Overdreven bewondering voor,de Hel' staat vuilnis probleem in de weg RANG 06 Gelderse uallel „ZOHREHEIIVEL" flfiï. DE RülTEti's manulaci handel ffanêiM 1/&n Natuurfrisse adem met PEPKAC""~"" *t)e vast cfc mste tasu/., V£aq,q,e,n. Kui&enö MULDER Eist Ingezonden Achterberg Predikbeurten Een schanddaad UIT DE RAADSVERGADERING: Gemeenteraad wil Katholieke milit. Tehuizen niet ach ter stellen. Beëdiging waarnemend- Secretaris De verhoogde Waterleiding-tarieven 25.- voor Kath. Milit. Tehuizen Het komende grote Turnfeest tandpasta Uitbreiding Kleuteronder wijs in Veenendaal De Rondvraag Om de Kampioenskans van „Veenendaal" Chemisch te laten reinigen, Edesche Pers-, Keer- en Rep. Inr. Zondagsdienst Doktoren DRUKKERIJ Pension Volkswagen de Luxe met open dak. GEVRAAGD Kantoorbediende (m. of vr.) voor spoedige indiensttreding. Hebt U voor de komende feest dagen nog geen vlag?? Wij hebben deze voorradig. Ook WIMPELS, VLAGGENSTOKKEN en STOKHOUDERS. DAGELIJKS LEVERBAAR in alle bedrijfs-rassen en kruisingen! Nu vrij zonder bon, voor iedereen. BROEDERIJ SCHOONOORD, Veenendaal DE VALLEI UW BLAD ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HyPOTHEKEN MBT ""i"L Het komt soms voor in een gezin, dat een der kinderen al vroeg neiging ver toont de slechte weg op te willen. Met die slechte weg bedoel ik niet het uit halen van allerlei kattekwaad, want daaraan maakt een groot deel van onze vaderlandse jeugd zich schuldig, zonder dat je vrees behoeft te hebben, dat de bedrijvers van dit kwaad opgroeien voor galg en rad, zoals men dat wel zegt. Ik heb een ander kwaad op het oog, een kwaad, dat opkomt uit een verdorven hart en samenhangt met een slecht karakter. Zolang dan maar het kwaad in de besloten kring van het huisgezin blijft, behoeven de ouders zich over het gedrag van zo'n kind voor het publiek niet te schamen. Anders wordt het echter, wanneer zoonlief buitenhuis zijn wandaden gaat bedrij ven. Dan raakt de eer van het gezin in het geding, dan komt het in opspraak en lijdt het er onder. Wat van het gezin geldt, dat geldt ook van een volk als natie. Tot zo'n volksgemeenschap behoren ook indivi duen, die mét een zwarte kool getekend staan, die een natie tot oneer zijn we gens hun misdadige gedragingen. Het maakt echter ook hier verschil of zij het eigen land tot het terrein van hun boos heden hebben, dan wel buiten de gren zen hun lage lusten uitleven. Zie, wan neer in de droeve dagen van de water snood een eervergeten Nederlander naar het rampgebied gaat om zich daar te vergrijpen aan het goed van de ge vluchte bewoners, en dit is gebeurd dan is dat een schanddaad, zo verach telijk en laag, dat er geen woorden zijn om het naar waarde te brandmerken, maar waarvan we ook kunnen zeggen, dat ze gelukkig op eigen erf, in ons eigen land geschiedde. Erger is het immers, als een Neder lander in het buitenland zijn gemene praktijken uitoefent en daardoor de goede naam van zijn land schaadt. -Daaraan heeft in Frankrijk een van onze volksgenoten zich dezer dagen op de meest ergerlijke wijze schuldig ge maakt. Hij ging enige jaren geleden daarheen en vestigde zich in een der dorpen. Ik weet niet of alles eerlijk in zijn werk ging, maar in elk geval wist hij zich een behoorlijk bestaan te ver zekeren. Wat hem echter niet gelukte, dat was zich de achting te verwerven van zijn Franse dorpsgenoten. Nu ging kort geleden ook een Neder lander naar Frankrijk emigreren en hij belandde in hetzelfde dorp. Daar raak te onze emigrant in kennis met de reeds vroeger geëmigreerde Nederlander en hij geloofde het niet beter