Gemeenteraad zag gisteravond vele wensen in vervulling gaan „TANTE BLAM" Rhenen „Langs de boorden van de Grift en van de Hel" Predikbeurten FOKHÜ KWIEK bist Uit de Veenendaalse Raadszaal Geen liefhebberij voor voetbal-elftal in de Raad BEP VAN KESTEREN e H Zeeleeuwen-drama in Ouwehands Dieren park Zondagsdienst Doktoren Officiële Bekendmaking De vergadering van de Gemeenteraad van gisteravond kenmerkte zich door zyn buitengewoon opgewekte en dankbare sfeer. B. en W. hadden voor deze zitting blijkbaar een gelukkige hand van voor stellen gehad, want steeds weer, en om beurten, waren het raadsleden die voldaan en met glundere gezichten spraken van hun dankbaarheid over de vele soms .jarenlang gekoesterde wensen welke, door de besluiten in deze vergadering genomen, in vervulling zullen gaan. Die wensen betroffen o.a. het onderzoek naar havenmogelijkheden in Eist; het instellen van een Bureau voor Medische Sportkeuring; het bereiken van een oplossing, waardoor de particuliere gasverbruikers geen verhoogd tarief zullen behoeven te betalen; het verbouwen van de Prinses Wilhelminaschool voor het opnemen van een imbecillen-groep en ook het invoeren van de mechanische administratie, door middel van het ponskaartensysteem. Dit laatste werd vooral toegejuicht omdat er b.v. bij de laatst gehouden Kamerverkiezing op de verschillende bureaux fouten zijn gemaakt. Wethouder De Ruiter had aan het slot vuurwerk niet vertrouwd is in handen van de vergadering nog een wens, welke van de jeugd. Ook de raad in zijn ge- echter niet in vervulling is gegaan. In de heel kan zich met deze maatregel ver rondvraag maakte de wethouder nJ. de enigen. De Raad gaat ook accoord met liet voorstel om 100 gulden beschikbaar te stellen voor de Hagelramp in Lienden en Kesteren. opmerking dat Veenendaal toch niet achter kan blijven bij andere plaatsen, waar de Gemeenteraad een voetbalelftal heeft gevormd. Enigszins geïrriteerd was het antwoord van de Voorzitter toen hij antwoordde dat hij in ieder geval niet zou meedoen en dat hij zich ook niet kon voorstellen dat b.v. de secretaris of de nestor van de Raad, de heer De Gooyer, hiervoor zou den voelen. Wethouder De Ruiter verde digde zijn voorstel nog met te zeggen dat de Raad b.v. zou kunnen gaan voet- Bij het DE VERBETERING VAN DE GEERSEWEG behandelen van het prae- voelde behoefte aan deze school, welke dan thans voor nog weinig geld zal komen. De heer Van Hardeveld is bijzonder ingenomen met het voorstel tot instel ling van een Bureau voor Medische Sportkeuring. Al jaren geleden heeft hij hierom gevraagd en toen kon het niet. De heer De Gooyer heeft als enige op merking waarom aan dit bureau een be zoldigd secretaris verbonden moet wor den. Verder stemt de Raad in met dit voorstel. Vooral de heer Van Galen ziet de in spanning beloond waarmee hij eertijds heeft gepleit voor nader overleg met de Ned. Gas Mij om het verhogen van de gastarieven af te wenden. Liever had hij gezien dat geen enkel tarief verhoogd zou zijn, maar hij meent dat toch al veel bereikt is nu de gasprijs voor particu lieren niet verhoogd zal worden. De Raad kan zich wel verenigen me het voornemen van de Gas Mij dat d gasprijs voor bakkers en de industrie verhoogd wordt met 1 cent per m3. Voor Uw va ca ntie-tr ips iets speciaals van advies inzake het antwoord aan de be woners van de Geerseweg op hun adres aan het gemeentebestuur, komen vele tongen in beweging. De heer De Gooyer zegt dat er wel bewoners van deze weg ballen voor een goed doel, maar de bur gemeester was er niet voor te porren. Wanneer de Raad wel iets dergelijks zou willen doen heeft hij er geen bezwaar tegen. Na de gebruikelijke opening met le zing van het gebed, staat de Voorzitter even stil bij de afwezigheid wegens ziekte van Wethouder