m A.H. Chocolade NU keurig verpakt DELICATA REEP ALBERT HEIJN sportpak BOFFIE KOFFIE Uit de Raadszaal van Renswoude PUROL Geneest al wat Uw huid deert! Kruiden ROOTS DE Eist DELICATA REPEN Ederveen Achterberg Amerongen Repntatie- aanbiedingen Rijsttafel TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 17 APRIL 1953 No. 15 VERLAAGD 10 per 18 ct Ter kennismaking: van 18 ct voor Burgerlijke Stand Allerhande 250 gram 59 ct maakt U het leven goedkoper! COSTUUMS 98.- COSTUUMS NAAR MAAT 145.- 155.- MANTELCOSTUUMS 104." 119." 139." DE DOM 6R0VE HDNFELD SLOTLAAN Officiële Bekendmaking óók „gekleed". Heren- en Jongcnskleding Op de vergadering van de Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Eist op 20 April in Pniël hoopt Zuster van Hasselt uit Utrecht te spreken over het onderwerp: „De Evangelisatie in de achterbuurten van de stad". RHF.TORICA Een door een groep personen gevorm de Rhetor-Club hoopt a.s. Woensdag in Hotel „Stuijvenberg" een familie-avond te houden in „Het angstvrij spreken in het openbaar". Alle belangstellenden zijn welkom op deze avond, welke ze-j ker interessant belooft te worden, aan-; gezien zowel dames als heren het: spreekgestoelte bestijgen. Voor deze bij eenkomst stelde de directeur van Hotel „Stuijvenberg" de grote zaal gratis be schikbaar. De avond staat onder leiding van de Rhetor-docent de heer Post van Driebergen. ORANJE-WIT WON VAN „ELST" MET 3—1, MAAR DOELPUNTTE SLECHTS EENMAAL Onder grote belangstelling vond op Remmerden het tweede plaatselijke treffen plaats tussen Oranje-Wit en Eist; de leider en de hekkensluiter van de afdeling. Eist gaf danig partij. Het zat haar echter dusdanig tegen 'dat het weer een nederlaag werd. Oranje-Wit speelde een heel tamme wedstrijd maar had toch enkele doelpunten meer moe ten maken. Al spoedig na de aftrap kreeg Eist reeds de kans gelijk te ma ken, doch Houtriet miste. Heel goedkoop kwam Oranje-Wit aan haar eerste doel punt. Vergeefs trachtte Eist deze ach terstand voor de rust nog in te halen. De Oranje-Wit voorhoede kreeg meer kansen te over om de voorsprong te vergroten maar deze werden niet be nut. Na de thee wederom een rustige wed strijd met aan beide kanten soms goede aanvallen. Enkele malen bracht de deklat en staander bij de Elsterse doel man redding. Na ongeveer een kwar tier loste een der Oranje-Witten een schot op het doel, waarmee de doelman werd gepasseerd. Slok trachtte het schot nog te keren doch de bal ging in het doel, 20. Even later maakte Ren- sen er 30 van door uit een wir-war van spelers van dichtbij, onhoudbaar in te schieten. Nog voor het einde kon Houtriet de eer van zijn ploeg redden, 3—1. en zónder prijsverhogingI CHOC. BLOEMEN 100 gram 58 ct CHOC. OENNETAKJES100 gram 58 ct ARDOLA BLOKJES 100 gram 58 ct PASTILLES 100 gram 58 ct DELICATA BONBONS 100 gram 45 ct puur melk extra bitter hazelnoot butterscotch van 20 ct op zware reep Tot Woensdag 22 April bij aan koop van een doos chocolade of bonbons of een rol pastilles, een meerdere malen had verzet, waren G.S. thans van oordeel, dat aan de Kroon moest worden verzocht dat deze rege ling dwingend aan de beide gemeenten werd opgelegd. B. en W. stelden de Raad voor andermaal het standpnut van Ged. Staten af te wijzen. De heer Vermeulen deelde mede, het voorstel van B. en W. gelezen te heb ben. Uit de stukken