L 14 LU Vernieuwde Chr. Kleuterschool heropend MULDER Ingezonden LOEF tfan4*t(4 PiM Srtlf Nutsspaarbank Eist Achterberg Predikbeurten Chr. Filmactie heeft geen bezwaar tegen „Simson en Delila" mooie planten KlilTÏED UELUET Dames Pu Mover Coop. BaeremeenoaaH „ueenendaai" EDESCHE PERS-. KEER- ER REPARATIE' IDRICHTIIIG ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HyPOTHEKEN Afhaaldienst van de Nutsspaarbank Raad van Renswoude vergaderde Sandbrlnkstr. nabij 't Postkantoor DE ENGELSE PLUCHE Alléén bij >A W/ EEN RAMP GETEMPERD. Een van de grootste rampen, die een volk kan Overkomen is wel het kwaad van de werkloosheid. Ik kan gelukkig niet uit ondervinding spre ken, maar als je je ogen en oren de kost geeft in dagen van grote werk loosheid, dan moet je toegeven, dat het een ware maatschappelijke ramp is. In de tijd tussen de beide wereld oorlogen hebben we perioden ge kend, dat honderdduizenden geen werk voor hun handen konden vin den en om steun bij de overheids kassen moesten aankloppen, wilden zij en hun gezinnen niet van honger en gebrek omkomen. Ik zal niet beweren, dat er onder die velen geen arbeiders waren, die het heus niet zo erg vonden de ganse lieve dag met de handen in de broek zakken te kunnen lopen en die het opstrijken van geld waarvoor geen slag was gedaan zonder enig ge moedsbezwaar deden. Je hebt nu c.nmaal altijd van die baliekluivers, die niets liever doen dan over een liiugleunning hangen en kringetjes in het water spuwen. Maar die uit- z-. tideringen daar gelaten, betekende ton omvangrijke werkloosheid voor cif: vele duizenden een dagelijks weerkerende kwelling. Je kunt ge lust zeggen, dat de schrik van toen tr nog inzit en dat daarom de toe- n« mende werkloosheid van thans zoor velen met zorg vervult. Het ,?jital werkzoekenden is de honderd duizend al ver overschreden. Gelukkig zit ook de regering niet stil, maar tracht zij door de werk- loosheidwet het lied van de werk loosheid zoveel mogelijk te tempe ren. Natuurlijk zou het boven alles de voorkeur verdienen, wanneer de regering over de middelen beschikte om voldoende werkgelegenheid te scheppen, maar daartoe is zij niet of slechts in zeqr beperkte mate in staat. Wat zij echter .wel kan en dan nu ook metterdaad door deze wet tracht te bereiken, dat is het meer of minder onterende karakter van de steunbedragen weg te nemen. Dat toch vooral stuitte steeds een rechtgeaarde werknemer, die wel arbeiden kon en wilde, maar geen kans kreeg, tegen de borst, dat hij moest leven van een fooi uit de over heidskas. De werkloosheid wet, die op 1 Juli a.s. wordt ingevoerd, bedoelt de werklozen een recht op uitkering te gevert, doordat zij in de dagen, dat zij wel in het productieproces zijn betrokken, er voor betalen in de vorm van een premie. De wet be paalt, dat een deel van de premie moet betaald worden door de werk gevers, een ander deel door de werk nemers, terwijl ook het Rijk het zijne er aan bijdraagt. Alles goed en wel, zegt de werk nemer, maar dat betekent voor mij een achteruitgang in mijn week loon en dat kan ik in deze dure tijd niet hebben. Er zit niet anders op, dan dat mijn loon met het verschul digde premiebedrag wordt ver hoogd, zodat ik er financiëel geen schade van heb. Alles goed en wel zegt ook de werkgever, maar als ik mijn aan deel in de premie moet betalen en wellicht ook nog door loonsverho ging voor het premiebedrag van mijn arbeiders moet opdraaien, dan houdt dat in, dat daardoor de kostprijs van mijn producten met circa 5 om hoog zal gaan en dat benadeelt de werkgelegenheid en het bemoeilijkt de exportmogelijkheden. Alles goed en wel, zegt ook de regering, maar ik kan natuurlijk niet de hele premie voor mijn reke ning nemen, want dat kan de schat kist niet dragen en bovendien zou het ook volkomen in strijd zijn met de bedoeling van de wet, die een recht op uitkering wil scheppen op grond van gestorte premies door de belanghebbenden. Nu