pJAN S«lf IVO ROL RANG MULDER DE VALLEI Gras Boerenkaas Uitbundige feestviering in Eist tfan4eetd Van i r Veenendaal M 'Ve Pets/iapeivtfi pan ctemsfoiaafr Ingezonden Predikbeurten Renswoude Voor de Jeugd Kersen eten HET PENNINGSKE IN DE KNEL! ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HYPOTHEKEN V.S.W.-personeel per boot naar Amsterdam Sportweek Geref. Jeugd verband Opticiën J. F. TAK Grootse historische optocht, vele tractaties Machtig vuurwerk tot besluit Vóór veilig verkeer! Waterpolo Zondagsdienst Doktoren Gereformeerde Kerk 100 jaar Ouden van Dagen gaan kersen eten Burgerlijke Stand Vanaf heden DE ROOI's Zonder overdrijving mag gezegd worden, dat Veenendaal goedgeefs is, wanneer het er op aan komt geldelijke steun te verlenen aan allerlei nuttige instellingen, die financieel in de knoei zitten. Ik kan nog wel een stapje verder gaan en zeggen, dat Veenendaal behoort tot die gemeenten in ons land, die het meeste offeren op het altaar der barm hartigheid en hulpverschaffing. Ik be schik wel niet over statistische gege vens, maar als ik zo nu en dan bij na tionale inzamelingen vergelijk wat Vee nendaal opbrengt en wat in andere ge meenten wordt bijeengebracht, dan treft het me telkens weer, dat hier pro- centsgewijze de kroon wordt gespannen. We kunnen en mogen daarop trots zijn. Er is echter een element in velerlei actie voor het inzamelen van gelden, dat naar mijn bescheiden mening wel eens ouder de loupe mag genomen wor den. Ik bedoel het veelvuldig werken met lijsten, die ons worden gepresen teerd om er voor een zeker bedrag op te tekenen. Ronduit gezegd ben ik van overtuiging, dat daarvan al te veel ge bruik wordt gemaakt en ik weet, dat ik daarin niet alleen sta. Herhaaldelijk zijn mij daarover klachten ter ore ge komen en heus niet van mensen, die het liefst de hand op de zak houden. En als ik instem met die klachten, dan is dat ook niet uit overwegingen van verkeer de zuinigheid. Als zovelen wens ik gaarne te behoren tot die klasse van mensen, die aan alles wat goed is naar de mate van haar financiële draag kracht haar bijdrage wenst te geven. Maar in dat eerlijke streven word ik en worden velen met mij geremd door het stelsel van lijsten. Men zal mij tegenwerpen, dat het een ieder vrij staat te tekenen voor het be drag, dat hij geven wil. Tot op zekere hoogte is dat ook zo, maar laten we eer lijk zijn en toegeven, dat iemand die met een lijst loopt, waarop het laagst ingeschreven bedrag een guldA is, niet graag ziet, dat daarop voor een kwartje wordt getekend, want dat brengt de klad er in. Als je dat weet, dan gebeurt er dit: of men draagt niet bij, of men geeft feitelijk boven zijn vermogen. In beide gevallen schuilt iets, dat onbevredigend laat. Wie niet geeft, ziet zich de kans ontnomen, al is het weinig, toch een steentje bij te dragen en wie te royaal geeft, doet dit met een zekere tegenzin, niet blijmoedig. En dan moge in de pers met een zekere trots worden gepubli ceerd hoe goed Veenendaal zich gehou den heeft, met dat al schuilt er toch een addertje onder het gras. Of ik dan zou willen, dat het werken met lijsten de wereld uitging? Hele maal niet. Ik denk aan de watersnood, die ons land trof en waarvoor niet ge noeg gegeven kon worden, omdat er zo ontzaglijk veel nodig was. Daarbij mocht gerekend worden op de uitex-ste financiële krachtsinspanning van iedere ware Nederlander. Maar er is velerlei nood, die een beperkte omvang heeft en waarin voorzien kan worden, wanneer iedere Nederlander maar iets bijdraagt. Dan beperkt men zich tot een bus collecte en als die maar overal goed georganiseerd is, dan zijn de resultaten meestal bevredigend. Het komt echter maar al te vaak voor, dat hier in Vee nendaal met lijsten wordt gewerkt, ter wijl schier overal elders een buscollecte wordt gehouden. Het is zeker te waarderen, dat ge tracht wordt het in te zamelen bedrag zo hoog mogelijk op te voeren, maar deze medaille heeft een keerzijde en die wilde ik toch even laten zien in het be lang van zovelen, die lang niet op elke lijst kunnen tekenen en toch bereid zijn hun penningske te offeren. JAN SMIT. KERKEWIJK 167 TEL.AÖO VEENENDAAL Ongeveer 600 man personeel van de N.V. Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij is heden met 15 bussen het jaar lijks uitstapje maken. Vanmorgen te 7 uur vertrok men vanaf de fabriek naar Apeldoorn, waar in de Julianatoren koffie V£Ordt gedronken en verpozing in de tuinen wordt gezocht. Dwars door de Veluwe koerst men dan naar Harder wijk, waar het gezelschap zich in scheept op het m.s. „Kasteel Staverden" voor een boottocht naar Amsterdam. Tot half zeven is er daarna een diner in „Bellevue". Na een uurtje vrij „pas sagieren" verzamelt men zich weer in „Bellevue" voor een Radio-revue van Rens van Dorth. Te half twaalf ver trekt men dan weer vanaf het Centraal Station per trein naar De Klomp, waar het gezelschap hedennacht te ongeveer 1.15 uur zal arriveren. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend dat op Woensdag 1 Juli a.s., om 2.30 uur ten huize van de heer J. P. Vergouwen, arts, Kerkewijk, gelegenheid zal zijn open gesteld tot kosteloze inenting tegen pok ken. Voor een juiste-' vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen, is het gewenst het trouwboekje en inentingskaarten worden medegebracht. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN Gevonden: armband, broche, cein tuur, verguld armbandje, een kopeinde van een driedelig hengelstok, shawl, kettingarmband, hoofddoek, parelarm band, kindertasje en een bollpoint. Verloren: jongensbril, ziekenfonds- kaart, twee jongensjasjes, drie porte- monnaies, lederen broekriem, gebloemde ceintuur, rode autoped, een bril, kin dertasje, rood wollen broek met witte handdoek, een grijs colbertjasje, ge breid jasje, paar dames glacé hand schoenen, vulpen, portefeuille, halsket ting met schakels, etui met passers, pot loden. Weggelopen: een hond. Het neusje van de zalm En niet duurder dan andere. Het programma van de Sportweek, welke door het Geref. Jeugdverband van 6—11 Juli a.s. wordt gehouden, ziet er als volgt uit: Maandag 6 Juli opening in „Pro Rege", daarna een Wandeltocht. Dinsdag 7 Juli een fietstocht onder de titel „Veense Woud-Ronde". Woensdag 8 Juli worden er in „Pro Rege" onderlinge wedstrijden gehou den met schaken, dammen, sjoelen en tafelvoetbal, terwijl in de Panter-can- tine aan de Spoorlaan tezelfdertijd tafeltennis-wedstrijden worden georga niseerd. Donderdag 9 Juli is er „Volleybal" op Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes'' houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangecje" VOOR Hoofdstr. 106 - Tel. 632 - Veenendaal het Matjanterrein en Vrijdag 10 Juli voetbal op ditzelfde terrein. De sportweek wordt op Zaterdag 11 Juli besloten met een Vijfkamp op het Matjanterrein, waarna te 8 uur de prijsuitreiking volgt in „Pro Rege". LEDENVERGADERING BESTUURDERSBOND Dezer dagen werd in een ledenverga dering van de Bestuurdersbond het de finitieve bestuur van de Arbeiders Kunstkring gekozen. Gekozen werden de heren M. Schreuder, J. Kempen, W. Hazeboom, P. v. d. Bovenkamp en A. van de Craats. In deze vergadering werd tevens be sloten tot deelname aan het Districts zomerfeest van het N.V.V., dat op Za terdag 29 Augustus op „Roodland" in Rhenen gehouden zal worden. Aan het einde van deze