DE VALLEI V oor de Jeugd *^ydend ^TYlyóterie Sanapirin aaa FEUILLETON xx. (door d'Argenty) EN LOLA LOST HET OP „Vertel verder, Flipje!" De dunne, koortsige lippen vertrok ken krampachtig, vormden dan weer langzaam nieuwe woorden, nieuwe zinnen. Spraken over die rode gestalte met het goudkleurig masker. Over Liang-sjin. Over het geheimzinnig ge sprek in kamer 9, het gerucht in de gang. Dan die onverwachte slagen op 't hoofd. Een deur, die openging. De vlucht van het Gouden Masker, de spot van die verraadster, de duisternis en tenslotte het ontwaken hier in bed, met die pijn. „Dus je weet zeker, Flipje, dat je éérst een slag kreeg en dat toen pas de deur openging? Denk eens even héél goed na, Ko-ko, het is belangrijk! Ontzettend belangrijk!" „Jafluisterde de patiënt zwak jes. „Eerst een slag en toen ging die deur open. Het was rood voor m'n ogen. RoodMaar ik zag toch het goud van z'n masker. Toen kwam die tweede slag Het meisje boog zich opeens over hem heen, kuste de mond die haar deze boodschap bracht. Een gelukkige glimlach gleed over het witte gezicht, dat daar stil achterover lag in het kus sen. „En nu ga je weer slapen, Ko-ko. Straks kom ik weer bij je. Als ik het Gouden Masker te pakken heb. Zo lang!" Zij richtte zich op, wierp nog een laatste blik op haar geliefde en snelde dan de kamer uit naar de andere kant van het hotel. Ergens voor een deur bleef zij staan, luisterde even, waagde dan een oogje door het sleutelgat. Nie mand. Ze drukte de klink omlaag en slipte naar binnen. Op de kofferstandaard de zwartleren actetas. Ze moest glimlachen over zo veel zorgeloosheid: de kamer niet op slot, de tas voor het grijpenHaar vingers gleden over de sluiting. Twee klikjes, ook de tas was open. Gejaagd griste haar hand door de vakken. Pyama, handdoek, scheergerei, papie ren, wat voor? Ze boog zich over de krant met Chi nese karakters. Micro-foto's. Een ge typte lijst met namen. Geen enkele be kende. Briefpapier met een bekend hoofd: Centrale Inlichtingen Dienst. Verwezen staarde het meisje naar die letters. Hoe kwam de man van de tas aan die brieven? Ze waren gericht aan de Chinese Ambassade in Den Haag Weer doken de bruine krullen over de opening. Een doosje met schmink. Een pruik, nog een pruikEen re volver. Een beetje onwennig stond zij met het wapen in haar hand. Probeerde eens hoe ze het vast moest houden, ontdekte de veiligheidspal die veilig stond waarschijnlijk, legde een vinger om de trekker. Het beangstigde haar even, gaf dan een veilig gevoel. Zo maar te kunnen schietenStel je voor, dat het nódig was! „Lola!" Ze schrok op uit haar gedachten, richtte onwillekeurig de blauwglanzen de loop op de onverwachte verschij- Chinese sprong opeens vooruit en greep de brunette bij de mouw van haar uniform, zodat ze de revolver bij na liet glippen. „Jij hebt mijn geld gestolen? Vergeefs trachtte Lola de klauwende vingers van haar arm af te schudden en het wapen weer goed in haar hand te krijgen. „Achteruit meisje, of ik schiet!" Maar het katachtige lichaam van Liang-sjin week niet. Het krampte zich ning aan de deur, die ze niet had dur- hechter vast aan het uniform van de ven sluiten. Het witte gezichtje van de indring ster staarde vol ontzetting naar het koude staal, bracht haast automatisch haar armen omhoog. Een hevige schrik sprak uit de hele houding van dat tere wezentje op de drempel. Kom