heeft de regering beslist, dat de werkgevers door loonsverhoging de last van de schouders der werk nemers moeten wegnemen, terwijl zij dan schadeloos zullen gesteld worden door bepaalde belastingver lagingen. Natuurlijk is hiermee niet alles gezegd van de werkloosheidwet, maar het was mij ook maar alleen te doen om eens de aandacht te ves tigen op een wet, die metterdaad in staat zal zijn het kwaad der werk loosheid te temperen. JAN SMIT. CAECILIA NAAR FESTIVAL IN INGEN. Onze plaatselijke muziekver. „Caeci- lia" heeft de eer gehad te worden uit genodigd tot het geven van het opluis- teringsconcert van het grote muziek- en zangfestival in Ingen waaraan niet minder dan 1000 muzikanten en zan gers zullen deelnemen. HOOGSTRAAT 13 Rentevergoeding: Direct opvraagbare Spaargelden tot elk bedrag 2 8/4 spaargelden voor 1 jaar vast 3% Het Christelijk Kleuteronderwijs in Veenendaal dateert reeds van om streeks het jaar 1880 en hoewel dit instituut in die tijd meermalen heeft moeten verhuizen; nog niet eerder heeft het de beschikking gehad over zulke fraaie en fleurige lokalen als thans na de drastische restauratie van het vroe gere gebouw van de Openbare school aan de Nieuweweg. Het gebouw zelf is minstens 60 jaar oud en het had er veel van weg dat er nooit een cent voor onderhoud aan was besteed. Niet langer was het verant woord om kinderen in een dergelijke intens verwaarloosde en sombere omge ving te herbergen. In tegenwoordigheid o.a. van het college van B. en W., vele gemeente raadsleden en de inspectrice van het kleuteronderwijs in Gelderland, was het Maandagavond dat de vernieuwde school officieel werd heropend. weg. Hij sprak de wens uit dat de op handen zijnde wet inzake het kleuter onderwijs spoedig van kracht zal wor den waardoor mogelijk straks een nieuwe kleuterschool over 't Spoor kan worden gebouwd en waardoor het kleuteronderwijs ook uit financiële zorgen geholpen zou zijn. Spreker had grote waardering voor het actieve be stuur en voor de grote vasthoudendheid waarmee voor het behoud van het kleuteronderwijs in Veenendaal onder vaak zeer moeilijke omstandigheden gewerkt is. Mejuffrouw Grolle, die namens de inspectie Utrecht van het kleuteron derwijs aanwezig was, sprak ook van haar bewondering over hetgeen met deze school bereikt was. De kleuter school heeft wel degelijk een grote op voedkundige taak en is niet zoals vaak wordt verondersteld een bewaarplaats voor lastige kinderen of kinderen van klein behuisde ouders. Voor kinderen van 3 tot 6 jaar wordt door dit insti tuut in een werkelijke behoefte voor zien. De kleintjes worden hier uit hun ik-wereldje gehaald. Ze moeten al zo jong mogelijk gemeenschapsmens leren zijn. Het kind wordt afgeleid in zijn hardnekkige drang om zijn omgeving en dan vooral zijn ouders naar zijn hand te zetten. Hierdoor worden veel pijnlijke en funeste conflicten voor komen. Meteen al bij het betreden van de school vallen de grote veranderingen op. Voorheen waren de lokalen alleen bereikbaar via een onooglijke nood- deur aan de Achterstraat, en thans gaat men binnen door de nieuw gebouwde hoofdingang aan de Nieuweweg. De lokalen zelf zijn onherkenbaar. Fris en vriendelijk is het er geworden en ook de inrichting is thans geheel af gestemd op de sfeer en de eisen welke het kleuteronderwijs verlangt. Met alleszins gerechtvaardigde trots was het Maandagavond dan ook dat het schoolbestuur de vele genodigden in het vernieuwde gebouw ontving. Als presidente gaf mevrouw T. Mid- delhoven-Hardeman een overzicht van de ontwikkeling van het christelijk kleuteronderwijs in Veenendaal en zij ging daarbij terug tot de tijd waarin de kleuterschool meer een bewaar school was en toen begonnen werd in een ruimte die meer weg had van een oude schuur. Financieel heeft het kleu teronderwijs in Veenendaal het altijd zwaar ,te verduren gehad en het is dankzij de jaarlijkse bijdragen van vele ingezetenen en de verhoogde sub