te hebben kunnen treffen. Zelf kende Juj hoege naamd niets van de Franse taal, terwijl de ander die taal volkomen machtig was en zich bovendien direct bereid ver klaarde zijn landgenoot in alles bij te staan. Zo verhuurde hij hem een huis, waarvoor 15.00- moest worden neer geteld. Een wel wat hoge huur, maar 't is heel wat waard in de vreemde op eens klaar te zijn met een woning. Maar nu de laaghartige streek van de „hulpvaardige" Nederlander. Kort woont nog maar onze emigrant in zijn gehuurde woning of hij wordt door de eigenaar gesommeerd het huis weer te ontruimen, want hij is er wederrechter- lijk ingetrokken. Huur betaald? Geen sprake van. Sleutels gekregen? Geslo ten zijn ze. 't Wordt een rechtzaak, maar de huurder verliest, want hij had geen huurcontract en hij had verzuimd een kwitantie van de betaalde huur te vragen. De hele dorpsgemeenschap met de rechters incluis was overtuigd, dat het morele recht aan de zijde van de huurder was en zij heeft haar sympathie voor de gedupeerde omgezet in een prachtige daad. Gezamenlijk hebben de dorpelingen binnen een paar dagen een woningbarak in elkaar getimmerd. Die schanddaad van een Nederlander in een vreemd land doet je meer pijn, dan wanneer zulk een daad binnen de eigen volkshuishouding wordt ge pleegd. De eer, ook de volkseer, is teer. JAN SMIT. BILJARTVERENIGING „VEENEN- DAAL" KAMPIOEN De Veenendaalse biljartclub „B.V.V." is kampioen geworden in de Hoofd klasse van de Biljartbond „Wageningen en Omstreken". B.V.V. speelt thans om het kampioenschap van de „Veluwe- zoom" tegen de kampioen van de Arn hemse biljartbond. De kopgroep in de afdeling waarin B.V.V. kampioen werd, ziet er als volgt uit: B.V.V. I 14 80 7.20 79—33 Nieuw Ede 14 38 4.87 70—42 B.V.V. II 14 31 4.52 61—51 De Kroon 14 42 4.53 60—52 Het tweede viertal van B.V.V. eindig de in dezelfde hoofdklasse op de derde plaats. De heer H. Schoeman had in deze competitie de beste individuele prestatie geleverd, waardoor hij in het bezit kwam van een fraaie schemerlamp. B.V.V. gaat dezer dagen demonstre ren in het gebouw „Ojové" in het Kost- verloren, waar de Ouden van Dagen ook een biljartcompetitie hebben. ZILVEREN JUBILEUM De heer C. van de Berg, algemeen procuratiehouder der Rotterdamsche Bank alhier hoopt op Vrijdag 1 Mei a.s. zijn 25-jarig jubileum te herdenken. TWEE MARSEN VAN „CAECILIA" Vrijdagavond 24 April a.s. zal Caeci- lia een mars maken door een gedeelte van Veenendaal-Zuid en op Vrijdag avond 8 Mei a.s. door een ander ge deelte van Veenendaal. Vertrek repe titielokaal, KI. Katerstraat, beide avon den om 7.00 uur. Tijdens deze marsen zal er door de leden van de Supportersvereniging een collecte worden gehouden. De opbrengst van deze collecte zal bestemd worden voor aankoop van nieuw meubilair in het repetitielokaal van Caecilia. OPHALEN AS EN VUILNIS OP KONINGINNEDAG Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend: dat in verband met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin het ophalen van as en vuilnis in deze ge meente voor de wijken, waarop zulks geschiedt op Donderdag, in die week zal plaats hebben op Vrijdag. De overige diensten blijven ongewij zigd. AFD. ALG. BEDRIJFSBOND MEUBILERINGS- EN HOUT BEDRIJVEN In samenwerking met het Hoofdbe stuur, en de plaatselijke Bestuurders^- bond, is Woensdag 22 April in gebouw „De Samenwerking" een plaatselijke afdeling opgericht. Er is gestart met 18 leden, waaruit een voorlopig bestuur is samengesteld, be staande uit de volgende personen: H. v. Dijk,' Batterijen, Voorzitter; W. Jansen, Buurtlaan 