L Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Behang Bussen verf Fa. J. F. TAK Fa. J. F. TAK Verhoogde electriciteits-tarieven gaan volgende maand in Haagebak van dijkstra Gasfabriek werkt met verlies KLEEfSIÏIMI'S BOEKHUIS AGENDA Verkeersdiploma voor 287 scholieren Uit Rhenens Raadszaal Veenendaal regelt opkopen van lompen en oude metalen 26e JAARGANG VRIJDAG 26 MAART 1952 No. 13 Paaswijdingsdienst Palm-Pasen De Veenendaalse Dag- markt Ook verhoging gasprijs Veenendaaals gas te duur? II STALEN 1952 ZEEMLEER EN SPONZEN Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties BROUWER De Eieren-zoekrit van 2e Paasdag Fa. S. BOS Hoofdstr. 91-93 Gloria Waterverf Vlinder wrijfwas 55 cent of 1.05 per doos. Ook los verkrijgbaar. f 1000.— te winnen.!!! Abonn*ment«prij» f 0.95 par kwartaal Lossa nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI UitgaveDRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentlepr. p. m.m. 1 2 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week inSTICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Al geruime tijd is bekend dat de electriciteitsproductie-bedrijven hun tarieven met ongeveer 25 zouden gaan verhogen als gevolg van het feit dat de electriciteitsprijzen ver zijn achter gebleven ten opzichte van de al gemene stijging van materiaalprijzen en van de hogere prijzen van de ener giebronnen als kolen en olie. Het gemeentebestuur heeft van de N.V. P.U.E.M. te Utrecht bericht ont vangen dat de datum waarop de verhoogde tarieven zullen ingaan voorlopig is bepaald op 1 April a.s. Voor de P.U.E.M. betekent dit dat het nieuwe tarief zal worden toegepast over de verbruiksperioden welke ligt tussen de opname, variërend van 1 tot 30 April en die variërend van 1 tot 30 Mei, en wel zo dat toch een gelijktijdige invoering bereikt zal worden. Het is de minister die goedkeux'ing aan deze tariefsverhoging heeft ver leend en in een uitvoerige nota zegt de minister o.a. dat het stroomver bruik in Nederland sedert 1938 per hoofd der bevolking bijna is verdub beld. (Op het verdeelstation te Vee nendaal, van waaruit de plaatsen Vee nendaal, Rhenen, Eist en Renswoude van stroom voorzien, werd sinds 1940 een verbruikstoename van 4000 kWh. tot bijna 9000 kWh. geregistreerd. Wanneer de electriciteitsbedrijven hun installaties naar dit grotere ver bruik zouden moeten inrichten en uit breiden, dan zou daarvoor een kapi taal van 1690 millioen gulden nodig zijn. Zou dit bedrag in de komende 5 jaar moeten worden afgezonderd voor de electriciteits voorziening in ons land, dan zou dat, gezien de huidige economische situatie, nationaal en economisch niet verantwoord zijn. Thans worden verbruiksbeperkende maatregelen genomen, maar wanneer de capaciteit van de electrische bedrij ven zou worden uitgevoerd heeft dat stellig een nog veel groter gebruik tot gevolg. Behalve dus dat deze tariefsverho ging noodzakelijk zou zijn om de stroomprijs in overeenstemming te brengen met het tarief, dient deze dus ook als stroomverbruik beperkende maatregel. De thans in te voeren nieuwe stroom- tarieven zien er als volgt uit, in cen ten per kWh.: Enkelvoudig lichttarief Afdalend lichttarief, jaar garantie 1000 kWh. (behalve Amersfcort en Zeist) Kleinkrachttarief buiten spertijd Afdalend kleinkrachttarief buiten sper tijd, jaargarantie 1000 kWh Vastrechttarief Nachtstroomtarief De vastrechtbedragen en de meter- huur worden met 25 verhoogd. Overeenkomstig de in de Nota ge geven richtlijnen zal voor de tariefs verhoging boven het op 15 October 