan de gemeenteraad naar aanleiding van ragen in deze van de be grotingscommissie. Bij het onderzoek in andere ge meenten is gebleken dat het percen tage dergenen, die zich vrijwillig aan het onderzoek onderwerpen, vrij hoog is Zij hopen en vertrouwen, dat, wanneer in deze gemeente de gelegenheid wordt geboden, daarvan een zeer groot gebruik zal worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling de moge lijkheid van onderzoek te openen voor de gehele bevolking, derhalve ook voor de fabrieksarbeiders eventueel met hun gezinsleden die thans reeds min of meer regel matig door de zorg van hun werk gevers worden onderzocht. Daarbij zal aan de betrokken industrieën worden verzocht of zij bereid zijn de door hen uitgetrokken gelden be schikbaar te blijven stellen. Bij de laatste in Veenendaal ge houden Plasma-actie van het Ne- derl. Rode Kruis werden 500 fles sen bloed bijeengebracht. Bij die ge legenheid waren er ook 73 Veenen daler die voor de 5e keer van hun bloed gaven en daardoor dus in aan merking komen voor de Landsteiner penning. Tijdens een vergadering van het Rode Kruis a.s. Donderdagavond in Hotel De Korenbeurs zal de toe kenning en uitreiking van deze pen ningen officiël plaats vinden. ^KS In antwoord op de opmerking van de begrotings-commissie, dat vol gend jaar wellicht kan worden over gegaan tot verlaging van de opcen ten op de personele belasting en de sch^qlggldheffing, zeggpn B, en W. met de commissie van oordeef te zijn, mede in verband met de onze kerheid ten aanzien van de nieuwe financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten, op het ogenblik niet wenselijk is tot verlaging over te gaan. Inzake de wensen van de begro tings-commissie ten aanzien van een soepeler heffing en opschuiving der straatbelasting, zeggen B. en W.: Wij achten het ongewenst om een zakelijke belasting te verbinden met de persoonlijke omstandigheden van de belastingplichtige. Een bepaling, zoals de commissie bedoelt, zou naar onze mening ook zeker afstuiten op belasting-technische bezwaren, daar toch in ieder geval bij het redigeren van de betreffende bepaling reke ning zou moeten worden gehouden met gezins-samenstelling, gezins grootte enz. Bovendien achten wij het zeer twijfelachtig of op een be paling, als hier bedoeld, de Ko ninklijke goedkeuring zou worden verkregen; de Hoge Raad heeft na melijk meer dan eens beslist, dat het brengen van een persoonlijk ele ment in een zakelijke belasting niet is toegestaan. MULDER Tel. 860, Kerkewijk 193, Veenendeel Wat er in die stal aan de hand was? De koning ging dit zelf onder zoeken. De stalknechten deden hem hun omstandig verhaal. Hij liet fak kels aanrukken en met enige dienaren, die de moed niet al te zeer in de schoenen was gezonken, betrad hij de stal. Inderdaad stelde hij er de aan wezigheid van de geheimzinnige lichtjes vast, die bij iedere poging tot be nadering ontweken. Het scherpzinnige oog van de koning ontdekte evenwel dra ook de plaats, waar de aarde vers was omgewoeld. Een angstig voor gevoel maakte zich van hem meester: hij begon te begrijpen dat zich hier een drama moest hebben afgespeeld. panische schrik bevangen. Ijlings had zij zich uit de voeten gemaakt, als een waanzinnige was zij van het landgoed weggevlucht en slenterde door de dichte bossen. Zij stortte neer in een diepe kloof, die zich in de berg bevond en deze val was haar zo noodlottig, dat ook zij later le venloos (en door weinigen betreurd) werd teruggevonden. DE HALSDOEK VAN CUNERA. Op zijn bevel werd de grond ge opend: het ontzielde lichaam van Cunera kwam te voorschijn; de doek, waarmede zij was geworgd, bevond zich nog om haar hals. Zeer gemengde gevoelens maakten zich van de koning meester: heel be droefd was hij om het verlies van deze zo trouwe en ijverige dienst maagd, heftig verontwaardigd was hij door de afschuwelijke daad, die hier was gepleegd; wie de schuldige was, was niet moeilijk te bedenken. De koningsvrouwe werd door een ▼OOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. In verband met de plannen inzake het bouwen van een groot 150.000 Volts Verdeelstation aan de Kanaalweg te Veenendaal, is van de Provin ciale Electriciteits Mij. bü het gemeentebestuur een verzoek binnengeko men om vergunning tot het aanleggen van de, van elders bekende hoog spanningskabels, welke zün opgehangen aan hoge masten. Het betreft hier het gedeelte van de Veenendaal-Rijnkruising van de als bovengrondse lijn uitgevoerde 150 kv koppellijn UtrechtArnhem. Aan masten van 34 meter hoogte zullen 6 stroom voeren de draden en 3 z.g. bliksemdraden worden opgehangen. Deze hoogspanningsleidingen zullen worden aangebracht in de lijn boven de Kanaalweg, dwars over de Kerke wijk, via de Wageningselaan naar de Rhenense Meent. Een groot deel van de omgeving zal dus al in de nabije toekomst door de omvang, vooral door de grote hoogte van deze voor onze gemeente nog nieuwe installatie worden beheerst. Het terrein, waarop de masten ge plaatst worden,* blijft het eigendom van de eigenaar, met wie echter een zakelijk-rechtovereenkomst hier voor wordt gesloten en aan wie hier voor een billijke vergoeding wordt gegeven. Deze vergoeding is, wat het be drag betreft, afhankelijk van het feit of de mast in een weiland of in bouwland wordt geplaatst. Ook voor het enkel overspannen van percelen met draden zonder dat op deze percelen een mast wordt geplaatst wordt met de desbe treffende eigenaren een zakelijk, recht-overeenkomst gesloten en een billijke vergoeding gegeven. Bedoelde vergoedingen worden be taald in een bedrag ineens, dus niet in de vorm van een jaarlijkse recog nitie. Bovendien vergoeden de be drijven, die eigenaar van de koppel- lijn zijn, tijdens de uitvoering der werken aan de pachters van de per celen alle door hen tengevolge van de werkzaamheden geleden schade, hetzij in geld hetzij in natura, door de toegebrachte schade aan het land weer te laten herstellen. Het tracé loopt over een lengte van 247 meter over gronden, die eigendom der gemeente zijn, terwijl één mast op gemeentegrond zal wor- Er werd gezorgd voor een plech tige begrafenis van Cunera en wel licht zou het hele geval reeds lang zijn vergeten, als er bij het graf na dien niet zulke wonderlijke dingen gebeurd waren. Zeker, Cunera had zich, vooral ook onder de armere lieden, vele vrienden verworven, die nog vaak aan haar lieflijke persoon, haar treffend voorbeeld en haar wijze lessen terugdachten, en dezen keerden nog dikwerf terug naar haar graf en hielden de herinnering aan haar wakker, doch nog maar weinigen beseften, hoe deze jonge vrouw juist had geleden om haar volharding in het christelijk geloof en hoe voor haar, die als een marte lares was gestorven, de hemeldeuren bij haar dood direct wijd open had- Onder het motto „Strijd allen mee, geheel ten bate van de T.B.C. organiseert de Buurtvereniging de „Oude Molen" op 20 Maart a.s. een zogenaamde „Duivenvlucht", d.w.z. dat men de deelnemers aan deze wedloop in gesloten auto's op een bepaald punt even buiten Veenen- .daal brengt, waarna de deelnemers moeten trachten weer zo snel mo gelijk op de Markt te komen. Hier aan kan iedereen deelnemen. Bij de finish zal een jury, bestaan de uit: Burgemeester A. Bakker, Wethouder Ant. de Ruiter, Inspec teur Dekker, de heren J. J. v. d. Welle, J. Stip en W. J. Schoemaker, het binnenkomen beoordelen. En kele muziekverenigingen hebben reeds hun medewerking toegezegd, om de wachtenden op de Markt met muziek bezig te houden. Bovendien hebben ook verschillende sportver enigingen hun medewerking aan deze „Duivenvlucht" toegezegd. De prijzen zullen direct door burge meester Bakker worden uitgereikt. Men kan zich voor deelname aan deze „duivenvlucht" o.a. aanmelden bij de onderstaande adressen: W. C. van Asselt, Molenstraat 56; G. v. Geenhuizen, kapper, Achter- kerkstraat 21, T. J. van Manen, La- rikslaan 41, A. v. d. Loosdrecht, si- garenkiosk, G. v. Barneveld, Gort straat 146, Henny Jansen, Zand