'tfanêtefat P «>A/v Smit Gemeente geïnteresseerd in Bouwkas N* W MULDER Ter bevordering van particuliere woningbouw in Veenendaal Eist heeft thans fraai wijkgebouw „De Rietvoorn" bestaat 20 jaar IV0R0L pasta zó reinigt geen andere! Gemeenteraad duldt geen onderhandse aanbesteding van werken meer Ingezonden Predikbeurten Overberg Renswoude Ederveen ft. Zondagsdienst Doktoren PERS- KEER- EN REPARATIE - INRICHTING ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HYPOTHEKEN AW UIT DE RAADSVERGADERING Hoe zit dat? Men kan van de Raad, die in Mei z'n matjes moest oprollen, omdat zijn zit tingsperiode was verstreken, zeggen wat men wil, maar ieder zal moeten toegeven, dat hij veel, zeer veel gedaan heeft voor de uitbreiding en verbete ring van onze goede gemeente. En als ik zeg verbetering, dan denk ik allereerst aan het wegen- en stratendek. Het is eenvoudig een genot om te rijden in de nieuwgebouwde straten. Nog steeds wordt doorgegaan met deze verbete ring, getuige wat nu gedaan wordt met de Geerseweg, die tot dusver in wan hopige toestand verkeerde. Intussen gaat echter het hoofdver- keer over de Kerke wijk en men zou dan ook mogen verwachten, dat die weg in elk geval tip-top in orde zal wezen. Ik zou zo zeggen, met die verkeersweg valt of staat de reputatie van onze gemeente voor wat betreft de verzorging van de wegen. Zelf heb ik geen auto, maar daarom zit ik toch wel eens een enkele keer in zo'n wagen. Zo was het ook enkele we ken geleden, en het ging met een be hoorlijke vaart over de Kerkewijk, maar ik werd gewoonweg door Sikaar geschud. Natuurlijk kom je dat wel te boven, al krijg je dan eigenaardige ge waarwordingen. Toen is me wel heel duidelijk geworden, dat het met de hoofdverkeersweg van onze gemeente niet in orde is. Bevestiging hiervan kreeg ik, toen een paar van mijn ken nissen mij per auto een bezoek brach ten. Ze klaagden steen en been over de weg in 't Veen. Zolang ze reden buiten de gemeentegrens ging het gesmeerd, maar daarna begon de misère. Het werd me een gehobbel van je welste. Als een goeie Veenendaler heb ik ze van over drijving beticht en gezegd, dat het heus niet zo erg is, maar in mijn hart moest ik ze gelijk geven. Nu vraag ik in gemoede: Hoe zit dat toch met die Kerkewijk? Moet die toe stand zo blijven, totdat het moment aanbreekt, dat die weg wordt afgeslo ten als gevaarlijk voor het verkeer? Ik weet het niet Me dunkt, het is meer dan een gemeentelijk belang, dat de verbindingsweg tussen de routes Utrecht-Ede-Arnhem en Utrecht-Rhe- nen-Arnhem in een goede staat ver keert. Ik vraag maar. JAN SMIT. INTREDE Ds J. O VERDUIN Ds J. Overduin hoopt Zondag 21 Juni a.s. om 5 uur zijn intrede te doen als predikant in de Geref. Kerk te Veenen daal,'na in de morgendienst van 9.30 uur bevestigd te zijn door ds D. van Enk. TE KOUD Wegens de abnormale weersomstan digheden hebben de zeven voor deze week vastgestelde waterpolo-wedstrij den van V.Z.C. geen doorgang kunnen vinden. Deze wedstrijden zullen nu op een andere datum worden vastgesteld. TRAINER HOOGEVEEN NAM AF SCHEID VAN „VEENENDAAL" De heer Hoogeveen uit Utrecht, die de spelers van „Veenendaal" gedurende de afgelopen jaren heeft getraind, heeft vorige week tijdens de training afscheid genomen van bestuur en spelers, daar zijn contract was afgelopen. De heer Hoogeveen heeft geen gemak kelijke taak bij „Veenendaal" gehad, omdat hij de vereniging in de laatste jaren uit een dieptepunt moest opwer- VOOR Opticiën J. F. TAK Hoofdstr. 