Schepping en herschepping Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Commissaris der Koningin opent de Vewibeto II Voortbestaan Veenendaals Cult. Centrum aan zijden draad Fa. S. BOS Hoofdstraat 91-93 AGENDA Nutsspaarbank dïeptem&el, de R U in de maand! Achtergrond en perspectief der historie 26e JAARGANG VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 No, 37 TAK's LEVERTRAAN Drogisterij J. F. T A K Benoeming Internist voor Juliana Ziekenhuis De landdag van de Ned. Chr. Vrouwenbond in Veenendaal LEZING OVER GEBEDSGENEZING Muzikale omlijsting van Lampegietersavond Financiële moeilijkheden vormen de grote handicap -« 1 Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Tel. 601Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven DE VALL Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden I 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: StlCHTS- en GELD -VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR. HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Belangrijk nieuws omtrent de aan staande VeWiBeTo II is het bekend worden van het feit dat de Commissaris der Koningin in deze provincie, de heer M. A. Reinalda, op Vrijdag 26 Septem ber de officiële opening van de beurs zal verrichten. Ook de vorige beurs werd door de heer Reinalda geopend. Verder is vandaag een begin ge maakt met de opbouw van de gebouwen voor de „Vewibeto II". De enorme hal len worden thans door de fa Boeken aangevoerd en opgebouwd, waarmede de gehele week gemoeid zal zijn. Er zal tot de datum van de officiële opening, op 26 September, koortsachtig gewerkt worden om alles tijdig in orde te brengen. Zo zal er electriciteit, gas- en water leiding aangelegd moeten worden, alvo rens de standhouders na 22 Sep tember a.s. gelegenheid krijgen hun stands in te richten. De totale oppervlakte van de gebouwen beslaat 2500 m2. Alleen de middelste hal heeft een opper vlakte van 1200 m2 en heeft een ijzeren dakconstructie. Het restaurant wordt achter de ze hal in een aparte tent onderge bracht, waar men een rustig zitje kan vinden als men de heurs heeft bezichtigd. Een muziek- strijkje zal daar een en ander op vrolijken. De eentreeprijs voor de beurs heeft men zo laag mogelijk ge houden, zodat het voor niemand een bezwaar zal zijn, deze zo aan trekkelijke beurs te bezoeken, n.l. 50 cent. Veenendaal heeft in de loop der jaren vanaf de oprichting der Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid,, al verschillende beurzen gehad, hoe wel veel eenvoudiger van opzet. Een kleine beurs van een groep winkeliers in 1923 is de oorzaak geweest, dat de vereniging „Han del en Nijverheid" ontstond, wel ke jonge vereniging reeds in 1924 een beurs organiseerde in „De Teken- school". Deze beurs slaagde volkomen. Iadien zijn om de 4 of 5 jaar deze beur zen herhaald. In 1948 kwam een beurs van groot for maat, de „Vewibeto I". Deze beurs sloeg alle records van de vorige beurzen, zowel wat de oppervlakte, de standbouw als het aantal bezoekers betrof. Nu volgt de „Vewibeto II", wat ver huurde oppervlakte betreft weer be langrijk groter dan de beurs in 1948. De opzet heeft hier gelijke tred mee gehouden, zodat het Bestuur met de Standhouders vol vertrouwen de beurs- week tegemoet gaan. AUTOMATISCH TELEFONEREN MET MAASTRICHT EN DEN BOSCH Met ingang van 10 September 1952 zal opnieuw enige uitbreiding worden ge geven aan de mogelijkheid tot automa tisch interlocaal verkeer voor de aan geslotenen op de geautomatiseerde net ten in het telefoondistrict Utrecht, als mede voor de abonné's van de netten in de sectoren Ede en Wageningen. Van genoemde datum af zullen deze abonné's zelf verbindingen tot stand kunnen brengen met de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten in de districten 's-Hertogenbosch en Maas tricht. Dit zijn de netten waarvan de netnummers beginnen met 041en 044... VOOR BETERE UURWERKEN Veenendaal. GOUD - ZILVER - UURWERKEN imurrinum Samengesteld in