Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken frn BOE Fraaie ontwerpen voor de eerste Veenendaalse flat-woningen Veenendaal in het jaar 1952 AGENDA 26ste JAARGANG WOENSDAG 31 DECEMBER 1952 No. 53 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt inStichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Kerstviering in Veenendaal Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, II VIJF VEENENDALERS BEROOFDEN ZEEMAN VAN ZIJN GAGE Het Oudejaarsavond-concert Winkelsluiting op Oudejaars avond Automatiekhouder mishandeld ca*jE«ab: Eerste Schietoefeningen van Veenendaalse Reserve- Politie DE HOOGSPANNINGS- LEIDING KOMT ONDER STROOM Kritieke situatie in onze stroom voorziening overwonnen 600 deelnemers voor Veenen daals School-Volleyball- tournooi Drogisterij Fa. J. F. TAK Fa. S. BOS Hoofdstraat 91-93 OPENINGSUREN NUTSSPAARBANK Zaterdag 27/12 gesloten. Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. De vier Veenendaalse architecten, G. de Geit, J. W. H. Jansen, Nieuwen- huis Brouwer en E. Stemerdink bleken bij het gereed komen van hun ont werpen voor de eerste 96 Veenendaalse flat-woningen elkaar vrij dicht gena derd te zijn. Er waren drie ontwerpen met een plat- en één met een schuin dak, maar verder waren het minder belangrijke details en systemen waar de ont werpen verschilden. Het is de bedoeling deze vier ontwerpen zoveel mogelijk te coördineren. Flatbouw betekent voor Veenendaal een ingrijpende wijziging en variatie in het bestaande bebouwingskarakter. Het gaat hier nanfeljjk om flatblokken met drie verdiepingen. We staan in Veenendaal nog enigszins vreemd tegenover etage-bouw en er is hier dan ook min of meer sprake van een proefbouw. De hierbjj afgedrukte tekening geeft weer hoe het buitenaanzicht van de flatblokken zal worden, en dan zijn we al meteen gerust gesteld en verheugd door het feit dat de blokken geen kale houterige bonken zullen worden, maar dat deze integendeel zelfs zeer aantrekkelijk en open lijnen zullen krijgen. Ook de indeling is bijzonder geslaagd. Iedere centimeter inhoud werd op meest practische wijze verdeeld en besteed. zoals gezegd, ook de onderste etage is een halve verdieping van de grond ge bouwd. Als kinderspeelplaats is er ge dacht aan een grote zandbak in de tuin. De woningen bevatten een grote huis kamer van 16 vierk. m, twee 2 pers. slaapkamers een kleine slaapkamer, flinke keuken en een douchecel met z.g. lavet. De woonkamer geeft toegang tot het balcon aan de voorkant en de keuken tot het vrij grote z.g. werk- balkon dat aan de achterzijde komt en waarop o.a. ook de kolen-bergplaats is Voor menigeen zal het een opluch ting zijn te vernemen dat de flatwonin gen in ieder geval heel wat meer aan trekkelijker zullen worden dan de tien tallen woningwetwoningen welke de laatste 2 jaren in Veenendaal zijn ver rezen als stompe dode dingen zonder karakter. Alleen al de kleur steen, n.l. zacht geel, zal reeds belangrijk mee werken deze flats aantrekkelijk te ma ken. Zoals de tekening laat zien zal de eerste woon-etage van de flats onge veer een halve verdieping hoog ge bouwd worden. Onder de eerste verdie ping en half in de grond, is het sou terrain geprojecteerd waar de berg plaatsen en rijwiel-boxen voor de be woners van de verschillende verdie pingen worden ingericht. In elk flat- blok komen 4 hoofddeuren welke toe gang geven tot een licht en royaal trap penhuis waar aan elke kant drie, dus in totaal zes woningen op uitkomen. Ook is er een achteruitgang