39, secretaris en A. van der Craats, Valleistraat 82, Penningmeester. tie stelt hij voor om tenminste een tien de deel van de subsidie aan „Pro Rege", dus 25 gulden aan de Kath. Tehuizen te geven. De heer Scholten sluit zich hier bij aan evenals de heer Van Hardeveld. Zonder veel woorden nemen B. en W. het voorstel van de heer Van Stemp- voort over, en zo krijgen ook de Katho lieke Tehuizen 25 gulden uit de Veenen- Tqdens de gisteravond gehouden openbare vergadering van de Veenen daalse Gemeenteraad, kwam o.a. aan de orde het grote probleem van de vuilnis berging in Veenendaal. B. en W. stelden voor om op Gelders, nabtf de tysbaan aan het Benedeneind, een vuilnisstortplaats in te richten bij gebrek aan een beter terrein. Burgemeester Bakker releveerde de vele moeilijkheden rond dit netelig pro bleem en hü zei dat er nog wel geschikte terreinen in de gemeente aanwezig zouden zijn als men deze maar aan de gemeente beschikbaar wilde stellen. B.v. de lage terreinen van „de Hel", waar de gemeente indertijd door Staatsbos beheer het storten werd verboden, zjjn hiervoor uitstekend geschikt. Maar deze wil men weer als natuurreservaat bewaren. Burgemeester is een liefhebber van natuurschoon; voor de Hel echter kan hü niet zoveel bewondering opbrengen. De Hel is mooi geweest, maar thans is hij vrqwel dicht'gegroeid. Elders in ons land kunnen we heel wat mooier moerassen en plassengebied vinden dan hier. üf men moet de Hel nog eens kunstmatig gaan uitdiepen, want zoals het nu is kan men hier beter gaan egaliseren en het terrein geschikt maken als bouwgrond waaraan zoveel behoefte bestaat. Het raadslid de heer Van Hardeveld kwam tot de conclusie dat de voorge stelde oplossing aan het Benedeneind de gemeente jaarlijks een kleine 5000 gul den gaat kosten en hij vraagt zich af of hier geen termen aanwezig zijn om eens te gaan denken aan een vuilver- brandings-installatie;. Voorzitter meent dat de gemeente veel te klein is voor een dergelijke kostbare installatie. Het afvoeren van de vuilnis naar een com- post-bedrijf is eveneens te kostbaar. De oplossing aan het Benedeneind is voor lopig gedacht voor de tijd van 3 jaar, maar spreker meent dat niet gewacht kan worden tot deze 3 jaar voorbij zijn en dat direct begonnen moet worden met het zoeken naar een meer bevredi gende en afdoende wijze van vuilnis berging. Een plechtig moment in de raadsver gadering van gisteravond was het toen de heer A. Berens de eden aflegde ver eist voor de functie van waarnemend gemeente-secretaris, welke functie de heer Berens heeft overgenomen van de heer J. E. van Schuppen die naar de Ver. Staten is vertrokken. Het was de heer Slok die met klem protesteerde tegen de voorgestelde ver hoging van de waterleiding-tarieven door de Veenendaalse Waterleiding Mij. 25 procent lijkt hem veel te veel. Hij dacht dat het afgelopen was, maar hier hebben we weer een staaltje van na oorlogse politiek van „dat mogen we nemen". Hij kan zich niet indenken dat het water nu zo maar 25 procent duur der geworden is. Het materiaal is duur der geworden en zou daarvoor 10 pro cent ook niet voldoende zijn geweest. Hij zal beslist tegen stemmen. De Voor zitter zei hierop dat het moeilijk te be oordelen is of 25 procent redelijk is. Van tal'van andere maatschappijen werden. ter vergelijking tarieven opgevraagd, maar deze waren steeds zo verschillend van indeling dat het niet mogelijk was een juiste vergelijking te trekken. Ver der is Voorzitter van mening dat het waterleidingbedrijf in het algemeen niet te best floreert en dat een prijsverho ging wel