1951 ingevolge de Pr ijs voorschriften bestaande niveau per verbruiker per jaar 240 kWh. worden uitgezonderd. Deze hoeveelheid moet worden be schouwd als voldoende voor een ze ker primair verbruik voor woningver- xichting en huishoudelijke doeleinden. Tarief 1—1—1940: 20 19 18 17 16 7 6 5 4% 3 Bestaand tarief: 24 22% 21% 20% 19% 12 11 10 9 8% 6 4 Nieuw tarief: 31 29 28 27 26 15 14 13 12 117, 87, 47, Zaterdag 5 April a.s. zal er in het gebouw aan de Eikenlaan een Paas wijdingsdienst worden gehouden geor ganiseerd door de samenwerkende Jeugdgroepen van het Chr. Jonge Man nen Verbond (C.J.M.V.), de Chr. Jonge Vrouwen Federatie (C.J.V.F.), het Ge-" reformeerde Jeugdverband en de Jon ge Kerk. In deze dienst zal voorgaan ds H. Volten, studentenpredikant te Wageningen, terwijl tevens door een 15-tal leden der C.J.M.V. en C.J.V.F. het Paasspel „Soldaat van Christus" van ds H. W. Zegerius, zal worden op gevoerd, onder regie van de heer J. van Essen. Organist is Henk Vellinga. De dienst duurt ongeveer iy2 uur. VERKIEZING OUDERLINGEN NED. HERV. KERK. Tijdens de Woensdagavond gehou den gemeentevergadering van de Ned. Herv. Kerk werden als ouder lingen gekozen in de vacatures C van Hardeveld en C. van Rennes, de heren W. van Hunnik, Dahïia- straat en G. v. d. Haar, van het Pan huis. I Grote soi tering PAASEIEREN in groot en klein. Paasfiguren. Bonbonniéres- gavuld met eiijas. Paasmandjet. Paaanetjea Gevulde eitjes, Droste Ringers. Alles van Droste Chocolade ver vaardigd. Enthousiast roept daarom iedereen Met ingang van 1 April wordt er in Veenendaal op Dinsdag weer een dag- markt gehouden van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur. In verband met de opening van het nieuwe seizoen is door de Marktcom- missie een reclameactie ontworpen, die de gehele maand April zal duren. Bij aankoop van 0,25 of minder zal ex- door de kooplieden een bonnetje ter waarde van één pxmt worden ver strekt. Bij aankoop van 1,- vier bon netjes enz. Deze punten moeten in een enveloppe worden gedaan, die iedere Dinsdag voor half vijf in een bus, wel ke op de markt staat, moet worden gedeponeerd. Op deze enveloppen moet zijn vermeld: naam en adres van degene, die de punten inlevert, alsme de het aantal ingesloten punten. Iedere week worden aan tien personen, die het hoogste aantal punten inleveren een prijs beschikbaar gesteld. Er wordt uit geloofd een hoofdprijs van 10,- en negen prijzen van 5,-. De prijswin naars zal bericht worden gezonden, waar zij de prijs in ontvangst kunnen nemen. Het belooft na de stillere win termaanden, evenals de vorige zomer, weer een gezellige drukte op de Vee nendaalse dagmarkt te worden. Vele nieuwe kooplieden zullen hun wai-en te koop aanbieden. Zaterdag 29 Maart: (In gebouw a.d. Eikenlaan) 8 uur, uitvoering en toneel van het Tamboers- en Pij- pex-scorps „Prins Bernhard". p Donderdag 3 April: §1 (In gebouw a.d. Eikenlaan) „De Rotterdammers" bren- p gen variété-programma on- der auspiciën van Voetbal ver. DOVO. li Zaterdag 5 April: (In gebouw a.d. Eikenlaan) Paaswijdingsdienst. Opvoe ring Paasspel „Soldaat van Christus", voorg. Ds H. Vol ten van Rhenen. 