Belangrijke raadsverkie zing vraagt onze aandacht 35 Gulden aan prijzen Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Badmutsen Fa. J. F. TAK Wie is de beste candidaat? De vijf Veenendaalse lijst-aanvoerders Hoe wordt de zetel-verdeling in onze gemeente? 2000 Gymnasten vieren het massale turnfeest in Veenendaal K.N.M.V. verwacht 10.000 toe schouwers bij Wielingsheuvel-rit Wat staat een nieuwe Veenendaalse Gemeenteraad te doen? AGENDA Publicatie van de verkiezings-uitslag OPINIE-ONDERZOEK Enorme stoet zal door onze straten gaan 27e JAARGANG VRIJDAG 22 MEI 1953 No. 20 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel II ii Ds J. Fokkema spreekt voor de A.R. RONDE VAN MIDDEN-NEDERLAND DOOR VEENENDAAL WELKE GEMEENTERAAD? Gezamenlijk concert Veen- zangers-Ritmeesterkoor Fa. S. BOS Hoofdstraat 91-93 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Arnhems Burgemeester spreekt op Grebbeberg Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Yeenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie YV. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, eik woord meer 6 cent. De oproepingskaarten voor de verkiezing van een nieuwe Gemeenteraad zgn in zee gegaan. Aanstaande Woensdag 27 Mei gaan we, gewapend met deze kaart naar het ons aangewezen stembureau om daar in de heimelijkheid van het stemhokje een rode stip te zetten by de naam van de man die naar ons beste weten de belangen van onze gemeente het best zijn toevertrouwd. Op wie zullen wij onze stem uitbrengen? Wie zien wij het liefst in onze Gemeenteraad. YV'g dienen toch wel even de moeite te nemen om een keuze te maken. Natuurlijk speelt onze politieke instelling hierbij een belangrijke rol, maar toch bepalen wij ons bij de verkiezing van een Gemeenteraad soms meer bij de persoon dan bij de partij. In de meeste gevallen kennen wg de candidaten persoonlijk en weten wij ook in hoeverre zij onze inzichten bepleiten en de belangen van ons gemeentenaren zullen dienen. Wjj zijn ook beter op de hoogte van de vraagstukken en behoeften in de plaats onzer inwoning, dan die welke de zoveel meer omvattende taak van de landsregering betreffen. Dit verschijn sel wordt dan ook steeds weer gedemonstreerd in het verschil in de uitslagen van Tweede Kamer en Gemeenteraadsverkiezingen. Het is in zeer belangrijke mate de Gemeenteraad die bepaald b.v. hoe hoog de belasting-opcenten zullen bedragen en die b.v. grote invloed heeft inzake de woningbouw in de gemeente. Tot de competentie van de Gemeen teraad behoren direct onderwijs; de sociale zorg; straten- en wegenaanleg en wat daarmee samenhangt; bevorde ring van het culturele leven; politie verordening en kortom al die zaken wel ke direct de belangen van de gemeente betreffen en zich steeds weer op aller lei terrein bij de gemeenteraad aandie nen voor een behandling en een beslis sing. In het algemeen is de gemeenteraad ook de spiegel die vorm geeft aan het karakter en de instelling van de plaat selijke bevolking. Vooral in een plaats van de omvang van Veenendaal is het ook de gemeenteraad die gebaseerd op deze instelling in hoge mate in vloed uitoefent op de plaatselijke sa menlevingsnormen. Het is niet eenvoudig een opsomming te moeten geven van wat de nieuw- gekozen Veenendaalse Gemeenteraad te doen staat, want uit het bovenstaande moge reeds blijken over welk een uit gebreid terrein zich de werkzaamheid var! de gemeenteraad uitstrekt. Toch zijn er verschillende belangrijke zaken te noemen: Daar zijn in de eerste plaats de annexatie-plannen. De uitvoering van deze plannen zal in de komende zittings periode, zo niet geheel, dan toch voor het belangrijkste deel tot stand komen. En alleen al de talloze vraagstukken en problemen welke hiermede samenhan gen zullen een stevige