samenwerking f§ met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- delingenverkeer „Veenendaal" y Maandag 15 September: (Op ut slag van hallef negen) y Veenendaals Lampegieters- avond-feest met muzikale U medewerking van tamboers- y en pijpercorps „Prins Bern- hard". g Dinsdag 16 September: (In geb. Eikenlaan) 's avonds. Lezing van de heer Ooster- y weider uit Amsterdam onder y ausp. van C.J.V.F. Donderdag 18 September: (In geb. „de Kegelbaan") y 'savonds „de Leugen in de Geneeskunde", een lezing van dr J. A. v. d. Hoeven, arts te y Den Haag, onder ausp. van de H N.C.V.B. 1 Luxor Theater: Van heden, Vrijdag, t/m Maandag de film „Tramlijn Begeerte" en van Dinsdag g t/m Donderdag de film „Sil- y ver River". K'illllttlMlIIIL'iSUIIIIIIUIliinin'lilillllilll'iii'iiilll'iï'lliiiililllllilllilBI „l# (OPGERICHT 1846) BijkantoorVEENSNDAAL en OMSTREKEN nPolderhni>« Hoogstraat 19 Geopend: Dagelijks van 9-1272 uur en 2-4 uur Zaterdag van 9-1272 uur Vrijdagavond van 7-8 uur Denk er om nu Uw kinderen te geven in onze bekende ronde flessen. Levertraan in vierkante fles sen 1.05 per fles. Hoog vitaminegehalte Hoofdstraat 106 - Telefoon 632 Dezer dagen is de benoeming bekend geworden van dr L. M. Beekman uit Culemborg, als internist, .specialist voor inwendige ziekten, van het Juliana zie kenhuis. Dr Beekman zal per 1 October a.s. zijr? praktijk aan het Juliana ziekenhuis be ginnen, en ook zal dan de nieuwe en zeer modern ingerichte röntgenafdeling van het Juliana ziekenhuis gereed zijn. De benoeming van dr Beekman bete kent wel een zeer belangrijke uitbrei ding van de betekenis van het Juliana ziekenhuis voor onze omgeving. VERTELLINGEN VAN- DE HEER OOSTER WELDER Onder auspiciën van de Christelijke Jongemeisjes en Vrouwen Federatie al hier, houdt de heer Oosterwelder van Amsterdam a.s. Dinsdag een vertel lingenavond. Deze avond zal plaats vinden in het gebouw aan de Eikenlaan. Gebouw „Eltheto" was j.l. Vrijdag ge heel gevuld toen daar de jaarlijkse landdag van het Gewest Utrecht der Ned. Chr. Vrouwenbond werd gehouden. 's Morgens was er een huishoudelijke vergadering, waarbij de presidente van de afd. Veenendaal, mevrouw A. van LeeuwenKonings, de dames verwel komde. Omdat de presidente van het gewest, mevrouw C. E. EngelBakker alhier, ongesteld was, berustte de lei ding van de samenkomst bij mevrouw H. C. den Duynvan Donselaar uit Utrecht. De ochtend werd gevuld met verslagen van enkele afdelingen, afge wisseld door zang en declamatie. Tus sen de middag werd na de koffie een wandeling gemaakt door de Veenen daalse winkelstraten, en de gasten van de afdeling Veenendaal waren vol lof hierover. Na heropening van de vergadering hield de landelijke presidente, mevrouw dr M. H. Albrondav. d. Nagel, een le zing met als onderwerp „Gebedsgene zing". Dit onderwerp staat thans in het middelpunt der belangstelling en spreekster kon zich dan ook in een ge spannen aandacht verheugen. Zij noem de het o.a. kenmerkend dat bij gebeds genezing nooit een aangeboren misvor ming of een amputatie werd opgeheven. Ziekte kan een gevolg zijn van geeste lijke nood en de opheffing hiervan kan dus een lichamelijke verbetering brengen. Er is een groot verschil taszz:. een zich subjectief welbevinden en een objectieve genezing. Bij een gebedsgenezing zal men zich nooit aan dokters-behandeling moeten onttrekken. We mogen Gods genade niet willen afdwingen. Waarom werden dan in de oorlog b.v. geen gebedsdiensten om broodvermeerdering gehouden. We moeten niet van God gaan eisen. God kan ons soms beter gebruiken als wij ziek zijn. We mogen God vragen om ge nezing, maar we moeten daarbij oot moedig zijn. Nooit ook mogen we ge bedsverhoring toetsen aan iemands ge loof, aldus dr Albronda. Na deze belangwekkende en actuele lezing volgde een levendige gedachten- wisseling. Omstreeks 4 uur werd de bij eenkomst gesloten, en ook de gasten van de afdeling Veenendaal waren zeer vol daan over deze dag. „DE LEUGEN