in het trap penhuis en via een breed tegelpad, dat door een gezamenlijke grote tuin ge legd zal worden, kan men dus ook ach terom de bergplaatsen en de woning be reiken. Er zijn geen eigen tuinen, want Voor en tijdens de afgelopen kerst dagen waren weer verschillende aan het kerstfeest gewijde bijeenkomsten en concerten georganiseerd. In de Chr. Ger. Kerk werd Dinsdag avond door het Chr. Geref. Kerkkoor en Meisjeskoor een Kerstwij dings- avond gehouden. Ds Pagée hield een lujufriacie.Hetkerkkoor en soliste-u hebben de toehoorders geboeid door hun prachtige zangstukken. Het oratorium Müller werd in zijn geheel uitgevoerd. Tezelfder tijd gaf de Werkgroep voor Muziek een Kerstzangavond in de ge heel bezette grote zaal van het gebouw aan de Eikenlaan. Hier werd ongedwon gen kerstmuziek gemaakt en het werd dus eigenlijk geen concert in enge zin. Met medewerking van het Veenendaals Meisjes- en Knapenkoor werden ver schillende Kerstliederen gezongen, met begeleiding van strijkers van het Vee nendaals Strijkorkest. Ook werd hier af en toe de aanwezigen gelegenheid gegeven mee te muciseren en te zingen. Het slotstuk van deze avond was de prachtige 5-stemmige cantate „Magnifi cat Anima Mea" van D. Buxtehude, welke diepe indruk maakte. Woensdagmiddag hadden de Ouden van Dagen hun kerstmiddag in het ont spanningslokaal „Ojove" aan het Kost- verloren. Wethouder De Ruiter opende deze middag, terwijl een Meisjeskoor voor Kerstzang zorgde. De oudjes wer den gul onthaald en konden bepakt en beladen huiswaarts keren. Aan de vooravond van Kerstmis, Woensdagavond 11 uur, was er een in drukwekkend Kerstnachtdienst in ge bouw Eikenlaan georganiseerd door de C.J.M.V., Gereformeerd Jongerenver- bond en de Jonge Kerk. Ook voor deze dienst bestond enorme belangstelling. Ds de Vries uit Ingen leidde de liturgie, terwijl een zangkoor voor de kerstlie deren zorgde. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - kanaalweg 2 - Tel. 290 Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Heden Oudejaarsavond (In Geb. Eikenlaan) 9 uur Oudejaarsavond-concert van „Caecilia" Dinsdag 6 Januari (Oude Kerk Markt) Zendings avond Ger. Zendingsbond afd. Veenendaal. Spreker oud- Zendeling ds van Dijk van St. Annaland. Donderdag 8 Januari (Ger. Kerk) 8 uur. Ds J. Over- duin spreekt over „Amster dam, stad van de duivel en van God". (In geb. „de Kegelbaan") Op- richtings- en Propaganda-ver- gadering en filmavond van Ver. Veilig Verkeer. Luxor Theater: Van Donderdag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) t/m. Zaterdag 3 Januari de film „Het beste paard van stal", en van Zon dag 4 Januari t/m. Donderdag 8 Januari de film „Met de blanke sabel' Tweede Kerstdag vertoefde in een café in de Hoofdstraat alhier een zee man welke juist van zee was terug gekeerd. Toen hij zijn verteringen be taalde zag een vijftal Veenendalers dat de man vrij veel geld in zijn porte- monnaie had. Het vijftal wist hem naar het stille Kostverloren te lokken en be roofden hem daar op deskundige ma nier van een bedrag van 125 gulden, en gingen er van door. De zeeman die afkomstig is uit Ede deed aangifte van de beroving en de politie slaagde erin de vijf heren, in leeftijd variërende van 18 tot 22 jaar, te arresteren. Zij worden ter beschik king gesteld van de Officier van Jus titie te Arnhem. Zoals in ons vorig nummer aange kondigd, geeft „Caecilia" ook dit jaar weer een oudejaarsavond-concert van koraalmuziek. Dit traditionele concert vindt in tegenstelling tot