Veenendaal begint Wervings-actie Bescherming Bevolking SCHEMING BEVOLKING Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Grote kelder onder Openb. school Centrale Commando-post Ze zijn er weer! DIJKSTRA Uitbreiding van Juliana ziekenhuis gereed gekomen Veenendaals muziekleven in het komende seizoen AGENDA 1 Corps Veenendaal zal ruim 500 leden omvatten. Veenendaal verdeeld in 3 grote wijken Degelijke opleiding en cur sussen De Materiaal-voorziening en Uniformering Veenendaal in uitzonderings positie Wat is de B.B. De heer J. H. Wilmink, PI. H.B.B. Veenendaal Bij het zilveren jubileum van Burgemeester Bakker Steun Wettig Gezag Verbetering Patrimoniumlaan, Gortstraat en Parallelweg wordt aanbesteed Ook koopavond op Gelders BIJNA 23.000 BEZOEKERS VOOR DE „VEWIBETO II" Ds J. H. Grolle over „Israël De Concerten van Utrechts Stedelijk Orkest Uitvoering van Bach's Johannes-Passion Automatisch telefoneren met gehele land HOEST U? Drogisterij J. F. TAK Fa. S. BOS Hoofdstraat 91-93 26e JAARGANG VRIJDAG 10 OCTOBER 1952 No. 41 Abonnementsprijs f 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Tel. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum per advert, f 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 1—20 woorden f 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt 1 keer per week in: STICHTS- en GELD.-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG. OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL De Dienst Bescherming Bevolking de dienst welke is ingesteld om de burgerbevolking in tijd van oorlog te beschermen, o.a. op het gebied van Brand weer en reddingswerk heeft zo langzamerhand al ruime bekendheid gekregen. De van regeringswege ontworpen organisatie en gegeven richtlenen met betrekking tot deze dienst, zijn thans gereed, en het is ook in Veenendaal dat dezer dagen met de uitvoering hiervan in groot verband wordt begonnen. Uit de hieronder gegeven bijzonderheden blijkt dat de organisatie voor Vee nendaal reeds voor een groot deel is opgezet. De leiding en het kader kon al voor een belangrijk deel worden gevormd, en thans is het stadium aangebroken dat honderden personen moeten worden aangetrokken om het geheel van de B.B. in Veenendaal te voltooien. Door de algemene bekendmakingen en de debatten in de Kamer, waren wij reeds enigszins voorbereid op de komst van de B.B.-dienst, en het was door de B.B.-stand op de Vewibeto dat wij nader in contact kwamen met deze instelling. Maar temeer omdat van de eerste getroffen voorbereidingen in Veenendaal wei nig of niets bekend geworden was, is de aankondiging van deze wervings-actie toch nog min of meer onverwacht gekomen. Vrij onverwacht dus nog wordt de Veenendaalse bevolking geplaatst voor de realiteit van een ernstige zaak. Een zaak die de bescherming in oorlogstijd van iedere inwoner beoogt, en welke dan ook stellig de belangstelling en de medewerking van de gehele bevolking nodig heeft. Er zijn reeds tal van gissingen ge maakt omtrent het doel van de grote kelder welke thans bij de Openbare School aan de J. G. Sandbrinkstraat in aanbouw is. Feit is echter dat deze kel der zal worden ingericht als Centrale Commandopost voor de Veenendaalse dienst Bescherming Bevolking, afgekort de „B.B.". In deze kelder zal zich in tijden van gevaar bevinden allereerst het Plaatse lijk Hoofd Bescherming Bevolking in de persoon van de heer J. H. Wilmink, die de leiding heeft over alle onderdelen in Veenendaal. Verder het Hoofd Genees kundige dienst Dr. Vergouwen; het Hoofd Brandweer de heer N. Th. van de Veen; Hoofd van Politie; Hoofd Cprui- mings- en Reddingsdienst, de heer G. C. van Stuivenberg en het Hoofd Sociale verzorging, de heer A. Ekeris. Voor al deze posten werden verder reeds plaats vervangende Hoofden aangewezen. Een belangrijk onderdeel van deze Commandopost is ook het grote aantal telefoonverbindingen