Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Spoedig beslissing van de Kroon inzake grens-wijzigingen Amsterdam stad van de Duivel en van God 27e JAARGANG VRIJDAG 16 JANUARI 1953 No. 2 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt inStichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel UIT DE GEMEENTERAADSVERGADERING SPOORWEGPLANNEN VOOR VEENENDAAL NIET VAN DE BAAN Fa. S. BOS Hoofdstraat 01-93 Straatbelasting blijft hetzelfde Gemeentebestuur wil gym nastieklokaal bouwen Willem de Zwijger- en Juliana OOK van Stolberg-school „De Tüd haldt gjin Skoft" AGENDA Vertoning film „Het Woord" van Kaj Munk Flat-woningen kosten ruim 1 millioen gulden Levensgevaarlijk Eerste twee lammeren in Veenendaal MESPUNT WERD HEM NOODLOTTIG Twee chauffeurs slaags om een kind Hoest U? Drogisterij J. F. TAK Maandag verjaart Prinses Margriet Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. In zyn eerste vergadering in 1953, j.l. Woensdagavond heeft de Veenendaaise Gemeenteraad een bijzonder soort aantal onderwerpen behandeld. Van de Spoorwegplannen voor Veenendaal, ging men naar Belasting-ver laging; Fladderende hemden en broeken aan de flatwoningen; Grenswijzigingen; Beerputten-misere in de Patrimoniumbouw; het nieuwe Raadhuis; de komende Ambachtsschool; de kwestie van de verhoogde Stroomtarieven; invoering van uniforme Vuilnis-emmers en de heffing van de waarschijnlijk daaraan ver bonden Reinigingsrechten en tal van andere belangrijke zaken. De raadsvergadering begon met het indrukwekkende en plechtige beëdigen en installeren van het nieuwe raadslid, de heer S. Kroesbregen. Een bowijs van de betekenis van deze eerste vergadering in het nieuwe jaar vormde ook het feit dat de voorzittershamer eerst om elf uur zijn laatste slag liet horen. Het eerste punt in deze belangrijke vergadering is beëdiging en de instal latie van het nieuwe raadslid 0e heer Kroesbergen. De secretaris leidt de heer Kroesbergen binnen en de Voorzitter neemt hem de vereiste eden af. De voor zitter wijst er vervolgens op dat de heer Kroesbergen het als opvolger van wijlen de heer De Gooijer niet gemakkelijk zal hebben, omdat zijn voorganger zich steeds heeft getoond als een zeer kun dig en ijverig lid van de Raad. De heer Kroesbergen zegt de verantwoordelijk heid van het raadslidmaatschap begre pen te hebben en zich met zijn gehele persoon aan het behartigen van de ge meentebelangen te zullen wijden. Dan staat de Voorzitter stil bij het jubileum van de heer Van Hardeveld, die 50 jaar lang in dienst van eenzelf de bedrijf is geweest en van de heer Van Kampen di.e zijn zilveren huwe lijksfeest mocht herdenken. Vervolgens wordt de heer Kroesber gen gekozen als lid van de commissie van Openbare werken en de commissie voor het Grondbedrijf. De heer Van Galen vraagt naar stand van zaken van de plannen om de spoor lijn Utrecht-Arnhem over Veenendaal te verleggen en hier een groot station te bouwen. De Voorzitter heeft juist de zer dagen een onderhoud gehad met de Spoorwegen hierover. De plannen zijn nog steeds in behandeling maar meer kon hij in het openbaar hiervan niet zeggen. In antwoord op de vraag van hetzelfde raadslid, deelt voorzitter mede dat het erg traag gaat met het oplossen van het verschil van mening Trïet-tie N*V. IYov. Elcctriciteitc Mij. in zake het verhogen van de stroomtarie ven. Samen met de gemeenten Zeist en Amersfoort is arbitrage in deze ge vraagd. Men is het echter nog niet eens kunnen worden over de keuze van de arbiters en ook niet over de formule ring, zodat het nog wel even kan duren alvorens een definitieve uitspraak ver kregen zal kunnen worden. DE FLAT-BOUW Met