106 - Tel. 632 - Veenendaal ken. Toch heeft hij ook een gi-oot aan deel in het kampioenschap dat het eer ste elftal thans heeft behaald en de goe de plaatsen op de ranglijst, die de ove rige elftallen van Veenendaal thans in nemen. Het is thans nog niet bekend door wie „Veenendaal" in de toekomst getraind zal worden. GESLAAGD Voor het eindexamen van de 2-jarige avond-cursus (U.L.N.O.-cursus van de Nijverheidsschool te Wageningen) slaag de D. Hendriks alhier. GESLAAGD Dezer dagen slaagden na gehouden examen voor het diploma verkoop- kunde, onze plaatsgenoten, de dames: M. Achterberg, Gerrie van Dijk, Adr. M. van Leur, Sita M. van de Lustgraaf, Arina H. Mark en Ans van Spanje. De candidaten werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk, Prins Bernhardlaan te Veenendaal. GESLAAGD Voor het examen autogenisch-lassen en snijden, slaagden H. J. van der Veen, R. J. Caumans en A. Konings alhier. GESLAAGD De heer D. Jansen, Dijkstraat alhier, slaagde een dezer dagen te Utrecht voor het eindexamen van de Rehoboth Kweekschool te Utrecht. GESLAAGD De agent van politie, de heer P. Peer- bolte, is bij het Donderdag te Amers foort gehouden examen geslaagd voor het politie-diploma met aantekening. Gisteravond was de Veenendaalse Gemeenteraad (nog in oude samenstel ling) in openbare vergadering b\jeen. Een van de belangrijkste besluiten welke werden genomen betrof het toetreden van de gemeente Veenendaal tot de N.V. Bouwkas voor de Noord-Nederlandse gemeenten, dit om de particuliere woning bouw in Veenendaal te bevorderen. Voor de oorlog was in deze gemeente het eigen woningbezit ook onder het minder draagkrachtige deel der bevolking vry omvangrijk, doch de na-oor- logse ontwikkeling op het gebied der woningvoorziening heeft deze verhouding veel ongunstiger doen worden. Van Stempvoort Wonderlijk, dat met die begroting Hoewel men na de raadsverkiezingen van vorig week een min of meer oude- jaars-avond stemming zou mogen ver wachten de „oude" Raad zal waar schijnlijk nog een of twee maal in ver gadering bijeen komen, voor hij dooi de nieuw gekozen Raad wordt vervan gen toch kenmerkte de bijeenkomst van gisteravond zich door een bijzon der vlotte afwerking van de agenda en een frisse geest. In nog geen drie kwar tier was men klaar. Na de opening met gebed worden de notulen en de ingekomen stukken zon der meer geaccepteerd. Een leeg geko men woning in kamp Dijkstraat heeft nieuwe bewoners gekregen en de Raad gaat hiermee accoord. Aan de heren J. van Hunnik, C. Hui- bers en G. J. van Schoonhoven worden gronden verpacht en in gebruik gege ven, gelegen aan het Panhuis. De schadevergoeding aan aan de „Geerboer" De grond welke kortgeleden door de gemeente werd verkocht aan het R.K. kerkbestuur Parochie H. Willibrordus te Renswoude en waarbij de ge meente aan de landbouwer D. Jan sen een schadeloosstelling moest beta len van 4500.- om deze gronden pachtvrij te krijgen, waren ook gedeel telijk in pacht bij de heer E. van Ra- venswaaij en deze was nu eveneens komen vragen om schadevergoeding. De Raad ging er mee accoord de heer Ravenswaaij ƒ250.