kluif voor een gemeenteraad betekenen. Voorzover te overzien zal er in de nieuwe Raad wel geen stuk zijn waarbij men zich meer omtrent de belangen en de toekomstige ontwikkeling van Veenendael zal heb ben te beraden dan dat van de grens wijzigingen. Zowel financiël als econo misch zal een en ander een grote ver andering teweeg brengen in de Veenen daalse gemeentelijke huishouding. Dan zijn er de raadhuisplannen. Vol gens een voorlopige schatting zal het nieuwe Veenendaalse raadhuis een mil- lioen gulden kosten. De Gemeenteraad moet bepalen hoe het toekomstige huis der gemeente er uit zal zien en of Vee nendaal zich over een twintig jaar niet weer om zijn raadhuis zal hebben te schamen zoals thans het geval is. Bij de indeling en afmetingen dient rekening gehouden met het feit dat een gemeente zich niet iedere tien jaar een huis kan bouwen. Verder is er de vraag of het geen aanbeveling verdient om, nu de financiële positie der gemeente zich zo gunstig laat aanzien, wat meer spoed achter deze plannen te zetten. Er zijn ook nog de plannen van de Ned. Spoorwegen om de lijn Utrecht Arnhem over Veenendaal te verleggen en hier een nieuw station te bouwen. Een goede spoorverbinding is voor de ontwikkling van een industrie- en han delscentrum als Veenendaal van de grootste betekenis. De huidige gebrek kige verbindingsmogelijkheden aan het station De Klomp zijn voor Veenendaal van weinig waarde. De nieuwe Gemeen teraad zal het zich, evenals de nu zit ting hebbende, tot taak weten om ook zijn invloed aan te wenden om een uit voering van de spoorwegplannen te be vorderen. In dezelfde lijn blijvende, komen wij ook nog op de nu al geruime tijd in onderzoek zijnde mogelijkheden van een scheepvaartverbinding voor Vee nendaal. Ook in deze zal de nieuwe Raad een beslissing moeten nemen. met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Samengesteld in samenwerking Tweede Pinksterdag (Op sportvelden Bergweg) 's morgens 9 uur en 's middags 3 uur Turndemonstraties. Om 2 uur massale turnersmars door de Gemeente. (Op Wielingsheuvel) 2 uur grote motorterreinwedstrijden. |1 Dinsdag 26 Mei (In geb. Eltheto) 8 uur ds J. Fokkema, lid 2e Kamer spreekt voor de C.H.U. Woensdag 27 Mei Van 8 tot 5 uur verkiezing Ge meenteraad. y Luxor Theater: Van Vrijdag 22 t/m. 28 Mei de Nederlandse film „Sterren II stralen Overal". Daar zijn de problemen van de wo ningnood. In Veenendaal staan op het ogenblik ruim 800 aanvragen voor een woning ingeschreven en gemiddeld ko men er zo'n tien aanvragen per week bij. Er wordt wel gebouwd maar de achterstand wordt toch zienderogen groter. Veenendaal is gedwongen wo ningen te bouwen, wil het woningtekort niet een ernstige rem worden in haar bijzonder snelle industriële ontwikke ling. Direct hiermee houdt verband het YVoensdagmiddag aanstaande, om 5 uur, sluiten de stembureaux en onge veer een uur later zullen de uitslagen van de verkiezing in deze gemeente ge teld zijn. Evenals bij de laatst gehouden ver kiezing zullen wg deze uitslagen direct na het bekend worden publiceren door middel van bulletins welke op verschil lende punten in de gemeente worden aangebracht. Uitgevers „DE VALLEI" gebrek aan grond en ruimte voor de woningbouw dat voor Veenendaal een probleem op zichzelf vormt. De thans als proef in aanbouw zijnde flat-wonin gen zullen een antwoord geven op de vraag of Veenendaal ruimte voor de woningen in de lucht moet gaan zoeken. Veenendaal zal veel kapitaal moeten aantrekken wil haar groei gestadig kun nen door gaan. De finanicëring van een zich snel uitbreidende gemeente geeft veel zorgen. Nog meer zaken zijn te noemen welke op een oplossing en afdoening wachten, maar de hiervoor genoemde geven reeds een beeld van de nog altijd grote verantwoordelijkheid welke een