Middelhoven en het raadslid Van Stempvoort. Het is in beide gevallen een vrij ernstige ziekte en de voorzitter sprak de wens uit dat zijn die de Raad verwijten maken, maar de Raad is gewillig genoeg, alleen het nodige geld voor herstel van deze weg ontbreekt. De heer Scholtus is bang dat, nu B. en W. de verbetering nog weer willen uitstellen, er ook nog afstel van komt. De heer Bos gaat nog een stapje verder; hij zou graag zien dat de onhoudbare toestand hier voorlopig verbeterd wordt door de diepe kuilen wat op te vullen. Het is bijkans onmo gelijk om er met een auto te rijden. De weer bevreesd het God moge behagen dat beiden weer!heer Van Hardeveld is weer Devreesa sDoedie zullen herstellen. Het spijt hem dat bij voorlopig herstel de definitieve oplossing zeker uitgesteld zou worden en hij voelt hiervoor niet. He tis tegenwoor dig vrij druk op de Geerseweg, sinds de brug er ligt, en ook de Prinses Wilhel minaschool is er gelegen, zo zegt de heer Slok, en hij meent dat hier niet langer meer uitgesteld zal kunnen worden. De Wethouder van Openbare Werken, de heer De Ruiter zegt, dat met bestrating van de Geerseweg een kapitaal gemoeid is en dat geld is niet ter beschikking. Hij vindt het geen oplossing om de ga- j ten en kuilen met sintels te gaan op- vullen. Intussen sluit de Raad zich aan bij het advies van B. en W., waarbij de bewoners van de Geerseweg zal worden medegedeeld dat wordt overwogen het herstel van deze weg in de gemeentebe groting van volgend jaar op te nemen. OPLOSSING VAN HET HAVENPROBLEEM Zoals blijkt uit een betreffend artikel op de voorpagina van dit blad, hadden B. en W. ook een voorstel aan de Raad om, behalve 500.voor een onder zoek in Wageningen, ook nog 300. beschikbaar te stellen voor het onder zoek van het inrichten van een Rijnha ven voor Veenendaal in Eist. De heer Van Hardeveld kan het er mee eens zijn ook nog 300.te geven aan het onderzoeken van havemnoge- lijkheden in Eist. Het bevreemd hem echter dat nog vorig jaar door de in dustriëlen werd beweerd dat Eist teveel bezwaren opleverde. Ook de heer Van Galen is nu, in tegenstelling met zijn mening van vorig jaar, ook voorstander van een onderzoek in Eist. Hij weet thans beter dan toen welke grote voor delen Eist voor Veenendaal heeft en hij meent dat met de exploitant van de El- i sterse haven veel te bereiken zal zijn. Alleen vraagt hij zich af of de industrie wel voldoende gebruik zou maken van een haven. De Gemeente zou in een ha venplan wel geld kunnen steken, maar zij ziet graag dat onder de fabrikanten, en allen die belang hebben bij een haven, een enquête gehouden wordt over de noodzaak hiervan. Ook voor de heer Van Kampen is het nog een vraag; we zien toch hoe de binnenscheepvaart ver drongen wordt door het asvervoer. De Voorzitter zegt dan dat B. en W. thans alle mogelijkheden willen onderzoeken. Als nu eens zou blijken dat dat b.v. een haven in Rhenen of Eist beter rendabel te maken zou zijn dan die in Wage ningen. Verder voelt de voorzitter ook wel voor een enquête onder de fabri kanten. Van zeer groot belang acht hij een goede haven of een goede verbin ding met een haven, in ieder geval met het oog op toekomstige industrievesti gingen. Achtereenvolgens gaat de Raad ac coord met het voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 220.000.met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage, als onderdeel van het benodigde kapitaal voor de bouw van de 40 nieuwe woningen, het voorstel tot verkoop van grond aan de Mr. Dr. Schokkingstraat voor een garage aan de fa. J. C. van Hunnik al hier, voor de prijs van 5.per meter en met het voorstel naar aanleiding van het verzoek van de Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente om medewerking lot het maken van een gemetseld rook- lokaal