- te betalen. Bij het aan de orde komen van het voor stel om over te gaan ^tot aan koop van vrij wel alle gron den gelegen in het „Franse Gat", tussen de Patrimonium laan en de spoorlijn, blijkt dat B. en W. niet tot over eenstemming hebben kunnen komen met de landbouwer D. Jansen (be ter bekend als „de Geer-boer") inzake het vaststellen van het bedrag aan scha deloosstelling dat door de gemeente voor het pachtvrij maken van deze gron den moet worden betaald. De Geer-boer vraagt 3300 gulden per H.A., dat wordt in totaal 18.300 gulden. Een dergelijk bedrag komt B. en W. niet verantwoord voor en aangezien de gemeente nog niet direct om de betreffende gronden ver legen is, willen B. en W. een beslissing van de Pachtrechter afwachten. De heer Van Stempvoort (A.R.) merkt op dat de heer Jansen met zijn boer derij op een eiland is komen zitten, te midden van woonwijken. Hij heeft geen grond meer over en het verder werken wordt hem vrijwel onmogelijk gemaakt. Deze ontwikkeling is nu eenmaal on vermijdelijk, maar de heer Van Stemp voort meent toch dat de gedupeerde een ruime schadeloosstelling toekomt. Wij zitten hier als raad om de belangen van de gemeente te dienen, maar toch ook die van het individu. Wethouder Middelhoven (A.R.) vindt het moeilijk om een voor beide partijen bevredigen de en verantwoorde norm aan te leg gen, en vooral omdat het hier om zo'n groot bedrag gaat lijkt het hem ook voor de Geer-boer de redelijkste oplos sing om hier de Pachtrechter te laten beslissen. De heer Van Hardeveld (P.v.d.A.) vraagt waarom ook niet met een de gronden aan de weste lijke kant van de Geerseweg aangekocht worden. Hij is bang dat op deze manier grond-specu latie in de hand gewerkt wordt. Voorzitter: Wij hebben wel een middel om dit tegen te gaan. De Raad gaat accoord met de aankoap van de gronden in het Franse Gat voor een bedrag van ƒ41.298.75 van mevrouw R. H. C. Rog- hair van Rijn te Wageningen. Vervolgens wordt een bedrag van 5963.60 bestemd voor het verbeteren van de inrichting der Prinses Beatrix- school en ƒ7500.- voor het leggen van nieuwe vloeren in de gymnastiekloka len aan de Sandbrinkstraat en de Hoog straat. Van op voor latie! Hardeveld Pas grond-specu- Gemeente helpt sparen voor een eigen woning Het voorstel van B. en W. om toe te treden tot de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten, waardoor een bouw-spaarregeling bereikt kan wor den die meerdere bewoners in de gele genheid zal stellen een eigen huis te bouwen, wordt enthousiast ontvangen door de heren Van Galen (C.H.) en Scholten (C.H.), terwijl de heer Van Hardeveld (P.v.d.A.) dit optimisme niet kan delen. (In het volgende nummer van ons blad hopen wij uitvoeriger terug te ko men op deze materie. In het kort komt de gang van zaken hierop neer, dat een adspirant-bouwer, die geschikt is be vonden door een plaatselijke beoorde- lings-commissie, waarin ook de gemeen te vertegenwoordigd is, het benodigde bedrag bij de Bouwkas aanvraagt en gelijktijdig begin te sparen. Zodra voldoende gespaard is normaliter is dit 20 van het aangevraagde bedrag en zodra de wachttijd voorbij is, ver strekt de Bouwkas het benodigde be drag in de vorm van een hypothecaire lening, waarvan de aflossing kan geschie- -gevraagd. Hij zal het nu dan laten door den in 30 jaar of zoveel korter als men wil. Bij de keuze van het bouwplan kan worden gebruik gemaakt van de bemid deling van de Technische Dienst van de Bouwkas. Van Galen. Voor jon gens die naar meisjes kijken Alvorens ech ter de Bouw kas haar werk zaamheden tot een gemeente uitstrekt, is het nodig, dat die gemeente tot de Bouwkas toe treedt. Voorts moet te zijner tijd, zodra bouwspaar- ders voor de verstrekking van een hy pothecaire le ning in aan merking ko men, de beta ling van rente en aflossing van die le ning door de gemeente worden gegaran deerd. Red.) De heer Van Galen: Ik ben blij met dit voorstel en als de Raad het aanneemt hoop ik dat de bevolking veel gebruik van deze prachtige mogelijk heid zal