straat, L. v. d. Berg, Davidsplein 8, Café Vonk, Kerkewijk, H. de Ko ning, sigarenmagazijn Kerkewijk, J. Achterberg, Pr. Bernhardlaan 317 en C. Sukkel, Van de Pollstraat 16. den gestaan. Doch dit werd spoedig overduide lijk, toen moeders, die nog van Cu- nera's milddadigheid hadden geno ten en wier kinderen nu te kampen kregen met ernstige keelziekten, waardoor zij soms dreigden te stik ken, met die kinderen naar het graf van Cunera snelden, haar aanriepen en dan, tot hun grote opluchting en vreugde, de benauwenis zagen ver dwijnen en een voorspoedig herstel zagen intreden. En ook, toen landbouwers, die moeilijkheden hadden met hun paar den en zich herinnerden, hoe eens de paarden van hun koning door eerbied voor Cunera werden weer houden, haar aanriepen en spoedig de macht over hun dieren herwon nen. En evenzeer was men zeer onder de indruk gekomen van het over tuigende verhaal van die moeder, die haar kind voor haar eigen oog in de Rijn bijna zag verdrinken en wier aanroeping van Cunera het gevaar als door een wonder deed wijken. Het gerucht van deze wonder baarlijke voorvallen verbreidde zich snel, en van heinde en ver, uit Utrecht en van de andere zyde van de Rijn, waar het nu Betuwe heet, ja van veel verder: uit het land van de Maas en uit het land van de Schelde en tan Zuidelijker streken, van waar voorheen vrijwel nog nooit iemand eraan had gedacht, naar Rhenen te trekken, kwamen nu de gelovigen ter bedevaart naar het graf van Cunera en zij baden er om be vrijding van de ziekten van de keel. (Wordt vervolgd). den geplaatst, namelijk over de sloot achter de Lindenlaan. De vergoeding bedraagt 0.50 per strekkende meter, dat de 150 kV- lijn over aan de gemeente in eigen dom toebehorende percelen loopt en 200.- voor het plaatsen van een mast. Voor Zaterdagmiddag staat voor Veenendaal I de thuiswedstrijd te gen D.V.S. '33 uit Ermelo op het programma. Reeds bij een gelijk spel zullen de Veenendalers moeten de graderen. Trouwens, een overwin ning zou wellicht maar uitstel bete kenen. DOVO moet een bezoek brengen aan D.O.S. '37. Nu de strijd om het kampioenschap practisch beslist is, is deze wedstrijd van min der belang geworden. DOVO zal be ter moeten spelen, willen zy succes kunnen boeken. In de prov. afdeling gaat Matjan een bezoek brengen aan CJVV, ter wijl N.y.V. thuis O.M.S. ontvangt. De Merino's moeten het bezoek aan De Posthoorn brengen en GVVV bij Cobu Boys. Ook de Triangel Boys spelen een uitwedstrijd tegen Entre Nous. Nu ook voor Zondag geen wed strijd voor Veenendaal is vastgesteld heeft Veenendaal een uitnodiging geaccepteerd om in Soest tegen S.E.C. een oefenwedstrijd te spelen. Drogist Apoth. Ast. Hoofdstr. 106 - Tel. 632 - Veenendaal TWINTIG JAAR OUWEHANDS DIERENPARK. Het in ons land alom bekende Ouwehands Dierenpark op de Greb- beberg te Rhenen, bestaat komende zomer twintig jaar. En het ligt voor de hand, dat dit heugelijke feit voor het park, dat tengevolge van de tweede wereldoorlog zulke harde slagen kreeg te incasseren, niet on opgemerkt voorbij zal gaan. Vooral niet voor de vele bezoekers. De directie besloot namelijk aan alle scholen, die het park met hun leerlingen zullen bezoeken, ten be hoeve van het onderwijs een 16 mm den, waarop dertig plaatjes voor komen, die een duidelijk beeld ge ven van het leven van de vele die ren in het park op de Grebbeberg. filmstrip ten geschenke aan te bie- MINISTER STAF SPREEKT IN EDE. De Minister van Oorlog, Z. Exc. Ir. C. Staf heeft zich bereid ver klaard op Maandag 10 Maart a.s. in Reehorst te spreken over het Natio naal Instituut „Steun Wettig Ge zag". De Afd. Ede van het S.W.G. ver wacht voor deze avond een buiten gewone belangstelling temeer waar Minister Staf als oud-Edenaar in deze gemeente algemene bekendheid geniet. Voorts wordt het Historisch Spel „Waar Vrijheid Eeuwen Stond" op gevoerd. Nadere bizonderheden over deze avond worden nog bekend gemaakt. Kaarten kosteloos verkrijgbaar bij de Boekhandel.

De Vallei | 1952 | | pagina 1