IN DE GENEESKUNDE" Voor de N.C.V.B., afdeling Veenen daal, komt a.s. Donderdagavond in ge bouw „de Kegelbaan" dr J. A. van de Hoeven uit Den Haag een lezing hou den. Dr Van de Hoeven heeft dan als on derwerp „de Leugen in de Genees kunde". A.s. Maandag wordt dan weer de eeuwenoude Lampegietersavond ge vierd. De Veenendaalse straten zullen ''als vanouds drommen mensen te ver werken hebben, en we kunnen dan weer genieten van de feestelijke aanblik die duizenden flikkerende en dansende lichtjes van de lampions zullen geven. Het tamboers- en pijperscorps „Prins Bernhard" zal op deze avond gedurende ongeveer twee uur door de straten in het centrum trekken en daarbij bij her haling het lampegietersavondlied ten gehore brengen. NIEUWE PASPOORTEN De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend, dat met ingang van 1 October a.s. paspoorten van de oude modellen, dat zijn paspoorten af gegeven vóór 1951 niet meer verlengd mogen worden. Na afloop van de gel digheidsduur moet voor deze paspoor ten een nieuw exemplaar worden aan gevraagd. Men dient er rekening mede te houden, dat het tijdvak gelegen tus sen het aanvragen en het uitreiken van deze paspoorten minstens een week be draagt. Dit laatste geldt tevens voor het aanvragen van bewijzen van Neder landerschap. Aanvragen, die binnen enkele dagen het verlangde reispapier in hun bezit willen hebben zullen dus teleurgesteld moeten worden. Tevens wordt er nogmaals op gewezen, dat de afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand, Militaire Zaken, Paspoorten, Rijbewij zen, enz. enz. voor het publiek uitslui tend is geopend van 9 uur tot 12.15 uur. In de middaguren wordt geen publiek HOOP OP GEMEENTELIJKE SUBSIDIE De bevolking van Veenendaal heeft geen behoefte aan ontspanningsavon den, zo horen wij wel eens beweren. Er wordt dan een opsomming gegeven van de instellingen en de comité's welke zich in het verleden hebben beijverd om ook in Veenendaal verantwoorde ontspan ning te brengen, en die stuk voor stuk na korte tijd weer van de kaart gingen. Vorig jaar was het 't Veenendaals Cultureel Centrum dat zich opwierp voor deze moeilijke taak. Het V.C.C. was nog niet eens begonnen of ook voor deze breed opgezette organisatie werd weer een spoedig einde voorspeld. Jam mer genoeg is het er erg veel op gaan lijken dat deze sombere voorspelling be waarheid zou worden. V.C.C. kwam meteen met een uitgebreid programma. Do organisatie was uitstekend. Maar het bleek een grote kunst om ook volle zalen te organiseren. Er werden ver schillende aantrekkelijke avonden ge bracht. De ene keer bgter dan de andere, doch over 't algemeen was de publieke belangstelling mager. Ondanks al deze ontmoedigende fei ten wil het er bij ons echter niet in dat bij de Veenendaalse bevolking geen be hoefte aan ontspanningsavonden zou bestaan. Integendeel juist. Wij menen dat goede en verantwoorde ontspanning in eigen plaats hard nodig is. Spreken wij hier van „in eigen plaats", dan doelen wij ook op het bekende feit van dat tal van Veenendalers naar de stad gaan om ontspanning te zoeken en om b.v. een goed toneelstuk te zien. Van veel meer belang is nog, dat vooral de jongere mensen in eigen plaats re gelmatig goede ontspannings-avonden kunnen bezoeken. Vooral jongere men sen hebben behoefte aan een evenement Een foto genomen aan de vooravond van de VeWiBeTo I, in 1948. Thans staan we dan weer aan de vooravond van de VeWiBeTo II, welke nog grootser zal worden. De verwachtingen van de aanstaande beurs zijn dan ook hoog gespannen. VI Het zijn alle wonderen van technisch kunnen, gebouwd volgens een wiskun dige methode die bestond lang voor het ontstaan van de wiskunde, zoals wij die kennen. Als tweede moet de geneeskunde ge noemd worden. Deze stond zeer hoog in het land aan de Nijl, waar de chirur gen zelfs zeer bedreven waren in her senoperaties. De derde zich ook naar buiten mani festerende wetenschap was de para psychologie. Een