maken. Het is ook een stuk op voeding, vooral voor de jeugd. Mis schien is het wat voor de jongens van 8 jaar om al vast mee te beginnen, want die kijken tegenwoordig al naar de meisjes(ho-ho-geroep). En weer serieus voegt hij er aan toe dat een juis te voorlichting en propaganda voor het publiek over deze aangelegenheid een eerste vereiste is. De heer Scholten acht deze regeling een uitkomst voor tal van jonge men sen die willen gaan trouwen en een wo ning zoeken. Ook de deugd van de spaarzin wordt hiermee bevorderd. De nestor van de Raad, de heer Van Hardeveld, wil de voordracht om tot de Bouwkas toe te treden ondersteunen omdat hij meent dat het geprobeerd moet worden en omdat de gemeente niet mag nalaten elke mogelijkheid tot van stroken grond in het complex „De Zwarte Hoek", aan de overzijde van de Kanaalweg, om hier de wegen aan te leggen waaraan binnenkort een tweetal scholen gebouwd zullen worden, de school voor onderwijs op Gereformeer de grondslag en een school voor voort gezet lager onderwijs. Wonderlijk Het volgende voorstel dat ter goed keuring aan de Raad wordt voorgelegd behelst het verharden van de nog niet aangelegde wegen in het complex „de Geer" en het asphalteren van verschil lende achterpaden in deze wijk. B. en W. willen deze werken onderhands op dragen aan de firma Bruil te Ede, wel ke firma de kosten heeft begroot op 98.250.-. Dit bedrag, aldus B. en W., stemt nagenoeg overeen met de begro ting welke door de Dienst Gemeente Werken was opgemaakt. De heer Van Hardeveld (P.v.d.A.) heeft al zo vaak om openbare aanbe steding van de uit te voeren werken gaan, maar in 't vervolg dienen B. en W. toch beslist rekening te houden met deze wens. De heer Van Stempvoort (A.R.): Won derlijk, dat beide begrotingen zo gelijk zijn uitgevallen. Hoe bestaat het; het gaat hier toch om een bedrag van onge veer honderdduizend gulden. (Hilariteit). Voorzitter: Ik vind het helemaal geen wonder. Het zijn toch deskundige men sen die deze begroting hebben opge maakt (luid gelach De heer Van Stempvoort: Men kan er anders over denken, maar ik vind het te mooi. Ook de heer Van Galen dringt met klem aan op openbare aanbeste ding. Voorzitter zegt: dat hij niet ver wacht had dat de raad over deze aan besteding nog iets zou zeggen en hij voegt er aan toe dat het werk gedeel telijk al eens eerder is aanbesteed ge worden. De heer Slok'(A.R.) vraagt of ook de zijpaden tussen de huizen ge- asphalteerd zullen worden, want ver schillende van deze paden staan vaak onder water. Voorzitter zegt dat deze er niet bij begrepen zijn. Ten slotte gaat de Raad toch accoord met de onder handse aanbesteding. De heer Slok is de enige die gebruik maakt van de rondvraag en hij wijst er ^op dat de gemeentelijke muziektent veel te klein geworden is. Onze plaatse lijke muziek corpsen zijn uitgebreid in ledental en voor een con cert kunnen alle muzikanten er niet meer op. Hij vraagt de wethouder van Openbare Werken om een oplossing. De Voorzitter vraagt zich af of Veenendaals rijdende mu ziektent wel vergroot zal kunnen worden. SlokOnze muziektent wordt te klein. Wethouder De Rui- bevordering der particuliere bouvy aan |ter (C.H.) betwijfelt dit sterk en hij wijst te pakken. Optimistisch over de te ver- er op dat dan in ieder geval het gebouw wachten resultaten is hij echter niet. Voorzitter verheugt zich er over dat de Raad het voorstel aanvaardt. Hij zal op degelijke en juiste voorlichting van het publiek aandringen. Besloten wordt verder tot aankoop op waar het geval gestald wordt, te