Uitgaan met Pasen Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Behang Bussen verl Fa. J. F. TAK Instelling Reserve-gemeentepolitie in Veenendaal Christus' dood een gerech telijke moord Fa. J. F. TAK 26e JAARGANG VRIJDAG 11 APRIL 1952 No. 15 STALEN 1952 ZEEMLEER EN SPONZEN Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie - Hypotheek BROUWER Programma voor de Bevrijdingsfeesten Ter bescherming burgerbevolking Oproep Gloria Waterverf Vlinder wrijfwas 55 cent of 1.05 per dooi. Ook los verkrijgbaar. AGENDA Fa. S. BOS Hoofdstr. 91-93 Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week inSTICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE 9 Dit jaar valt de paasviering op een vrij normaal tijdstip. De vroeg ste datum waarop de paasdagen kunnen vallen is 20 Maart en de laatst mogelijke 25 April. Elk jaar werpen we even een extra blik op de kalen der om te zien of Pasen vroeg dan wel laat zal komen. Dit hangt samen met de maanstand; de Zondag die volgt op de eerste volle maan na 20 Maart is de uitverkoren datum. We vinden het belangrijk, dat het op standings] eest niet wordt ge vierd in een omlijsting van sneeuw, ijs en hevige kou, zodat we eens kunnen uitgaan. De meeste mensen hebben een onbestemd verlangen om met de paasdagen er nu eens uit te trekken, het zij voor wandeling of fietstocht, hetzij voor een reisje van enige dagen naar streken, die niet in de directe omgeving van de woonplaats liggen. Bij stadsmensen is dit gevoel vanzelfsprekend sterker dan op het platteland, maar velen hebben die drang in meer of mindere mate. Vanzelfsprekend hangt dit verlangen samen met de wens om nu eindelijk de lange stille winter eens met kracht te doorbreken, maar waarom kiezen wij dikwijls juist Pasenvoor de ouverture van de lente en het seizoen van uitgaan? Inderdaad wordt met het paasfeest de winterdam doorbroken. Wie een auto bezit en deze 's winters niet gebruikt zal deze met de paasdagen weer in goede conditie willen zien. Bij veel garages neemt de activiteit tegen dit eerste koppel feestdagen van het jaar bijzonder toe, hetgeen een opluchting betekent voor de werkgelegenheid in de motorbran che. Doch daar blijft het niet bij. De busmaatschappijen treffen voorbe reidingen om met Pasen de eerste trips te organiseren. De reisbureaux openen hun deuren en versterken hun personeel. Er verschijnen affi ches over paastochten, de reclame- bureaux vergroten hun activiteit en deze gehele bedrijvigheid stuwt weer anderen op. De theehuizen worden schoongemaakt en geverfd, de uitspanningen zorgen ervoor een groot aantal gasten te kunnen ont vangen. Rijwielreperateurs, brom fietsenhandelaren, leveranciers van allerhande zomerartikelen zien de paasdagen als het startschot van het nieuwe seizoen. Uit dit alles blijkt hoezeer Pasen als feestdag invloed uitoefent op ons leven, hetgeen we liswaar hier slechts blijkt in uiter lijkheden, die hun oorsprong vinden _in—onze geestesgesteldheid rond het opstandingsfeest. Nooit hoorden wij meer critiek op de ontheiliging van de Zondag dan op Paasdagen. Helaas wordt maar al te zeer vergeten, dat de rustdag door dit ontluiken allerwegen maar al te zeer in gevaar wordt gebracht. Pasen blijft voor alles een christe lijke feestdag, waarbij dus Christus meer dan anders nog in het centrum van ons leven dient te staan. Zij, die beslist de paaszondag ook willen aanwenden voor uitgaan, in welke vorm dan ook en onverschillig om welke reden, kunnen anderen tege moetkomen in hun gevoelens door reeds Zaterdags op weg te gaan, waardoor de Zondag zoveel mogelijk aan zijn doel blijft beantwoorden. R.K. GEDACHTENISKERK AAN DE GREBBE. Naar men ons mededeelt zullen de hoofd,legeraalmoezei1ier mgr. H. J. J. M. van Straelen, de hoofdvloot- aalmoezenier mgr. J. F. M. de Sain en de staf-aalmoezenier R. H. M, Verhoeven dezer dagen een beroep op de rooms-katholieken in ons land doen voor het bouwen van een „Ge- dachteniskerk" aan de Grebbe, waarin een kapel of een altaar aan de r.k. militairen, die