vroeger jaren sinds vorig jaar niet meer plaats in de open lucht, maar in verband met de vaak slechte weersomstandigheden in deze tijd van het jaar, in het gebouw aan de Eikenlaan. Het concert begint hedenavond om 0 uur en de toegang is geheel vrij. De nieuwe winkelsluitingswet geeft voor vandaag, Oudejaarsdag, een open stelling tot vanavond 9 uur voor de winkels. Teneinde zowel de winkeliers als het personeel in de gelegenheid te stellen op oudejaarsavond de kerkdiensten bij te wonen, wordt door het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersver. een beroep op het publiek gedaan, de in kopen vóór 6 uur 's avonds te doen, daar de meeste winkels gewoon te 6 uur zullen sluiten. Een drietal inwoners vermaakte zich ade vooravond van de kerstdagen dermate bij het drinken van borrels, dat zij het café werden uitgezet. De feest vreugde was echter nog niet uitgevierd en daarom drongen zij de automatiek van de heer B. bij het Spoor binnen. Even later gingen zij de eigenaar te lijf en brachten hem daarbij verschillende ernstige verwondingen toe. Ook ver nielden zij een gedeelte van de inven taris. Daarop gingen zij naar buiten wuar zij nog weer enkele voorbijgan gers lastig vielen. Zij werden door de inmiddels ge- W! arschuwde politie ingerekend. Voor de rechter zullen zij zich nu hebben te verantwoorden wegens mishandeling en" aanrichten van vernielingen. ondergebracht. Het trappenhuis, en trouwens de gehele bouw, is zoveel mo gelijk brandvrij geprojecteerd. Zoals bekend worden de flats ge bouwd aan de dr Colijnstraat, dr Slote- maker de Bruïnestraat en aan de straat vanaf de Kerkewijk welke nog langs de Cavansa-sigarenfabrieken moet worden doorgetrokken. Hedenmorgen vond de aanbesteding van de vier blokken plaats, maar de uitslag hiervan konden wij juist niet meer opnemen. COMMISSARIS DER KONINGIN RECIPIEERT Ter gelegenheid van het nieuwe jaar zullen de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland en Mevrouw Quarles van Ufford-Barones van Heem stra, op Vrijdag 2 Januari 1953, te hun nen huize, Arnhem, Velperweg 140, van drie tot zes uur des namiddags reci piëren. Mevrouw Quarles van Ufford stelde zich voor, te beginnen in Januari 1953, elke Vrijdagmiddag te ontvangen, ook gedurende de maanden Februari en Maart. Een tijdlang hadden we niets meer van de Veenendaalse reserve-gemeente- politie gehoord. Bij informatie verna men wtf echter dat de groep reservisten met grote ijver en plichtsgetrouw de cursus volgt welke nu al bijna vier maanden duurt. Tot vorige week was het niet anders dan theorie. Veel wetskennis enz., want deze cursus omvat een volledige politie opleiding. Juist Maandagavond echter werden de eerste werkelijkse schiet oefeningen gehouden en we zijn daarbij eens een kijkje gaan nemen. Hoewel een weinig opgewonden bij deze eerste keer, en zich bewust van de verantwoordelijkheid een dergelijk wa pen te moeten dragen, werden de eerste revolverschoten gelost. Op de grote zolder van het Gemeente huis, welke als schietbaan was inge richt, werd met een afstand van onge veer 10 meter al meteen goed tot zeer goed geschoten, en de instructeur, bri gadier Hoevens, was dan ook zeer tevre den. Op vorige cursus-avonden had men het te gebruiken wapen, evenals de stengun, al terdege leren kennen. Deze beide wapens werden tot in onderdelen gedemonteerd en weer in elkaar gezet. Zo vaak zelfs dat men er op het laatst geen gat meer in zag om het geheel ge blinddoekt te doen, hetgeen dan ook een van de