klein zou worden. Men komt tot geen oplossing, en met dit muziektent-probleem in de maag van onze Vroede Vaderen, sluit de Voor zitter de vergadering. ren, zijn dank uitsprak aan allen, die hadden medegewerkt aan de totstand koming van de kleuterschool, eveneens iets nieuws voor Eist, welke in het Wijk- gebouw is ondergebracht. Het bleek reeds, dat deze school, die al twee dagen „draait", in de grote behoefte voorziet, daar nu al naar een tweede lokaal moet worden uitgezien. Dr Van Ommeren dankte allen die aan de totstandkoming hadden mee gewerkt, in het bijzonder de mede-be stuursleden van „Dorpsbelang". Wethouder J. Boelhouder bood even eens zijn gelukwensen aan, doch wees erop, dat de kleuterschool geen bewaar school dient te worden, maar een instel ling waar de kleuters een kleine grond slag krijgen voor de lagere school. De achtjarige Willie van Mourik, in verpleegstercostuum gestoken, bood daarna mevrouw Bosch van Rosenthal bloemen aan, waarna zij de burgemees ter opeen wit kussen de sleutel van het gebouw overhandigde. Samen met Wil lie opende de burgemeester het gebouw, waarna alle aanwezigen de gelegenheid kregen het te bezichtigen. Het interieur ziet er keurig verzorgd Burgemeester stak sleutel in het slot Aan de Yeenendaalsestraat te Eist is een smetteloos wit gebouw verrezen. De voorbijganger blijft niet lang in het ongewisse over de vraag, wat er in en achter dat gebouw schuilgaat. Met eenvoudige siersmeed-letters staat er name lijk op de voorgevel in fel rode kleuren te lezen: „Wijkgebouw". Annex kleuterschool Zaterdagmiddag werd het nieuwe wijkgebouw, het eerste in de geschie denis van Eist, officieel geopend en in- gebruik genomen. Hierbij waren tegen woordig het voltallige college van Bur gemeester en Wethouders van Rhenen, enkele raadsleden, het bestuur van de vereniging „Ziekenzorg" uit Rhenen, vele doktoren en tandartsen, alsmede afgevaardigden van diverse kruisvereni gingen uit de omtrek. Nadat de muziekvereniging „Cres cendo" voor het gebouw enkele feest- marsen ten gehore had gebracht, sprak de voorzitter van de Stichting „Dorps belang", de heer C. N. van Moorssel het grote gezelschap officiële personen en genodigden toe. Nu wij, inwoners van Eist, voor dit gebouw staan, zo zeide de heer Van Moorssel, gelijkt het wel iets op een sprookje. Onze dorpsdokter, dr S. M. van Ommeren, moet enkele jaren geleden dat sprookje in gedachten hebben ge had. Inderdaad heeft onze dokter, die juist vandaag 12V2 jaar in Eist geves tigd is, met de gedachten rond gelopen, op welke wijze kan ik de bevolking van Eist uit medisch oogpunt een dienst be wijzen. Dank zij het werk van de ge hele bevolking, onder leiding van de Stichting, is dat sprookje werkelijkheid geworden. Het is er niet alleen geko men omdat de financiën bijeen waren gebracht, maar ook uit liefde. Reeds in 1948 bestonden de plannen, doch er waren vele acties en niet minder dan 250 vergaderingen nodig, voordat ze konden worden uitgevoerd. Het spreek woord zegt: Praatjes vullen geen gaat jes, zo zeide de heer Van Moorssel, maar alle voegen zijn dicht! Speciaal de burgemeester van Rhenen, Jhr. mr L. Bosch ridder van Rosenthal, bracht spr. dank voor het vele werk in het be lang van deze zaak verricht. Wij hadden onze dokter, die vandaag een jubileum viert, geen mooier geschenk kunnen aanbieden. De burgemeester van Rhenen wenste daarna de bevolking van Eist van harte geluk met deze aanwinst. Waarderende woorden richtte spreker tot de Stichting „Dorpsbelang" en tot dr Van Ommeren. Hij