tijdens de oor log in en buiten onze grenzen de dood hebben gevonden, zal worden gewijd. Een speciale stichting zal dan mogelijk maken, dat er voort durend missen voor hen worden op gedragen. De kerk zal aan de voet van de Grebbeberg worden ge bouwd en tevens parochiekerk te Rhenen worden. Er is een ere-comité gevormd, met kardinaal De Jong als voorzitter en vele andere kerkelijke en burgerlijke r.k. autoriteiten als verdere leden. Ook de Burgemeester van Rhenen, Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch rid der van Rosenthal is lid van het ere- comité. VORDERINGEN OP DE GEMEENTE. Burgemeester en Wethouders var Veenendaal maken bekend: dat het aanbeveling verdient de vorderingen ten laste der gemeente, welke betrekking hebben op het dienstjaar 1951, in te dienen vóór 1 Mei a.s., aangezien latere indiening kan leiden tot vertraging in de af doening. De grootste en goedkoopste sortering. Uit voorraad leverbaar. 52 kleuren. Ponds of Kilo's bus. DIVERSE MATEN DROGISTERIJ Hoofdstraat 118 Telefoon 632 Op die dag willen wij het wonder en de vreugde van Christus' opstanding beleven. En tochgaan wij uit op de paaszondag. o Pasen is het einde van de lijdens periode. De winter en de daaraan verbonden moeilijkheden weten wij opgelost in de tijd. Wij zien de na tuur bevrijd van de kluisters, wij willen onszelf uitleven in allerlei uiterlijkheden en de ware opstanding dreigt verloren te gaan in het ge knetter van bromfietsmotoren, in tens geroes van uitermate druk ver keer en de opening van het uitgaans- seizoen. Het ware uitgaan, de ware verrijzenis dreigt in het technisch kabaal dezer eeuw maar al te zeer in het vergeetboek te raken. Hebben wij niet voor alles nodig een geestelijke opstanding? Wij zit ten gevangen in een sluis van on macht door de fouten, die wij maken bij de opbouw van een wereld in vrede, die meer uitzicht biedt dan thans. Wij weten heel goed wat wij willen, maar wij strijden vergeefs de ongelijke strijd tegen de geestelijke boosheid, die ons omringt en blijvend bezit van ons schijnt te hebben ge nomen. Daaraan lijden wij voort durend en er schijnt geen uitweg, Op de paasmcrgen is daar Christus' opstanding als een vast teken van onze uiteindelijke overwinning. In het paasfeest opent Christus voor ons het ontspannings-seizoen. Onze geest, ons leven staat op uit een strijd, die verloren scheen. Wij zijn bevrijd en mogen uit gaan naar een nieuwe wereld. Alleen wanneer wij Pasen vieren willen in dit licht en onze geesten daarop richten zul len wij waarlijk uitgaan met Pasen. DE PUNTENACTIE OP DE VEENEN- DAALSE MARKT. De tweede dag van de puntenspaar- actie op de Veenendaalse markt is wederom een succes geworden. Er kwamen weer tien prijswinnaars uit de bus en wel: een prijs van f 10,- voor mevr. E. van de Scheur-van Zet ten, terwijl de navolgende personen een prijs van f 5,- wonnen: H. van de Kraats, H. van Daatselaar, mej. Sel. A. Diepeveen, mevr. J. C. v. d. Meij- den-de Ruiter, mevr. K. Gebhardt, R. Bakker, M. Bos en K. Klumpenaar. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds A. Vroegindewey, Ned. Herv. Predikant te Veenendaal heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Amersfoort bedankt. en Woningbureau Beëdigd makelaar en taxateur. Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 TIJDREDE VOOR DE GEREF. GEMEENTE. In het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de Fluiter straat alhier, komt ds. C. Smits van Sliedrecht op Vrijdagavond 18 April een tijd-rede houden. ZILVEREN JUBILEUM. De heer J. H. F. Budding, van Emmalaan 32 hoopt op 15 April a.s. de dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma Hootsen aan de Hoofdstraat. Sinds jaren is de heer Budding win kelchef van de firma Hootsen. WIELRIJDSTERS BOTSTEN. In de Zandstraat reden Zaterdag middag ter hoogte van de Fluiters straat een tweetal wielrijdsters op elkaar in. Mevr. D. uit Veenendaal maakte daarbij een lelijke val. Na dat dr. Pilon de eerste hulp had ver leend, werd zij met inwendige kneu zingen aan haar rechterbeen naar hst Juliana-ziekenhuis overgebracht. MARKTBERICHTEN. Eiermarkt. De aanvoer op de eier markt te Veenendaal bedroeg Dinsdag morgen 98.000 stuks. De handel was vlug. Prijzen van f 13.50 tot f 14.per 100 stuks. PAASZANGDIENST. Tweede Paasdag, 's ochtends om half tien, wordt in het gebouw van de Ger. Kerk aan de Vaartbrug een Paaszang- dienst gehouden. Voorganger zal zijn Ds D. van Enk, terwijl het Ger. Kerkkoor o.l.v. de heer Kor Dijkstra medewerking verleent. De organist is de heer A. Waardenburg. GEMEENTELIJKE BUREAUX EN DE FEESTDAGEN. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat alle gemeentelijke bureaux op Goede Vrijdag en Zaterdag 12 April 1952 voor het publiek gesloten zijn. Het bureau van de Burgerlijke Stand is uitsluitend voor het doen van aan giften geopend op Zaterdag 12 April 1952 van 10 tot 11 uur. Zoals wij in ons vorig nummer reeds konden mededelen zijn de feesten voor de komende Koninginnedag verzet en gecombineerd met de bevrijdingsfees ten op 5 Mei a.s. Het programma van de Ver. Oran- jedag voor die feesten is nog niet defi nitief vastgesteld, maar het is vrijwel zeker dat na de massale kinderzang op de Markt, 's middags op het terrein aan de Sandbrinkstraat op een podium openluchtvoorstellingen gegeven zullen worden, verzorgd door verschillende gezelschappen. Voor 's middags staan ook speciale kindervoorstellingen op het program ma, te geven in het gebouw aan de Eikenlaan. 's Avonds in het gebouw aan de Eikenlaan wordt door een uitgebreid gezelschap onder leiding van de be kende Adri van Oorschot een non-stop revue opgevoerd. Tot besluit van de feestelijkheden wordt traditiegetrouw weer een groots vuurwerk afgestoken. Hoewel er nog geen nadere bijzon derheden gegeven kunnen worden, toch blijkt uit een en ander reeds dat „Oranjedag" voor de 5e Mei met een bijzonder aantrekkelijk en bont pro gramma uit de bus zal komen. RECLAME-OPTOCHT. In de periode van 10 t.e.m. 24 Mei 1952 organiseert onze Winkeliersver eniging een voorjaarsactie, waarvan de netto opbrengst bestemd is voor het Juliana-ziekenhuis te Veenendaal. Veenendaal verstaat de kunst iets goeds te organiseren. Dat weten ook de bewoners in wijde omtrek. De reclame-optocht welke op Woens dag 14 Mei weer wordt gehouden is een jaarlijks wederkerend hoogtepunt tijdens deze actie. Zij, die vorig jaar medewerkten, weten niet alleen dat het een indrukwekkende stoet was, maar ook, dat de publieke belangstel ling werkelijk enorm was. Bovendien verhogen een drietal muziekkorpsen en verschillende geluidswagens het feestelijk karakter. Elders op deze pagina is afgedrukt een bekendmaking van de burgemees ter van Veenendaal, waarin ingezetenen worden opgeroepen voor dienst neming bij de Reserve-gemeentepolitie. In verschillende gemeenten in ons land, o.a. in het naburige Rhenen, is het reeds eerder tot het instellen van de Reserve-politie gekomen en thans is het dus in Veenendaal, dat men deze zal gaan vormen. Zoals bekend heeft de instelling van de Reserve-politie ten doel om de beroeps-politie in geval van ongeregeldheden, en dan vooral in geval van oorlog en oorlogsdreiging te versterken bij het beschermen van de burgerbe volking. Het is duidelijk dat het beroeps corps dat in Veenendaal 20 man telt in tijden van nood de burger bevolking onmogelijk bescherming van huis en haard zou kunnen bieden. In Rhenen b.v. telt het reserve corps thans 20 leden, en voor Veenen daal wordt verwacht dat verhoudings gewijs minstens een 60-tal ingezetenen aan de oproep, om mede te werken aan het vormen van een voor de bur gerbescherming berekend politie-corps gehoor zullen geven. Bij het instellen ook van de Reserve- politie, wordt o.m. uitgegaan van de gedachte dat, toen de Duitsers ir. 1940 ons land binnenvielen, wel iedereen wilde helpen, maar dat het gebrek aan deskundigheid in zulke omstandighe den vaak funest werken kan. Men heeft van 1940 geleerd. Eén man, die weet wat hij doen moet en mag, door dat hij een