1 De directie der Ned. Gas Maatschappij de maatschappij die ook de Veenendaalse gasfabriek exploiteert heeft aan het gemeentebestuur jriede- gedeeld dat, tengevolge van de steeds voortdurende stijging van de posten van grondstoffen, lonen en materialen, het gasbedrijf ondanks zuinig en voor zichtig beheer, nog steeds met verlies werkt. De balans over het jaar 1950 moest voor het bedrijf in Veenendaal worden afgesloten met een verlies van 52.065,43 of 3.38 cent per nuttig verkochte nr. In dit resultaat is de afschrijving begrepen, echter niet de rente van tegen een vaste rente geleend geld, welke rente voor de gehele maatschappij 30.160 per jaar bedraagt of 1.48 cent per verkochte m3. Het totale verlies bedroeg dus 4.86 cent per m\ Een uitvoerige kostprijsberekening over de eerste 10 maanden van 1951 toonde met een verlies van 1.1 cent per m3 weliswaar ver betering, doch hierbij is nog geen rekening gehouden met de rente, zodat uit eindelijk een verlies van 2.58 cent per m3 resulteert. De enige mogelijkheid, die de maatschappij nog overblijft om in deze teleurstellende gang van zaken enige verbetering te brengen, acht zij een verhoging van de tarieven. II# De grootste en goedkoopste sortex ir g. Uit voorraad leverbaar. 52 kleuren. Ponds of Kilo's bus. DIVERSE MATEN DROGISTERIJ Hoofdstraat 118 Telefoon 632 Momenteel bedraagt de gasprijs voor.' Gewoon gas: tot 50 m3 21V2 cent per nr; 51100 m3 19 y2 cent per m3; 101 m3 en meer 17 y2 cent per m3. Muntgas: 21 cent per m3. Indus trie en verwarming: van 13.17 cent per m3. Bakkers: 12 cent per m3. De maatschappij wenst thans de prijs van gewoon en muntgas te verhogen met cent per m3 en van het industriegas en gas voor verwarming en bakkers met 2 cent per m1, welke verhoging zij zo spoedig mogelijk zou willen la ten ingaan. Hoewel de concessievoorwaarden, behoudens het daarin genoemde over leg met' het gemeentebestuur bij ko- lenprijzen boven 28,- per ton, nog belangrijk hoger gasprijzen inhouden, is de maatschappij van mening, dat de voorgenomen vex-hoging de limiet is, waartoe zij onder de gegeven omstan digheden kan gaan. Voor deze verho ging wex-d 31 Januari j.l. goedkeuring verleend door de Directeur-Generaal van de prijzen. Uit deze goedkeuring blijkt, dat de gasprijs 22 cent mag be dragen. Ingevolge het bepaalde in de con cessievoorwaarden heeft de maat schappij aan het gemeentebestuur ver zocht, aan deze voorgenomen verho ging goedkeuring te willen hechten. Naar aanleiding van dit verzoek hebben B. en W. ter vergelijking, de gasprijzen, geldende in de gemeenten Ede, Zeist en Baarn opgevraagd, waar bij bleek, dat de prijzen in die gemeen ten belangrijk lager liggen dan hier. B. en W. hebben zich daarop tot de maatschappij gewend, met verzoek de redenen te mogen vernemen, waarom de gasprijs in Veenendaal belangrijk hoger is. De Maatschappij deelde mede, dat het haar wel bekend was, dat de gas prijzen in de door genoemde gemeen ten lager zijn dan in Veenendaal, waarvoor zij de volgende verklaring geeft: In de eerste plaats omdat de exploi tatie van een complex van kleinere bedrijven, zoals de Nederlandse Gas Maatschappij omvat, altijd belangrijk duurder is dan de exploitatie van één bedrijf, terwijl bovendien de door ter vergelijking gekozen bedrijven stuk voor stuk groter zijn dan de Gas Maatschappij als geheel genomen. In de tweede plaats deelt de maat schappij mede, dat in vergelijking met andere bedrijven een zeer groot deel van haar afzet aan de industrie wordt geleverd, zodat de gemiddelde gasop brengst van de fabriek Veenendaal slechts 16,1 cent bedraagt, bij een hoog ste prijs van 21% cent. Waar andere bedrijven voorlopig nog lage prijzen kunnen handhaven, omdat zij nog teren op oude, tegen la ge prijzen gedane investeringen, was de Ned. Gas Maatschappij door de snelle uitbreiding van haar debiet ge noodzaakt belangrijke uitbreidingen tegen hoge prijzen uit te voeren. De last dezer