betrekking tot de komende etage- bouw verklaarde wethouder Middel hoven niet bepaald enthousiast te kun nen zijn. Hij geeft verre de voorkeur aan eengezins-woningen. Maar het is de woningnood, de ergste sociale nood van deze tijd, en vooral omdat het bouw terrein in Veenendaal zo schaars wordt, dat niets anders over blijft dan etage- bouw. Misschien dat de grenswijzigin gen hier een oplossing zullen brengen. FLADDERENDE HEMDEN EN BROEKEN De heer Van Galen is geen voorstan der van etage-bouw maar ziet ook wel dat het niet anders kan. Wel geeft hij in overweging om b.v. een verordening in te voeren waarbij het de bewoners verboden wordt om wasgoed op het balcon aan de straat zijde op te hangen. Al die fladderende hemden en broeken zullen anders een vreselijke aanblik geven. Wethouder Middelhoven zegt toe dit voorstel te zullen bekijken. Verder deelt hij mede dat waarschijnlijk het onder houd van de trappenhuizen door de ver huurder zal worden verzorgd. Het is de grondprijs van 13.50 per vierk. m die veel te hoog is voor een gezinswoningen, en die hem voor de etagebouw heeft doen zwichten. De heer Scholten vreest dat de huur voor de meeste mensen veel te hoog is. De Wet houder wijst er op dat voor eengezins woningen ook al 6.90 betaald moet worden. De goedkoopste woningen wel ke thans b.v. in Amsterdam als arbei derswoningen gebouwd worden, zijn niet lager dan 13.-. Dus zijn we in Veenendaal, waar de woningen ook nog beter zijn, toch niet zo hoog. Het wordt zeer moeilijk, maar er is geen andere oplossing. De Raad besloot Patrimoniums Bouw vereniging de nodige voorschotten te verstrekken voor de financiering van de bouw der etage-woningen. AULA OP BEGRAAFPLAATS Naar aanleiding van de opmerking van de begrotings-commissie dat ook deze keer de broodnodige aula voor de begraafplaats niet in de begroting werd opgenomen, antwoordde wethouder Mid delhoven dat nog niet bekend is welke financiële consequenties een en ander zal hebben. Een onderzoek is thans gaande en wellicht kunnen in de loop VOOR BETERE UURWERKEN Veenendaal. GOUD - ZILVER - UURWERKEN van dit jaar nadere voorstellen door B. en W. gedaan worden. HET NIEUWE RAADHUIS Een globale begroting heeft aange toond dat het nieuwe raadhuis ongeveer 1 millioen gulden zal kosten, aldus ver volgt Wethouder Middelhoven zijn uit eenzetting, en hij zegt ernaar te willen streven dat het in ieder geval niet meer dan 1 millioen wordt. De exploitatie zal wel zwaar drukken op de gemeentekas, maar we zijn van de noodzakelijkheid van een nieuw raadhuis overtuigd en financiël zijn wij thans tot de bouw in staat. Het is dank zij het in de afge lopen jaren gevoerde financiële beleid dat een reserve van 820.000 gulden ge vormd kon worden waaraan 500.000 gulden te onttrekken is voor de raad- huisbouw en waardoor een nieuw raad huis 25 a 30.000 gulden per jaar lager in exploitatiekosten zal worden. DE GUNSTIGE FINANCIëLE POSITIE DER GEMEENTE De financiële positie der gemeente is inderdaad gunstig, maar toch moet dit niet overdreven worden, want van de 820.000 gulden zal tenslotte nog 159.000 gulden overblijven waarover nog vrij te beschikken is en welk bedrag zal moe ten dienen voor 'n eventuele kwade dag. Verder zullen de uitgaven der gemeente blijven stijgen. Vooral het onderwijs zal steeds meer gaan kosten en het is ook daarom dat de wethouder direct nog geen mogelijkheid ziet tot verlaging van de opcenten personele belasting. Of het mocht zijn doordat de nieuwe financiële verhouding RijkGemeente, vooi Veenendaal gunstig zal uitvallen. DE AMBACHTSSCHOOL Het volgende onderwerp was het onderzoek naar de havenmogelijkheden voor Veenendaal. De