sidie van de gemeente dat deze gron dige restauratie mogelijk geworden is. Mevrouw Middelhoven wees er op dat voortaan de kleuters kunnen wor den bezig gehouden in een verzorgde omgeving. Behalve het feit dat de kleintjes hier worden bezig gehouden, leren zij er- ook veel en van betekenis noemde zij vooral het feit dat het een christelijke kleuterschool is, waar het ontvankelijke kindergemoed in aanra king gebracht wordt met Jezus. Ver der bracht mevrouw Middelhoven hul de aan het adres van de heer G. C. van Stuivenberg onder wiens leiding de school-restauratie zo uitstekend ge slaagd is en ook had zij bewondering voor de wijze waarop de firma J. Boers en Zn in de Zandstraat deze had weten uit te voeren. Burgemeester Bakker sprak ook van zijn verbazing over het frappante re sultaat van de restauratie en noemde de toestand van voorheen smerige hok ken. De burgemeester wees op het gro te nadeel van dit gebouw, n.l., dat het gelegen is aan een zo drukke verkeers- SPORT IN DIENST VAN DE GEMEENSCHAP. Met deze leus organiseert v.v. De Merino's op haar terrein aan de Wage- ningselaan een zomeravondcompetitie. De baten komen ten goede van de plaatselijke Kruisverenigingen, n.l. het Rode Kruis, het Groene Kruis en de Ned. Ver. E.H.B.O. afdeling Veenen daal. De entreeprijzen zijn laag gehou den, zodat ieder in de gelegenheid ge steld wordt om hier het aangename met het nuttige te verenigen. Programma voor de week van 17 Juni: Dinsdag 3 Juni: De Merino's Sportclub Rhenen (7 uur). Donderdag 5 Juni: N.V.V.Matjan (7 uur). Mejuffrouw Wesselo, de leidster van de school, vertelde hoe zij al zo lang naar het moment van opening van de vernieuwde school had uitgezien. Het meest verlangde zij echter nog naar het ogenblik waarop zij de kleuters door de nieuwe ingang in de prachtige lokalen zou kunnen ontvangen. Als een sprekend voorbeeld van de desolate toestand waarin het gebouw verkeerde vertelde zij van de kruisjes die op de vloer van het speellokaal waren aan gebracht op de plaatsen waar de kleu ters niet mochten lopen, omdat zij er zelfs zouden doorzakken. De leidster bracht vooral dank aan het schoolbe stuur waar zij altijd weer alle aan dacht kreeg voor de vele zorgen van de school en waar al het mogelijke werd gedaan om een oplossing te vin den. Het hoofd van de Gereformeerde Gemeenteschool, welke in het zelfde gebouw is ondergebracht, de heer De Hengst, sprak als buurman. De heer De Hengst en hierna ook de nestor van de gemeenteraad, de heer De Gooijer, haalden hierbij nog smakelijke herin neringen op van hun eigen kleuter schooltijd, toen deze als bewaarschool was gevestigd aan de Hoofdstraat en zij wp?m op de grote waarde van een goedé" zaïTGbak welké de school van thans door ruimtegebrek nog moet missen. Na het officiële gedeelte van de ope ningsplechtigheid, kwamen ook nog vele ouders de vernieuwde school be zichtigen. De volgende morgen was het voor de kleintjes een waar feest om er bezit van te kunnen nemen, een feest dat nog werd verhoogd door een heer lijke tractatie. 100° o afwerking CHEM. REINIGEN - REPAREREN - PERSEN - VERVEN - STOPPAGE Van al Uw kleding. KERKEWIJK 19 - VEENENDAAL - TEL. 348 EEN GIDS VOOR VREEMDELINGEN. De firma „Recas" te Norg heeft een automatische zakengids geplaatst naast het Hotel „De Korenbeurs". Deze gids is hoofdzakelijk bedoeld voor vreem delingen, die Veenendaal bezoeken. Op de gids bevindt zich een platte grond, die evenals de adressen van openbare gebouwen en zaken, dag en nacht verlicht is. Rechts op de gids be vindt zich een schakelaar; wil men we ten waar het openbaar gebouw of zaak precies te vinden is, heeft men niets anders te doen dan de schakelaar te draaien op het nummer van het ge zochte adres. Op de plattegrond gaat dan een lampje branden bij het ge zochte adres, zodat men, uitgaande van het rode lampje dat constant brandt, direct weet welke weg men heeft te nemen om het te vinden. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit. BETROUWBAARHEIDSRIT MOTOR CLUB „VEENENDAAL". De motorclub „Veenendaal" heeft voor Zaterdagmiddag 7 Juni een be- trouwbaarheidsrit voor auto's en moto ren georganiseerd en wel een z.g. Strip-rit. Het is altijd een bijzonder aantrek kelijke rit, en evenals vorige jaren wordt er ook ditmaal weer veel van verwacht. De verzorging van de rit is in handen van de heer A. Boers. De start vindt plaats bij „La Campagne" aan de Nieuweweg. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zonnebril; bruin kinder jasje; zeiltje van kinderwagen; zilve ren ring; rood gekleurde kinderstep; bruin jongensjasje; kinderbril; 2 bank biljetten; muntbiljet; regenjas; dames armband; halsketting; schakelarmband; ring met vijf sleutels; jongensjasje; blauw kinderwindjack; boodschappen tas; kinderarmbandje; heren glacé handschoenen; aangevlogen een post duif-blauw Nr. 52-486481. Verloren: damesjas; breiwerkje; schoudertas; huissleutel; portemonnaie; een nylonkous; bankbiljet van 20,-; kinderjasje; grijze jongensjas; een pakje met een paar dameskousen; schakel horlogeketting; zwarte dames handschoen; groene motor bril; cein tuur; hondenhalsband; donkere heren handschoen met een paar sportkou sen. DUIVENWEDVLUCHT OM HET KAMPIOENSCHAP VAN VEENENDAAL. Georganiseerd door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Veenen daal werd op Hemelvaartsdag door de drie plaatselijke verenigingen „De Za terdagvliegers", „De Luchtreizigers" en „De Snelpost" een wedvlucht ge houden vanaf Roozendaal. De vorig jaar door de V.V.V. beschikbaar ge stelde wisselbeker werd gewonnen door de kampioen de heer J. van de Heuvel en diens zoon. Ook de beschik baar gestelde hoofdprijzen n.l. een rij wiel en een cassette werden door deze heren gewonnen. Verenigingskampioen 1952 werd de P.V. „De Snelpost", 2e werden „De Zaterdagvliegers" en 3e „De Luchtreizigers". De prijsuitreiking vindt plaats 2e Pinksterdag 's morgens in de Kegelbaan. KERKEWUK 193 TELÖÓO VEENENDAAL DE VERREDEN NACHTRIT VAN MOTORCLUB „VEENENDAAL". De eerste voor de motorclub „Vee nendaal" georganiseerde nachtrit, wel ke in de nacht van 21 op 22 Mei werd verreden, ging over een afstand van 190 km. Route was: Veenendaal, Wa- geningen, Arnhem, Zetten, Kesteren, Culemborg, Vianen, Bunnik, Maarn, Veenendaal. Uitslagen waren: 1. A. v. d. Sluis, Arnhem; 2. G. v. Eden; 3. J. v. d. Pol, Scherpenzeel. DE PIJPERS SPEELDEN IN APELDOORN. Op Hemelvaartsdag j.l. nam het Chr. Tamboers- en Pijperscorps „Prins Bernhard" deel aan de grote nationale pijperdag in Apeldoorn, tezamen met niet minder dan 25 andere corpsen. Het pijperscorps wist in Apeldoorn een dermate goede indruk achter te laten dat de burgemeester van Apeldoorn na afloop van de taptoe een zilveren lauwertak aan het vaandel hechtte. De wel zeer gunstige ontwikkeling van het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank is voor het bestuur aanleiding geweest thans ook te Vee nendaal een z.g. afhaaldienst in te voeren. Dit betekent dat men een zelf te be palen bedrag, naar verkiezing, weke lijks of maandelijks aan huis kan laten afhalen. De op deze wijze gespaarde bedragen kan men voor elk gewenst doel bestemmen (b.v. voor vacantie, kolen, spaargeld, schoolgeld, enz. enz.) en men kan er te allen tijde aan het kantoor der spaarbank vrij over be schikken. Ook kan men de spaarbank opdracht geven verschillende betalin gen als verzekeringspremies, hypo theekrente, belastingen e.d. uit het tegoed bij de afhaaldienst te voldoen. De spaarbank neemt dan tevens de zorgen voor tijdige betaling op de ver valdatums over. De deelneming aan deze afhaaldienst is geheel kosteloos, terwijl bovendien over deze gelden, gedurende het tijd vak dat zij bij de spaarbank berusten, de gewone spaarbankrente wordt ver goed. In verschillende plaatsen in ons land (o.a. te Arnhem, Amersfoort, Hilver sum en Kampen) waar een dergelijke afhaaldienst