vergadering bood voorzitter Verkuyl aan de Ta- baksbedrijfsbond enkele boeken aan, die deze afdeling gewonnen had tijdens de ledenwin-actie 1952/53. JEUGDDIENST In de reeks van speciale jeugddien sten van de Evangelisatiever. „Sola Fide" spreekt a.s. Zondagmorgen om 8 uur in gebouw Eikenlaan ds J. J. F. Franck van Utrecht. GESLAAGDEN EINDEXAMEN CHR. H.B.S. Voor het A-diploma slaagden de vol gende candidaten: W. van Burken, M. van Schuppen, Mej. N. Stappenvelt en A. Turkesteen te Veenendaal A. A. Anbeek v. d. Mey- den en G. Verhoef te Geld. Veenendaal, Mej. G. T. van Bokhorst te Scherpen- zeel, Mej. N. Ozinga en Mej. J. A. Wou- da te Bennekom, Mej. E. E. Rijkse te Rhenen, A. van Veldhuizen te Leersum en Mej. W. T. Zwaan te Amerongen. TOELATINGS-EXAMEN H.B.S. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. H.B.S. te Veenendaal slaagden: J. H. Barnax-d, Alie Bekker, W. K. van Bezooyen, L. N. Bos, Ch. van de Bosch, T. Bruggeman, J. van Es, H. van Har- develd, F. Jacobs, M. P. Jansen, J. E. Mijnhai-dt, W. E. Piso, H. Pomp, A. H. de Rooder, C. A. van Schuppen, E. van Schuppen, W. W. F. v. Schuppen, M. P. Schilperoort, J. Stuivenberg, J. L. Truin en W. J. G. van de Weerd, allen te Vee nendaal. Verder slaagden: B.Verwoerd te Achterberg, B. J. van de Berg en J. J. M. H. Klooster te Barneveld, L. J. J. Bos, J. de Gier en C. Mark uit Eder- veen, W. ten Broek, C. Eykelkamp, J. van de Hoef, C. Overvest en E. Renes allen te Scherpenzeel, L. van Dijk, A. Lokhorst en E. van de Vliert te Wou denberg, C. G. de Ki'oon uit Rhenen, A. J. Rippen en W. A. Weijland te Ede. De wijze, waarop de bevolking van Eist het 50-jarig bestaan van de school, de openbare lagere, Zaterdag heeft ge vierd, dwong ieders bewondering af. In de ochtenduren vond een besloten bij eenkomst plaats in de school, waarbij tegenwoordig waren het college van B. en W. van Rhenen, de oudercommis sie, het Oranje-comité, oud-ondex-wij- zend personeel, alsmede de hoofden van diverse Rhenense scholen, ds L. v. d. Peut, Mej. dr Kruijne, schoolarts en vele anderen, De heer T. van Lienden, voorzitter van de oudei-commissie, heette de aan wezigen hartelijk welkom en releveerde op uitvoerige wijze de vijftig jaren ge schiedenis. In welgekozen woorden herdacht de spreker de overleden leer- krachten, en wenste Meester van Noort, die momenteej ziek is, een spoedig her stel toe. Rhenens Burgemeester Jhr. mr L. Bosch v. Rosenthal, prees de be volking van Eist om het grote gevoel voor gemeenschapszin en de gulle offer vaardigheid. Het mooie dorpsleven, de hechte samenwei'king bewijzen wel, dat de leerki-achten dezer school zich sterk voelen aangetrokken tot de Elstex-se be volking. De heer A. A. de Baar, oud- ondex-wijzer, sprak namens de oud leerkrachten en releveerde zijn genoe- gelijke werkkring in Eist. Het deed spr. goed ook thans nog te mogen consta teren, dat de samenwerking uitmuntend mag heten. Achtereenvolgens werd nog het woord gevoei'd door de oud-onder- wijzeres Mevrouw van Stekelenburg Bock, de heer B. Heijsman, hoofd v.g.l.o.- Rhenen, de heer H. W. van Dam, school hoofd Rhenen, die tevens memoi'eerde de prachtige vei'standhouding ook op het gebied van de uitzending van zwakke kinderen. De heer D. Slok, voorzitter van het Ox-anje-comité Eist, sprak zeer waarderende woorden tot het onder wijzend personeel en roemde de hechte samenwerking tussen Oranje-comité en Oudercommissie. Namens het Oranje comité offreei'de spr. een fraai wand bord voor de school. Onder het genot van een kopje troost bleef het gezel schap nog geruime tijd bijeen. Tussen de amicale gespi-ekken door werd aan Rhenens Burgemeester en aan elk der wethoudei's, alsmede