dat hier zal wor den samengebracht, terwijl men er straks ook over radio-verbinding zal kunnen beschikken. Vervolgens werd Veenendaal waar bij ook Gelders Veenendaal en het Veenendaalse gedeelte der gemeente Renswoude verdeeld in drie grote Wijken, met aan het hoofd van elk een Wijkhoofd. De Wijk Noord omvat hoofdzakelijk Gelders Veenendaal ongeveer tot de spoorlijn aan De Klomp. De wijk Cen trum is minder groot van oppervlakte, maar hierin is begrepen de dichtbevolkte kom der gemeente, met als zuidelijke grens het omleidingskanaal. Wijk Zuid omvat het gedeelte van Vee nendaal vanaf het omleidingskanaal tot de gemeentegrens met Rhenen. In de wijken Noord, Centrum en Zuid zijn respectievelijk als Wijkhoofd aan gesteld de heren A. H. v. Wagensveld, S. W. Kleefsman en N. Molenbeek. Deze wijkhoofden staan in verbinding met de Centrale Commandopost aan de Sand brinkstraat. De Wijk Noord is verdeeld in 4 blok ken, Centrum in 8 blokken en Zuid in 6 blokken. Elk blok heeft een Blokhoofd aan het hoofd van de blokploeg. De blokploegen zullen zijn samengesteld uit 4. E.H.B.O.-ers, 6 brandweerlieden, 6 mensen van de opruimings- en red dingsdienst en 4 ordonnansen. Verschillende leden van het kader hebben reeds een cursus gevolgd aan de B.B. Stafschool te Barneveld, maar ook voor het gehele corps en voor elke taak in de B.B.-dienst zullen cursussen en speciale opleidingen gegeven worden. De verschillende instructeurs zijn reeds aangewezen en binnen enkele weken al zullen de eerste cursussen in Veenendaal beginnen. Verder zullen, eveneens voor het volgen van een cursus, het plaatse lijke Hoofd B.B., de Wijkhoofden en Blokhoofden begin November voor een dag naar de Staf-school in Barneveld gaan. Zoals hiervoor reeds vermeld, zullen voor het Veenendaalse B.B.-corps onge veer 500 personen, mannen en vrouwen nodig zijn. Voor de brandweer en de op ruimings- en reddingsdienst zullen van zelfsprekend mannen worden gekozen, maar voor b.v. het E.H.B.O. en ordon- Speculaas met amandelen. Ons grote suc ces van vorig jaar. BANKETBAKKERIJ t Hoofdstraat - Telefoon 232 nansen-werk zal ook gebruik gemaakt worden van vrouwelijke krachten. De toetreding tot het B.B.-corps is geheel vrijwillig, terwijl men als lid sociale ver zekeringen geniet, b.v. in geval men in B.B.-dienst een ongeval zou oplopen, ook al is dat tijdens oefeningen e.d. De aanschaffing van de nodige mate rialen en hulpmiddelen, b.v. voor de brandweer, vormen een grote zorg bij het organiseren van Bescherming Bevol king, en wel wegens de enorme bedra gen welke hiermede gemoeid zijn. De regering heeft reeds tientallen millioe- nen voor de B.B. uitgetrokken en dat voor het vormen van de z.g. mobiele brigades. Dit zijn de verplaatsbare grote en uit gebreide brigades b.v. brandweer- en ge- neesk. brigades welke in elk district wcrdon geatationneerd en naar -de zwaarst getroffen plaatsen gedirigeerd zullen worden om bij te springen. De brandweer-capaciteit van Veenen daal is vrij behoorlijk. Twee spuiten van de gemeente, één van Gelders en 4 fabrieksspuiten, maar op ander terrein is echter nog zeer veel materiaal aan te schaffen en het hiervoor benodigde geld moet vooralsnog door de gemeente en door de plaatselijke bevolking zelf wor den opgebracht. In de landelijke organisatie der B.B. zijn de verschillende gemeenten ver deeld in z.g. A- en B-gemeenten. A-ge meenten worden gerekend tot de meest kwetsbare, b.v. de grote steden die het meest gevaar lopen voor een lucht-bombar- dement. B-gemeenten zijn die gemeenten die als doel voor een aan val minder aantrekke lijk zijn. De A-gemeen ten worden van rege ringswege van extra hulpmateriaal voorzien. Voor Veenendaal echter is in deze verdeling een uitzondering gemaakt wegens de aanwezigheid hier van grote industrieën en voornamelijk wegens de aanwezigheid van de SKF-kogellager fabrieken, welke