eisen van wapenkennis is. De geest in de groep politie-reservis- ten bleek uitstekend, en wij kregen ken nelijk de indruk dat men ernst maakt met de verantwoordelijke taak waar voor men thans wordt opgeleid als po- litie-reservist. Straks als het weer wat beter wordt zal ook een begin worden gemaakt met exercitie en schietoefeningen in de open lucht. Men gaat dan schieten met de stengun. De cursus wordt een avond per week gehouden gedurende twee uur. Voor elke lesavond ontvangen de politie-re- servisten nu nog een vergoeding van 75 cent, maar als de cursus doorlopen is en de mannen geüniformeerd zijn, ont vangen zij eenzelfde bezoldiging als het beroeps-personeel. Ook de sociale rechten van een po- litieserservist zijn geregeld zodat, in dien hem in dienst iets zou overkomen, hij een uitkering krijgt en ook verder zijn deze als die van de beroepspolitie. Het kader, zoals de hoofdagenten en brigadiers, worden eveneens uit het re servecorps gevormd. Het Veenendaalse reserve-politie corps werkt dus wel degelijk door, ook al merken wij er weinig van. En hoewel nog te klein in aantal, men heeft er ook nog het vertrouwen dat binnen niet al te lange tijd een redelijke corps-sterkte te bereiken. (Zie verder pag. 2) Dezer dagen, en waarschijnlijk reeds a.s. Vrijdag, zullen de 6 stroomvoeren- de kabels van de machtige 150 kV kop- pellijn welke speciaal ook over Veenen daal is gelegd en kort geleden is gereed gekomen, voor het eerst onder stroom gezet worden. Men gaat de lijn eerstproberen met de z.g. lichtspanning het gebruikelijke voltage 220. Onderzocht wordt dan of alles goed geïsoleerd is, enz. Is dit ge beurd dan wordt de spanning langzaam opgevoerd tot b.v. 5 kV. en weer wordt de lijn gecontroleerd. Het opvoeren van de spanning gaat steeds verder tot dat blijkt dat de lijn 150 kV kan dragen. Waarschijnlijk over drie weken zal men zover zjjn. Het nieuwe verdeelstation aan de Kanaalweg is dan nog wel niet klaar, maar toch zal men in Veenendaal dan de kortgeleden aangevoerde grote trans formator ingebruik kunnen stellen en een begin maken met het aftappen van stroom van de nieuwe hoogspanningslijn voor gebruik in Veenendaal en omge ving. Hiermede zal dan een einde gekomen zijn aan de soms kritieke en hachelijke situatie waarin de stroomvoorziening voor onze omgeving, vooral in de win termaanden wel verkeerde door een te hoge belasting van de oude onder grondse aanvoer-kachels. Maandag 22 en Dinsdag 23 December j.l. werd voor de vierde keer in Vee nendaal het jaarlijks schoolvolleyball- tournooi gehouden. Ruim 600 meisjes en jongens van 14 scholen uit Arnhem, Rhenen, Wagenin- gen, Ede, Driebergen, Doorn, Zeist en Veenendaal namen hieraan deel. Er werd gespeeld op vier velden, in pules van 5 teams die onderling een een halve competitie speelden. De winnaars van deze pules speel den weer kwart en halve finales, waar uit dan de finalisten te voorschijn kwamen. Dit alles bracht een enorme organisatie met zich, die in handen was van de heer Buys, gymnastiekleraar aan de Chr. H.B.S. alhier. De scheidsrech ters, tellers en administratiecommissie werd gevormd door de leraren der ver schillende scholen, bijgestaan door leer lingen en oud-leerlingen. De sfeer was beide dagen weer als van ouds. Deze is altijd zeer prettig. Het technische spelpeil gaat ieder jaar om hoog, dit jaar waren er zeer goede en spannende partijen. Burgemeester Bakker was door ambtsbezigheden verhinderd de prijzen uit te reiken, waardoor dat nu ge schiedde door de heer Buys, die eerst een woord van dank bracht aan allen die hadden medegewerkt om dit groots opgezette tournooi te doen slagen. De heer Bax, dankte de organisator van het geheel voor al het vele werk dat in de loop der vorige weken en deze dagen was verricht. De jeugd ziet al weer verlangend uit naar het volgende tournooi, en dan zal als de nieuwe gymnastieklokalen er zijn, met nog groter aantal kunnen deelnemen. De finale der meisjes A. werd ge wonnen door Lyc. Arnhem. 