Ge meenteraad draagt ten opzichte van ons, gemeentenaren. En daarom ook is het juist van be lang dat de kiezer dezer dagen zijn stem bepaalt met beleid en in het besef van de verantwoordelijkheid welke ook de kiezers bij het uitbrengen van hun stem dragen tegenover elkaar. Op de avond voor de verkiezing van de Gemeenteraad, n.L op Dinsdag avond 26 Mei a.s. komt het Tweede Kamerlid, ds J. Fokkema spreken in ge bouw „Eltheto" op uitnodiging van de A.R. Kiesvereniging alhier. Ds Fokkema zal hierbij behandelen de vraag „Waarom Anti-Revolutionair". JULIANA ZIEKENHUIS ONTVANGT LEGAAT Het Juliana Ziekenhuis alhier heeft van de vorige week overleden mejuf frouw H. J. Kroes te Veenendaal een legaat zonder rechten van 500 gulden ontvangen. Zoals bekend zullen 2e Pinksterdag tegen 1 uur de renners van de Ronde van Midden-Nederland door Veenendaal ko men. Het is te verwachten, dat op dit tijd stip veel verkeer op straat zal zijn. Indien het peleton passeert, is het aan te bevelen dan niet de straat over te steken, want achter dit peleton ko men in de regel reeds de eerste achter blijvers. Deze renners doen alle moge lijke moeite om het grote peleton weer in te halen en juist met deze achter blijvers gebeuren de ongelukken. Men blijve op de trottoirs totdat de laatste volgswagen voorbij is. 1822 GULDEN VOOR „SONNEVANCK" De vorige week in Veenendaal gehou den collecte voor het suppletiefonds voor „Sonnevanck" heeft niet minder dan 1822.- opgebracht. Ant. de Ruiter A. Middelhoven De hierboven afgebeelde heren zgn dan de vgf candidaten voor de nieuw te kiezen Veenendaalse Gemeenteraad welke door hun party als nummer 1 op de lgsten zgn geplaatst. Het kwam ons gewenst voor om al thans van deze Igstaanvoerders enige bgzonderheden omtrent hun staat van dienst te geven. Nummer 1 op de lijst van de Anti-Rev. partij, is de heer A. Middelhoven, sinds 1945 lid van de Veenendaalse Gemeen teraad als wethouder van Financiën, Joh. van Hardeveld G. J. van Deelen Onderwijs, Sociale Zaken en Volkshuis vesting Hij is 56 jaar en directeur van het A*g. Diaconaal Advies- efr vc i ifks* f tiebureau te Utrecht. Verder vervult de heer Middelhoven bestuursfuncties voor de Ver. tot Bevordering van Chr. on derwijs in Veenendaal en voor het Juliana Ziekenhuis. De heer Ant. de Ruiter is lijstaanvoer der van de Chr. Hist. Unie en sinds 1945 wethouder van Openbare Werken. De heer De Ruiter is 54 jaar en tex tielhandelaar van beroep. Reeds ge- Het is wel zeer moeilijk om vooruit te bepalen hoe bij een verkiezing de zetel-verdeling zal uitvallen. Toch zijn er altijd wel aanwijzingen of factoren waaruit wij een verwachting omtrent de stembus-uitslag kunnen opbouwen. Wanneer wij om ons heen zien en eens nagaan in welke richting zich de evolutie in de algemene politieke verhoudingen beweegt en rekenen naar de vorige verkiezings-uitslagen, dan behoeft het uitspreken van een verwachting beslist geen slag in de lucht te zijn. Bij een gemeenteraads-verkiezing is het stellig eenvoudiger om tot een meer nauwkeurige verwachting te komen dan bij een verkiezing van de Tweede Kamer, al speelt hierbij weer het element van de persoonlijke invloed der candidaten een belangrijke rol. Er zijn er wel die menen dat de verkiezing van een gemeenteraad en de samenstelling daarvan van weinig belang zijn. Wij zien dat toch anders. Het zijn de beslissingen van de Gemeenteraad en de samen stelling van het college van B. en W. die zeer diep in de plaatselijke gang van zaken en ontwikkeling kunnen ingrijpen en die direct van grote in vloed zijn op het welvaartspeil der plaatselijke bevolking. Zo is het dus bij een gemeenteraadsverkiezing wel zeer gewenst eens na te gaan en ons te bepalen bij de vraag of de samenstelling van de thans zitting hebbende