gemotiveerd te achten is. Maar in hoeverre een percentage van 25 pro cent verantwoord is kan hij beslist niet beoordelen. De bevolking en ook wij als leden van het gemeentebestuur staan er maar weer voor om deze verhoging te moeten betalen, maar tenslotte ziet hij toch in dit geval geen aanleiding om hiertegen in verzet te gaan of een arbi trale uitspraak te verlagen. Re Raad deelt dit standpunt behalve de heer Slok want die wilde aantekening tegen te stemmen. Naar aanleiding van een verzoek van de Ned. Milit. Bond „Pro Rege" om sub sidie voor de Protestants-Christelijke Militaire Tehuizen toe te kennen advi seren B. en W. de Raad om 250 gulden uit te trekken. De Raad gaat hiermee accoord, maar de Raad kan niet inzien dat B. en W. op grond van het feit dat het overgrote deel der dienstplichtigen uit Veenendaal van protestantse huize is, het verzoek van de Katholieke Milit. Tehuizen om subsidie zouden moeten afwijzen. De heer Van Hardeveld zal beslist tegen dit B. en W.-voorstel stemmen want een dergelijk standpunt is zeer onbillijk. Hij wil de ene groep niet achter stellen bij de andere. Ook de heer Van Stempvoort is het niet eens met B. en W. en namens zijn frac- SPROOKJESAVOND IN „PNIëL" Men heeft zich kennelijk zeer veel inspanning getroost om de opvoering door het Kinderkoor van „Goudhaartje en de Troubadour" tot een succes te maken en dat beslist niet zonder resul taat. Niet alleen bleek dat de instudering van dit drie bedrijven tellende spel wat in goede handen was bij de heer Peter van Boggelen, maar ook de keuze van entourage van het geheel getuigde van gx-ote vaai-digheid. Beide avonden zijn de toeschouwex-s uiterst voldaan naar huis gegaan. SPORT Zaterdagmiddag vond op Remmerden een vriendschappelijke voetbalwed strijd plaats tussen een elftal van Oranje-Wit en De Musketiers. De eerst- genoemden wonnen met 72. Programma van deze week: Muske tiersVallei vogels; Merino's 4Muske tiers 2; Oi-anje-WitAusterlitz; Voor waartsEist; Austerlitz 2Eist 2. De stand van 2e klasse A luidt thans: Oranje-Wit 16 9 4 3 22 Wijk bij D'stede 16 11 0 5 22 Bunnik 17 8 5 4 •21 Scherpenzeel 15 8 4 3 20 H.D.S. 17 8 3 6 19 Vooi-waarts 16 8 2 6 18 Renswoude 16 6 4 6 16 Woudenberg 15 5 4 6 14 D.V.S.A. 17 6 2 9 14 Kieviten 15 5 3 7 13 Austerlitz 16 3 5 8 11 Eist 14 0 0 14 0 Nu onze grote plannen na vele voor bereidingen een vast karakter hebben aangenomen lijkt ons de tijd gekomen U een ruimer inzicht te geven in dat gene wat in onze gemeente staat te ge beuren. En om Uw nieuwsgierigheid niet langer op de proef te stellen brengen wij ter kennis van allen die Sparta een warm hart toedragen, dat wij op 2e Pinksterdag hietr de Kringdag van de Stichtsche Turnkring zullen verzorgen. Wat dat zeggen wil? Wel, dat op 25 Mei honderden turnsters en turners uit de hele px-ovincie Utrecht met hun vlaggen en banieren hier in Veenendaal het aloude devies van de gymnasten: Mens sana in corpore sano, alleen een gezonde geest in een gezond lichaam, voor U zullen demonstrex-en. Dat we daartoe in de gelegenheid zijn danken wij in de eerste plaats aan de spontane medewerking van heren fabrikanten en nog zo vele anderen. Onder meer krij gen wij op die dag de beschikking over de voetbalvelden op de Salamander hei, de volledige kleed- en wasgelegenheid met Cantine van de Ritmeesteirfabrie- ken en de medewerking van onze drie plaatselijke muziekcorpsen. Behoeven wij U nog te zeggen, dat onze warme dank uitgaat naar allen die, met onze Burgemeester aan het hoofd, op zo'n overtuigende wijze blijk gaven van hun sympathie voor Spai'ta. Voorlopig willen wij het hierbij laten met de belofte dat nog verdere verras sende mededelingen zullen volgen. Bestuur Gymnastiekvex-eniging Sparta daalse gemeentekas. De Raad ging zonder meer accoord met de verhoging der subsidie voor de Chr. Kleuterschool van 2500.