opleiding heeft genoten, kan nuttiger werken dan 10 die wel spontaan willen helpen, maar niet kun nen weten op welke wijze het verant woord is. En nu is er tijd om op die omstandigheden in de toekomst voor bereid te zijn. Vooral ook voor Veenendaal, met zijn vele belangrijke industrieën, zal voor een binnenlandse vijand bijzon dere aantrekkingskracht hebben en hier dient dus stellig een sterk corps te zijn. LEZING NED. CHR. VROUWEN BOND. Voor de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op Donderdagavond 17 April een lezing \vümefi "gehouden. De heetf J. M. Meijer alhier zal dan spreken met als onderwerp: „De Mariaverering in de R.K. Kerk". VERGADERING WINKELIERS VERENIGING. Het bestuur van de Veenendaalse Winkelierver. heeft de leden voor a.s. Donderdagavond in „de Koren beurs" op de Markt in vergadering bijeengeroepen o.a. ter bespreking van de in het najaar te organiseren tentoonstelling. Het proces tegen Christus is als strafzaak niet anders geweest dan een weerzinwekkende verdraaiing van recht en rechtspraak en het drama van Golgotha is een klassiek voorbeeld van een gerechtelijke moord. De veroordeling door de Hoge Raad geschiedde tijdens een zitting die niet rechtsgeldig was en op getuigenverklaringen, die ver bezijden de waar heid bleven. Het vonnis van Pilatus uitgesproken nadat deze „rech ter" zelf herhaaldelijk de onschuld van de aangeklaagde had betuigd was de laffe uitspraak van de op zijn rust gestelde Romein, die het joodse volk slechts zag als een troep onbeschaafde bijgelovigen. De zitting van de Hoge Raad had in de nacht plaats in het huis van de hogepriester. Alleen om deze redenen al voldeed het proces niet aan de eisen van de Wet. Men mocht geen zitting houden in deze woning, en men mocht niet 's nachts vergaderen. Geen zitting mocht beginnen vóór het morgenoffer. En bovendien mochten op deze dag geen halszaken worden berecht, en wel om twee redenen. Op feestdagen en op Sabbath mocht pas worden uitgesproken op de dag na de zitting. Men kon dus mochten geen rechtszittingen worden gehouden. Maar een doodvonnis ook geen zitting houden op de dag voor een feestdag of Sabbath en de rechtszaak mocht in geen geval worden behandeld in de nacht voor Jezus' dood. dat Christus de Tempel had gelasterd. Dit is dus het juridisch fundament, waarop deze comedie van het recht be rustte. Een schijn van wettigheid trachtte men naderhand aan het proces te geven, maar ook dit mislukte schro melijk. Er werd tijdens de procedure zo ergerlijk geknoeid, dat één van de vele fouten in een rechtsstaat voldoen de zou zijn geweest voor een vernieti ging van het vonnis. Uit de hele gang van zaken blijkt dat men besloten had de beschuldigde ter dood te veroordelen, al lang voor het proces een aanvang nam. De Hoge Raad zocht mensen, die tegen Jezus wilden getuigen. Maar de wet vorderde, dat in dergelijke gevallen eerst de ge tuigen werden gehoord die een ver klaring konden afleggen ten gunste van de beschuldigde. Men liet dat zonder meer achterwege. Getuigen, die tevoren bewerkt waren werden gehoord opdat men uit hun verklaringen de aanklacht kon opmaken voor een misdaad, waar de doodstraf op stond. Het hele gebeu ren ging echter te haastig en de getui gen waren niet goed afgericht. Bij het aangeven van de omstandigheden bij voorbeeld was er geen overeenstem ming. De wet eiste echter minstens twee ge lijkluidende verklaringen. Tenslotte had men er twee die kwamen vertellen De Reserve-gemeentepolitie krijgt een uitgebreide theoretische en prac- tische opleiding en ontvangt het nor male politie-uniform. Uit het Reserve corps wordt ook het kader, zoals hoofd agenten en brigadiers gevormd. Tij dens de opleiding al, krijgt de Reserve- politie een vergoeding uitgekeerd en na de cursus heeft men een gelijk soortige bezoldiging als de beroeps- politie. Ook sociale voorzieningen zijn getroffen, waardoor o.m. indien de re serve-politieman iets overkomt, hij een uitkering krijgt. De sociale rechten zijn ook verder dezelfde