t.b.v. de centrale verwarming in de school aan de Patrimoniumlaan. Bij het verlenen van f 3300. - voor het verbouwen van de Wilhelminaschool en de aanschaffing van leermiddelen voor het daar voortaan ook te geven on derwijs aan imbecillen. zijn het verschil lende raadsleden die hun waardering en dankbaarheid uiten over deze nieuwe tak van onderwijs in Veenendaal. De heren Van Hardeveld, Slok, De Gooijer en Scholtus spreken van een jarenlang ge- spoedig zullen herstellen, erg deze heren in deze zitting te moeten missen. Dan heeft de Raad een 26 punten tel lende agenda af te werken. Om te be ginnen worden de heren De Gooijer, Van Hardeveld en Van Galen gekozen in de commissie die de rekeningen van de bij zondere scholen zal nazien. Vervolgens wordt een Raadsbesluit in getrokken van 4 Nov. 1948 waarbij aan de firma Gebr. v. d. Lustgraaf aan de Zandstraat een vergunning werd gege ven om op gemeentegrond, n.I. in de rand van het trottoir, een benzine-pomp te plaatsen en wel om de eenvoudige eden dat dit trottoir achteraf geen ge meentegrond bleek te zijn maar parti culier bezit. De Utrechtse Electriciteits Mij heeft medegedeeld dat zij voornemens is een hoogspannings en telefoonkabel te leg gen aan de Groeneveldselaan ten behoe ve van de SKF-fabrieken en vraagt om een zakelijk recht, wat de Raad dan ook verleent. VERLAGING VAN HET SCHOOLGELD De minister heeft medegedeeld dat een tariefverlaging wordt toegepast op het schoolgeld voor het Voorber. Hoger Middelb. Onderwijs van 30*/« en onge veer 20° o voor het U.L.O. en het lager N.O., terwijl men voorts als bij het ge woon Lager Onderwijs eveneens met in gang van het schooljaar 1951/1952, in aanmerking voor gezinsreductie kan ko men, afhankelijk van het aantal kinde ren dat volledig dagonderwijs volgt. Teneinde de genoemde tariefsverlaging voor het U.L.O. te bereiken stelt de ge meenteraad het vermenigvuldigingscij- fer voor dit onderwijs op 0.8. Can komt aan de orde het voorstel van B. en W. om voortaan het verkopen van vuurwerk, zonder vergunning van het gemeentebestuur, in Veenendaal te verbieden. De heer De Gooyer juicht dit voorstel toe. Er zijn al zoveel ongeluk ken mee gebeurd, en gebleken is dat FOUTEN GEMAAKT BIJ DE KAMERVERKIEZINGEN Het volgende punt is het voorstel om over te gaan tot invoering van de me chanische administratie op de gemeente secretarie, door middel van het z.g. Hol- lerith-ponskaarten systeem. B. en W. willen dit systeem voorlopig alleen toe passen voor het kiezersregister. Reke ning houdend met 9000 kiezers zullen de kosten van dit systeem voor de eer ste maal 712.50 bedragen. De heer Van Galen wijst er op dat nog bij de laatste gehouden Kamerverkiezingen op ver schillende stembureaux fouten zijn ge maakt. Hij juicht dit systeem, dat feil loos werkt, dan ook van harte toe. De ruitslag van de verkiezingen zullen daarmee in de toekomst dus zuiverder worden. Zonder meer kan de Raad zien aan- iten bij het voorstel tot het invoeren een regeling voor het verlenen Nvan vergoeding van 400.voor de te maken kosten ingeval van het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte. Tenslotte besluit de Raad tot wijziging van de gemeentebegroting waarbij de post „onvoorziene uitgaven" wordt ver minderd met 5930.