reeds jaren bestaat, telt deze duizenden enthousiaste deelne mers en wij twijfelen er niet aan of ook in onze gemeente zal van deze dienst van de Nutsspaarbank weldra een druk gebruik worden gemaakt. (OPGERICHT 1846) Bijkantoor: VEENFNDAAL en OMSTREKEN »PoIderhoia« Hoogstraat 1 Geopend: Dagelijks van 9-12Vs uur en 2-4 uur Vrijdagavond van 7-8 uur (Ziterdagmiddag gesloten) JeagdspaasbankDinsdagmiddag van 4-5 uur. Zaterdag van 9-12 uur NED. PROTESTANTEN BOND ONTVING HAAR EERSTE VOORGANGER. Tijdens een speciale dienst in ge bouw „De Kegelbaan" deed Zondag middag de heer E. C. Ninaber zijn in trede als voorganger en geestelijk ver zorger van de N.P.B. stichting „Ne der Veluwe". Deze vacature was ont staan doordat zijn voorgangster Mej. D. M. Revelman te Lunleren haar ambt om gezondheidsredenen heeft moeten neerleggen. De keuze van de heer Ni naber is op Veenendaal als woonplaats gevallen omdat hij de plaatsen Vee nendaal, Rhenen en Lunteren te ver zorgen heeft en deze plaats centraal ligt. Er was voor deze dienst grote be langstelling. Uit alle afdelingen vart de stichting „Neder Veluwe" waren de genodigden en belangstellenden geko men. De heer Ninaber werd tot zijn ambt ingeleid door de Stichtingspredi kant, Ds Padt te Ede. Deze sprak naar aanleiding van de woorden: „Wees een zegen". Ds Padt wenste zijn nieuwe collega toe dat zijn gemeente hem tot steun zou zijn, benevens mevr. Nina ber dat ook zij in ruime mate de steun van de gemeente zou hebben. De heer Ninaber sprak daarna een korte be groetingsrede uit. De zinvolle woorden wekten de verwachting dat Veenen daal, Rhenen en Lunteren in de toe komst een sympathiek en vooral actief werker in de heer Ninaber mogen zien. Hierna sprak de Stichtingsvoorzitter, de heer Sillevis uit Ede, een kort wel komstwoord. Spreker sprak de hoop uit dat Gods Zegen op zijn moeilijke taak zouden rusten. Onder de geno digden bevonden zich o.m. de beide wethouders der Gemeente Veenendaal, alsmede de Gemeente-secretaris de heer D. Blankespoor. Burgemeester Bakker was wegens lichte ongesteld heid verhinderd. Verder waren aanwe zig Ds B. Duf our van Wageningen en Ds D. Wolfsou, Ned. Herv. Predikant te Tiel en mej. D. M. Revelman. ELST KRIJGT EEN WIJKGEBOUW. Op een onlangs gehouden vergade ring van Stichting „Dorpsbelang" zijn enkele belangrijke mededelingen ge daan betreffende het tot stand komen van het zo lang verwachte Wijkge- bouw annex kleuterschool. De belang rijkste mededeling was wel, dat men het plan om het gebouw te doen ver rijzen op de hoek ZwijnsbergenVee- nendaalsestraat heeft moeten laten va ren, wegens de intrekking van 's Rijks subsidie. Hiervoor in de plaats heeft men door koop beslag weten te leggen op een huis met erf gelegen aan de Veenendaalsestraat, dat door een ge deeltelijke verbouwing volkomen aan het doel zal kunnen beantwoorden. Deze verbouwing vergt nog veel geld, meer nog dan men in contanten heeft. Op bovengenoemde vergadering zijn reeds plannen besproken met de daar toe uitgenodigde vaklieden van Eist en de Raad van Bijstand om te komen tot een zo goedkoop mogelijke oplos- Beleefd vraagt ondergetekende een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Hoewel aarzelend, toch kan ik geen weerstand bieden aan mijn behoefte om mijn teleurstelling uit te spreken over de wijze waarop de Veenendaalse Winkeliersver., en ook de overheid on zer gemeente (welke er zijn goedkeu ring aan hechten moet), meent de winkelstand te moeten bevorderen. Ik doel hier op de aard van de verschil lende attracties, tijdens de winkelwe ken. In Veenendaal, dat alom bekend heeft gestaan als een christelijke ge meente, een plaats waar op de dag des Heeren de kerken nog goed bezocht worden, constateer ik ook in dit ver band, een afglijden naar het pad der ijdelheid en zingenot. De dolzinnige kermispret van vroe ger jaren werd in Veenendaal afge schaft, maar met een winkeliers-actie als wij zojuist