binnen, Liang-sjin!" zei de conductrice koeltjes. „Dat was je toch van plan, niet? Doe die deur achter je dicht. Zó, nu kunnen we praten. Vertel me maar eens wat je in m'n kamer uitgespookt hebt, vannacht!" „Jouw kamer „Ja, mijn kamer. Daar ben je óók geweest vannacht. Je hebt de boel overhoop gehaald, zelfs de stoelen om gegooid, de matras opengesneden en m'n koffertje leeggehaald. Spreek me maar niet tegen. Ik heb je gezien. Ik heb zelfs om je gelachen, want al je moeite is vergeefs geweest. Het zakje cocaïne is al lang in bezit van ingeni eur Ossewaarde en mijn papieren laat ik nooit onbewaakt achter. Dat heb ik als conductrice wel geleerd. En de rest, die je van me gestolen hebt, ben ik vanmorgen vroeg terug gaan halen uit jouw kamer toen jij bij het Gouden Masker ontboden was in kamer 9. De Chinese hapte naar adem. „Je ziet, Liang-sjin, er zijn altijd nog mensen die slimmer zijn dan jij. Moet ik je soms ook nog vertellen wat jij daar in kamer 9 met het Gouden Mas ker besproken hebt? Hoe je over mij en over Flipje gekletst hebt? Hoe jij je verheugde, dat In-Yin mij onscha delijk gemaakt zou hebben. Arme dwaas, jij wist niet dat Joop mij in tegendeel hèlpen zou en dat ik voor vannacht een afspraak had met hem. Een afspraakje om samen eens jouw spulletjes te onderzoeken, meisje. En die van het Gouden Masker!" „Jij niet weten wie Gouden Masker is," hakkelde de spionne. „Niemand weet dat. Ik weet ook niet. In-Yin ook niet. Gouden Masker vanmorgen ont snapt. Hij niet meer terugkomen!" „Het spijt me," antwoordde de con ductrice en ze speelde wat met de re volver. „Het Gouden Masker is niet ontsnapt. Hij is hier nog in het hotel. Je zult hem straks terugzien.... zón der mijn kimono en zónder dat geverf de papier!" Wat wil je van mij," vroeg Liang- sjin toonloos. „Je weet meer dan ik." O, ik weet alles. Van die bankbil jetten, die je in m'n geldtas stopte om maar van me af te komen. Héél dom van jou, om zelf wat van die bank biljetten te willen houden. Zien er pre cies even nieuw uit en dragen zelfde serieletters." Jij hebt mijn geld gestolen?" De conductrice. Ontworstelde haar in lut tele ogenblikken de gevaarlijke revol ver, die overging in haar eigen hand, dan met de kolf neerdaalde op het blanke voorhoofd zodat de oorspronke lijke bezitster van het wapen wankelde en versuft achteruit stapte. Zó," spotten de wrede lippen van het kleine, verraderlijke wezentje, „ik geef je drie tellen. Waar heb je dat geld? Eén Duizelig staarde haar tegenstandster in de dreigende loop. „Twee Lola's hersens werkten nog. De en kele seconden die haar gelaten wer den, bleken voldoende voor het uit denken van een list. Liang-sjin kon onmogelijk weten, dat de heren op een stil plekje krijgsraad hielden en er Joop Wielewaal verhoorden, maar Lola had de stemmen gehoord toen ze naar haar kamer terugkeerde en ze had de hele comedie afgeluisterd. „Je geld is op mijn kamer," zei ze zwakjes. De revolver wenkte korzelig naar de deur. „Wijs me het geld," sprak de C.I.D. Het hoofd met de bekende grijns kwam met een vragende uitdrukking van niet begrijpen naar boven. „A de- tective-story!" klonk het in slecht uit gesproken Engels. Achter de dikke brilleglazen twin kelden twee spleetoogjes. En in zijn rechterhand blonk het staal van een dolk. Maak los die boeien!" beval het meisje voor de tweede maal. „U kunt hem