was hem wel geble ken, dat uiteindelijk de gemeente zal moeten bukken, doch persoonlijk was spreker van mening, dat de Raad zich zou moeten blijven verzetten tot het uiterste, aangezien het toezicht voldoen de en tot voldoening werd uitgeoefend. In verbajid hiermede sloot spreker zich dan ook aan bij het voorstel van B. en W. De Voorzitter was van mening, dat de heer Vermeulen een juiste conclusie had getrokken. Aanvankelijk stelden Ged. Staten zich op het standpunt, dat een kring gevormd zou moeten worden wel ke tal van gemeenten omvatte, doch van GELD> VEENENDAAL EN EDERVEEN dit standpunt hadden Ged. Staten afge- 0^^. Petronella A., d van D. H. zien. Tepn aanvaardmg van de huidige an den Dikkenberg en D. H. van de architect hadden de Ged. Staten be- Brink Hendrikus, z. van MVerkuiji en zwaar, aangezien deze tevens particu- c G van Ginkel; Hendrijntje, d. van !!!-! ^°"--a_nVJaar1f„n:_5l?I: H. Wegen en G. van Dolderen; Cornells, z. van J. W. Koudijs en W. van Wagens- veld; Catharina M., d. v. A. Merlijn en A. E. Jakobsen. VEENENDAAL Ondertrouwd: Dirk J. van de Scheur, 28 jaar en Hendrika Bouman, 26 jaar; Johannes van der Sluis, 25 jaar en Geurtje van den Bos, 25 jaar. Geboren: Hendrikus, z. van M. Ver kuiji en C. G. van Ginkel; Alida A. J., d. van C. R. Taling en J. Heikamp; Ger- dina J., d. van D. van Asselt en H. van Hunnik; Everdina P., d. van P. N. van Galen en E. Veldhuizen; Geertruida C., d. van M. Vermeer en A. van Scherren- burg; Maria R., d. van W. S. Anbeek en C. van Dam; Evert je, d. van J. van de Goor en G. de Koning; Hermina, d. van H. Aalberts en W. Roodbeen; Gerardus J., z. van A. Schellevis en H. Baars; Adriana A., d. van J. W. Gazenbeek en A. A. van Ewijk; Albertus H. H„ z. van H. R. G. Schoenmakers en E. M. Th. van Amersvoort. Bij Uw kopje - als fijne tractatie - een heerlijk koekje KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Op Woensdag 29 April wordt gele genheid gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken en wel in de voormalige o.l. school om 14.30 uur. DUBBEL MARKT-JUBILEUM Op 23 April a.s. zal in Ederveen een bijzonder jubileum worden gevierd. Op die dag n.l. bestaat de Vereniging tot bevordering van het Marktwezen Eder veen 25 jaar en herdenkt de heer G. Nij- burg zijn zilveren jubileum als markt meester. Volgens de Ned. Staatscourant van 28 en 29 September 1928 werd de vereniging opgericht op 19 April 1928. Deze datum was gekozen op een voor bereidende vergadering van 5 April 1028. De eerste officiële vergadering als vereniging werd gehouden op 23 April d.a.v. Rekening houdende met het feit, dat de oprichtingsdatum dit jaar op Zondag valt, werd besloten dan 23 April maar als "feestdag te promoveren. Van de oprichters van de vereniging: J. de De Raad der gemeente Renswoude kwam j.l. Maandagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Hosang. Af wezig met kennisgeving was de heer Lokhorst. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld. Naar aanleiding van deze notulen deelde de Voorzitter mede, dat met be trekking tot hetgeen werd besproken over de adoptie van een getroffen ge meente, door hem dezer dagen een be spreking werd bijgewoond met de be sturen van verschillende gemeenten die deze gedachte eveneens hadden. Hieruit bleek wel dat het voor de kleine ge meenten zeer bezwaarlijk was om een gemeente te adopteren, aangezien de technische dienst voor hulpverlening niet voldoende was. Wel verwachtte de Voorzitter, dat binnen korte tijd een be roep op de ingezetenen zou gedaan kun nen worden om medewerking te ver lenen tot het beschikbaar stellen van Koning, Scherrenburg, Hendriks, W. van levende have. Ginkel, H. J. Snitselaar, W. Heiwegen,! In de vorige vergadering was even- J. v. Heert, A. D. v. d. Zouwen en eens gesproken over de verharding van G. Nijburg, zijn de Koning, Scherren- de Biesbosserweg. Door de gewijzigde VERKEERSONGEVAL Op de Cuneraweg te Achterberg vond een aanrijding plaats tussen een vracht auto en een motorrijder. De vrachtauto die met grote snelheid naar het Laar- eind reed sloeg zonder enige waar schuwing geheel onverwachts een zij weg in. De achter deze vrachtauto rijdende jeugdige motorrijder J. J. uit Veenendaal, die de auto wilde passeren zag voor zich de weg versperd en kon een aanrijding niet voorkomen. Het werd een botsing tegen een paal van het toegangshek en de vrachtauto. De Het aantal leden bleef gedurende de nieuwe motor werd deerlijk gehavend'loop der jaren vrij constant, n.l. ca. 150 de plannen ten aanzien van de Bies- opgehaald. Door het ongeval werden,bij de oprichting terwijl thans 140 stuks bosserweg en de Groeperweg, welke bij burg en Hendriks inmiddels overleden. De overige heren, met uitzondering van Nijburg, hebben geen zitting meer in het tegenwoordige bestuur. omstandigheden tengevolge van de wa tersnood, heeft de Cultuurtechnische dienst vele plannen moeten laten ver vallen. Hierdoor zou volgens spreker ook geen mogelijkheid bestaan om thans geen personen gewond. JEUGDDIENST A.s. Zondagavond om half zeven zal in de Ned. Hervormde Kerk te O ver berg een jeugddienst worden gehouden, welke zal worden geleid door de Wel eerwaarde heer G. S. Schinkel uit Scherpenzeel. Een trouwe opkomst wordt verwacht! CANDIDATENLIJSTEN De pi. voorzitter van het hoofdstem bureau in de gemeente Amerongen maakt bekend: 1. dat de in zijn gemeente ingeleverde lijsten van candidaten voor de op 27 Mei 1953 te houden verkiezing van de leden van de raad der gemeente Amerongen ten gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn neder- gelegd; 2. dat het hoofdstembureau op Zater dag, 18 April a.s. om 10.30 uur in het zijn ingeschreven. In de eerste tijd be droeg de gemiddelde aanvoer per week ca. 60.000 stuks eieren. Momenteel wor den meer dan 370.000 stuks aangevoerd. Als hoogste prijs voor 100 stuks werd in de loop der jaren betaald 22.- (offi ciële prijs, dus geen zwarte oorlogs- prijs). De laagste prijs bedroeg 1.80 per 100 stuks. Het marktgebouw, dat bij de oprich ting werd aangekocht, wordt voor veler lei doeleinden gebruikt. Diverse uitvoe ringen van verenigingen werden er ge houden, terwijl het verder ook dienst deed als kerkgebouw, zij het dan tijde lijk. Daar het afgelopen jaar een nadelig saldo opleverde, heeft het bestuur moe ten afzien van een feestelijke herden- de Cultuurtechnische dienst bestonden te verwezenlijken. Met betrekking tot de in de vorige vergadering genomen besluiten ten aanzien van de woningbouw door de gemeente, deelde de Voorzitter mede, dat van gemeentewege dezer dagen een bespreking was gevoerd op het bureau van de Wederopbouw, inzonderheid met betrekking tot de voorgestelde