achter de rug hebben, krijgen wij weer een kermis (zij het dan in andere vorm) terug. En dat in een tijd waarin de oordelen Gods nog zo kort achter ons liggen? Een tijd waarin de bange vrees voor een derde wereldoorlog geenszins denkbeeldig is? Men leze de bladen en men lette op de bewapening van alle landen. Is het niet angstaanjagend te zien de voorberei dingen welke getroffen worden om de gevolgen van een nieuwe oorlog zo gering mogelijk te maken? Men lette op de samensprekingen die gehouden worden tot oplossing aller problemen en die telkens weer vastlopen. Wij le ven in een tijd vol angstige spannin gen, vol maatschappelijke noden, moest ons dit niet meer tot bezinning nopen? De levenshouding van velen lijkt echter meer op: vrede, vrede en geen gevaar. U, redacteur dankend voor de door U verleende plaatsruimte, A. BOUMAN. Jhr DE GEER VAN OUDEGEIN SPREEKT VOOR DE C.H.U. Op Donderdagavond 5 Juni, hoopt in gebouw Bethel te Achterberg te spreken voor de Chr. Hist. Kiesver. aldaar de Weled. Heer Jhr de Geer van Oudegein, Burgemeester van Vreeswijk. Onderwerp: Waarom Chr. Hist. Bezoekt allen deze belangrijke vergadering. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds v. d. Pol. Dijkstraat 2.45 uur dhr v. Viegen van Achterberg. Veen- eind 3 uur Ds Van der Linden van Rhenen. Sola Fide 10 uur Ds Offeringa van Wageningen, 5.30 uur Ds Van de Blink van Amsterdam. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds Den Herder van Amster dam. Ger. Gem. 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur Ds Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slof- stra. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Kleine zaal Geb. a.d. Eikenlaan 8.45 en 3 uur onbekend. Ger. Gem. Flui terstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zaterdagavond 7.30 uur str. zang. Zondag v.m. 10.30 uur Heiligings- dienst, 7 uur n.m. Openl. samenkomst, 8 uur Verl. samenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds N. Koorean, 6 uur Ds H. v. d. Lin den. Rusthuis 5 uur Ds J. Kalshoven. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr De Vries van Lunteren. Ned. Prot. Bond, Wapen van Hardenbroek, 10.30 uur Ds Weber van Utrecht. Ger. Ge meente 10 en 5.30 uur leesd. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesd. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesd. Dinsdag 3 Juni n.m. 7.15 uur Dr Steenblok. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. leesd. Woensdag 5 Juni 7 uur Ds Mie ras van Krimpen a.d. IJsel. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr v. Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesd. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesd. Maandag 2 Juni (2de Pinksterdag) VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Julianakerk 9.30 uur Ds v. d. Pol. Vre deskerk 9.30 uur Ds v. Wijngaarden. Ger. Gem. 9.30 uur Ds Kok. Ger. Kerk 9.30 uur Ds Volten van Wageningen. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. Fluiterstraat n.m. 7 uur Ds Heerschap van Wageningen. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Linden. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d. Peut. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr v. Noort. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds Hop van Renswoude. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds Treure. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr v. Viegen van Achterberg. Omtrent de verharding van de Holle- weg, deelde de Voorzitter mede, dat een bespreking is gevoerd met de aan grenzende eigenaren, ten huize van de heer J. L. van Ekris, omtrent grond- afstand voor verbreding van die weg. De Voorzitter kon tot zijn vreugde sing van de verbouwing b.v. in de vorm van het bekomen van gratis en/of zo goedkoop mogelijke materialen. Toezeggingen zijn hiertoe reeds gedaan in deze geest door diverse firma's. Verschillende dorpsgenoten stelden zich reeds vrijwillig beschikbaar om in hun vrije tijd te helpen aan de ver bouwing, hetgeen al een goed voor beeld is en waarvan men hoopt, dat het navolging zal vinden. Om ieder hiertoe in de gelegenheid te stellen, wordt op Dinsdag 3 Juni a.s. 