aan de aanwezige Veilig verkeer? Natuurlijk! Daar is iedereen vóór. Het aantal slachtoffers van het on veilig verkeer is zo onrustbarend, dat wel ieder moet willen meewerken om het aantal ongelukken te verminderen. Zó zou het moeten' zijn. Maar in de practijk is het anders. Dan is het zó, dat de één veel en veel te snel rijdt met zijn auto en daardoor nodeloos grote risico's loopt. En de ander steekt per fiets over zonder vooraf uit te kijken of dat wel veilig kan en zonder richting aan te ge ven. En ieder voor zich denkt: is dat nu zo belangrijk? Ja, dat is van zó groot gewicht, dat de verkeersONveiligheid juist wordt ver oorzaakt door de som van al die kleine dingen. Het zou voor ieder een kleine moeite zijn zich aan de verkeersregels te hou den en wat voorzichtiger te zijn. Als daar nog bij kwam een zekere wellevendheid, die de „heer in het ver keer" maakt, dan zou de veiligheid ge diend zijn en het verkeer veraange naamd. In Veenendaal mankeert er nog veel te veel aan. Ik constateer dat dagelijks. Als iedere verkeex-szonde een verbaal zou oplevei-en, dan zou de staatskas er wél bij varen. De aanstaande week is „Veilig Ver- keersweek". Ik ben daarvoor dankbaar en breng hulde aan de jonge plaatselijke afdeling van de „Vereniging voor Vei lig Verkeer". Ik hoop dat het profijt van deze week zichtbaar zal worden op straten en plei nen. Tot meerdere veiligheid in Veenen daal. A. BAKKER, Burgemeester. heren te en verloor LEERZAME AVOND VOOR AUTO RIJDERS De heer Hogendoorn, van garage Ho- gendoorn aan de Nieuweweg, had voor j.l. Dinsdagavond in gebouw „de Sa menwerking" een zeer attractieve en leerzame avond georganiseerd, speciaal bestemd voor autorijders. Een groot deel van de avond werd be steed aan het vertonen van interessan- te en mooie films, afgestaan door de Shell Nederland N.V. De toeschouwer wordt door deze film gewaar dat auto rijden meer is dan het besturen en ben zine tanken. Zo was er een speciale smeerfilm en ook een film die liet zien hoe men de levensduur van de auto mobiel beduidend kan verlengen, en het meeste profijt kan hebben van een liter benzine. Ook de winning van aardolie en het bereiden van de ben zine werd uitvoerig weergegeven. De belangstelling onder de aanwezi gen was zeer levendig, een bewijs te meer voor het feit dat de heer Hogen doorn met deze avond velen een grote dienst heeft bewezen. PLAATSGENOOT HAALT EERSTE PRIJS IN GRONINGEN Op de Vaktentoonstelling „De Zilve ren Krakeling", gehouden in Gronin gen, bemachtigde de heer J. R. Dijkstra van banketbakkerij Dijkstra een eerste prijs met zijn inzendingen boter, aman del, schuim en gevulde koekjes. Vrijdag speelde V.Z.C. 2 Hilvei-sum tegen Robben 4 met flinke cijfers 60. Met dezelfde cijfers verloor het 2e Dameszevental in Zeist Dinsdag, doch hierbij dient ver-meldt dat V.Z.C. verre van volledig was. Het le Herenzevental zette de over- winingem-eeks voort door nu Neptunus met 42 aan zijn zegekar te binden. Neptunus wordt wel geacht de sterkste tegenstander te zijn uit deze afdeling, zodat we toch weer aan kampioens kansen gaan denken. Hetzelfde geldt voor het le Dames zevental dat naar de Vechtstreek is geweest en daar de punten deelde. Uit slag 11. Woensdag speelde V.Z.C. 2 Heren in Utrecht tegen U.Z.S.C. 3 waar ook al weer de punten werden gedeeld met eenzelfde uitslag 11. Op deze avond ondernamen de adspi- ranten de reis naar Amersfoort om daar de strijd aan te binden tegen Neptunus, maar hier schoten onze jongens ver te kort. Het verschil in leeftijd was te groot. De prestatie dat ze tot het laatst zijn blijven vechten om het tegenpunt, wat op het laatst dan ook werd ge scoord, is