wetenschap, die thans nog in de kinderschoenen staat, was bij de mysterie-scholen van het oude Egyp te practisch hoog ontwikkeld, ook al werd zij niet met een bepaalde opzet, als aparte tak van wetenschap beoefend, maar was zij veel meer een consequen tie van de para-psychologische vermo gens der oudste volkeren. De wonderen der Egyptische tovenaars, waarvan wij in de Bijbel lezen, waren niet anders dan para-normale verschijnselen. De tijd, dat men deze wonderen als sprook jes beschouwde, is voor degene die ook maar iets weet van materialisaties, hyp nose, suggestie, telekinese, telepathie en andere verschijnselen voorbij. Al deze kennis behoorde slechts aan een kring ingewijden. De wetenschap was niet los te denken van de religie en het waren dan ook meestal priesters die esoterische scholen vormden en hun kennis doorgaven aan hun opvolgers. Wie denkt echter, dat dit „onderwijs door middel van dictaten en leerboeken werd gegeven, vergist zich schromelijk. De leerling werd onderwezen met sym bolen die bepaalde eeuwige principes uitdrukten e« moest verder door aller lei geestelijke oefeningen, welke nauw verband hielden met religieuze riten, tot de vereiste kennis komen. KENNIS DOOR INSPIRATIE Zo werden bij de ingewijden in de esoterische scholen, occulte vermogens sterk ontwikkeld en waren de volleer den in staat tot wat wij wonderen noe men. Dit alles moet gezien worden in het licht van de veel groter bevattelijkheid van de mens uit die tijden voor de ho gere wereld, waarvan onze „stoffelijke waarneembare wereld maar een pro jectie is! Kennis was toen veel meer een proces van inspiratie dan van intel lectuele werkzaamheid. Inspiratie ver onderstelt een inspiratiebron. Is deze waarachtig dan zal de-kennis ook waar achtig zijn, doch wordt men geïnspi reerd door een leugengeest, zo zal de kennis een pseudo-wetenschap worden en kan degeneratie niet uitblijven. On getwijfeld was de Egyptische cultuur ten tijde van Mozes reeds gedegeneerd. Vele inspiratiebronnen waren aan Lu cifer verwante en onderhorige geesten, zodat de Egyptische cultuur en mytho logie als een mengsel van waarheid en leugen tot ons is gekomen, maar toch zoveel waarheidselementen bevat, dat zij een diepgaand onderzoek meer dan waard zijn. Hier volstaan wij echter met op te merken, dat Mozes in de geschetste sfeer is grootgebracht, hetgeen van gro te betekenis is voor het verklaren van God's bijzondere openbaring aan deze geweldenaar in het rijk van de geest. Een der belangrijkste aanwijzingen voor de Goddelijke inspiratie van de eerste Bijbelboeken is het feit, dat Mo zes, hoewel naar opvoeding en denkwe reld een Egyptenaar in zijn later op treden een gans andere gestalte ver toont en een aan de Egyptische denk wereld volkomen vreemde leer verkon digt. Logischerwijs immers zou Mozes, die als pasgeboren kind aan het Egyp tische hof kwam, en hoogstens van „El", de God van zijn voorouders Abra ham, Issaac en Jacob gehoord kon heb ben, maar veel meer wist van de goden en mysteriën der Egyptenaren, van deze laatste getuigd hebben. Maar in plaats van hetgeen men hem in Egypte ge leerd had over het ontstaan van de we reld en ondanks het contact, dat hij met de bovenzinnelijke wereld der Egypte naren moet gehad hebben, niettegen staande wonderen die hij dank zij zijn Egyptische scholing kon doen, schiep hij de totaal andere visie van het boek Genesis, getuigde hij van de éne Al machtige God, bracht hij het volk Is raël later de aan de Egyptische wereld geheel vreemde Wet der Tien Geboden, alsmede het uitgebreide complex cere moniële wetten van de Theocratie. Is het feit, dat juist Mozes, onderwe zen in alle kennis en wijsheid der Egyp tenaren, een totaal ander wereldbeeld ontwierp en de Theocratie, als een unie ke gemeenschapsvorm, proclameerde, niet een der belangrijkste aanwijzingen voor Goddelijke inspiratie? Ten overvloede wordt dit bewezen door Mozes profetieën over het lot van Israël door de