's avonds 8 uur in café Henzen, Franseweg, een vergadering gehouden, terwijl dan te vens nadere mededelingen worden ge daan en verdere plannen zullen wor den besproken. Iedere belangstellende is daar van harte welkom! EEN ZATERDAGAVONDMARKT IN VOORBEREIDING. In de zaal van Sportlust kwamen deze week een aantal middenstanders bijeen om te" komen tot de organisatie van een Zaterdagavondmarkt. Met het doel de kooplust meer in eigen dorp te bewerkstelligen waren alle aanwezigen het eens dat van de kant der winkeliers meer gedaan kan worden om dit te bereiken. In de eer ste plaats werd gedacht aan een markt, maar hiernaast zou het toch ook wen selijk zijn een winkeliersvereniging op te richten. Diverse plannen zijn hier over reeds besproken en een commis sie werd benoemd om zich met de uit werking hiervan bezig te houden tot een nader te houden vergadering van alle winkeliers. SPORT. Op haar terrein te Remmerden hield de Sportver. „Oranje Wit" op Hemel vaartsdag en Zondag j.l. zeer geslaag de serie wedstrijden. Het eindresultaat was dat Opheusden na een spannende finale met Voor waarts met de eerste prijs naar huis ging. Voorwaarts kreeg de tweede. Ingen de derde en tenslotte moest de organiserende vereniging met de vier de prijs genoegen nemen. mededelen, dat dé aanwezige eigenaren zich allen bereid hadden verklaard de nodige grond aan de gemeente om niet af te staan. Spreker verwachte, dat in Augustus van dit jaar ^e verharding een feit geworden zou zijn. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van het geen door hem in de vorige vergade ring werd gezegd omtrent de verto ning van de film „Simson en Delila", de Voorzitter van de Christelijke Filmactie hem had te kennen gegeven, dat hunnerzijds geen bezwaren be stonden tegen vertoning van bedoelde film. Als minder goede tijding moest de Voorzitter mededelen, dat de gemeente Renswoude uit de Nationale leningen tot op heden slechts 1025,- had toe gewezen gekregen, zodat het voors hands nog niet mogelijk zou zijn om tot woningbouw over te gaan. Hierna werkte de raad in een vlot tempo de agenda af, waarbij in de eerste plaats werd vastgesteld de ex ploitatie-vergoeding toe te kennen aan de besturen van de bijzondere scho len in deze gemeente. De Raad verleende medewerking aan het R.K. Schoolbestuur te Renswoude voor de aanschaffing van nieuwe leer middelen in verband met de uitbrei ding van het aantal leerlingen. Blijkens een door B. en W. voorge stelde wijziging van de begroting dienstjaar 1951 bleek het mogelijk dat de Raad een extra afschrijving ver richtte op de kapitaalslasten voor ver betering van de Emminkhuizerlaan, Kooiweg en Munnikenweg. Een bedrag van 28.000,- werd hierop afgeschre ven, welke middelen waren verkre gen uit de ondernemingsbelasting. Bij de rondvraag informeerde de heer Wolleswinkel naar de plannen in zake verharding van de Daatselaarse- weg en de Wittenoordeweg. De Voor zitter antwoordde hierop, dat aan gezien het hier zuiver particuliere we gen betrof, de gemeente daarmede geen bemoeienis had. De heer Zweers zeide, dat door hem een ingekomen stuk werd gemist, waarop de Voorzitter antwoordde, dat het betreffende verzoek nog niet in de vergadering van B. en W. was bespro ken. Hierop ging de raad geruime tjjd in feheime vergadering, teneinde te spre- en over de reorganisatie van het bouw- en woningtoezicht. Na heropening van de openbare vergadering werd deze gesloten, nadat de Voorzitter was voorgegaan in dank gebed. Laat leveren Dit jaar hebben wij bijzonder veel voor de tuin! Kwekeij Zaterdag gehele dag geopend 99 met korte mouw THANS BINNEN IEDERS BEREIK In 3 maten Q «7c en 6 kleuren "U T. #9 FIRMA

De Vallei | 1952 | | pagina 2