investeringen wordt nog verzwaard door projecten als de nieuwe wijken achter de Klaas Kater straat, waar kostbare leidingen gelegd werden, terwijl slechts enkele perce len op het gasnet kon worden aange sloten. Tenslotte memoreert zij, dat zij als particulier bedrijf, slechts een zeer be scheiden vergoeding van de oorlogs schade ontving, in tegenstelling met AANKOOP VAN GROND VOOR BOUW VAN FLAT-WONINGEN. In ons vorig nummer maakten wij er reeds melding van dat men van ge meentewege bezig is met het uitwer ken van plannen welke het ook in Veenendaal doen bouwen van flat woningen beogen. Met flat-bouw zijn wellicht de bouw kosten per woning te drukken, gezien het feit dat het bouwrijp maken van de voor woninjgen overgebleven be perkte ruimte in deze gemeente bij zonder hoog is. De Gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van gisteravond besloten tot aankoop van het terrein gelegen langs de spoorlijn en achter de Cavansa-si- garenfabriek, waar dan binnen afzien bare tijd, bij wijze van proef, de eerste flat-woningen voor Veenendaal ge bouwd zullen worden. De hier te bou wen flat zal 3 woonlagen bevatten. De aangekochte grond heeft een op pervlakte van 4379 m3 en was eigen dom van de heer J. W. G. B., alhier. De verkoopprijs was 1,37 per m3. GRONDVERKOOP VOOR 20 WONINGEN. Op vex-zoek van de Nationale Le vensverzekering-Bank N.V. geves tigd te Rotterdam, besloot de Ge meenteraad gisteravond tot verkoop van circa 8894 m2 bouwterrein, ge legen aan weerszijden van de Klaas Katerstraat (het laatste gedeelte vanaf de Dr de Visserstraat tot de Bergweg waarop 20 middenstands woningen worden gebouwd, die ver huurd zullen worden aan employé's van de S.K.F.-fabrieken. Qe grond werd verkocht tegen de prijs van 5.50 per m2, zijnde de gecalculeerde verkoopsprijs. SIGARET VEROORZAAKTE AUTOBOTSING. De bestuurster van een uit Hilver sum afkomstige luxe auto Mevr. B. wilde Woensdagmorgen al rijdende 'n sigaret aansteken. Gevolg was, dat de in de richting Eist op de Prov. weg rij dende auto met vrij grote snelheid uit de koers raakte en tegen een boom botste. De schade hierdoor veroorzaakt aan de voorzijde van de wagen was aanzienlijk. De onfortuinlijke bestuur ster en een naast haar zittende mede passagier kwamen met de schrik vrij. De auto werd later door een takelwa gen naar een garage in Veenendaal gesleept. ■*-. 1 i. „Eltheto" was Dinsdagmiddag vrijwel geheel gevuld met scholieren en hun ouders. Voor 287 leerlingen van de hoogste klassen van de plaatselijke lagere scholen was er het belangrijke moment waarop zij in het bezit werden gesteld van het verkeersdiploma met bijbehorend insigne, nadat zij met goed gevolg door de gehouden verkeers-examens waren heengekomen. Behalve voor de gediplomeerden zelf, betrof het hier ook een belangrijk moment voor de gehele bevolking, omdat met het geslaagde verkeersonder- richt van een dergelijk groot aantal jeugdige weggebruikers de verkeers veiligheid in onze gemeente weer aanzienlijk is toegenomen. De door de gemeente beschikbaar gestelde wisselbeker werd evenals vorig jaar weer gewonnen door de openbare school. Bij deze officiële uitreiking waren ook Burgemeester Bakker en de in specteur van het Lager Onderwijs, de heer Lindeman aanwezig. De heer Dekker, de chef van het po- litiecox-ps, verwelkomde de geslaagden als de gasten van de Veenendaalse po litie, en feliciteerde hen met dit resul taat. Hij wees de geslaagden tevens op de grote verantwoordelijkheid die nu op hen rust. Zij weten het nu en moeten een voorbeeld zijn, ook voor de ouderen. Gaan zij overtredingen maken, dan wordt hun insigne weer afgenomen. Aan het schriftelijk examen hadden 368 kinderen deelgenomen, waarvan Assurantie - Hypotheek en Woningbureau Beëdigd makelMr en taxateur. Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 Zoals reeds eerder bericht kon worden heeft de Veenendaalse Mo torclub voor 2e Paasdag 's morgens een Eierzoekrit voor auto's, moto ren en bromfietsen georganiseerd. Het parcours van deze rit zal gaan over harde wegen. Voor auto's en motoren is de afstand 50 km en voor bromfietsen 25 km en de gemiddel de snelheid is 36 en 19 km per uur. De te zoeken eieren liggen aan de rechterkant van de weg of hangen aan een tak van de boom en ze zijn beschilderd met afstekende kleuren. Wanneer een deelnemer zo'n ei ont dekt dan schrijft hij de vindplaats op om die later aan de controlepos ten te kunnen melden, maar het ei zelf moet men laten liggen. Het is ook niet de bedoeling dat een vinder bij zo'n ei gaat stilstaan want dan maakt hij de achter hem rijdende deelnemer er op attent. Verder zijn in het parcours pun ten waar men 5 minuten verplichte rust heeft en het is op deze plaat sen dat de deelnemers verstopte eieren moeten gaan zoeken. De aan deze rit verbonden prijzen worden gevormd door een partij van 1500 eieren. Geen kleinigheid dus. De startplaats en de finish zijn in gericht bij 't Hofje te Renswoude. Het is dit jaar voor 't eerst dat de Motorclub een dergelijke tocht or ganiseert en het is voor de toekomst dat men hiermede nog verdere plan nen heeft. Zonder twijfel zal deze originele rit nog veel deelnemers weten te trekken. W. KI.AASSEN BEDANKT ALS RAADSLID. GEVOELIG VERLIES VOOR DE C.H.-FRACTIE. De gemeenteraad kwam Vrijdagavond in voltallige zitting in openbare vergadering bijeen. Onmiddellijk na het openingswoord herinnerde de heer H GRIFFIOEN (AR) de voorzitter aan de destijds gemaakte afspraak om 's zomers om acht uur te beginnen met de raadsvergaderingen. De VOOR ZITTER beloofde hiermee komende zomer rekening te houden. Aan het slot van deze vergadering, die buitengewoon gemoedelijk verliep, deelde de heer W KLAASSEN (CHU) de raad mee, dat hij na rijp beraad had besloten om gezondheidsredenen en vanwege drukke werkzaamheden te moeten bedanken als lid van de gemeenteraad. Voor niet-ingewijden kwam deze mededeling als een donderslag bij heldere hemel. WEILONEN EEN TWISTPUNT. Als eerste mededeling kwam de ver hoging van de weiionen ter sprake, overheidsbedrijven, welke vergoeding I die door B. en W. waren vastgesteld op basis van de vervangingswaarde op 120,- voor een koe, 95,- voor hebben ontvangen een vaars, 65,- voor een pink en De ondervakgroep „Opkopers van oude materialen en afvalstoffen" heeft zich met klachten gewend tot het gemeentebestuur van Veenendaal, en wel over het feit dat ook in deze gemeente lompen, oud papier en oude metalen zouden worden opgekocht langs de openbare weg en aan de huizen. Er werd verder op gewezen, dat zij, die regelmatig van liet opkopen van oude materialen en afvalstoffen hun beroep maken en bij de ondervakgroep zijn ingeschreven, dientengevolge in hun normale werkzaamheden voort durend worden belemmerd en benadeeld. Maar al te dikwijls namelijk blijken deze „gelegenheidsopkopers" geen belastingen te betalen, hetgeen de leden van de vakgroep wel doen; geen register bij te houden in strijd met het be paalde in het Wetboek van Strafrecht; geen vakkennis te bezitten, terwijl het ook voorkomt dat door hen „steunfraude" wordt