—, het bedrag waar aan in deze raadszitting een bestemming werd gegeven. De post „onvoorzien" telt nu nog 29.132.35. PAS OP DE MAN MET DE WISSELTRUC Sinds meer dan drie jaren tracht een persoon, speciaal bij oudere boeren, door middel *van een wisseltruc geld te be machtigen. Deze man, die reeds op ver schillende plaatsen in het land is opge treden, geeft zich uit als vertegenwoor diger van de een of andere instelling (b.v. belastingen, verzekeringen, steun kleine boeren, enz.) en hij vertelt voor deze instellingen geld te komen brengen. Hij heeft dit geld echter nimmer ge past bij zich. Hij beweegt zijn slacht offers hem geld te geven, opdat hij het „grote" geld ergens kan wisselen. Hij komt echter nooit terug. Deze man heeft zijn practijken tot op heden ongeveer 40 maal in verschillen de gemeenten uitgeoefend en op deze wijze goedgelovige mensen reeds voor een aanzienlijk bedrag opgelicht. Zijn signalement luidt: bleek, smal ge laat, met enigszins uitstekende jukbeen deren, 30 40 jaar oud, vrij klein, tenger postuur, donkerblond haar. Hij is de laatste tijd gekleed in een bruin costuum, mogelijk ook in een grijs met dito hoed; ook wel blootshoofds. Hij be rijdt een oud herenrijwiel. Men kan op verschillende manieren medewerken om deze parasiet onschadelijk te maken, b.v.: Ie. aanhouden en naar de politie overbrengen; 2e. een der huisgenoten kan de po litie of het politiebureau waar schuwen, terwijl men de man aan de praat tracht te houden; 3e. hem laten vertrekken an' onopval lend trachten te volgen, totdat men hulp van politie of burgers heeft om hem in te rekenen; 4e. zijn rijwiel verstoppen, zodat hij zich slechts te voet kan verplaat sen en men tijd heeft om maat regelen tegen hem te nemen. Laat ieder in eigen en anders belang medewerken om deze man zo spoedig mogelijk uit de samenleving te verwij deren. Wacht niet met het nemen van maatregelen en handel direct. EEN BLANK FORNUIS is een sieraad voorde keuken.Gebruikt uitsluitend V.V.V. KREEG TOESTEMMING VOOR BETREDEN VAN NATUUR MONUMENT „DE HEL" Waren de belangrijkste natuurmonu menten in en by Veenendaal tot nog toe streng verboden terrein, dezer dagen echter heeft de Veenendaalse Ver. voor Vreemdelingen Verkeer van de directie van Staatsbosbeheer toestemming ver kregen om voortaan ook daarheen ex cursies te mogen organiseren. De Veenendaalse natuurmonumenten, en dan vooral de Hel, genieten ver maardheid en bekendheid in den lande om hun grote natuurhistorische en na tuurkundige waarde. Voorheen was het aan slechts enkele personen vergund om b.v. de Hel te be treden. Hiervoor waren dan speciale vergunningen van Staatsbosbeheer no dig. Dat Staatsbosbeheer zo schuw is voor bezoek aan deze terreinen behoeft geen verwondering te wekken wanneer men weet welke hoogst zeldzame en prachtige planten-verzamcling en zeld zame diersoorten men hier aantreft. Dat de V.V.V. toestemming kreeg deze terreinen te betreden mag dus wel zeer byzonder genoemd worden en van bui tengewoon groot belang voor de bevor dering van het vreemdelingenbezoek aan Veenendaal. In de reeks interessante excursies, welke de Veenendaalse V.V.V. voor deze zomer heeft georganiseerd naar de na-' tuurmonumenten in en bij Veenendaal, volgt Zaterdagmiddag 9 Augustus a.s. die welke gehouden wordt onder het' motto „Langs de boorden van de Griftj en de Hel". Eigenlijk is dit motto niet' geheel juist meer en door de feiten ach terhaald. Oorspronkelijk was de route van deze excursie n.I. uitgestippeld dicht langs de Hel, maar nu de V.V.V. dan de hiervoor genoemde vergunning van Staatsbosbeheer gekregen heeft is deze route enigszins gewijzigd en zal deze gaan dwars door de Hel heen. Zonder twijfel zal een en ander de deelname aan de V.V.V.-excursies, ook door plaats- en streekgenoten, nog be langrijk doen toenemen. Bij de twee vorige excursies was een zeer groot percentage van de deelnemers afkomstig uit andere plaatsen en het bleek dat zich al een uitgebreide kern van vreemdelingen aan het vormen is die nog groter wordt en steeds voor deze excursies naar hier zal komen. Voor de hoogst interessante excursie van Zaterdag 9 Aug. zal 's middags om half drie worden gestart vanaf Hotel Gerth aan de Kerkewijk, waar men ook gratis fiets en auto kan stallen. Via de Wageningselaan zal men langs dc in