Technologische Instituten voor Gelderland en Utrecht zijn nog steeds met hun onderzoek be zig, maar waarschijnlijk binnenkort zullen de rapporten gereed zijn. Dat in 1953 waarschijnlijk nog niet begonnen kan worden met het bouwen van de te stichten ambachtsschool, is niet aan het gem. bestuur. De stichten de vereniging is nog in onderhandeling met de minister. Er wordt wel aan ge werkt. Het belangwekkende en verhelderen de overzicht van wethouder Middelho ven volgde op de algemene beschou wingen op de begroting van de heren Van Stempvoort en Van Galen. De heer Van Stempvoort heeft alle hoop dat de (Zie verder pag. 2) In het jaar 1951 bedroegen de netto- kosten van straten en wegen, straat verlichting, reiniging enz., welke voor rekening van de gem. Veenendaal bleven 172.511.90. In de jaren 1946, 1947, 1948 en 1949 beliep een en ander respectie velijk 51.028.-; 69.397.-; 106.220.- en 123.860.-. Aan opbrengsten en inkom sten wegens straten en wegen stond in 1951 hier tegenover 166.55.48 dat is 22 procent, terwijl de belastingwet toestaat dat 85 pCt. door belastingen gedekt wordt. Het gem. bestuur is evenwel van me ning ondanks de enorme toename van genoemde kosten, de betreffende be lastingen toch niet te verhogen en even als vorig jaar voor 1953 te handhaven op 6 procent van de belastbare op brengst der eigendommen. Overwegende, dat voor het geven van enderwijs in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de 14 in deze gemeen te gevestigde scholen, met een totale be volking van ongeveer 3300 leerlingen, slechts twee gymnastieklokalen ter be schikking zijn. (Een aan de Openbare School en een aan de Ger. Gem. School) van welke lokalen in de avonduren ook nog gebruik wordt gemaakt door ver schillende plaatselijke sportverenigin gen, heeft de Gemeenteraad deze week besloten dat dringend noodzakelijk is zo spoedig mogelijk tot de bouw van een gymnastieklokaal te geraken. Het terrein, dat ten opzichte van de verschilende scholen het meest cen traal is gelegen heeft men gevonden in het terrein achter de Koningin Juliana- school aan de Kerkewijk. Deze week zijn in Veenendaal de twee eerste cursussen E.H.B.O. gestart ten behoeve van het corps Geneeskundige Di/^t van Bescherming Bevolking. Deze cursussen omvatten reeds 60 van de 130 mensen welke in Veenendaal voor dit corps zijn aangewezen. De cursussen duren 13 weken. Op de foto: B.B.-E.H.B.O.- ers oefenen zich. Doordat de Vrije Christ. School aan de Nieuweweg, per 1 Sept. '52 gesplitst werd in een school voor gewoon lager onderwijs (g-l.o.) en écn voor voer gewoon lager onderwijs (v.g.l.o.) werd' het noodzakelijk voor elk van deze scho len een naam te vinden. Vanaf 1 Jan. '53 heet de school voor g.l.o. (hoofd de heer J. van de Nadort) Juliana van Stolberg-school en de school voor v.g.l.o. (hoofd de heer J. M. Wels) Willem de Zwijgerschool. Voor de Friezen in deze omgeving en voor hen die Friese taal machtig zijn, zal het Fries gezelschap „Us Memme- tael" te Ede de derde Friese avond in dit winterseizoen organiseren op Don derdagavond 22 Januari in Hotel „Bui- tenlust" te Ede. Deze avond zal het bekende gezelschap Tetman de Vries uit Stiens de revue „De Tüd haldt gjin Skoft" opvoeren. Stellig zal deze avond een uitgebreid publiek weten te trekken. IN WELFARE- Vrijwel alle plaatsen waren bezet toen ds J. Overduin uit Amsterdam Donderdagavond in de Geref. Kerk sprak over het dankbare evangelisatie werk in Amsterdam en met als titel: „Amsterdam stad van de duivel en van God". Spreker begon met het vergelijken van het evangelisatiewerk in Amster dam en in Veenendaal. In Veenendaal liggen de verhoudingen moeilijk. Vee nendaal is een orthodox dorp. De ortho doxie schrikt buitenkerkelijken af. In Amsterdam laten steeds meer volwas senen zich dopen als vrucht van het evangelisatiewerk hier. Iemand van de evangelisatie van een plaats elders in het land was eenmaal getuige hiervan en deze vertelde dat men in zijn dorp al 15 jaar evangelisatiewerk deed en dat in die jaren niet één dopeling ge wonnen kon worden, iets wat ds Over duin vreselijk noemde. 