kenmerkend voor het enthou siasme waai-mee de adspiranten spelen. Ze verloren dan met 9—1, desondanks hebben ze toch nog 3 punten uit 3 wed strijden. Voor Zaterdagavond staan er weer enkele thuiswedstrijden op het pro gramma waarbij we het le en 2e He renzevental aan het werk zien, respec tievelijk tegen de Fuut uit Maarsen en Pinguïns uit Woerden. Zaterdagmiddag trekken de Dames naar Schoonhoven om daar te gaan deelnemen aan een tournooi, waaraan verder deelnemen P.C.G. uit Gorkum, de Linge uit Leerdam en de organise rende vereniging. We mogen nu reeds verklappen dat op Zaterdag 4 Juli ook Veenendaal een mooi dei-gelijk tour nooi staat te wachten! Woensdag ook weer 3 thuiswedstrij den in het Bergbad en wel: V.Z.C.Fle- vo adspiranten; V.Z.C. 2—Duinkikkers 1 Dames; V.Z.C. 1Flevo 1 Dames. Tenslotte onder-neemt V.Z.C. 1 heren de reis naar Geldermalsen om daar Dinsdag Steenvliet te ontmoeten. EXCURSIE BIJ MANDENMAKERIJ VAN INGEN Ongeveer 90 schoolkinderen van de „Werkgi-oep Rotterdam" brachten deze week een bezoek bij de Fa. B. van In- gen, aan de Koninginnelaan. De kinderen volgden hier met veel be langstelling, hoe thans het oude en mooie handwei'kvak wordt beoefend en zagen o.m. hoe het moderne Rotan meubel wox-dt gefabriceerd, alsmede de vervaardiging van diverse transport manden. Verscheidene gei-eed zijnde modellen wei-den getoond, terwijl van vele mate riaalsoorten uitvoerige toelichting werd gegeven. Wij vernamen, dat elk jaar een deel van deze „Werkgroep" een week in het kampeei-centrum te Ede verblijft, van waaruit leerrijke excursie's worden ge maakt naar diverse bedrijven in de om geving. Ten behoeve van het schoolonderwijs werd één en ander nog op de filmband vastgelegd. BIGGENMARKT Dinsdag waren te Veenendaal 60 big- Px-ijzen van 28.- tot 501- per stuk. gen aangevoerd. De handel was matig VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds Lindenberg van Beekbergen, 5 uur ds Bakker. Juliana- kerk 9.30 uur ds Bakker, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van Wijngaarden. Dijkstraat 2.45 uur ds Van der Linden van Rhenen. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij. Sola Fide 10 uur ds W. Willemse van Hilversum, 5.30 uur ds C. M. Endt van Utrecht. 8 uur v.m. Jeugddienst ds J. J. F. Frank van Utrecht. Geref. Kerk 9 en 10.30 en 5 uur ds Koole van Bloemendaal. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstraat) 9.30 en 5 uur lees- dienst. Chr. Gei-. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slofstra. Leger des Heils 10 uur Heilig, dienst. 12 uur Zondagschool, 7 uur Openl.samenk. 8 uur Verl. samenk. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis. 9 uur Jeugdmis. 10.30 uur Hoogmis. 5 uur Lof. Zaterdags biechth. 5 uur Com pleten. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Mentzel van Doi-drecht. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds N. Kooreman, 6 uur ds v. d. Linden. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. De Vries van Lunteren. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds Volten. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst. Maandag 29 Juni nam. 7 uur ds Miei-as van Krim pen aan de IJsel. R.K. Kei-k. 7.45 uur H. Mis. 10 Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 7 uur ds Aangeenbrug van Terneu- zen. Dinsdag 7.30 uur ds Mallan van Bruinisse. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30 ds W. Hop. Geref. Kerk 10 uur en 6.30 uur ds D. G. Molenaar, morgen dienst voorb. H.A., avonddienst her denkingsdienst 100-jarig bestaan. VEENENDAAL. Van Zatex-dagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr H. E. G. Pilon. RHENEN. Zondag: Dr Ch. H. Paris Jr., ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag-* middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Ka is van Amerongen, Tel. K 3434- 273. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 uur tot Zondagavond 12 uur dr Van Ringelestijn, Ederveen, Telef. K 8387-201. secretarie-ambtenaren, schoolarts en oud-leei-krachten een fraai zwaar ver zilverd herdenkings-lepeltje aangeboden met inscx-iptie, door de oud-leerling de heer B. Dx-ost, eigenaar van de metaal- warenfabriek „Pako" te Rhenen. Inmid dels kwamen felicitatietelegrammen, alsmede een bloemenhulde van oud- leerlingen en een bericht van verhinde ring wegens ziekte van de inspecteur ^van het l.o. de h^er M: A. C. Lindeman te Amersfoort, binnen. 's Middags om 2 uur vond er een his- tox-ische optocht plaats, die ons, wat de uitbeelding en organisatie betx-of, per plex deed staan. Een optocht, zoals men in Eist nimmer tevox-en aanschouwde. Het zou ons te ver voex-en elke uitbeel ding aan een beschouwing te onder- wei-pen. Laten we dus volstaan met te zeggen, dat een duizend koppige me nigte, waaronder ook velen uit na burige plaatsen, intens hebben genoten van deze fraaie optocht. De uitbeelding van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin, de geboox'tedag van H.K.H. Prinses Juliana, de eerste steenlegging van de o.l. school, de vordering van de school in 1939, het evacueren van de school in 1944, de tijd van voor en na de invoering van de leerplicht, de ver- 'dx-ijving der leerlingen uit de school door de bezetter met het noodgedwongen les geven in een café etc. etc. te veel om op te noemen, gaven een gevoelvolle en grootse indruk. Tijdens deze glorieuze optocht zorgde de Elsterse muziekver eniging „Crescendo" voor een prima begeleiding. Na afloop van dit hoogst bevredigen de progi-amma-punt werden de school kinderen getracteerd en na het enthou siast gezongen feestlied: Er staat één jschool in Eist, De openbare school...., genoten de kinderen ten volle van de 'fraaie poppenkastvooi'stelling. Tot slot werden de kinderhanden nog eens extra Volgestopt en ontving ieder een fraai herinneringslepeltje. Tegen half zeven werd het px-ogram- HET ONGEËVENAARDE GENEESKRACHT ma van deze hoogtijdag voortgezet, ver zorgd door de Oranjecommissie. Het défilé van de Elsterse verenigingen gaf ons duidelijk te verstaan, dat een kleine dorpsgemeenschap zich op een rijk bloeiend vex-enigingsleven kan beroe men. Hierbij -kwam opnieuw de goede geest en saamhorigheid der bevolking haar voren. Hierna vonden onder grote belangstelling hondendressuurpx-oeven plaats op het schoolplein, waarna men kon genieten van de massale kinder zang. Nadat „Crescendo", o.l.v. haar di rigent de heer A. de Goeij uit Amers- foox-t enige fraaie concertnummers ten beste had gegeven, wex-d als een waardig besluit van deze ware hoogtijdag een vuurwex-k afgestoken, waar iedereen naar terug verlangt. Het moet ons van het hart: het door de Oranje-commissie uitgestelde oranjefeest, om dit in een heid met het 50-jarig bestaan der o.l. school te kunnen vieren, heeft op on dubbelzinnige wijze aan velen bewezen, dat door eensgezindheid en hechte sa menwerking iets groots gebox-en kan worden. Deze duidelijke taal zal onge twijfeld verstaan zijn. Een woord van hulde aan het adres van allen, die hun krachten gaven aan de organisatie van deze dag, is voor de volle honderd pro cent verdiend. GESLAAGD Voor het te Utrecht gehouden exa men drukkers-gezel slaagde onze plaats genoot H. Honders. Hier een groep grappenmakers die in de zo geslaagde optocht meereed. Op 29 Juni a.s. zal het 100 jaar gele den zijn, dat de Gereformeerde Kerk te Rensvtoude