1. De finale jongens A. werd gewonnen door H.B.S. Ede 1 met 21. De wisselbeker voor de school met de beste'urestaties werd gewonnen door de Chr. H.B.S. te Veenendaal. De finale van de jongens B. werd ge speelt tussen H.B.S. Veenendaal 5 en 7. H.B.S. Veenendaal 5 won deze wed strijd en daarmede de B.-beker. OUD-ZENDELING VAN DIJK SPREEKT OP ZENDINGSAVOND Dinsdagavond 6 Januari a.s. zal in de Oude Kerk op de Markt een Zendings avond worden gehouden. Spreker voor deze avond is ds van Dijk van St. Anaaland, oud zendeling. Medewerking verleent de Herv. Gem. Zangverertiging „Con Amore" onder leiding van de heer C. Budding. Deze avond wordt georganiseerd door de afdeling Veenendaal van de Ge-ef. Zendingsbond. It "WENSEN ONZE CDlèNTELii', VRIENDEN EN BEKENDEN EEN VOORSPOEDIG 1953. HOOFDSTRAAT 106 STICHTING VAN VEENENDAALSE VER. VEILIG VERKEER Donderdag 8 Januari a.s., in het ge bouw „de Kegelbaan", zal de oprich- tings- en propaganda-vergadering ge houden worden van een Veenendaalse Vereniging van het Verbond van Vei lig Verkeer. Hoewel reeds eerder plannen beston den tot de vorming van deze ver eniging, gaf toch het succes tijdens de kortgeleden gehouden „Vewibeto" de doorslag. Tijdens deze tentoonstelling konden n.l. de eerste 100 leden al wor den ingeschreven. Deze nieuwe vereniging heeft tot taak adviezen te geven inzake het nemen van maatregelen om de verkeersveiligheid op de wegen te bevorderen. Verder zal o.a. ook het verkeersonderwijs óp de scholen onder toezicht van deze vereni ging komen. Naast het geven van des kundige voorlichting zal in de oprich tingsvergadering ook de nieuwste ver- keersfilm „Twee jongens en een auto" worden vertoond. BELANGRIJK JUBILEUM BIJ DE RITMEESTER FABRIEKEN De algemeen bedrijfsleider der Rit meester sigarenfabrieken, de heer A. Gerritsen, hoopt op 6 Januari a.s. het feit te herdenken dat hij sinds 40 jaar in dienst van dit bedrijf is. De heer Gerritsen heeft zich in de loop der jaren een bijzonder grote ken nis van alle tabakken verworven en is als bedrijfsleider verantwoordelijk voor de gehele productie. In de enorme ontwikkeling van het bedrijf heeft de jubilaris een belangrijk aandeel gehad. Ook heeft hij blijk gege ven grote mensenkennis te bezitten. Bij zijn recipiëren op 6 Januari in het kan toorgebouw van de fabriek over 't Spoor zal het hem stellig niet aan be langstelling ontbreken. In zijn oudejaarsavond-toespraak, tijdens de laatste vergadering van de Gemeenteraad van dit jaar, zei Burgemeester Bakker van het jaar 1952 dat het voor Veenendaal in het algemeen een goed jaar geworden is. 1951 was een bijzonder belangrijk jaar omdat toen enkele voor Veenendaal zeer verstrekkende besluiten genomen werden, o.a. de stichting van de Neder landse S.K.F.