10 van de Amsterdamse bevolking staat nog min of meer of zo'n beetje slap in verband met een kerk. Maar ook deze 10°/o zien nooit iemand van de kerk. De pred. van de Ned. Herv. Kerk Mui- derkerk b.v. heeft 20.000 zielen onder zijn hoede. Van die 20.000 staan er 19000 op papier en 1000 leven enigszins mee. Verwildering van de zeden in Amster dam is angstwekkend. Vooral onder de jeugd. Het is typisch maar in zoveel gezinnen missen we b.v. een klok. Men heeft een haat tegen orde en regel en dus ook aan de klok. Men haat de po litie, de onderwijzer en de kerk, sym bolen van orde. Er is veel haat tegen God. De jeugd wordt opgevoed met als enige moraal: hebben is hebben en krij gen is de kunst. Er wordt hard gewerkt en geworsteld in de Amsterdamse evangelisatie. Dag en nacht. We hebben o.a. 600 jeugd leiders. De begroting van het werk be loopt over 1053 135.000.-. Maar er is resultaat. We trekken de jeugd naar de kerk en naar de catechisaties. En wan neer wij weten uit welk milieu deze jeugd komt, dan kunnen we ons eerst goed hierover verbazen. Men kan heus niet maar gauw belijdenis doen. Vaak gaat er wel 2 jaar overheen* eer we enigszins weten dat men niet meer zal terugvallen. Het werk kent tal van vor men. We moeten met alle soorten men sen kunnen praten. Communisten, hu manisten, theosofen, atheïsten, enz. We hebben debat-clubs van deze mensen bij elkaar. Vaak intellectuelen. Het is zeer moeilijk om voor een vergadering (Zie verder pag. 2) ii Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Heden Vrijdag 16 Januari (In geb. Eikenlaan) Winter- uitvoering Muziekver. „Cae- cilia". Zaterdag 17 Januari (In geb. „de Kegelbaan") Jaar lijks propagandafeest Algem. Ned. Metaal Bedrijfsbond met Pim Canté's lachrevue. (In geb. Eikenlaan) Winteruit- vcering Muziekver. •„Caecilia". (In Ritmeester-cantine) finale groot tafeltennis-tournooi. Maandag 19 Januari (In geb. Eikenlaan) „Met de A.V.R.O. naar Tirol", „Die Ti- roler Holzhacker Bub'n", de Wama's, Frans du Mee Dinsdag 20 Januari (In geb. de Kegelbaan) 8 uur „Spreken in het Openbaar". Zaterdag 24 Januari (In geb. Eikenlaan) Vertoning film „Het Woord" door C.J. M.V. Luxor Theater: Van heden, Vrijdag t/m. Maan- dag de film „Dreigende Trom- men" en van Dinsdag t/m. Donderdag de film „Liefde van een Frontsoldaat". Openstelling IJsbaan De ijsbaan aan de Polderweg zal, ijs en weder dienende, geopend zijn van 25 uur en y van 7—10.30 uur. VEENENDAAL WERKSTERS Het Welfare-werk van het Nederl. Rode Kruis is een afleidings- of bezig heidstherapie, die ten doel heeft !ang- 'ge patiënten door nuttige, lichte andenarbeid zodanig bezig te houaeri, dat hun gedachten worden afgeleid van eigen toestand en zorgen. Niets is zo funest voor een mens als het gevoel nutteloos te zijn. De patiënt, die iets tot stand weet te brengen, voelt zich daardoor meer volwaardig. Dat geeft hem moed en voldoening en deze stemming bevordert zijn genezingskan sen. Van deze gedachte gaat het Welfare- werk uit. Het leunt aan tegen de me dische arbeid van de dokter. Daarvoor heeft het Ned. Rode Kruis een aantal dames opgeleid op speciale cursussen, waaraan ook een aantal helpsters van het Veenendaaise Rode Kruis Korps hebben deelgenomen. Na