- tot 3500.-, en ook met het voorstel om aan de heer B. C. D. alhier een perceel gi'ond te verkopen gelegen aan de Van Hogendorpstraat, groot 537 vierk. m voor de prijs van 6.50 per vierk. m; alsmede met het voorstel om 8835.60 ter beschikking te stellen van de Nieu- wewegse School voor de aanschaffing van 72 schoolbanken, het maken van een brandvrije stenen trap en voor het aanschaffen van materiaal voor het ge bruiken van een film-projector. Het kwam zelfs tot een herstemming bij de benoeming van twee routine arbeiders, maar tenslotte werden be noemd H. J. A. Sukkel, Sav. Lohman- straat en J. W. de Fluiter uit de Ach terkerkstraat. Bij het behandelen van de door B. en W. ontworpen verordening regelende de subsidiëring van het kleuteronderwijs in deze gemeente, wees de Voorzitter op de gi-ote vlucht welke het kleuteronder wijs de laatste tijd in Veenendaal geno men heeft. Er wordt hier vaak onder zeer moeilijke omstandigheden gewerkt en grote problemen moesten overwon nen. Waar Veenendaal tot voor kort nog maar één kleuterschool rijk was en dan nog eep zepr gebrekkige, Ijegft spreke^ alle lof voor de initiatiefnemers. Ook de nu door de Raad vastgestelde sub sidieregeling voor deze tak van onder wijs noemde hij een grote stap vooruit. De heer Kroesbergen stelt vragen omtrent het verzoek van hen die me nen benadeeld te worden door het af sluiten van de rijweg op de Markt tij dens de markturen, om dit afsluiten weer ongedaan te maken. Voorzitter kan niet inzien dat iemand hiervan schade zal onderwinden, want de be trokken zaken blijven nog zeer goed be reikbaar. De Markt is te klein gewor den. Vooral tijdens de zomer kunnen niet alle kramen meer geplaatst wor den. Ook voor het verkeer is het geen belemmering van betekenis. De heer Slok heeft allerlei geruchten gehoox-d omtrent de woningen welke de gemeente heeft gekocht en dan doelt hij op de woningen aan de Parallelweg, waarvan hij wel iets meer wil weten. Voorzitter wijst er op niet teveel waar de te hechten aan geruchten maar aan gaande deze huizen kan hij mededelen dat B. en W. van plan zijn deze te ver kopen. De nek-aan-nek-race van de laatste maanden tussen Veenendaal en Union om de leiding in deze afdeling komt a.s. Zondag tot een hoogtepunt, wanneer beide elftallen elkaar ontmoeten op het terrein van de voetbalvereniging „Vee nendaal". Union, dat thans nog 1 punt voor sprong heeft op Veenendaal, kan wel haast zeker zijn van het kampioenschap, indien zij in deze wedstrijd de geel- blauwen een nederlaag kunnen bezor gen, waardoor zij tot 3 punten kunnen uitlopen. Veenendaal zal deze wedstrijd, wil zij nog verdere aanspraak op het kam pioenschap willen maken, moeten win nen. Een gelijk spel zal voor Union nog het meeste voordeel bieden, omdat zij daardoor aan de leiding blijft. Wij achten de Veenendaalse ploeg technisch en moreel in staat de Nijmeeg se studenten naar de tweede plaats te verwijzen en zelf de eex-ste plaats te be zetten. Dat het hoogspanning zal wor den aan de Bergweg en dat de beide ploegen elkaar tot de laatste seconde de overwinning zullen betwisten, staat vast. Nu is het tijd om Uw ZOMER KLEDING door ons volgens het modernste systeem, kan dus niet krimpen of slap worden. Binnen enkele dagen weer als nieuw, en wij garan deren U een eerste