tijden. Deze profetieën zijn samengevat in één profetie (Deut. 28, 29 en 30 1—10). UITVOERDER VAN GODS PLAN Hij was de uitvoerder van het plan Gods met Israël, een plan dat later zou uitgroeien tot een schema voor de red ding der mensheid. Door Mozes ontving Israël de wetten, waarvan de toepassing tot een volmaakt, aan God gewijd leven moest leiden. Maar de eigenlijke auteur was God, die in een bepaalde gestalte op de berg Si- naï verscheen, en daar de Wet aan Mo zes doorgaf. De Almachtige wilde Is raël gebruiken voor een bepaalde en zeer bijzondere functie in de wereld: het herstel van de breuk tussen Schep per en creatuur in een zedelijk verbond tussen God en mens. Dat Israël later niet aan de voorwaarden van dit ver bond voldaan heeft, maar integendeel de Wet met voeten heeft getreden, doet niets van de waarde van het project af, dat zoals wij later zullen zien, het trou weloze handelen van het volk Gods reeds voorzen had en dienstbaar ge maakt aan een nieuw verbond op veel hoger niveau, het genadeverbond in Je zus Christus. (Wordt vervolgd.) Nadruk verboden. KANKERBESTRIJDING Wilt U daarbij ook behulpzaam zijn? Dat kunt U, hier plaatselijk, op drie manieren, en wel: le. door U beschikbaar te stellen voor het inzamelen van gelden, in een klein gedeelte van deze gemeente; 2e. door het geven van een zo groot mogelijke gift of, wat nog beter is, 3e. door U aan te melden als lid van de Ver. „Koningin Wilhelmina- fonds" voor de kankerbestrijding. Aangezien door omstandigheden de jaarlijkse collecte later gehouden zal worden dan aanvankelijk de bedoeling was, verzoek ik U, indien de kankerbe strijding Uw sympathie heeft, en ze heeft dat ongetwijfeld, U alsnog aan te melden als collectant(e). Dit kan geschieden op de afdeling Sociale Zaken ter gemeente-secretarie, Hoofdstraat 92 alhier, dagelijks van 9— 17.30 uur, Zaterdag van 912.30 uur. Burgers van Veenendaal, werkt in zo groot mogelijke getale mede, om de zo gevreesde ziekte te bestrijden, door enige uren van Uw vrije tijd beschik baar te stellen De Burgemeester A. BAKKER. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST Donderdag 25 September a.s. hoopt het echtpaar Dirk van Maanen en Dirkje van Maanende Fluiter, Rijks straatweg 32 aan de Klomp, de dag te herdenken, dat zij 55 jaar in de echt zijn verbonden. Uit dit huwelijk zijn 7 kin deren geboren, 25 kleinkinderen en 11 achterkleinkinderen. Bruid en Bruide gom, die beiden 78 jaar zijn, genieten een goede gezondheid. ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE Burgemeester en Wethouders van Veenendaal brengen nogmaals ter ken nis van belanghebbenden, dat de Secre taris van de Commissie van Advies Woonruimtewet 1947, de heer H. Wels, Zandstraat 68, alleen des Donderdags avonds te zijnen woonhuize spreekuur heeft. Aanvraagformulieren voor woon ruimte zijn tegen betaling van de kos ten 0.80 voor een gezin en 0.40 voor een alleenstaand persoon) doorlopend aan het adres Zandstraat 68 verkrijg baar. en een belevenis op z'n tijd. En ter on derbreking van het werk van alle dag, en naast de vaak gewone ontspanning en vrije-tijdsbesteding, bestaat ook in ruimere kring wel degelijk behoefte aan „eens iets anders". Wanneer wij het goed zien, dan is het V.C.C., dat zich ten doel stelt in Veenen daal dat „iets anders" te brengen. En als een V.C.C. er in zou kunnen slagen b.v. een maal in de 14 dagen een avond te organiseren, dan zou dat toch van zeer grote waarde zijn. Dan kan het niet anders of er zal een uitgebreide kern van publiek groeien, die zich went aan en zich bepaalt tot in Veenendaal georganiseerde ontspannings-avonden, en die zal preferen boven vele andere en soms minder verheffende vrije tijdsbesteding en verzetjes of straat- slenteren. Wij zijn er van overtuigd dat in Vee nendaal behoefte bestaat aan de hier bedoelde ontspanning. Maar hoe zou het dan toch te verklaren zijn dat de avonden van het V.C.C. meestal zo wei nig publiek getrokken hebben Het is makkelijk om critiek te geven op de inspanningen en het werk van een ander. En ook het V.C.C. zal ongetwijfeld reeds volop critiek te verwerken heb ben gekregen. Ook als wij hier beweren van mening te zijn dat de behoefte er is, houdt dat misschien critiek op het be leid van V.C.C. in. En bij het bezien van de vraag waar aan de geringe publieke belangstelling voor het eerste V.C.C.