deze cursus zijn de dames niet allen op haar capaciteiten getest, doch zij hebben ook een strenge keuring ondergaan, zulks in verband met even tuele besmettingsgevaren. Ook iy Veenendaal zullen dus nu een aantal gezonde en voor haar taak be rekende vrijwillige Welf are-werksters dit werk ter hand gaan nemen en zij hebben daarvoor één of meer middagen per week van haar vrije tijd beschik baar gesteld om zulks geheel pro Deo te doen. Onder auspiciën van de Veenendaaise afdeling van de C.J.M.V., zal Zaterdag avond 24 Januari a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan het aangrijpende filmwerk „Het Woord" worden ver toond. „Het Woord" is een verfilming van het bekende toneelstuk van de Deense predikant en dichter Kaj Munk. Ook de bij films van deze filmavond zijn zeer de moeite waard. De titels van deze zijn „Trooping the Colour" een technicolor- film en „Het schot is te Boord". Van het aan de Gemeente Veenendaal toegewezen contingent van 200 wonin gen wil het gemeentebestuur er onge veer 100 op zeer korte termijn in uit voering brengen. Op het terrein aan de Middellaan dat in Februari j.l. door de gemeente van de heer E. Hasselaar werd aangekocht wordt een blok van 7 eengezinswonin gen gebouwd. De bouwkosten van deze woningen bedragen 61.565.- en de grondkosten 8568.- dat is in totaal dus 70.133.-, is ruim 10.000 gulden per woning. De bouwkosten van de 96 flatwonin gen, waarvan 1 blok bij het Spoor, 1 blok aan de Slotemaker de Bruïne- straat en 2 aan de dr Colijnstraat zullen verrijzen, belopen in totaal 1.005.430.-, terwijl de grondkosten in totaal gesteld zijn op 137.228.-. Samen is dat 11902-. per woning. De huur voor de flats aan de Slote maker de Bruïnestraat en de dr Colijn straat is vastgesteld op 7.65 per week voor de eerste etage, 7.35 voor de tweede en 7.10 per week voor de der der etage. In al deze huren zijn de waterleidingprijzen niet begrepen. De flats aan het Spoor zijn iets be ter van constructie en ook heeft men hier gerekend met een betere stand. De huren hier zijn dan ook respectievelijk vastgesteld op ƒ8.90; ƒ8.60 en 8.35. Het is zoals bekend Patrimoniums Bouwvereniging dat de thans te bouwen woningen in exploitatie zal nemen en hiertoe in totaal 1.212.793.- aan voor schotten uit de gemeentekas toegewe zen krijgt. Burgemeester eil Wethouders van Veenendaal maken bekend: dat zij van de N.V. Provinciaal en Utrechts Stroomleveringsbedrijf te Utrecht, bericht hebben ontvangen, dat dc hjCSLT~~:r~li!r. van^anrij^g. daal, die ook het grondgebied van deze I-)r ^tegeman verleende eerste ni gemeente kruist, begin Januari 1953 in bedrijf is gesteld. In de practijk blijkt, dat de masten van deze lijn bij herhaling door jongens worden beklommen. Uiteraard zijn hieraan grote gevaren verbonden. De door het personeel van het Stroom leveringsbedrijf gegeven waarschuwin gen worden als regel in de wind gesla gen. In verband met het vorenstaande wij zen zij er met de meeste nadruk op, dat dit spel LEVENSGEVAARLJK is. Teneinde ongelukken in de toekomst te voorkomen roepen zij ieders mede werking in de jeugd op de hieraan ver bonden gevaren opmerkzaam te maken. Het geboren worden van de eerste lammeren vormt haast ieder jaar weer de vroegste lentebode. Dit jaar echter kwam het vooral in deze koude dagen zo verheugende be richt het eerst uit Veenendaal. Zaterdag j.l. werden n.l. bij de heer C. van Doorn, van „Overweide" aan de Nieuweweg, twee lammeren geboren. enz. n Enige weken geleden werd in de ge meente Rhenen in één nacht op twee verschillende plaatsen ingebroken, na melijk in het bekende hotel „De Grebbe" onder aan de Grebbeberg en in een villa