aanbouw zijnde SKF-kogellager- fabrieken naar het Staatsnatuurreser- vaat de Hel wandelen en daar door de veldbioloog Adriaan de Kleuver worden rondgeleid en ingeweid in de geheimen en de rijkdommen van deze terreinen. Van hier gaat de tocht een eindweegs langs de Grift tot men met een punter overgevaren zal worden om door de Bennekommer Meent en over het Be nedeneind via de Groeneveldselaan weer op het punt van uitgang te komen. Deze excursie belooft dus wel in alle opzich ten een evenement te worden. De af stand van de tocht zal ongeveer 6 km. zijn en de duur 3 uur. Voor deelname aan deze excursie kan men zich tegen het uur van vertrek bij de groep aan sluiten. VEENENDAALSE VIERDAAGSE- LOPERS ENTHOUSIAST INGEHAALD Onder grote belangstelling werden Za terdagmiddag de 17 Veenendaalse deel nemers van de Vierdaagse verwelkomd. Burgemeester Bakker, Inspecteur Dekker, vertegenwoordigers van de Di rectie der V.S.W., en het muziekgezel schap „Caecilia" stonden op het Sta tionsplein aan de Klomp te wachten. Toen de deelnemers het perron afkwa men speelde „Caecilia" de Vierdaagse- mars. Nadat de tippelaars opgesteld waren, feliciteerde allereerst burgemeester Bakker deze Veenendalers met hun schitterende prestatie. Hij had de V.S.W.-groep reeds Vrijdagmiddag te Nijmegen fris en monter zien binnen wandelen, zonder enige uitvaller. De burgemeester was er trots op, dat ook Veenendaal op de Vierdaagse vertegen woordigd was, al was dit, volgens zijn mening, nog in een te gering aantal. Speciaal de heren Viegen, Van Manen, Van de Heuvel en Van de Weerthof kregen een extra felicitatie, omdat zij thans voor de vijfde maal deze Vier daagse afstandsmarsen hebben meege lopen. Namens de Directie van de V.S.W. sprak de heer Barnard een welkomst woord. Namens de Directie werd aan elke deelnemer of deelneemster een bouquet bloemen aangeboden. De door de zon gebruinde wandelaars kwamen armen te kort, om al de bloemen te tor sen, want ook de V.S.W. Sportvereniging bood weer bloemen aan, hetgeen zij ook bij de binnenkomst in Nijmegen reeds gedaan had. Leider Bos dankte /oor deze feestelijke ontvangst. Voorafgegaan door het muziekgezel schap „Caecilia" marcheerde daarna de groep naar Veenendaal. Langs de ge hele route stonden vele toeschouwers en menig applaus werd bij het passeren gegeven. DE N.V.V. WONDERWAGEN KOMT NAAR VEENENDAAL Als inzet van een Propaganda-actie 19521953 van het N.V.V., zal op Don derdag 7 Augustus a.s. de N.V.V.-film- wagen enkele voorstellingen geven op verschillende punten van de gemeente Veenendaal en Geld. Veenendaal. Het filmprogramma bestaat uit twee tekenfilmpjes en een film over de Engel se vakbeweging getiteld „Ieder voor Al len". Daarenboven zal gedraaid worden een filmpje over de haringvisserij geti teld ,,'t Schot is te boord". Aansluitend op het Engelse vakbewegingsfilmpje wordt een kort propagandadistisch speechje uitgesproken, dat op de plaat is opgenomen. De films zullen op onderstaande tijden en plaatsen worden vertoond: In de Prins Bernhardlaan, even voor bij de fabriek van Gebr. Van Leeuwen. Op het Davidsplein. Op het weiland aan de Koninginne- laan zuid. Op het Dr J. R. Slotemaker de Bruïne- plein en op het Boslaanplein. VOETBAL-VETERANEN VOET BALLEN VOOR DE „TOCHT OUDEN VAN DAGEN" Een wel zeer lofwaardig initiatief was het van de veteranen van de voetoal- verenigingen van „Veenendaal" en ,DOVO" om een voetbalwedstrijd te spelen waarvan de baten bestemd zijn voor de Tocht ouden van dagen". Jammer genoeg was aan deze wed strijd betrekkelijk weinig bekendneid gegeven, en ook het regenachtige weer van j.l. Woensdagavond droeg er niet toe bij dat de publieke belangstelling groot werd. gespeeld werd, was doornat en ook het Het DOVO-veld, waarop de wedstrijd gras van het veld