Raad ons voldoet en hoe wij met onze stemmen daaraan iets zouden kunnen af of toe doen. Om een en ander te bevorderen hebben wg gemeend een opinie onderzoek te moeten uitschrijven onder onze lezers. Lezers vanaf 18 jaar kunnen hieraan medewerken door ons te schrg- ven hoe naar hun verwachting de zetel-verdeling over de verschillende partgen in de nieuw gekozen Gemeenteraad zal worden. Deze opgave dient uiterlijk YVoensdagmorgen 27 Mei, vóór 12 uur in ons bezit te zijn. Ter aanmoediging hebben wg 35 gulden aan prgzen beschikbaar ge steld voor hen die door hun opgave blgk hebben gegeven een goede kgk te hebben op de ontwikkeling in de plaatselijke politieke verhoudingen. Er zgn TWEE PRIJZEN bestaande uit waardebonnen van 10 GULDEN en DRIE PRIJZEN zgnde waardebonnen van 5 GULDEN. Deze pryzen worden gewonnen door de deelnemers wier verwachting zal blgken uit te komen en onder hen die er het dichtst bg geweest zijn. Zo nodig ge schiedt de toekenning by loting. Ga eens rustig na hoe de zaken er in Uw gemeente voor staan en steek desnoods hier en daar Uw licht eens op en zet eerst daarna Uw verwach ting op papier en zendt deze tgdig aan de Administratie van het Nieuws blad „DE VALLEI", Parallelweg 10, Veenendaal. Let vooral op duidelgke vermelding van Uw naam en adres. De uitslag van dit opinie-onderzoek wordt gepubliceerd in ons vol gend nummer. Nu strekt het verspreidingsgebied van ons blad zich hoofdzakelijk uit over vijf gemeenten, te weten: VEENENDAAL, RHENEN, EDE, RENS WOUDE en AMERONGEN. Vanzelfsprekend zal een inwoner van b.v. de gemeente Renswoude niet zoveel interesse hebben voor de stembus uitslag in b.v. de gemeente Amerongen als die voor zijn eigen gemeente, en andersom. Ook zal het moeilijk zijn om een verwachting te geven om trent de uitslag in een andere dan de eigen gemeente. Daarom hebben wij dan ook gemeend te moeten bepalen dat de lezer uitsluitend de verwachting inzendt van zoals hij denkt dat de zetel-verde ling in zijn eigen gemeente van inwoning (dus niet de plaats) worden zal. De lezers van Gelders Veenendaal en Ederveen zenden hun verwachting omtrent de Raad van Ede in en b.v. die in Overberg van de Raad van Amerongen enz. Om de deelnemers aan dit opinie-onderzoek enige informatie te ver strekken, geven wij op pagina 2 van dit nummer nog een opsomming van de huidige zetel-verdeling en andere bijzonderheden omtrent de verschil lende betrokken gemeenten. H. O. F. Beemer durende bijna 20 jaar maakt hij deel uit vsp het bestuur der Veenendaalse Win- i.ciit-iwaai van <1+ meeite jaren tfls voorzitter. Ook is de heer De Ruiter lid van de Raad van Bijstand van de Ka mer van Koophandel te Utrecht; be stuurslid van het Juliana Ziekenhuis en van de Ver. „Oranjedag". De heer Joh. van Hardeveld is al snds 1935 lid van de Gemeenteraad en van de thans zitting hebbende Raad de nestor en fractieleider voor de Partij v. d. Arbeid. De heer Van Hardeveld is 62 jaar en katoenwever van beroep. Verder is hij voorzitter van de P.v.d.A., afd. Veenendaal, Lid van het Hoofdbe stuur en van de Bondsraad der Textiel- bond „De Eendracht" en voorzitter van de plaatselijke afdeling van deze bond. De heer G. J. van Deelen staat als nummer 1 op de lijst van de Staatk. Geref. Partij. De heer Van Deelen maak te nog niet eerder deel uit van de Raad en hij is opvolger van het raadslid de heer Van Kampen die thans nr 7 staat voor de S.G.P. de heer Van Deelen is 43 jaar oud en melkhandelaar van be roep.