als die vqn de beroeps-politie. Gegadigden, die voor het corps in aanmerking komen voor een en an der verwijzen wij naar de oproep van de burgemeester kunnen zich al meteen opgeven aan het bureau van politie, Hoofdstraat 34. De Burgemeester van Veenendaal roept gezagsgetrouwe ingezetenen op die bereid zijn deel uit te maken van de in oprichting zijnde vrijwillige re serve-gemeentepolitie. Gegadigden moeten: 1. Nederlander zijn; 2. van onbesproken levenswandel zijn; 3. voor zover zij niet militair dienst plichtig zijn de leeftijd van tenmin ste 21 jaar en ten hoogste 65 jaar bereikt hebben; voor zover zij wel militair dienst plichtig zijn de leeftijd van tenmin ste 45 jaar wat officieren betreft, van tenminste 40 jaar wat onder officieren en korporaals betreft en van tenminste 28 jaar wat man schappen betreft en ten hoogste de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben; 4. een goede gezondheid genieten blij kens een over te leggen geneeskun dige verklaring. In de sociale verzekering en gelde lijke beloning van de vrijwilligers wordt voorzien. Aanmelding aan het bureau van po litie. De aanmelding sluit op Zaterdag 19 April 1952. Maar ook in dit geval klopte het ge tuigenis niet en uit het vervolg van het proces blijkt dat de rechters deze beschuldiging tenslotte niet hebben aanvaard. DWANG. Na deze mislukkingen probeerde men Jezus te dwingen onder ede een ver klaring over zichzelf af te leggen. Men mocht echter zo niet handelen: volgens de wet mocht geen aangeklaagde tot een bekentenis worden gedwongen. Het vonnis dat tenslotte volgde was dus volkomen in strijd met de wet. Het werd uitgesproken zonder nader onder zoek, op een beschuldiging, die uitslui tend was gegrond op de verklaring van de aangeklaagden. Bovendien werd het geveld bij acclamatie, terwijl volgens de voorschriften ieder afzonderlijk zijn mening moest uitspreken, die met de motieven door de schrijvers moest wor den opgetekend. En verder mocht het vonnis niet worden uitgesproken op de dag, waarop de zaak werd behandeld. Er is wel gezegd dat een morgenzit ting van het Sanhedrin werd gehouden om de beslissing achteraf te wettigen. Maar in dat geval bleef ook deze zit ting onwettig, want er werden geen getuigen gehoord. En bovendien re kenden de Joden de dag van avond tot avond. Het vonnis bleef dus uitgespro ken op dezelfde dag als waarop de zit ting werd gehouden. Bij Pilatus werd de tragi-komedie voortgezet. Zonder aanklacht kon bij de Romeinen geen strafproces worden gevoerd. Men diende nu een klacht in van drie punten: het volk wordt opge ruid, de aangeklaagde verbiedt het betalen van belasting, en beweert bo vendien koning te zijn. Men zou het majesteitsschennis kunnen noemen, 'n buitengewoon ernstig vergrijp in de ogen van de Romeinen. „IK WAS MIJN HANDEN" Pilatus onderzocht de zaak maar hij kon niet aan het bewijs van schuld toe komen. Hij stuurde de beschuldigde naar Herodes, omdat deze tot diens rechtsgebied zou behoren. Men kent de geschiedenis. Daarna stelde Pilatus een tweede maal de onschuld van de aan geklaagde vast. Volkomen in strijd daarmee is zijn voorstel Jezus eerst te laten geselen en daarna vrij te laten. De geseling was een straf, die de Ro meinen hun slaven oplegden als die zich aan een ernstig vergrijp hadden schuldig gemaakt. De romeinse burgers zelf waren door de wet van deze straf gevrijwaard. Het voorstel werd door de menigte niet aanvaard. Waarschijnlijk heeft Christus deze geseling dan ook niet ondergaan, maar een andere, die met de kruisstraf was verbonden en daar onmiddellijk aan vooraf pleegde te gaan. Een volgende poging van Pilatus om Jezus vrij te laten was het stellen van de keus tussen Barabbas en Hem. Het was de gewoonte met het Paasfeest een gevangene vrij te laten naar de keuze van het volk. Hij kreeg echter geen formeel antwoord, en zich mach teloos voelend tegenover het fanatisme van het gepeupel besloot hij tot de ter doodveroordeling. Klaarblijkelijk was hij er zich van bewust daardoor