-seizoen te wijten is, denken wij b.v. aan het gehalte van de avonden welke het V.C.C. vorig sei zoen gebracht heeft. Er waren bijzonder mooie avonden bij, o.a. het optreden van het marionet tentheater Bert Brugman en het kinder-» circus Elleboog, zijn onvergetelijk ge weest. En nu kunnen wij er alleen nog maar naar gissen of de misschien min der goed gekozen opvoeringen hun stempel op het slagen van het gehele programma hebben gedrukt. Verder hebben wij er hiervoor al op geduid dat het belangrijk is dat men zich er aan kan wennen dergelijke avonden te bezoeken en dat men zich wat betreft ontspanning op deze avon den gaat instellen. Hiertoe dient de fre quentie waarmee deze avonden komen ons inziens eerder opgevoerd worden dan verminderd. Men moet als 't ware op deze avonden kunnen rekenen en er naar kunnen uitzien. Om dit laatste te bereiken dient in de eerste plaats natuurlijk het program ma voor vrijwel iedereen werkelijk aantrekkelijk te zijn. Enige variatie is daarbij wel nodig, doch in een plaats als Veenendaal kan men zich, naar het ons voor komt, niet te grote verschei denheid veroorloven. Veenendaal is nog niet te rekenen tot een stad, maar Veenendaal goeit met de dag. En ook de behoefte aan de hier be doelde ontspanning zal toenemen. Toch zijn er plaatsen in ons land, met veel kleiner aantal inwoners, waar men al jarenlang b.v. abonnements-toneelvoor- stellingen kent. De meest vooraanstaan de toneelgezelschappen uit de grote steden komen er hun opvoeringen ge- ven. Zou dit in Veenendaajl nieit mo gelijk zijn? Een goed toneelstuk kan toch door zoveel mensen gewaardeerd worden. Vanzelfsprekend zou het optreden van dergelijke gezelschappen tot enkele keren per seizoen beperkt moeten blij ven om de kosten. Voor het regelmatig organiseren echter van goede en verant woorde ontspannings-avonden is het toch niet steeds nodig programma's van de bovenste plank te geven en het be hoeft heus niet altijd duur te worden. Na het vorig seizoen bleef het V.C.C. met een te kort zitten van 2407.73. Dit resultaat is zeker niet toe te schrijven aan de activiteit en de inspanning van het V.C.C.-bestuur, want er werd hard gewerkt. Ditmaal waren dan de direc ties van enkele plaatselijke industrieën bereid het tekort op te heffen, maar wij begrijpen de schroom van het V.C.C. om voor het aanstaande seizoen weer een nieuw programma samen te stellen zon der de garantie dat een eventueel tekort andermaal wordt gedekt. V.C.C. hoopt nog steeds op subsidie van de gemeente om goed met haar werk te kunnen doorgaan. Herhaaldelijk de laatste tijd is bij deze en gene de vraag gerezen „wat doet het V.C.C." Thans heeft het V.C.C. gesproken: Het V.C.C. wil doorgaan en is nog doende met het onderzoeken van de mogelijkheden en het overwegen van nieuwe plannen. Wij verheugen ons over dit bericht. De domper hierop vormt echter het feit dat V.C.C. geen cent meer in kas heeft, en alleen dan weer avonden kan orga niseren als zij in het bezit gesteld wordt van een klein aanvangsbedrag. Wij ho pen van harte dat V.C.C. de weg zal vinden om haar gestelde doel te berei ken. Alle begin is moeilijk en stellig zal men, indien men daartoe financieel in de gelegenheid wordt gesteld, voor het komende tweede seizoen weer andere middelen proberen en blijven zoeken en tasten naar het programma en de wijze waarop men het publiek zal kunnen be vredigen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties BROUWER Veenendaal - Kanaalweg - Tel. 290 Assurantie - Hypotheek en Woningbureau

De Vallei | 1952 | | pagina 1