van bijzonder vitaal belang zijn. Veenendaal, en o.a. ook Amersfoort, waar zich een belangrijk knooppnut van spoorwegen bevindt, is geen A- en geen B-gemeente, maar zit er net tussen in. In verband hiermede heeft Veenen daal ook een extra toewijzing van mate riaal ontvangen. Dit materiaal is reeds hier aangekomen en het is voldoende voor een volledige wijk-uitrusting. In tegenstelling met de B-gemeenten, is in verband met deze uitzonderings positie in Veenendaal een plaatselijk Hoofd benoemd, die rechtstreeks staat onder het Kringcommando dat gevestigd is in Doorn en Veenendaal krijgt ook een speciale verbinding met de Kringcom mandant. Verder dient nog vermeldt dat de le den van de B.B. een speciaal uniform en een helm wordt verstrekt. Elk onder deel van de B.B.-dienst voert zijn eigen kleur en de leden van de verschillende diensten zullen door het aanbrengen van deze kleuren op hun uniformen te onder scheiden zijn. In een volgend nummer komen wij nog nader op de B.B.-organisatie in Vee nendaal terug, en het is voor een juist begrip van de positie en de taak van de dienst Bescherming Bevolking, dat wij thans nog volstaan met er op te wijzen dat de B.B. absoluut geen militaire or ganisatie is, en ook niet zijn kan. Het is een uitgesproken burgerlijke instelling, die allereerst beoogt de burgerbevolking zoveel mogelijk tegen gevolgen van oor logshandelingen te beschermen. En ten tweede om ook in geval van oorlog het economische leven op gang te houden. De B.B. staat daarom los van b.v. de Nationale Reserve, welk instituut dezer dagen eveneens onze bijzondere aandacht vraagt en bescherming tegen binnen landse vijanden en parachutisten orga niseert. Ook het Ned. Rode Kruis staat afzonderlijk van de B.B. Tot Plaatselijk Hoofd Bescherming Be volking in Veenendaal is benoemd, de heer J. H. Wilmink. De heer Wilmink is geboortig van En schede, maar heeft 25 jaar als officier ter Koopvaardij alle wereldzeeën beva ren en voornamelijk voor de Koninklijke Java-China Pakketvaartlijnen. Tijdens de overval van Japan op Indo nesië was de heer Wilmink met zijn schip in Soerabaja, en kon na de slag in de Java-zee niet meer weg. Na lange om zwerving op Java werd hij door' de Jappen gevangen en gedurende 3'/2 jaar heeft hij in de Jappen-kampen moeten verblijven, o.a. op Malakka waar men voor de gele meesters moest werken. Na de oorlog koos hij weer zee en ge durende de laatste 5 jaar was hij gezag voerder. In 1949 vestigde hij zich in Veenen daal, en vrij kort daarna werd hij ge- pensioeneerd. De heer Wilmink is woon achtig aan de Dennenlaan. Ten overvloede maken wij onze lezers nog even attent op het feit dat burge meester Bakker morgen, Zaterdagmid dag, van 3.30 tot 5.30 uur zal recipiëren ten gemeentehuize, ter gelegenheid van de herdenking van zijn 25-jarig ambts jubileum. B.B.-embletm BEROEPEN DOOR GEREF. KERK Door de Kerkeraad der Geref. Kerk alhier is beroepen Ds J. Firet uit Zuid- Beyerland. INLEG EN TERUGBETALING RIJKS POSTSPAARBANK Aan het postkantoor Veenendaal werd voor de Rijkspostspaarbank gedurende de maand September 1952 ingelegd een bedrag van f 80.005.02 en terugbetaald 92.740.17. ONDERWIJSBENOEMING. Met ingang van 1 Nov. a.s. is als onder wijzer aan de Patrimoniumschool (Hoofd de heer A. C. Schilperoort) benoemd, de heer J. van Harskamp te Austerlitz. Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 105.000 stuks aangevoerd. De handel was vlug. Prijzen van 19.75 tot 20.25, voor henneneieren 14.- tot 17.- per 100 stuks. Op de Vewibeto werd het eerste persoonlijke contact met de B.B. gelegd met de suggestieve stand daar. Op de foto: de Commissaris der Koningin is vol interesse voor deze stand. Uit het gehele land kwamen ook B.B.