mede te werken aan een gerechtelijke moord. Om de ver antwoordelijkheid van zich af te schui ven waste hij de handen, daarmee waarschijnlijk een joods gebruik vol gend. Na de geseling sprak hij nog maals over de onschuld van de aange klaagde. Tenslotte volgde een nieuwe beschul diging van de kant van de Joden, en wel op godsdienstig gebied, nu zij be merken dat de politieke klacht het ge wenste resultaat niet opleverde. Er volgde weer een verhoor en pas nadat hem was toegeroepen dat hij de zaak van de keizer niet diende, nam de wei felende Pilatus zijn besluit. Hij zette zich op de rechterstoel en sprak op ro meinse wijze het vonnis uit. Aan het voltrekken van een wereld schokkende moord stond niets meer in de weg. BESCHERMING BEVOLKING (B.B.) Volgens ontvangen mededeling gaat het Rode Kruis, Veenendaal, weer een Cursus geven in Elementaire Verpleeg kunde aan jonge dames, in het bezit van een geldig EHBO-diploma, om deze op te leiden tot Helpsters, die in tijd van nood in de Ziekenhuizen een taak kunnen hebben. Dit initiatief van het Rode Kruis is zeer toe te juichen. Immers, vele EH- BO-sters worden hierdoor in de gele genheid gesteld, indien zulks onver hoopt nodig mocht worden, in verband met de Bescherming Bevolking, veel nuttig en specifiek vrouwelijk werk te doen, tot hulp van de medemens. De gegadigden kunnen zich voor de ze cursus aanmelden bij Zr. S. Valk, Groene Kruis, of bij het Secretariaat Rode-Kruis, telef. 710. De cursus zal Donderdag 17 April om 19 uur aanvangen, in het Groene Kruis-gebouw. OUWEHANDS DIERENPARK OPENT HAAR POORTEN. Na een lange winterperiode van schijnbare rust heeft Ouwehands Dierenpark haar poorten weer ge opend om de duizenden bezoekers en liefhebbers van dier en tuin weer in de gelegenheid te stellen, volop te genieten van de frisse voorjaars pracht. Dat men in het park geen winter slaap gehouden heeft ziet men di rect aan de fris geverfde gebouwen, banken en speeltuin. De tuinaanleg is verfraaid en verschillende bloe men en heesters vertonen al hun lentekleuren. Midden in het park is een modern en uiterst fraai tij ger ver blijf ge bouwd, dat deze zomer aan de beide pas uit de wildernis geïmporteerde tijgers een waardig verblijf zal ver schaffen. In de afgelopen winter is de le vende have uitgebreid met verschil lende soorten exotische vogels, waaronder toekans. Het gezin der bruine beren heeft weer het levens licht geschonken aan enkele grap pige teddy beertjes; jonge dwerg geitjes dartelen rondom hun moeder en zo geeft de levende have een in teressant schouwspel te zien van de ontwakende natuur. Het aquarium en -insectarium le veren als altyd die wondere pracht van kleur en bedrijvigheid, die ons altijd weer boeit. Al met ai zal Ouwehands Dieren park weer een der aantrekkelijkste plaatsen voor een uitstapje zijn. VOOR DE MUREN Geeft niet af 30 Kleuren DROGISTERIJ Hoofdstraat 118 Telefoon 632 y Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. H de Ver. voor Vreemdelingenver- II keer „Veenendaal", Hoofdstr. 34 2e Paasdag: (In geb. a.d. Eikenlaan) ~d Prov. Bondsdag C.J.M.V., ge organiseerd door de Vee- nend. afdeling. In de morgenuren Eieren- zoekrit van motorclub „Vee nendaal", voor auto's, mo toren en bromfietsen. Start B bij 't Hofje. (In Geb. Ger. Kerk) 9.30 uur v.m. Paaszangdienst. Liturg Ds v. Enk. |g Vrijdag 18 April: (In Ritmeester Cantine) Ten toonstelling Vrijetijds beste ding. Avondrit van Motorclub „Veenendaal". Start La Montagne. Zaterdag 19 April: Tentoonstelling vrijetijdsbe steding. (In geb. a.d. Eikenlaan) 8 uur grote openbare Debat vergadering Partij van de Arbeid en Chr. Hist. Unie. Onderwerp „Kan een Chris ten lid zijn van de Partij van de Arbeid?" H Zaterdag 26 April: (Geb. Eikenlaan) Vertoning film „Nachtwache" door de C.J.M.V. 29 April: Voordrachtoefening leerlin gen muziekschool „Ars Mu- sica" in „Eltheto". Mil fll(l(l!!!!!ll'! MIIW!: VOOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER UURWERKEN Veenendasl.

De Vallei | 1952 | | pagina 1