-fabrieken en het tot overeenstemming komen van Ged. Staten van Gelderland en Utrecht met betrekking tot de grenswijzigingen in de om geving van Veenendaal. Het afgelopen jaar echter werd minstens even belangrijk. Niet zo zeer door het in uitvoering nemen van grote plannen of werken, maar in de eerste plaats omdat de ingetreden slapte in de plaatselijke industriën gelukkig van tijdelijke aard bleek te zijn en gevolgd werd door een bijna niet te verwerken stroom van orders. En het allerbelangrijkste is nog dat in dit opzicht ook voor de komende jaren alle goeds verwacht mag worden. Waren de vooruitzichten van de werkgelegenheid in Veenendaal in het be gin van dit jaar buitengewoon somber, zeer velen werden reeds door het spook van de werkloosheid bedreigd thans hebben de meeste grote bedrij ven zelfs geruime tijd al te kampen met een tekort aan personeel. Er valt in de vele op- en neergangen van het landelijke werklozencijfer een regelmatige stijging te constateren. Werkloosheid is een van de ergste dingen welke een volk kunnen overkomen. Terugziende op het jaar 1952 kan Veenendaal vooral in dit opzicht zeer dankbaar zyn, en dan is het inderdaad een goed jaar geworden. 2 Januari: Burgerzin-lening MIS LUKT. Het gem. bestuur schreef een woningbouwlening van 500.000.- uit. Op de sluitingsdatum 2 Jan. was voor 50.000.- ingeschreven, waar om verder van deze lening werd af gezien. 8 Januari: MET 2600 GULDEN DE KACHEL AANGEMAAKT. Bij het kachel aanmaken ging bij de fam. G. alhier per ongeluk 2600.- aan bankpapier in vlammen op. 14 Januari: Tot DIRECTEUR van het JULIANA ZIEKENHUIS werd be noemd dr N. Rodenburg. 30 Januari: Dreigende SLECHTING VAN SLAPERDIJK voorkomen, we gens aankoop voor 15.000.- door de St. Het Utr. Landschap, en daarop tot natuur-monument verklaard. 31 Januari: Een beduidende toename van WERKLOOSHEID in onze om geving wordt vastgesteld. 1 Februari: Tot burgemeester van de gem. Ede werd benoemd de heer H. M. Oldenhof. 2 Februari: Na haar overlijden, blijkt dat mevrouw weduwe Van Doorn- Hootsen de gebouwen en omlig gende terreinen van het Juliana Ziekenhuis BIJ TESTAMENT aan het ziekenhuis heeft VERMAAKT. 18 Februari: Plannen om over Veenen daal HOOGSPANNINGSLIJN te leggen en hier een nieuw verdeel station te bouwen, komen in uitvoe ring. 28 Februari: Eerste Ned. METAAL INDUSTRIE N.V. Boxal vestigt zich In Veenendaal. i Maart: Ouicicle ingebruikneming NIEUWE HERVORMDE SCHOOL aan dr Colijnstraat. 3 Maart: 73 VEENENDALERS ontvan gen de Landsteiner-penning. 4 Maart: NAT. HIST. VER Utrecht Zuid-Oost opgericht. 12 Maart: 170 kinderen ZONDER AF WIJKING aldus blijkt uit het rap port van de Schoolartsendienst kring Veenendaal. 18 Maart: Felle nachtelijke brand aan de Valleistraat maakt twee GE ZINNEN DAKLOOS. 20 Maart: Wedloop „de Oude Molen" groot succes met 160 DEELNE MERS. 29 Maart: De Gemeenteraad kan zich niet verenigen met voorgestelde VERHOGING GAS- EN ELECTR.- TARIEF, en vraagt arbitrage. (Betr. electricit.-tarief nog geen uitspraak). 5 April: 650 KINDEREN nemen deel aan de Palmpaasoptocht. 9 April: De film „SIMSON EN DELI- LA' in het Luxor Theater door Ge meenteraad van Renswoude ver oordeeld. Besloten wordt tot instel len nakeurings-commissie. 10 April: Instelling in Veenendaal van RESERVE GEM.-POLITIE. 18 April: Tentoonstelling „Nijvere Handen" trekt 3000 BEZOEKERS 9 Mei: Gymnastiekver. „SPARTA" her denkt 25-jarig bestaan met grootse uitvoeringen en défilé. 15 Mei: Ds SLOFSTRA herdenkt 121/»- jarig ambtsjubileum. 21 Mei: Muziekver. „CAECILIA" opent eigen verenigingsgebouw. 31 Mei: 25-jarig bestaan Voetbalver. „VEENENDAAL" feestelijk her dacht. 