-autoriteiten naar Veenen daal om deze eerste stand op dit gebied in Nederland te bezichtigen. ([<,to Lamme) Dat wij eigenlijk voortdurend leven onder de dreigingen van oorlog is nu wel iedereen duidelijk. Iedere krant en de geweldige oorlogs toerusting van alle landen, óók van ons land, spreken een duidelijke taal. Het westen wapent zich óm de drei ging uit het Oosten in te tomen en te voorkomen dat dreiging overgaat in daad. Maar toch moeten wij er rekening mede houden, dat een daadwerkelijke oorlog over de wereld kan komen. Daarom zijn nodig legers en vloten, bescherming burgerbevolking en ook militaire bescherming achter het front. Als de mannen aan het front zijn, moe ten in het land achter het front be schermd worden: vrouwen, ouden van dagen en kinderen, die thuis zijn en ook moeten de bedrijven blijven functione ren. Daarvoor is de organisatie „Steun Wet tig Gezag", met als belangrijk orgaan o.m. de Nationale Reserve. In Veenendaal bestaat reeds geruime tijd een afdeling van flinke jongeman nen, die zich vrijwillig oefenen en daar mede reeds goede resultaten hebben be reikt. Die afdeling moet echter véél groter worden. Wat het getal betreft slaat onze gemeente, zacht gezegd, geen best fi guur. Dat kan en moet anders worden. Niet om ons figuur te redden, maar om de grote belangen, die op het spel staan: bescherming van gezag en vrijheid, gezin en kerk. In een advertentie in dit blad leest U een aankondiging van een propaganda- avond op 16 October a.s. in de Kegel baan. Daar komt een eminent spreker U voorlichten en daar zullen zeer inte ressante films U tonen wat organisatie en oefening tot stand brengen. Wij verwachten een grote opkomst. Als het gaat om Koningin en Vader land zal Veenendaal niet achterblijven!!! De plaatselijke Commissie „Steun Wettig Gezag": A. Bakker, Burgemeester, voorzitter; D. Blankespoor, gemeente-secretaris, secretaris; Ant. de Ruiter, wethouder, penningmeester; M. Bastmeijer; H. Bos; W. C. H. Dek ker; A. Middelhoven; A. J. van Schuppen; W. N. A. van Schuppen; H. W. Bekker; Dr. K. J. Braakman; S. W. Kleefsman; W. Remme; H. M. van Schuppen; W. van Stempvoort. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties BROUWER Veenendaal - Kanaalweg - Tel. 290 Assurantie - Hypotheek en Woningbureau Voor zeer velen zal het een welkom bericht zijn dat op 20 October a.s. de openbare aanbesteding zal plaats vinden van de broodnodige verbetering van de bestrating der Patrimoniumlaan, de Gortstraat, de Parallelweg en een ge deelte van de Zandstraat. Met als enig agenda-punt, het instel len van de koopavond op Gelders-Vee- nendaal, kwam de Edese Gemeenteraad j.l. Dinsdagavond in een spoed-eisende vergadering bijeen. Besloten werd ook op Gelders op Vrij dagavond en eveneens tot 9 uur de koopavond in te stellen. Gisteren is een wel zeer belangrijke uitbreiding van het' Juliana Ziekenhuis gereed gekomen. Zoals bekend betreft deze uitbreiding hoofdzakelijk de bouw en de inrichting van de verschillende ruimten voor de nieuw benoemde internist en het be langrijkste onderdeel hiervan vormen de röntgen-a fdelingen. Deze röntgen-afdelingen zijn voorzien van een uitgebreide en meest moderne apparatuur en installaties, en de aller laatste vindingen en snufjes op het ge bied van röntgen- en foto-onderzoek zijn er in aangebracht. De Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" kan met trots terug zien op een zeer geslaagde beurs- week. De weersgesteldheid in aanmer king genomen, mag het aantal bezoekers, in totaal 22977 zeer bevredigend genoemd worden. Ook de standhouders zijn over 't algemeen zeer tevreden over de resul taten van deze tweede „Vewibeto". Bur gemeester Bakker huldigde dit Bestuur reeds Vrijdagavond tijdens een feestje voor de standhouders. Zaterdagmiddag was het echtpaar A. Israël, een Indonesisch echtpaar, dat zich een maand geleden te Veenendaal ves tigde, de 20.000ste bezoekers. Het echt paar werd in het restaurant van de beurs door de voorzitter, de Heer Ant. de Rui ter ontvangen, waarna hij dit echtpaar waardebonnen verstrekte voor aankopen op de beurs. Behalve deze waardebonnen kreeg het echtpaar van vele standhou ders waardevolle cadeaux. DE VEWIBETO-HALLEN NAAR EMMEN. De enorme hallen waarin de Vewibeto II is ondergebracht geweest, is men thans weer aan 't vertransporteren. Men gaat nu weer voor een grote tentoonstelling naar Emmen. 