huur prijs. Hierbij was tevens gebleken, dat de gemeente eerst eind Augustus, be gin September tot gunning van de wo ningen zou mogen overgaan. Door een geheel gewijzigde opzet van de grond exploitatie van de gemeentegronden, was wel bereikt, dat de aanvankelijk voorgestelde huur van 7.35 per week aanmerkelijk lager zou komen te staan. Een juist bedrag was nog niet bepaald, king. Marktmeester Nijburg, een ver stokt vrijgezel, heeft zich in de combi- doch verwacht werd dat deze huur zou natie met de vereniging als een prima komen te -liggen tussen de 6.50 en partner doen kennen en verdient alle lof 6.75 per week. voor de wijze waarop hij gedurende 25: jaar de belangen van de vereniging op' Ingekomen stukken, zo voortreffelijke wijze behartigde. I Van de heer J. B. Westland, exploi- Of de vereniging nog wensen heeft? tant van het Luxor theater was een ver- ppmppn^hni, .Och ja wel een enkele, maar een van de zoek ingekomen om verlaging van de fn^oanïoinuf ?e u ^erSivurigste is wel, dat zo mogelijk binnen vermakelijkheidsbelasting voor de be- ..„f ehJc,f z^[ing zal houden, j af zienba re tijd wordt overgegaan tot rio- paalde film „Sterren stralen overal", opiHiihJa 1 1? w0,der\ over de iering van de sloot langs de Schras. Het aangezien dit een culturele film was. De geldigheid der ingeleverde lijsten is bekend, dat deze aangelegenheid de van candidaten en over het hand- aandacht heeft van het gemeentebestuur,' .3Va^i ^an daarop voorkomende maar het zou wel een bijzonder fraai candidaten. KEUS VOLDOENDE Voor het vervullen der 11 zetels van de raad werden 8 lijsten ingeleverd. De kiezers zullen dus keuze genoeg heb ben. De volgende lijsten werden inge leverd: C.H.U. (thans 3 zetels) met de candi daten: 1. K. de Bonte, 2. C. Brinkman, 3. A. Hasselaar, 4. C. Lekkerkerker, 5. J. Brinkman, 6. N. W. Huigenbosch, 7. C. v. d. Weteringh, 8. Mevr. Rolandus Ha- gedoorn-Meeter, 9. B. Weyman, 10. G. van Ginkel. A.R. (thans 1 zetel) 1. G. J. v. Barne- veld, 2. F. C. van Os, 3. S. Bos, 4. A. Doornenbal, 5. A. Putman, 6. K. v. d. Berg, 7. J. v. Ree, 8. P. Schouten. P.v.d.A. (fhans 2 zetels) 1. H. Blanke geschenk voor de vereniging zijn als ter gelegenheid van dit jubileum de aan dacht werd omgezet in een daad. WATERSCHAPSNIEUWS Dinsdag j.l. werden door Gedeputeer de Staten van Utrecht de destijds inge brachte schriftelijke bezwaren tegen de door het waterschap „Lunterse beek" opgemaakte classificatie van gronden in een openbare zitting behandeld. De reclamanten hadden daarbij de gelegen heid de schriftelijk ingediende bezwa ren mondeling nader toe te lichten. Mr Stadig uit Amersfoort trad op na mens enkele ingelanden uit Wouden berg. Of zijn betoog de heren Gedepu teerden heeft kunnen overtuigen van de onjuistheid van de classificatie van de betreffende gronden, blijft, vooral na de stijn, 2. R. v. Mourik, 3. G. J. Buis, 4. A. van Ingen, 5. J. Buying, 6. R. Koorn, 7. M. Blankestijn. S.G.P. (thans 2 zetels) 1. W. van Dee- len, 2. A. v. d. Dikkenberg, 3. A. v. d. Berg, 4. A. van Deelen, 5. H. van Roe-1 kei, 6. J. A. v. d. Boogert. Lijst Dagnelie (thans 1 zetel) 1. G. A. Dagnelie, 2. P. Henzen, 3. Mej. R. Kist, 4. G. v. Gunst, 5. J. A. Burgers, 6. C. G. van Vliet, 7. C. Henzen. 