was aan de lange kant, zodat zich nogal eens lachwekkende si tuaties voordeden. Overigens gaven de veteranen zich met enthousiasme aan het spel over. De krachtverhouding van dc- beide elftallen tekende zich af in de uitslag, welke 30 voor de DOVO- spelers werd, ook al omdat in de DOVO achterhoede nogal veel jonge" vetera nen waren. Door het weinige publiek viel de op brengst wat tegen, n.I. 35.75, maar toch was het zeer welkom in de kas van „Oranjedag", de vereniging welke de tocht voor ouden van dagen binnenkort weer organiseert. Gezien de sympathieke geste van deze veteranen heeft deze bijdrage stellig meer dan dubbele waarde voor hen die ervan profiteren. AAN HARTVERLAMMING OVERLEDEN Een Buurtvereniging uit Amsterdam was met een touringcar een dagje gezel lig uit. In een vrolijke stemming werd 's avonds op de terugweg gestopt bij het café „De Hof" bij Renswoude. Tijdens het oponthoud in dit café zakte de 58- jarige W. in elkaar en overleed ter plaatse. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Biggenmarkt. Op de biggenmarkt werden 50 biggen aangevoerd. De han del was matig. Prijzen van 35.tot 55.per stuk. EEN DUUR RITJE Twee jongelieden, 15 en 18 jaar oud, kregen deze week zin in een autoritje. Ze zagen kans hun lust te bevredigen, want een geparkeerd staande luxe auto bleek niet afgesloten. Een van de kna pen wist zo ongeveer hoe een auto in beweging te zetten en triomfantelijk ging het tweetal er tussenuit. In Ede aangekomen hadden ze pech, toen een politieman daar de wagenbe stuurder wat te jong voorkwam en vroeg naar de serie papieren die men nu eenmaal moet bezitten, wil men met een auto over de weg kunnen rijden. Resultaat was een ritje terug naar Veenendaal, maar dan in een „andere auto" en daar aangekomen konden de waaghalzen een aantal processen-ver baal in ontvangst nemen. Oppasser Lubout van Ouwehands Die renpark te Rhenen verkeert op het ogenblik in grote spanning omtrent het lot van een der Californische zee leeuwen. Het dier weigert zijn dagelijks rantsoen vis en wanneer het met trage bewegingen zwemt, staat Lubout met angstige ogen te kijken of de zeeleeuw nietzinkt en in verdrinkingsnood geraakt. Dit klinkt natuurlijk heel vreemd, maar enige tijd geleden heeft zich het zelfde eigenaardige geval voorgedaan. Een zeeleeuw, die al enige tijd niet ge geten had, bleek slechts met moeite te zwemmen en verdween eensklaps als door een mysterieuze hand naar be neden getrokken in de diepte. Wat te doen? Ten einde het leven van het beest te redden, werd hals over kop het bassin geleegd, maar dit duurde te lang en de zeeleeuw bleek ten slotte verdron ken op de bodem te liggen. Het kadaver werd naar het slachthuis van het direnpark getransporteerd, al waar tot ieders verrassing uit de maag van het dier een voorraad van 3,5 kg kiezelstenen te voorschijn kwam. De zaak was duidelijk: ondanks de waar schuwing om niets te voederen of te werpen gooiden kinderen en andere be zoekers wel eens met steenen, die spe lenderwijs door het betrokken dier wer den verorberd. Het gevolg was, dat de zeeleeuw geen ander voedsel meer kon opnemen en ten slotte verzwakte, totdat hij ten slotte door het toegenomen ge wicht zonk. De veearts zal binnenkort een onder zoek instellen, of men thans weer met hetzelfde geval te maken heeft; in elk geval wijzen de symptomen wel in deze richting. Of de zeeleeuw geopereerd zou kunnen worden, kunnen we op het ogenblik moeilijk vertellen, maar het lijkt ons een uitzonderlijk en misschien niet uitvoerbaar experiment. Het vo rige verdronken dier is nadat de doodsoorzaak was vastgesteld aan de ijsberen gevoerd (aangezien deze in de vrije natuur o.a. ook van robben leven), maar het blijft in elk geval een „duur hapje". POSTHUME ONDERSCHEIDINGEN Namens de Minister