bracht dank aan allen, die geld voor dit doel hadden afgestaan, in het bij zonder aan de vereniging „Ziekenzorg" te Rhenen. Dr W. Waller, voorzitter van „Zieken zorg" hoopte, dat het gebouw zou mo gen bijdragen tot het welzijn van de volksgezondheid. De heer Dagnelie, voorzitter van het Groene Kruis Amerongen feliciteerde Eist op zijn beurt met deze instelling, waarna de voorzitter van de Kleuter school-commissie, de heer J. van Keste- Jubileum Avondvierdaagse Een Jubileum, dat niet luisterrijk be hoeft gevierd in de gewone zin van het woord, maar dat toch alle aandacht verdient, is dat van de Avond-Vier daagse. Een tweede lustrum, voor de 10e maal wordt deze tippeltocht georgani seerd. Dat Veenendaal bij deze 10e Avond vierdaagse present zal zijn en actief present, daarvan houd ik me overtuigd. Dit mooie werk van wandelsport- beoefening, dat spieren sterkt, longen verruimt, ogen verrukt en de geest ver rijkt, moge steeds meer deelnemers vin den. Het zou lichamelijk en geestelijk volksgezondheid ten goede komen. De honderden deelnemers, die ik uit Veenendaal verwacht, wens ik zomers weer in de schitterende natuur in onze omgeving. Dan zal deze jubileum-avondvier daagse tóch luisterrijk zijn. Burgemeester van Veenendaal. A. BAKKER. „Sport in Rhenen" Geachte Redactie, Onder bovenstaand opschrift las ik een artikel in het laatste nummer van „Contact", dat zich noemt „Officieel maandorgaan van de gezamenlijke plaatselijke verenigingen". In dit artikel wordt onder meer ge zegd: „Het is hoog nodig, dat Rhenen meer sportgelegenheid krijgt. Een sportcomplex, waar menige gemeente jaloers op kan zijn. Het .eerste gezegde van de heren in de nieuwe gemeente raad zal zijn: „Wie zal dat betalen?" Voorts lees ik: „Er is in onze gemeente nog een groot gebrek aan goede sport velden en sportlokalen". En tot besluit nog eens: „Het is de bedoeling van dit artikel een beroep te doen op ons ge hele stadsbestuur. Er bestaat in Rhenen een schreeuwend gebrek aan sport- gelegenheden". Als Voorzitter van de Vereniging voor Handel en Industrie „Rhenens Belang" en als Secretaris van de „M.A.C.R.O.", Verenigingen namens welke blijkens de naam van „Con tact" dit blad eveneens zou worden uitgegeven, afgezien van de vraag of dit juist is, kan ik niet nalaten dit ar tikel „Sport in Rhenen" in twijfel te trekken. Is de Redacteur van „Contact" niet op de hoogte met de toestanden in Rhe nen? Ben ik er naast als ik veronder stel, dat hij zelf lid is van de door de Gemeenteraad ingestelde Sportcommis- (Zie verder pag. 3 onderaan) VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds Bakker, 5 uur ds Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Bakker. Dijkstraat 2.45 uur ds Bakker. Veeneind 3 uur ds Van de Peut van Eist. Sola Fide 10 uur geen opgave ontvangen, 5.30 uur dr J. G. Thoomes. Geref. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van Enk. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluiterstraat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagschool. 7 uur Openl. sa menkomst. 8 uur Verlossingssamen komst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Wolf van Enschede. R.K. Kerk Nieuwe- weg Zondag 7.30 en 10 uur v.m. en 7 uur n.m. Zaterdagavond 7.30 uur. In de week v.m. 6.30 en 8 uur. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds N. Kooreman en 6 uur ds H. v. d. Lin den. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Dijkman van Rijssen. Ned. Prot. Bond afd. Rhenen. 10.30 uur Wa pen van Hardenbroek ds Cannegieter van Driebergen. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur Leesdienst. Dinsdag 9 Juni nam. 7.15 uur ds Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerkbestuur St. Cunera-Parochie 7.45 H. Mis; 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur Leesdienst. Woensdag 10 Juni 2.15 en 7.15 uur ds Hage. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. C. van Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30 uur ds W. Hop. Geref. Kerk. 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen, dr C. P. Engel, Sandbrinkstraat 2, Tel. 425. RHENEN. Zondag: dr B. Stegeman, Herenstraat 93, Tel. 315. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen, dr Kars te Amerongen, telef. K 3434- 495 EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagmiddag 6 tot Zondagavond 12 uur dr Van Ringelestijn, Ederveen, Tel. K 8387-201. Nieuw vaandel als Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Veenendaalse Hengel sportvereniging „De Rietvoorn" werd zaterdagavond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een feestavond be legd. Dat deze Hengelsportver. een grote aanhang heeft, bewees wel de ge heel bezette zaal. „De Rietvoorn" werd op 4 Juli 1933 opgericht met 15 leden. In de loop der jaren is deze vereniging uitgegroeid tot een ledental van ruim 300 en ruim 100 adspirantleden. Door de grote activiteit van het be stuur heeft de Veenendaalse Hengel- sportvereniging zeer veel van zich doen spreken. Aan bijna alle grote nationale hengel wed strijden werd deelgenomen weer een succes. De Muziekvereniging „Crescendo" zorgde voor de pittige muziek en maak te een mars door het dorp. Het blijkt dat het de winkeliersvereni ging ernst is om ook dit jaar meer le ven in het dorp te brengen, want thans zijn reeds weer voorbereidingen ge maakt om in de week van 11 tot 18 Juli een winkelweek te houden. Als sluit stuk hoopt men weer een verkoopdag achter kramen te houden. Een nobel gebaar mag het worden genoemd, dat de opbrengst van deze winkelweek zal vloeien in het laatje van het pas ge opende Wijkgebouw. C.J.V. „OBADJA" WAS UIT J.l. Donderdag 4 Juni maakte de C.J.V. „Obadja" haar jaarlijks uit stapje. Dit keer was het doel van de reis Amsterdam en omstreken. De J.V. kan op een zeer geslaagde tocht terug zien. GESLAAGD Door het Ned. Koninklijk Gymnas tiek Verbond werd afgelopen winter een voorturncursus georganiseerd. Deze cursus, waaraan ook enkele leden van de S.V. „Oranje-Wit" deelnamen, stond onder leiding van de heren Leenheer en Schenk. Op 23 Mei 1.1. vond het eind examen 3e klasse plaats, van ruim der tig cursisten. De Oranje-Wit-leden Le- Jubileum-geschenk en meestal waren de beste prijzen voor de Veenendaalse hengelaars, zodat zeer vele individuele en korpsprijzen ge wonnen werden. Vorig jaar besloot men reeds het vier de lustrum niet ongemerkt voorbij te laten gaan en de toen benoemde com missie heeft niet stilgezeten. Men bood het bestuur, leden en supporters Zater dagavond een jubileumavond aan, die klonk als een klok. Bij monde van de heer K. de Ruiter bood de commissie de vereniging een vaandel aan, waardoor deze avond een speciaal karakter droeg. Het Haarlems Radio Cabaret onder leiding van Harry Meyer zorgde voor een uitstekend feestprogramma. Afgevaardigden van zusterverenigin gen uit Ede, Rhenen, Wageningen en Woudenberg waren eveneens vertegen woordigd. en fris uit. Vooral de Kleuterschool trok de aandacht vanwege de moderne in richting. Boven de concierge-woning liggen de vertrekken van de wijkzuster, Zr. Terwey. Het