8. F. Stob, 9. C. Cros. Lijst Tenge (thans 1 zetel) 1. Ir J. Ten- ge, 2. W. Berkhof, 3. H. Bouman, 4. J. J. Jagtenberg. Lijst Wildeman (thans 1 zetel) 1. E. H. C. Wildeman, 2. W. C. C. Hensen, 3. W. van Eist, 4. J. Bos, 5. C. Vermeer, 6. C. Pluigers, 7. E. Derksen, 8. J. Keiman. 9. J. C. C. Kliek, 10. P. Meynen. Lijst Reede (thans geen zetels) 1. G. Reede, 2. C. Meyer, 3. N. Drost, 4. W. Meyer, 5. A. Berendsen, 6. C. Willem- sen. repliek van heemraad Meerveld-, nog even een vraag, want G.S. zal binnen kort haar beslissing kenbaar maken. Ook uit de omgeving Lunteren waren enkele reclamanten naar Utrecht geto gen om 't hart te luchten. J. v. d. Voort, die o.a. even het woord voerde mede namens een aantal eigenaren uit de om geving, betoogde dat hun hogere gron den geen enkel belang hebben bij het waterschap. Toen echter de watergraaf de heren Gedeputeerden mededeelde, dat genoemd persoon met een aantal andere eigenaren juist enige tijd geleden bij het bestuur van het waterschap een verzoek had ingediend, een sloot, die het water moet afvoeren van de gronden, die volgens de reclamanten geen belang hebben bij de ontwatering, onder schouwplicht te brengen in verband met overlast van water, zal G.S. de reclame wel niet duidelijker zijn geworden. Zo dra de schriftelijke beslissing van G.S. bij de heren is, weten zij in ieder geval w^ar zij aan toe zijn. EHen dessins en multicolors n Domino-costuum, dus 100°/o garantie „van binnen even mooi als van buiten" Eigen kleermakerswerk StJencollectie zenden wij U op zicht Tropical, Birdseye, Baratea en Multicolor, in moderne kleuren. Bovendien echt kleermakerswerk! ZEIST Voorzitter deelde mede, dat een inciden tele verlaging van de belasting niet mogelijk was en stelde mitsdien voor het verzoek af te wijzen. De heer Wolleswinkel vroeg of het niet mogelijk was dat voor filmen, wel ke op een cultureel hoger plan stonden, een lagere belasting werd geheven. Spreker zag hierin een mogelijkheid om betere filmen te verkrijgen. De Voor zitter antwoordde, dat reeds voor alle culturele filmen een zekere reductie werd toegepast. Van het raadslid, de heer Zweers was een voorstel ingekomen, zowel gericht aan het College van B. en W. als aan de Raad om ten behoeve van de brand weer een tankwagen aan te schaffen, mede op grond van het feit, dat de brandspuit de laatste twee maal had ge weigerd. B. en W. hadden hierop mede gedeeld, aldus de Voorzitter, dat ook in hun college reeds de gedachte leefde dat in verband met het gebrek aan water in deze gemeente, het wellicht wense lijk zou zijn een tankwagen aan te schaffen. Hieromtrent was advies ge vraagd aan de brandweerinspectie. Evenwel leverde de financiële kant zeer zeker bezwaren op. Voorts deelden B. en W. mede, dat zij van mening waren, dat het falen van de spuit bij de laatste voor was echter naar de Voorzitter mededeelde oen regeling te treffen. Bo vendien. achtte de Voorzitter het be vreemdend, dat deze bezwaren voor een naburige gemeente niet golden. De heer Wolleswinkel was met de heer Vermeulen van oordeel, dat B. en W. zich moesten blijven verzetten, welke mening eveneens de heren Hardeman en Zweers deelden. Zonder hoofdelijke stemming besloot de Raad dan ook overeenkomstig het voorstel van B. en W. de voorgestelde regeling van Ged. Staten af te wijzen. Hierna passeerden diverse stukken zonder stemming of discussie de Voor zitterhamer, o.a. een wijziging van de begroting 