20 auto-vrachten zijn no dig om deze verplaatsbare gebouwen over te brengen. Interessant om te weten is nog dat de N.V. Boeken uit Helmond, welke deze gebouwen exploiteert, de enige onderneming is in geheel Europa op het gebied van verplaatsbare gebou wen van dergelijke afmetingen. De N.V. beschikt over nog meer van deze gebou wen. Zo heeft men ze ook al opgesteld gehad in verschillende Duitse steden en verder heeft men uitnodigingen ontvan gen om er mee naar Engeland te komen. Onder auspiciën van de afdeling Vee nendaal van de Nederl. Christen Vrou wenbond, komt ds J. H. Grolle uit Utrecht, Donderdagavond a.s. een le zing houden in de bovenzaal van Hotel „De Korenbeurs". Ds Grolle zal dan spreken met als onderwerp „Israël". „WERELDMACHT EN KONINKRIJK GODS" In de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrix- straat zal op Donderdagavond 16 Oct. a.s. spreken ds. W. F. Laman, Chr. Ger. Pred. te Rotterdam over het onderwerp „Wereldmacht en Koninkrijk Gods". TER NAVOLGING. Door de fruithandelaar de Heer Van Ravenswaay zijn aan het hoofd van de Patrimoniumschool, de heer A. C. Schil peroort, 12 kisten handperen gratis ter beschikking gesteld, ter uitdeling onder de schoolkinderen. De betekenis van deze aanwinst en uit breiding voor het Juliana Ziekenhuis, kan niet licht overschat worden. Vooral wanneer wij weten dat de bevolking in onze omgeving tot heden voor behande ling en onderzoek van interne ziekten op ziekenhuizen elders was aangewezen. Naast deze röntgen-afdeling betekent ook een ingrijpende en grote verbetering de inrichting van een laboratorium, waar een belangrijk deel van het vooronder zoek wordt verricht. Met dit al is de plaats en de functie van het Juliana Ziekenhuis wel zeer be duidend in belangrijkheid gestegen. Deze aanwinst en vooruitgang vormt ook een buitengewoon welkome uitbreiding van de ziekenhuis-apparatuur in onze om geving en het staat nu reeds vast dat in het Juliana Ziekenhuis hierdoor weer spoedig ruimte en beddentekort zal ko men. Gewacht wordt nog steeds op over- heidsvergunning om een aanvang te ma ken met de grote uitbreidingsplannen van het Juliana Ziekenhuis. Met de inrichting en de uitbreiding echter, welke thans gereedgekomen is, werd volledig rekening gehouden met deze grote plannen en er werd niets aan gebracht of het moest in deze plannen passen. Ook werd een grote kelderruimte onder het ziekenhuis gebouwd, en het is hier mogelijk om b.v. in tijden van oor log met opereren door te gaan. De architect van de verbouwing is de heer H. Steensma uit Vlaardingen, een bekende specialist op het gebied van ziekenhuis-bouw. Van het programma dat Veenendaal in het komende winter-seizoen gebo den zal worden aan muziekuitvoeringen, is thans wel zoveel bekend, dat het van belang is om hiervan een overzicht te geven. Het was eigenlijk in het vorige seizoen voor 't eerst dat Veenendaal een groot aantal muzikale gebeurtenissen van groot belang kon beleven, en bij het bezien van het programma, voor zover dat voor het aanstaande seizoen bekend is, ko men we tot de verheugende ontdekking dat andermaal de belangrijke vooruit gang en de steeds toenemende betekenis van het Veenendaalse muziekleven, zich sterk biyft voortzetten en steedse vormen gaat aannemen. DIT JAAR GEEN WEIHNACHTS-ORATORIUM Een van de belangrijkste muzikale hoogtepunten zal deze winter worden de uitvoering, ol.v. van Gijs v. Zanten, van Bach's Johannes Passion. Reeds vorig jaar bestond het voorne men van de Chr. Oratoriumver. om