gepleegd. Naar aan leiding van het vorenstaande verklaarden Burgemeester en Wethouders dat zij de naar voren gebrachte grieven volledig kunnen onderschrijven en van oordeel zijn, dat op dit punt regelend moet worden opgetreden. Ook uit politioneel oogpunt is een en wel het inzamelen van lompen enz. regeling gewenst met het oog op de naleving van de anti-heling bepalingen. In de derde plaats is een x-egeling nut tig, teneinde de inwoners te vrijwaren voor overlast. Wanneer ieder vrij is om langs de huizen te gaan om oude materialen enz. op te kopen ondervin- den de inwoners hiervan veel overlast, niet alleen door het groot aantal per sonen, dat zich aan de huizen vervoegt, doch ook vaak door het gedrag en de houding van sommige lieden. Wanneer zij echter alleen kunnen opkopen, in dien zij in het bezit zijn van een ver gunning, waaraan strenge voorwaar den kunnen worden verbonden, zullen zij er zich voor wachten om onbehoor lijk op te treden, daar zij anders de kans lopen, dat de vergunning wordt ingetrokken. Zodoende kunnen onge wenste elementen uit de gemeente worden geweerd. Tenslotte wijzen B. en W. op een euvel, dut zich op dit gebied voordoet door middel van ruiling met speelgoe deren, sieraden e.d. Het komt toch meermalen voor, dat kinderen nog goede kledingstukken, of andere nog bruikbare textiel enz., zonder voorken nis van hun ouders, bij een opkoper inleveren en daarvoor een stukje speelgoed ontvangen, waarvan de waarde ver beneden het ingeleverde ligt. Het behoeft geen betoog, dat der gelijke handelwijzen funest zijn en maatregelen genomen moeten worden, door in een te verlenen vergunning te bepalen, dat bij het opkopen of in zamelen van oude materialen en af valstoffen geen gebruik mag worden gemaakt van kinderspeelgoed, sieraden e.d. als ruilmiddel, lokmiddel of ge schenk. Op voorstel van B. en W. besloot de Gemeenteraad gisteravond de algeme ne Politieverordening met een in deze zaken regelende bepaling aan te vul len. 170,- voor een paard. De heer M. C. v. d. Berg (SGP) was tegen deze ver hoging, daar vooral de boeren in Eist hierdoor weer op hogere lasten komen. De heer H. Griffioen (AR) was over de beslissing van B. en W. verwon derd. Hij had er zelfs ernstige bezwa ren tegen en kon geen ander motief zien voor deze verhoging, dan omdat een ander de weiionen ook had ver hoogd. De gemeente heeft een sociale taak, aldus spreker en moet ook aan de kleine bedrijfjes denken. De voor zitter merkte op, dat de behandeling van de gemeentelijke weiden in deze omgeving aan de top staat. Wij moe ten niet met verkapte subsidie gaan werken. De heer Griffioen zou geen aanmerkingen hebben gemaakt, wan neer 1951 niet zo'n slecht weideseizoen was geweest. Diezelfde mensen, aldus spreker, moeten nu weer die hogere wei-tarieven betalen. De heer Van Ge- sink (PvdA) vroeg zich af of de heer Griffioen de begroting van de lande rijen wel goed had bekeken. Zélf zou de heer Griffioen vorig jaar een pink hebben aangenomen tegen een prijs, die 10,- hoger lag dan bij de ge meente. De heer Griffioen gaf toe, dat hij een vaars had aangenomen om te weiden, doch voor het tijdvak van April tot December. De heer W. Klaas- sen was van mening, dat de gemeente waar voor zijn geld moet leveren en niet een bepaalde groep laten profi teren. Na dit uitvoerig commentaar, op een besluit van B. en W., dat van te voren reeds vast stond, kwamen de overige ingekomen stukken aan de orde. Uit het verslag van de vleeskeu ringsdienst „Rhenen", waarbij aange sloten de gemeenten