lokaal, waarin de kleuterschool is gevestigd, doet 's avonds dienst als consultatiebureau. Daarachter ligt de dokterskamer, waarin ook de tand artsen spreekuur zullen gaan houden. Eén lokaal is bestemd voor badinrich ting met douche-cellen, waartoe men binnenkort hoopt te kunnen overgaan. Achter het complex ligt een groot stuk grond, deels in gebruik als speelplaats voor de kinderen en deels bestemd voor uitbreiding. Dat de bevolking van Eist met deze nieuwe aanwinst ingenomen is, is aan geen twijfel onderhevig. Op een open terrein tegenover het Wijkgebouw hield de Middenstandsvereniging een feest- markt, terwijl de muziekvereniging vrolijke marsen door het dorp maakte. VERKOOPDAG MET GEZELLIGE DRUKTE Op het terrein aan de Veenendaalse straatweg hadden de Elsterse zakenlie den j.l. Zaterdagmiddag hun kramen weer opgeslagen waar weer alle denk bare artikelen te koop werden aan geboden. Niettegenstaande het minder gunstige weer werd deze verkoopdag nie van Rotterdam en Nelis Looijen slaagden met een gemiddelde van zeven. Onze plaatsgenoot S. v. d. Ooster kamp slaagde op het gehouden examen voor V.E.V. als adspirant-monteur. SPORT In Wijk bij Duurstede speelde Oranje- Wit de laatste competitie-wedstrijd en wist de leider een punt af te snoepen door met 11 gelijk te spelen. Deze punt bleken zij net nog nodig te heb ben voor een beslissingswedstrijd tegen de medecandidaat Scherpenzeel, mits deze zou winnen van het bezoekende „Eist". Dit werd een 42 overwinnnig, dus was Scherpenzeel kampioen. „Eist" rest nu nog een thuiswedstrijd tegen H.D.S. en een uitwedstrijd tegen Scherpenzeel. Ook Musketiers is uitgespeeld en be landde op de derde plaats van de rang lijst. DE INSTUIF Op 31 Mei nam de Postduiven ver. „De Instuif" deel aan de wedvlucht van Or leans. De aankomst was 16.05.33 en de uit slag: Hotel Stuijvenberg 1; G. Brienesse 2-4-6-8; C. Viegen 3-7-15-16; G. Hart man 5-9-10-13-14; G. v. d. Berg 12-12- 17. Laatste prijsduif 18-33-12. JEUGDDIENST Zondagavond a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Overberg een jeugddienst wor den gehouden onder leiding van ds Westenburg te Amerongen. De jeugdcommissie nodigt allen uit deze dienst trouw te bezoeken. De aan vang is gesteld op half zeven. TROUWRING NA 40 JAAR TERUG GEVONDEN De heer Van Harten verloor ongeveer 40 jaar geleden zijn trouwring. Toen de heer De Fluiter dezer dagen in zijn tuin werkte vond hij een trouwring. Na enige navraag bleek deze ring van de heer Van Harten te zijn, die hem ongeveer 40 jaar geleden verloor op het terrein, waarop thans de woningen langs de Holleweg zijn gebouwd. LUXE AUTO TEGEN N.B.M.-BUS Ter hoogte van Hotel de Dennen te Renswoude stopte Dinsdagmorgen een bus van de N.B.M. Achter deze bus reed een luxe wagen, die eveneens wilde stoppen, doch de wagen schoot door de remmen, waardoor deze met volle vaart tegen de bus reed. Beide wagens liepen vrij veel materiële schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. ORIëNTERINGSRIT MOTORCLUB „EDERVEEN" Op Donderdagavond 11 Juni a.s. houdt de Ederveense Motorclub een oriën- teringsrit. Gestart wordt bij Garage v. d. Pol, Hoofdweg 67, Ederveen. GESLAAGD Voor het einedexamen van de 2-jarige avond-cursus (U.L.N.O.-cursus van de Nijverheidsschool te Wageningen) slaag de onze plaatsgenoot H. J. van Hunen. Voor Chemisch Reinigen, Verven en Repareren van al Uw kleding IS HET JUISTE ADRES: Kerkewijk 19 Telefoon 348 Depót: Kleermakerij A. TAKKEN, Buurtsteeg 57 KERKEWIJK 167 TEi.660 VEENENDAAL

De Vallei | 1953 | | pagina 2