dit grootse werk in Veenendaal uit te voe ren. Op het laatste moment kon het ech ter wegens technische en organisatori sche moeilijkheden toen geen doorgang vinden. De voorbereiding van de komende uit voering op 27 Maart a.s. bevinden zich al in een vergevorderd stadium. Reeds hebben verschillende prominente solis ten hun medewerking toegezegd, w.o. John van Kesteren, tenor, Anckie van Wickevoort-Crommelin, sopraan, Willem Ravelli, bas en met anderen zijn de be sprekingen nog gaande. De instrumen tale begeleiding wordt verzorgd door het Utrechts Stedelijk Orkest. De belangstelling voor Oratorium-Uit voeringen bevindt zich in Veenendaal eveneens in steigende lijn, maar deze is blijkbaar toch niet groot genoeg, dat men het verantwoord acht deze winter, èn het Weihnachts-Oratorium, èn de Johannes- Passion ten gehore te brengen. In ver band hiermede zal men dit jaar met Kei-stmis het langzamerhand traditioneel eworden Weihnachts-Oratorium in Vee nendaal niet kunnen beluisteren. Zonder twijfel zal dit besluit door velen betreurd worden, maar het is niet uitgesloten dat de in dit opzicht gegroeide traditie, wel ke ook uit de wijde omgeving steeds be langstelling trok, volgend jaar gehand haafd zal worden. CONCERTEN VAN HET U.S.O. Zoals bekend zal het Utrechts Stede lijk Orkest dit jaar voor 't eerst in Vee nendaal komen concerteren. De onder handelingen over de wijze van uitvoe ring van een of twee concerten van dit orkest zijn nog steeds gaande maar het is waarschijnlijk reeds in ons volgend nummer dat wij de data en programma's voor deze zeer belangrijke concerten kunnen geven. Het is ook voor de volgende jaren dat wij steeds concerten van het U.S.O. in eigen plaats kunnen beluisteren en ook Tiier kunnen wij dus spreken van een be langrijke muzikale aanwinst voor Vee nendaal. (Zie verder pag. 2) Ingaande 13 October a.s. zullen de aangeslotenen van de automatische net ten in de sectoren Ede en Wageningen, dus van alle plaatsen in onze omgeving, langs automatische weg verbindingen tot stand kunnen brengen met de abonné's van de geautomatiseerde netten in het district Alkmaar. Deze automatisering zal, voor wat be treft onze omgeving de laatste zijn, en met ingang genoemde datum af zal de mogelijkheid hebben zelf verbindin gen met alle geautomatiseerde netten in Nederland tot stand te brengen, behou dens in een enkel bijzonder geval. HOESTARTIKELEN HEBBEN WIJ IN EEN ENORME SORTERING. Hoofdstraat 106 - Telefoon 632 ^UB'.lll'rlilllUIIII'üll.'llillOllllllllllllllilUUUUlUUU.'MtllUIIRürrlH^^ Samengesteld in samenwerking H met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- p g delingenverkeer „Veenendaal" g Heden Vrijdag 10 October (Ten gemeentehuize) 8 uur, p Buitengewone vergadering van p de Gemeenteraad ter gel. van p ff het zilveren jubileum van Bur- |i gemeester Bakker. §f Donderdag 16 October ((In gebouw „de Kegelbaan"), g 8 uur Propaganda-avond „Steun Wettig Gezag". Vert. P films over Nat. Reserve en le- y ger. Spreker Leger-predikant H Overste ds B. A. Bos. 11 (Bovenzaal de Korenbeurs) le- zing van ds J. H. Grolle met als g onderwerp „Israël". (In Chr. Ger. Kerk, Beatrix- straat), 's avonds 7.30 uur ds p W. F. Laman van Rotterdam y spreekt over „Wereldmacht en p Koninkrijk Gods". (In geb. a. d. Eikenlaan) 's av. g „Het leven na de dood", een le- y zing door dr J. G. Thoomes, al- p hier. 1 I y Zaterdag 18 October (In geb. „Eltheto", 7.30 uur Op- 1| treden van „The Kiholo Ha- g waiians", het radio-ensemble ff „Splendora" en opvoering van p klucht „Bazige Pietje". Luxor Theater: Van heden Vrijdag t/m Maan- P dag a.s. de film „Salon Mexico" en van Dinsdag t/m Donderdag g de film „In het hart van de 1 Kashba". .jiiiiititiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'Miiiiiii^ VOOR BETERE UURWERKEN Veenendaal. GOUD - ZILVER - UURWERKEN

De Vallei | 1952 | | pagina 1