niet in de gevangenis stoppen op zo'n dwaze beschuldiging. Hij heeft de waarheid gesproken en niets dan de waarheid. Ik kan het getuigen, want hij werkte samen met mij. Of gelooft u mij ook niet? Hij is het Gouden Masker, kindje Wat had jij met dat Gouden Masker te maken?!" Kareltje kwam een stap naar voren, wilde haar bij de schouder grijpen, doch zij ontweek hem en wendde zich plotseling tot Hsieh-Fu in een stort vloed van onvervalst shan-tung. Hola! Wat is dat? Wat betekent dat!" riep Ossewaarde er tussendoor. De Chinees grijnsde. „Zij mij vertel len zij niet gewend heren zo onbeleefd tegen dame om haar niet te geloven. Dan keerde hij zich weer naar de con ductrice en antwoordde haar in even onverstaanbare klanken. Ik begrijp uw rol in deze detective- story nog niet goed, excellentie," be gon de ingenieur opnieuw. „U hebt een autobus gehuurd om een dienstreis te maken. Uw koffers bevatten cocaïne. Verschijnt «la bijlage van het ■treekblad DE VALLEI Onder Redactie van TANTE JO 8 Correspondentie te richten aan Tante Jos p/a Parallel weg 8, Veenendaal. Chinpsp srhprn Tii vnnrnn on Hpnlr IU<"lC11' u w ue vanen cocaïne. er om of ik sdüet'" U bezit een diPlomatiek paspoort, maar er om, oi ik schiet. u hefet geen recht Qp de diplomatieke onschendbaarheid! U bént geen diplo- Rustig trad de conductrice het ver trek binnen, waar het geroezemoes verstomde bij haar onverwachte ver schijning. Och, Kareltje, leg deze dame een paar handboeien aan, wil je?" wees ze. .Blijf staan!" dreigde gelijk haar schaduw. „Handen omhoog, allemaal! Niemand verroert zich! Zókom terug, meisje. Kom terug, achteruit, ja, en nu die deur dicht o p we kkend-pijnverdrijvend Een gil snerpte plotseling door de gang, deed iedereen opschrikken en in beweging komen. De deur vloog weer wagenwijd open. Verlamd van schrik stond Lola stokstijf voor de drempel. Dan, om te zien wat er achter haar aan de hand was, draaide ze zich om. Op de grond lag, roerloos, het ten gere figuurtje van Liang-sjin. De re volver nog in haar krampachtig sa mengetrokken hand. Over haar heen boog een glimmende schedel met maar weinig haren. Een raadselachtige lach klonk op. .Wat doet u daar, meneer Hsieh- Fu!" klonk scherp de anders zo wel luidende stem van de inspecteur bij de maat! Uw secretaresse bleek een spion ne te zijn van het Gouden Masker. U steekt haar dood op 't moment dat ze dit .meisje onder vuur heeft. Nu blijkt dit meisje ook al Chinees te kunnen sprekenZij waarschuwde u voor de inspecteur. Meneer Hsieh-Fu, ik vraag u: aan wélke kant staat u?!' O, ik staan aan goede kant," grijns de het gele gezicht zoetsappig. „Maar u, master Oxward, u staan verkeerd! Hoe bedoelt u dat?" informeerde Kareltje dreigend. U moet onschuldige chauffeur los maken. Hij geen Gouden Masker, zoals miss Lola al enkele malen vertellen hier. Gouden Masker heel iemand an ders. U goede persoon boeien omdoen en- anders miss Lola en ik goede per soon boeien omdoen." Achter de tafel schoof Ravebek on rustig heen en weer. „Maak 'm niet los, Ossewaarde, maak 'm niet los!" De staalblauwe ogen van de ingeni eur dwaalden rond door de eenvoudig gemeubileerde hotelkamer, gleden eens over de gestalten van de vier aanwezi gen buiten hem, bleven dan rusten op de half toegeknepen spleetoogjes ach ter het ijzeren brilletje. U behoeft zich niet ongerust te maken, excellentie. Ik wéét (Wordt vervolgd). CORRESPONDENTIE. Riekje van Ingen, Eist. Blij weer een brief van je te ontvangen Riek. Ik word er de laatste tijd niet meer mee verwend. Dat komt waarschijnlijk door de zomertijd, dan hebben mijn neven en nichten niet veel tijd meer om me te schrijven. Gelukkig maar dat je weer beter bent. Hartelijk dank voor je raadsels hoor. Niet meer zo lang wachten met schrijven nicht. Daaag, veel liefs* van je Tante Jos en tot de volgende brief. Evie de Koning, Veenendaal. Nou je bent hartelijk welkom hoor in onze grote kring van neven en nichten. Nog wel bedankt voor je zending zilverpa pier. Ja, nu schrijf je wel hoe oud je bent, maar ik zou ook graag weten wanneer je jarig zult zijn. Vertel je me dat nog eens gauw, dan kan ik het noteren in ons verjaardagenboek. Dank ook voor je raadsels hoor. Ze zijn leuk en ik kan ze goed gebruiken. Dag Evie. Wim van Engelenburg, Veenendaal. Wim van jou hoorde ik dat je behalve aan een goed doel, n.L het bijeen bren gen van de kosten voor een blinden geleidehond, voor een blinde die zelf geen hond kan betalen. Allemaal heel hartelijk bedankt voor jullie inspan ning. We hebben al een hele berg en ik heb er geen idee van hoeveel het alles bij elkaar wel is. Waarschijnlijk volgende week wordt het gewogen want het is al zoveel dat we alvast een grote partij moeten wegsturen omdat we onderhand de bergruimte veel te klein wordt. Jullie zullen, evenals ik wel erg be nieuwd zijn hoeveel kg we al gespaard hebben. Wel kan ik zien dat we er nog lang niet zijn, dus ik hoop maar dat jullie tot November nog hard blij ven sparen en vergaren en ook dat we volgende week weer zoveel zullen bin nen krijgen en eindig maar weer met de hartelijke groeten, TANTE JOS. NIEUWE RAADSELS. 1. Waarom doet een jager steeds zijn ene oog dicht als hij schiet? (Van Riekje van Ingen) door druk zilverpapier en capsules te 2. Hij kan alle talen spreken ook al sparen, je ook nog verdienstelijk maakt voor de blinden, door steeds met de collectebus rond te gaan. Dat vind ik reuze hoor. ONZE ZILVERPAPIER-ACTIE. Deze week kan ik weer een hele rij van namen noemen van vlijtige spaar ders van zilverpapier en melkflescap sules, die weer een vrachtje hebben afgegeven. Er was ook een heel grote zak vol bij van de leerlingen van de 1ste en 2de klas der Gereformeerde Gemeente school te Veenendaal. 3. Verder waren er inzendingen van: Elsje van der Klift, Eist; Nelly Reber- gen, Eist; Wim van Engelenburg, Vee nendaal; Janny Bos, Veenendaal; Frans en Hans Brouwers, Rhenen; Diny Be rends, Veenendaal; Evie de Koning, Veenendaal; Eefje van Wijk, Veenen-i4- daal. .Ja jongens ik krijg steeds meer pie-L™ JAR!GE* VAN DEZE WEEf zier in onze zilverpapier-actie. En jul-' *111111 Jaantje van Kooten, V daal. lie natuurlijk ook. Je moet nooit ver-,20 Juni: Marietje Leppers, V'daal. geten dat al jullie moeite besteed is 21 Juni: Nelleke Middelman, V'daal. heeft hij er nooit een geleerd. Wie is het? (Van Evie de Koning) Schrijf de volgende zinnen zonder fouten: 1. Wij liepen de wij door, en kwamen op de hij. 2. Hei zij: laat die man vrij. 3. Loop niet naast de rij. 4. Jij moed de moet niet laten zakken. 5. Zijn al je zinnetjes goet? (Van Blauwkous) Antwoorden van de vorige keer: 1. Kant Ader Nero Tros Start Kruit Boter Spoor Lopen Steen Baden Voor de kapper. Op 4 poten. 2. 3.

De Vallei | 1952 | | pagina 6