-Verder vervult hij de functie van Hoofdingeland van het Waterschap „De Grebbe". Ook de heer H. O. F. Beemer was nog niet eerder raadslid. Geboren uit een hoofdonderwijzersgezin, volgde hij mid delbare studie. Van beroep is hij chef van de afdeling verkoop aan de Frisia Fabrieken. De heer Beemer, die 35 jaar oud is, staat nummer 1 op de lijst van de Kath. Volkspartij. Van de op 2e Pinksterdag in Veenendaal te houden Kringdag van de Stichtse Turnkring is nu bekend dat er ongeveer 2000 gymnasten en niet minder dan 26 verenigingen aan zullen deelnemen. Ook is de deelneming verzekerd van drie dames van de Olympische ploeg in Helsinki en de kampioen van Nederland Klaas Boot. Verder zullen wg het dames-* en herenkeurcorps van de Stichtse Turnkring in actie kunnen zien. Het programma van deze Kringdag is zeer aantrekkelijk en het kenmerkt zich door een grote variatie en een goed gekozen afwisseling. Het organiserende Veenendaalse „Sparta" heeft dus niets te veel gezegd toen zij aankondigde dat Veenendaal een bijzonder mooie en grootse turn-demonstratie te wachten staat. Het turnfeest begint 's morgens om 9 uur met een reeks van wedstrijden op de sportvelden aan de Bergweg. 's Middags wordt het programma, dat een meer massaal karakter heeft, ge opend met een mars door de gemeente van alle deelnemende verenigingen. Deze indrukwekkende stoet zal worden opgeluisterd door de muzikale mede werking van het Pijpercorps „Prins Bernhard", het muziekgezelschap „D.S." en het corps van „Caecilia". Tijdens de mars zal voor het gemeen tehuis in de Hoofdstraat worden gede fileerd voor het gemeentebestuur van Veenendaal. De route van de mars, waarbij alle verenigingsvlaggen en vaandels zullen worden meegedragen, is als volgt. Opstellen om 2 uur op de Groenelaan. Vandaar gaat men via de Kerkewijk naar de Hoofdstraat, Hoogstraat, Ker kewijk, Patrimoniumlaan, KI. Kater straat en Bergweg, waar op het sport terrein wordt ontbonden en waar om 3 uur het middagprogamma aanvangt dat tot 5 uur zal duren. De stoet voor de mars zal er als volgt uitzien: 1. Kringvlag; 2. Pijpercorps Prins Bernhard; 3. Sparta, Veenendaal; 4. Soester Turnclub, Soest; 5. Olympia, Amersfoort; 6. Wilskracht, Loenen; 7. Jonge Kracht, Amersfoort; 8. D.O.O., Utrecht; 9. Muziekgezlschap D.S.; 10. H.D.S., Leersum, 11. BG en SV, Baarn; 12. Atilla, Utrecht; 13. Unitas, Doorn; 14. Kunst en Kracht, Culemborg; 15. Milo, Maartensdijk; 16. Longa, Jut- phaas; 17. Sparta, Driebergen; 18. Kracht en Vr., Culemborg; 19. Harmonie „Caecilia"; 20. S.V., Amerongen; 21. Bato, Zeist; 22. D.O.S., Vianen; 23. DOVES, Barneveld; 24. Sportver., Zui len; 25. Kracht en Vlugheid, Utrecht; 26. Keizer Otto, Naarden; 27. HG.V., Hil versum. Na afloop van het feest op het terrein Er is een commissie gevormd welke het lofwaardig initiatief genomen heeft om voor dit jaar ook in Veenendaal een bijzonder concert voor te bereiden in het kader van het Eeuwfeest van het Ko ninklijk Nederlands Zangersverbond. Dit bijzondere concert zal dan gegeven worden door het Ritmeester Mannenkoor en de Veenzangers gezamenlijk en plaats vinden omstreeks de aanstaande herfst. Vooral gezien het feit dat deze beide Veenendaalse koren zich de laatste jaren tot bijzondere capaciteiten hebben weten op te werken, zijn de verwachtingen omtrent dit jubileum-concert bijzonder hoog gespannen. VOOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. Tweede Pinksterdag worden dan weer de Wlelingsheuvel-terrein-wedstrg- den gehouden, onder auspiciën van de K.N.M.V., georganiseerd door de Motor club „Veenendaal". De K.N.M.V., die het circuit en de terrein-gesteldheid van van de Wieingsheuvel aan de Rhenense Grindweg de mooiste en meest interes santste van ons land noemde, verwacht hier 2e Pinksterdag minstens 10.000 be zoekers, terwgl de organiserende vereniging rekening houdt met nog duizen den bezoekers meer. De bgzonder gunstige gesteldheid van het terrein aan de Rhenense Grind weg is niet alleen gelegen in de prachtige omgeving, maar vooral omdat het publiek bg de enorme zandafgraving hier vrgwel