werd geïnstitueerd. De gemeente zal ter herdenking van dit feit op Zondagavond een herden kingsdienst houden, terwijl Maandag avond de feestelijke herdenking in een gemeentevergadering zal plaats vinden. De Ouden van dagen uit Renswoude zullen a.s. Dinsdag het jaarlijkse uit stapje maken. Gereden zal worden naar Amerongen, Eist, Rhenen (Grebbebex-g), Wageningen, Ede, Lunteren en terug. Bij terugkomst in Renswoude zal de muziekvex-eniging „Ons Genoegen" de oudjes verwelkomen. Indien de weers omstandigheden dit toelaten zal in een boomgaard kersen worden gegeten. RENSWOUDE Overleden: Gerrit Vonk, 52 jaar. VEENENDAAL Ondex*trouwdA. van de Weerd, 22 jaar en E. van der Weerd, 21 jaar; D. A. Knevel, 28 jaar en A. de Man, 19 jaar. Getrouwd: C. Mudde, 21 jaar en J. v. Spanje, 19 jaar; H. van de Kleut, 28 jaar en W. van de Pol, 24 jaar; G. Robbert- sen, 28 jaar en J. van de Loosdrecht, 26 jaar; E. van Dijk, 36 jaar en A. C. v. Binsbergen, 31 jaar. Geboren: Maria Mathijda, d. van P. Ditewig en G. van Hardeveld; Johan, z. van J. W. van Tuil en T. van Beek; Hilligje, d. van E. J. Kalter en G. H. v. Viegen; Cornelia, d. van G. van Wake ren en G. van den Bruinhorst; Stepha- nus Pieter, z. van H. J. de Jong en G. A. Meijer. GELD. VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Klaasje, d. v. J. van Ginkel en A. H. Nap; Bernard Eduard, z. v. Ch. C. van Ligten en H. D. von Biel. Getrouwd: A. van de Haar en H. van Rotterdam; A. van Dijk en P. van de Loosdrecht; J. M. Gijsberts en M. L. Fa- ber; J. B. H. Radt en M. Gijsberts. Ondertrouwd: P. Hiensch en A. van Amerongen. Overleden: B. Koudijs. RHENEN Geboren: Adriana Hendrika, d. van T. Kwint en G. van Donselaar, Domi neesbergweg 22. Getrouwd. Hendrik Albers en Gijber- ta Spies; Hendrik Nab en Gerritje de Man. Overleden: Gerritje Groeneveld, 71 jaar, gehuwd met Cornelis Vos, Bos- landweg 125. Verschijnt als bijlage van het streekblad DE VALLEI Onder redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos, p/a Parallel weg 10, Veenendaal. CORRESPONDENTIE Jannie en Judith van Manen, Vee nendaal. Wel bedankt voor het x-aadsel dat jullie instuurden. Misschien heb ben jullie er nog meer want ik heb er nog niet veel binnen gekregen. De ver jaardagen en jullie adres heb ik geno- teerd hoor. Judith is pas jarig geweest. Heb je een goede verjaardag gehad? Schx-ijven jullie nog eens gauw weer een briefje. Nog bedankt ook voor het zilverpapier. Tot de volgende keer maar weer en de hartelijke groeten van je Tante Jos. Hier volgt dan weer de verantwoor ding van de inzendingen zilverpapier, theelood melkflesdoppen, loden tubes enz. voor de blindengeleidehond: Aritjan van de Berg, Veenendaal; Willie en Evert Harsselaar, Veenen daal; Hennie van de Berg, Veenendaal; Mevrouw Swagers, Veenendaal; Dinie Berends, Veenendaal; Nellie Verwoerd, Achterberg; Mevrouw Hensen, Veenendaal; Ennie, Dina en Coby Hoogendoorn, Veenendaal; Eefje Lansing, Veenendaal; Tonny van de Heuvel, Veenendaal; Jannie en Judith van Manen, Vee- daal. Al deze spaax-ders weer onze harte lijke dank voor hun moeite. ONZE JARIGEN 28 Juni: Marietje van Essen, Veenen daal; 4 Juli: Enny Hoogendoorn, Veenen daal; 8 Juli: Meite Coumans, Veenendaal; 9 Juli: Jannie van Eist, Veenendaal; 10 Juli: Jelis Budding, Veenendaal; 10 Juli: Jannie van de Weerd; 13 Juli: Piet van de Kol, Veenendaal; 13 Juli: Arnold Need, Eist; 16 Juli: Theo de Lange, Veenendaal; 16 Juli. Tinie van Engelenburg, Vee nendaal. in de boomgaard „HET HOF" aan de Liendense dijk bij G. v. BLIJDEVEEN. ZONDAG GESLOTEN! VOOR VOLVETTE NAAR LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF Groenelaan 23

De Vallei | 1953 | | pagina 6