op de zgn. „Zandheuvel". Bij dit laatste pand vond de politie een achtergelaten rijwiel, terwijl in de stopverf van een der ramen een afge broken punt van een mes stak, waar mee men heeft getracht een ruit uit te snijden. Inmiddels ondekte de recherche, dat de gevonden fiets afkomstig was uit Weesperkarspel. Dit leidde tot de ar restatie van een zekere M. S., die toen hij in Zaandam werd aangehouden bovendien nog in het bezit bleek te zijn van een mes, waaraan de punt ontbrak. Deze werd er echter door de politie „aangeplakt" en daarmee was de zaak rond. M. S., die afkomstig bleek te zijn uit Essen (Did.), trachtte op illegale wijze te emigreren naar Amerika. Toen hem dit niet gelukte, hield hij zich bezig met het plegen van inbraken, waarvan hij er thans verschillende heeft bekend, ook die in Rhenen. S. is in Haarlem in verzekerde bewa ring gesteld. Zaterdagochtend reed een automobi list op de Grebbeweg in Rhenen een kind aan, dat vanuit een zijweggetje komende, de rijweg wilde oversteken. Doordat het even aarzelde, kon hij het niet meer ontwijken. Het kind kwam in aanraking met het linker-voorspatbord van de wagen. Gelukkig liep het geen letsel op. Een chauffeur van een achterop ko mende auto, die het ongeval zag gebeu ren, stopte en stapte naar zijn onfor tuinlijke collega, met de opmerking: „Zou U niet even met dat kind naar een dokter rijden?" „Ik mag hier niet weg,' was het ant woord, „daar ik op de politie moet wachten." „Dus je wil dat kind niet wegbren gen," zei de ander weer en meteen deel de hij een paar rake klappen uit, waar door de ander flinke verwondingen aan het gelaat opliep. De politie, die reeds gewaarschuwd was, heeft beide heren meegenomen naar het bureau. Het heethoofd krijgt een „bon" we gens mishandeling en de man, die de slagen kreeg te incasseren een proces verbaal van aanrijding. nujp. HOESTARTIKELEN HEBBEN WIJ IN EEN ENORME SORTERING. Hoofdstraat 106 - Telefoon 632 Foto „Paul Huf" ONDERWIJSBENOEMINGEN Aan de Juliana van Stolberg-School trad op 1 Jan. j.l. in tijdelijke dienst Mej. F. H. van Arkel uit Utrecht en met ingang van 1 Maart '53 is aan deze school tot tijd. onderwijzer benoemd de heer C. G. Kamerling te Utrecht. Op dezelfde datum vertrekt de heer J. Y. Verbeek naar de Chr. U.L.O.- school te Middelharnis. NAAST HET ACHTERLICHT NOG EEN REFLECTOR De nieuwe wegenverkeerswet geeft aan dat met ingang van 1 Januari j.l. op het achterspatbord van rijwielen niet alleen een brandend achterlicht, maar ook een reflector aangebracht dient te zijn. Deze dienen bevestigd te zijn op het witte gedeelte van het spat bord en niet hoger dan 60 cm boven het wegdek. Het witte gedeelte van het spatbord dient 30 cm lang te zijn. In de nieuwe wet wordt verder gezegd dat zowel het achterlicht als de reflec tor door de minister goedgekeurd moe ten zijn en derhalve van een goedkeu- ringsmerk voorzien. Een en ander geldt ook voor bakfiet sen, met dien verstande dat deze tevens nog voorzien moeten zijn van een re flector aan de uiterst linkse kant van de bak en van voren twee koplampen moeten hebben. Gewone fietsen mogen voorop in geen geval meer dan één koplamp voeren. Men mag wel meerdere koplampen op de fiets hebben, maar nooit mag er meer dan één tegelijk branden. Men dient wel rekening te houden met deze voorschriften want binnen kort zal met de politionele controle op de uitvoering hiervan worden toegezien. EIERMARKT Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 110.000 eieren aange voerd. De handel was matig. De prijzen varieerden van 13.50 tot 15.- per 100 Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290

De Vallei | 1953 | | pagina 1