van Oorlog reikte de Burgemeester van Rhenen ten huize van de nabestaanden van hen die vielen in de strijd rond de Mei-dagen van 1940 posthume onderscheidingen uit in ae vorm van oorkonden en wel aan de fa milies J. de Ridder, Cuneraweg 210 en G. Blankenstijn, Verbindingsweg 27, Eist, alsmede aan mevrouw ae Wed. M. Keijman-Van de Bijl, Prunuslaan 43, Rhenen, voor hun gesneuvelde zoons en aan mevrouw de Wed. W. G. Landzaat- v. d. Nieuwenhuizen, Grebbeweg 107, Rhenen, voor haar gesneuvelde echtge noot. MARKTLUSTRUMACTIE Gisteren werd de uitslag bekend ge maakt van de eerste serie loten, waarop waardebonnen verkrijgbaar zijn bij de heer A. Hansen en die besteed kunnen worden bij de kraamhouders op de Don derdagse warenmarkt te Rhenen. De prijs van 50,— viel op lot nr 6583; twee prijzen van 5,vielen op de nrs 2021 en 10015; een prijs van 2.50 viel op 12726, terwijl de prijzen van 1.— vielen op de nummers 7, 99, 717, 814, 1453, 1600, 3412, 4122, 4519, 5235, 5779, 6123, 7345, 7858, 8234, 8999, 9001, 9863, 10571, 11021, 11892, 12045, 13713, 13564, 14515. De kopers dienen al hun loten te be waren. Zij trekken weer mee bij de vol gende trekkingen. KRUIDENTUIN ALS WERKVERRUIMINGSOBJECT De agenda voor de vergadering der gemeente Rhenen van hedenavond is als volgt vastgesteld: 1. Notulen; 2. Ingeko men stukken en mededelingen; 3. Be zwaarschriften hondenbelasting; 4. Ont heffing aanslag wegbelasting 1951; 5. Benoeming onderwijzeres aan school Nieuwe Veenendaalseweg; 6. Vaststel ling besluit, dat een wijziging van het uitbreidingsplan in voorbereiding is; 7. Onteigening grond voor zwembad; 8. Winkelsluitingsverordeningen; 9. Aan leg kruidentuin als gemeentelijk werk voorzieningsobject; 10. Ziektenkostenre- geling voor het gemeentepersoneel; 11. Inrichting huishoudlokaal in de school aan de Wilhelminastraat; 12. Aankoop van grond voor woningbouw en voorstel tot aanleg van de Prins Bernhardstraat, 13. Bouw van kleine arbeiderswoningen aan de Prins Bernhardstraat en hoek Franseweg/Driftweg; 14. Aangaan van een geldlening voor de woningbouw en 15. Wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1952. RIJWIEL GEKRAAKT Op de hoek van de Veerweg''Utrecht- sestraatweg vond een aanrijding plaats tussen een automobilist en een wielrij der. Persoonlijke ongevallen bleven ach terwege, doch de fiets van de onfortuin lijke peddelaar werd gekraakt. VIJFTIG JAAR GETROUWD Het echtpaar Chr. van ThuijlVer boert, wonende aan de Cuneralaan 34 te Rhenen, hoopt op 7 Augustus a.s. het vijftigjarig huwelijksfeest te vieren. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk, Markt, 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker; Julianakerk, 9.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds Vroegindewey; Vre- deskerk, 9.30 uur Ds Vroegindewey, 5 uur Ds v. Wijngaarden; Veeneind, 3 uur Ds v. d. Linden van Rhenen Dijkstraat, 2.45 uur Ds Bakker. Evang. Ver. „Sola Fide", 10 en 5.30 uur Ds Offringa van Wageningen. Geref. Kerk, 9, 10.30 en 5 uur Ds J. F. de Gier van Westzaan. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.), kleine zaal geb. a. d. Eikenlaan, 8.15 en 3 uur Ds Roukema. Chr. Ger. Kerk, 9.30 en 5 uur Ds P. J. de Bruin van Boskoop. Ger. Gem., 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstraat), 9.30 en 5 uur leesd., Woensdag 6 Augustus n.m. 7.30 uur Ds v. d. Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur Ds Mulder van Baflo. Leger des Heils, Zaterdagavond 7 uur straatzang, Zondag v.m. 10 uur Hei- ligingsdienst, 7 uur n.m. Openl. samen komst, 8 uur Verl. samenkomst. R.K. Kerk (Nieuweweg D 18), 's Zondagsmor gens 7.30 en 10.30 uur, 's avonds 7 uur. 's Zaterdagsavonds 7.30 uur. Door de week 's morgens 6.30 en 8 uur. RHENEN. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur Ds D. J. v. Hof van Rotterdam; n.m. 6 uur Ds N. Kooreman. Rusthuis, n.m. 5 uur Ds J. Kalshoven. Gerefor meerde Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds Potjer van Maasland. Gereformeerde Gemeente, v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Lees- dienst. Oud Gereformeerde Gemeente, v.m. 10 en n.m. 6 uur Leesdienst. St. Cunera Parochie, v.m. 7.45 uur H. Mis; v.m. 10 uur Gez. Mis en n.m. 7 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang., 10 en 5 uur dhr Visser van Urk. ELST. Ned. Herv. Kerk, 10 en 6 uur Ds v. d. Peut. Geref. Gem., 9.30 en 6 uur leesd. Vrijdag 8 Augustus n.m. 7.15 uur Ds v. Gilst van Elspeet. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk, 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesd. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 6.30 uur Ds Treure. Ger. Gem., 9.30 en 6.30 uur leesd. Oud Ger. Gem., 9.30 en 6.30 uur leesd. VEENENDAAL. Van Zaterdagmid dag 12 tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr. Ver gouwen, Kerkewijk, Tel. 409. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur Dr. v. Ringelen- stijn, Tel. K 8387—201, Ederveen. ELSTAMERONGEN. Van Zater dagmiddag 2 tot Maandagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr. van Ommeren, Eist. Scheren met de nieuwste scheercrême wint kostbare tijd. Zeer grote pot 1.25 OPBRENGST COLLECTEN De in de gemeente Rhenen gehouden collecten voor „Het Hoogeland" en de „A.V.O." hebben respectievelijk op gebracht 275.19 en 114.85. GESLAAGD Voor het examen autogeen lassen en snijden, afgenomen door de vereniging tot bevordering van het nijverheids onderwijs in Wageningen en Omstreken, slaagden onze stadgenoten de heren Jac. Baars en Jan Baars. RECTIFICATIE. Vorige week maakten wij melding van het slagen van onze stadgenoot J. G. van Harn, aan de „De Ruiterschool" te Vlissingen, voor het diploma leerling machinist Grote Vaart. Dit moet echter zijn leerling-stuurman. OPENLUCHTFILM De Airghost-filmmaatschappij uit den Haag verzorgde Donderdagavond op het Koningshof voor een talrijk publiek een geslaagd filmprogramma. UIT DE VIERDAAGSE De wachtmeesters E. van Wijk en J. B. J. Boos, beiden in dienst van de Rijkspolitie ter standplaats Rhenen, le verden de kranige prestatie om de vier daagse te Nijmegen uit te loper.. GEEN GRASBAANRACES Wij vernemen thans uit officiële bron, dat de grasbaanraces, te organiseren door de Macro en waarvan onlangs sprake was, in geen geval dit jaar door gang zullen vinden. DE EERSTE MARKT WERD EEN GROOT SUCCES Op het grasveld aan de Veenendaalse straatweg werd j.l. Zaterdag de eerste openluchtverkoop gehouden van de El- sterse winkeliers. Nog juist op tijd konden de standhou ders hun kraam in orde krijgen toen Wethouder Versteeg het traditionele lint bij een driewerf hoera doorknipte. Tevoren hadden zich alle deelnemende winkeliers rond de microfoon geschaard waar de Voorzitter der Winkeliersver eniging, de heer D. Slok, de beide aan wezige wethouders en het talrijke pu bliek, toesprak. Zeer terecht waren de woorden welke de heer Versteeg richtte tot de middenstanders van Eist over hun grote activiteit en hoopte dat hetgeen tot sand is gebrach, rijke vruchten mag afwerpen. Vooral is deze activiteit no dig om aan deze moeilijke tijd het hoofd te bieden. Terstond na de opening werd reeds flink verkocht en al spoedig was het een gezellige drukte welke ook de gehele avond voortduurde. Alle kramen zagen er keurig verzorgd en smaakvol uit. ZITTING WONINGCOMMISSIE Het Gemeentebestuur van Rhenen maak bekend, dat de Woningcommissie gedurende de maand Augustus geen zit ting zal houden voor het publiek. Het Gemeentebestuur voornoemd, De Burgemeester, •L. BOSCH v. ROSENTHAL, de Secretaris, TH. v. d. WILLIK.

De Vallei | 1952 | | pagina 2