1952 en 1953. Bij de rondvraag bleek de Raad veel belangstelling te hebben voor het uit zicht op de wegen. Diverse voorzienin gen werden dan ook gevraagd, waarvan de Voorzitter toezegde een en ander te zullen onderzoeken. CANDIDAAT- STELLING GEMEENTERAAD Te Renswoude werden de navolgende candidatenlijsten ingeleverd: C.H.U.1. J. T. Wolleswinkel, 2. H. RHENEN Geboren: Jacoba E., d. van J. E. van Oort en F. van Hemen, Bruine Engse- weg 44; Hendrika F., d. van C. H. Brink, huis en D. van Hardeveld, Veenendaal: Sijtje, d. van E. van der Meij en A. van Baaren, Zuidwal 47; Johannes, z. van J. Baars en A. Overeem, Molenstraat 39: Hilligje, d. van G. H. van Doorn en L. Hofman, Domineesbergweg 54. Overleden: Jannigje van Laar, 64 j.. wed. van W. J. Keijman, Herenstraat 72. Janna F. Brokken, 58 jaar, geh. met J. H. Baars, Veenendaal. AMERONGEN Geboren: Uilkje E. W., d. van E. A Roosen en J. U. Pomper; Berdinus, z van R. C. Brinkman en A. Budding Gerard A., z. van A. Roetert en N. var. Mourik. Ingekomen: J. A. Alberts (echtgenote C. Th. Lens) van Assen naar Koene straat C 199; A. A. Abbink van Drie- bergen-Rijsenburg in Overstraat B 387 Lokhorst, 3. J. van Mourik, 4. Joh. van J- C. J. van Motman (weduwe de lr den Brandhof, 5. B. Oosterink, 6. G. J. Meuleman, 7. E. Bos, 8. H. van de Vliert, 9. J. J. Vermeer, 10. E. J. Schimmel. P.v.d.A: 1. E. Zweers, 2. W. van Dijk, 3. J. D. Overeem Bzn., 4. J. H. van der Veer, 5. G. Barten. A.R. 1. H. Vermeulen, 2. E. J. Groene- veld, 3. H. Doornenbal, 4. T. van Oos- tenbrugge. S.G.P.1. G. Hardeman, 2. J. D. Vlas- tuin, 3. G. R. van Leeuwen, 4. D. L. van den Bosch. Gemeentebelang: 1. W. v. d. Brand hof, 2. D. van de Kaa, 3. A. J. Verdam, 4. B. van Leeuwen, 5. J. Overeem. Fosse) van Indonesië in „Erica"; T. Be rendsen van Wageningen in Achterwej B 155; G. W. Gerritsen van Zeist ii Koenestraat C 203. Vertrokken: C. W. van Cappellen var. Koenestraat C 199 naar 's-Gravenhage J. C. Z. Zeiler van Rijksstraatweg B 8' naar Rhenen; J. Schouw van Betonweg C 253 naar Heemstede. voor een complete roor i heeft LEVENSMIDDELENBEDRIJF Groenelaan 23 - Veenendaaj brand niet het gevolg was van de on volkomenheid van het materiaal. De heer Zweers deelde echter mede, dat ook de commandant van mening was, dat de spuit hiervan de oorzaak was en niet de lage waterstand zoals B. en W. mededeelden. De Voorzitter antwoordde, dat later verrichte proeven hadden bewezen, dat inderdaad het weinige water hiervan oorzaak was. De heer Vermeulen was eveneens van mening dat branden buiten de kom slechts met een tankwagen bestreden zouden kunnen worden, doch destijds werd gesproken over een combinatie van een kring van gemeenten, zodat onderling hulp verleend zou kunnen worden. De Voorzitter antwoordde, dat deze gedachte eveneens was opgenomen in de nieuwe brandweerwet. De heer Wolleswinkel was van mening dat bij de laatste brand genoeg water aanwezig was, aangezien de korf geheel onder water lag. Dit was aldus de Voor zitter echter niet voldoende. De heer Zweers vond het toch wel be treurenswaardig, dat tweemaal achter een de brandspuit had geweigerd, waar voor het gemeentebestuur verantwoor delijk was. De Voorzitter antwoordde, dat de spuit jaarlijks werd gekeurd en bij de laatste controle geheel was goedge keurd. Dat bepaalde lieden hierin be hagen scheppen, kon