3 Juni: Gemeente in conflict met Staatsbosbeheer over de VUILNIS BELT. St. Bosbeheer verbiedt ver der storten. VOOR BETERE UURWERKEN Veenendaal. GOUD - ZILVER - UURWERKEN 4 Juni: WERKLOZENCIJFER in onze omgeving wordt geleidelijk weer la ger. 8 Juni: Bouw van 40 NIEUWE WO NINGEN aanbesteed. 9 Juni: Stichting „VRIENDEN VAN DE SLAPERDIJK" opgericht met als doel geld bijeen te brengen voor aan koop van de natuurmonumenten in omgeving van Veenendaal. 14 Juni: Schoenhandel Weijers her denkt 80-JARIG BESTAAN. 22 Juni: Uitslag KAMERVERKIEZING IN VEENENDAAL geeft K.V.P. 223; P.v.d.A. 1986; A.R. 2193; C.H.U. 1857; V.V.D. 245; C.P.N. 57; S.G.P. 1006 stemmen. 1 Juli: V.V. „Veenendaal" besluit de ZATERDAGMIDDAG-elftallen uit de competitie te nemen. 4 Juli: Eerste van een serie EXCUR SIES welke de Ver. v. Vreemdelin genverkeer voortaan in onze omge ving zal organiseren. 20 Juli: Het Gem. bestuur besluit tot in stelling van bureau voor medische SPORTKEURING. 28 Juli: Een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheden bij Eist en Rhenen van een RIJNAVEN VOOR VEENENDAAL. 29 Juli: Bij politieverordening wordt verboden voortaan VUURWERK te verkopen. 30 Juli: Besloten word tot verbouw van Wilhelminaschool t.b.v. instelling ZWAKZINNIGEN-ONDERWIJS in Veenendaal. 14 Augustus: Veenendaal krijgt extra bouwvolume van ?.00 WONINGEN toegewezen en 1.1 millxoên gulden voor de financiering van 100 wonin gen. 20 Augustus: Burgemeester Bakker we der VOOR 6 JAAR BENOEMD als burgem. van Veenendaal. 2 September: Een nieuw groot gebouw voor de CHR. HUISHOUDSCHOOL wordt aanbesteed. 3 September: TWEEDE SCHOOL VOOR CHR. NAT. ONDERWIJS aan Slotemaker de Bruïneplein in ge bruik genomen. 4 September: In een achtertuin aan de Hovystraat wordt een flink exem plaar van de GIFTIGE ADDER aan getroffen. 5 September: De LANDDAG Ned. Chr. Vrouwenbond werd dit jaar in Veenendaal gehouden, met o.a. le zing over gebedsgenezing. 15 September: Lampegietersavond 1952 kenmerkte zich door bijzondere UITBUNDIGHEID. 18 September: Gemeenteraad besluit tot instelling van KOOPAVOND op Vrijdag. 23 September: Ritmeesterfabrieken her denken 65-jarig bestaan. 25 September: Officiële opening door Commissaris der Koningin van de grote VEWIBETO II. 3 October: Begin van de organisatie BESCHERMING BEVOLKING in Veenendaal. 8 October: 23 Zilveren Jubilarissen bij de PANTERFABRIEKEN gehul digd. 10 October: BURGEMEESTER BAK KER hartelijk gehuldigd bij diens zilveren ambtsjubileum. 24 October: Ritmeesterfabrieken krij gen 50 woningen toegewezen in ver band met ernstig TEKORT AAN PERSONEEL. 3 November: Achterste gedeelte van KI. Katerstr. en achterste ged. van Sav. Lohmanstr. krijgen ANDERE NAAM en worden Van Limburg Stirum- en Van Hogendorpstr. 18 November: Op 72-jarige leeftijd overleed, enkele weken na zijn zil veren jubileum als raadslid, de heer C. DE GOOIJER. 21 November: Opleidingsschool Kon. Juliana School neemt NIEUW GE BOUW in gebruik. 23 November: De plannen voor het NIEUWE RAADHUIS, dat op 1 millioen gulden wordt geraamd, zijn vrijwel gereed. 27 November: Eerste U.S.O.-CONCERT in Veenendaal eclatant succes. 8 December: Begin van de organisatie massaal ONDERZOEK VEENEN DAALSE bevolking op T.B.C. 20 December: Besloten wordt tot aan besteding van 96 woningen, welke voor het eerst in Veenendaal in FLAT-BOUW zullen worden uitge voerd. In verband met de jaarwerk zaamheden is het kantoor van de Nutsspaarbank t/m. 17 Ja nuari 1953 alleen geopend van 9—12'/ï uur. „Polderbuis" Hoogstraat 19 Ook op het vliegveld Schiphol" stond de kerstboom

De Vallei | 1952 | | pagina 1