Amerongen, Leer- sum, Kesteren, Lienden en Veenen daal, bleek dat over 1951 o.a. waren geslacht 11328 varkens, waarvan 3864 bestemd voor huisslachting. Het ex ploitatie-overzicht van de landerijen gaf over 1951 een batig saldo te zien van 18.920,73. Over 1951 en 1952 zal door de gemeente resp. 431,63 en 2184,86 worden bijgedragen in de kosten van de bescherming bevolking in deze kring. Op een vraag van de Zie /ariër paglm 2 er 34 werden afgewezen. Aan het prac- tische examen namen 318 kinderen deel. Daarvan werden er nog 29 afge wezen. Burgemeester Bakker feliciteerde de jongelui eveneens. Hij had met vreug de geconstateerd bij de practische examens, dat er zowel bij de kinderen als bij de onderwijzers groot enthou siasme bestond. Hij bracht dank aan het onderwijzend personeel voor de medewerking en aan Hoofdagent E. v. Eykelenburg voor zijn lessen, die hij met veel ambitie en kennis van zaken had gegeven. De wisselbeker, bestemd voor de school met het hoogste gemiddelde, kwam dus evenals vorig jaar in het bezit van de Openbare Lagere School. Het hoofd der school, de heer J. J. van der Walle, nam deze beker van burgemeester Bakker in ontvangst, welke laatste de wens uitsprak dat er volgend jaar nog meer strijd zou zijn Het gemiddeld van de O.L.S. was 88.13 terwijl het algemeen gemiddelde van de 8 scholen 83.27 bedroeg. De heer v. d. Walle dankte vervol gens namens alle kinderen agent Van Ey kelenburg voor zijn goede lessen en bood hem een vulpen en vulpotlood aan. Vervolgens reikte Burgemeester Bakker aan 1 meisje en 3 jongens het diploma zelf uit, met een cadeautje in de vorm van een spiegeltje op het fietsstuur. Zij hadden namelijk allen in het schriftelijk werk maar 1 fout gemaakt en bij het practische examen in het geheel geen fouten. Jannie van de Weerd, Jacob Engelage, Cornelis Schoondex-beek en Jacob Zuiderdorp mochten diploma en cadeau op het po dium in ontvangst nemen. VOOR BEÏ UURWERKEN GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. BIJBELS, BOEKEN EN BANKEN VOOR DE SCHOLEN. In de gemeenteraadsvergadering van gisteravond werd gunstig beschikt op het verzoek van het bestuur van de Koningin Julianaschool alhier, inzake het bijdragen van de gemeente in het aanschaffen van 184 Bijbels voor de afd. ULO en 46 Bijbels voor de oplei dingsschool voor een totaal bedrag van 1210,-. Bij het tijdelijk huisvesten van een klas van de Openbare school, in een lokaal van het gebouw Eltheto, zijn nog een 25-tal twee persoons school banken nodig. De aanschaffingskosten van deze banken bedx-aagt 1875,- en ook hierin verleende de Raad zijn me dewerking evenals bij het aanschaffen van leerboeken voor de school van Chr. Nat. Onderwijs aan de Coniferenlaan voor een bedrag van 342,80. De spreekkamer van de Patrimo- niumsehool heeft nieuwe vloerbedek king nodig, en voor vervanging voteer de de Raad de benodigde 174,15. VOOR DE MUREN Geeft niet af 30 Kleuren DROGISTERIJ Hoofdstraat 118 Telefoon 632 SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester maakt bekend, dat hij op Maandag 31 Maart '52 en Maan dag 7 April '52 verhinderd is des voor middags zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. Het spreekuur zal op bovengenoem de dagen gehouden worden des na middags van 14.30—16.30 uur ten ge meentehuize. Hoofdstraat 34. Was U juist van plan een Ballpen te kopen??? Wacht dan even tot a.s. Maandag. Want dan heeft U kans Inlichtingen worden U gaarne gegeven door ZANDSTRAAT 3 - TELEFOON 704. PATRIMONIUMLAAN 16 - TEL 21T.

De Vallei | 1952 | | pagina 1