het gehele 2»/s km. lange circuit kan overzien en de verrichtingen bgna volledig volgen, terwgl het sterk ge decideerde terrein een zware maar natuuriyke hindernis in deze terrein wedstrij den vormt. Het aantal inschrijvingen beloopt 65, afkomstig uit alle delen van het land en waaronder de bekende rijders als Klink, Rietman, Bouduin en Heulekan. ÉS aan de Bergweg zal burgemeester Bak ker de ere-medailles uitreiken. Te voren, om kwart voor 2 heeft op het gemeentehuis een officiële ont vangst plaats van officials als de be stuursleden van de Turnkring, een af vaardiging van het Kon. Gymnastiek- verbond, de hoofdleiding van het turn feest e.a. Het is wel duidelijk welk een zware opdracht het organiseren van dit mas sale feest voor „Sparta" geweest is, maar naar het zich laat aanzien belooft het stellig een succes te worden. Een zeer belangrijk element voor het wel slagen is nog de weersgesteldheid. MUTATIE POLITIECORPS De hoofdagent van politie, de heer C. van Kuik alhier, gaat het Veenendaalse politiecorps verlaten in verband met zijn benoeming als brigadier van het corps te Oldenzaal. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen YVoningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 De vereniging 8 R.I., bestaande uit oud-strijders van het 8ste Regiment In fanterie, dat in de Mei-dagen van 1940 slag leverde op de Grebbeberg, houdt op Tweede Pinksterdag de jaarlijkse dodenherdenking op de militaire be graafplaats op de Grebbeberg te Rhe nen. Omstreeks half twaalf in de ochtend zal een stoet worden geformeerd voor hotel De Grebbeberg met het front naai de Grebbe en waarin achtereenvolgens zullen worden opgesteld tamboers, het Regimentsvaandel, de vaandelwacht, de genodigden, de oud-strijders en de overige deelnemers. In zeer langzaam tempo zal naar het kerkhof worden gewandeld, waar de Burgemeester van Arnhem, de heer Chr. Matser, ere-lid van de vereniging 8 R.I., een toespraak zal houden. Na een intermezzo van gewijde muziek volgt de herdenkingsrede, uit te spre ken door de voorzitter van de vereni ging, de heer mr B. Coops. EEN RONDGANG VAN „CAECILIA" Vrijdagavond 22 en 29 Mei zal de Vee nendaalse Harmonie „Caecila" een mu zikale rondgang maken door ëen ge deelte van Veenendaal. Tijdens deze rondgang zal een collec te worden gehouden waarvan de op brengst bestemd is voor het aanschaf fen van nieuw meubilair voor het repetitielokaal van het corps in de KI. Katerstraat. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Mei 1953 1.776.965 tegen 1.766.369 op 1 April 1953. Op 1 April 1953 waren er 483.866 aan geslotenen op het Rijks-radiodistributie net tegen 485.778 op 1 Maart 1953. Deze daling is het gevolg van 2885 afsluitin gen in het rampgebied. ONDERWIJSBENOEMING Drs. J. Germs, leraar Duits aan de Chr. H.B.S. alhier is per 1 Sept. a.s. benoemd aan het Chr. Lyceum te Amersfoort (vast) en aan de Chr. H.B.S. te Apel doorn (tijdelijk). Deze wedstrijden zijn de eerste welke in dit seizoen gehouden worden om het kampioenschap van Utrecht en waarvan de punten meetellen voor het kam pioenschap van Nederland. De 125 cc-junioren zullen 8 ronden hebben te rijden. Boven 125 cc. zijn het 10 ronden; senioren tot 125 cc. 12 ron den en boven de 125 cc. 16 ronden. Zonder twijfel zal het weer spannen op de Wielingsheuvel. Waren er twee jaar geleden 7000 bezoekers; de ver wachting van de K.N.M.V. van 10.000 bezoekers uit het gehele land, kan nog wel eens niet te hoog gegrepen blijken te zijn. Veel zal natuurlijk afhangen van de weersomstandigheden, maar er is in het land zeer veel bekendheid gege ven aan dit motorsport-evenement. De wedstrijden beginnen 's middags om 2 uur. VOOR (vanaf 80 cent) NAAR Drogist Opticien HOOFDSTRAAT 106 TELEF. 632

De Vallei | 1953 | | pagina 1