klas afwer king. CHEMISCH REINIGEN VERVEN REPAREREN Kerkewük 19, Veenendaal, Tel. 348 BRAND IN EEN SCHUUR In de nacht van Woensdag op Don derdag, omstreeks 1 uur, loeide de brandsix-ene over Achterberg. Er woed de een fel uitslaande brand in een schuur bij de heer H. v. A., wonende in de Dijk. In de schuur, die geheel uit brandde, bevonden zich een drachtige zeug en een big, welke in de vlammen omkwamen. De in de onmiddellijke na bijheid gelegen woningen met rieten daken, werden ernstig bedreigd door overslaande vonken. Doch men slaagde er in deze te behouden. De heer v. A. ontdekte de brand door het geschreeuw van de varkens. De Vrijw. bx-andweer was spoedig ter plaatse en bestreedt het vuur met 2 slangen op de watex'leiding. De brand is vermoedelijk ontstaan, door vuur dat was achtergebleven bij het een tx-ouw en eenvoudig arbeider hoog aangeschx-even bij zijn mede-arbeiders en de Dix-ectie van de Blauwe Kamer. De laatste jaren verricht hij zowel bij dag als des nachts zijn werk als stoker. De heer Heijmen die zich in een goede gezondheid mag verheugen is vanaf zijn 13-jarige leeftijd geheel met het bedrijf opgegroeid en het zou wel eens aai-dig zijn te weten hoeveel maal hij de Grebbesluis is gepasseerd in die vele jaren om zijn dagtaak te vervullen. Het heeft de jubilaris niet aan gelukwensen ontbroken en naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld zal binnenkort de heer Heijmen officiëel in de bloemetjes worden gezet. BROMFIETS ONDER DE KOE Een dezer dagen kwam de heer N. met zijn bi-omfiets uit de Bennekomse Meent naar Achterbex-g een aantal koeien tegen die los langs de weg wer- stoken van een wasfornuis. Het ge bouw en de inventaris waren niet ver zekerd. VIJFTIG-JARIG JUBILEUM De Achterberger, de heer H. Th. Heij men, wonende in de Gelbert aan de Cuneraweg alhier viert een dezer dagen een zeldzaam jubileum. Hij is namelijk vijftig jaar in dienst als arbeider bij de Steenfabriek „De Blauwe Kamer" te Wageningen. De heer Heijmen staat als den gedreven. De begeleider had met zijn vee de gehele weg nodig en het viel voor de berijder van de bromfiets niet mee om te passeren. Toen deze laatste echter hiertoe kans zag bleek hij zich te hebben vei'gist. Een der koeien sprong plotseling zijwaarts met het gevolg dat de bromfietsberijder met zijn karretje onder de koe terecht kwam. Op dit moment stond de boer een eindje terug rustig een praatje te ma ken. Door de val bekwam N. ernstige VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk. Gro te Kerk Markt 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van Wijngaaxden. Juliana- kerk 9.30 uur ds Van Wijngaarden, 5 uur ds Bakker. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Bakker, 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Van der Linden van Rhenen. Dijkstraat 2.45 uur ds Hartog van Amersfoort. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slofstra. Geref. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van Enk. „Sola Fide" 10 uur ds De Veij Mestdagh. 5.30 uur ds Van 't Hof van Tiel. Ger. Gem. (Flui tersstraat) 9.30 en 5 uur Leesdienst. Woensdag 7.30 uur ds Tieleman van Ierseke. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ned. Prot. Bond ds Spel berg van Hilversum. R.K. Kerk Nieu- weweg Zondag 7.30 en 10 uur v.m., 's avonds 7 uur. Zaterdagavond 7.30 uur. In de week v.m. 6.30 en 8 uur. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagschool. 7 uur Openl.samenk. 8 uur Verl. samenk. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur Leesd. Dinsdag 7.15 uur ds De Wit van Moex-kapelle. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur Leesd. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur Leesdienst. Dinsdag 7.30 uur ds Aangeenbrug van Terneuzen. RHENEN Ned. Herv. Kex'k. 10 uur ds H. v. d. Linden, 6 uur ds N. Kooreman. Ned. Herv. (Gei\) Evang. 10 en 5 uur dhr. L. Paul van Krimpen a. d. IJssel. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur Wapen van Hardenbroek ds B. Nijholt. Geref. Kerk 9 en 3 uur ds H. Volten. Gei-. Gem. 10 en 5.30 uur Leesdienst. Woensdag 29 April 7.15 uur ds Stuivenberg. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur Leesdienst. St. Cune- ra-Parochie 7.45 uur H. Mis; 10 uur Gez. Mis; Nam. 7 uur Lof. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds W. Hop. Geref. Kerk. 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. In mor gendienst Openbaxe Belijdenis. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds de Groot, 7 uur ds D. v. d. Vlies te Arnhem. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur de Heer C. van Viegen. VEENENDAAL Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr J. H. Kets, Hoofdstraat, Tel. 628. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmox-gen 7 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr Van Ommeren te Eist. EDERVEEN. De dienst wordt waarge nomen door dr W. M. van Ringele- stijn te Ederveen. Tel. K 8387-201. RHENEN. Zondag: dr B. Stegeman, He renstraat 93, Tel. 315. CUNERA-SPITS IN WORDING In de „Cunera-smidse" aan de Toren straat te Rhenen, het bedrijf van de fir ma A. Bovenschen, wordt momenteel gewerkt aan de spits, die straks de Cuneratoren zal sieren. Een enorme hoeveelheid ijzer woi'dt hier gesmeed en in de juiste vormen ge bogen, aan de hand van grote houten mallen. Op de toren zelf verrees gisteren een houten steigerwerk, waarin de spits, wanneer deze op de begane grond in al zijn onderdelen is vervaardigd, in elkaar zal worden gezet. MASSA-DAMKAMP IN OUWEHANDS DIERENPARK Op 25 April a.s., in de middag, zal op 10.000 velden in Ouwehands Dierenpark te Rhenen over het wel en wee van Gelderland en Utrecht worden beslist. Want dan heeft namelijk weer de wel haast traditioneel geworden voox-jaars- strijd tussen 200 dammers van de Utrechtse en Gelderse Dambond plaats. Deze spectaculaire en uiterst gezellige, spox-tieve strijd is éénmaal met groot verschil door Gelderland gewonnen, terwijl vorig jaar de stand precies ge lijk was, wel zeer toevallig bij zo'n grote deelname. Wat het dit jaar worden zal, valt niet met zekerheid te zeggen: Utx-echt zal zijn uiterste best doen om de balans door een overwinning in even wicht te brengen, en de Geldersen zijn natuurlijk verplicht het voordeel aan hun zijde te houden. ontvellingen aan zijn handen, terwijl zijn kunstgebit niet bestand was tegen deze schok en in stukken op de weg viel. De schok voor de boer zal echter nog wel groter zijn en nu hij behalve de door hem begane overtreding voor het los vervoeren van vee bovendien nog een kunstgebit moet vergoeden. VOOR AL UW TE KOOP AANGEBODEN: Nleuweweg 42, Geld. Veenen daal. GEEN WONINGRUIL EN DI RECT TE AANVAARDEN. Te huur zonder chauffeur: 15 ct. per km. Geen risico. Alle Risk. verzekerd. G. VAN WIJK, Buurtsteeg 21, Veenendael Telefoon 468. Leeftijd 1622 jaar; Mulo-diploma en kantoor ervaring vereist. Uw brieven met uitvoerige inlichtingen worden gaarne ingewacht aan het bureau van dit blad onder no. 1528. NATUURLIJK BIJ: Hoogstraat 12 VEENENDAAL Tel. 5.9.1 Munnlkenweg D 151 Telefoon 677 KERKEWÜK 167 TEL.060 VEENENDAAL

De Vallei | 1953 | | pagina 2