de Voorzitter wei nig waarderen, terwijl zij de moed mis ten om zich aan te melden voor dienst neming bij de brandweer. De heer Zweers vroeg of er geen mo gelijkheid bestond nu de verharding van de Biesbosserweg geen doorgang kon vinden, dat voor deze post een tank wagen aangeschaft werd, hetgeen de Voorzitter ontkennend moest beant woorden, aangezien deze post was ge raamd onder voorbehoud dat een bij zondere uitkering v^n het Rijk zou wor den verkregen ter dekking van de kos ten, welke bijdrage niet werd verleend. Tenslotte gaf de Voorzitter de verze kering, dat het College van B. en W. zeer zeker zouden doen, wat in hun ver mogen lag. REORGANISATIE BOUW- EN WONINGTOEZICHT EN HET TOEZICHT OP GEMEENTE WERKEN. Aan de orde werd gesteld het schrij ven van de Ged. Staten inzake de reor ganisatie van bovenvermeld toezicht. Gedeputeerde Staten stelden n.l. aan de gemeente voor het bouw- en woning toezicht en het toezicht op gemeente werken in dier voege te reorganiseren, dat de gemeenten Woudenberg en Rens woude op dit punt zouden samenwerken. Aangezien de Raad zich hiertegen reeds RHENEN BIJDRAGEN IN STUDIEKOSTEN Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen vestigen hierbij de aan dacht van belanghebbenden op de mo gelijkheid om vóór 1 Mei 1953 bij hun college een aanvrage in te dienen ter verkrijging van een bijdrage in de stu diekosten voor jongelieden, die voor de door hen gewenste studie bijzondere aanleg hebben en wier ouders of ver zorgers zelf niet in staat zijn de studie kosten te dragen. Uiteraard dient men, om voor deze bijdrage in aanmerking te komen, Ne derlands onderdaan en burger der Ge meente Rhenen te zijn, terwijl in het algemeen de eis zal worden gesteld, dat aan de leerplicht is voldaan, tenzij de aanvrage wordt gedaan voor het bezoe ken van een H.B.S. of Gymnasium. Wanneer een aanvrage wordt inge diend moet tevens een aanvrage welke op gezegeld papier van 0.50 moet worden gesteld by gedepu teerde staten van Utrecht worden inge diend. Rhenen, 14 April 1953. Burgemeester en wethouders voor noemd, L. BOSCH v. ROSENTHAL. De secretaris, Th. v. d. WILLIK. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Rhenen breng', ter openbare kennis, dat hij verhinderd is Vrijdag 24 April 1953 spreekuur te houden. Rhenen, 15 April 1953. De Burgemeester voornoemd L. BOSCH v. ROSENTHAL EEN REGENT VAN 15 JAAR Omstreeks 166 n. Chr. werd Commo- dus, toen slechts 15 jaar oud, mede regent van de Romeinse keizer Marcu: Aurelius. Hij verkreeg daarna het hoogste ambt in het oude Rome daar hij werd keizer. •j OXFOHD-aport colbert a en -pantalons r.ijn ook afzonderlijk verkrijgbaar. Let op bet OXFOKO^tiket I Oxford Horenroiluumi vanaf f 110. Natuurlijk Dezélfde correcte coupe en meesterlijke pasvorm die alle OXFORD-kleding kenmerken, vindt U immers éven perfect in de OXFORD sportcolberta en OXFORD pantalons Gemaakt voor ben die op hun gemak gesteld zijn en er toch altijd „in de puntjes" uit willen zien. Ga zo'n OXFORD- combinatie passen. Bewonder de smaak volle dessins van die sterke stoffen. Zie hoe soepel het valt, hoe prettig het zit en hoe bescheiden die OXFORD- kwaliteit geprijsd is. Dat wordt (Jw nieuwe pak voor dit seizoen - en nog heel wat seizoenen méér Oxford Verkrijgbaar bij alle goede Herenkledingzaken I

De Vallei | 1953 | | pagina 5